Opinie o Okucia Maco (Maco Polska Sp. Z O.O.) w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Maco Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maco Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maco Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Obserwator

Na magazynie (usunięte przez administratora) na produkcji (usunięte przez administratora) płace śmieszne, ludzie śmieszni, same plotkary na hali, nikt nic nie wie, nikt nie wie jakie ma stanowisko, zabieranie premii bez powodu, wszystko co złe jest tłumaczone covidem, pan dyrektor to nie dyrektor tylko sekretarka austrii, kadrowa nie wie co sie dzieje, zapomina wypłacić nadgodzin, a ci cali einstelerzy czy jak to tam się zwie, potrafią tylko narzekać, ubliżać i krzywo się patrzeć, w firmie już sami nowi pracownicy, którzy nie wyrabiają żadnej normy, starzy zmądrzeli i znaleźli pracę gdzie indziej...Nie polecamza tą robotę kasa sie nie zgadza i tylko ciągłe problemy i wyjaśnianie błędów....

K

Zgadzam się nie ma tam lekkiej pracy i normy są bardzo wysokie. Prawie nieosiągalne dla nowych pracowników jak i starych

Brrr

Dobrze ze się zwolniłam robią cyrki bylam ta od prawie początku było super później zrobił się (usunięte przez administratora) Tomusiowi odpiera.... La chce pokazać że to udźwignie a (usunięte przez administratora) chłop Ina pewnie szuka już zaczepienia bo sam widzi że ta firma upada dziewuchy nie dajcie się strajkujcie

To ja

Co do Arka się nie zgadzam. Ale o Laurze można duzo więcej napisać chyba najgorsza dyzurna na naszym dziale tylko wiecznie oczami przewraca i ta jej mina porażka. Niczym się nie interesuje o wszystko trzeba się jej prosić. Nawet pudełka nie potrafi dać pod stolik a jak zwróci się jej uwagę to olewa i jedzie dalej bez słowa lub beszczelnie powie ze my mamy sobie dać. To ja się pytam kto to ma. Robić?? Bo z tego co wiem należy to do dyżurnej. Pulki z materiałem wiecznie puste. Wszystkie dziewczyny mają jej dość wcale nam nie ułatwia pracy jedynie chce dolozyc nam swoją bo jej się nie chce robić. Na przerwy chodzi że swoim byłym działem a przychodzi księżniczka to nie wie gdzie ma ręce wsadzic. Powinna z nami chodzic jak jest nas mniej na hali a nie z innym działem.

Brrrr
@To ja

To czemu tego nie zgłosicie. Ja wiem Tomuś was i tak oleje ale prubujcie nie dajcie się strajkujcie heee

Czy ktoś dojeżdża z żernicy ?

@Nowy

Ja ale nie wiem ile mi zapłacisz za miesiąc

Można się dogadać, daj propozycje

Jaaaa
@Nowy

Jak robisz jaka masz zmianę

@Jaaaa

Na rano

Jaaa

Widzisz nawet zjadam literki z osłabienie będę do dyspozycji za tydzień

Kacper

A to nie macie żadnego dojazdu zorganizowanego przez firmę C

@Kacper

Chłopie jaki dojazd przez firmę!? Ta firma to porażka.

Popierdol... Firma

Masz rację nic dla zachęty wszystko robią pod górkę weździe zamknijcie ta puszkę ja jeszcze daje pół roku po was

Pracownik Produkcji

Szybka... Z zauważonych obserwacji... BIORĄ KOGO POPADNIE !!! Najważniejsze żeby ręce do pracy się zgadzały... - Ale... To czy EFEKTYWNOŚĆ tych rąk ma.znaczenie to jest SPRAWA DRUGOPLANOWA... STARE PRACOWNICE- a za taka się uważam po pobycie 2 miesiecy tutaj maja zasuwać za NOWE... BO ONE PO MIESIĄCU CZASU NIE WNOSZĄ I NIE DAJĄ N8C OD SIEBIE... TO MY STARE PRACOWNICE CIĄGNIEMY TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH A PRACODAWCA MA TO ZA NIC... Jeśli dalej bedzie zatrudniana patola(usunięte przez administratora) by ręce do produkcji się zgadzały nie wróże tej firmie nic dobrego... Osobiście... Nabyłam doświadczenie na produkcji... To jest JEDYNY POZYTYW PRACY TUTAJ... Ale już SZULAM CZEGOŚ INNEGO... FIRMA NIE DOCENIA !!! STARYCH PRAVOWNIKÓW KTÓRZY CIĄGNA TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH... !!!

Banalne

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu księgowo-rozliczeniowego
Kancelaria Prawna Solace
Anna96

Hej! Zastanawiam się nad rozpoczęciem pracy w firmie Maco w Gliwicach. Chciałabym zapytać czy zwykły pracownik produkcji ma jaką realną szansę na awans i rozwój w tej firmie?

Ruda
@Anna96

W tej firmie awansują dupolizusy kierownika którzy kupują na inne zmiany między innymi jest tam taka jedna ????

@Ruda

Hmm rozumiem. Niezbyt zachęcająco to brzmi... ;) A jakie są w tej firmie stanowiska? Domyślam się że pracownik produkcji jest najniżej. Zastanawiam się czym zajmuje się dyżurna albo brygadzista? ( Czytając komentarze natrafiłam na tę nazwy)

@Anna96

Proponuję zacząć pracę na produkcji żeby najpierw zobaczyć jak to wogole wygląda i z czym się to je. A dopiero później startować na stanowisko kierownicze po coś mi się wydaje że to lepiej by Ci pasowało. Po co doświadczenie skoro można nic nie umieć... A rządzić ludźmi. Proponuję zacząć od zera i piąć się po szczeblach kariery a nie przyjść z ulicy bez doświadczenia i zgrywać wszystko wiedzącą.

Anna1996
@Haha

Nie rozumiem skąd tyle zawiści i agresji w tej wiadomości. Co jest złego w tym że idąc do jakiejś firmy chce wiedzieć na co mogę liczyć. Nie chcę pracować w miejscu gdzie nie mam żadnych możliwości rozwoju. To właśnie od stanowiska na produkcji chce zacząć i nigdzie nie napisałam że jest inaczej. Jednocześnie nie chce być na nim do końca życia. To cecha ludzi ambitnych. Pomijam już fakt że nie napisałam że nie mam doświadczenia. To że nie pracowałam w tej firmie nie oznacza że nie pracowalam w innej. Nic nie wiesz o moim wykształceniu, doświadczenie, kwalifikacjach a tym bardziej o motywacjach także proponuje się bardziej zastanowić nad kolejną wiadomością... Może ja też się pobawię w ocenianie ludzi po jednej wiadomości i napiszę że musisz być (usunięte przez administratora) nieszczęśliwym człowiekiem skoro jesteś tak negatywnie nastawiony do innych ludzi. Nie wiadomo z jakiego powodu do tych którzy zwyczajnie chcą się rozwijać i jak najwięcej nauczyć ...

@Haha

Kompletnie nie rozumiem takich zawistnych ludzi, którzy tak szybko oceniają innych ludzi. Jedyna informacja jaka o mnie masz to że zastanawiam się nad rozpoczęciem pracy w tej firmie. A skąd wiesz że nie zrezygnowałam właśnie z kierowniczego stanowiska i sytuacja w kraju nie zmusiła mnie do pracy na produkcji? Może czytając te negatywne komentarze ( odnoście atmosfery w pracy) mam w głowie że jestem dobrym kierownikiem i zwyczajnie chciałabym to zmienić żeby ludziom było lepiej? Jednoczesnie chce zacząć od początku żeby znać firmę i ludzi od podszewki. Każdy człowiek powinien mierzyć wysoko. Wykorzystywać swoje talenty nie tylko dla siebie ale również, aby być wsparciem dla innych ludzi. Moge mieć miliony motywacji aby zadawac pytanie odnoście hierarchii w firmie. Oczywiście są osoby które zawsze będą myślały swoim jednym utartym schematem i dlatego tacy do końca życia będą pracować na produkcji... no bo to przecież coś złego myśleć o czymś więcej.

@Anna96

Podstawa to język niemiecki (firma austryjacka) minimum dwa lata na linii produkcyjnej i jeśli ci się uda to może awansujesz. Co nie jest takie oczywiste. Awansują jak w każdej firmie po znajomości. Ale zdarzają są wyjątki od reguły. Generalnie nie polecam pracy w maco na bojkowskiej ale tylko ze względu na atmosferę jaka sobie tam zrobiły dziewczyny. Bo trzeba pamiętać że, 99% załogi to kobiety. Jad, zawiść, plotki oto to codzienność.

@Tomek

Bardzo dziękuję za informację :)

Napek
@Anna96

Poszukaj szczęścia gdzie indziej. Tu raczej kariery nie zrobisz. Kolejny pseudo kierownik nie jest tu potrzebny.

@Napek

Właśnie po jedym robi się miejsce :/

Moon

Ja Tomka od samego początku nie trawiłam. Odrazu było widać z mordy, że to fałszywy typ. Pan i władca od siedmiu boleści! Fałszywy ryj!

Moon

Jego żona ma to gdzieś co on robi w pracy i jak bardzo go dziewczyny "kochają". Ważne że jej popaprany mąż przynosi kasę do domu.

Bera

A która to taka gadaj będziemy mieć polewkę na hali heeeeeeeeee

@Bera

Łatwo się domyślać chyba krotko tam pracujesz ?

Bera
@Wera

A jestem już ponad rok ale się nigdy plotkami nie zajmowalam ale tu mnie coś poruszyło heee

@Bera

Ta ta która z dyzurnej awansowała na einstalera na środkowym dziale.....

Sara
@Wera

Nie, to o kogoś innego chodzi

@Sara

A właśnie, że to o nią chodzi.

Hahahha
@Sara

Nie to ta co 2 lata temu wylizała go w kiblu na wigilia heeeee jak wypadli kibla był nie zły ubaw

Ale leszcz
@Hahahha

Pamiętam to hee to się Tomuś zdziwi hahahah jak to przeczyta

Boooo
@Anna1996

Bo oni cie próbują odwieść od tej firmy dalej nie rozumiesz tempa Dzido nie pchaj się tam to po... Firma ja już jestem na wypowiedzeniu i się cieszę dramat nie firma

Dawny pracownik
@Anna96

Awans i rozwój w Maco? To jak kiepski dowcip. 5 miesięcy tam zmarnowalam. Dwóch kierow to bezczelne smaarkki. Trzeba im czesc ciała lizać albo przepadniesz. Doonosicielstwo to podstawa. Zarobki śmieszne.Normy z kosmosu. Teraz pracuje w porządnej firmie. Za maszynę na której pracuje( cnc, ale w Maco nie wiedzą co to jest) możnaby kupić cały ten złom na którym pracują te babska i taplaja się we swoim blocku. Po trzech miesiącach miałam 3200 podstawy i realne premie ok 700 na rękę. W Maco tyle za 10 lat będą płacić. Pozdro dla wszystkich.

Nowaja

Mam pytanie z innej beczki . W czwartek na 6 rano mam pierwszy dzień w tej firmie ... jest tu może osoba która dojeżdża z Knurowa?

Ramcia
@Nowaja

Ja mam iść w poniedziałek na 8 rano. Jaj dobrze pójdzie to j będę dojeżdżać z Knurowa

Haaaaaaa
@Ramcia

Tylko się dogadaj z koleżanką bo jedna druga wozi później się druga pierwszej czepia że jej o 5 zeta za mało sala na paliwo a stojąc pałac na dworze wszystko wychodzi heeeee

Knurów kocham
@Nowaja

Wsiadasz w knurów ie 58 i jesteś po co masz płacić 5 zł a za chwilę cie obgadają ze za mało dałaś takie to dziewuchy

Marika

Proszę o odpowiedź Jakiego typu testy są na terenie firmy Podczas drugiego etapu rekrutacji? Dziękuję z góry za życzliwą podpowiedź???????

Hahahha
@Marika

Testy boże oni sami nie umieją mierzyć tymi przy Adami a każą robić to osobie która przychodzi z ulicy weźcie dajcie se spokuj nauczycie łaskę jak siadzie na maszynie i tak jej za miesiąc powiecie ze to co mierzy jest ok tak robicie

Ewlina
@Hahahha

Spox :) nikt się nie trzyma

Buraki
@Hahahha

A później po premii i (usunięte przez administratora)heee

OnaBezOgona
@Buraki

Nie mówicie o wojnie jak w Gliwicach spokojnie. :D

Janek

W firmie mogą awansować ludzie kompetentni, solidni na których firma może liczyć. Firma dobra więc trzeba się starać a nie obrażać innych.

@Janek

Firma dobra jak cholera haha śmiechu warte

Wera

Będę pisać co chce wolność słowa bujaj się

Firma absolutnie nie dba o swoich pracowników. To jest hit żeby ktoś zatrudniony w listopadzie dostał tyle samo dodatku świątecznego co starsi pracownicy. Pan dyrektor bawi się w swojego poprzednika i obiecuje jedno a robi drugie. Miało być więcej bonów bo nie było imprezy firmowej, a jest tyle samo co rok temu i bez imprezy a reszta niby na walkę z koronka ale nikt tych pieniędzy nie zobaczy z zwykłych pracowników ???? ciagle przyjmują nowych ludzi i szybko podnoszą normy co jest nie do zrobienia z nowymi ludźmi na maszynach. Czepiają się każdej pierdoły. Trzeba szukać czegoś innego bo za najniższa krajowa robić na 3 zmiany to nie jest dobry układ.

Żebyś w nowej firmie dostał mniejszy dodatek do swiat niż pozostali haha

Nie można porównywać kogoś kto robi 90% normy do tego kto przyszedł 3 tygodnie temu i robi po 30%. Nie każdemu ten dodatek się należy. My zapieprzamy cały rok na to co ktoś dostał za darmo.

Sopel

Witam, jaka stawką na początek za magazyniera ?

suli
@Sopel

3000 brutto

Sopel1
@Sopel

3500zl Brutto. Nie warto robią ludzi w... Ale może pić,palić byle być w pracy????????????????

Sopel
@Sopel1

Dzięki za odpowiedź

Sanderka

Są przyjęcia jeszcze na ten rok? Jak wyglada przyjęcie i po jakim czasie przechodzi się pod firmę? Jest jakaś różnica miedzy agencja a firma? Słyszałam dużo dobrego o firmie i chciałabym zacząć tam prace

@Sanderka

Ostatnio przyszły nowe osoby, więc raczej przyjęcia są. Pod agencją pracuje się półtora roku ( mówią, ze można pod firmę przejść wcześniej, ale każdy przechodzi po tych 18 miesiącach). Pod firmą jest parę złotych więcej, wczasy pod gruszą, kafeterie my benefit

PrawdJestTaka

Że Ci co się mieli zwolnić i w jakiś sposób się przyczynili dobl tego Wyniku 80% już się zwolnili albo zostali zwolnieni. Teraz macie nowego łysego karła który trzeba gotowe procesy i zasady panujące w firmie. Dostaje premie kasę bo wykonał swoje zadanie nie mając pojęcia o pracy totalnie nic. Teraz zwalniają się resztki tych ludzi którym zależało na tej pracy i na tym żeby iść do przodu. Wg mnie nie dobrego nikogo tam nieczeka zostali ci co boją się odejść ci co pracy innej znaleC nie mogą ci co tam zostaną już ma zawsze i koledzy kolegów nowego szefa i hali i magazynu No i Wy szaraczki powodzenia

Mama

Chciała bym z tego miejsca podziękować za świetny prezent mikołajkowy. Za Stówkę która od stycznia i tak mi się należy. Potraktowaliście nas jak niedouków durni i (usunięte przez administratora) Mydlenie oczu! Jestem strasznie zniesmaczona jak nas potraktowano. Sam ton przekazania informacji o podwyżce mnie zbulwersował. Odczułam jakbym miała dziękować za coś co jest moje. Mamy być wdzięczni iż mamy pracę. Dla osób które chcą u nas pracować odradzam. Chyba że chcą się narobić za najniższą krajową. Sama zaczynam już szukać pracy. Pracy gdzie godziwie zarobie

Rozczarowana.

Miała być podwyżka, a jest obniżka płac. Pan Dyrektor myśli, że nie umiemy liczyć. Rzucił marne 100 zł, a zabrał prawie 200 zł. Bony OBIECAŁ większe i tyle na ten temat. Za jego pomysły na pewno premia mu wpadnie. Nie tlumaczcie się CIVID-em, bo firma ma roboty jak nigdy przedtem. Robić więcej, zarabiać mniej.

Jerzy

Szukam pracy, dziekuje.

Helcia
@Jerzy

To szukaj dalej tutaj

Czy w Maco Polska Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Ruda

Tak, były rok temu na Boże Narodzenie 300zl i to wszystko.

Helcia

Bony. Do tej pory 300 sodexo W tym roku może więcej jako rekompensata za brak "imprezy" wigilijnej

Zainteresowana pracą

Chciałam zapytać czy sa aktualnie przyjęcia? Gdzie wysłać cv?

Heh
@Zainteresowana pracą

Poważnie chcesz się pchać w (usunięte przez administratora)

Obserwująca
@Zainteresowana pracą

Serio chcesz się tu pchać do pracy i zarabiać nie całe 2000zl od marca ma nie być premii o to taka firma pożyjemy zobaczymy....

Stefan
@Obserwująca

Czy premia jest uznaniowa i jej brak jest spowodowany słabymi wynikami w sprzedaży lub produkcji? Napisz, czy prócz premii są jakieś dodatki motywujące pracowników na przykład atrakcyjne szkolenia. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Basia
@Stefan

Premia jest uznaniowa,absencyjna i produkcyjna . Jeśli nie ma Cię w pracy powyżej 5 dni nie ma premii za obecność , jeśli są reklamacje nie ma premii produkcyjnej .

@Stefan

W tej firmie nie ma nic co by motywowało pracownika.

@Star

Fajni ludzie. Nawet kilka ładnych facetów

Lusia
@Ala

Kej ty tam masz fajnych chłopaków, bo nie widzę ????????‍♀️

@Ala

Haha dobre. Pokaz mi który? Nie jestem okulista ale wydaje mi się, że masz problemy ze wzrokiem.

Ala

Są fajne chłopaki i tego będę trzymała sie

@Ala

Ani na produkcji ani na magazynie nie ma na kim oka zawiesić. A tobie radzę się skupić na pracy bo twoje wpisy na tym forum niczego pożytecznego nie wnoszą.

W biurach są.

@Ala

Weź mnie nie rozśmieszaj dziecko...

Xyz
@Obserwująca

Przestańcie siać plotki ze ma nie być oremi

Mala
@Basia

Jeśli cię nie ma powyżej 5 dni z powodu L4 to nie ma żadnej premi

@Xyz

6% premii będzie uwalona jak to skomentujesz ?

Oko
@Haha

Nie wyrobieniem założonego planu.

@Oko

Tak wszyscy muszą być poszkodowani bo jeden z działów pracował tylko na jedną zmianę bo nie miał zleceniem to najlepiej uwalic każdemu premie żebym im u góry zgadzała się kasa.

@Xyz

I jak widać to nie plotki. 6% premii wszyscy mają uwalone! I jak to teraz skomentujesz!?

Tito
@Star

No tak trzeba dać nowym ustawiacza brutto jak w ogłoszeniu 6000,wiec premii nie ma. A dotychczasowi ustawiacze bez podwyżek od 2 lat.

Qwerty
@Tito

Nikt nie dostał podwyżki od 2 lat to jest masakra jakas!!!!! Wszystko drożeje ceny w sklepach kosmiczne najniższa krajowa 2600 a tutaj od 2 lat żadnej podwyżki!!!! Pracujemy za miskę ryżu !!!!!

Star

No i co w związku z tym?

Viki

To było w 2017 po samym otwarciu produkcji przez kilka mcy potem podnieśli o 200zl brutto i tak już stoi a mamy 2020

@Viki

Pod firmą dostaje 2.500 na rękę a nawet 2.600 i jestem zwykłym pracownikiem produkcji. Zamiast marudzić to proponuję zrobić zebranie z dyrektorem i porozmawiać na ten temat. Bo jak narazie to wszyscy narzekają ale, żeby zrobić cokolwiek no to już nie ma chętnych. Wieczne narzekania i pretensje.

Mała
@Star

Przecież on się nie zgodzi na spotkanie. Z końcem roku było to powiedział wyraźnie że na 2020 nie są przewidywane podwyżki

Bebe
@Mała

spotkanie było pod koniec 2019 to po co ma być nastepne

cherlaczek
@Star

No bo u pani Ali facet zaczyna się od 180 cm i 4000 netto :) Taki grubiorz to jes chop! mo grubo nuncetla i barbórka,13,14 i zegarek z firmy Seiko + deputat na wągiel albo żywy jak se go ściepnie i mu bicki przy okazji urosną :D To i na czym gały można zawisić ,a tukej?haha Prawda pani Alu ?

P

agencje posrednictwa

Becia

Powiedzcie jak się pracuje w tej firmie? Czy warto do niej startować? Proponowali mi 2700 i premie. Jak się wychodzi na rękę? Pozdrawiam

@Becia

Praca na produkcji za niewiele więcej niż najniższa krajowa.... A norma musi być. więc dobrze się zastanów czy aby na pewno tego chcesz. Stawka na rynku produkcji to przynajmniej 3200 , poszukaj a znajdziesz lepiej płatną

@Becia

Jakieś 2400 na rękę z nockami pod agencją. O ile jest premia. Póki co jest...

Becia

Dziękuję. Obecnie pracuję na magazynie Lidla i tam to jest ciężka praca za 3600 brutto . Dlatego szukam lżejszej.

@Becia

To było trzeba przyjść do nas jak wakat był... W porównaniu do innych firm produkcyjnych czy na magazynie czy na produkcji to jest luzik.

Ktos
@Luzik

Zależy czy jesteś szybka czy wolna. Tu są małe części do nitowania. I trzeba wyrobić normę bo jak nie wyrobisz to się będą rzucać.

Ktos

Pisze jak jest bo wcale nie jest luzik jak pisza inni a ty naucz sie czytac.

Damian

Dzięki wszystkim za współpracę, szczególnie dziewczyna z produkcji z którymi się nie pożegnałem, życzę wam wszystkiego dobrego. A dla niezdecydowanych to w 100 procentach polecam firmę, po mimo tych wszyskich komentarzy atmosfera w pracy jest bardzo fajna. Pozdrawiam wszystkich

Mamy nadzieję że jeszcze D K (usunięte przez administratora) zmieni decyzję i wycofa wypowiedzenie.

Voodoo
@.

Hahahaha. Wątpię. ???? ???? ???? ????

Śmiech na hali

Mógłby wrócić Dominik.

Lucy
@Śmiech na hali

Widziałam go wczoraj u nas na parkingu

@Lucy

Kogo? D (usunięte przez administratora) czy D (usunięte przez administratora)?

Zostaw merytoryczną opinię o Maco Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Maco Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Maco Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maco Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Maco Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Maco Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Maco Polska Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 55 ocen.
  • Jana Gutenberga 18
    41-109 Gliwice