Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Szybki Stefan

Tak to jest, jak tak zwana kadra zarządzająca średniego i wyższego szczebla nie ma się kompletnie czym wykazać. A musi zaznaczyć swoją obecność, żeby szeregowy pracownik fizyczny nie zamomniał na czyje Volvo tudzież inne Audi pracuje.

jmielony

Ale numer romeczek komentuje samego siebie, ha ha ha

Heheszek
@jmielony

jmielony śmieje się jak głupi do sera ha ha ha

M

W sieci każdy jest odważny... żal czytać tych bohaterskich wpisów tchórza który tak wiele wie o innych a tak mało o sobie.

@M

I kto to mówi, a raczej pisze. Sam się chowa za różnymi pseudonimami, podskakuje i bije pianę. Proszę nie stosować tych tanich sztuczek na mnie bo to mnie działa.

jschabowy
@jmielony

kto bije pianę ten bije pianę. Może w końcu będzie z tego bita śmietana.

Monter

Dlaczego sadzicie ze PAN Dyrektor broni sam siebie.Może jak ktoś pracuje na produkcji czy montażu i nie pali to myślicieli ze się nie wscieka jak widzi ze kolega zza maszyny juz piaty raz robi sobie przerwę.... dlaczego ja muszę pracować godzinę dłużej od tego co pali?? Brawo Panie Dyrektorze , niech kierownictwo bierze przykład a nie udaje ze nic nie widzi. Jak się nie podoba to proponuje przez wakacje po pracować u prywaciarza....

Miś
@Monter

Łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam.

jebacher
@Monter

Na produkcji jest coś takiego jak "wyrobienie." Wytłumacz mi proszę monterze Jarząbku, dlaczego jeśli już ktoś trafia na dywanik za brak tego wyrobienia, jest to w 90% osoba niepaląca?

TuchajBej
@jebacher

robisz jakieś zestawienia, że osoby niepalące są mniej produktywne? Bardzo chętnie bliżej poznam wyniki Twoich analiz. Podziel się proszę.

ziom
@TuchajBej

Idź do mistrza. Biuro produkcji i zapytaj.

@jebacher

Na wyrobienie sklada sie mnostwo rzeczy: To czy pracownikowi dostarczono na czas detale, to czy maszyna byla sprawna, to czy ilość zamówię byla taka aby te wyrobienie zrobić i jak sa zrobione normatywy czasu pracy.

ronczka

Dzisiejsze spotkanie na wydziale produkcji. Przedstawiono sprawy jakościowe, poinformowano o zbliżającym się audycie. Ale wytłumaczcie mi w jakim celu na tym spotkaniu było obecny kierownik innego działu??????????????? Stał przez 20 minut i głaskał się po brodzie. Jeśli tak organizujemy czas pracy pracowników to nie mam pytań. Idę odpakować parówkę i zjem jom przy maszynie.

Zuzka
@ronczka

Zmarnowany czas. Tyle kart mógł sprawdzić i upomnień wlepić.

chorwat

Dobre!!! Spyra!! Jest tylko jedno wyjście z obecnej sytuacji. Zmniejsz tempo pracy! Zastosuj strategię biernego oporu! Zachowaj bierność i obojętność wobec pracy i interesów firmy. Przesadnie mów o występujących trudnościach w pracy i werbalnie wyolbrzymiaj włożony wysiłek. Polecenia i instrukcje przełożonych wykonuj nadzwyczaj skrupulatnie, zmniejszając w ten sposób wydajność i jakość pracy. W każdej sprawie proś przełożonego o wskazówki i decyzje. Unikaj konfliktów z przełożonym. Strategia biernego oporu, bo o takiej tu mówimy, jest od wieków wypróbowaną metodą przetrwania w sytuacji przymusu, wyzysku i poniżenia człowieka. Stosowana w dłuższym okresie jest ona bardziej kosztowna i dotkliwa dla pracodawcy niż dla pracowników. Trzeba uodpornić się psychicznie na (usunięte przez administratora) i grubiaństwo przełożonych, starając się o to, by tego typu ich zachowania nie były skuteczne

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Co wy ludzie mowicie za glupstwa. Dyrektor jest m.in od tego aby zarządzał i pilnował dyscypliny , a ze kierownictwo nie potrafi wymóc to PAN Dyrektor przejął obowiązki.Szanuje go ze ma odwagę i nie przejmuje sie waszymi obelgami. Może sadzicie ze go przez te wpisy osmieszycie i wam odpusci. Może moglibyscie się uczyć to teraz tez bylibyscie kims a nie pić piwo pod barem. Zał mi was.

Ge
@Nowy

Zal to mi ciebie lizusie i dupowłazie. Nie tacy jak ty wyuczeni sa zatrudnieni na montażu i bez lizania (usunięte przez administratora) nie ma szans na awans

Brawo!
@Nowy

Zgadzam się - ludzie wypisują tu głupstwa. Dyrektor jest od kierowania i pilnowania tego, by na zakładzie było wszystko tak jak ma być. Nie chodzi tu o lizusostwo tylko normalne racjonalne podejście do sytuacji. Pracujcie jak należy a nie będziecie się bali, że Was dyrektor czy ktokolwiek inny na czymś przydybie.

iii poszlo w las
@Nowy

Co ty piszesz kolego ,ide o zakład ze ten wpis nie jest umieszczony przez pracowników z hali ,to wpisał się ktoś z góry HR lub sam "poszkodowany" ,ten kto pracuje w GE to dobrze zna tego pana i nie nie ma osoby która by pozytywnie się na temat tego pana wypowiadała , z biurowca chodzą na palarnie kiedy chcą a pracownik jak w więzieniu musi łaskawie prosić o wyjscie na papierosa , jezeli taki jest z tym problem to dlaczego zakład nie wprowadzi całkowitego zakazu palenia ,problem sam się rozwiąze i pan pseudo dyrektor nie bedzie musial gonic po palarniach ,dziwne jest to ze przy wyjsciu z zakładu jest palarnia i tam nie chodzi i nie sprawdza ,co są równi i równiejsci...

@Nowy

Po pierwsze ludzi wkurza to, że on ich nagrywa. Ale to nie w pierwszej firmie tak jest. Produkcyjnych wkurza tez to, że biuom wolno wiecej ale nie widza, że na niektórych stanowiskach w biurach ludzie są wykończeni psychicznie. Czasami lepiej popracować fizycznie i wybić złość niż pracować w biurze. Każde stanowisko w biurze jest tez inne i wymaga czego innego. A wy sami sie niepotrzebnie nakrecacie. Teraz tez juz ludzie odchodzą bo cały stres z góry i presja jest zrzucana na dół na fizycznych i bedzie gorzej bo już są premie za niechorowanie (czytaj by robote przerobić, bo brakuje ludzi) i bedzie coraz bardziej brakować ludzi.

ten ze środka

@ten ze środka

Ryba psuje się od głowy.

jprdl

Dla kogo zabrakło bananów? Podaj numer konta, zrobimy przelew i sobie kupisz kilogram albo może 2 kilogramy jak będzie promocja w Lidlu.

Orangutanus
@jprdl

Dla takich małpeczek jak Ty :) Zjedz sobie, smacznego!

Lolek

Ludzie ... swiat nie konczy sie na GE Porozmawiajcie sobie z osobami ktore sie zwolnily albo zostaly zwolnione (bo jakis kontakt na pewno z nimi macie) Jak oni sie ciesza ze juz w GE nie pracuja a tak sie bali co to bedzie Takze spoko loko jak nie tu to gdzie indziej i w miare normalniej

ten z dołu

"Słyszałem" - plotki to zakała tej firmy. Lepiej by było się wziąć po prostu do roboty.

Gabryel

Może nie jestem najlepiej poinformowaną osobą w firmie ale z tego co wiem to są to po prostu plotki, dlatego nie ma jasnego stanowiska kierownictwa w tej sprawie.

ktoś

Dobra to teraz fakty: Jak w każdej firmie tego typu czyli stara polska firma kupiona przez korporacje da sie tutaj jedynie rozmawiac ze sprzataczkami. Te gdzie by nie piszly zarobią tak samo. Reszta nie. I maja dystans do tej firmy. Reszta ludzi tutaj powbija ci sztylety w plecy za przyslowiowy grosz. Masę ludzi tutaj zatrudnionych spędzili tutaj ostatnie 30 lat...nie znają rynku pracy, nie interesowali sie nim. W firmie widac ze ludzie przyszli z różnych firm i różnych struktur zarzadzania. Nikt cie tutaj nie wdraża. Na podwyżkę nie licz...nie ma ich dla tych co dobrze i skrupulatnie wykonuja swoje obowiązki...w zamian sa tylko większe obowiązki. Firma lubi zatrudniać specjalistów z wiedza ale chyba nie zdaje sobie sprawy ze specjaliści maja juz swoj ustalony tryb pracy. Założenie firmy jest takie ze będziesz tam peacowac następne 30 lat. Jak masz odpowiednie koneksje to moze cos dostaniesz w tej firmie...inaczej nie licz na nic oprócz obowiązków. Do tego pomieszanie nowoczesności z przestarzaloscia i ogólny chaos. Ludzie narzekają ogromnie. Czesc w ogóle z łapanki. Dobrze widziane pokolenie schylonej Glowy czyli nic nie umiem, nic nie wiem , idę za tlumem bo mi kazali. Zle wprowadzone leany ...każdy z działów ma swoje cele bez względu na to czy cos w fabryce potrzebne czy nie. Wygląda to mnie wiecej tak: na magazynie najlepiej by towar wogoke nie zalegal w ogóle nie bylo części bo dzial zaopatrzenia jest z tego rozluczany ale produkcja ma produkować chocuaz nie ma komponentów. Taka to rzeczywistość. Nie wiadomo czy sie śmiać czy plakac. Sourcing ma co roku pokazywać obniżkę cen komponentów.

@ktoś

Jeśli chodzi o pomieszanie nowoczesności ze starością to masz rację - nowy zakład wygląda super ale stare pozostawiają nieco do życzenia. W każdej dużej strukturze widać, że ludzie są różni, mają różne doświadczenia (także zawodowe) i różnie podchodzą do pracy i swoich obowiązków - tego się nie ominie, a wiem to bo pracowałem w kilku dużych zakładach. Nie zgodzę się jednak z Twoim zdaniem, że dokładają tylko obowiązków... znam przykłady awansów czy drobnych podwyżek.

Quattro Stagioni

Powiem Wam, że oprócz tej grupy malkonentów co ciągle narzekają na forum to osobiście widzę, że coś się u nas na zakładzie zmienia na lepsze - nie wiem czy to wiosna czy zapowiedź czegoś większego, w każdym razie jakoś tak raźniej się wstaje do pracy :)

@Quattro Stagioni

Co uważasz za zmianę na lepsze?

ktos

W wielu firmach jyz tak jest. Przerost formy nad treścią. Będą stali z batami nad fizycznymi i popedzali bo ktos dochod musi zrobić. Cóż zmień prace. Właściwie to polecam każdemu pracownikowi fizycznemu isc pracowac do prywaciarza. Moze nie zarobisz kokosów ...pewnie najnizsza krajowa ale chociaz nie będzie trzeba patrzec na to wszystko a pozatym co sie boisz....kogo oni przyjmą na Twoje miejsce...fizycznego? Kto w dzisiejszych czasach chce tak ciezko pracowac? Tym bardziej jak sie musi nasluchac darcia ryja na siebie? Dla fizycznych będzie zawsze praca wszędzie dla umysłowych nie. I troche szacunku do siebie nawzajem. Szkoda zycia. Zawsze mozna pójść pracowac do McDonalda tam juz po 3000 zl zarabiają. Polskie janusze biznesu przy rynku pracownika nas wykoncza.

ten na maszynie

Rewolucja ,ludziska ustawiajcie się w kolejce do pracy w GE pracownicy dostali podwyżkę aż 1 zet brutto, no jednym słowem brawo, jeszcze taka jedna i przebijemy Niemiecki rynek pod względem wynagrodzeń ,gonimy Europę ,czekać jak pracownicy zaczną mercedesami nówkami przyjeżdżać do pracy. Dziękujemy "dyrekcji " i "związkom zawodowym"brawo wy , zachodnie kraje powinny się uczyć od was .

@ten na maszynie

Daj mi przykład fabryki, gdzie po podwyżce pracownicy zaczęli jeździć nowymi Mercedesami. Chętnie prześlę tam swoje CV.

@ten na maszynie

Jak Ci się nie podoba to się zwolnij.

xxxx

No widzę ze tobie odpowiada taka stawka , pewni przestoisz z telefonem w rece przez pół zmiany to na pewno dla ciebie jest oki

@xxxx

To zmień pracę gdzie zarobisz więcej a nie marudzić. Rynek pracownika a GE to nie jedyna firma.

Abbebiczek

Spokojnie piszecie że kierownicy dyrektorzy tacy I siacy , mam kolege na wysokim szczeblu w ABB I podobno 50% kierownictwa leci po przejściu do ABB napewno nie od razu ale pokolei , może coś się zmieni w zarządzaniu a napewno w ABB nie ma tylu kierowników na każdym dziale

@Abbebiczek

oj jak dobrze. Czyli muszą cos sie nachapać teraz wiec stad te zmiany na wyzsze stanowiska i pewnie wypłaty tez duze. A wiesz moze kiedy ABB przejmuje fabryke? I kiedy mają leciec kierownicy?

ABBmasterlease
@Abbebiczek

rozumiem, że Twój kolega jak jest na wysokim szczeblu to będzie wybierał kto zostaje a kto wylatuje?

@ja

Tego nie wie nikt kiedy poleca musza sie pierwsze zaznajomic z zarzadem GE na Rudawce

@ABBmasterlease

Mniej wiesz lepiej śpisz zobaczysz jakie będą rewolucje

ABBmasterlease

kuchenne?

edi

A i tak najlepiej jest na kasetach. Tragedia....

Czytając niektóre wypowiedzi zastanawia mnie jeden fakt. Czy będąc właścicielem swojej firmy w której spadają zamówienia i wzrastają koszty nie zwalniacie ludzi. Tylko płacicie im pensje i macie taki zapas gotówki żeby przetrwać :). Wszystko się łatwo komentuje ale jak nie ma zamówień to nie ma pieniędzy i nawet kierownik nic na to nie pomoże. Pomijając fakt, że w tej firmie nigdy ludzie się nie liczyli i nie liczą a zarobki są jakie są i tak dobrze, że jeszcze zakładu nie rozebrali a maszyn nie sprzedali i przenieśli gdzie indziej przy tej sytuacji.

ktoś

jak w kazdym zakąłdzie...tylko ze w kazdym sobie tez wymyslaja ze masz sie dostosowac do srodowiska...dostosowanie oznacza tez zmioene osobowosci i kochanie tej firmy i udawadnianie czegos ...szczerze...mam to w (usunięte przez administratora) skoro mam gdzies pracowac...rok albo dwa..

sisoko

Pracownicy widzą, że z jednej strony zwalnia się fizycznych, a z drugiej są przyjęcia dla biurowych. Przykład - Kiero BHP, ogłoszenia na portalach w całej Polsce - GE BB szuka kierownika BHP. Jeśli jest tak kiepsko, to z najlepszego specjalisty robimy kierownika. Drobna podwyżka, wilk syty i owca cała.

rampampam
@sisoko

To jest oczywiste, że jak są mniejsze zyski to dąży się do tego, żeby optymalizować koszty i to się dzieje w każdej fabryce na całym świecie bo na tym polega biznes. Nie pracuje się bo-tak tylko w celu maksymalizacji zysków firmy. Równocześnie - my też pracujemy głównie po to by się uczyć ale i zarabiać pieniądze a nie je tracić. No nie?

@sisoko

Nie kazdy by przyjął ta fuchę. To, ze są specjalisci to nie znaczy, że oni chcą pracować jako kierownicy. Chociaz jak nie znajdą nikogo to i tak Pani od BHP bedzie musiała sie bronic przed próbą zrzucania na nią zadań kierownika

ktoś

Tak tylko pomyśl logicznie. Jest rynek pracownika. Ludzi do pracy nie ma na rynku a oni zwalniają. Ja rozumiem...tylko potem nie bedzie prawdopodobnie kogo znależć do pracy.

Jasam
@ktoś

Mam kontakt z osobami które zostały zwolnione ( Partnerowcy). W momencie jak ich zwolniono, to byli wk..ni. Jednej nawet w czwartek mówiono że ja przyjmą do GE. Po tygodniu wszyscy są zadowoleni, po pierwsze mają pracę lub im nie wiele brakuje, po drugie za lepsze pieniądze, po trzecie bezpośrednio przez firmę a nie przez agencje. Dwie osoby mi wprost powiedziały, że cieszą się że ich zwolnili, bo sami by się bali odejść a teraz będą mieć lepsze warunki pracy. A druga rzecz, zakład zasłużenie lub nie strzelił sobie cała serią w kolana. Taka opinia na temat GE od Skoczowa po Żywiec się rozeszła, że jeżeli będzie jeszcze zakład na Rudawce ( a chodzą głosy że zostanie zamknięty) to będą mieć bardzo duże problemy z pracownikami. Będą mogli ich przyciągnąć tylko zarobkami wyższymi niż firmy z okolicy, już nie mówiąc o bawieniu się w zatrudnianiu przez agencie. Obecnie Eaton, TI a podobno od kwietnia także Hutchinson zatrudniają już tylko bezpośrednio.

Edek

Zamowienia spadaja a dziś inforamcja że z kierownika wizjonera LEAN robia dytektora lepsza fucha przywileje kasa itp na co komu to drudzy do ustawienia to dział HR oni nic nie wiedza I wszystko zwalaja na Liderów a jak o cosz pytasz to odpowiedz HR masz na tablicy ogloszen w okrojony tekscie ,wiec pytanie na co ich tam tyle

@Edek

Dokładnie zgadzam się że dział HR w GE to porażka, żenada, śmiech na sali. Nigdy nic nie wiedzą... i spychologia... Pierwszy dział do zreformowania. Jeśli chodzi o pracę to jak wszędzie trzeba pracować. Po ośmiu godzinach do domu i odcięcie od pracy.

@anonymous

Od tego ciezko sie odciać. Ta firma mózg przerabia.

ten-tamten
@ja

Może i przerabia, ale tylko tym którzy się na to godzą. Płacą Ci za 8h to po co dłużej myślisz o pracy? ;)

@ten-tamten

Taki zawód i nuda.

Nowe Kłodzko Team

Witam, witam po tygodniu przepracowanym w Kłodzku nie chce już powrotu do BB. Klimat poezja, super praca i fajni ludzie. W przeciwieństwie do BB pracujemy spokojnie komponenty zapewnione i od poczatku zmiany wiemy czego i ile mamy zrobić. Polecam wszystkim całkowicie inaczej sie pracuje, nie trzeba szukac wozkowych, wyjasniac niezgodnosci i nikt o 12 planu nie zmienia. Jedzonko w kantynie tez supcio, nie to co w BB suche jak wior kotlety.

Wirus
@Nowe Kłodzko Team

Bielsko-Biała pozdrawia Kłodzko. Kotlety to sobie szanuj. :)

kkk
@Nowe Kłodzko Team

Chłopaki tylko butelki wynoście bo będzie dym....

Wilczak

Organizacja pracy w tej fabryce to totalny absurd. Kilka lat temu napisano tutaj "zakład odmóżdżający". Nie wierzyłem, to żart - myślę. Z perspektywy tych kilku przepracowanych lat, okazało się to prawdą.

@Wilczak

Pracowałem w kilku dużych fabrykach w okolicy Bielska-Białej oraz Tychów. Organizacja pracy znacząco nie różni się znaczącą w żadnej z nich. Tak po prostu działają fabryki.

Thaz

Jest re-we-la-cja, tworzy się nowe stanowisko dyrektora, a realia takie, że maszyn się już nie naprawia, spier...li się to niech stoi, wózków widłowych też już się nie naprawia, nawet na żarówki brakuje, a czyściwa nie ma chyba od miesiąca. Za niedługo zakręcą wodę, prąd i gaz, tyle zostanie po briliantowym inteligentnym blaszaku. Pracownicy zastanawiają się czy otrzymają wynagrodzenie - czas wziąć wkład z pożyczkowej kasy (dopóki tam jeszcze jest), Avivę i zatrudnić u sąsiadów.

Malkontent
@Thaz

Powiedz mi proszę skąd Ty masz wgląd w to ile firma ma pieniędzy i czy brakuje akurat na żarówki? Czy to nowe stanowisko prezesa to Twoja nowa funkcja w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls