Opinie o MAS Sp. z o.o. w Mikołów

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1992 roku. Lata pracy pozwoliły nam zbudować obecny wizerunek nowoczesnego przedsiębiorstwa handlowo-produkcyjnego o ugruntowanej pozycji na rynku dóbr inwestycyjnych i zaopatrzeniowych. Jesteśmy postrzegani jako wiarygodny partner handlowy, dzięki temu współpracujemy z wieloma międzynarodowymi firmami oferując kompleksową obsługę naszych kontrahentów między innymi z branży spożywczej, wyrobów hutniczych czy tworzyw sztucznych. Gwarantujemy nowoczesne rozwiązania techniczne oraz usługi serwisowe dla górnictwa, energetyki, koksownictwa i cementowni.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MAS Sp. z o.o. w Mikołów

Ciekawski

Podobno szukają nowego pracownika do dz. Sprzedaży, napiszcie coś o wysokości wynagrodzeń i o atmosferze?

@Karolina

Wpadki? Masz sprzedawać jak najwięcej i jak najczęściej. Odpowiadasz sama za siebie. Dostajesz plan sprzedażowy, który musisz zamknąć. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej haha! Stres jest bo sa problemy - jak to w handlu , presja i jeszcze raz stres. Ludzie w firmie są sympatyczni (handlowcy, HR, sekretariat), przełożeni również, jednak to ze są fajni nie zwalnia cie z obowiązku sprzedaży. Polecam pracę tutaj (ludziom bardzo odpornym psychicxnie)

Rozmowa przebiega sympatycznie. Szkoda, że nie informują o wynikach. Pomimo zapewnień.

@Kandydat

Mnie interesuje sama rekrutacja. O jaką posade chodziło, bo ja szukam info o stanowisku administrator systemu ERP. No i co do rekrutacji to ciekawi mnie czy to była rekrutacja stacjonarna w biurze, czy rozmowy odbywały sie online? I te zapewnienia, że odpowiedź będzie to dawała osoba z hr czy ktoś inny?

Laki

Czy to prawda ze pracownicy magazynu wykonują wszystkie prace hydrauliczne ogrodnicze sprzątające a w zimie nie dostają nawet herbaty nie mówiąc o posiłkach regeneracyjnych .

@Laki

Nawet nie wiedziałem, że tak by mogła wyglądać praca na magazynie w tej firmie. To pewno info z tymi pracami hydraulicznymi, ogrodniczymi i sprzątaniem? Jaki zatem zakres obowiązków wpisują w umowy o pracę, że i wspomniane przez Ciebie czynności miałyby się w nim mieścić? Kto z zatrudnionych napisze, co by się stało, jakbym powiedział, że wspomniane powyżej prace nie należą do moich obowiązków, ale mogę je wykonać za dodatkową opłatą?

xxx

To aż się zastanawiam jak całe zaplecze socjalne wygląda, że nawet herbaty nie ma. Ktoś wie? I na jakie benefity, premie mogą liczyć pracownicy w tej firmie? Czy któreś stanowiska mają lepiej pod tym względem? Rozważam teraz swoje opcje co do nowej pracy.

yYY
@xxx

Jakie stanowisko?

Mali Nowy wpis

I tak chyba teraz nie potrzebują na magazyn. Mają oferty pracy ale np dla inżyniera sprzedaży. Ja też właśnie na magazynie czegoś szukam, więc sprawdzam co jakiś czas czy potrzebują. Tak z ciekawości zapytam - ten brak kultury jak się objawia? Jak duży wpływ ma zachowanie dyrektora na atmosferę w pracy?

@Kandydat

To była jedna rozmowa? Dasz znać, jakiego dotyczyła stanowiska i co się dowiedziałeś o samej pracy?

zl
@Kandydat

@Kandydat a może rekrutacja jeszcze trwa i dlatego nie masz jeszcze informacji o wynikach. Niekiedy rekrutacje trwają dwa a nawet trzy miesiące. Pozdrawiam serdecznie.

@zl

OK, a czy kandydat dostaje taką informację na wstępie - o tych możliwych 2-3 miesiącach na rozpatrzenie kandydatury? Bo w innym przypadku faktycznie po tygodniu czy dwóch bez odzewu można się zniecierpliwić. I czy na każdym stanowisku ten czas jest podobny?

Xm3
@Kandydat

Lepiej było by dla ciebie, gdyby się nie odezwali lub bys najzwyczajniej w świecie nie przyjął tej pracy. Rozmowa kwalifikacyjna to jedno wielkie zakłamanie i nie mające nic wspólnego z prawdą, jak wygląda praca w MAS. NA PEWNO USŁYSZAŁEŚ O DUŻYCH ZAROBKACH I WIELKICH MOŻLIWOŚCIACH ROZWOJU, DELEGACJACH... Jednak prawda jest taka, że: dostaniesz najniższą krajową lub ewentualnie ciut więcej jak się wykłócisz, premie nie istnieją i nigdzie nie pojedziesz :) . Oprócz tego, przełożony to św.ir, który "mobilizuje" cię wyzwiskami i zastraszaniem, (jak się nie podoba zmień pracę itp). To widowisko już trwa długie lata i nie zanosi się na to, aby zarząd coś z nim zrobił. Pojęcia nie masz, ile osób uciekło z tej firmy w 2023r a pracowali tam lata. Jeżeli masz chociaż odrobinę szacunku do samego siebie i cenisz własne zdrowie psychiczne - zapomnij o tej firmie.

@karo
@Xm3

@Xm3 a w jakim dziale pracowałeś/pracowałaś czy chodzi Ci o całą firmę?

@Xm3

Nie ma delegacji ani premii? To po co zapewniają o nich na rekrutacji skoro i tak to wyjdzie potem podczas pracy. Jeśli chodzi o rozwój to ze szkoleniami i awansem jest podobnie i w praktyce nie można się doczekać czy jednak komuś się udało zmienić stanowisko na wyższe?

@Xm3

Ej, a wiecie coś o tym, czy dają odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej jak kandyduje się do (usunięte przez administratora) jako specjalista ds eksportu? Bo ja widziałam taką ofertę w necie i ona mnie ciekawi, ale chciałabym dostać jednak odpowiedź. Może wiecie, czy jak wyśle się maila z pytanie o wynik, to czy ktokolwiek odpowie.

@Kandydat

Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Jaki jest wkład kierownictwa MAS Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Firma zapewnia wszystkie narzędzia na ślusarza? Ktoś tu tak narzekał na firmę ostatnio niżej, ale o tym nie wspomniał , a dla mnie to ważne, żeby na nowych mocnych narzędziach robić. Nie piszą w ogłoszeniu szczegółów o tym, jak są wyposażeni, dlatego pytam.

V

Pracodawca zapewnia wszystkie potrzebne narzędzia oraz ubrania robocze do wykonywania pracy. Dodatkowo każdy z pracowników wysyłany jest na szkolenia BHP oraz kursy kwalifikacyjne pozwalające na bezpieczną pracę zgodnie z obowiązującym prawem i normami.

@V

Można wiedzieć, czy te szkolenia bhp to są te szkolenia wstępne przed podjęciem pracy? Czy już podczas pracy takie szkolenia są robione regularnie? Czy te szkolenia to prowadzi osoba z firmy, czy jakaś firma/osoba z zewnątrz?

V

Wstępne szkolenie BHP prowadzi osoba z firmy, prowadzone są również okresowe szkolenia BHP prowadzone przez firmę zewnętrzną.

@V

Co jaki okres są to szkolenia, wszystkie są obowiązkowe? Te pierwsze szkolenie BHP to jaki czas trwa, na koniec jest jakiś test sprawdzający? Jeśli prowadzą to osoby z zewnątrz to szkolenia prowadzą też gdzieś poza firmą?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MAS Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Hurtowni Danych SAP BW
Wrocław
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ds. kadr i płac
Fudeko S.A.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w MAS Sp. z o.o.?

Jak wygląda ścieżka kariery w MAS Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Spedytor

Jak nie masz znajomości i nie będziesz donosić to nici z awansu tak jest na magazynie a wiem to od obecnych pracowników.

Teresa
@Spedytor

Serio tylko tak mozna zdobyć awans? A jak się uczciwie pracuje to nie? Macie w ogóle jakies premie za zaangażowanie?

Spedytor
@Teresa

Tylko do wybranych

M

Ścieżka kariery, dobre Najniższa krajowa przez cały czas a jeżeli pod awans możesz podciągnąć to że możesz się spóźnić 10 min raz na pół roku to tak są możliwe awanse

Tobi
@M

A czego się tu wymaga od pracownika w robocie za tę najniższą krajową? I jak tu motywują ludzi do starania się o jakość i efekt? Premia, podwyżka?

lolek
@Tobi

wymaga się wszystkiego - brak szkolen, nawet tych wstępnych jak oprowadzenie po firmie, zapoznanje z pracownikami, w pierwszym dniu pracy masz być samodzielny i udowodnić ze się nadajesz i przyniesiesz firmie miliony. atmosfera pozostawia batdzo duzo do życzenia, jest drętwo. prawie każdy jest falszywy, trzeba uwazac na słowa :nie polecam pracy tutaj, każdy ucieka z tej firmy, nie ma podwyżek, nie ma wsparcia ani koleżeństwa

@lolek

Nikt nie próbuje jakoś polepszyć tej atmosfery? W końcu gracie do jednej bramki. Czy tu jakiś wyścig szczurów jest i ludzie są nastawieni na indywidualne wyniki?

grubas
@M

Ta firma to żart. Pracownicy składają masowo wypowiedzenia i przechodzą do konkurencji, która ma coś do zaoferowania oprócz multisportu. Ludzie zwalniają się po kilku miesiącach, mało jest osób pracujących kilka lat. Kierownicy działów obiecują duże wypłaty, cudowną atmosferę, ogromne możliwości rozwoju na arenie światowej, a kończy się na współpracy z Panem Mietkiem zza płotu i najniższą krajową. Pensje są nawet nie studenckie, atmosfera jest toksyczna, pion kierowniczy dwulicowy potrafiący jedynie grozić i krzyczeć, co widząc po komentarzach trwa od długich lat. Kto ma trochę oleju w głowie i umiejętności to spie.prza do innych firm o tym samym charakterze. Firma jest idealna żeby dostać rozstrojenia nerwowego i wpaść w długi przez brak pieniędzy.

Czy nowo zatrudnione osoby w MAS Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

:P

z tego co wiem to zazwyczaj pierwsza umowa jest na okres próbny. Pozdrawiam

Odpowiedź

Dostajesz umowę o pracę na okres próbny z najnizsza krajowa, która nie jest podnoszona wraz ze stażem i zmianą umowy. Pozdrawiam.

Wojciech
@Odpowiedź

Jakie argumenty ze strony firmy padają w rozmowach o podwyżkach? I co tu jest jeszcze w takim razie dla pracownika, poza podstawą? System premiowy lub dodatkowo płatne nadgodziny, które podwyższają wypłatę? Inne jeszcze socjale lub benefity?

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do MAS Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 9 października.

Odpowiedź

Polecam, super ludzie i praca - jeżeli ktoś szuka pracy w międzynarodowym środowisku. Podstawą jest znajomość j. obcych :-)

@Odpowiedź

Super! Wiesz może ile tych języków trzeba znać? Im więcej tym lepiej? Czy jeden a biegle wystarczy? Ilość i poziom tych języków wpływa na wysokość wynagrodzenia? Są jakieś dodatki?

Waldi
@Karolina

nie ważne ile znasz, I tak cie wyroluja przy wypłacie. Cala premie zgarniają ludzie z wyższego szczebla a tobie dają może 2% brutto. Wystarczyły 2 transakcje i kilka miesięcy pracy, żeby się o tym przekonać. Rączka rączkę myje, ogromne kolesiostwo i ci sami ludzie na stołkach od nastu lat - jak już ktoś napisał. Jedyni fajni ludzie to ci z magazynu, laski z sekretariatu, HR i NIEKTÓRZY współpracownicy. Dostajesz na zawsze najnizsza krajowa plus przykrywkę premii, których tak naprawdę nie ma. Odradzam.

Olga

Jestem zainteresowana pracą na stanowisku Specjalista ds. eksportu, ogłoszenie na ich stronie. Mam jednak pytanie odnośnie delegacji zagranicznych, o których piszą. Jak często zdarzają się takie zagraniczne delegacje i ile taka przykładowa delegacja trwa? Czy jest jakiś bonus finansowy z tego tytułu?

@Olga

Częstotliwość wyjazdów zależy od działu, specyfiki produktu oraz Ciebie - ilości i jakości znalezionych przez ciebie klientów. Zazwyczaj trwają kilka dni, są dodatkowo płatne.

Beata

To są różni specjaliści ds. Eksportu na różnych działach? Trochę nie rozumiem. No i piszesz, że wszystko zależy od znalezionych przeze mnie klientów, ale nie jest tak, że zarabia się tylko prowizje?

pracownik c:
@Ciekawski

Atmosfera fajna, jednak musisz się liczyć z presją sprzedażową każdego dnia od przełożonych i z dużym stresem - ciągle coś się chrzani. Jeśli nie jesteś na to odporny to sobie daruj pracę w handlu, serio.

@pracownik c:

A co do tego stresu - chodzi ci o jakieś indywidualne tematy czy cały dział jakoś zbiorowo odpowiada za takie wpadki? Czy plany sprzedażowe na początku są bardzo wyśrubowane? Czy jest jakiś okres wdrożenia gdzie dają taryfę ulgowa?

?

@Magazynier dlaczego dyrektor wam nie odpowiada?

XXX
@?

Magazynierom nic nie odpowiada! Malkontenci i tyle! Ja jestem zadowolona z przełożonego, dostałam podwyżkę od nowego roku :)

@XXX

I jak tam? Masz te podwyżkę od tego roku? Bo rozpytałem wszystkie działy i o podwyżce ani widu ani słychu? To chyba jakaś ściema- ktoś rozpuścił plotkę bez pokrycia!

Emilia
@XXX

A możesz napisać, na jakim stanowisku pracujesz w MAS? Jeśli oczywiście chcesz i możesz napisać :) Może podwyżki dotyczyły tylko niektórych osób zatrudnionych w firmie.

Xyz
@Emilia

Potwierdzone info: podwyżki- stalówka i mięsny. Działy do likwidacji w pierwszej kolejności- granulki, aluminium i papier- stałe spadki marży. Jak kopalnie zamkną to wszyscy na bruk :)

A.
@Xyz

Bzdury! W stalowym nie było podwyżek- wiem bo sama tam pracuje! A co do likwidacji działów- zgadzam się- jak nie przynoszą zysków to trzeba je zamknąć- pasożytują na reszcie spółki!

X
@A.

Sama jesteś pasożyt! Od papieru wara!!

Górniczy
@X

Cały magazyn zawalony rolkami! A pieniądze do mas to górniczy przynosi! Ogarnijcie się tam lepiej he he

Ten co robi na leserow
@XXX

Magazynierom nic nie pasuje?A kto caly rok przy pandemii zapieprzał na was lasery co byliście na zdlanym. Gdyby nie nie my to byście gowno zarobili bo nie miał by kto towaru wydać!!!A pol firmy na zdalnym i zdjęcia na insta np.z Gór. A kto ogarnia na terenie snieg?Wy akwizytorzy?Nie !Magazyn!Wiec skoncz pieprzyc glupoty .Bo my mamy swoja prace i nie musimy tego robić.Niestety kierownik A.K.tak was nauczył ze wszystko wam zanosi i robi z siebie (usunięte przez administratora),a premi rocznych nie potrafi załatwić dla ludzi co robili w tym najorszym czasie.Wazne ze on ma dobrą wypłatę plus nadodziny i umowy zlecenie lub 9 dzieło. HAHA.Nawet kible sprząta. Wiec ogarnij się z tym oczernianiem magazynierów

Kierownik
@Ten co robi na leserow

Nie chciało się nosić do szkoły teczki trzeba turlać dziś papierowe roleczki! DO ROBOTY i szybciej ładować na auta!!!! Dział handlowy utrzymuje ten cały interes pamiętaj a nie magazynierzy!!! Zresztą każdego z was można szybko zastąpić!

@Xyz

Faktycznie wymienione działy MASu przez Ciebie idą do likwidacji? Co w takim razie z pracownikami, którzy tam pracują? Naprawdę zostaną zwolnieni czy może mogą liczyć na jakieś przeniesienie?

...
@Ten co robi na leserow

Gdyby nie nasze sprzedaże ,to byś nie miał co ładować na te tiry. Spróbuj sprzedać coś to pogadamy . Ps jak praca ci nie odpowiada to zawsze możesz zmienić, najlepiej w malinowym raju gdzie dyrektor będzie ci dziękował za przyjście do pracy haha

nikjestmój

Czy pracują tu kobiety? jeżeli tak, to jaką pracę wykonują i jak wygląda zmiana ?

g.u
@nikjestmój

Oczywiście, że tak. Pracują w biurze - sekretariacie, w działach handlowych. Bardzo dużo tu przemiłych kobiet. Niektóre działy składają się wyłącznie z kobiet.

Renata
@g.u

A które np., mają w swoim składzie same Panie? I z ilu osób się zazwyczaj składają?

Alex

A ja uważam ze opinie są ważne. Sama przed przystąpieniem do pracy czytam opinie na temat firmy/ przedsiębiorstwa i choć patrzę z przymrużeniem oka na te opinie to często okazują sie trafne. Przestrzegam sumiennych pracowników i współpracowników! Na początku może się wydawać ok, ale granice są powoli przesuwane, a polityka firmy NIE jest dać zarobić dobremu pracownikowi, a odwrotnie nachlapać się a drugiego zgnoic. Przepraszam za ten kolokwialny zwrot. Tam nikt nie będzie patrzył na obopólną korzyść i zadowolenie. Masz być maszynka do robienia kasy, a jak im nie wystarczy to obetną Ci tyle ile im braknie!

:P
@Alex

Nie wiem w jakim dziale pracowałaś ale to chyba nie chodzi o firmę MAS Sp. z o.o. Zresztą nie wiem po co ludzie oczerniają pracodawcę, co komu to daje, że w internecie wysypie się hejt na jakąś firmę ale osobę...czerpiecie z tego jakąś przyjemność? Skoro w danej firmie jest Wam aż tak źle to szukajcie innej pracy a nie wypisujecie na różnych forach informacje najczęściej wyssane z palca. A może po prostu pewne osoby nie nadają się do takiej pracy w dziale handlowym a później wypisują, że nikt ich nie docenia i są wykorzystyne....Pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie...

Ktoś tam
@:P

Jeśli nie wie pan/pani po co jest "opinia", to proszę zaczerpnąć wiedzy chociażby na wikipedii.

WWW

Czy to prawda ze w spółce Mas planowane są zwolnienia w związku z covidem? Podobno kilka osób z działu handlowego ma zostać zwolnionych!? Ktoś coś słyszał?

Dobrze poinformowany
@WWW

Tak to prawda! Pasożyty won!!

@Dobrze poinformowany

Jako, że większość obostrzeń została zniesiona to zastanawiam się jak obecnie wygląda sytuacja w firmie :P Czy są jakieś cięcia etatów i czy zwolnienia faktycznie były... Może napiszesz jak to się kształtuje na ten moment ;)

Co wchodzi w socjal MAS Sp. z o.o.?

Dziad

Praca za najniższą krajową

Karol
@Dziad

Czyli najniższa jest na początek w MAS, tak? A czy po jakimś czasie stawka się zwiększa i czy oprócz podstawy można liczyć na premie i dodatki? Mam nadzieję że mi to wyjaśnisz niedługo... :)

Kandydatka

Proszę o opinię pracowników spółki MAS o warunkach zatrudnienia, będę wdzięczna za informacje, które pozwolą mi podjąć decyzję o zatrudnieniu. Liczę na Państwa pomoc.

Dyrektor

Bzdury tu wypisujecie! Same oszczerstwa i kłamstwa! Praca w MAS to zaszczyt a nie obowiązek- jak się wam nie podoba to poszukajcie innej pracy. Wiecie jakie MAS robi roczne obroty w euro? MILIONOWE! Weźcie się za robotę i przestańcie opowiadać głupoty!

Magazynier
@Dyrektor

Na magazynie wszyscy mówili, ze pan jest kosmitą, widać nie pomylili się! Niech pan już idzie na emeryturę bo tylko się pan ośmieszasz! Cyrk na kółkach ze ktoś taki jest dyrektorem!!

@Dyrektor

Szkoda, że te "MILIONOWE" obroty widać tylko w nowoczesnym biurze i samochodach a brak dobrego sprzętu do pracy...

Robol
@007

To prawda! Same stare (usunięte przez administratora) A dyrektor to chyba żyje w alternatywnej rzeczywistości!?

Wiecie może czy w MAS Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Tak- bezpłatny!

Stalówka

Czy od przyszłego roku są planowane podwyżki? Ktoś wspominał na tym forum, że dostanie podwyżkę 20%. W jakim dziale zaplanowane są te podwyżki?

Cyklista
@Stalówka

W dziale rowerowym!

A dajcie już spokój! Komu się nie podoba- szukać innej pracy. Po co pisać tu na forum? Przymusu pracy nie ma! Wiadomo, że ten kto sprzedaje i ma wysokie marże zarabia więcej od obibokow, którym wystarczy 3k na rękę.

Lucky
@Adam

Mądrala bo trochę wieprzowiny sprzedał! A idź pan w .... z takimi radami!

Zostaw merytoryczną opinię o MAS Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w MAS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAS Sp. z o.o.?

MAS Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 16 ocen.

MAS Sp. z o.o.