Opinie o Pepco Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Pepco Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pepco Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pepco Poland Sp. z o.o. w Poznań

kosa

Czy wiecie za co zwalniany jest pracownik w pepco ?

Zainteresowana

Czy faktycznie w Pepco nie ma już zmian 12 - godzinnych ? Proszę wypowiedzcie się

Meggi
@Zainteresowana

Są. My tak pracujemy i jest dobrze, dużo dni wolnych jest

Gosiak
@Zainteresowana

Jakiś rok temu była informacja że mamy elastyczność jeśli chodzi o grafiki . Kwestia dogadania się z zespołem czy wolą dziewczyny 12 h czy 8h. Niestety w naszym rejonie nie było nam dane z tego skorzystać ponieważ nasza rejonowa zabrania i straszy kierowników karami. Jesteśmy przemęczone już ciągłym byciem w pracy po te kilka godzin. Dawniej przed wprowadzeniem 8 h pracowaliśmy po 12 h i jakoś sklep na tym nie ucierpiał a pracownik był bardziej wypoczęty, mógł dzień wolny przeznaczyć na swoje sprawy, czas z rodziną i poprostu odpocząć psychicznie. Więc zazdroszczę dziewczynom które piszą że mogą tak pracować.

WP

Czy świadczenie gwiazdkowe nie zostanie mi przyznane jak złożę wypowiedzenie o pracę przed końcem listopada?

Hk
@WP

Tak osobom. Na wypowiedzeniu nie należy się swiadczebie

Nowa
@WP

Czy podejmując prace od 1 grudnia na umowę o prace na cały etat należy się świadczenie gwiazdkowe?

dram
@Nowa

nie - trzeba byc zatrudnionym min. od października żeby dostac 3/12 częsci całości - jest naliczane proporcjonalnie do czasu przepracowanego.

Halina
@WP

na wypowiedzeniu można korzystać ze świadczeń z ZFŚS. Jeżeli pracodawca twierdzi inaczej, to łamie prawo. Zapisy regulaminu nie mogą być sprzeczne z ustawą. Pracownik powinien w tej sytuacji żądać wypłaty świadczenia, a gdy go nie otrzyma, może złożyć skargę do PIP.

Kiero

Wy kierownicy jesteście wielkoduszni, jak pan przykazał pierdzicie dobrocią dla kasjerow i liderów tylko ten niewidzialny smród zatrzymuje się na was, wyrzygacie każdą drzazgę kasjerowi ale swojej belki nie widzicie ot to cała prawda.

Nigdy więcej nie bede aplikować na stanowisko kasjer-sprzedawca w sklepie Pepco, bo dziś dostałam odpowiedź od nich że nie jestem odpowiednim kandutatem na to stanowisko, tel ani rozmowy ani pytań nie było. Nigdy wi3cej swojej aplikacji tam nie wyśle.

Nie było.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu eksportu z językiem niemieckim
Bydgoszcz
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
Hania

Tu nie chodzi o to jak ciężko układa się grafik, bo ja też umiem układać grafik ale dlaczego kierownik może sobie zrobić tyle wolnego ,, długi weekend, każda niedziela handlowa , z jednego dnia urlopu tydzień wolnego, i zawsze się da a jak poprosi o to kasjer to już się nie da, co my z innej gliny jesteśmy, czy tego żadna rejonowa nie widzi?

Ciekawa

Jak macie otwarte sklepy przy 4,5 etatu?

Praca ponad siły

Jak to jest możliwe, że w tak wielkiej firmie przeoczono czas na wprowadzenie regulacji dot. zabezpieczeń towaru? Towar przychodzi zabezpieczony, ale brak instrukcji jak z tych zabezpieczeń korzystać. @Pracodawca Barry ... znowu coś ważnego Ci umknęło... a podział stał się legendą, w którą już nawet żadne dziecko nie wierzy... mimo to - nie wyglądasz na zawstydzonego...

Kaja

Dziewczyny pomocy, czy komuś zdążyło się źle zaznaczyć próg w swiadczeniu gwiazdkowym? Omsknęła miś ie przy zaznaczaniu i nie idzie tego cofnąć, co teraz??

Mikk

Rzeczywiście, dziś kilka dni po zapisaniu progu jest możliwość zmiany. Nie sądziłam, że można. :) Dobrze wiedzieć, że jednak da się jeszcze zmienić.

Święta

Czy my pracujemy w Wigilię ??

Werka
@Święta

Podpinam się. Godziny otwarcia w Wigilię dostałyśmy, a z tego co mi wiadomo Wigilia ma być wolna, a niedziela handlowa przeniesiona na wcześniejszą niedzielę.

Pepco ludek
@Święta

Wstyd pracować w Wigilię. Wyzysk totalny oni będą siedzieć z rodziną w niedzielę w domu a my w pracy a później na szybkiego w domu. Dajcie ludzią mieć wolne !!!!!! Inne sklepy potrafią dać pracownika wolne w wigilię.

Katrina
@Święta

Niestety , ale tak. Od 9 -13 dla klienta. Porażka z tą firmą.

Zawsze praciwal8smy w wigilię jak pamiętam

@Katrina

Dobrze że chociaż krócej niż normalnie. Można wziąć urlop czy nie jest to dobrze widziane? A w Sylwestra też jest robota do którejś godziny?

Kierownik

Sylwester tym razem jest dniem wolnym ponieważ wypada w niedzielę nie handlowa

x

Nie weźmiesz urlopu bo to jest niedziela. W weekendy nie wydaje się urlopów. Możesz się tylko dogadać z kierownikiem, że np pracujesz 23.12 a 24.12 masz wolne. Zależy jakie macie stosunki w pracy i ile osób będzie chciało pracować w sobotę a ile w niedzielę. Sylwester jest za to wolny bo to niedziela niehandlowa. Poza tym akurat ta niedziela handlowa w wigilię to nie wymysł pepco tylko rządu. Jakby nie mogli zrobić niedziel handlowych 10 i 17 grudnia. Bardziej by się opłacało bo w niedzielę handlową sklepy są czynne dłużej niż w wigilię. Ale nieee bo przecież 3 dni bez handlu to kto by to wytrzymał. Za to sobota 23 grudnia to będzie dopiero szał, już widzę te tłumy...

Ela
@x

Można wziąć urlop na żądanie

Ilona
@x

A gdzie w kodeksie pracy jest napisane że nie można wziąć urlopu w sobotę albo w niedzielę?

x
@Ilona

Pracuje w tej firmie 10 lat i nigdy się nie wpisywało urlopów w weekendy. Dodatkowo jeśli urlop na żądanie dezorganizuje pracę (a biorąc pod uwagę braki kadrowe w tej firmie to bardzo prawodopodobne) to kierownik może odmówić takiego urlopu pracownikowi. No ale próbować zawsze możesz. Warto zorganizować sobie numer do kadrowej, do której należy Twój sklep i się dopytać. My zawsze się dzieliłyśmy robotą po prostu się dogadując. Ja pracuję w wigilię a Ty np dzień po świętach i tyle. No i według "świątecznej rozpiski", która była niedawno jest zakaz urlopów od 23 listopada. Także no. Kodeks pracy kodeksem pracy a firma i tak robi co chce.

kasjerka
@x

trzeba być nienormalnym zeby sie do tego stosować - kodeks pracy mówi wprost to pracownik zarządza swoim urlopem! pracodawca nie ma prawa wyznaczać mu żadnych terminów jest to absolutnie niezgodne z kodeksem. Nie można planować w weekendy ale urlop na żądanie lub urlop ze wzg. na siłę wyższą lub opiekę na dzieckiem możesz brać w weekend..

Zwykłego urlopu wypoczynkowego nie weźmiesz w niedzielę, bo to w sapie nie przejdzie. Warto dogadać się z resztą załogi. Będą 3 handlowe niedziele, więc można się spokojnie dogadać. Jesteście zespołem, więc nie powinno być problemu. W moim sklepie po prostu zapytałam, kto chce przyjść w wigilię - i mam takie 3 osoby, którym zależy na dniu wolnym po świętach z racji rodzinnych uroczystości i one zdecydowały przyjść w wigilię. Na spokojnie się dogadałyśmy.

*Dwie niedziele handlowe.

@x

W weekendy normalnie może być wpisany urlop na żądanie i kierownik nie może odmówić takiego urlopu. Masz prawo je wziąć do 4 dni w ciągu roku.

Tytu
@Święta

Z tego co czytam to rzad coraz bliżej jest ogłoszenia ze wigilia będzie wolna a ta niedziele handlowa przeniosą na 10 grudnia. Wtedy też sklepy mają być otwarte do 14

@Katrina

My w wigilię pracujemy do godziny 20.00 !!!!

@Katrina

Ja pracuję w kraju gdzie wszyscy są bardzo religijni, ale to chyba tylko na pokaz . My pracujemy do godziny 20 w wigilię. Każdy sklep w centrum handlowym jest otwarty do końca . Będzie też otwarty w drugi dzień świąt. Tak samo był otwarty w poniedziałek wielkanocny. To jest przykre że tutaj "zwykły pracownik" nie ma prawa mieć rodziny czy obchodzić świąt

@Monika

Jakim cudem??? Skoro wg przepisów w wigilie sklepy mogą być najdłużej czynne do 14???

@Kasia

Niestety u nas tak jest ....... U nas też nie ma niedziel handlowych czy nie handlowych . Pracuje się w każdą niedzielę . Pracuje za granicą . Wiem że niektóre z was myślą że wszędzie dobrze byle nie w Polsce . Tutaj Pepco jest otwarte zawsze . Ostatnio jedna z dyrektorek powiedziała że prawdopodobnie sklep będzie otwarty 26 grudnia. Tutaj też przyjeżdżają palety za paletami, nie ma kto tego rozkładać . A teraz zwalniają osoby mówiąc że firma nie ma pieniędzy . Zdarza się jak się nie wyrabiamy z paletami to pracujemy przez cały tydzień mając tylko jeden dzień wolny , dziewczyny padają z nóg . Także proszę mi wierzyć po tym co słyszę wy macie dużo lepiej niż w innych krajach

Hmmm
@Monika

A jak z urlopami? Macie możliwość brania urlopu w grudniu? Ogólnie ci współczuje jeśli zabiorą wam 26, bo dla mnie te dwa dni 25 i 26 grudnia to nie są święta ale odpoczynek po ciężkiej harówce grudniowej, a w jeden dzień ciężko się ogarnąć.

@Hmmm

U nas nie ma takiej opcji , w grudniu nie można brać urlopu

Elka
@Monika

Pracujecie przez. Cały tydzień ale chyba macie. Normę wypracowania h w miesiącu? Czy płacą wam. Za. Nadgodziny? W Polsce zapomnij o. Nadgodzinach jak się coś. Wysypie pracujesz 1 na 1.

@Elka

U nas masz 40 godzin tygodniowo, czyli pracuje się przez 5 dni po 8 godzin i godzina przerwy . 2 dni w tygodniu wolne . Jeśli ktoś przekroczy więcej niż 40 godzin w tygodniu,firma płaci nadgodziny.

Nicky
@Monika

Gdyby u nas w Polsce płacili nadgodziny to większość chętnie by pracowała w tej firmie. :D My możemy tylko pomarzyć o płatnych nadgodzinach. Tylko w ekstremalnie ważnych sytuacjach jest zgoda np. jak druga funkcyjna jest na L4 (a są tylko dwie) i ewentualnie pomoc na innych sklepach .

Ola

Wiecie coś na temat promocji na Black friday?

WP
@Ola

Podobno po świętach ma być jakaś ogromna wyprzedaż

Krysia

Ktoś się orientuję czy na macierzyńskim się dostaje na święta? Bo nic w sapie niw mam dlatego pytam:)

Bibi
@Krysia

Wczoraj przyszła wiadomości i według tych informacji osoby na macierzyńskim i wychowawczym również dostaną .

Hej

Czy 500+ też się liczy jako dochód do tego świadczenia gwiazdkowego?

Melka

Ile jest gwiazdkowego? Pracuje dopiero 3 miesiące i się zastanawiam

To
@Melka

Dostaniesz adekwatnie do przepracowanych trzech miesięcy. Nie za cały rok

Nn
@To

Do kiedy trzeba wypełnić wniosek o świadczenie gwiazdkowe?

Krysia
@Nn

Do 22 listopada. Dziewczyny jak jestem na macierzyńskim to wystarczy zaktualizować liczbę osób w domu i zaznaczyć jaki próg? Już zapomniałam jak to było w tamtym roku

@malami
@Krysia

Tak oczywiście że na macierzyńskim i wychowawczym pracownikom przysługuje świadczenie gwiazdkowe wystarczy je wypisać na swoim sapie w zakładce swojego profilu " świadczenia"

Magda

Dziewczyny a wiecie już coś o sezonowych na grudzień? U nas cisza. Sezonowych brak, podziału rejonów brak. Co tu się dzieje??

Krk
@Magda

Sezonowi u nas już rozdzieleni nie każdy dostał. Podział podobno nieoficjalny już mają KR

Lolita

Czy wie już ktoś jakie kwoty będą wypłacane świadczeń gwiazdkowych i do jakiego mają czas.?Pozdrawiam

@Lolita

Do 18 grudnia. A kwota zagadka jak co rok

Zgłoś się do swojego kierownika. Musi mieć gdzieś zapisany plik w komputerze

życie

Jakim prawem pół etatu dostaje premię świąteczną tak jak cały etat. Przecież one pracują po parę dni w miesiącu, a człowiek na cały etat tyra. Niesprawiedliwe to jest!!! I to jeszcze za ich lenistwo !

Hmmm
@życie

To przejdź na pół etatu. W czym problem? Ja po 10 latach przechodzę na pół etatu, liczba dni w pracy taka sama jak u całoetatowców i zmiany tylko popołudniowe więc zawsze na dostawie.

Zaba
@Hmmm

Jak ilość dni taka sama w pracy jak przy całym ? Ja mam po max do 11 dni do pracy.

Hmm
@Zaba

Taka sama ilość dni, po prostu osoba na cały etat przychodzi wcześniej (więcej godzin) ja przychodzę później bo mam mniej godzin.

Mila
@Hmm

A my pracujemy po całym dniu plus dni wolne , nikt nie chodzi na jakieś zmiany . Tak że na pól etatu ma dużo dni wolnych w miesiącu .

Tyran
@Hmm

U nas jest inaczej dziewczyny mają po tydzień wolnego i są połówkami.

Twink
@Hmmm

W moim sklepie połówka ma zmiany całodniowe i połówki. Wtedy ma rzecz jasna więcej dni wolnego. No i jak to bywa te połówki to zwykle na popołudniu, więc wtedy kasa lub kosma. Dostawę raczej robimy rano.

Hej, widzę tu same kasjerki - sprzedawczynie.... Czy jest ktoś z centrali w Poznaniu, kto mógłby napisać, jaką jest sytuacja z BOK? Macie własny, czy jest to zlecone w formie projektu dla zewnętrznego cc? Jeśli własny, jakie są wymagania, płace, warunki itp?

Pp

Bok jest własny. Kilkoro pracowników plus trochę dziwna kierowniczka. Dużo telefonów, maili, spraw do rozwiązania.

Dziewczyny, czy wy w swoich rejonach też musicie co tydzień pisać te głupie informacje co wpłynęło na sprzedaż w ciągu ostatniego tygodnia??? Paranoja jakaś, co tydzień pisać to samo, mało klientów, brzydka pogoda, sklep zatowarowany, święta wyłożone. Po co to komu?? Pani Małgosia chyba się nudzi i wymyślą coraz to gorsze głupoty. Wpisać czy magazyn przepełniony. Po new lookach zrobili magazyny wielkości naparstka i zdziwieni ze palety na sklepie się przyjmuje. U nas w biurze kierownika już koce swiateczne stoją. Niby nie można zablokować dostaw- przecież Pani Małgosia powiedziała że święta to prorytet.

Hania

Praca w Pepco w ostatnim czasie do lekkiej i przyjemnej nie należy. Ale tak szczerze zastanawia mnie czy wylewanie swoich frustracji tutaj na forum anonimowo cos Wam daje? Czy to , że "wylejecie" swoje żale tutaj coś zmieni ? Będzie Wam lżej następnego dnia w pracy ? Wątpię. Pepco z firmy rodzinnej dla pracownika stalo sie korporacja a korporacje mają to do siebie ze "wyścig szczurow" jest czymś normalnym a pracownik w większości przedsiebiorstw jest tylko numerem w spisie. Życzę Wam koleżanki abyście po wyjściu z pracy potrafiły się wyłączyć i żyć swoim życiem a nie tylko Pepco. Prawda jest taka , że tylko Wasze rodziny na tym cierpią, jak po przyjsciu do domu pierwsza Wasza myśl to jest odpalenie goworka .

@Hania

A nie przyszło Ci na myśl, że może nie chodzić o wylewanie swoich frustracji, ale np. o skonfrontowanie swoich odczuć, swojego odbioru ze stanowiskiem innych pracowników, w innych sklepach, na innych rejonach? Dla najniżej zaszeregowanych pracowników może to być jeden z niewielu, jeżeli nie jedyny kanał komunikacji i porozumienia. Jeżeli komuś jest źle i mimo starań jest co raz to gorzej, ale jakaś lojalność, czy coś innego, trzyma go w tym, to zastanawia się czy to tylko jego subiektywne odczucie, czy też problem jest jednak globalny. Dlatego piszą. Dlatego piszemy. I tak, dzięki temu będzie lżej. Dzięki temu ktoś, kto się stara i komu zależy, dowie się, że nie jest sam i to nie w nim tkwi sęk.

Udziały

Czemu pracownicy, którzy przepracowali 10 lat w firmie nie maja udziałów ? Czemu Pepco to ukrywa ?

Nowa

Kłamią i tyle, przeprowadzają rozmowy zeby podwyższyć statystyki że tyle chętnych do pracy , a mają obstawione stanowisko po znajomości, nawet na te 2 miesiące do pomocy. Beznadzieja taka sama jak inne sklepiki

Zostaw merytoryczną opinię o Pepco Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Pepco Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pepco Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1370.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pepco Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1193, z czego 114 to opinie pozytywne, 350 to opinie negatywne, a 729 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pepco Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pepco Poland Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pepco Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 684 ocen.

Pepco Poland Sp. z o.o.