Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

1.9/5
Na podstawie 612 ocen.

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

zarobiony

Pora oficjalnie zakończyć ten smutny wątek i historię. Przenosimy się na ABB Electrification Products Industrial Solutions - link: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,23829582 100 komentarz wygrywa talon :)

Emigrant z Lublina

Dzień dobry, jestem nowy w Bielsku-Białej i szukam aktualnie pracy. Przeczytałem, że GE/ABB to bardzo nowoczesny zakład. Z drugiej strony czytając tutejsze opinie entuzjazm spada. Powiedzcie szczerze - jak jest? Może warto? Będę wdzięczny za opinie.

Były pracownik.
@Emigrant z Lublina

Zakład jak zakład. Płacą słabo na początek, robota średnia zależy gdzie trafisz. Czepiają się o wszystko można się zgubić w tłumie.

@Były pracownik.

Dzięki za odpowiedź. A gdzie warto trafić a czego unikać?

@Emigrant z Lublina

Unikać to należy ogólnie tego zakładu. Poszukaj... Gdzie indziej zarobisz lepiej albo tyle samo z mniejszym stresem. To zależy jaką masz specjalność. Unikaj ogólnie działu Materiałowego i magazynów bo to szary koniec tej fabryki spychany na ostatnią pozycję. Działy konstrukcyjne i produkcja...

@Emigrant z Lublina

Tutaj ogolnie jest cienko. To zakład w którym ludzie pracuja po 30 lat i uwazaja ze jest sie z czego cieszyć. Nie rozwijają się. Jak dostaniesz lepszą stawkę niż oni i sie przyznasz lub ktos wygada to cie zjedzą zywcem. Trzeba byc dupowłazem tutaj. No i ogolnie jest bardzo zle traktowanie ludzi. Jeszcze nie widziałem by z dnia na dzień ustawiac komus zmiany. Raczej w zakładach są stałe zmiany a tutaj to ludzie mają sie dostosować pod produkcje czyli moze byc tak, ze bedziesz co chwile na inne godziny do pracy przychodził. Z biurami to samo szczegolnie jak zaczynają workouty, które są jednak rzadko (chociaz to jeden z lepszych elementów tej pracy).

@ktos

I zapomniałem dodać, że łaskę robią żeby przyjąć Cię pod główną firmę GE/ABB więc jak nie kandydujesz na stanowisko dyrektora, kierownika lub pracownika biurowego (w ostatnim wypadku nie zawsze przyjmują przez firmę macierzystą). To pracujesz albo przez Trankwalder Partner, Work Service chyba, albo jedną z firm zewnętrznych. Jak nie ma roboty to do domu i od nowa :).

Emigrant z Lublina

Panowie, dziękuję za szczerą odpowiedź. Szkoda, że nie można wiele powiedzieć pozytywnego i fajnego o tej firmie . Może chociaż to, ze to nowoczesny zaklad jest przyciagające?

kokodżambo
@Emigrant z Lublina

Kolego, jeśli nowoczesność utożsamiasz z inwigilacją i wszelką kontrolą to tak, można powiedzieć że zakład jest nowoczesny.Trudno jednak uznać to za przyciągające.Temperatury latem na hali sięgają 35 stopni Celsiusza i na to rozwiązań nie ma ale jest za to system kamer, który śledzi każdy Twój ruch, czytniki sprawdzające punktualność i programy kontrolujące wydajność twej pracy.Ale może sie przyzwyczaisz, niektórym pogodzonym z swoim losem się to udaje.

MS
@Emigrant z Lublina

Nie słuchaj tylko tych co narzekają. Zakład jest duży, przyjemnie się chodzi do pracy, warunki są różne. Najwięcej tak naprawdę zależy od ludzi na których trafisz - jeśli Ci się poszczęści to nie będzie na co narzekać, jeśli nie - pewnie po jakimś czasie będziesz miał dość. Najważniejsze to unikać ludzi toksycznych, malkontentów i permanentnych narzekaczy. Powodzenia w ABB lub gdziekolwiek indziej :)

SZWACZKA
@Emigrant z Lublina

ZAKŁAD OK, NOWOCZESNY NA SWOJĄ MIARĘ MOŻLIWOŚCI. NAWET SKLEPIK SIĘ OTWORZYŁ W DAMSKIM WC :) ZA NIEDŁUGO TO MOŻE I BĘDZIE WARZYWNIAK NA REGAŁACH W MAGAZYNIE, ALBO KIOSK Z PRASA NA KANTYNIE. KTO WIE JAKIE POMYSŁY PRACOWNICZE JESZCZE BĘDĄ NA UROZMAICENIE PRACY W TYM NOWOCZESNYM ZAKŁADZIE. IDZIE WSZYSTKO KU DOBREMU.

@MS

Jaki by nie był zakład nowoczesny a to tylko fikcja bo tylu niedziałających systemów i wtopionej kasy rzadko w której firmie jest. Np Mes, tablety, monitory na halach wskazują ten sam wskaźnik... To jak płacą na start 17 brutto, 16brutto n magazyn czy produkcję to świadczy tylko o nowoczesnym ale (usunięte przez administratora)

ktos

ehhh szkoda czasu na prace w tym zakładzie. Serio!!! Zatrudniają ludzi a potem mają pretenje bo słyzysz pytania "Co Ty mozesz dać tej firmie? " jesli jestes jednym ze starej Apeny to ok, ale reszta ma przechlapane.

Albert
@ktos

Chcesz mi powiedzieć, że wszyscy, którzy nie byli zatrudnieni w Apenie mają pod górkę? Coś mi się nie wydaje.

Krol Salomon

Zglosilem swoja niezalezna kandydature do rady pracownikow. Moim zdaniem wszyscy pracownicy powinni byc informowani o sprawach omawianych w radzie. Pierwszy moj postulat to: protokol ze spotkania rady z pracodawca powinien byc udostepniony na tablicach informacyjnych. Kto jest za?

Mis

Brawo ty!

Jurek
@Krol Salomon

Nie widzę takiej potrzeby.

Ten tam
@Jurek

@Jurek.odpowiedział związkowiec Jerzy SZ

Jurek
@Ten tam

Pomyłka :)

@Krol Salomon

Zgadzam się. Bardzo dobry pomysł.

Krzysztof
@Krol Salomon

Czy wybory do rady pracowniczej już się odbyły? Może chciałbyś napisać, jakie były wyniki i czy udało Ci się dostać nominację? Udział pracowników w tego typu organach zawsze wpływa pozytywnie na atmosferę w firmie. Pracownicy dzięki temu mają lepszą możliwość komunikowania swoich potrzeb pracodawcy.

@Krol Salomon

Jaki by nie był zakład nowoczesny a to tylko fikcja bo tylu niedziałających systemów i wtopionej kasy rzadko w której firmie jest. Np Mes, tablety, monitory na halach wskazują ten sam wskaźnik... To jak płacą na start 17 brutto, 18 brutto n magazyn czy produkcję to świadczy tylko o nowoczesnym ale (usunięte przez administratora)

Edek

Roboty za wiele nie ma, ludzi wysłali do Brna, teraz ponownie szukają chętnych do Wrocławia, ale dwie zmiany na pokaz muszą być, z czego na każdej zmianie ledwie po kilka osób ale to jest nie ważne dla kierownictwa i unikają pojawiania się na oddziałach. Skoro jest dokładnie taka sama liczba pracowników co wcześniej, a nawet mniejsza bo pojechali do innych zakładów, wzrostu zamówień w dalszym ciągu nie ma, projekty są robione z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, to po kiego jest wprowadzany podział na dwie zmiany? Chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie jest takie, że dość dużo niepotrzebnych stanowisk narobili w kioskach i na na hali, a teraz za wszelką cenę każdy chce utrzymać swój stołek i dodatek jaki dostaje, więc muszą być dwie zmiany by jedni mogli się wykazywać przed drugimi. Absurd nad absurdami. Oby tak dalej, a w grudniu będziemy przychodzić do pracy na drugą zmianę tylko po to by porozmawiać sobie jak komu minął dzień w domu i co gotowaliśmy na obiad. Serdecznie pozdrawiam całą bande z góry, która na proste pytania nie potrafi odpowiedzieć i tylko unikają pracowników na wszelki sposób. Taki klimat mamy w ABB, a tak obiecywali w poprzednim roku gruszki na wierzbie ile to będzie pracy po nowym roku. Rok dobiega końca, a coraz bardziej to kuleje.

Gienek
@Edek

Założę się, że nikt nie narzeka, że projekty są robione z wyprzedzeniem - to dobrze i dla pracowników i dla kadry zarządzającej. Może na te gruszki na wierzbie też trzeba sobie jakoś zapracować. To, że się logo na budynku zmieniło to nie znaczy, że od razu będzie inaczej/lepiej bla bla bla niż w GE. Takie myślenie to jest dopiero absurd.

Krzysztof
@Edek

Edek, napisałeś, że przełożeni unikają pracowników. Może warto zaproponować spotkanie w szerszym gronie w celu wymiany opinii i pomysłów na rozwiązanie zaistniałych trudności. Czy uważasz, że istnieje na to szansa?

Gienek
@Krzysztof

Podobają mi się takie oddolne inicjatywy - świetny pomysł!

@Edek

Ale brednie. Twoja firma? Coz są branze w których czasami po prostu idziesz do pracy i tyle a nie koniecznie masz co robic. Co lepiej by ludzi zwalniali? A potem jak bedzie wzrost zamówien to szukali na cito nowych lub waszymi rekoma próbowali je przerobic?

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Spawacz
Wolsztyn
Dextron Personeel B.V.
dudus

jak wyglada praca na magazynie i jaka tam atmosfera jest czy sa wolne miejsca

Bogdan

Witam serdecznie. Kieruję zapytanie do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w fabryce. Czy pracownicy biurowi posiadają ważne uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych? Pytanie nasunęło się wczoraj, gdy wracając z przerwy przechodziłem obok pracownika biurowego, który nieudolnie prowadził paleciaka elektrycznego. Zastanowiło mnie też, że nie zareagował żaden z dwóch liderów chcacharni, którzy rozmawiali ze sobą tuż obok.

Dominika

@ktos, Jestem Moderatorem forum GoWork.pl. Pomagam kandydatom w dotarciu do wiarygodnych informacji o tej firmie oraz czuwam nad przestrzeganiem regulaminu forum. Czy po przejęciu firmy przez ABB, zmieniły się warunki pracy lub wynagrodzenie?

Dominika

@Kamienny guzik u portek dyra, upominam Cię i odsyłam do regulaminu forum GoWork.pl Na forum nie będą tolerowane wpisy zaśmiecające wątek. Takie wpisy będą na bieżąco zgłaszane do administratora forum. Czy możesz napisać jak wygląda aktualna sytuacja firmy General Electric Power Controls. Czy potwierdzasz informacje użytkownika @Heloł?

Informator
@Dominika

@Dominika, firma została sprzedana w lipcu 2018. GE=ABB Zastanawiam się jaka rolę tutaj pełnisz bo jesteś dość mocno niedoinformowana...

@Informator

To modelator strony albo z ramienia go work albo z ramienia firmy ABB. Dobry PR jest dobrze widziany dzisiaj w tych czasach. A własciwie to chyba przez pracowników juz bardzo zle. Bo jak o firmie mówia juz tylko dobrze tz. ze smierdzi i to mocno.

Dominika

@zielony, czy możesz napisać w jakim celu wspomniałeś o innej firmie? Chciałabym Tobie przypomnieć, że forum dotyczy firmy General Electric Power Controls. Wpisy nie na temat lub niezgodne z regulaminem będą zgłaszane do administratora. Jak oceniasz swoją pracę? Czy jesteś z niej zadowolony i z perspektywy czasu poleciłbyś tę pracę innej osobie?

Heloł

... bo GE to już ABB?

Kamienny guzik u portek dyra
@Dominika

Ale nieostra szczała :)))

Dominika

@Były pracownik, rozumiem, że pozytywnie oceniasz warunki proponowane przez firmę General Electric Power Controls na tle innych firm w Bielsku-Białej? Proszę Cię o zwracanie uwagi na język wypowiedzi oraz zapoznanie się z regulaminem forum GoWork.pl Wpisy obraźliwe podlegają moderacji natomiast upublicznianie danych osobowych jest na forum zabronione. Czy możesz napisać coś więcej o dodatkach do pensji w tej firmie?

Golony Janusz

Niestety doszlo do tragedii jak wiecie. Zglosilo sie 40 osob do pracy ale wiekszosc wysmiala glodowe stawki i te biedne 4 Panie ktore pozostaly poszly na maszyny na blacharnie. Jedna z nich bardzo szybko stracila palec przy skomplikowanym detalu. Pytanie dlaczego dyrekcja wyrzucila w kwietniu wykwalifikowanych pracownikow a teraz bierze sie kogo popadnie. Wszystkim ktorzy chca sie tu zatrudnic za te smieszne pieniazki radze sie dobrze zastanowic. Do czasu powolania nowego prezesa nie ma tam po co jezdzic. Szkoda zdrowia i benzyny.

ten z dołu
@Golony Janusz

To co Ty jeszcze robisz w tej firmie jak jest tak źle?

Ten który wie

Nie straciła palca tylko ma stłuczony i jest na L4 , piszesz głupoty

Helena
@Ten który wie

czyli doznała takich obrażeń jakich można nabawić się podczas sobotniego sprzątania mieszkania :)

@Golony Janusz

A ja wiem o co najmniej 40 osobach ( Energór, Stasica, Elektris i byli pracownicy z Trenkwaldera) którzy chcieli przyjść, za jak to napisałeś "głodowe stawki" i kadry nie są nimi zainteresowane. Nie macie na co narzekać, macie wysokie jak na Bielsko dodatki do pensji i dobre warunki pracy. Macie poj.. ych przełożonych jak Grzegorz K. czy majster z kaset i straszne trzepanie na bramce wyjściowej, ale inni mają gorzej.

Magister inżynier

Klimatyzacja jest, 7000 netto jest, wielkich wymagań to tutaj nie ma, jeśli potrafisz być śliskim - ta firma to istny raj na ziemi.

Lewy
@Magister inżynier

dobre ...to z jakiego działu jesteś ?

SeverusSnape
@Magister inżynier

To kogo podje... Prezydenta??? Więc albo jesteś jednym z wielu bezużyteczny j kierowników z którymi się nie da nic załatwić albo jednym z wielu konstruktorów którzy jedyne co potrafią to spieszyć coś bo bez tego nie mogliby żyć a może jesteś jednym z działu bhp który zamiast dbać o dobre warunki pracy siedzi sobie w biurowcu i układa pasjans a może jednym z dyrektorów którym ciaaaagle za mało do kieszeni wpada hmm nie ma na premie wskakuje pomysł pracowniczy przy flaszce "ty to może zwolnimy kilku kasa się znajdzie"??? Hmm najszczersze kondolencje dla ciebie za to co napisałeś /łaś/)łoś hmmm

Przepocony az po majty
@Magister inżynier

Niezla prowokacja. A w realu ledwie czworeczka na lapke. Brak nadgodzin.szkolen.delegacji. podwyzka co rok od zwiazkow 82 PLN brutto a do tego 30 stopni w biurach. Wentylacja w trybie nocnym econo. Smrod i zaduch na maxa. Po 8miu godzinach nie wiesz jak sie nazywasz. Lepetyna peka na pol. Ciagle zajete kible bo kazdy chce sie schowac. Dojazd 40 km. Brak jakichkolwiek decyzji. Wszechogarniajacy chaos i wykonywanie zbednych zadan nikomu nie potrzebnych. Jedyne co mnie tu trzyma to mysl ze gdzies indziej jest jeszcze gorzej.

truskafka
@Przepocony az po majty

U was zwiazki dajom podwyszke

Bananowy doktor
@Przepocony az po majty

Hmm myślę że niż w ge gorzej być nie może...

@Przepocony az po majty

Podpisuje sie pod tym. A niektórzy to nawet 4000 na reke nie maja. Raczej 2000.

@Bananowy doktor

Zgadzam sie. Jestem w trzeciej mojej firmie i ta jest najgorsza.

Wujek Wojtek
@Przepocony az po majty

Moje dwie wcześniejsze firmy były zdecydowanie gorsze niż aktualnie moje stanowisko w GE/ABB :)

@Wujek Wojtek

A moje zdecydowanie najgorsze z moich trzech firm. Miało być lepiej a wyszło najgorzej.

Dominika

@Wujek Wojtek, rozumiem, że oceniasz pozytywnie firmę General Electric Power Controls. Nie podałeś jednak żadnych argumentów. Czy dobrze oceniasz warunki pracy i swój kontakt z pozostałą częścią zespołu? Czy pracownicy są dla siebie życzliwi i pomocni? To są bardzo ważne czynniki, na które zwracają uwagę szczególnie młodzi kandydaci.

Smerfetka

Hej wszystkim, widziałam ostatnio trochę ogłoszeń do ABB, zainteresowała mnie oferta dotycząca specjalisty ds. logistyki. Czy jest może ktoś, kto mógłby wypowiedzieć się na temat tego stanowiska jak i innych biurowych w firmie ABB? Jaka jest atmosfera, czy wymagania są naprawdę jak z kosmosu, czy przyjęcia odbywają się bezpośrednio czy jednak poprzez pośredniaka? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Janusz pracy
@Smerfetka

Biurowe?? Tam mam ciotka tam mam wuja(usunięte przez administratora)Czyli biznes rodzinne kolezenski...

@Smerfetka

Po pierwsze piszesz na forum, które jest dobrze sprawdzane i moderowane przez GE. Po drugie szkoda Twojego czasu na specjaliste ds. logistyki to akurat stanowiska obsadzone przez ludzi ze znajomościami czyli po starej Apenie itd. Bedziesz sie kopać z koniem na tym stanowisku. Jesli nie lubisz robic za kogos to odpuść. Jedyny dział w jakim warto chyba byc to Technology. GE/ABB Bielsko-Biala to polityka, polityka i polityka. Praca to gra czyli wg starych zasad PRLu.

Osiłek
@Smerfetka

Ja bym się nie zniechęcał, praca biurowa w GE/ABB jest naprawdę w porządku - można się sporo nauczyć, atmosfera nie jest zła. Grunt to potrafić znaleźć sobie odpowiednie miejsce w zespole :)

Dominika

@jaco, Proszę Cię nie obrażaj innych pracowników firmy. Jest to niezgodne z regulaminem forum. Rozumiem, że jesteś niezadowolony ze swojego wynagrodzenia. Czy próbowałeś rozmawiać na ten temat ze swoim przełożonym w firmie General Electric Power Controls? Czy przez ten czas udało Ci się podnieść swoje kompetencje dzięki szkoleniom lub awansować?

Serduszko
@Dominika

Mi się udało podnieść kompetencje i dostać awans. Nie żałuję w ogóle tego, że jakiś czas temu zdecydowałem sie dołączyć do GE. Gdyby nie jeszcze banda malkontentów na forum byłoby jeszcze lepiej :)

KrystynaZorange
@Dominika

Od 4 lat ciągle słyszę że firma nie ma pieniędzy dogadać się z przełożonym to jak walić łbem o ścianę... Wogole nie potrafią doceniać pracowników choćby z tego względu że jeżeli pracownik robi wszystko co może żeby się wyrobić to nikt tego nie zauważa a jeżeli wkoncu dochodzi do wniosku że to jednak nie ma sensu to się zaczyna masowe czepianie i zawody typu kto go więcej razy podchrzani... W takich sytuacjach wy hodzi czasem że mistrz daje pracownikowi coś do podpisania a sam nawet nie wie co napisał i co mu daje hmmm słyszałem jakiś czas temu że jeden z pracowników dostał notatkę służbową z której wynikło że mistrz albo ma problemy z odróżnia item płci albo nie potrafi czytać w każdym bądź razie wyszło na to że w tej notce były określenia typu pani chciała wypowiedziała podkreślając to iż osoba do której było to pisane była płci męskiej więc jeśli mamy takich bezpośrednich przełożonych którzy widzą tylko wady nie zastanawiając się czym to jest spowodowane zamiast od razu straszyć mogli by chociaż zapytać dlaczego ktoś coś robi a nie powiedzieć swoje postrasztc kadrami i wychodząc przez bramkę patrzeć za siebie żeby w ryja nie dostać... Może dlatego niektórzy pracują tylko na 1 zmianie...

jaco
@Dominika

zapraszam do pracy na produkcję to pogadamy o obrażaniu

anioł stróż
@Dominika

@Dominika, kolega jaco jak widać nie rozumie czemu ma służyć forum ... zaakceptował zapewne regulamin, ale chyba go nie czytał. czy możesz wobec tego usunąć jego komentarze?

xxxx

Tym co poważnie szukają pracy stabilnej ,to odradzam pracę w GE/ABB zero stabilności, dzisiaj jesteś potrzebny za miesiąc dyrekcja chce się wykazać i masuje cyfry za pomocą zwolnień pracowników tymczasowych, firma nie preferuje zatrudnień bezpośrednio pod struktury GE/ABB i na umowy na czas nieokreślony ponieważ takiego pracownika trudniej zwolnić. Firma o bardzo niskim sposobie zarządzania, jaki i stabilności rynkowej. Zero szkoleń, dyrekcja uważa się za wszechwiedzących a nie zna współczesnych technik zarządzania, styl zarządzania komunistyczny. Dlatego jeżeli ktoś szuka pracy to mocno proszę rozważyć pracę w tej firmie.

@xxxx

taaa metody zarządzania zespołem wprost komunistyczne... nazywa się to zarządzaniem przez konflikt. Szkoda, że niektórym Paniom dyrektor nie można odmówić wiedzy merytorycznej ale niestety doświadczenia w zarządzaniu zespołem kompletnie brak... czy dział HR w ogóle interesuje się tym dlaczego tyle osób się zwolniło z DM ? Niestety brak profesjonalizmu kadry zarządzającej widoczny jest na każdym kroku a szkoda bo specjaliści z doświadczeniem odchodzą :(

ESKK
@JOHN

Trudno stwierdzić czy odchodzenie specjalistów z doświadczeniem jest związane z zarządzaniem czy np. rosnącymi aspiracjami takich osób :)

Pati
@ESKK

Na pewno związane z marnymi pensjami

@Pati

Marnymi tz. jakimi? Ktoś mi moze naswietlic jakie sa w koncu pensje w tej firmie? Wiem ze czesc osób ma powyzej 6000 zł ale słyszałem tez o takich co maja po 3000 zł w dziale w którym sie tego nie spodziewałem. Ale coz.

jaco
@ktoś

powyzej 6000 maja miernoty i wzelinarze pracuje w tej firmie ponad 30 lat i ci co robia najwiecej i najsolidniej zawsze dostja kopa w d......e

Lewy

Ale w jakim dziale?

@jaco

albo Ci na których warto postawić bo mają na tyle szerokie kompetencje. Pozdrawiam

Tomek monter

Najgorzej pracuje się na oddziale kaset. Panuje tam cmentarna atmosfera. Złość, zawiść i nienawiść. Przełożeni uważają się za nadludzi. Gdy komuś pomożesz to potem słyszysz jak Cię wyśmiewa i obgaduje. Spotkało mnie tam wiele przykrości. W upalne dni niema czym oddychać. Nie możemy się doprosić o wentylatory stanowiskowe. Utrudnia to robienie nadgodzin. Czasy operacyjne są wyżyłowane do granic ludzkich możliwości. Gdy się wyrobisz w czasie to podejrzewają że oszukujesz. Nic nie mówią o RODO. Szukają ino haka na montera. A to przecież na monterach ten zakład zarabia. Pieniądze są z tego co wyprodukują. Firma nie wysyła na szkolenia. Nie dba o rozwój pracowników. Liczy się tylko czas operacyjny. To jedyna wymierna wartość. Zaangażowanie i inteligencja tylko utrudniają pracę. Firma powinna dbać o równe traktowanie wszystkich pracowników. Lepiej i łagodniej traktowane zawsze są osoby mające znajomości. W tej pracy trzymają mnie tylko niezłe zarobki. Liczę na to ze ABB zlikwiduje stare układy i doceni zdolnych i zaangażowanych pracowników.

ten z dołu
@Tomek monter

Chcesz być doceniony czyli chcesz przestać być monterem i dołączyć do nadludzi? ;)

@Tomek monter

Właśnie stare układziki ...rączka rączkę myje ...Myślą że złapali Pana Boga za nogi ...nadludzie.. I ilu teraz mamy derektorów??? 21 czy 22 ??? haha pytanie co na to ABB ....czyżby płaska struktura zarządzania? Jaką firmę stać na utrzymanie tylu darmozjadów ?

@JOHN

Oni sie boja...boja sie ze wylecą ...musza sie nachapac poki jeszcze czas. A pozatym mam pytanie: mnie sie tylko wydaje czy tutaj sie przyciska ludzi? Próbuje wycisnąć jak cytrynke i zmusic o wiecznym mysleniu o pracy (jak za czasów moim zdaniem PRL - praca /zakąłd pracy = swietość)? No chyba , ze ja jestem za mocno zaangfazowany emocjonalnie w prace?

ESKK
@ktoś

Odpowiem Ci prost - albo jesteś za bardzo zaangażowany albo masz słabą głowę :)

Tomek monter
@ten z dołu

Chce być tylko traktowany jak człowiek , w sumie nic wielkiego .

Aga
@Tomek monter

Nie rozumiem trochę sytuacji na rynku. Mamy z męzem firme, szukamy pracowników ( obsluga maszyn cnc, prace slusarskie, czasem składanie maszyn) i nie ma. A tu wszyscy narzekają. My z chęcia docenimy zdolnych, młodych i chetnych do pracy. Ale nie ma kogo...:(

@Aga

a ile na rękę ?

@JOHN

Pytanie bez odpowiedzi i świadczeń pracowniczych :)

Ciekawy

Jakie sa zarobki na poczatek macie nadgodziny lepiej platne a jak socjalem macie cos

Worker
@Ciekawy

16-17 brutto zalezy na jakie stanowisko i przez agencje plus za niechorowanie 300 I premia co kwartał

kokodżambo
@Worker

Przez agencję?Jak to, przecież ponoć wszyscy "partnerowcy" i inni zewnętrzni zostali albo wchłonięci w rodzinkę GE albo pozwalniani?Czyżby zabrakło na Rudawce rąk do pracy i firma przeprosiła się z pośrednikami?

@kokodżambo

Byłem pracownikiem GE ale kończyła mi się umowa i nie została przedłużona. Powiedziano mi że z powodu braku zleceń, ale teraz wiem że nie była to prawda. Ponieważ widziałem ogłoszenia o pracę w GE a dobrze mi się tam pracowało, wiec ponownie wysłałem swoje CV. Sprawa wygląda następującą GE/ABB NIE ZATRUDNIA BEZPOŚREDNIO zarówno w rozmowie telefonicznej jak i na dwóch rozmowach w agencjach pracy tymczasowej dowiedziałem się że zatrudnienie jest przez APT do końca 2018 roku, potem może nastąpić przejęcie przez firmę. Niestety GE/ABB nie było zainteresowanie przyjęciem mnie ponowie do pracy, jak i kilku innych osób z firmy zewnętrznej.

ktos

GE nie zatrudnia na umowy. Daja śmieciówki ludziom i tylko wtedy zatrtudniaja jak ktos jest potrzebny a raczej lecą w kulki bo pokazuja ze potrzebuja ludzi ale najchetniej tymi ktorzy sa by wszytko przerobili.

kokokokoeurospoko
@ktos

Raczej jest tak, że GE daje umowy osobom, co do których jest pewne, że w dłuższej perspektywie będą przydatne. Takie osoby mogą wywodzić się również z pracy przez agencję :)

@kokokokoeurospoko

to chyba czas zmienic prace

Dominika

@Były, czy jesteś zainteresowany pracą w General Electric Power Controls? Obecnie pracownicy z doświadczeniem zyskują coraz bardziej na wartości. Podobnie jak pracownicy z mniejszym doświadczeniem. Może warto byłoby wrócić do firmy i dać jej jeszcze jedną szansę?

@Dominika

Potwierdzam - warto wrócić :)

Sauron
@Dominika

Nikt nie docenia w tej firmie pracowników z doświadczeniem. A szczególnie tych wielozadaniowych którzy potrafią obsłużyć kilka, a nawet kilkanaście stanowisk. Jeśli doświadczony pracownik ma stawkę wyższą o złotówkę czy dwie, od nowo przyjętej osoby to jest jedna wielka kpina.

@Dominika

he he he czyżby tak wielkie problemy mieliście z zatrudnieniem kogokolwiek? Te ogłoszenia o prace jeszcze wiszą na tablicy ogłoszeń? Lepiej nie wracać...z doświadczeniem to ty tylklo mozesz mieć wiecej obowiązków.

Były

Jak tam w GE, dalej ludzi brakuje ?

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.