Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Kasandra

Pamiętajcie Kochani że przykład idzie z góry. Co biedny robaczek ma zrobić jak ma wgrany taki przekaz dnia...

Mrow

Ja się tylko zastanawiam bo od kilku lat obserwuje komentarze tutaj. Czy dyrekcja wyciąga wnioski z tych wpisów tutaj? Czy tylko z tych dwóch ogolnodostepnych kompów które co chwile nie działają? Czym wy się ludzie przejmujecie. Przychodzicie robicie swoje przez 8h i do domu. Dyrekcja ma gdzie co się tu dzieje więc wy też nie musicie się spuszczać. Po co sobie życie utrudniać. Robota to tylko dodatek do życia nie na odwrót. A prawda jest to że krytyki ze strony pracowników dyrekcja i kierownictwo nie tolerują. Więc (usunięte przez administratora)

Perun
@Mrow

Bo celem nadrzędnym jest przetrwanie kolejnego miesiąca i kwartału a te komputery są po to żebys mógł się uspokoić i wylać swoje emocje. Zdrowie jest najważniejsze.

Jordi
@Mrow

Mrow, komputery bardzo dobrze, że są ogólnodostępne i każdy pracownik może za ich pośrednictwem przekazać swoje uwagi. Domyślam się, że nikt w firmie nie ma czasu, żeby na bieżąco to śledzić i dzieje się tak co jakiś czas. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że takie dane mogą być bardzo wartościowe dla firmy, szczególnie te negatywne. Nasz GoWork (też śledzę ten wątek od kiedy pracuje w GE/ABB) również ma sporo do zaoferowania, szkoda tylko czasami że gdy stanie się coś dobrego to nikt o tym tutaj nie pisze, ale gdy można wylać wiadro pomyj to kolejka jest zakręcana ale to już chyba taki urok internetu :)

Jurek

Jakiś czas temu zrezygnowałem z pracy w ABB (a w sumie w GE), inna firma zaproponowała mi "teoretycznie" lepsze warunki. Niestety życie bardzo szybko zweryfikowało obietnice i teraz wróciłbym do starej pracy z pocałowaniem ręki. Niestety to co się dzieje w moim obecnym miejscu pracy przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Ech. Pozdrawiam Was!

@Jurek

Aż się dziwię, że ktoś wczoraj napisał bardzo podobną sytuację do mojej. U mnie niestety wyszło jeszcze gorzej bo przy pierwszym lockdownie dostałem wypowiedzenie. Też pozdrawiam.

Jackier
@Jurek

Trzeba patrzeć na to z różnych perspektyw. Dla inżyniera to nie jest dobre miejsce. Utknie w rozwoju a rynek będzie uciekał. Jako przykład podam że fabryka chwali się na zewnątrz że ma kilkuset inżynierów a jak trzeba oprogramować prosty SZR to bierze kogoś z zewnątrz. I nie jest to wina inżynierów ale sposobu zarządzania i mentalności lokalnego managmentu. A jak będziesz chciał coś zmienić odbijesz się od szklanego sufitu.

A

specjalista/inżynier jaki przedział zarobków?

9-10k brutto

B

To bardzo nieźle :)

Miś kolorowy

9-10 k brutto ? Kto tam tyle ma? Pracuję tam jako specjalista inżynier, i na pewno nie mam tyle, koledzy też nie...Chyba że to umyślna prowokacja

Leszcz po Gliwicach
@A

Dwie trzy stówki więcej jak w Lidlu z tym że tam można pistacje wpierdaczac za darmo.

@Miś kolorowy

Za słabo się pytasz kto po znajomości tam pracuje.

ktos
@Miś kolorowy

ja miałąm 6500 zł brutto . Technolog lakiernictwa. Moge pokazac umowe. Szczrze to wtpłąt tam nie ma. Moze maja nieliczni.

@ktos

Wypłaty są porównywalne do tych w innych zakładach pracy na podobnych stanowiskach w Bielsku i okolicach. Po prostu :)

jak
@ktos

Emalia to Ty?

Pan Nikt

A technolodzy ? Słyszałem że coś koło 4,5 -5k brutto

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Krzysz

Słyszałem o dużych inwestycjach w ABB. Firma będzie zatrudniać do biura lub na produkcję?

Olek
@Krzysz

Największą inwestycją w ostatnim czasie była wymiana floty samochodów dla dyrektorków.

Romeo
@Olek

Wymiana samochodów dla najlepszych pracowników to przecież standard na rynku. Widać że firma potrafi dbać o swoje kadry żeby ich nie stracić.

Misiek

Pamiętajcie, że w koncernach tego typu nie liczysz się Ty jako jednostka, a ważne są dwie rzeczy : Premia Dyrektora i Premia jego zastępcy

Zdzisiek
@Misiek

Merytoryki w tym wpisie tyle co nic... Szkoda mi moich 5 sekund życia na przeczytanie tej nic nie wartej wypowiedzi.

Ciekawy

Mają zamiar zatrudniać w najbliższym czasie? Jak wygląda sprawa ze środkami bezpieczeństwa w czasie koronaświrusa?

Janusz
@Ciekawy

Pełna ochrona, bezpieczeństwo jest priorytetem.

@Ciekawy

Raczej nie skoro część pracowników z pod firm idzie na miesięczny urlop

Pod firmy z magazynu zostają tylko do końca maja. Ciekaw jestem co z monterami z podfirm, których jest większość (tylko garstka z ABB)

Sławek

Ciekawe co mam z dziećmi zrobić jak żona robi na zmiany i też ma tarcze w firmie i robi po 10 godzin a ja mam po 12, dziecko 8 letnie mam samo zostawić w domu to nie jest żadna pomoc będę musiał się zwolnić

COM2DET

Od przyszłego tygodnia przymus do pracy po 12h i wy macie czelność nazywać to przestojem ekonomicznym? Może jeszcze dotację z ministerstwa 40% na pracownika? To skandal!

@COM2DET

Nie wiem czy orientujesz się co dzieje się w innych zakładach pracy w naszej okolicy (a nie jest różowo - zapewniam). W każdej innej już dawno jest system 4-brygadowy lub równoważny czas pracy i nie ma w tym absolutnie nic dzienwgo. My z naszym systemem zmian od poniedziałku do piątku mieliśmy się całkiem nieźle. Teraz jest taki nieszczęśliwy okres, że naprawdę pracę trzeba sobie wyjątkowo szanować - wielu moich znajomych niestety ją straciło i wzięłoby moją z pocałowaniem ręki. Dużo zdrowia.

Z głupkami nie gadam
@Adam

Nie wiem czy się orientujesz jaki profil produkcji mają zakłady dookoła nas. Nie porównuj proszę Cię branży automotive, do branży działającej w sektorze energetycznym, gdzie ogromna ilość zamówień pochodzi z inwestycji sektora publicznego. To co ma miejsce w naszym zakładzie jest zwykłym wyzyskiem, pracowników kooperantów coraz więcej i dla nich nadgodziny będą, a Ty pracuj jak ten cieć w systemie równoważnym. Gdybym chciał pracować w systemie równoważnym, to zatrudniłbym się w zakładzie gdzie taki system obowiązuje! Trzeba chyba skorzystać z integrity, napisać do szwajcarów, niech prześwietlą powiązania naszej kadry z kooperantami. Dla produkcji pracy jest na 32h tygodniowo, dla montaży 60h tygodniowo, kooperanci coraz więcej zleceń, po których i tak pracownicy ABB muszą poprawiać bo szafy kontroli nie przechodzą. Kto tym cyrkiem zarządza?

Bzdrua
@Z głupkami nie gadam

Fajnie że większość ludzi składających szafy są z pod firm, a ABB jest garstka, dlatego kto po kim poprawia :) A tak na prawdę to ludzie pracują latami i umieją składać szafy/ drutować. Nie ma co komentować tych bzdur. Widać że nie pracowałeś nigdy na montażu, a zdarzają się nie raz zmiany w projektach które wymuszają dodatkowy czas na produkcję

HUGO

Jak ma byc dobrze w tej firmie skoro dyrekcja oficjalnie mowi że w drugiej polowie roku bedzie lipa z robotą i zwalniaja wszystkich którym koncza sie umowy. Nie mowiac juz o pracownikach z posredniaka. Po drugie kierownictwo łazi na kamery i czają kto co robi a raczej nie robi (a chcialbym przypomniec kierownictwu że to nie (usunięte przez administratora)). Lepiej szukac sobie innej pracy

BOSS
@HUGO

Już prawie miesiąc mamy drugą połowę roku i ja na razie nie widzę zwolnień :) Za to widzę przed sobą okres wakacyjny co mnie zresztą bardzo cieszy!

Snob
@BOSS

Kłamiesz! Kończy się drugi kwartał, a druga połowa roku zacznie się od 1 lipca. Wynagrodzenia też tak liczycie?

BOSS
@Snob

Masz rację ale nie ja liczę wynagrodzenia :D

Elomelo
@HUGO

@Hugo Masz rację Hugo. Zamówień nie ma. Bida z nędzą ale ilość dyrektorów musi się zgadzać. Ciebie zaorają a potem wyplują. I niby nikt nic nie wie byle paniki wśród ludzi nie siać. Skończył się dopływ środków z GE. ABB liczy pieniążki a nie ilość prezentacji. Jak to się tyle lat utrzymywało może ktoś odpowiedzieć????

Filozof
@Elomelo

Utrzymywało i utrzymuje się głównie dlatego, że są osoby, które potrafią tak zarządzać by nie upadło. Proste ;)

@Filozof

Tak zarządzali że z GE zrobiło się ABB.

Witam. Dostałem ofertę pracy na stanowisko monter szaf elektrycznych. Moje pytania: ile wynoszą premie kwartalne i ile można wyjść "na ręke" na miesiąc? Jak wygląda socjal? Nie ukrywam że prace mam a chęć zmiany pracy wiąże się z chęcią powrotu do zawodu...ale do ABB mam dalej niż do obecnej pracy. Proszę o rzetelne odpowiedzi. pozdrawiam

@Nowy

Premia to 10% od zarobków za kwartał, bonus za nie chorowanie 300, ale rozłożone 50, 100 i 150 za miesiąc, grusza i własny ośrodek wypoczynkowy w Dąbkach robi robotę, fajnie że na Mikołajki dzieciom dali pre paidowe karty po 150 PLN na głowę

@Andrzej

Wielkie dzieki za konkretną odpowiedź...a Gowork to rzadkość. A ile można zarobić na montażu?Pozdrawiam

@Nowy

Nie wiem czy coś się zmieniło, ale w 2019 dawali 19.95/h brutto na start i jak trafisz na elektryczny to na bank będą nadgodziny bo na razie to według mojej wiedzy żadnego projektu MNS nie wysłali na czas. Musisz wiedzieć że pod koniec kwartału pudrują wyniki, więc godzin mniej i na niektórych wydziałach są ulubieńcy majstrów, którzy je zgarniają ale tak ogólnie to da się zarobić jak doliczysz bonusy.

Roland
@Andrzej

Potwierdzam, że stawka jest w porządku i z nadgodzinami wychodzi to całkiem przyzwoicie na wypłacie, praca jest w miarę spokojna, zdarzają się bonusy (np. na Mikołaja).

@Roland

Dziękuje za odpowiedź. Ostatnie pytanie...czy jest jakiś przewóz z okolic Oświecimia/Kęt lun czy znacie kogoś kto jeżdzi z okolic? pozdrawiam.

@Nowy

Jest kilku ludzi z tamtych okolic, na szafach pytaj to może ktoś będzie chętny.

@Andrzej

Potwierdzam stawkę po rozmowie w firmie. Premia 8% z zarobków kwartalnych i premia absencyjna 300zl. Osobiście nie znam elektryków z doświadczeniem którzy podjęliby się montażu rozdzielnic za taką stawkę... Chyba że na fuchę. Ale co kto lubi. Pozdrawiam.

bastuś
@Nowy

Potwierdzasz stawke czyli ile? nicałe 20 zł brutto na godzine ?

@bastuś

Tak...czyli jakieś 2380zł na łapke...tylko się nie pchajcie... :)

@Nowy

@Nowy jak do Krakowa masz równie daleko a firm jest więcej i lepiej płacą

Simon

Dlaczego firma ABB nie posiada włąsnej podstrony na GO Work tylko ukrywa się pod nazwą General Electronics?

Argon

Jeżdżę ostatnio dość dużo po Bielsku i obserwuję rynek pracy. Mam pracę, ale chciałbym zmienić, tylko nie wiem na jaką i gdzie. Rzuciły mi się ogłoszenia ABB na autobusach miejskich, że to dobry czas i dobre miejsce na zmianę... Chciałbym w takim razie w tym miejscu się zapytać co jest w ABB wytwarzane, na jakie stanowiska potrzebują ludzi i oczywiście ile można zarobić? Miałbym tylko taką prośbę by nie pisać - to sobie sprawdź, bo inna jest strona firmy a inne są realia, no i nie ma osób które wytwarzają wszystko. Prosiłbym również, żeby podawać zarobki netto, bo jest kilka osób na tym forum które ewidentnie wprowadzają dezinformację. Z góry dzięki.

Bronek
@Argon

Firma katastrofa bez przyszłości szkoda Ci się przyjmować.

Joshi
@Argon

Praca jest i nie jest zła. Nie wiem jakie masz doświadczenia ze swoim aktualnym pracodawcą ale możesz liczyć na dobre traktowanie.Jeśli chodzi o zarobki - dużo będzie zależało od tego co umiesz oraz na jakie stanowisko będziesz aplikować. Nie bierz pod uwagę wszystkiego co wypisują na forach bo zwykle to są ludzie, którzy w trakcie pracy najmniej robią a najwięcej narzekają.

@Joshi

Jeśli chodzi o fora maści wszelakiej, to z doświadczenia wiem, że Ci co najwięcej szczekają najmniej mają do powiedzenia w pracy. Mam pracę, ale po 10 latach czuje wypalenie. Mam bardzo duże doświadczenie na produkcji i wiele papierów na różna rodzaje urządzeń. Szukam pracy gdzie da się trochę zarobić i atmosfera będzie znośna. Dlatego pytam tu i tam, ale niestety jest bardzo mało osób, które udzielają konkretnych odpowiedzi. Przecież na moje pytanie można odpowiedzieć w dwóch zdaniach. Na tym dziale jest tak, na tamtym tak, a co do zarobków to zarobisz od do plus jakieś dodatki. Dziękuję, wystarczy. Napisz mi proszę jeszcze mniej więcej jakie są realne zarobki.

Eddy
@Argon

Firma pracuje w systemie stare wygi + znajomi znajomych oraz okresowi frajerzy którzy pracują gdy jest nadwyżka produkcji. Krócej się nie dało. Masz znajomości to możesz mieć fajnie do czasu aż się frajerzy nie skończą/wykończą. Nie ma frajerów, trzeba (usunięte przez administratora) i dzwonić po starych, może zapomnieli i wrócą na nadwyżkę produkcyjną.

Baron
@Eddy

Każdy zaczynał, był jak mówisz frajerem. Jedni podołali, inni wymiękli. Ty też miałeś swoją szansę i mogłeś zostać "starym wygą".

@Baron

Musiałbym się urodzić 20 lat wcześniej i razem z ludźmi w Apenie przeżywać "rozwój firmy" albo być w rodzinie takiego osobnika. Wyjątkiem od regóły są jak zwykle kable i lizoanusy do któych również nie należę. Tacy perfekcyjnie ujawniają się awansem i nikłymi umiejętnościami na stanowisku po awansie. Oczywiście firma stoi na tych co wyrywają sobie flaki żeby utrzymać stanowisko. Ci pewnie przeszli system tresur z frajera do pracownika ale jakim kosztem. Mam swoją godność żeby za taką stawkę jak oferowali zrezygnować z pracy i znaleźć w tym samym tygodniu inną. Może automatyzacja nie jest tak rozwinięta, nie ma wskaźników zajebistości, timerów i systemu pochwał dla swoich znajomych ale można liczyć na cywilizowane traktowanie.

Nowy pracownik

Jak się wam pracuje w firmie Abb? Proszę o opinie?

Zbyszek
@Nowy pracownik

Aktualnie ze względu na pandemię wirusa mamy podwyższone standardy bezpieczeństwa. Mi w ABB (wcześniej GE) pracuje się bardzo dobrze i uważam, że to na ten moment całkiem niezły zakład pracy biorąc pod uwagę też zawirowania na świecie :) Oczywiście dużo tu będzie zależało od Twoich wymagań, przyzwyczajeń no i ostatecznie także działu i konkretnej pracy, którą będziesz wykonywał. Ale podsumowując - nie jest źle. Najważniejsze teraz to to, że jest praca!

LV Mechaniczny
@Zbyszek

Na mechanicznym pracuję się bardzo dobrze, dlatego na tym dziale ludzie pracują latami, praktycznie nie ma rotacji. Zakład ok, atmosfera ok, środki ochrony w czasie pandemii bez zarzutu. Polecam

edi (kasety)
@Zbyszek

Gdzie masz chłopie te podwyższone standardy??? Myślisz, że przychodzenie do pracy na 7.00 to jest rozwiązanie? Wpadnij do szatni o 15 jak się przebiera 15 chłopa, jeden na drugim to zobaczysz standardy. Pic na wodę i propaganda (głupkowate zasady BHP i szpeców z leenu).

Prawdziwy

Sęk w tym,że to najprawdziwsza prawda!! I tyle w temacie.Zdrowia życzę.

Bezimienny

A ja chciałbym wiedzieć jakie ty masz świetne znajomości , skoro wiesz co kto robi i o czym się rozmawia na zebraniach dyrekcji. Nie będę nikogo tu bronił ale skoro nie pracujesz w firmie i nie znasz ludzi to ich nie oceniaj po plotkach , które słyszysz od wiarygodnych informatorów

Covidek

Mnie też bardzo interesuje skąd Oddelegowany ma tak szczegółowe informacje skoro nie pracuje już w firmie no i jak tutaj pracował skoro rządzą tutaj idiotyczni kierownicy - trochę to się kupy nie trzyma ;). Może to po prostu zwykła ściema, nieuczciwa gra konkurencji lub o prostu zatargi personalne. Źle się to czyta i smutno, że nawet w tak trudnej sytuacji jak obecna są ludzie, których głównym zajęciem jest psucie krwi innym. Teraz najwyższy czas na to, by się solidaryzować...Życzę wszystkim dużo zdrowia i rychłego powrotu do normalności.

Zaineresowany

A teraz czasem nie mieliscie zmiany dyrektora operacyjnego. Czy nowy jest ok bo to tez bardzo wazne jak traktują pracownikow

Olga
@Zaineresowany

I czemu w ogóle doszło do zmiany dyrektora operacyjnego w General Electric? Jaki jest motyw tej zmiany? O ile rzeczywiście jest ta zmiana kadrowa?

Czy General Electric Power Controls praktykuje "luźne piątki"?

Haha to praca a nie wakacje ????

Nic mi o tym nie wiadomo ;)

Fabryka pozuje na nowoczesną ale mentalność z PRL - brak wdrożenia i jednostronna komunikacja z kadrą, od czasu przejęcia produkcji z Wrocławia ciągły chaos decyzyjny i brak konsekwencji we wprowadzaniu nowych procesów. Jakakolwiek krytyka sytuacji jest zapamiętywana na długo a doświadczenie i umiejętności nabyte przez pracownika to żadna wartość dodana i przy przedłużeniu umowy liczy się głównie to czy szef Cię lubi czy nie.

Elektryk
@Andrzej

Święte słowa. Pewni przełożeni ( szafy) nie uznają żadnej krytyki, Krzysiek ma racje i koniec. Każda krytyka powoduje nie przedłużenie umowy o pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls