Warbud S.A.
2 295 109 5 1
kamil Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Witam czy ktoś wie czy są przyjęcia jako cieśla szalunkowy do firmy warbud ?

Gośc Nowy wpis

Firma ok. Pieniądze na czas.

Gość Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Ze strony kierowniczej zdarza się mobbing. Na porządku dziennym jest krzyczenie na pracowników, przeklinanie. Zaatakowany nie może dojść do słowa i nagana często jest udzielana publicznie. Duża presja idzie od góry i przekłada się na niższe szczeble, normalne. Do obiadu trzeba wysłuchać "przemowy motywacyjnej". Zdarza się że kierownik zastrasza że nie dostaniesz urlopu. Praca po 10 godzin i wiecej, nadgodziny nieplatne. Rozmowa o prace to pełen profesjonalizm, ale przy przedłużaniu umowy na odczepnego rzucą informację o kwocie i nie ma opcji negocjacji Są plusy: multisport, opieka medyczna, ubranie, obiady. Budowa jest bezpieczna, tylko ciekawe jak się ma zmuszanie do pracy na urlopie czy na zwolnieniu lekarskim do bhp, o które tak wszyscy dbają...

Tak11Nie2
Łukasz

Miałem rozmowę o pracę w firmie, co prawda z różnych względów pracy nie otrzymalem. Jednak sam proces rekrutacyjny i sama rozmowa była na bardzo wysokim poziomie. Firma naprawdę robi dobre wrażenie. Aplikowałem na stanowisko managerskie. Naprawdę dawno już nie widziałem tak profesjonalnego podejścia do potencjalnego pracownika.

Tak4Nie
Paweł
@Łukasz

Szkoda, że nie udało Ci się zdobyć tej pracy, ale może podzielisz się wiedzą i tym samym pomożesz innym kandydatom? Opiszesz krótko przebieg tego spotkania? Mam tutaj na myśli pytania, które były Ci zadawane i warunki, jakie Ci zaoferowano. Dzięki!

TakNie7
Co to to nie. Nowy wpis
@Łukasz

Moje wrażenia z rozmowy są zupełnie inne - może właśnie dlatego że nie było to stanowisko managerskie dano mi dosadnie znać gdzie moje miejsce. Niemal pół godzinne spóźnienie. Osoba rekrutująca była w firmie ale baaaardzo zajęta stąd kazała na siebie czekać (biuro niewielkie więc dobrze słychać jak ważne to były sprawy). Odpowiedź po rozmowie negatywna. No ok. Nie to nie. 2 tygodnie później ponowny telefon aby znów przyjść na rozmowę. Bez żartów.

Tak8Nie
Ranking
Użytkownicy czekają na odpowiedź 93 dni.

Czy Warbud S.A. praktykuje "luźne piątki"?

TakNie1
Tracker
Nazwa działu: Produkcja

W jaki sposób są rozliczane w firmie nadgodziny? Płacą za nie? Jakieś dodatki? Jaka jest polityka jeśli chodzi o wypłacanie delegacji?

Tak2Nie
dr Hakenbush

To ci geniusze budowali najdroższą i najgorszą na świecie pralnię pieniędzy Czajka?

TakNie1
Wanda
@dr Hakenbush

Co sugerujesz? Pracujesz lub pracowałeś w Warbud? Polecałbyś zatrudnienie się u nich?

TakNie4
XYZ
Nazwa działu: Produkcja

Pracuję dla nich jako podwykonawca i z tej perspektywy nie polecam. Jak nie ma się kogoś znajomego wyżej postawionego jest bardzo ciężko. Błaganie o protokoły przerobowe za rzetelnie i terminowo wykonaną pracę, straszenie, krzyczenie jest na porządku dziennym. Niby krzywdy nie zrobili, ale nie zamierzam więcej podejmować współpracy.

Tak16Nie
Roman
@XYZ

Na jakiej zasadzie pracuje się w Warbud jako podwykonawca? Napisałeś o "straszeniu i krzyczeniu" możesz dokładniej opisać takie sytuacje?

TakNie13
Nazwa działu: Produkcja

Pracowałem ponad 15 lat w kontraktacji w biurze w Warszawie. Kurde mol, nie polecam.

Tak17Nie
Roman
@Ja

Miałeś bardzo okazały staż pracy w firmie Warbud. Gratuluję. Ciekawi mnie jednak co takiego się stało, że po przepracowaniu tylu lat nie jesteś już pracownikiem tej firmy? Była to Twoja decyzja, aby opuścić to miejsce pracy, czy może firma z jakichś przyczyn postanowiła się z Tobą pożegnać? Jestem ciekaw, jak to wyglądało.

TakNie14
roler

Firmy powstające na przełomie lat 80/90. zakładane przez ludzi pracujących w PRLu na kontraktach w Afryce były wtyczkami służb specjalnych. Podobnie jak pierwsze państwowe banki w okresie komercjalizacji i pierwsze firmy wprowadzane na GPW. Osieroceni agenci PRLu musieli gdzieś pracować. Profesjonalizm w tych firmach był na poziomie wymaganym od PRLowskich obiboków - jeżeli ktoś trochę wyżej "wystawał" miał poparcie odpowiednich "służb" już zasługiwał na miano "profesjonalisty" i często korzystał z tego zapewniając posady swoim dzieciom. Takich ludzi jeszcze do tej pory spotyka się w "starych" firmach choć w obecnej rzeczywistości ekonomicznej to jest jakiś żart. Bałagan organizacyjny, niekompetencja, kolesiostwo - typowe cechy założycielskie takich organizacji gospodarczych.

Tak3Nie2
@roler

Piszesz ogólnie o jakichś firmach, ale nie do końca wiem, w jaki sposób Twoja wypowiedź odnosi się konkretnie do firmy, której dotyczy ten wątek - czyli Warbud.Piszesz o bałaganie organizacyjnym i kolesiostwie - czy właśnie takie rzeczy można było zauważyć u tego pracodawcy?

Tak2Nie

elmo

Jestem inżynierem w Warbudzie i z tego co wiem nie zatrudniamy na umowy śmieciowe

Tak4Nie16
@elmo

Niestety mylisz się to jest od bardzo dawna stosowane, niestety za aprobatą zarządu. Lecz najbardziej żałosne jest to, że się oczekuje od tych ludzi… . Szkoda, że tak jest.

Tak44Nie

@Ja

A czy istnieje jakakolwiek szansa, by podjąć zatrudnienie w firmie Warbud w oparciu o stabilną umowę o pracę na dłuższy okres czasu? Wspominasz, że umowy zlecenia są od bardzo dawna aprobowane przez zarząd i powszechnie stosowane, dlatego ciekawi mnie, czym to właściwie jest spowodowane? Mogę liczyć na odpowiedź?

TakNie31
@Marta

Jasne, że możesz liczyć na odpowiedź. Czym jest to spowodowane pytasz się "Marto", może kierowaniem się jedną z wartości "przede wszystkim człowiek".

Tak43Nie

Rrro
@elmo

Ale śmieciowo ludzi traktujecie. Dla was nie liczy się człowiek, ważny tylko beton i metry,zero szacunku. Za kilka lat będziecie sami pracować.

Tak32Nie
Edek
@Ja

Co za bzdura. Nie ma umów śmieciowych, pracuję tu 10 lat i wszyscy pracują na umowę o pracę lub kontrakt menedżerski

Tak3Nie29

Tak5Nie

anonymous

Po latach pracy tutaj nic mnie już nie zdziwi. Wielu zachowuje się i działa jak dzieci we mgle. Małe szanse żeby przepracować w Warbudzie do emerytury

Tak27Nie

px

Pracowałam w warbudzie, zwolnilam się, ale do teraz bardzo tego żałuję. Duży socjal, dobra pensja. Ale ciężko też się pracuje.

Tak7Nie5

marte
@px

nie żałuj, pensje kiepskie i socjal leży. na święta ZERO dodatku

Tak42Nie

Fre
@marte

Racja

Tak36Nie
@marte

Czy wynagrodzenie w każdym dziale jest takie same? Przypuszczam, że może się różnić w zależności od stanowiska oraz doświadczenia danego pracownika. Co masz na myśli pisząc, że "socjal leży"? Nie ma żadnych dodatków dla pracowników? Może warto porozmawiać z pracodawcą o wprowadzeniu pakietu medycznego czy innych benefitów, jak myślisz?

TakNie27

@Marta

Niejeden kameleon chciałby mieć taką ślinę… A on na podorędziu miał jeszcze wazelinę. Dziś wielki, butny napis o_____ mu gołębie i mocą g____ rażą, choć mniejszą... niż miał w gębie.

Tak44Nie

Obiektywny
@Ja

Ja miałem doświadczenie w dziale zajmującym się instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi. Kierownictwo, o ile dobrzy specjaliści w swojej branży, to niestety zero kompetencji menadżerskich. Powinno się zweryfikować ich zdolności do budowania i zarządzania zespołem, czy też komunikacji. Zero przepływu informacji. Uważają się za najmądrzejszych na świecie, pewnie dlatego że już tam zasiedzieli się od kilkunastu lat i czyją się nie do ruszenia. Z tego powodu duża rotacja pracowników. Widać to po ofertach pracy. Dotyczą one głownie tych dwóch branż. Wynagrodzenia słabe, premie jak się wazelinuje to w wysokości jednomiesięcznych poborów raz na koniec roku można dostać. Jest też jakiś problem z mówieniem sobie cześć czy dzień dobry. Wchodzi np. człowiek do kuchni i tak jakby ciebie nie zauważał.

Tak51Nie
msiek

A co tu się dziwić że firma ma słabą opinie. Dyrektorem został cieśla szalunkowy,siedzi teraz w przygotowaniu produkcji. Jaki pan taki kram. cieśla-dyrektorem !!!!!

Tak31Nie
nikiki
@msiek

bzdury piszą, nie mają pojęcia o stanowiskach i wykształceniach ludzi tu pracujących

Tak1Nie

Fre
@nikiki

Bo tam zero wykształcenia u ludzi w biurach...

Tak9Nie

forla

Taka bogata firma a nie stac ich nawet na jakikolwiek dodatek finansowy na święta czy paczkę dla pracowników, DNO!!! Warbud SA płaci ale Warbud Beton NIE, a nawet jeszcze OBCINA!!!

Tak36Nie
mhm

Podwykonawcy i pracownicy biura skarżą się na problematyczną współpracę z kierownikiem odpowiedzialnym za tworzenie umów na robociznę dla sanitarki. Nie wiadomo co o tym myśleć ...

Tak37Nie

Wikileaks
@mhm

Sposób postępowania J. nie zmienia się od lat. Ciągle pojawiają się te same zachowania.To specyficzny człowiek. Są różni ludzie. Ma taki styl pracy. I co zrobisz. Trzeba uważać.

Tak9Nie

Riki

Witam Pani Marto zauważyłem że pani odpowiada z ramienia warbud a ja mam pytanie jak długo trzeba czekać na telefon z kadr żeby dostać już skierowanie na badania dziękuję i pozdrawiam

Tak33Nie
Marta

@Irek, pod poniższym linkiem możesz znaleźć aktualne oferty pracy i przeczytać więcej na temat rekrutacji: http://www.warbud.pl/pl/kariera/dla-profesjonalistow/aktualne-oferty-pracy @trelemorele, a czy możesz odpowiedzieć na komentarz @Radek i opisać, jak wygląda kwestia benefitów?

TakNie6

trelemorele

nie warto. małe pieniądze zero możliwości awansu. Nie szanują branżystów liczy się tylko budowlaniec.

Tak7Nie
Radek

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkach do pensji?

Hanna

Czy macie powód, że tak rzadko zaglądacie na forum?

Inżynier Warbud

Pracowałem na stanowisku inżynierskim. Minusy: - dwulicowi współpracownicy, gówniarze głównie, lizusostwo, fatalna atmosfera, kwitnie donosicielstwo - przełożony nie buduje zespołu tylko napuszcza ludzi na siebie co skutkuje paniką i chaosem w i tak niebezpiecznych warunkach budowy - praca 10h-12h (każą podpisywać oświadczenia że robisz 8h) - samochody służbowe dla stanowisk od kierownika budowy w górę - brak jasnych zasad premiowania (premie obecnie słabe czyli ew. 1 pensja za rok pracy) - budują szybko, w bałaganie, niebezpiecznie przez co można stracić uprawnienia (nawalić dużo ludzi i sprzętu w jedno miejsce - partyzantka) - delegacja w pełnym tego słowa znaczeniu (dziś Gdańsk - jutro Podkarpacie) - przedstawiciele inwestora/podwykonawcy maja później kadrę Warbudu za papraków i to się roznosi (presja szefa żebyś robił coś co wiesz ze jest po chińsku) Plusy: - pensja na czas - darmowy obiad

Tak133Nie
Nick
@Inżynier Warbud

Brawo brawo , wreszcie ktoś prawdę napisał

Tak30Nie

Irek

Słyszałem dobre opinie o firmie, czy mają jakieś oferty pracy?

Tak3Nie2

Krystian

http://www.finansowanie.biz/ Planujesz inwestycje w swojej firmie ? Skontaktuj się z nami

Marta

@Pasjonat, jeżeli zauważyłeś brak konkretnej opinii, to znaczy, że decyzją administratora tego forum została ona usunięta, ponieważ była niezgodna z postanowieniami regulaminu forum. Zarówno negatywne jak i pozytywne opinie są cennym źródłem informacji dla osób zainteresowanych Warbud S.A. jako pracodawcą. Ważne, aby przestrzegały regulaminu forum i w jak największym stopniu były merytoryczne.

TakNie25

Marta

@Hill, ważne jest to z kim współpracujemy. Jednak nigdy nie mamy na to wpływu. W swoim komentarzu zwracasz tylko uwagę na środowisko. Z pewnością osoby zaglądające na to forum, ze względu na zainteresowanie tym pracodawcą, chętnie zapoznają się z warunkami zatrudnienia, jakie mogą im zostać zaproponowane przed rozpoczęciem współpracy z Warbud S.A.

Tak2Nie12

Pasjonat
@Marta

Wypowiadając się na wpis przedmówcy jak to nie mamy wpływu z kim współpracujemy i środowisko ludzi , którzy jednak reprezentują grupę, jednocześnie usuwając wpis . Faktycznie ma to sens .

Tak124Nie

Marta

@Anonimowy, mógłbyś jednak opisać te warunki i uargumentować swoje zdanie na ich temat? Czy w dalszym ciągu współpracujesz z Warbud S.A.? Jeżeli tak, to na jakim stanowisku byłeś w tej firmie? Myślę, że użytkownicy chętnie zapoznają się z Twoim komentarzem w tej kwestii, zwłaszcza jeżeli planują aplikowanie do Warbud S.A.

Tak15Nie4

Anonimowy

Mówiąc krótko nie polecam pracy w śląskim oddziale. Warunki zatrudnienia i atmosfera w pracy są raczej poniżej średniej.

Tak18Nie

nick

Jakie są stawki godzinowe (cieśla, zbrojarz), godziny pracy itp?

Tak27Nie

Zostaw opinię o Warbud S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie