Opinie o Hotel Roth Niemcy Sylt w Wesoła

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Hotel Roth Niemcy Sylt. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Hotel Roth Niemcy Sylt o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hotel Roth Niemcy Sylt w Wesoła

Amelia

Z uwagi na fakt, ze Hotel Roth caly czas aktywnie szuka w Polsce nowego personelu, a na forach nie ma zadnych opinii, wiec podziele sie swoimi obserwacjami z czasu, kiedy tam przepracowalam. Sam Hotel miesci sie na wyspie Sylt i polozony jest praktycznie nad samym morzem. Umowa o prace (plusem jest to, ze jest to niemiecka umowa, z pelnymi skladkami, a wiec pracuje sie legalnie) wymaga, by pracowac az szesc dni w tygodniu. Praktyka wyglada jednak tak, ze czesto pracuje sie po 8-9 dni pod rzad, bez przerwy. Najgorzej jest na serwisie, ktory jest najwieksza porazka, jesli chodzi o organizacje. Za caly ten balagan odpowiada niejaki Herr Knopp, ktory skonczyl ledwo co zawodowke i na organizacji i planowaniu zna sie tyle, co kowal na fizyce jadrowej. Nie zdziwcie sie, jak bedzie do Was dzwonil z propozycja pracy w okolicach 21 (do 15 spi) i zadawal intymne i bezczelne pytania, np. ile kto wazy i czy macie chore osoby w rodzinie. Problemem jest ukladanie przez niego grafikow, przekracza to jego mozliwosci intelektualne. Czesto bywa tak, ze grafik jest tylko na nastepny dzien, bo Knopp z lenistwa nie widzi potrzeby pisania go dalej. Bywaja okresy, gdzie ludzie nie wytrzymuja tej nerwowki i harowki i zwalniaja sie masowo, wiec zapomnijcie wowczas o jakimkolwiek wolnym. Sam Knopp jest znerwicowanym, starszym dziadziusiem, przy tym chamem i prostakiem. Pogardliwie wypowiada sie zwlaszcza o kobietach, uzywa wulgaryzmow w stosunku do personelu, nie kontroluje sowich emocji. Jest przy tym wscibski, lubi ingerowac w zycie prywatne, obgadywac, plotkowac i potem miec do personelu pretensje o to, co robia w swoim zyciu prywatnym. Zakwaterowanie odbywa sie w domu pracowniczym, gdzie standardem sa male pokoje, ktorych wyposazenie zatrzymalo sie na poznym Gierku. Standardem jest takze to, ze Wasze pokoje beda regularnie kontrolowane podczas waszej nieobecnosci, wszak Knopp musi wiedziec, co robicie, co macie, z kim utrzymujecie kontakt. Najwiekszym plusem sa wspolpracownicy (nie wszyscy, rzecz jasna, jest bowiem kilku takich, co zyja z donosicielstwa). Co istotnego: Knopp podczas rozmowy telefonicznej bedzie was zapewnial, ze niemiecki nie jest Wam potrzebny do pracy. Jak przyjedziecie, bedzie na was wieszal psy i bluznil, ze niemieckiego nie znacie. Podsumowujac: PLUSY: -legalna umowa -terminowe wyplaty -wspolpracownicy MINUSY: -toksyczny, chamski i prostacki szef -niskie zarobki (8,5 EUR/h) -kiepskie warunki mieszkaniowe -brak planu dla pracownikow, trzeba sie prosic, zeby Knopp napisal, kiedy masz przyjsc -ogolnie pojety wyzysk Podsumowujac: jak chcecie przyjechac do Niemiec do pracy na miesiac, gora dwa i dorobic, mozna probowac. Przez taki okres nie zwariujecie. Na dluzej: stanowczo ODRADZAM.

honorowy
@Amelia

Miałem telefon od tego pana Knoppa z propozycją pracy. W rozmowie bardzo miły spokojny sympatyczny człowiek. Proponował mi przyjazd do pracy jako kelner. Mówił ze pracują u niego ludzie po 20 lat którzy dorobili sie ładnych domów we Wrocławiu i Koszalinie. Mowił żebym sie nie spodziewał marmurów w hotelu, ze hotel jest z tradycją 50 letnią. Jak mówiłem, że oszukuja w niemczech pracowników zapewniał, że to nie u niego. Jestem w szoku jak czytam te opinie. Wydaje się przez słuchawkę, że to ktoś wyjątkowy. Ja nie przyjme tej oferty pracy bo wierzę ze tu ludzie piszą prawdę. Ja mam duże doświadczenie w hotelu i te wpisy są dla mnie logiczne. Składa mi sie wszystko w jedną całość to co on zapewnia przez telefon a co tu ludzie piszą. dziś ma dzwonic do mnie bo jest pewien że przyjadę do pracy. ja juz go odpowiednio obsztorcuje. Myśli, że znajdzie ciągle niewolników z polski. jak to on mi powiedział podań jest dużo do pracy bo ludzie nie chcą siedzieć na portfelach teściów.

Zostaw merytoryczną opinię o Hotel Roth Niemcy Sylt - Wesoła

• Jak się pracuje w Hotel Roth Niemcy Sylt?

Zobacz opinie na temat firmy Hotel Roth Niemcy Sylt tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hotel Roth Niemcy Sylt?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hotel Roth Niemcy Sylt?

Kandydaci do pracy w Hotel Roth Niemcy Sylt napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hotel Roth Niemcy Sylt