Opinie o Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych w Szczecin

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Mariya

Myślę, że etapów obecnie jest niewiele, ponieważ z tym oszustem nikt już nie chce współpracować. Ja bym na Pana/Pani miejscu nawet nie traciła czasu, chyba że lubi Pan/Pani pracować za darmo, ponieważ pieniędzy z tego raczej nie będzie. Stanowczo i definitywnie odradzam współpracę z tym oszustem.

Absolutnie nie nawiązujcie współpracy z firmą Translantica. Swojej wypłaty prawdopodobnie nigdy nie zobaczycie, niezależnie od tego czy jesteście tlumaczami czy lektorami. Jeśli jesteście potencjalnymi kursantami to również odradzam- będziecie musieli podpisać umowę, z której nie da się zrezygnować. Kompetencje osób tam zatrudnianych nie są w żaden sposób weryfikowane. Lepiej dołożyć więcej i pójść na kurs z prawdziwego zdarzenia

Ola

Nie polecam współpracy z firmą pana Kowalczyka. To jest kpina co tam się wyprawia. Kursy przesuwane co tydzień, finalnie nigdy do nich nie dojdzie, gdyż są to kursy „wakacyjne” a mamy polowe sierpnia. Pieniądze oczywiście z góry za kurs wzięte. dramat dramat dramat

Natalia

Dzień dobry, próbowałam odzyskać należności na drodze sądowej, ale to niczego nie dało. W sprawie tego Pana toczy się tak dużo postępowań komorniczych, że mój komornik zaprzestał jakichkolwiek prób. W tej chwili mój prawnik przygotowuje pismo w sprawie wszczęcia postępowania karnego i poszukuje innych poszkodowanych, którzy chcieliby dołączyć do mnie w tej sprawie. Jeżeli policja otrzyma zgłoszenie grupowe, to jest większa szansa, że nie umorzy postępowania, a Pan Kowalczyk dostanie za swoje. Otóż, jeżeli jest ktoś zainteresowany dołączeniem, proszę o kontakt: biuro@tbapolska.eu.

Lolek

@Katarzyna a to jest problem z kasą? Chodzi o wypłaty czy może pani jest klientem firmy?

@Lolek

Jest problem i to duży. Tlumacze od dawna nie mają opłacanych faktur a z tego co wiem to lektorzy też są poszkodowani

Ber

Proszę nie dać się skusić na współpracę z tą firmą. Jakąkolwiek. Nigdy nie zapłaci za faktury! Panie z biura kłamią i nie odpowiadają na maile z prośbą o zapłatę!

Zofia
@Ber

@Ber Ile czasu czekasz już na swoje należności? Jest to jedna faktura, czy kilka? Liczę, że odpowiesz.

Ber
@Zofia

3 miesiące

Dawid
@Ber

Udało Ci się odzyskać swoje pieniądze? Czy z firmą nadal nie ma kontaktu?

Firma Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych prowadziła rekrutację na stanowisko kierowca kat B na pół etatu. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Mariya

Mam bardzo ważną informację dla wszystkich poszkodowanych tłumaczy. Kilka miesięcy temu złożyłam przeciwko temu oszustowi pozew, zapadł już wyrok (oczywiście na moją korzyść), w chwili obecnej sprawa jest na etapie postępowania komorniczego. Tylko że komornik nic nie może zrobić, ponieważ jak się okazało, ten (usunięte przez administratora) ma w urzędzie skarbowym dług na ponad 100 tysięcy, a skarbówka ma oczywiście pierwszeństwo. Ma już pozajmowane wszystkie konta i w ogóle wszystko co się da zająć, ale wiadomo, w takiej sytuacji poszczególni poszkodowani nic nie odzyskają, kwota zadłużenia jest za wysoka. Już się pogodziłam z tym, że nie odzyskam ani złotówki, ale mój adwokat zaproponował następujące rozwiązanie: złożyć doniesienie o oszustwie. Przecież ten drań zlecając tłumaczenia, musiał się liczyć z tym, że nawet przy najlepszych chęciach nie będzie w stanie rozliczyć się z tłumaczami. Pieniędzy już raczej nie odzyskamy, ale niech przynajmniej idzie siedzieć. Ta firma powinna zniknąć z rynku, żeby nie było więcej poszkodowanych osób. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do pozwu, zostawiam swoje namiary: 888 705 130 (telefon), orzechowska.mariya@gmail.com

bayonce

1. Kierujcie sprawę do sądu 2. Wobec Waszych dowodów sprawa będzie rostrzygnięta od razu na Waszą korzyść. 3. Klauzula o wykonalności wyroku 4. Z klauzulą do kancelarii komorniczej 5. Pan Maciuś wypłaca Wam zaległe kwoty 6. Mam nadzieję, że znane mi panie z sekretariatu też odpowiedzą prawnie za krycie oszusta (podawajcie je z imienia i nazwiska jako świadków w sprawie) 7. Pan Maciuś idzie z torbami ze szczecińskiego rynku:)

Zadowolony klient

Jestem w szoku co tutaj czytam. Od lat współpracuje z tą firmą, nigdy żadnych problemów

Malgorzata

Ta firma prawie zrujnowala mi slub. Wychodzilam za maz pod koniec sierpnia za anglika. W związku z tym według prawa na slubie musi byc obecny tlumacz przysiegly. Uzywalam tej firmy dwa miesiace wczesniej w sprawie zalatwiania slubu cywilnego i wszystko bylo dobrze. Bylam wrecz zachwycona tlumaczka ktora mi przydzielili. Zaraz po tym skontaktowalam sie z firma ponownie o zarezerwowanie tej samej tlumaczki na moj slub. Wszystko poszlo gladko tak jak poprzednio. Wyslalam oplate, zarezerwowalam termin itd. W dniu slubu stojac w sukni slubnej przed urzednikiem dzwonie do mojej tlumaczki z zapytaniem o ktorej bedzie a ona mi mowi ze firma ja odwolala i powiedziala ze usluga jest nieaktualna!!!!!! Moj slub byl umowiony na 17:00 a ja o 16:50 dowiaduje sie ze bez mojej wiedzy i oczywiscie bez zadnego zwrotu pieniedzy za usluge, odwolali mi niezbedna rzecz do zawarcia związku małżeńskiego! To byl horror. Mialam naprawde ogromne szczescie ze zachowalam kontakt to pani tlumaczki i ze ta pani mieszkala w tym samym miescie w którym bralam slub i przyjechala mnie uratowac. Musiala odwolac rehabilitacje i jechac jak na zlamanie karku, ale przyjechala i uratowala nas. Wspaniala kobieta, bede jej wdzieczna do konca życia za to. Inaczej mialabym wesele bez slubu. Nie zycze nikomu takich nerwow. Nie uzywajcie tej firmy NIGDY.

Marzena

Robilam dla nich tlumaczenia. Nie moge doprosic sie o zaplate faktur. Panie z biura klamia. Wlascieciel to naciagacz. Podalam sprawe do urzedu skarbowego o rozliczanie sie z niezaplaconych faktur. Zbieram osoby do pozwu zbiorowego

Tomasz
@Marzena

Proszę o kontakt w sprawie pozwu zbiorowego: tomaszgrzegorczyk1989@gmail.com

Witold
@Marzena

Witam Panią ! Jestem z jednym z tłumaczy poszkodowanych przez tego gościa / kwota 650 zł za tłumaczenie/ . Kwota nie tak wielka ,ale przez długie lata jeszcze nikt mnie nie (usunięte przez administratora) Myśle nad pozwem do e-sądu ,ale to też niepewne. Mój tel. 601 800 374 / e-mail: witold_bak@poczta.onet.pl

Oleksandr

Nie polecam. Bardzo drogie, za 40 minut tłumaczenia zapłacili jak za dwie godziny (500 złotych). Jakość obrzydliwa, wstydziliśmy się, że zaprosiliśmy takiego tłumacza. Dobrze, że znaliśmy trochę polski. Strongly not recommended. Too expensive, we've paid for 40 minutes as for two hours (500 zl). Dreadful service and quality, we're ashamed we invited such translator. It's good we knew Polish a bit. Avoid them!

Filip

Niepokojące informacje dowiaduję się z forum. Myślałem o pracy dla firmy!

@Filip

Niech Pan unika jak ognia. Poślizgi z wypłatą wynagrodzenia od zawsze się zdarzały, ale do niedawna pan Maciej jeszcze jako tako się rozliczał. Od kilku ostatnich miesięcy zupełnie sobie z tym nie radzi. Co najmniej kilku tłumaczy pozwało go do sądu, jestem jednym z takich tłumaczy. Modlę się, że się nie spóźniłam i jeszcze coś od tego naciągacza zdążę wyegzekwować, zanim ogłosi upadłość. Oczywiście Pana sprawa, ale dobrze radzę. Nie ma mnie w tej chwili w kraju i nie jestem dostępna pod telefonem, ale jeżeli interesują Pana szczegóły, proszę napisać na pocztę: orzechowska.mariya@gmail.com. Mogę więcej opowiedzieć.

Od kilku lat z nimi współpracuję. Do niedawna było w porządku. Od jakiegoś czasu nie płacą. Zaległości sięgają już kilku tysięcy. Kończę tą współpracę i wynajmuję windykację, potem sąd. Odradzam. Mam nadzieję, że klienci też pójdą do innych biur tłumaczeń.

Lu

Witam, zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą. Wykonałem dla niej 2 tłumaczenia przysięgłe na ponad 1000 zł. i nie zobaczyłem ani złotówki... Złożyłem pozew w sądzie. Pozdrawiam

Bayonce

Drodzy koledzy i ci, którzy współpracują bądź zamierzają kiedykolwiek współpracować z tą szkołą i panem M. Nie czekajcie na zapłacenie zaległych faktur, należności, bo się nie doczekacie. Działajcie od razu w sądzie, bo szkoda czasu. Człowiek niewiarygodny w 100%, kłamca. Mamusia chyba mu całe życie powtarzała, że taki on świetny i mądry, a wyszło jak zwykle. Nie rozumiem co ludzi skłania do współpracy z tym panem, bo bardzo mało płaci a zazwyczaj wcale. Szanujcie się! Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych:)

Nie polecam!!!

To pseudo "centrum języków obcych" to jakaś porażka!!! Zapisałam się na kurs, zatrudnili lektora, który z nauczaniem nie ma chyba nic wspólnego.. Chcieli jak najwięcej zarobić, więc zatrudnili osobę bez porządnych kwalifikacji, żeby zapewne jak najmniej jej zapłacić. Po rezygnacji z kursu nie mogę doprosić się o zwrot pieniędzy.. Najpierw byłam zbywana, teraz w ogóle nie otrzymuje od nich odpowiedzi.

Tomasz Grzegorczyk

Dzień dobry. Po pierwsze: podczas rozmowy kwalifikacyjnej szef firmy Translantica(usunięte przez administratora) poinformował mnie, iż nie zamierza płacić składek do ZUSu. Bez jakiegokolwiek skrępowania. Aby móc tam pracować trzeba poświadczać nieprawdę na temat swoich zarobków tj. wykazywana jest średnio 1/10 zarobionej kwoty, a reszta dawana jest "pod stołem". Po drugie: według umowy zlecenia powinienem otrzymywać wypłatę za przepracowany miesiąc najpóźniej do 10-tego dnia następnego miesiąca. To ustalenie jest łamane miesiąc w miesiąc. NIGDY nie usłyszałem słów typu "przepraszam", "przykro mi". Żyje się w ciągłej niepewności jutra. Maciej nie wykazuje poczucia godności czy honoru. Zarówno zleceniobiorcy jaki i klienci są traktowani jak maszynki do zarabiania pieniędzy/krowy dojne. Po trzecie: moje umiejętności językowe i metodyczne nie zostały w ŻADEN sposób zweryfikowane przez szkołę, co oznacza, że decydując się na kurs bądź tłumaczenie w Translantica nie mamy żadnej pewności/gwarancji, że zostaniemy dobrze obsłużeni. Po czwarte: umowy są konstruowane tak, aby kursantom było jak jak trudniej je zerwać. Umowę o roczny kurs można wypowiedzieć tylko... tuż po jej zawarciu. Później nie ma takiej możliwości! Chciałbym abyście unikali tej firmy. Szczególnie, że jest w czym wybierać. Obecnie rozważam zgłoszenie sprawy do sądu i walkę o to aby Maciej Kowalczyk poniósł konsekwencję swoich czynów. Translantica powinna przestać istnieć, a Maciej powinien zapłacić karę do urzędu skarbowego. Z poważaniem Tomasz Grzegorczyk

aya
@Tomasz Grzegorczyk

Niech Pan to koniecznie zgłosi do US. U mnie zalegają z płatnością za naprawdę niewielkie tłumaczenie, ale pewnie też się wybiorę na drogę sądową. Dopiero poszło pierwsze upomnienie.

Aga

Witam W ww szkole uczyłam się języka przez rok , po tym czasie grupa się wykruszyla, zaproponowano nam osobom które chciałyby kontynuować naukę-kurs za 5 razy wyższą stawkę gdyż naszą grupa była za mała, wiem że takich grup jest więcej , nikogo nie interesowało co z takimi jak ja , nie polecam, pan właściciel kręcił i mieszał w rozmowie z nami ????

Robert Walczakiewicz

Współpraca korzystna, polecam.

kasiaow.

Współpracuje z nimi wiele lat i zawsze mam zapłacone na czas.

A

(usunięte przez administratora) Biuro to jakaś totalna pomyłka, (usunięte przez administratora). Nic dziwnego że są takie opinie w internecie. Nie wiem jak ktoś, kto nawet nie ma podstawowej wiedzy kadrowej może zatrudniać ludzi. Ogłoszenie w olx uwaga 8000tys brutto w rzeczywistości umowa 3/4 etatu na najniższą krajową. Proponuję zmienić plan na życie,(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych - Szczecin

• Jak się pracuje w Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych?

Zobacz opinie na temat firmy Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych
1.3/5 Na podstawie 14 ocen.

Maciej Kowalczyk Translantica-Centrum Języków Obcych