Opinie o Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. w Głogów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników na temat firmie Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j., a także Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. w Głogów

Fryzjer

Współczuję pracownikom Dyrektora Handlowego. Boją się wypowiadać bo są inwigilowani.

Q

W przeciwieństwie do innych opinii ja mocno polecam pracę w firmie AiQ To że umawiasz się na konkretną podstawę a dostajesz najniższą krajową a reszta w formie premia uznaniowej to jest najmniejszy szczegół ale od początku. Cała przygoda zaczyna się od rozmowy z córką właścicieli, rozmowa jak rozmowa o wszystkim i o niczym ale jak się spodobasz to w następnej kolejności trafiasz na prawdziwego ASA z tali AiQ czyli męża córki właścicieli Jegomość opowiada o wielkości firmy iż maż wrażenie że aplikujesz do NASA W firmie jest paru handlowców oczywiście pracują już po 10 i więcej lat i właśnie ty drogi rekrucie masz wyjątkowa możliwość dołączenia do wspaniałej drużyny, która jest w top 3 w Polsce Po przyjeździe do firmy już wiesz iż to nie jest NASA ale czekasz co los ci przyniósł Na pierwszy rzut przychodzi kobieta z umową do podpisania, którą warto przeczytać. Po tej krótkiej lekturze już wiesz że Dyrektor zrobił cie w ch...a Następnie podpisujesz ,,zobowiązania" i już wiesz że handlowców było więcej niż klientów w Biedronce Na tym etapie proponuję się nie załamywać i nie wychodzić co nie jest trudne przecież nie masz pracy jesteś w pierdziszewie sytuacja jest dość patowa. Umowa podpisana zaczynamy szkolenie Zacznę od tego iż od każdego napotkanego pracownika słyszysz aby nie używać samochodu prywatnie co narasta do takiej otoczki iż spodziewasz się odebrać co najmniej AMG a po cichu oczami wyobraźni widzisz nową 911. Dochodzimy do momentu dla, którego było warto zostać czyli szkolenie z Dyrektorem Facet jest nie zmordowany!!! Siedzisz z nim sam na sam w pokoju i zaczyna się spektakl jednego aktora. Godzinami chodzi w lewo to w prawo niczym aktor na deskach teatru i opowiada o jakości rękawic niczym Hajzer o jedynym słusznym proszku do prania oczekując od czasu do czasu aplauzu publiczności. Ale jak się wsłuchasz, przez chwile pomyślisz zweryfikujesz to co mówi z rzeczywistością zaczynasz łapać że gość popłyną i to mocno! Tu uwaga nie wyprowadzaj go z błędu nawet drobną aluzją gdyż ten osobnik uważa iż jedynie jego punkt widzenia jest słuszny i za wszelką cenę przez najbliższe dni będzie ci to udowadniał Po paru dniach wracasz do domu dziesięcioletnią 911 ,,nadaje się jedynie do złomowania” i czekasz na następny dzień aby dumnie wkroczyć na rynek BHP Rozczarowanie przychodzi dość szybko gdy orientujesz się iż kupując od konkurencji narzucając swoją marżę sprzedaż taniej niż AiQ oczywiście nie popełniaj tego błędu iż zadzwonisz do Dyrektora bo w wielu minutowym monologu wytłumaczy ci że albo źle usłyszałeś albo klient cie (usunięte przez administratora) albo co najczęściej cena jest tak niska ,,tu hit'" pomiędzy materiał wszywają karton jak w CCC a w AiQ wszystko jest z koziej bydlęcej i (usunięte przez administratora) wie jakiej skóry Tak na sam koniec bo to ważne w pracy Zastępcy Dyrektora ,,umowę podpisujesz na zwykłego PH takie kolejne drobne niedomówienie!!" kwestia raportowania. Na rozmowie o prace słyszysz że jest system takie drobne informacje raz w tygodniu trzeba wypisać ogólnie nie marnujemy czasu na zbędne raportowanie. Ale w dniu wyjazdu tak na sam początek współpracy Dyrektor prosi cię o raport przed wizytą u klienta, po wizycie u klienta i raport jakie wizje mamy na tego klienta, do tego telefon w trakcie dojazdu do klienta i telefon po abyśmy na gorąco mogli omówić sprawę aby nam nic nie umknęło bo przecież drogi PH jesteś debilem i musimy ci wskazać jedną słuszną drogę jeśli dajesz się oszukiwać już przy etapie podpisania umowy.

Pytanie Nowy wpis

Jaka umowa obowiązuje w Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. podczas okresu próbnego?

Q

@Q

Dziękuję za czas poświęcony na napisanie opinii jednak wymaga ona wyjaśnień. Od początku. Warunki zatrudnienia są przedstawiane każdemu kandydatowi przed podpisaniem umowy. Miesięczne wynagrodzenie składa się z pensji podstawowej i premii regulaminowej. Warunkiem otrzymania premii regulaminowej jest codzienne raportowanie pracy i odbywanie wyznaczonej liczby spotkań handlowych - do tej pory żaden z naszych pracowników nie miał problemu z uzyskaniem tej premii. Pierwsza rozmowa zazwyczaj odbywa się ze mną jednak nie zawsze ponieważ korzystamy również z biur pośrednictwa. Pierwsza rozmowa ma za zadanie sprawdzić poznać oczekiwania formalne kandydata, kompetencje z zakresu łatwości nawiązywania kontaktów, otwartości na nowe doświadczenia, motywację do podjęcia nowej pracy oraz poznać dotychczasowe doświadczenie. Aktualnie w firmie jest zatrudnionych trzynastu przedstawicieli handlowych ze stażem pracy od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Rotacja pracowników w firmie jest bardzo mała. Firma mieści się w Głogowie na Dolnym Śląsku. Już na etapie ogłoszenia o pracę zaznaczamy, że samochód służbowy służy tylko do celów służbowych i nie można go wykorzystywać do celów prywatnych. Samochody we flocie dla przedstawicieli handlowych do auta z Segmentu C (modele: Opel Astra, Toyota Auris, VW Golf, Skoda Octavia - wszystkie w wersji kombii) od modeli tegorocznych do kilkuletnich. Szkolenie wstępne jest przeprowadzane przez kilka osób, dyrektora sprzedaży, dyrektora handlowego, dyrektora marketingu, kierownika działu handlowego. Jeżeli w danym momencie była zatrudniona tylko jedna osoba, to faktycznie szkolenie odbywa się 1:1. Przez kilka dni staramy się przekazać jak największą wiedzę merytoryczną z zakresu środków ochrony indywidualnej jak również charakterystykę oferowanych produktów. Nie ukrywamy faktu, że na początku pracy jest sporo wiedzy do przyswojenia. Jakość oferowanych produktów i serwisu pozostawiam do oceny naszych klientów. Zgadzam się, że wiele rzeczy można kupić taniej jednak raczy do siebie podobne nie zawsze są takie same. Stanowisko zastępcy dyrektora a umowa na przedstawiciela handlowego - jak już wspomniałam wcześniej warunki zatrudniania są przedstawiane kandydatowi przed zatrudnieniem, może je zaakceptować lub nie. Była sytuacja kiedy kandydat aplikował na stanowisko zastępcy dyrektora jednak nie miał wystarczającego doświadczenia na to stanowisko i zaproponowaliśmy stanowisko przedstawiciela handlowego na które kandydat się zgodził. Codzienne raportowanie pracy w systemie CRM jest częścią regulaminu i obowiązkiem pracownika. W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.

Q Nowy wpis
@Magdalena

1. ,,Warunki zatrudnienia są przedstawiane każdemu kandydatowi przed podpisaniem umowy. Miesięczne wynagrodzenie składa się z pensji podstawowej i premii regulaminowej. Warunkiem otrzymania premii regulaminowej jest codzienne raportowanie pracy i odbywanie wyznaczonej liczby spotkań handlowych - do tej pory żaden z naszych pracowników nie miał problemu z uzyskaniem tej premii." Jest to nieprawdą i wypłaszcza Pani problem, który jest poruszany w innych opiniach 2.,,motywację do podjęcia nowej pracy" Jedyne co sprawdzacie to przydatność/znajomości klientów/firm dla szybkiego zwrotu poniesionych kosztów zatrudnienia/szkolenia zapominając o tym że kandydaci z potencjalnym dużym portfelem klientów aktywnych nie są ludźmi naiwnymi 3.,,Rotacja pracowników w firmie jest bardzo mała" Sama Pani w to nie wierzy 4.,,od modeli tegorocznych do kilkuletnich" Tegoroczny to ma Pani ;) Nowy PH dostaje szrot! Po co zakłamywać rzeczywistość? 5.,,Szkolenie wstępne jest przeprowadzane przez kilka osób, dyrektora sprzedaży, dyrektora handlowego, dyrektora marketingu, kierownika działu handlowego." Czy widziała Pani negatywne komentarze poza opiniami na temat Pani męża? Nikt nie mówi że wiedzy jest mało nikt nie neguje poziomu przekazywania poza metodami waszego Asa 6.,,Jakość oferowanych produktów i serwisu pozostawiam do oceny naszych klientów." Jak widać rynek ciągle was nie zauważa może czas na zmianę podejścia... 7.,,Była sytuacja kiedy kandydat aplikował na stanowisko zastępcy dyrektora jednak nie miał wystarczającego doświadczenia na to stanowisko i zaproponowaliśmy stanowisko przedstawiciela handlowego na które kandydat się zgodził." Serio? Czemu nie powie Pani wprost! Dyrektorem może być rodzina a zastępcą tylko wieloletni pracownicy aby wam nie odeszli. Pani Magdo po co zakłamywać rzeczywistość i wypłaszczać fakty. Jak widać nie działa to u was nawet na krótką mete a poziom zadowolenia i zaangażowania pracowników jest dość niski co dało się dowiedzieć w dość krótkim czasie Czytając opinie innych problem jaki macie jest dość jasny. Warto marnować czas na waszego Asa. Zostawiam to do Pani rozmyśleń...

Fryzjer Nowy wpis

Ania Nowy wpis

Pani Magdo, nie ma sensu odpowiadać każdemu i dodawać sobie gwiazdek. Każdy kto miał z wami styczność wie jaką jesteście firmą. Póki co NIE POLECAM.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. na stanowisko Doradca techniczno - handlowy? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Grzegorz. R

Co pół roku wymieniacie handlowców? Bo ogłoszenia te same notorycznie. Nie świadczy to dobrze o Was!

@Grzegorz. R

Nie, nie wymieniamy stale handlowców. Prowadzimy rekrutację ciągłą zarówno poprzez portale internetowe jak również firmy zewnętrzne. Rotacja pracowników jest bardzo mała. Jesteśmy zadowoleni, że nasi pracownicy są z nami związani przez wiele lat.

Łuki
@Magdalena

Rotacja pracowników rzeczywiście jest bardzo mała w ostatnim roku przewinęło się i zwolniło około 10 handlowców. Pani Magdaleno gratulacje za pisanie kłamstw.

Czy w Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

@Pytanie

Nie, nie zawieramy umów zlecenie. Nasi pracownicy są zatrudniani na podstawie umowy o pracę.

Grześ

Szukają nie wiadomo kogo. Jak później osoba pracująca we firmie AiO ma się czuć widząc ogłoszenie na swoje stanowisko. I te wszystkie pochlebne opinie wystawi jedna i ta sam osoba.

@Grześ

Wszyscy nasi pracownicy są informowani o rekrutacji ciągłej.

Aleksander

Masz swoje zdanie na temat tej firmy? Jeżeli tak to chętnie je poznam. Na wstępie chciałbym wiedzieć, czy dają oni od pierwszego dnia zatrudnienia umowę o pracę? Z góry dzięki za pomoc.

Rover Karasek

Potwierdzam kolegę. Nie dajcie się zwieść! Bez kontaktów w firmach przemysłowych nikogo nie wezmą!

@Aleksander

Tak, od pierwszego dnia pracy zatrudniamy pracowników na podstawie umowy o pracę. Pierwsza umowa jest zawsze umową na okres próby.

Jakie są warunki zatrudnienia w Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j.?

Ola
@Pytanie

Warunki w alfa i Omega odbiegają od tego co Ci obiecują na rozmowie. Chodzi tu głównie o umowę. Umawiasz się na podstawę 5000 a w rzeczywistości dostajesz 2500 na umowie a reszta to dodatki na które musisz zapracować. Samochód służbowy tylko do dyspozycji w godzinach pracy. Chyba że zainwestujesz w zagluszarke GPS. ☺️ Podobno działa ???? Socjal zerowy- żadnych dodatków pozapłacowych. Całuski Olka

Tadeusz
@Ola

Potwierdzam w 100 % tą rzetelną opinię!

@Pytanie

Warunki zatrudnienia zależą od stanowiska pracy. Każdy pracownik jest zatrudniany na podstawie umowy o pracę. Każdemu pracownikowi oferujemy również: trzynastą pensję, świadczenie wakacyjne/ wczasowe, premia jubileuszową, możliwość ubezpieczenia grupowego (koszt własny pracownika) oraz możliwość uczestniczenia w wydarzeniach integracyjnych.

@Ola

Warunki zatrudnienia zależą od stanowiska pracy, doświadczenia kandydata oraz od ustalonych warunków finansowych. Na etapie oferowania stanowiska każdy kandydat jest informowany o warunkach zatrudnienia. Na wielu stanowiskach miesięczne wynagrodzenie składa się z pensji podstawowej, regulaminowej oraz premii od sprzedaży w przypadku przedstawicieli handlowych. Każdy pracownik jest zatrudniany na podstawie umowy o pracę. Każdemu pracownikowi oferujemy również: trzynastą pensję, świadczenie wakacyjne/ wczasowe, premię jubileuszową, możliwość ubezpieczenia grupowego (koszt własny pracownika) oraz możliwość uczestniczenia w wydarzeniach integracyjnych. Już na etapie ogłoszenia o pracę informujemy o braku możliwości korzystania z samochodu służbowego w celach prywatnych.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. odbywa się również w języku angielskim?

@Pytanie

Rozmowa w języku angielskim odbywa się tylko na stanowiska na które język angielski jest wymagany i jest to zawsze zaznaczone w ogłoszeniu o pracę.

Czy Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Odpowiedź
@Pytanie

Umowa o pracę od początku, wszystko na "czysto".

@Pytanie

Naszym pracownikom oferujemy tylko i wyłącznie umowy o pracę. Pierwsza umowa to zawsze umowa na okres próbny 3-mcy a kolejne są ustalane indywidualnie z pracownikiem.

Szczęściarz

W 2018 aplikowałem ma PH. Skontaktowała się ze mną jakaś Pani od HR i umówiła termin rozmowy rekrutacyjny. I nie zadzwoniła. Napisałem więc smsa a Pani przeprosiła i ustaliliśmy kolejny termin...i sytuacja się powtórzyła.To mi wystarczyło żeby ocenić co to za firma. Z ciekawości sprawdziłem profil Pani ma LinkedIn - zrobione pięćset kursów HR,a odwala taką lipę.

Adam
@Szczęściarz

może to rodzinne ... bo Dyrektor Handlowy odwala jeszcze większą lipę ...

BARTOSZ
@Szczęściarz

Bo ta Pani to córka właścicieli. I może sobie na to pozwalać. Szkoda gadać na temat tej firmy. A Dyrektor Handlowy to jej mąż.

@Szczęściarz

Bardzo mi przykro, że został Pan tak potraktowany. Taka sytuacja absolutnie nie powinna mieć miejsca. O 2016 roku zadania rekrutacyjne wykonuję ja osobiście oraz kilka firm zewnętrznych. Osobiście pilnuje terminów oraz tego aby każdy kandydat z którym rozmawiam otrzymał odpowiedź zwrotną w formie e-maila bądź rozmowy telefonicznej. Jeszcze raz przepraszam.

@BARTOSZ

Podkreślamy fakt, że jesteśmy firmą rodzinną. Bycie córką właścicieli absolutnie nie usprawiedliwia takiego zachowania i przepraszam jeżeli do niej doszło. Mi, jak nikomu innemu, zależy na dobrym imieniu firmy bo jestem z nią związana od 29 lat. Jak pisałam już w poprzednim komentarzu korzystamy również z firm zewnętrznych.

Marcin

Ten Psełdo Dyrektor pociągnie tą firmę na (usunięte przez administratora) Mam nadzieję, że właściciele czytają te opinie i im się oczy otworzą. Byle nie za późno.

TOMEK

Coś w tym jest! Dyrektor Handlowy chyba się pomylił z powołaniem gość jest jakiś nierefolmowalny. Współczuję wszystkim podwładnym jegomościa. Firma nie godna polecenia, odradzam bo można się gorzko rozczarować.

Wiktoria

Chciałabym się dowiedzieć o szkoleniach jakie zapewnia firma swoim pracownikom. Ktoś coś ?

Adam
@Wiktoria

Firma zapewnia wiele szkoleń prowadzonych przez Dyrektora Handlowego - nie polecam .

Oliwier

Czytam te wszystkie wpisy i jestem naprawdę zdumiony. Ile trzeba mieć tupetu żeby wypowiadać się w superlatywach o tej firmie. Ja rozumiem że córka właścicieli zrobiła milion szkoleń żeby było och i ach. I pięknie gada co to za super firma, ale rzeczywistość jest całkiem inna! Dla każdego składającego papiery do tej firmy zapalają się tylko lampki w głowie bo napiszą w ogłoszeniu ile to się nie zarobi. A to jest łgarstwo. Każdy kto ma kontakty w przemysłowych firmach nie przyjdzie do was. Bo wiedzą co tak naprawdę macie do zaoferowania. Pozdrawiam Was serdecznie. PS. Panie Tomku, Pan to nawet nie umie biegać a co dopiero zarządać działem handlowym.

Krzysztof
@Oliwier

Potwierdzam Opinię Kolegi Oliwiera, Firma jako Firma jeszcze jako tako , natomiast Dyrektor Handlowy porażka, nie dość że nie potrafi zarządzać zespołem to stosuję dziwne techniki motywacji , które zdecydowanie zniechęcają do pracy niż motywują. Bardzo duża rotacja pracowników przez Niego. Wszystkim którzy myślą o pracy w Alfa i Omega odradzam ze względu na dyrektora . Dyrektor to rodzina więc nikt inny się nie pojawi na tym stanowisku. Pozdrawiam serdecznie :)

Stanisław

Stanowczo odradzam pracy w firmie A&O Chodzi tu głównie o dyrektorora handlowego i jego podejścia do ludzi!

Felix
@Stanisław

Ma kolega świętą rację

Dawid. T

To co piszę koleżanka Ola to prawda. Dodam do tego że nie rozumiem posunięć firmy. Dając ciągle nowe ogłoszenie na pracuj.pl Każde wezwanie do dyrektora daje do myślenia czy nie dostanę kwitów. Uważają się za wszechwiedzących. Nie dajcie się zwieść tymi niby wysokimi zarobkami.

Nina

Pracuje w siedzibie AiO od niemal 10 lat. Firma dość dynamicznie się rozwija i stale szukamy nowych pracowników - aczkolwiek nic na siłę. Na pracę nie mogę narzekać, od pon do piątku od 8 do 16 w fajnym i zgranym zespole. Każdy kto uczciwie pracuje może liczyć na stałe zatrudnienie.

Zbigniew
@Nina

Skoro pracujesz od niemal 10 lat w siedzibie firmy Alfa i Omega to na pewno będziesz mogła odpowiedzieć na moje pytanie. Napisałaś, że godziny pracy są stałe, dlatego zastanawia mnie, czy zdarzają się sytuacje, że trzeba zostać dłużej w pracy?

@Zbigniew

Przez moje 10 lat, sytuacje w których musiałam zostać dłużej mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Aneta
@@Zbigniew

To w takim razie to bardzo dobrze. Widać, że w Alfa i Omega szanuje się czas pracowników. Wcześniej nadmieniłaś, że firma cały czas szuka nowych pracowników. A czy nowe osoby mogą liczyć tam na wsparcie ze strony bardziej doświadczonych kolegów?

Nina
@Aneta

Oczywiście.Każda nowo zatrudniona osoba może liczyć na pomoc i wsparcie wśród współpracowników.

Aleksander
@Nina

Nie ukrywam, że to bardzo dobra informacja, bo jest to bardzo ważne na początku każdej nowej pracy. Jak wygląda takie wdrożenie na stanowisko? Podpowiesz jeszcze na jaką formę umowy można liczyć w trakcie okresu próbnego? Dziękuję.

Darek

Nie polecam.! Obiecują złote góry A rzeczywistość całkiem inna.

Tamyz
@Darek

@Darek a co dokładnie masz na myśli? Wszystko jasno opisane w ogłoszeniu: - podstawa 5000 brutto - comiesięczna premia od sprzedaży. Sprzedajesz = zarabiasz - auto tylko do celów służbowych

Zbigniew
@Tamyz

Jesteś dobrze zorientowany w warunkach pracy. Jak wysoko ustawione są targety i czy jest możliwość uzyskania premii po ich zrealizowaniu?

Kandydat
@Zbigniew

Targety nie mają wpływu na premię. Premia jest naliczana od sprzedaży danego handlowca i wypłacana co miesiąc wraz z pensją.

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j. - Głogów

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j.
2.4/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Adama Mickiewicza 55C
    67-200 Głogów
  • NIP: 6930007175 KRS: 0000076654
Alfa i Omega Iwona Szulc Janusz Szulc sp.j.