Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Ela

Witam Czy jest przewóz z Żywca na rudawke?

@Ela

Tak, jest jakiś bus dostosowany do zmian, tyle że odjeżdża o 14.10 i żeby na niego zdążyć to trzeba wychodzić ze stoperem w ręce.

Zygmunt

Pracowałem w administracji kilka dobrych lat. Powiem tak- nie polecam. Metoda kija i marchewki, brak autorytetów, brak wsparcia i rozwoju pracowników. Hr reprezentuje najniższy poziom, teoretyzuja, nie panują nad relacjami, wszystko wrzucają na barki pracowników. Wspomnienia: bylejakość. Zmiana pracy uświadomiła mi, że stałem w miejscu i uczyłem się na błędach. Brak konkretnych szkoleń. Kadra stoi w miejscu, a przecież metody, także miękkiego zarządzania ewoluują.

Janusz
@Zygmunt

Nawet jeśli jest tak jak mówisz to w wielu innych przedsiębiorstwach jest podobnie o ile nie dużo gorzej. Ja po przejściu do ABB (w sumie GE) od swojego poprzedniego pracodawcy zauważyłem dużo zdecydowanych plusów. Brak wsparcia to jest wtedy jak musisz siedzieć w pracy 12 godzin a płacone masz za 8. Jak musisz przychodzić w sobotę do pracy mimo, że miałeś mieć wolne i zaplanowałeś sobie wyjazd do rodziny. Ech, ABB nie jest złe :)

Zygmunt
@Janusz

Pieniędzmi wszystkiego nie da się wynagrodzić. Co z tego, ze widac wynagrodzenie za 12 przepracowanych godzin, jeżeli są one skutkiem źle działającego systemu. Efektem braku konsekwencji, braku realnych standardow, realnych . To jest moj punkt. Przywoływanie do pracy w weekendy ma i będzie miało miejsce wszędzie, tutaj mamy zgodność.

oprah

Czy wiadomo coś już o podwyżkach grupowych na przyszły rok?

stefan
@oprah

30%. Normy.

Jamal
@oprah

Na pewno się niedługo dowiemy :)

Beata

Czy nadal jesteś pracownikiem GE Power Controls? Poleciłbyś tą pracę innym? Jesteś zadowolony z warunków pracy? Czy w firmie jest więcej łapserdaków i safandułów? Na jakie wynagrodzenia może liczyć nowy pracownik?

Hanys
@Beata

Czy Beata jest botem GoWorku? ;)

@Hanys

(usunięte przez administratora) Przestańcie się już tak reklamować na go work. Wezcie sie za zarzadzanie w firmie i firmach bo nie piszę tylko o GE czyli obecnym ABB, tylko o wiekszości firm. Nie potraficie sobie poradzic z zarzadzaniem wieloma pokoleniami w firmach, nie potraficie rozmawiac, wolicie pisać i (usunięte przez administratora)go work.

Kicia
@ktoś

Specjalista od zarządzania wielopokoleniowego napisał...

Sławomir
@Kicia

Cześć wszystkim! Czy ktoś z Was w ostatnim czasie pracował bądź pracuje aktualnie w firmie General Electric Power Controls? Chciałbym zadać kilka pytań.

@Sławomir

Pewnie - pytaj śmiało!

Sławomir
@Tomek

Skoro zachęcasz to może będziesz mi mógł podpowiedzieć. Interesuje mnie, czy firma prowadzi staże lub praktyki dla studentów, a także czy można przyjąć się na część etatu, żeby połączyć pracę z nauką?

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
szeregowy

Brawa za walke z patologia chlejusami złodziejami może teraz czas na narkomanów? Problem jest wiekszy niż może sie wydawac. Stop narkotykom.

Jamal

Serdeczne gratulacje dla działu HR. Wyróżnienie dla pracownika, którego obecność w pracy na przestrzeni kilku ostatnich lat, to 3-4 miesiące w skali roku. Trzeba posiadać wyśmienite poczucie humoru. Niesamowity wkład w rozwój firmy.

Jordi
@Jamal

Nie mam pojęcia o co Ci chodzi...

Barbara
@Jordi

Ja też chętnie się dowiem. Z czym właściwie takie wyróżnienie się wiąże? Pracownik taki otrzymuje od General Electric Power Controls jakieś nagrody?

Jordi
@Barbara

Skoro nikt do tej pory na to nie odpowiedział to znaczy tylko, że to jakieś insynuacje, którymi nie ma po co zaprzątać sobie głowy.

Dorota
@Jordi

Właśnie szkoda, że nikt nie zechciał doprecyzować tej kwestii. Ale byłabym też zainteresowana ogólnymi warunkami pracy w General Electric Power Controls. Orientujesz się może, czy nowemu pracownikowi od razu proponuje się tam umowę na czas nieokreślony?

ktoś

Firmy nie polecam. Po pierwsze nie jesteś wdrażany do pracy. Jak się sam wdrożysz to będzie ok. Zasady zmieniają się co chwile w tej firmie. Był czas gdy sprzedawano firmę do ABB wtedy nie przedłużali umów wszystkim praktykantom a potem do nich dzwonili by przyszli (po jakiś dwóch miesiacach). Czesto zdarza się, że jak znajdą na Twoje miejsce kogoś kto im więcej zapropouje na rynku pracy to Cie wyrzucają. Specjaliści mają zatrudnienie przez podfirmy, ponieważ gdy firma nie będzie miała dochodu to takich specjalistów zawieszają a jak mają znowu dochód to dzownią by przyszli do pracy. W czasach braku rąk do pracy chcą zatrudniać ludzi przez agencje pracy. Kuszą pieknymi maszynami na jakich będziesz pracował. Firma wyglada na coś co ma sie utrzymać tylko po to by ludzie przed emeryturą dociągli do emerytury. Nikt nie podejmuje decyzji w tej firmie. Jak chcesz pracowac i zależy Ci na dobrym wykonywaniu swojej pracy to sie tam nie wybieraj. Traktują ludzi jak wszedzie tz. jakieś pretensje. Ludzie nawzajem się nakrecają poprzez jakieś afisze jakie tam wiszą: bądzmy preferowani, bądzmy doskonali. Bycie doskonałym, nie odzywanie się , brak własnego zdania dotyczy tylko pracowników. Pracownicy odwdzieczają się im tak samo jak oni im tekstami: stawka mnie blokuje, dając feedback tz. "jeżdząc" po kierownikach jak i oni po nich. Wazniejsza jest chyba odpornośc na stres. Firma szowinistyczna dodatkowo. Ciezko tutaj nawet okreslić czy bycie w zwiazkach zawodowych coś daje. Pracodawcy nie lubią związków zawodowych a te tutaj są ale cieżko określić czy w ogole bronią ludzi. Ogolnie chaos. Pracowałam w kilku firmach ale takiego burdlu nie widziałam nigdzie. Każda firma jest inna. Czasami ma sie wrazenie, że dla coniektórych ta firma im życie uratowała.

@ktoś

Jeśli chodzi o wdrożenie do pracy to myślę, że wszystko zależy od tego na kogo konkretnie trafisz - czyli w zasadzie ile będziesz miał szczęścia. Jak w każdej dużej firmie trzeba się przyzwyczaić do tego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna - to nie jest trzyosobowa firma Kowalskiego ale duży i nowoczesny zakład produkcyjny. Szanuję Twoje zdanie ale moim zdaniem nie jest tak źle jak opisujesz. ABB (kiedyś GE) to firma, która już przez kilka lat sprawia, że czuję "grunt pod stopami". :)

chaku chaku
@Tomek

Człowieku ty chyba nie widziałeś nowoczesnego zakładu.

@chaku chaku

Widziałem i mam szczęście w nim pracować. Widocznie IT robi tyły ;)

@Tomek

A ja sie czułam jakbym stała trzy metry nad ziemią. A nie miała grunt pod nogami. O stabilności cieżko mówić w GE jak dla mnie.

@Tomek

I wierz mi to nie jest nowoczesny zakład. To jest połaczenie PRL z korpo. Moze i wygad firmy nowoczesny ale mentalnośc ludzi jak sprzed 30 lat, są nauczeni robic i to na zasadzie bycia robotnym a nie madrze wykonywac pracę. Robotnych to mozna zatrudniac ale do łopaty. A i do sprzatania dzisiaj trzeba miec dyplom i troche oleju w głowie bo zatrudniają w zakładach na stanowisko "konserwatora powierzchni płaskich". Trzeba umieć czytać by wlać do wody płyn do mycia podłóg a nie jakieś badziewie. Wszytsko co mnie czekało w tej firmie to cofnięcie się o trzy kroki wstecz zawodowe i mentalne. To był najwiekszy bład w życiu podejmować pracę w tej firmie, bo się nie rozwijałam w tej firmie.

@ktoś

Nie dziwię Ci się, że skoro uważasz pracę w GE za błąd życiowy to nie wspominasz jej dobrze. Może po prostu nie był to ani zakład ani praca dla Ciebie :)

Izydor

Wiecie coś o pracy w firmie? Jakieś wskazówki byłyby mile widziane.

Darek
@Izydor

Bardzo slabo

Juhas
@Darek

wcale nie słabo. Nic złego się nie dzieje i jest stabilnie :) Po tym jak jesteśmy ABB nawet bardziej niż wcześniej.

Dex
@Juhas

Mikuszowice bardzo straciły na zmianie dyrekcji i kierownictwie przez byłego mistrza produkcji - sprzedaze i donosy się zaczęły, a w dodatku brak pracy powoduje przerzucanie ludzi na różne oddziały ogolnie straszne dziadostwo. Na szczęście zmieniłem pracę i nie muszę juz oglądać tych złych zmian.

Juhas
@Dex

Ja akurat piszę z Rudawki :) Czasami jednak w ostatecznym rozrachunku zmiany przynoszą lepsze efekty, oby tak było w tym przypadku!

Młody
@Izydor

Firma dawno już nie działa pod tą nazwą. Natomiast nic się w niej nie zmieniło, prócz nazwy. Masz znajomości to żerujesz na zagranicznym kapitale i frajerach zapieprzających jak wół. (usunięte przez administratora)

Sokół
@Młody

Pracuję wprawdzie od niedawna ale ABB wydaje mi się zdecydowanie zbyt dużą firmą na to, by dało się tam załatwić coś "po znajomości". Jest za to szereg reguł i procesów, które należy wykonywać zgodnie "ze sztuką". Nie czuję się traktowany jak niewolnik mimo że znajomości nie mam - przeprowadziłem się z innej części Polski na południe, w okolice BB i tutaj jeśli chodzi o pracę i warunki jest zdecydowanie lepiej - tak, w ABB :)

sikor

Kiedy administracja zmieni nazwę firmy na ABB Industrial Solutions sp. z o.o.? Halo, administrator!!!

Chiara

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie” „Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”

picolo
@Chiara

Wezwać lekarza?

Derek
@picolo

jakiej specjalizacji? Może to po prostu magister j. polskiego.

zarobiony

Pora oficjalnie zakończyć ten smutny wątek i historię. Przenosimy się na ABB Electrification Products Industrial Solutions - link: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,23829582 100 komentarz wygrywa talon :)

Emigrant z Lublina

Dzień dobry, jestem nowy w Bielsku-Białej i szukam aktualnie pracy. Przeczytałem, że GE/ABB to bardzo nowoczesny zakład. Z drugiej strony czytając tutejsze opinie entuzjazm spada. Powiedzcie szczerze - jak jest? Może warto? Będę wdzięczny za opinie.

Były pracownik.
@Emigrant z Lublina

Zakład jak zakład. Płacą słabo na początek, robota średnia zależy gdzie trafisz. Czepiają się o wszystko można się zgubić w tłumie.

@Były pracownik.

Dzięki za odpowiedź. A gdzie warto trafić a czego unikać?

@Emigrant z Lublina

Unikać to należy ogólnie tego zakładu. Poszukaj... Gdzie indziej zarobisz lepiej albo tyle samo z mniejszym stresem. To zależy jaką masz specjalność. Unikaj ogólnie działu Materiałowego i magazynów bo to szary koniec tej fabryki spychany na ostatnią pozycję. Działy konstrukcyjne i produkcja...

@Emigrant z Lublina

Tutaj ogolnie jest cienko. To zakład w którym ludzie pracuja po 30 lat i uwazaja ze jest sie z czego cieszyć. Nie rozwijają się. Jak dostaniesz lepszą stawkę niż oni i sie przyznasz lub ktos wygada to cie zjedzą zywcem. Trzeba byc dupowłazem tutaj. No i ogolnie jest bardzo zle traktowanie ludzi. Jeszcze nie widziałem by z dnia na dzień ustawiac komus zmiany. Raczej w zakładach są stałe zmiany a tutaj to ludzie mają sie dostosować pod produkcje czyli moze byc tak, ze bedziesz co chwile na inne godziny do pracy przychodził. Z biurami to samo szczegolnie jak zaczynają workouty, które są jednak rzadko (chociaz to jeden z lepszych elementów tej pracy).

@ktos

I zapomniałem dodać, że łaskę robią żeby przyjąć Cię pod główną firmę GE/ABB więc jak nie kandydujesz na stanowisko dyrektora, kierownika lub pracownika biurowego (w ostatnim wypadku nie zawsze przyjmują przez firmę macierzystą). To pracujesz albo przez Trankwalder Partner, Work Service chyba, albo jedną z firm zewnętrznych. Jak nie ma roboty to do domu i od nowa :).

Emigrant z Lublina

Panowie, dziękuję za szczerą odpowiedź. Szkoda, że nie można wiele powiedzieć pozytywnego i fajnego o tej firmie . Może chociaż to, ze to nowoczesny zaklad jest przyciagające?

kokodżambo
@Emigrant z Lublina

Kolego, jeśli nowoczesność utożsamiasz z inwigilacją i wszelką kontrolą to tak, można powiedzieć że zakład jest nowoczesny.Trudno jednak uznać to za przyciągające.Temperatury latem na hali sięgają 35 stopni Celsiusza i na to rozwiązań nie ma ale jest za to system kamer, który śledzi każdy Twój ruch, czytniki sprawdzające punktualność i programy kontrolujące wydajność twej pracy.Ale może sie przyzwyczaisz, niektórym pogodzonym z swoim losem się to udaje.

MS
@Emigrant z Lublina

Nie słuchaj tylko tych co narzekają. Zakład jest duży, przyjemnie się chodzi do pracy, warunki są różne. Najwięcej tak naprawdę zależy od ludzi na których trafisz - jeśli Ci się poszczęści to nie będzie na co narzekać, jeśli nie - pewnie po jakimś czasie będziesz miał dość. Najważniejsze to unikać ludzi toksycznych, malkontentów i permanentnych narzekaczy. Powodzenia w ABB lub gdziekolwiek indziej :)

SZWACZKA
@Emigrant z Lublina

ZAKŁAD OK, NOWOCZESNY NA SWOJĄ MIARĘ MOŻLIWOŚCI. NAWET SKLEPIK SIĘ OTWORZYŁ W DAMSKIM WC :) ZA NIEDŁUGO TO MOŻE I BĘDZIE WARZYWNIAK NA REGAŁACH W MAGAZYNIE, ALBO KIOSK Z PRASA NA KANTYNIE. KTO WIE JAKIE POMYSŁY PRACOWNICZE JESZCZE BĘDĄ NA UROZMAICENIE PRACY W TYM NOWOCZESNYM ZAKŁADZIE. IDZIE WSZYSTKO KU DOBREMU.

@MS

Jaki by nie był zakład nowoczesny a to tylko fikcja bo tylu niedziałających systemów i wtopionej kasy rzadko w której firmie jest. Np Mes, tablety, monitory na halach wskazują ten sam wskaźnik... To jak płacą na start 17 brutto, 16brutto n magazyn czy produkcję to świadczy tylko o nowoczesnym ale (usunięte przez administratora)

ktos

ehhh szkoda czasu na prace w tym zakładzie. Serio!!! Zatrudniają ludzi a potem mają pretenje bo słyzysz pytania "Co Ty mozesz dać tej firmie? " jesli jestes jednym ze starej Apeny to ok, ale reszta ma przechlapane.

Albert
@ktos

Chcesz mi powiedzieć, że wszyscy, którzy nie byli zatrudnieni w Apenie mają pod górkę? Coś mi się nie wydaje.

Krol Salomon

Zglosilem swoja niezalezna kandydature do rady pracownikow. Moim zdaniem wszyscy pracownicy powinni byc informowani o sprawach omawianych w radzie. Pierwszy moj postulat to: protokol ze spotkania rady z pracodawca powinien byc udostepniony na tablicach informacyjnych. Kto jest za?

Mis

Brawo ty!

Jurek
@Krol Salomon

Nie widzę takiej potrzeby.

Ten tam
@Jurek

@Jurek.odpowiedział związkowiec Jerzy SZ

Jurek
@Ten tam

Pomyłka :)

@Krol Salomon

Zgadzam się. Bardzo dobry pomysł.

Krzysztof
@Krol Salomon

Czy wybory do rady pracowniczej już się odbyły? Może chciałbyś napisać, jakie były wyniki i czy udało Ci się dostać nominację? Udział pracowników w tego typu organach zawsze wpływa pozytywnie na atmosferę w firmie. Pracownicy dzięki temu mają lepszą możliwość komunikowania swoich potrzeb pracodawcy.

@Krol Salomon

Jaki by nie był zakład nowoczesny a to tylko fikcja bo tylu niedziałających systemów i wtopionej kasy rzadko w której firmie jest. Np Mes, tablety, monitory na halach wskazują ten sam wskaźnik... To jak płacą na start 17 brutto, 18 brutto n magazyn czy produkcję to świadczy tylko o nowoczesnym ale (usunięte przez administratora)

Edek

Roboty za wiele nie ma, ludzi wysłali do Brna, teraz ponownie szukają chętnych do Wrocławia, ale dwie zmiany na pokaz muszą być, z czego na każdej zmianie ledwie po kilka osób ale to jest nie ważne dla kierownictwa i unikają pojawiania się na oddziałach. Skoro jest dokładnie taka sama liczba pracowników co wcześniej, a nawet mniejsza bo pojechali do innych zakładów, wzrostu zamówień w dalszym ciągu nie ma, projekty są robione z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, to po kiego jest wprowadzany podział na dwie zmiany? Chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie jest takie, że dość dużo niepotrzebnych stanowisk narobili w kioskach i na na hali, a teraz za wszelką cenę każdy chce utrzymać swój stołek i dodatek jaki dostaje, więc muszą być dwie zmiany by jedni mogli się wykazywać przed drugimi. Absurd nad absurdami. Oby tak dalej, a w grudniu będziemy przychodzić do pracy na drugą zmianę tylko po to by porozmawiać sobie jak komu minął dzień w domu i co gotowaliśmy na obiad. Serdecznie pozdrawiam całą bande z góry, która na proste pytania nie potrafi odpowiedzieć i tylko unikają pracowników na wszelki sposób. Taki klimat mamy w ABB, a tak obiecywali w poprzednim roku gruszki na wierzbie ile to będzie pracy po nowym roku. Rok dobiega końca, a coraz bardziej to kuleje.

Gienek
@Edek

Założę się, że nikt nie narzeka, że projekty są robione z wyprzedzeniem - to dobrze i dla pracowników i dla kadry zarządzającej. Może na te gruszki na wierzbie też trzeba sobie jakoś zapracować. To, że się logo na budynku zmieniło to nie znaczy, że od razu będzie inaczej/lepiej bla bla bla niż w GE. Takie myślenie to jest dopiero absurd.

Krzysztof
@Edek

Edek, napisałeś, że przełożeni unikają pracowników. Może warto zaproponować spotkanie w szerszym gronie w celu wymiany opinii i pomysłów na rozwiązanie zaistniałych trudności. Czy uważasz, że istnieje na to szansa?

Gienek
@Krzysztof

Podobają mi się takie oddolne inicjatywy - świetny pomysł!

@Edek

Ale brednie. Twoja firma? Coz są branze w których czasami po prostu idziesz do pracy i tyle a nie koniecznie masz co robic. Co lepiej by ludzi zwalniali? A potem jak bedzie wzrost zamówien to szukali na cito nowych lub waszymi rekoma próbowali je przerobic?

dudus

jak wyglada praca na magazynie i jaka tam atmosfera jest czy sa wolne miejsca

Bogdan

Witam serdecznie. Kieruję zapytanie do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w fabryce. Czy pracownicy biurowi posiadają ważne uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych? Pytanie nasunęło się wczoraj, gdy wracając z przerwy przechodziłem obok pracownika biurowego, który nieudolnie prowadził paleciaka elektrycznego. Zastanowiło mnie też, że nie zareagował żaden z dwóch liderów chcacharni, którzy rozmawiali ze sobą tuż obok.

Dominika

@ktos, Jestem Moderatorem forum GoWork.pl. Pomagam kandydatom w dotarciu do wiarygodnych informacji o tej firmie oraz czuwam nad przestrzeganiem regulaminu forum. Czy po przejęciu firmy przez ABB, zmieniły się warunki pracy lub wynagrodzenie?

Dominika

@Kamienny guzik u portek dyra, upominam Cię i odsyłam do regulaminu forum GoWork.pl Na forum nie będą tolerowane wpisy zaśmiecające wątek. Takie wpisy będą na bieżąco zgłaszane do administratora forum. Czy możesz napisać jak wygląda aktualna sytuacja firmy General Electric Power Controls. Czy potwierdzasz informacje użytkownika @Heloł?

Informator
@Dominika

@Dominika, firma została sprzedana w lipcu 2018. GE=ABB Zastanawiam się jaka rolę tutaj pełnisz bo jesteś dość mocno niedoinformowana...

@Informator

To modelator strony albo z ramienia go work albo z ramienia firmy ABB. Dobry PR jest dobrze widziany dzisiaj w tych czasach. A własciwie to chyba przez pracowników juz bardzo zle. Bo jak o firmie mówia juz tylko dobrze tz. ze smierdzi i to mocno.

Dominika

@zielony, czy możesz napisać w jakim celu wspomniałeś o innej firmie? Chciałabym Tobie przypomnieć, że forum dotyczy firmy General Electric Power Controls. Wpisy nie na temat lub niezgodne z regulaminem będą zgłaszane do administratora. Jak oceniasz swoją pracę? Czy jesteś z niej zadowolony i z perspektywy czasu poleciłbyś tę pracę innej osobie?

Heloł

... bo GE to już ABB?

Kamienny guzik u portek dyra
@Dominika

Ale nieostra szczała :)))

Dominika

@Były pracownik, rozumiem, że pozytywnie oceniasz warunki proponowane przez firmę General Electric Power Controls na tle innych firm w Bielsku-Białej? Proszę Cię o zwracanie uwagi na język wypowiedzi oraz zapoznanie się z regulaminem forum GoWork.pl Wpisy obraźliwe podlegają moderacji natomiast upublicznianie danych osobowych jest na forum zabronione. Czy możesz napisać coś więcej o dodatkach do pensji w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls