Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Dużo tutaj opinii na temat pracy na produkcji, czy może się wypowiedzieć ktoś z pracowników biurowych? Jak wygląda praca, atmosfera możliwości rozwoju i zarobki?

Opinia

Jak składałam CV wiele razy przez Randstad to odpowiedzi nie ma, a jak tak to szukają pracowników bez doświadczenia, a ja robiłam wcześniej na innej produkcji. Chyba lepiej jest im wstawić ogłoszenie że szukają pracowników z Ukrainy można spotkać sporo ogłoszeń,a my Polacy gdzie dla nas miejsce? z tego co tu można poczytać to już nawet nie chce więcej składać tu CV.

Graźka

Dużo piszecie o złym traktowaniu nowych pracowników, trochę to ochłodziło mój entuzjazm do aplikowania. Z drugiej strony tu jest wymieniony jakiś zespół konkretny, a co ze stanowiskiem technika procesu? Bo to mnie interesuje. Tam jest dobra atmosfera?

Nie polecam nikomu pracy w Nidec!!zmiana A cmki tam jest koszmar,gonią ludzi poniewierają mają za nic ....wyzwiska poniżania przez lidera(usunięte przez administratora)...zazdrosna o młode dziewczyny...patrzy tylko wygryźć...nie pozwala nawet iść do łazienki....zgłaszając to kierowniczce(usunięte przez administratora)nic z tym nie robi wszystko zamiatane pod dywan nie ma problemu nie widzi problemu tylko przez to że starzy pracownicy robią po kilka lat... chora sytuacja jeśli kierownik nic z tym nie robi to kto??od czego on tam w takim razie jest??? chodźa tylko na pspieroska i hihry po kątach....każdy kto przyjdzie do pracy rezygnuje od razu ... wyścig szczurów!!!nie polecam nikomu trafić na cmki ....odezwiesz sie to już źle bo nie masz prawa....(usunięte przez administratora)...praca bardzo ciężka ale jak ktoś twardy da rade tylko by kierownik był w porządku do nowych pracowników....z poważaniem

Biały mis

Nie polecam tam nikomu pracy dobrze napisane powyżej traktowanie tam nowych pracowników jest karygodne....jeżeli takiej osobie kierownik nie pomoże zamiata wszystko pod dywan to udać się wyżej polecam nagrać nagrywać wszystko niech ktos zrobi z tym porządek...a o tej kierowniczce słyszałem bardzo dużo negatywów....marna ciężka pracą za marne pieniądze.... ludzi traktują jak (usunięte przez administratora) pasujecie sobię opinie przez takich kierowników !nie polecam z całego serca tam pracy czysty wyzysk

terazja

Czytam te wszystkie wpisy nowych operatorów {bo teraz tych wpisów jest przewaga}z niedowirzaniem i zdziwieniem. Czy my pracujemy w tym samym zakładzie pracy? tyle tu narzekania na wyzysk ,złe traktowanie przez liderów,kierpwnikow itd. itp. Prawda jest taka,źe CI WSZYSCY wyżej wymienieni obchodzą się z wami jak z jajkiem. trzeba ważyć słowa żeby kogoś nie urazić przypadkiem , niewiadomo jak zwrócić uwagę żebyś się może pospieszył bo minął już kolejny msc,a ty nie zrobiłaś/eś postępu . zaraz są skargi najlepiej do HR – takie to teraz czasy nastały. Jak sobie przypomnę jak było kilkanaście lat wstecz– krótko i na temat ; masz msc. albo się nadajesz, albo nie . Przecież nikt nam nie obiecywał ze to będzie lekka prosta praca przeciwnie - ze stresująca na początku to oczywiste ale na litość boska teraz się od was przez polowe wymaga niż wymagano od nas , Niedługo dojdzie do tego ze z zakładu produkcyjnego zrobimy przedszkole . taka rada na koniec dla wszystkich nowo zatrudnionych ; jeśli traktujesz prace poważnie i chcesz pracować to •uważnie słuchaj co ci przekazują starsi stażem pracownicy . bo chcą żebyś robił postępy w nauce *produkja to mie tylko stanie przy maszynie i zakładanie komponentu do niej ,to także usuwanie licznych drobnych zacięć ale przede wszystkim w tak dużym zakładzie to dyscyplina za która odpowiadają kierownicy i liderzy, wiec stosuj się do ich poleceń

...
@terazja

I co masz po tych kilkunastu latach?Nierosnącą od kilku lat śmieszną premię za to co chwile rosnącą normę, na której podwyzszenie "pracują" starzy operatorzy urządzając sobie dalej niekończące się miedzyzmianowe wyścigi o sztuki, bo przecież nie mozna zrobić normy tylko trzeba cisnąć ile się da ponad norme i pokazywać że można. Szkoda tylko ze problem pojawia sie gdy maszyny nie chca wspolpracowac a sztuki jednak nie chca sie zgadzac za nic z podniesiona normą.

terazja
@...

Twoja wypowiedz nijak się ma do moich spostrzeżeń na temat tak bardzo rzekomo krzywdzonych nowych operatorów. Ale skoro zadałeś pytanie co mam po tych kilkunastu latach pracy w NIDEC ? To już spieszę z odpowiedzią; -mam pracę którą lubię wykonywać -mam pracę do której lubię przychodzić pomimo ciężkich początków -mam satysfakcję z dziesiątek przeszkolonych nowych pracownikow ,którzy teraz są cenionymi i wartościowymi pracownikami,ktorzy się rozwijają a nie narzekają bo poważnie podeszli do tematu pracy -i w końcu mam pensje na którą nie narzekam i nigdy nie narzekałam bo na nią nie składa się tylko premia nad która tak notabene wszyscy ubolewamy bo faktycznie mogłoby w tym temacie coś ruszyć do przodu. Jeśli komuś się tylko chce pracować,uczyc,nabierac wszechstronności a nie tkwić w jednym punkcie i tylko narzekać to taka osoba naprawdę zostaje zauważona a co za tym idzie doceniona.

długoletni pracownik
@terazja

Nie do końca jest tak jak powinno być. W firmie powinna być premia uznaniowa , dla tych co faktycznie rzetelnie pracują, by docenić ich trud. Tak samo oceny roczne też powinny być inaczej skonstruowane , zamiast propozycji ulepszeń i czerwonych kartek powinno być liczone zaangażowanie pracownika w swoją pracę. Jedni pracują na wielu stanowiskach pracy i sa naprawde dobrymi pracownikami,a drudzy poprostu tylko patrzą by mniely te 8 czy 12 godzin i do domu.. i chorobowe na okrągło, ja rozumiem choroba jest nie ma problemu ale są też tacy co biorą L4 bo nie chce im się przychodzić do pracy.... uważam że jest to wszystko niesprawiedliwe

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno

Blanka

A często zdarzają się takie sytuacje? A jakby zgłosić to do zarządu? Nie macie czasem rutynowych kontroli alkomatem, bo sporo firm tak robi?

Czika

Tutaj równie dobrze by było zgłosić więcej rzeczy gdzieś wyżej.Bo to co się (usunięte przez administratora)W tym zakładzie to jest szopka.Ktos zapisany na przestój proszę państwa na dwa tyg,dowiaduje się że niema co robić i ma iść na l4.Idzcie ja l4 kierownictwo mówi!!No niema co z wami zrobić ????kapuściane łby poprostu.A druga rzecz nie dogada się już.Gdzie kogo pytać w tej firmie o cokolwiek hm ????????samowolka była to i niech będzie????

@Czika

Oczywiście zgadzam się z Tobą , takie rzeczy są praktykowane w firmie Nidec już od dawna. Pamiętam taka sytuacje jak byłam nowym pracownikiem i byłam na Ransztadzie , pracownik nowy nie ma tyle urlopu co stary, z tego co pamiętam to za miesiąc pracy są dwa dni urlopu. Nie było na tyle urlopu więc co ma zrobić taki pracownik nowo przyjęty? Urlop bezpłatny? L4 ? Bo jeśli chodzi o pracę w przestoju to tylko wybrańcy mogą przyjść... niestety..... Przestoje powinny być zlikwidowane , każdy pracownik jest wolnym człowiekiem, każdy sam powinien decydować o tym kiedy ma iść na urlop a nie żeby firma narzucała kiedy ma ten urlop wykorzystać.

Czy w Nidec Motors możliwa jest praca na podstawie B2B?

Rafalek

W firmie pracuja praktycznie tylko ameby umysłowe.Krotko i w temacie bieda umysłowa i zero szacunku dla drugiej osoby. Ręce opadają....

@Rafalek

w nidecu pracuja normalni ludzie.. tylko mozg zostawia sie w szatni ...

Róża

To kto się liczy skoro pracownicy głównie tworzą przedsiębiorstwo? O co chodzi z pieniędzmi, rozumiem że płacą najniższe?

Gosia

Te prysznicy w zakładzie pracy są bez zastrzeżeń? Chodzi mi o to czy ktoś je sprząta i można bez uprzedzeń z nich korzystać? Chyba specyfika pracy wskazuje na to, że ludzie się pocą i męczą?

Mam spore doświadczenie w dziale analiz jakości, tylko chciałam zmienić pracę, bo nie odpowiadają mi już warunki w poprzedniej i zresztą szukam czegoś, gdzie będę mogła się bardziej rozwijać. Tu dali teraz na technika ds. jakości. Tylko bardzo ogólnikowo napisali, że oferują bardzo dobre warunki pracy, jakie dokładnie? Jakiś socjal jest? Opcja awansu?

Qra

Czy są jakieś wymagania na stanowisko kierownika? Czy trzeba tylko dobrze świecić tyłkiem i mieć dobrą gadkę przed Menagerami produkcji?

@Qra

Polecam zapoznać się z ogłoszeniami odnośnie awansu wewnętrznego na stanowisko kierownika, których kilka już wisiało na tablicy ogłoszeń.

Xxx
@Qra

Jeśli jesteś żona lub dziewczyna juz jakiegoś kierownika to masz z górki. Natomiast jak nie masz takich pokrewieństw to musisz ..,:)))) się starać. Aplikować każdy. Może kto czuje że udźwignie odpowiedzialność jaka się wiąże z tym stanowiskiem. Wykształcenie to tak naprawdę tylko papierek.zaesze można dorobić.... ostatnio jest coraz więcej kierowników...a mniej operatorów. Przychodzą nowi ale z takimi oczekiwaniami że szybko rezygnują. Realia są takie że każdy może być tym kim chce wystarczy tylko chcieć zrobi. Krok na przód .

ciekawy

Kiedy lipcowe aneksy ?? Od 1-go stawka godzinowa sie zmienia wiec kiedy wyrownanie ?

Renia
@ciekawy

Nie ma w firmie jakiegoś działu HR żeby ich podpytać, jak ta sprawa wygląda? To będzie tylko wyrównanie do nowej najniższej krajowej czy coś więcej wam obiecali?

@ciekawy

Podwyżka płacy minimalnej jest od 1 lipca więc pewnie aneksy będą po 1 lipca

Hania
@pracownik

Myślę że z sierpniowa wypłata coś powinno być. Kasa się przyda bo żadnej motywacji w tej pracy nie ma.

Głos ludu

Sytuacja w firmie wygląda przerażająco, firma robi wszystko co może (albo nie może, to się jeszcze okaże) żeby nas pracowników wy**chać bez wazeliny. Od 1 kwietnia każdy dzień postoju będziemy musieli odpracowywać. Dodatkowo według kierowników nastąpi zmiana harmonogramu pracy i nawet w momencie jak ktoś będzie na L4 będzie musiał odpracowywać każdy dzień. Ludzie, co będzie jesli to potrwa miesiąc? Dwa? Przymusza nas do odrabiania tego przez dwa lata? Moim zdaniem to co robi firma to po prostu ludzkie skur**synstwo. Nowa hala za 170mln, na to są pieniążki! Pan Nagamori (czy jak on ma tam na imię) przyjeżdżający i chwalący się swoim zielonym BMW? Na to ku**a są pieniądze?! Ale żeby ludzi potraktować jak ludzi.. na to już nie ma! Tylko trzeba nas traktować jak szmaty, bo dla nich jesteśmy tylko (usunięte przez administratora) masa ludzi na których trzeba jak najwięcej zarobić, zero szacunku od firmy dla pracownika!

operator
@Głos ludu

Gdzie jest rada pracowników? Dlaczego mamy to odpracować? To powinna być dobrowolna wola pracownika czy chce odpracować to, przecież to wszystko nie z winy pracownika

@operator

Nasza rada pracownicza jest ch*ja warta, nic nie potrafią załatwić! A co do odrabiania, oczywiście nasz kochany nidec znalazł sobie takie ścieżki i tak pozmienia wszystko żebyśmy musieli odrabiać.. nic tylko(usunięte przez administratora) pracownika i wydoić z niego więcej pieniędzy.

@Głos ludu

Nie dajmy się pracownicy, oni poprostu żerują na sytuacji jaka teraz jest , twierdzą że pracownicy się zgodzą na wszystko. My jesteśmy postawieni pod ścianą. Jesteśmy ludzmi, a nie robotami! To nie tylko ta firma jest na przestoju, duże inne fabryki też , oni potrafili to rozwiązać , tydzień przestoju płatny 100 % , w drugim tygodniu pracownicy biorą urlopy a co będzie dalej , sytuacja cały czas się rozwija , nie można przewidzieć co będzie dalej. Według mnie to powinno być w taki sposób rozwiązane.

@pracownik

Może nareszcie do ludzi dotrze w jakim miejscu pracujemy, płacą nam niewiele więcej niż najniższa krajowa i jeszcze myślą że nam łaskę robią. Powinniśmy się po przestoju zorganizować i odmówić pracy! Bo oni produkcję traktują jak gów*o. Oczywiście dzisiaj na zakładzie nikogo ważnego nie uświadczysz, boją się burzy.. nawet nie ma kogo zapytać dokładnie o wszystko.. kierownicy też właściwie nic nie wiedzą poza tym co na kartkach podali..

Biurko
@pracownik

Jak dla mnie niech dadzą te 80% przestoju i nie ma zadnego problemu, tylko że firma nie pojdzie na to bo to by nie mialo nic wspolnego z wykiwaniem pracowników, a jak wszyscy tu wiemy, to jeśli firma nas nie wykiwa to ich ch*uj strzela

@Głos ludu

Czemu nie zmienisz pracy w takim razie?

Biurko

Myślisz ze tylko on jeden tak mysli? Poza tym pewnie po tej całej akcji sporo osob z tego zwolnienia skorzysta

@Głos ludu

Proponuje strajk włoski w te ich zakichane soboty...

Operator....
@Operator

Ludzie ogarnijcie się. Zakład poszedł nam wszystkim na rękę i chce nam zapewnić normalne wynagrodzenie, a Wam jeszcze źle? Ile ludzi teraz w Polsce nie ma w ogóle pracy i jest na bezpłatnych urlopach albo ma płacone 60%.. Przecież to nie ich wina, że tak się dzieje w Polsce i na świecie. Jak Wam nie pasuje to czemu nie szukacie innej roboty?

@Operator....

Wyobraź sobie, że zakład stoi miesiąc i będziesz miał do odrobienia 20 sobót. Naprawdę odpowiada Ci takie rozwiązanie?

Kiki
@Operator

Ogarnij to, że nie tylko sobota wchodzi w grę, tylko tak jak wyglądało to np z setkami że idziesz do innej grupy odrobic. Zadzwoń do kadr to się wszystkiego dowiesz a nie siej (usunięte przez administratora) że tylko i wyłącznie soboty.

@Kiki

Tak mogą robić osoby , które pracują po 12 godzin, w dni wolne od pracy , można iść odpracować, Co co pracują po 8 godzin , zostaje im tylko sobota.

@Kiki

Nie chodzi o to jakie dni będą do odpracowania, ale o to ile ich będzie...

Xyz
@Głos ludu

Inspekcja bardzo chętnie się zajmuje wasza firma tylko trzeba dać jej na to okazję czyli pisać zgłaszać mailować

@Xyz

Obawiam się, że inspekcja nic nie zrobi, ponieważ wedle mojej wiedzy firma działa zgodnie z prawem. Osobiście kompletnie nie podoba mi się to działanie i oczekiwałabym rozwiązań na miarę bogatej i nowoczesnej międzynarodowej korporacji.

pewniak
@pracownik

jesteś pracownikiem produkcji jesteś robotem tyle ze robot droższy , Gdyby małpy były ciut mądrzejsze mogły by za ciebie pracować i to taniej bo za kiść bananów Przeczytaj sobie prawo pracy , kodeks i regulamin zakładu . Jesteś silą najemna jak ci się nie podoba zmień prace na samozatrudnienie .Tam będziesz sam sobie szefem .

Vvvv
@Głos ludu

Ciekawi mnie czy wszyscy Ci co sie tak czuja (usunięte przez administratora) zwolnia sie po tym co sie dzieje w kraju..jak im tak zle. Ciekawe gdzie znajda prace jak co druga firma zwalnia i bedsie sobie jakos musiala poradzic. Jak Ci nie pasuje odrabianie to jest koniec miesiaca zwolnij sie...najlepiej krzyczec tu a wisz ze wszystkie firmy nawet opel beda odrabiac. Wiesz ze inne firmy zmuszaja do urlopu i nie ma.dyskutowania wiec zapomnij o wakacjach. Pomysl czlowiwku

Prawo pracy
@Głos ludu

Art. 81 kodeksu pracy: § 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. § 3. Pracodawca może na czas przestoju powierzyć pracownikowi inną odpowiednią pracę, za której wykonanie przysługuje wynagrodzenie przewidziane za tę pracę, nie niższe jednak od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z § 1. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, przysługuje wyłącznie wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę. Art. 92 kodeksu pracy (Prawo do wynagrodzenia w czasie niezdolności do pracy): Wysokość wynagrodzenia w czasie choroby wynosi: 80% wynagrodzenia w przypadku choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną, 100% wynagrodzenia w przypadku choroby przypadającej w czasie ciąży lub spowodowanej wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy. 100% wynagrodzenia dla dawcy. NARUSZENIE PRAW PRACOWNIKA (ART. 218 kodeksu karnego) § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. utracił moc na podstawie wyroku TK z dn. 18/11/2010 r. 1a. Kto, wykonujac czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Takie praktyki w wypowiedzi "Głos Ludu" jest sprzeczne współżycia społecznego przez pracodawcę. Wpisanie jakichkolwiek dokumentów sprzeczne zasadami praw pracownika jest fałszerstwem intelektualnym zgodnie z art. 271 kodeksu karnego § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Zawsze sprawę można oddać do sądu pracy, sądu karnego oraz inspekcji pracy, w związku przekroczonymi godzinami pracy pracownika - 150 godzin w roku kalendarzowym.

obiektywny
@Głos ludu

takie "motto" mi się przypomniało: "Nikt nigdzie, nikogo na siłę nie trzyma..."

Jarek
@Głos ludu

Dokładnie tak. Zgadza się. W czasie pandemii też na Poznańskiej hali nidecu roboty nie brakowało, ale francuz i tak uciął nam etaty o 1/5 więc robiliśmy za dwóch za (usunięte przez administratora)

@Głos ludu

Dodatkowo mają zabrać urlopy i wprowadzić czyn społeczny w niedzielę. Trzeba będzie przyjść kosić trawę zbierać grabkami i sprzątać chodniki miotłami. W plamach jest Mycie ogrodzenia . Informacje dostaniecie wkrótce

Na jakiej umowie jest praca że mogą zabrać urlopy? A ten czyn społeczny to w jakim wymiarze czasu miałby być?

Nowy pracownik

Zachorowałem Jak jest wypłacane l4 w systemie 12 godzinnym Tyle samo jest za dni pracujące, które są w grafiku i tyle samo jest za dni wolne od pracy. Czy w te dni wolne od pracy stawka za l4 jest mniejsza?

Operator

Kiedy będzie coś wiadomo w sprawie podwyżki za ocenę? Z kwietniową wypłata czy z majowa? Bo tak Cisną na cmkach że chyba wzięte jest pod uwagę że coś za coś.

Atmosfera presji

Masakra tam na tych cmk (usunięte przez administratora) Na płytce to samo. Kilkukrotnie nas tam wysyłano do pomocy, gdy na naszych liniach było mniej pracy. Zaliczyłem tam kilka różnych zmian. Najgorsze jest chyba ta zmiana lider kaśka na cmk i lider Ewa na płytce. Syndrom permanentnego niedopchnięcia. Jakby mogły to zabiłyby wzrokiem. Niedługo trzeba będzie tam stać w pampersie.

@Atmosfera presji

No tak jest na produkcji . To że na trzeciej hali nowi pracownicy robią co chcą i się często szwędają, bo nie mają co robić i się do tego przyzwyczaili. Na cmkach się pracuje. Nie biega się co chwilę na papierosa czy po kawusię. Nie ma na to czasu, bo nie ma kto zastępować takich osób. Nie trzeba pampersów bo liderzy zastępują. A jak masz częściej potrzebę to może poproś o pomoc, że musisz. Jeżeli narzekasz na cmki to poczekaj jak pójdziesz na eps, tam to jest rygor. Pozdrawiam

Danuta
@Pik

No ja rozumiem, że trzeba pracować, to jest normalne. Ale czy mogę uzyskać informacje czy płaca jest chociaż adekwatna do obowiązków? Poza tym jeżeli ludziom nie podoba się atmosfera to co się konkretnie dzieje?

@Danuta

Jeżeli chodzi o płacę to jeszcze nie miałem do czynienia z kimś kto nie chce więcej zarabiać. Co do krzyków to mnie osobiście coś takiego nie dotknęło. Ale tak jak obserwuję ogólnie ludzi wszędzie to w dzisiejszych czasach to nawet nie można nikomu zwrócić uwagi o nic czy powiedzieć że trzeba coś trochę szybciej robić bo zaraz są głosy że to (usunięte przez administratora)

Obserwator
@Operator

Obserwuj to co się aktualnie dzieje,niedługo będziemy mniejszością ,jak doczekasz przyszłego marca to licz 0,5% , może 2% podwyżki.

Szok
@Pik

@pik Co Ty piszesz? Byłem wysłany kilka razy na cmk I zaliczyłem kilka różnych zmian I różnych liderów. Lider Kaśka przy kierowniczce Magdzie to najgorszy zespół. Zero zgrania, skargi. Podpierdzielają się jedna za drugą. Jakby mogły to by utopiły się w łyżce wody, Jak tak można kablować jedna na drugą. A gdy ktoś pomaga innemu z awarią, jakimś zacięciem to zaraz jest (usunięte przez administratora) za rozmowy w pracy. (usunięte przez administratora) y

Głupota ludzka
@Pik

Przecież człowiek przysłany z innej linii nie będzie pracował w takim samym tempie jak operator z rocznym, 2letnim 5letnim stażem. Przecież to logiczne i każdy to wie. A pewne osoby wymagają od ludzi którzy przyszli na pare godzin do pomocy z innej linii aby meli takie tempo jak operatorzy z długim stażem. Masakra W końcu nikt nie przyjdzie tam do pomocy.

@Szok

Kaśka .M że zmiany A :) ? Jeśli tak to współczuję takiej liderki bardzo humoryczna dziewuszka która lubi rozkazywać nie zbyt pomagając przy tym współpracownikom

@Głupota ludzka

Zgadzam się ktoś kto przychodzi do pomocy nie pracuje w tempie osoby która pracuje na liniach i osoby które są z taką osobą czy chcą czy nie muszą takiej osobie pomagać lub pokazać jak reagować na zacięcia lub awarie. Ludzie są różni jedni to zrobią z uśmiechem inne z fochem. A niestety na cmkach są normy i nikt nikomu nic nie robi gdy są nie osiągnięte, są awarie braki komponentów. Mam pytanie czy ktoś na ciebie nakrzyczał miał pretensje? Czy po prostu nie polubiłeś tej zmiany?

Xd

Nie pamiętam dokładnie która to była zmiana bowiem na cmkach i w Nidecu nie pracuje od 2019 roku .Pamiętam natomiast że dziewucha miała manie wyższosci nad innymi pracownikami a ja należę do ludzi którzy są cierpliwi,wyrizumiali i spokojni ale do czasu :)Zresztą wyznaje zasadę że szacunek powinien być nie tylko okazany kobiecie ale i mężczyzną którzy w odróżnieniu od kobiet nie mają takich fochów za to więcej luzu i dystansu do siebie :) .Te wariatki na "cmkach " będą się zabijać za 200 zł brutto "premii " :p

@Xd

Mogę wiedzieć co jest powodem, że już tutaj nie pracujesz i czy ty złożyłeś wypowiedzenie czy może firma rozwiązała z Tobą współpracę? Zakończenie przygody tutaj przebiegło w przyjaznej atmosferze i zapłacili Ci za ewentualne zaległe urlopu itp?

@Marta

Znalazłem po prostu lepszą pracę . Nie miałem problemów z rozwiązaniem umowy o pracę chociaż miałem umowę na stałe . Po prostu wiedziałem że na tamte czasy zarobki na poziomie 2300-2500 to nie wiele jak na tak światowa korporacje :) Tym bardziej kiedy przeglądałem ceny tych silniczków na necie :) . Jeden silniczek na cmkach to koszt ponad 100 zł w tych silniczków w pudełku jest że 30 :) . Oczywiście pracodawca nigdy szczerze nie powie ile zarobi na pracowniku natomiast "zawsze" jakie koszta poniesie "

Pracownik na 6+
@Operator

Ciekawi mnie właśnie kiedy dostanę podwyżkę za ciężki rok pracy ?! Po rozmowie motywującej do dalszego działania oczekuje że skoro ja pofolałem oczekiwaniom to to działa w obie strony. Chyba firma nidec jest słowna? Skoro obiecuje po roku podwyżkę to rozumiem że z majowa wypłata już będzie? To aneksy powinnY być w tym tyg ? Tak?

Lisek
@Xd

Marta, nidec sprzedaje te silniki za drobniaki, spytaj kierownika, do tego trzeba kupić opakowanie zapłacić za dostawę, a potem odebrac je jako zle jakosciowo. Zapytaj jakosci ile setek tysiecy silników mają wrócone

Jak wygląda sprawa pracy w biurze? HR faktycznie często ogłoszenia. To typowe korpo co się robi po 12 g dziennie? Jak atmosfera?

@Nowy

?...chyba cie pogrzało. Pracuje się 8 h dziennie, a jak sobie nieradzisz to ci nikt nie będzie płacił za nadgodziny tylko się pożegnamy. Ok czasem trzeba zostać i dostajesz za to kasę. Wszyscy się biją żeby zostać lub przyjsc w sobotę bo wtedy placa setki

3cia hala

Czy Ukraina weźmie się do roboty czy dalej będzie w (usunięte przez administratora) walić. Zajmują tylko WC chowają się z kawusiami....po 20 min my stalli pracownicy (usunięte przez administratora).....byle by szybciutko a ci z girami wyłozonymi na palarni i nic nie robią. Skoro innym wolno to i stały pracownik też będzie miec (usunięte przez administratora)

@3cia hala

Niestety Ukraińcy żyją często na wyższym poziomie finansowym niż Polacy w naszym ojczystym kraju . Dostają 500 + na mieszkanie od pracodawców którzy wolą więcej zapłacić obcokrajowcom niż Polakom . Nas natomiast traktują jak ludzi drugiego jak nie trzeciego sortu.Ja rozumiem że trzeba im pomagać że jest wojna w ich kraju ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku ! Nie może być w końcu tak że to my Polacy będziemy robić za siebie i ich podczas gdy co drugi kiedy się mu coś powie będzie udawał że "Ni pani maju "

Jak wyglądają widełki płacowe, oraz jak wygląda praca? Nie pytam czy ciężki, pytam jak wygląda.

Pimpek

Wprowadzono żetony na toaletę. Póki co z pisuaru można korzystać bez ograniczeń, co będzie ponoć omawiane na zarządzie, jednak na tronie można usiąść już tylko dwa razy dziennie. Każdy pracownik dostaje swoje żetony na początku zmiany, przejmując je od swojego poprzednika. (usunięte przez administratora)Cóż, nie zawsze warto wprowadzać surowe reguły. Boję się tego, co się stanie, gdy zarząd wprowadzi żetony na pisuary.(usunięte przez administratora)

@Pimpek

Mówisz poważnie, na prawdę możecie iść do toalety 2 razy podczas zmiany? Skąd w ogóle takie pomysły, wcześniej coś się wydarzyło, że zdecydowane się na te żetony? Zostając przy temacie to da radę dostać więcej niż 2 żetony jeśli ktoś ma potrzebę?

Z
@Pimpek

Przecież to łamanie praw człowieka :) Myślę że PiP chętnie zainteresowałby się tym w jaki sposób traktowani są pracownicy . Jeśli ktoś ma potrzeby "fizjologiczne " aby trzy razy spocząć na tronie " to mojego pracodawcę nie powinno to obchodzić . Jakość i ilość to nie wszystko

@Marta

Z tego co wiem, bez żetonu można wejść, jeśli zgłosi się szczególną potrzebę kierownikowi zmiany. Wtedy po deklaracji, że sprawa zajmie chwilę, można wejść.

Cała prawda
@Z

Szeregowi pracownicy boją się wychylać. Jeśli zarząd coś ustala i zwołuje pracowników na zebranie, wszyscy mechanicznie kiwają głowami

Nowa

Czy propozycję ulepszeń można napisać na kartce papierowej czy tylko w systemie?

Olga
@Nowa

Każda forma jest ok.

Czy jest jakiś limit płatnych setek? Limit nadgodzin wyrobionych w ciągu jednego miesiąca. Tak jak w innych miejscach. Czy nie ma? Jestem na 12stkach Z góry dziękuje za odpowiedz

@Nowy

Teraz liczą się sztuki nikt nie patrzy na limity czy odstępy czasowe. Niektórzy już nawet śpią w firmie. W piątek do 22 są, a w sobotę setka od 6 rano, a że daleko się dojeżdża to się nie opłaca wracać do domu.

@.

Serio można spać w firmie i nikt nic nie powie, czy to jakaś Twoja przenośnia odnośnie godzin pracy? Co dokładnie masz na myśli pisząc, że liczą się sztuki? Skoro ludzie tyle godzin pracują to musi się im nieźle to opłacać, ile płacą za nadgodziny?

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 180.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 129, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors