Opinie o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Grammer Automotive Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Grammer Automotive Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grammer Automotive Polska w Bielsko-Biała

Byly pracownik

Pracowalem w tej firmie jeszcze do niedawna, sporo lat tam spędziłem, nadgodziny jeżeli prosili zostałem, żadnych urlopów na żądanie, notorycznych l4. Przeszkolenie na roznych stanowiskach, kilku liniach, a na sam koniec kopną w tylek, śmieszna firemka, (usunięte przez administratora) zostały. No i miejsce dla kolegów zza wschodniej granicy się zwolnilo. Brawo!!!! Zero szacunku

@Byly pracownik

Czy podpowiesz nam jak długi staż pracy osiągnąłeś w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz, co musiałoby się w firmie zmienić, by pracownicy czerpali satysfakcje z zatrudnienia? Czekamy na Twój merytoryczny komentarz.

@Aneta

Pracownicy są na drugim planie, pierwszy to norma..

Aneta

Rozumiem, że masz takie zdanie na ten temat, jednak gdybyś mógł coś zmienić w firmie, to co by to było? Czy skupiłbyś się na atmosferze panującej w tym miejscu pracy? A może to właśnie traktowanie pracownika musiałoby ulec zmianie w Grammer Automotive Polska? Jak sądzisz?

Hamit
@Aneta

Może napisz kogo reprezentujesz a później pytaj co trzeba zmienić w firmie !!!!

@Byly pracownik

Dokładnie tak jest wyzysk pracownika i zero szacunku na koniec kopną w tyłek i spadaj....

BB..

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Normy podnoszone cały czas są nie do wyrobienia. Notoryczne zabieranie premii. Brak szacunku do pracownika. W upały temperatury na hali sięgają 40 stopni. Nie wspomnę już o bólu rąk, nadgarstków. Wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Najlepiej omijać tę firmę szerokim łukiem.

Maciej
@BB..

Piszesz o pracy w wysokiej temperaturze. Czy nie ma możliwości założenia klimatyzacji lub ustawienia wiatraków dla pracowników? Nie napisałaś, czy pracodawca zapewnia dostęp do wody pitnej, bo przy tak wysokich temperaturach jest to wskazane. Rozumiem, że trudno jest zdobyć premie, ale czy są także inne dodatki które mogły podnieść pensję? Liczę, że mi odpowiesz.

Seba
@Maciej

Jezeli sobie staniesz w lecie na montażu i obok ciebie stoi rozgrzny piec badż tzw. Fena do tego dołożysz normę, ktora zeby zrobic musisz (usunięte przez administratora) jak Pendolino - to prosze cię o jakiej klimatyzacji ty mówisz. Wszystko fajnie wyglada tylko z punktu obserwatora. Kiedyś też myślałem ze ta praca to lajcik dopoki sam sie joe przekonałem ile wysiłku i zdrowia kosztuje taka "przgjemność"

Pioter
@Maciej

Oprocz premi ktorej i tak nie dostajemy nie ma zadnych dodatków. Brak jakichkolwiek świadczeń typu wczasy pod gruszą , premie za nie chorowanie czy karty Multisport. Jedynym marnym swiadczeniem są bony na swięta około 1000 zł na caly rok. Żal.pl Normy ustala się kompletbie nie biorąc pod uwagę ludzkich możliwości i uciążliwosci pracy wykonywanej w sposob monotonny. Firma raczej nastawiona na czeroanie zysków kosztem pracowników. Firma nie ma kompletnie poczucia dzielenia sie wyoracowanymi zyskami imz prscownikami ktorzy tworzą firmę. Wystsrczy poczytsć jak to wyglada w innych firmach za granicą w tej branży, to czlowuekowi odechciewa sie pracy dla Grammer Automotivw Polska

@Pioter

Dziękuję Ci za tę wypowiedź, choć nie nastraja ona zbyt optymistycznie. Czy widzisz jakieś plusy pracy na produkcji? Chciałabym się dowiedzieć, ile czasu trwa zmiana i czy są w niej przewidziane jakieś przerwy na regenerację, obiad itp. Będę Ci wdzięczna za szerszy opis pracy w Grammerze od tej strony.

@BB..

Wszystko co piszesz zgadza się!

Jan

Czy zakład cały czas pracuje czy może że względu na koronawirusa ma przestoj?

Pracuje... :(

Marek T.
@Jan

Z tego co słyszałem to od 01.04.2020 grammer w Bielsku-Białej ma "postój". Niestety nie obyło się też bez zwolnień pracowników zatrudnionych przez agencje pracy...

@Marek T.

Ile osób?

prawa ręka
@***

6 osób

@***

Tak zapytałam bo słyszałam, że 30.

@Jan

Ruszyła praca, ale są zwolnienia z powodu złej sytuacji w firmie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Grammer Automotive Polska?

Odpowiedź

A co są przyjęcia? Bo z tego co wiem to zwolnienia....

Aneta

@pracownik wygląda na to, że Grammer Automotive Polska ma naprawdę rozbudowany system premiowania. Dawno się z takim ne spotkałam. Czy w takim razie istnieje realna szansa na zdobycie wszystkich w ciągu jednego roku?

nie

nie

@Aneta

A ja mówię, że tak. Oprócz premii za "nie chorowanie",stażowego, bonów okazyjnych wszystkie premie można dostać co miesiąc. Kiedy jakiejś premii nie dostaniemy, bądź dostajemy mniej? Wyrobieniowa- jak sama nazwa brzmi, zalezy czy sie wyrobimi z normami dziennymi czy tez nie. Ale zazwyczaj jest wyrobienie. Jakosciowa- mozna wnioskowac po nazwie. Jakosc, czyli jesli nie ma jakis definitywnych reklamacji od klienta na jakosc wyrobu, mamy cala premie. Premia za nie chorowanie- jest dawana raz na rok. Jak w jakims miesiacu pojdziemy na L4 mamy o okolo 100 zl mniej z tej premii.

Abc

Od jednego do trzech dni nieobecności -150 zł., czyli lepiej odrazu trzy dni wziąść, powyżej 3 dni już wiecej tracisz bo tez premie akordową , mniej więcej 500 zł za miesiąc chorobowego. Proszę pisać prawdę !!!!

Miko

Czy wiadomo coś już o podwyżkach grupowych na przyszły rok?

Czy pracownicy Grammer Automotive Polska chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Jankes

Nie ma w tej firmie zadnych form integracji. Firma nie organizuje systematycznie żadnych imprez firmowych, które pozwalały by na lepszą integrację pracowników i dawały fundament do wyrobienia pozytywnej opini o tej firmie. A szkoda bo w wielu firmach jest to wręcz rytułał tworzenia dobrej atmosfery wśród pracowników.

BKS

Dosyć spora bym powiedział.

Taki jest cel ...

Taka prawda że norma jest ustalana pod możliwości robota a nie pracownika. Tym sposobem tracą doświadczonych pracowników i wątpię w to żeby nowi pracownicy chcieli pracować przy tak wysokiej normie, zanim by ją zrobili minął by chyba rok. Za niedługo nie będzie nikogo do pracy na tych działach. Z doświadczenia odradzam.

Hajer

Grammer, to żałosna firma. Patrząc na to jakie pakiety socjalne oferują inne firmy, to aż coś sciska człowieka w gardle. Brak jakichkolwiek benefitów z wyjatkiem kart Sodexo na Święta. To jest poprostu jedno wielkie nic zważywszy na fakt ze jest to niespełna 1000 zł na rok.

Taker

Pracowałem do niedawna na takerowaniu w tej firmie. Po wprowadzeniu robotów normy poszły tak w górę, ze fizycznie to jest nie wykonalne ale oczywiście dla kierownictwa kazdy pretekst do zabrania premi jest dobry. Ich zdanie jest też tqkie, ze ludzie ściemniają. Nie mają pojęcia z jakim bólem ludzie sie na tym dziala zmagają.Czyli suma sumarum jest tak, ze trzeba robić jeszcze więcej za mniejsze pieniądze przy ogromnym bólu rąk. Jezeli ktos trafi w tej firmie na takerowanie (dział C205 albo MFA2) to odradzam. Wykańczalnia. Do tego notoryczne kontrolowanie czy czasem pracownik za długo nie stoi. Nie ma czasu nawet oddechu złapać a co dopiero pójść do toalety. Takery to najgorsza praca w tej firmie. Zarobki nie adekwatne do uciążliwosci wzgledem innych działów gdzie praca jest mniej monotonna i uciążliwa. Zdrowie: słuch wysiada przez hałas, oczy wysiadaja przez plastikowe okulary ochrone a ręce z odgniatami ogromnymi bólami, drętwieniem, skurczami i cieśnią nadgarstka od ciężkiego stalowego takera nadają się do niczego.

Xyz

(usunięte przez administratora)nie polecam nikomu !

Jaruś

Może trzeba w takim razie zmienić pracę? Taka praca i nikt nie mówił , że będzie lekko!

Ja to ja

Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie. Panuje tam wyzysk pracownika, brak szacunku nawet do pracowników z kilkunastoletnim stażem. Latem temperatury na hali sięgają 40 stopni. Normy ciągle są podnoszone a zarobki na stale niskim poziomie. O urlopie gdy jest dużo zamówień można pomarzyć, z kolei kiedy zamówienia spadną pracownik jest wysyłany na urlop przymusowo. Dużo zależy też od działu na jaki się trafi bo można trafić na dział gdzie będzie źle a równie dobrze można wylądowac na dziale gdzie będzie bardzo źle. Nowi pracownicy są przyjmowani przez pośrednika a aby trafić pod firmę to kilka dobrych lat należy przepracować. Po 2 latach pracy trzeba znaleźć dobrego lekarza bo ręce wysiadają, najlepiej to zapisać się do specjalisty od razu przy rozpoczęciu pracy w firmie bo kolejki długie. Podsumowując, szczerze odradzam pracy w tej firmie, polecam omijać ją szerokim łukiem.

Romero

Ogolnie spoko. Jezeli komuś nie przeszkadza fakt ogromnego bólu rąk, stawow, nadgarstków. Po 2 latach pracy predyspozycje do operacji cieśni nadgarstków. Zgrubienia kości itp. To tylko niektore z atrakcji jakie funduje Grammer w BB. Oprocz tego normy istalane na podstawie zamówień a nie na podstawie możliwości fizycznych ludzi. Nie ma czasu czlowiek na nic. Chodz według szanownej pani Kieronik produkcji mamy jak w raju. Podczas gdy ona sama kilkakrotnie na dzien goni w godzinach pracy na stołówkę z reklamowką pełną wałówki bo przeciez ona jest zmeczona siedzeniem za boireczkiem jak nikt z produkcji. Zero szacunku dla ludzi.

Gacek

Witam jak wyglada praca ? Ile zarobie na początku ?

Mati

Jak sprawa z pracą na magazynie? Pozdrwiam

Kierowca

Kto obecnie zarządza na wtrysku jaki kierownik?

Kierowca

Czy(usunięte przez administratora)jeszcze pracuje?

Kola

Firma stosuje 4-miesięczny okres rozliczeniowy. Skutkuje to przede wszystkim tym że nadgodziny (praca w weekendy) są wypłacane 3 razy do roku. Jest to totalny brak poszanowania pracy i wysiłku wkładanego przez pracowników w funkcjonowanie firmy. Pracownik za swoją ciężką pracę swiadczoną po godzinach jest w ten sposób okradany z tego co jest mu należne niezwłocznie po jej wykonaniu. Praktyka ta stosowana przez firmę budzi wiele zastrzeżeń wśród załogi firmy każdego roku. Nie mniej jednak tego typu stosowane działania przez Grammer sprawiają że bardzo dużo starszych pracowników po prostu odchodzi z tej firmy. Czują się w ten sposób upokażani i okradani przez Zarząd Firmy G.A.P. Firma staje się powoli jednym wielkim ukraińskim "Eldorado". Polskich pracowników zastępuje się tymi zza wschodniej granicy. Wprowadza to bardzo duży niepokój wśród miejscowych pracowników z Polski i niepewność co do dalszych ich losów w tej firmie. Firma jest nastawiona na totalny wyzysk biorąc pod uwagę o ile lepiej traktowani są pracownicy tej samej spółki choćby w niemieckim Ambergu. Totalna przepaść finansowa. A praca / branża przecież dokładnie ta sama. Dlaczego w Niemczech się da a w Polsce już nie koniecznie. Polak staje się we własnym kraju przysłowiowym "chińczykiem" który ma pracować i nie upominać się o swoje.

Zostaw merytoryczną opinię o Grammer Automotive Polska - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grammer Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Grammer Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grammer Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 1 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grammer Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Grammer Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grammer Automotive Polska
2.4/5 Na podstawie 197 ocen.

Grammer Automotive Polska