Opinie o Shell Business Operations w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Shell Business Operations. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Shell Business Operations o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shell Business Operations w Kraków

hi

Na jakie zarobki może liczyć Senior Accountant (Stock Recording and Reconcilation DACH Team)?

Magda

Hej, Jak się ma sytuacja w dziale zakupów?Jakieś opinie? Chodzi mi o pozycje specjalista ds. zamówień? - Krk, Dzieki

Czy wiadomo kiedy pracownicy wrócą do biur?

Incognito

Fajna firma z dużym potencjałem ale.... firma oczekuje profesjonalistów i specjalistów w danych dziedzinach jednak sama nie zachowuje się względem kandydatów w ten sposób. Problemy w procesie rekrutacji jak: - zapominanie o wysłaniu wiadomości z terminem spotkania/konferencji. - brak komunikacji z rekrutacją - brak możliwości zadzwonienia i zapytania o status. - brak informacji zwrotnej po rozmowie w ustalony przez Shell terminie. Po ustalonym terminie też brak. - brak odpowiedzi na wiadomości. Takie proste błędy, które spotkać tam można notorycznie wpływają bardzo negatywnie na opinię o firmie. Sporo pracy do zrobienia aby działało to profesjonalnie a nie jak teraz amatorsko lub niechlujnie.

kandydat2
@Incognito

Słuszne uwagi, ale znasz korpo gdzie własnie TAK robią? Ja nie spotkalem jeszcze

@kandydat2

Znam takie firmy i takich rekruterów na naszym krakowskim rynku. Osoba dobrze zorganizowana z góry ustala zasady zarówno z kandydatem jak i managerem zatrudniającym. Ma świadomość, że traktowanie kandydatów w taki sposób źle wpływa na markę na rynku pracy. Niestety Shell słynie z tego i taka opinia krąży już nie tylko wśród kandydatów ale i również pracowników tam pracujących.

Leszcze
@Incognito

Z treści wnioskuję, że jesteś kandydatem, a nie pracownikiem. Dlaczego więc piszesz, że to fajna firma? Jakie masz podstawy aby tak twierdzić?

@Leszcze

Znam ludzi, którzy tam pracują i chwalą sobie firmę. Jednak sami też krytykują proces rekrutacji i postawę HR.

Project Manager

Dramat. Pierwsze dwa etapy szybko i sprawnie. Wszystko po angielsku. Pozytywne odpowiedzi już w trakcie rozmowy. Będę umawiać asessment. I tyle pozytywów. Po miesiącu czekania poprosiłam znajomą o zapytanie o mnie. Tego samego dnia tel że umawiać będą za jakieś 2 tygodnie. Po kolejnych 3 tyg. Zmienili status on-line na interviu - łaskawie. Po kolejnych 5 nagle rezygnują bez żadnego kontaktu face to face Tylko zmiana statusu on-line. Wstyd !!!! Brak profesjonalizmu całkowity i całkowite mijanie się z zasadami jakimi ponoć się kierują w biznesie. Szanujemy się nawzajem. Jeśli ktoś zapewnia kilkukrotnie o pozytywnym etapie to niech ma odwagę potem zadzwonić i wytłumaczyć co się stało.

Co wiem o Shell. dlaczego Shell. Doświadczenie związane z wymaganiami. Trudne sytuacje w projektach czym dokładnie się zajmowałam

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Baba

Czy ktoś mógłby opisać jak wyglada proces rekrutacji? Jakie mniej więcej padają pytania?

DdD

Czy może się ktoś podzielić opinia na temat stanowiska HR Advisor (UK Country Operations)?

Kaska

Czy ktoś mógłby sie podzielic informacja ile teraz mozna dostac w dziale finansowym na JG7?

Katia

Jakie opinie o dziale Trading Settlements, warto czy lepiej omijać?

up
@Katia

Ktoś coś?

TS
@Katia

nie polecam, najgorszy dział w Krakowie, wszyscy stąd uciekają

@TS

Może ktoś coś więcej? Za duże obciążenie obowiązkami, atmosfera w zespole, przełożeni?

TS
@Kandydat

Atmosfera fatalna, przełożeni mają w nosie pracowników, cały czas siedzą na spotkaniach ze sobą zamiast wspierać zespoły. Podejście: „Manager nie powinien znać proces a tylko przekazywać informacje z góry” Polecam pracę w dziale Intra Grupa (dobra atmosfera, szybkie awanse - nawet po kilku miesiącach, małe obciążenie obowiązkami)

shell

Jak wygląda rozmowa po angielsku? Jakiego typu pytania? Proszę o jakieś porady (stanowiska dla absolwentów)

Mateusz

Co de facto robi się na stanowisku "Process Data Engineer" - widzę co jakiś czas oferty na to stanowisko. Czy to klepanie czy faktycznie w miarę inżynieryjne/techniczne zadania?

Nawet bardzo

Opinie te nie pasują Shellowcom.

Ciekawe
@Mateusz

Ktos usuwa opinie tutaj. Dlaczego?

Ala
@Nawet bardzo

Dlaczego? To co sie tam dzieje?

Kae
@Ala

Boją się że ich dział podatkowy, będzie słynny na całą Europę środkowo- wschodnia, a zaraz po kwarantannie, do siedziby na ruczaju zawita Ryszard Cebula z kamerą UWAGI

Malinowy
@Mateusz

Szanowny Panie Mateuszu, zgodnie z Pana przypuszczeniem, jest to praca typu "klepanie". Procesy z krajów cywilizowanych przenoszone są do Indii, a krakowski oddział jest pod nimi. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek inżynierią. Shell w Krakowie działa na niekorzyść tej korporacji, godzi w jej reputację, chyba w centrali w Holandii nie zdają sobie z tego sprawy. TL to typowi karierowicze, HR to dramat - układy, cynizm i obłuda.

@Mateusz

Jak na Kraków to słabo, bardzo słabo. To co pisał kolega Malinowy.

Zalamany
@Mateusz

Zastanów się dwa razy zanim aplikujesz. A Wy już przestańcie posać bo znowu będzie pogadanka.

@Zalamany

Zaaplikować zawsze możesz, ale nie spodziewaj się pracy z profesjonalistami. Oni w Shellu istnieją, ale raczej nie będzie Ci dane z nimi non stop współpracować. Pełno karierowiczów bez solidnego doświadczenia i solidnej wiedzy technicznej, którzy są bardzo roszczeniowi. Dział bardziej zajmuje się supportem maintenance od strony danych, brak tam typowo inżynierskich zadań. Krakowski oddział jest pod indyjskim, to też nie pozostaje bez znaczenia :) - TL są bez własnego zdania, wpływ na funkcjonowanie zespołu znikomy. Awansów nie ma. Wewnętrze praktycznie nie możliwe ze względu na niskie zaszeregowanie. Kobiety są bardziej faworyzowane od mężczyzn, ale taka natura SBO w ramach równouprawnienia.

Finansista
@Zorientowany

No ale to nie jest firma techniczna (SBO) tylko centrum usług finansowych, i to jeszcze wspomagające (bez decyzyjności) więc o jakich technicznych zadaniach ma być tu mowa? Jak po studiach technicznych idziesz do instytucji finansowej to znaczy ze chcesz być finansistom SSC a nie inżynierem.

Franek
@Finansista

Shell w Krakowie to połowa finanse a po za tym to jest ponad 10 innych działów. 4000+ ludzi - nie wiem jak jest w technicznym dziale ale na pewno wiem ze to nie finanse. Ja pracuje w supply chain i tu mamy taką samo decyzyjność jak te role miały kiedy były w NL czy UKu. Tych rol tam już nie ma w ogóle wiec i tak nie miał by kto decydować. wiec Finansista gada (usunięte przez administratora) i tyle.

@Finansista

Musisz przejrzeć profile działów, trochę się zmieniło i szukają inżynierów, jest taki dział w krakowskim SBO

Fin Op
@Mateusz

To sa działy podpięte pod Finance Operation. To nie jest techniczna praca, tylko klepanie przez duże K. Ambitniejsi odchodzą bo cyrk w tej firmie jest niesamowity, ci mniej ambitni już się zasiedzieli.(usunięte przez administratora)

Eng
@Mateusz

Nie popełniaj tego błędu, poszukaj sobie technicznej pracy. My tu naprawde klepiemy na akord. Ludzie są przerażenie bo ciężko po SBO dostać normalną pracę.

Eng
@Eng

Fakt, mamy problem

Xxx
@Fin Op

Hey w tygodniu mam druga rozmowę rekrutacyjna. Czy wie ktoś może na czym polega praca „junior screening analyst?” Czy to ma sens?

Xxx

Dzień dobry, w poniedziałek mam rozmowę rekrutacyjna przez skype na stanowisko junior analyst. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak się do niej przygotować? Jestem bardzo zestresowana a takie informacje by mnie uspokoiły.

@Xxx

Nie zapomnij, że DR jest na plusie, a CR na minusie. A Ecxel - to taki "X" na zielonym tłe. No i tego wystarczi.

Romek

???? ale to jest o stacjach benzynowych ten wątek jest o biurze Shella w Krakowie.

Miki

Po roku pracy w tej firmie nie poleciła bym jej nawet wrogowi. Nie polecam nawet w sytuacji podbramkowej na tle covid

Taktoja

Jako pracownik Shell od dwóch lat, moge potwierdzic zarzuty o kolesiowstwo i FATALNĄ kadrę zarządzająca. Awanse tylko według zasady: mierny, bierny ale wierny. Nie liczy sie co potrafisz i co osiagnales, ale jak to się w Shell mowi "visibility", czyli umiejętność znalezienia kolegow wsrod wplywowych ludzi w firmie. Można nie umiec niczego, byleby umiec sie podlizac i przypisać sobie sukcesy innych, poniewaz nikt tak naprawde nie ma pojecia co robicie i tego nie zweryfikuje. Zarobki są dosyc dobre, ale uwaga! Jestescie do nich przywiazani do konca, poniewaz warunki awansu są smieszne. Osoba awansujaca na wyzsze stanowisko dostaje ok 20% mniej niz czlowiek z zewnatrz, nawet bez doswiadczenia, ktory dobrze wstrzeli sie w widelki placowe (awanse są nienegocjowalne!). Jesli szukacie cieplego stolka i nie macie za grosz ambicji to polecam Shell. Jesli chcecie sie rozwijac i cenicie sobie transparentnosc, uczciwosc i ludzką godność - to nie tutaj...

@Taktoja

Problemem shella w krk jest to ze dalej na wielu stanowiskach kierowniczych sa ludzie z przed kilku dobrych lat z tzw ''z łapanki'' Przykładem jest np(usunięte przez administratora) - osoba o zerowej merytoryce jedynie co potrafi to mizdrować i kokietować każdego gdzie ma jakiś interes i po plecach którego/rej może się piąć zawodowo. Pare dobrych skoków już wykonała stoki, assety, R&A i co z tego wynika - no niestety jedno wielkie jajo.... W ten sposób jak żabka idzie do góry, głowa w chmurach, woda sodowa uderza do głowy a w głowie jak było zielono tak jest dalej... Rezultat wszyscy ''teoretycznie'' jak niby lubią... Medialna, całkiem przyzwoity angielski i kompletnie nic poza tym - w ostatecznym rozrachunku cierpi na tym firma... Ale wolnoc Tomku w swoim domku...:)

Szok
@anonymous

Potwierdzam to co napisales. Ta lawirujaca miedzy dzialami krotko scieta Pani Manager, sama nigdy nie byla pewna zadnego procesu ksiegowego: stoki, R&A itd. Proszę mi wierzyć: nie są to plotki, tylko fakty, o których mowia na miescie osoby majace w przeszlosci okazje pracowac z ta osoba. Jest to dla mnie totalnie dyskwalifikujące zachowanie. Zarzadzanie ksiegowoscia przez ta osobe bylo jakims jednym wielkim nieporozumieniem.

Temenujka

Hej, chciałabym zapytać jak wygląda rekrutacja na stanowisko customer operations specialist? Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać z językiem bułgarskim? Czy jest możliwość rozwoju? Z góry dzięki za odpowiedzi.

ewcia

Hej, na stanowisku accountant with english ile mozna zaproponowac z 2 letnim doswiadczeniem?Dzieki

Czy w SBO prowadzone są aktualnie rekrutację?

Tom

czy Twoje wypowiedzi dotyczą tylko Shella?

Ktos

Takiego braku kompetencji w zarządzaniu i organizacji pracy zespołów nigdzie nie widziałam. Atmosfera w Dziale Finansowym dalece odbiega od standardów w innych SSC. Plotkarstwo, kolesiostwo, jak w sekcie jakiejś. Zachowanie Kadry Managerskiej też ma wiele do życzenia. Ja cieszę się że już tam nie pracuję. Firma ma taką złą opinię, że szukając pracy pomijałam ją w cv, bo wszyscy pytali mnie co się z tą firmą dzieje, że wszyscy z niej odchodzą. Negatywne opinie na forum - niestety prawdziwe. Uwazam, ze najwiekszym problemem firmy jest zasiedziale po 10-12 lat stary Zespol Managerski. Osoby zmeczone, nie majace juz checi tzw. kawowe towarzystwo. Zamiast zajmowac sie praca najwazniejsze to ploteczki, kawa i obrabianie 4liter innym pracownikom.

Kamila
@Ktos

Bardzo dziekuje za bardzo wazna wypowiedz. A jak wygląda Twoim zdaniem na praca na stanowisku Compensation and Data Quality Analyst? Jak wygląda ten dzial?

Anka
@Ktos

Rozumiem, że pracowałaś w firmie 2 tygodnie, skoro pozwoliłaś sobie na zrobienie luki w CV, tylko dlatego, że ktoś mógłby zapytać co takiego się dzieje w firmie, że wszyscy odchodzą? Tak bardzo dbasz o dobry PR Shella? Jakiś żart. Ludzie, ogarnijcie się.

Lala
@Anka

Ja pracowałam kilka lat i mogę potwierdzić że jest to totalny kanał ... Kolesiostwo itd

Zniewolona
@Lala

Pracowałam 3 lata w SBO i podpisuję się obiema rękami pod negatywnymi opiniami na temat atmosfery, kolesiostwa, mobbingu. Niestety polski oddział robi bardzo złą renomę tej firmie, zaś negatywna, aczkolwiek konstruktywna krytyka na temat SBO spotyka się z atakiem na forum, ze strony osób, których zapewne atak ten dotyczy (kadra menadżerska). Zamknięci na opinie, byle by niczego nie zmieniać. Kawkować i obgadywać nadal, swój zespół szczególnie. Przykre...

K

Moze napisscie dokladnie o jakindzial chodzi. Skoro w finansach pracuje ok. 2tysiace osob to pewnie sa miejsca gdzie nie jest ok,.

Ricky Dick
@K

Pewnie o nasze słynne Tax-piekiełko hehe

Tom
@K

Żywym przykładem jest zespół customer service na kraje francuskojęzyczne (orders processing, deal mgmt). Nie widzialem nigdzie indziej tak fatalnej atmosfery; plotkowanie, obgadywanie, nierowne traktowanie pracowników przez liderkę, która nawet udawać nie potrafi, że umie zarządzać. Faworyzuje osoby, które psują atmosferę w zespole, kosztem pracowników, którzy dobrze wykonują swoją pracę. Otacza się ludzmi, którzy donoszą na innych pracowników, zwłszcza na tych, których nie lubią. Jakiekolwiek zwrócenie uwagi kończy się pretensjami ze strony liderki lub pani "couch", w najlepszym razie pozostaje bez odpowiedzi. Wytrzymałem kilka miesięcy, niech się pozagryzają. Na koniec refleksja: w tym konkretnym zespole pracują osoby, które swoim postępowaniem w pełni zasługują na takie warunki, jakie sami sobie tworzą.

Tosia

Jakie są zarobki na stanowisku HR Advisor? Zespół na UK lub Polskę. Jaka jest atmosfera w tych działach i czy można brać home office?

Kotka
@Tosia

4800 max 5000 brutto

Ola
@Tosia

Takie jakie sobie wynegocjujesz?

Tosia
@Kotka

Dziękuję :) A jeszcze jedno pytanie, jest tam dużo nadgodzin? Bo niektórzy tu wypisują pracę po 18 godzin w innych działach, haha :D

Zostaw merytoryczną opinię o Shell Business Operations - Kraków

• Jak się pracuje w Shell Business Operations?

Zobacz opinie na temat firmy Shell Business Operations tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 214.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shell Business Operations?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 16 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Shell Business Operations?

Kandydaci do pracy w Shell Business Operations napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Shell Business Operations
2.4/5 Na podstawie 345 ocen.

Shell Business Operations