Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Witam serdecznie , wypowie sie ktoś jak tam aktualnie w firmie czy warto sie interesowac tym zakładem? Jaka praca , jakie stawki, jakie dodatki i premie.

Tadek

Ciekawi mnie sprawa podwyżek w tym roku ? Inflacja prawie 10% to podwyżka powinna być min 15%! Ale raczej na związki nie można liczyć bo to rządowy kapis i przyboczny pachoł

@Tadek

To podwyżka zawsze powinna mieć taki stosunek, że 5% więcej niż inflacja czy to Twoje stwierdzenie?

kIKUCIK

Jakże nam miło że firma olała pracowników i nie wypłaciła nam wypłat i stwierdziła że, przesadzamy i wypłacą nam w poniedziałek . Szkoda że Dyrekcja wiedziała o problemie już dzień wcześniej mimo to, nie zrobili zupełnie nic !

Arek
@kIKUCIK

A co się stało? Czyżby firma nie miała pieniędzy? Chyba nie warto tam składać cv jeśli taki problem się pojawia pytanie czy jednorazowy.

XYZ
@Arek

W obecnej kondycji firmy powinniście się cieszyć że wypłaty wogóle będą :)

John
@kIKUCIK

Moim zdaniem nie ma tematu. Wiem, że pewnie niektórych boli, że niedziela handlowa była a tu wypłaty nie było ale na szczęście już poniedziałek i wszystko jest OK :)

zus
@John

Na pewno ok? A zus zapłacony?

Tadek

Kolejne pytanie do dyrekcji. Pozwalnialiscie ludzi (prykas z gory) ale dlaczego ci co zostali muszą pracować za czterech i niejednokrotnie po 12h za tą samą stawkę?

@Tadek

Czy Ty serio myślisz, że dyrekcja ABB czeka z niecierpliwością na to, żeby odpowiadać na komentarze na GoWorku? ;)

Mosio
@Adam

Tak, tak uważam, i powinni to uczynić w trybie natychmiastowym.

Dyrekcja
@Mosio

A co nas to obchodzi.

Bond
@Dyrekcja

ci z dyrekcji oraz pseudo kierowniki, etc potrafia tylko slabszych gnebic (usunięte przez administratora)

XYZ
@Bond

Pod bramą to ewentualnie możesz zostać rozjechany przez pędzący samochód służbowy opuszczających zakład miłościwie nam panujących.

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Pracując na montażu w jednej z pod firm mogę liczyć na 15 zł /h oraz ZUS od najniższej krajowej. Polecam, aż miło czeka się na 10

Dyrektor

Zysk operacyjny ABB za 2020 to prawie 3mld$. Kup parę akcji, wyjdziesz na tym lepiej

Maniek
@Dyrektor

A my dostaliśmy marne 1000 PLN ... Śmiech na wsi

Józef

Lepiej nie będzie, wyrzucają ludzi na wolne bo brakuje pracy (SEN plus)

@Józef

sezon wakacyjny się zbliża :)

Aldona
@Maniek

To się śmiej, nie przypominam sobie by kiedykolwiek wcześniej były wypłacane takie nagrody. Jak masz mało i się nie podoba oddaj księdzu na tacę na wsi...

@Aldona

Dokładnie! 1k zł piechotą nie chodzi :)

Przemo

Witam 15 zł to już na rękę czy netto. Jak wygląda sprawa nadgodzin. Pozdrawiam

jaco68

narazie ABB w grudniu nie wypłaca pensji!!!!

Gruby

Czy wie ktoś jak nazywa się ta młoda blondyna z portierni, pytam z ciekawości.

@Gruby

Jak jesteś ciekawy to jej zapytaj :)

inżynier

Jakie zarobki oferują dla młodego inżyniera na początku kariery a jakie dla doświadczonych inżynierów? Można liczyć na samochód służbowy? Jaka jest atmosfera między pracownikami technicznymi biurowymi?

Inżynier
@inżynier

Samochód służbowy, dobre, ale nie w tej bajce, chyba że do wyworzenia produktu do Brna.

doktor rehabilitowany
@inżynier

Samochód służbowy po studiach. Może od razu limuzyna z kierowcą? Wam studentom to już się czerepy totalnie ryją od tych fejsbuków...

Dyrektor
@doktor rehabilitowany

Bo samochody służbowe są tylko dla dyrektorów bo im się należy bo najwięcej zarabiają i ciężko pracują i od zarządzania się męczą i muszą mieć wypasione furki żeby rodzinę wozić na wakacje bezpiecznie i za friko mieć benzynę i kawę i bułę na BP i dzieci wozić na zajęcia i dojeżdżać do pracy i bić rekordy na ekspresówce bo ich na ratę na samochód prywatny przecież nie stać.

Niqu
@inżynier

1) Zarobki zależne od działu, stanowiska, zakresu obowiązków, umiejętności - pytanie zbyt ogólne. 2) Liczyć na samochód służbowy można na stanowiskach managerskich (jako profit) lub w serwisie (jako narzędzie = dużo jazdy). 3) To wszystko zależy zarówno od tych pierwszych jak i tych drugich.

Bolo
@Dyrektor

Bo do robienia trasy Rudawka-Domek potrzebne jest auto, nieprawdaż?

Jak szefostwo w General Electric Power Controls traktuje ludzi?

Elektryk

Zależy do kogo trafisz jak na szafy sen/mns to mistrz jest w porządku, kierownik nie spełnia się w swojej roli, traktowanie ludzi jak przedmioty, wypowiedzi tragedia co drugie słowo przekleństwo, nierówne traktowanie i widać to bardzo wyraźnie, pracujemy tu 4 lata i mamy już tego dosyć.

Jacek

Z mojej perspektywy przełożeni z którymi ja miałem do czynienia są bardzo w porządku. Wszyscy traktowani są równo ale wiadomo, że robota musi być wykonana :)

Maciek

Można tez usłyszeć - ty se już szukaj nowej roboty albo ludzie są jak opony, jak się zużyją to się je wymienia.

@Maciek

No jasne, że różnie bywa, jak to w dużej grupie ludzi, niemniej jednak podtrzymuję, ze ogólnie jest w porządku :)

Tadek

Mam pytanie do dyrekcji odnośnie sprzedaży UPSa. Dlaczego setki ton dobrego materiału jest złomowane? Wy zwalniacie ludzi za to że wynieśli coś z zakładu za dosłownie grosze. A na złom leci wszystko co popadnie nawet nowe oryginalnie zapakowane materiały nawet za kilkadziesiąt tysięcy PLN. To samo tyczy się z wymianą komputerów. 3 palety dobrych monitorów klawiatur i osprzętu pojechało na złom. A wy mówicie że nie macie na podwyżki dla pracowników. Kpina totalna. Robicie nas w bambuko jak nasz kochany rząd.

Magazynier
@Tadek

Co więcej grubą kasę się wykłada na koszty złomowania, więc podwójne koszty zamiast zysków...

uczciwy
@Tadek

Materiał jest własnością zakładu i zakład ma prawo zrobić z nim co chce. A wynoszący z zakładu materiały są zwykłymi złodziejami i jak najbardziej prawidłowe jest, że złodziei wyrzuca się na zbity pysk

@uczciwy

Dokładnie tak - moim zdaniem nie może być zgody na zwykłą (usunięte przez administratora).

Iza

Przez jakie agencje pracy można przyjąć się do Wilkowic?

@Iza

Z tego co wiem na razie na Mikuszowice nie zatrudniają.

Karol

Czy w fabryce są przestrzegane prawa osób LGBT zgodnie z zaleceniem komitetu ministrów rady europy nr CM/Rec(2010)5?

@Karol

Nie wiem co to za zalecenie ale nie zauważyłem, żeby na co dzień w pracy się kogokolwiek dyskryminowało z jakiegokolwiek powodu.

Hmm

A Ty skąd jesteś taki poinformowany?

@Hmm

Pewnie zazdrosny że zwolnili.

Zbynek

Uhum, jak dyrektorĄ to od razu widać poziom komentarza ;)

Stajenny
@Zbynek

W stajni Augiasza pod koniem się wszystko rozkłada.

Tytus

A skąd wzięła się ta informacja o zwolnieniach? Może ktoś tylko chce zrobić zamieszanie?

@Tytus

No cóż, nie każdy kto wozi różaniec w aucie jest dobrym człowiekiem.

@Tytus

Odgrzewany kotlet, szkoda sobie głowę zawracać.

Hanka
@Tytus

Czy zwalniają? Czy zatrudniają? Słyszałam że jest kiepsko. Czy to prawda? Szukam pracy a widzę że są ogłoszenia. Jednak czy warto?

Roman
@Hanka

Ten co nosi teczkę za szefem ma dobrze.

@Hanka

Zatrudniają, nie zwalniają. Wiesz co, o większości większych firm i fabryk krążą słuchy, że jest kiepsko - szczególnie teraz w dobie pandemii. Jednak szczerze mówiąc ja czuję, że moje zatrudnienie jest stabilne :)

@Ania

Zwalniają ... Praciez 120 osób dostało wypowiedzenia

@Hugo

Amen. Ta fabryka jest znacznie większa niż potrzebuje ABB, ABB produkuje lokalnie a GE potrzebowało ogromnej fabryki do produkcji globalnej. Koszty utrzymania są horrendalne, nie wspominając o mega przerosnietych kosztach administracyjnych (wystarczy spojrzeć na parking przed fabryka i policzyć zasoby dyrektorskie). Żeby ogarnąć to produkcyjnie to wystarczyłoby tylko Miko a żeby wszystko poszło naprzód zmiany w zarządzie.

Hugo

Propaganda maseczkowa na zakładzie idzie pełną parą ... Tylko czy ten mądry pan który wymyślił noszenie tych szmat na wie, że te maseczki nie chronią przed zakażeniem a tylko w niewielkim stopniu minimalizują zakażenie. Ale fajnie tak siedzieć na monitoringu i czepiać się ludzi za nienoszenie szmat

@Hugo

Takie są wymagania, czemu Ty się dziwisz? Po ulicy też powinieneś chodzić w maseczce.

@Tomek

to jest rozporzadzenie a nie ustawa na mieście nie musisz miec maseczki

Ryszard
@Tomek

Drodzy Pąństwo pamietajsice że maseczka jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła, ale jej brak może może doprowadzicć do zachorowania.

@Ryszard

Ryszardzie - dokładnie się z Tobą zgadzam. Dodatkowo jeśli osoby wokół nas chociażby tylko czują się bezpieczniej dzięki temu, że wszyscy noszą maseczki to z racji dobra i spokoju wszystkich powinno się je po prostu nosić.

Ryszard
@Tomek

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale nawet jesli ktoś ma inne na temat maseczek zdanie to jest to ewidentny brak szacunku dla współpracujących kolezanek i kolegów.

Joanna
@Ryszard

Mógłbyś brać pod uwagę również inne aspekty. Noszenie maseczki przy pracy fizycznej powoduje niedotlenienie organizmu, konsekwencje zdrowotne są oczywiste. Łatwo jest mówić o szacunku jeżeli się siedzi za biurkiem w klimatyzowanym pomieszczeniu.

@Tomek

W maseczce po ulicy ? Ale po co ? Przecież to nie ma żadnego sensu ! To że tak gada Niedzielski i Morawiecki to tylko propaganda wciskana nam od roku! Prędzej czy później i tak każdy się zarazi czy w pracy czy w Biedronce albo na przystanku. Maseczka nie uchroni cię przed tym wirusem. Proponuję to zobaczyć(usunięte przez administratora)

piotr

szukam osoby która w tej firmie pracowała na wydziale P 140 -blacharnia na zgrzewarce aeg i ma wiedze o obsłudze

jaco

czy ktos wie co ze 150-cioma osobami do zwolnienia?

Zenek
@jaco

Jakie zwolnienia, nie siej paniki przecież są przyjęcia.

Elomelo
@jaco

Do zwolnienia:( przekaz był jasny

Maks
@Elomelo

To 20 dyrektorów czy 150 szeregowych pracowników? Pierwsza opcja to kilka razy większe oszczędności.

@jaco

Spokojnie, nie siejcie paniki :)

@Zenek

tak ci sie tylko zdaje

Maria
@jaco

Był rok 2001. W halach Apeny hulał wiatr. I przyszlo dobre GE. Dało zamówienia, maszyny, produkty, know-how a ludziom pracę. Powiedziało jak produkować, co produkować, na kiedy i dla kogo. Stare dobre czasy. A jaki będzie 2021?

@jaco

Właśnie( 30.11.2020) przeczytałem na jednym z bielskich portali że ABB zgłosiło w PUP w Bielsku-Białej zwolnienia grupowe ale nie podano ile osób.

@Maria

Niestety historia zatacza koło :(

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w General Electric Power Controls. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Oczywiście, że tak - GE (a teraz to w sumie ABB) to bardzo duża firma w której można się wiele nauczyć i sporo dobrego wynieść :)

Tadek

Robota spoko Ale jak widzę tą niegospodarność to nóż w kieszeni się otwiera. Tyle co się wyrzuca materiału to się w palę nie mieści ! Odkąd ogłosili zamknięcie UPSa to na złom poleciało już z kilkaset tys PLNów. Na dodatek materiały które były nie otwarte, oryginalnie zapakowane. Tylko nie chce słyszeć że to było klienta bo w to nie uwierzę. A zakład zwalnia gości za to że kilo złomu miedzianego wynieśli albo jakiś klej ... Nosz ludzie !!! A na GEMBIE czepiają się że kosz na śmieci nie opisany Że młotek leży tam gdzie nie trzeba Miotła nie na swoim miejscu ... To się nie dzieje na prawdę

@Tadek

Skoro robota spoko to nie narzekaj :) Jest tak jest w prawie każdym zakładzie, ale nie tylko. Pracowałem jak chodziłem do technikum w McDonaldsie i tam to było dopiero marnotrawienie i wyrzucanie dziesiątków hamburgerów do kosza co zmianę bo poleżały 15 minut na podgrzewaczu i im się ser za bardzo rozpuścił... Niezłe rzeczy też można czasami podejrzeć za hipermarketami, całe kontenery dobrego jedzenia na śmietnik, i tak w kółko. Szkoda, ale niestety cały świat wygląda pod tym kątem podobnie :(

Zemro
@Tadek

No to jak likwidują upsy i zwalniają ludzi tzn że na to miejsce nie będzie transferu innego produktu? Zaczęła się pełzająca likwidacja?

Taki tam
@Tadek

Zakład jeśli wyrzuca to swoją właśność. A (usunięte przez administratora) kradnie czyjąś własność. Złodziei należy tępić, oprócz zwolnienia to powinni jeszcze łapę ... .

Gustaw

Może komuś zależy żeby zaszkodzić firmie i stąd takie dziwne informacje? Dla mnie to dobre miejsce do pracy i jeszcze innym polecę.

@Gustaw

To tak samo jak ja - także nie narzekam. Szkoda, że na forum zwykle trafiają osoby, którym nic się nie podoba.

Witam, dostałem propozycję pracy jako elektryk na szafach przy konstrukcjach MNS od połowy listopada, jak się tam pracuje? Czy to praca akordowa? Jaka jest atmosfera?

Ksiunc
@Nowy

Gratulacje na nowej drodze życia i życzymy długiego pożycia bez terapii małżeńskiej.

@Ksiunc

Widać że odpowiedź tak inteligentna jak Ty. Żałosne.

Bolo
@Nowy

Radził bym się dobrze zastanowić nad tą pracą jeżeli masz zdrowie to je szanuj bo na tym oddziale je szybko stracisz

@Bolo

A coś więcej? Bo nadal nie dostałem odpowiedzi na zadane pytanie? W dużo firmach na go work zadawałem różne pytania, ale takiego lekceważenia to jeszcze nie spotkałem, faktycznie jak tam ma tak wyglądać praca z takimi ludźmi to nie dziwię się że nie umiecie odpowiadać na pytania ????

@Nowy

Moim zdaniem wcale nie jest źle. Pracowałem tam jeszcze za czasów GE i złego słowa nie powiem. Przeprowadzka zmusiła mnie do zmiany pracy.

John

Dokładnie, praca jest w porządku dopóki normalnie pracujesz a nie zajmujesz się słuchaniem malkontentów :) Jak się zdecydujesz to zobaczysz, że jest OK.

Dziękuję za odpowiedź, a jak z pracą? jest stabilna czy raz jest później nie ma i znów jest? Jak kierownictwo czy przełożony/Lider, czytałem w wcześniejszych komentarzach że chodzą ubrani na pomarańczowo, czy są w porządku czy są jakieś oznaki mobbingu czy jakiś gróźb, mam małe dzieci i czasem potrzebuje wcześniej wyjść czy jest z tym problem?

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls