Opinie o Okucia Maco (Maco Polska Sp. Z O.O.) w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Maco Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maco Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maco Polska Sp. z o.o. w Gliwice

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Maco Polska Sp. z o.o.?

Diablica

Jakie narzędzia masz na myśli ? Bo siadasz przy maszynie i robisz. Materiał masz podstawiony , sam sobie dokładasz

Zbigniew
@Diablica

A jak wygląda kwestia wypłaty? To sama podstawa czy są jakieś premie?

Iwona K

Do wszystkich osób plotkujących na moj temat.Chcę Was zapewnić moi drodzy że ani Kierownicy ani P.Karolina nigdy nie robili mi żadnych problemów w podejmowaniu moich prywatnych decyzji ,nikt mnie nie zwolnił .W firmie Maco pracuje mi się bardzo dobrze i nie mam o nic do nikogo żali ,również zawsze w terminie mam wszystko wypłacane ,osoba która chodzi i opowiada takie bzdety niech się zastanowi nad sobą . Ps jak cos to jutro jestem w pracy i niech spyta o pewne sprawy w prost a nie lata po chali i plotkuje . Z poważaniem Iwona Kostik

Emilia
@Iwona K

Z uwagi na to, że dopiero dołączyłam do grona forumowiczów, nie za bardzo wiem, o co chodzi, nie jestem zorientowana w temacie. Tak czy inaczej - skoro pracujesz w Maco to na pewno orientujesz się, czy aktualnie prowadzą tam jakieś rekrutacje? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź z Twojej strony.

@Iwona K

Hali *

Ona

Pracowałam już na kilku produkcjach ale takiej jeszcze nie widziałam, a opis był lekka praca siedzącą, siedzącą może i jest ale do lekkiej jej daleko normy śmiechu warte obliczone co do minuty ,że człowiek nie ma nawet czasu się napić o skorzystaniu z WC nie mówiąc. Wszyscy chodzą przerażeni norma nawet że sobą nie rozmawiają jedna wielka tragedia

Zbigniew
@Ona

Czemu przerażeni? Że normy nie wyrobią? I co się wtedy stanie, świat się zawali? Czemu sami na siebie taką presję nakładacie?

Ex
@Zbigniew

Za coś trzeba żyć.

@Ex

I na tym właśnie żerują ????????????

Aleksandra
@Ona

ale chociaż jest jakaś jedna normalna przerwa w ciągu 8 godzin pracy ?

@Ona

Dziwne że niby nie można się napić czy wyjść do toalety , to zależy z kim się pracuje i jak się pracuje

@Ona

To olejcie to i co zwolnią was wszystkich i tak za niedługo zamkną ten (usunięte przez administratora) szkoda się wysilać lepj szukaj czegoś innego

@Aleksandra

20 min przerwa . Można iść w międzyczasie do toalety , Gadać pry pracy też można .

Mrówka

I jak z tymi podwyżkami? od miesiąca coś było obiecywane i nic. jak się nie jest ważnym pracownikiem to można chyba zapomnieć o czymkolwiek. i lepiej zmienić pracę na firmę obok. Przechodzicie?

Bleee
@Mrówka

Jaka podwyżka (usunięte przez administratora) dostaniecie sami (usunięte przez administratora) tam rządzą

Pracownik Produkcji

Szybka... Z zauważonych obserwacji... BIORĄ KOGO POPADNIE !!! Najważniejsze żeby ręce do pracy się zgadzały... - Ale... To czy EFEKTYWNOŚĆ tych rąk ma.znaczenie to jest SPRAWA DRUGOPLANOWA... STARE PRACOWNICE- a za taka się uważam po pobycie 2 miesiecy tutaj maja zasuwać za NOWE... BO ONE PO MIESIĄCU CZASU NIE WNOSZĄ I NIE DAJĄ N8C OD SIEBIE... TO MY STARE PRACOWNICE CIĄGNIEMY TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH A PRACODAWCA MA TO ZA NIC... Jeśli dalej bedzie zatrudniana patola(usunięte przez administratora) by ręce do produkcji się zgadzały nie wróże tej firmie nic dobrego... Osobiście... Nabyłam doświadczenie na produkcji... To jest JEDYNY POZYTYW PRACY TUTAJ... Ale już SZULAM CZEGOŚ INNEGO... FIRMA NIE DOCENIA !!! STARYCH PRAVOWNIKÓW KTÓRZY CIĄGNA TEN WÓZEK NA SWOICH BARKACH... !!!

Banalne

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu księgowo-rozliczeniowego
Kancelaria Prawna Solace
Ktosss

Jak wyglądaja zarobki w firmie?

Łoś
@Ktosss

Taka bieda że nam kaczki chleb rzucają :D po wypłacie

@Ktosss

Kiepsko, praca jak za miskę ryżu. Ale tak na serio, to bardzo słabo, zero podwyżek. Zupa jest gratis i mamy się cieszyć.

Ktosss
@Tomek

A to firma na jana gutenberga czy na bojkowskiej

@Ktosss

Konkrety, proszę państwa, konkrety. Mówicie o najniższej krajowej?

@Tomek

Jak nie pasuje zawsze możesz zrezygnować i dać pracować innym ,są osoby którym bardzo zależy na pracy

Miki

Hejka, szukam dojazdu z Andersa w godzinach 6-15 lub 7-15

Miki

Hejka, szukam dojazdu z Andersa w Gliwicach. Godziny 6 - 14 lub 7-15

Były Pracownik

Nie polecam firmy MACO. Praca ciężka mimo, że jest siedząca. Normy są bardzo wysokie i na większości linii po prostu nie da się ich wyrobić, a jeżeli nie wyrabiasz normy wszyscy się na Ciebie złoszczą, bo norma jest liczona na wszystkich i premia też tak jest wypłacana, że liczy się ogół, a nie to co Ty zrobisz (więc pracujesz na wszystkich). Kontakt z kierownictwem też masakra, w sumie mają gdzieś czy masz coś do powiedzenia czy nie, lepiej żebyś siedział a stanowisku cicho i robił swoje. Brygadziści się starają i widać, że bardziej im zależy niż wszystkim innym z góry, ale sami niczego nie zmienia, a kobiety raczej rzadko się buntuja, więc wątpię, żeby w tym zakładzie było normalnie. O podwyżkach nie ma mowy, premie to jest śmiech na sali. Ogólnie bardzo nie polecam! Jedyne co można się dorobić w tym zakładzie, to jakiejś choroby zawodowej i nerwicy.

Zuzanna
@Były Pracownik

Szkoda, że tak "kombinują" z tymi premiami w takim razie... a jaka jest podstawa, skoro praca tak cięzka? Płąca chociaż dobrze twoim zdaniem?

Obserwator

Dziewczyny drogie trzymałyśmy za was kciuki żebyście chociaż w końcu wy coś wywalczyły.. Jak widać po tym co się dzieje od jakiego czasu w firmie szanowny przełożony Dawid ma większe jaja niż ktokolwiek z kierownictwa.. ustawia sobie wszystkich po katach jak chce. Nie zapominając o swojej partnerce, która chyba nie zdążyła jeszcze w tej pracy uczciwie popracować. To co się dzieje jest kompletnym dnem i żenada.. Firma zamiast dbać o pracowników którzy wyrabiają normy i pracują uczciwie woli zatrzymać i dbać o takiego pasożyta!!! Jak tak dalej pójdzie to pracować dla firmy będą tylko takie nieroby, które potrafią sobie zrobić dobre zaplecze w pracy i się nie narobią! A stawki mamy wszyscy takie same. Wiec po co pracować? Może czas żeby znaleźć sobie chłopaka wśród wyżej postawionych panów?? Jak widać wasz bunt był na nic.. może trzeba było iść z tym do kierownika Darka? On przynajmniej jest słowny, zawsze dotrzymuje słowa. Śmiech na hali.. zostałyscie oszukane! A raczej nic się nie zmieni tylko mydla nam wszystkim oczy, bo żona Pana Irka również wróciła do siebie. Długo zmiany nie potrwały, jak zwykle wszystko zamiecione pod dywan! Wracając do postu ze ta strona nie służy do takich opinii, tylko w ten sposób można wypowiedzieć swoje zdanie, żeby wszyscy wiedzieli jak jest! Nie pozdrawiam!

@Obserwator

I tu Panowie którzy chodzą i się czepiają bo ta chodź zrobiła swoje ale im tak za mało niech podejdą do tych Pan które są opisywane i zobaczą jak one pracują a nie trzepiaja się osób które naprawdę się staraj Panowie może coś do was dotrzre kto się stara a kto w h...... Leci

TL
@Obserwator

Z czym masz problem jak Ci coś nie pasuje to się zwolnij nikt na siłę cię tu nie trzyma!

TL1
@TL

Najlepiej :) jeśli nie ma się innych argumentów, to jeden i ten sam tekst żeby się zwolnić.. a problem nie leży w pracownikach tylko w poszczególnych osobach. Może niech te osoby się zwolnią i po problemie? Na to nikt od dłuższego czasu nie potrafi wpaść!!!

No właśnie
@TL

No właśnie to jest tekst wasz jak ci se nie podoba to się zwolnij.... Tyle wnosicie do tej firmy nic nie umiecie zrozumieć jeszcze chwilą a sami sobie usiądziecie na maszynach i będziecie.... I zobaczymy jak wam pójdzie.Zejdzcie do nas pogadajcie wysłuchajcie a nie tylko (usunięte przez administratora) Laptop w ręce i co myślicie ze my się boimy nie my się śmiejemy pozdrawiamy, Zmieńcie się to zobaczycie ze będzie fajnie

@No właśnie

Mam pytanie praca jest od pon do piątku tak?

@Kandydat

tak w weekendy czasem jest możliwość nadgodzin za większy hajs

@Kandydat

Tak praca jest pon do piątku jak chcesz to można pracować w soboty

...
@Obserwator

Sama prawda. Tak jest do dzisiejszego dnia.

Aleksandra
@...

Nic kompletnie się nie zmieniło?

Zażenowana

A sposób bycia Kasi brygadzistki prędzej czy później zemści się na niej nie pozdrawiam.

Obserwatorka
@Zażenowana

A może się pochwalisz jak to ciężko pracowałaś i za co Cię tak naprawdę wywalili?

Rozczarowana

Praca tymczasowa,nie przedłużają umowy,bo akurat nie potrzebują tyle pracowników,zatrudnienie tylko przez agencję,niskie zarobki ale wymagania dla większości osób nierealne ponieważ normy bardzo wysokie.Warunki pracy latem ciężkie,brak klimatyzacji.Nie mile widziane pójście do toalety.Praca bardzo stresująca.Nie polecam.

Ktos

Najgorszy zakład z możliwych. Z człowieka robią (usunięte przez administratora) i robotów zawyżone normy totalna porażka odradzam każdemu. Szanujmy się nie za (usunięte przez administratora) pieniadze

XxxXxx

Wyrocznia z góry zdecydowała o przyjęciu ludzi z Ukrainy. Dlaczego? Dlatego że już opinia o firmie się rozniosła. Zła opinia. Nikt już tu nie chce pracować. Normy wygórowane,starych pracowników można na palcach policzyć. Od starych oczekuje się norm. Zapierniczają ...ciekawe jak dlugo jeszcze. Premie coraz niższe,za chwilę bedzie brak premi. Pracownicy tymczasowi będą mieć przynajmniej 10 % premi za chodzenie do pracy. Pracownicy Maco nic. Magazyn wściekły,produkcja wściekła, bomba tyka..

@XxxXxx

To się nie da tam pracować zamknąć to w trzy gwizdy

Ktos
@XxxXxx

Zgadzam sie

Drama

O tym, że traktują długoletniego, dobrego pracownika jak (usunięte przez administratora) to już nie wspomnę...

Billy
@Drama

Firma lepiej traktuje pracowników Ukrainy już rodaków. Wszystkie zasady i regulaminy które obowiązują w tej firmie obowiązują tylko i wyłącznie pracowników polskich. Jest bardzo przykre to co spotkało Ukraińców nie neguję tego lecz to nie znaczy że mają mieć oni fory w wykonywaniu normy, nie używaniu telefonu na linii, oraz niejedzeniu na linii produkcyjnej. Jeżeli ktokolwiek wypowie się choć w małym stopniu negatywnie na temat pracownika ukraińskiego zostaje posądzony o rasizm itp...itd... no i oczywiście ma przesrane i mówię spełnią z pełną odpowiedzialnością jest poddany mobbingowi zakładowemu . Tego oczywiście nikt z wyżej położonych nie widzi, ale mam nadzieję że wszystko jest do czasu . Nie polecam pracy w tej firmie najniższa krajowa za najwyższe wymagania.

@Billy

Niestety,ale to sama prawda.Kierownik (usunięte przez administratora) brygadzistka powalona i czego tu oczekiwać.Ludzie po zawodówce dorwali się do tzw.władzy.Ale góra takich pajaców potrzebuje. Pozdrawiam

@Konrad

To jak oni dostali te stanowiska skoro są po zawodówce? Firma nie patrzy na wykształcenie?

Sara
@Irena

W firmie Maco liczą się tylko znajomości

@Sara

Taka duża firma i tylko znajomości się liczą? Nie wierzę. To dużo chyba mają tych znajomych

Zaraz były

I co maruderzy, dostało się darmowe żarcie i wszyscy zamilkli zadowoleni? A tak chcieliście wygarnąć wszystkim większym i mniejszym dyrektorom na festynie, takie były zapowiedzi, wygrażanie. A potem darmowe piwo, kiełbaska i tańce z dziećmi przy disco. Zasługujecie na swój los.

Zdziwiona

Jestem bardzo zdziwiona że kierownictwo nie robi nic z chamstwem brygadzisty pani Marlena z espaniolette chyba miała ciężko w domu bo kulturę wynosi się z domu a chamstwo i przeklinanie do pracowników !!!mówi jak niski poziom kultury ma tak naprawdę ! Zgłaszanie przełożonym nic nie daje widocznie Dobrze komuś w ty.... Wchodzi. Tak że jak będziecie aplikować uważać żeby nie trafić na jej zmianę bo raz że niczego nie nauczy a opinie wystawia nawet jak jeszcze nie zdążysz usiąść na maszynie tylko robisz selekcję przebierając zepsute elementy nie nauczył się jeszcze nikt wyrobić normę a jaki ma humor i czy kogoś polubi zależy od tego czy będziesz pracować ????

Piks
@Zdziwiona

Takie rzeczy zglasza się w kadrach a nie kierownikowi. Oni nic wyżej nie przekazują . Mają (usunięte przez administratora) na to. Oficjalna skarga w kadrach nie może zostać pominięta.

@Zdziwiona

Rok temu w lutym była akcja z Marlena, wyzwala kilka dziewczyn od wrednych suk... Dziewczyny poszły to zgłosić do kierowników Tomka i Krzyśka... Po czym dostały upomnienie i jedna z dziewczyn przenieśli na inny dział, a reszta na inne maszyny... Kadry nic nie wiedza do tej pory na ten temat, nie warto chodzić do szefostwa z jakim kolwiek problemem związanym z Marlena bo i tak zamiota to pod dywan, a ukarzą niewinne osoby... Z z Marlena to już ciągnie się bardzo długo, dużo ludzi się zwolniło przez nią, przez takie traktowanie innych osób, zwalniaja się do tej pory... Jak będziesz włazić w (usunięte przez administratora) Marlenie i (usunięte przez administratora)inne osoby do niej to masz tam dobrze... Powodzenia

@Piks

Jak wyrobisz jej normę 100% to ona włazi w (usunięte przez administratora) śmiechu warte... Taka jest Pani Marlena, śmiechu warte....

30...
@Zdziwiona

Dzień Dobry. Bardzo mi przykro, że masz takie złe zdanie na temat naszej Brygadzistki (RODO). Niemniej jednak, byłeś/aś w tej sprawie u niej samej? "Kultularni" ludzie rozmawiają by rozwiązać swoje problemy. Nie trzeba wylewać swoich subiektywnych uczuć i niestety bardzo jednostronnej, krzywdzacej opinii, która w żaden sposób nie określa i nie ocenia pracy ów osoby. Nie doświadczyłam od ponad 4 lat pracy od  osoby o której piszesz  personalnych haseł w stylu "wredna(usunięte przez administratora) bardziej, dajesz (usunięte przez administratora) i itp."  Nigdy.

@30...

To Pani Marleny nie znasz... Ile razy się z nią rozmawiało, kłamie w żywe oczy...co innego mówi jak się rozmawia z nią w cztery oczy, a co innego robi. Patrzy na Ciebie i kłamie Wypiera się wszystkiego. A jak mówiło się, żeby była przy rozmowie z kierownictwem to do dzisiaj cisza, Proste i logiczne, wiedzą jaka jest osoba... A takie mają najlepiej. Praca jest bardzo fajna,nie ma co narzekać, jeżeli chodzi o Panią Marlenę to jedna wielka porażka... Współczuję koleżanka i kolega.

Żenua
@30...

Bo jesteś jej siostrą, dlatego nie doświadczyłaś hahaha...

Haha
@Zdziwiona

Z tą dziewczyną od samego początku jest coś nie tak. Wcale bym się nie zdziwiła jak by się okazało,że pomiatano nią w rodzinie. Teraz swoją złość i flustracje przenosi na innych.Widac, że laska ma niską samoocene i w ten sposób chce się dowartościować pomiatając innymi. Ale karma wróci.

@Zdziwiona

W kupię siła trzeba się zebrać i razem coś robić bo jedna osoba nie zrobi nic ,a pisanie tutaj o tym nic nie daje.. Trzeba grupowo składać notoryczne skargi na taką osobę.... Jeżeli wszyscy się zbiorą to wszystkich nie wyrzucą nie zwolnią i tylko w ten sposób można coś zdziałać... Życzę wam powodzenia i naprawdę pomyślcie o sobie...

Dramat

Jestem pełna podziwu dla kobiet które tam pracują norma wyliczona co do sekundy, z tym że ktoś z góry nie brał pod uwagę tego, że trzeba jeszcze zrobic kartony i samemu robić kontrolę co godzinę itp. Praca dla kogoś kto ma nóż na gardle i nie wie jak powinien byc traktowany człowiek a nie robot. Tragedia nie polecam

OnaBezOgona
@Dramat

Nie mówcie o wojnie jak w Gliwicach spokojnie :D

Katarzyna

Chodzii o testy jak wygladaja

Ona bez ogona
@Katarzyna

Tak Jak ciążowe wchodzisz sikasz jak wyjdzie jedna kreska to się nie nadajesz :D jak wyjda dwie to masz te robotę ????

Ambrozia

Jakie testy trzeba przejść aby otrzymać pracę.

@Ambrozia

Przez Maco pracy się nie dostanie jedynie agencje pracy takie jak np Adecco

Zniesmaczona

Dlaczego firma nie wypowiedziała się przeciwko wojnie w Ukrainie? szemrane interesy? Na wielu forach jest o bojkocie firm mających siedziby lub handlujących z Rosją, myślę że nasza razem z Fabryką w Kałudze szybko tam dołączy. Wstyd.

Poważnie
@Zniesmaczona

Do tych wszystkich madrali. Najlepiej jak przestaniemy tankować auta wtedy uderzymy w kogo trzeba. A moze nie powinni na grzac gazem? No odwarzni do dzieła!!Piszcie petycje do dyra.

Zawiedziony
@Zniesmaczona

Dobrze wiedzieć, że jest jeszcze ktoś w firmie, który czuję się zażenowany naszym handlem z Rosją. Lista handlujących z Rosją była ostatnio w onecie i bardzo się bałem, że nasze logo będzie obok Auchan albo Decathlonu. Firma udaje, jakby nic nie było, jakby nie było wojny, jakbyśmy nie mieli pracowników z Ukrainy, którzy pewnie widzą, skąd przychodzi towar i dokąd go wysyłamy.

Haha
@Zawiedziony

Jest jedno wyjście z tej sytuacji. Zwolnijmy się wszyscy.

taki tam
@Zawiedziony

masz calkowitą racje! przykro patrzec na kolegow z Ukrainy wiedząc że chlopaki z magazynu pakują r.skie auta. zenada! naprawdę trudno zachowac sie po prostu PRZYZWOICIE? naprawde pieniadze tłumacza wszystko? wstydze si

Oczjo
@Zawiedziony

Czyli jesteście pierwsi gotowi do utraty pracy?może na dobry początek trzeba przestać tankować auto i używać gazu?jako panstwo chyba z tego maja największą kase co??gdzie ten bunt zbiorowy?sadzicie wszyscy że rujnowanie firm w ktorych pracuja tysiace ludzi jest takie cacy?to na co czekacie?przeciez w formie protestu mozecie się zwolnić.

Tak
@Oczjo

Po tym wszystkim wszyscy się dogadają, będą prowadzić biznesy a my zwykle szaraki z takim mysleniem zostaniemy bez pracy. Tak niech zamkną fabrykę jedna ,drugą i 10. Za chwile bedziemy miec kilkadziesiąt tys ludzi bez pracy. O ile nie setki tyś. Kryzys z lat 30 to przy tym ktory nas czeka ,był katarkiem. Napedzajcie się dalej,mózgów nie uzywajcie bo po co?w tym wszystkim o to chodzi przecież...

Pietrek
@taki tam

Żeby firma się chociaż dzieliła zyskami z tego ruskiego handlu. A prowizje i premie tyle co Austriak napłakał.

Kolega
@Poważnie

Pisać do dyra? Śmieszne, będziemy tańczyć jak każe Austria. Dyro nie nie może a może nie chce. To to jest żałośne, że nie mamy jaj i będziemy pakować materiał do Rosji. Mnie wstyd.

Zostaw merytoryczną opinię o Maco Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Maco Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Maco Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maco Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Maco Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Maco Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Maco Polska Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 55 ocen.
  • Jana Gutenberga 18
    41-109 Gliwice