Opinie o Warbud S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Warbud S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Warbud S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Warbud S.A. w Warszawa

nicki

Firma rodzinna i znajomych. Jak jest zatrzęsienie kontraktów to rekrutują, jak zostaje tylko jeden, albo dwa dla danej dyrekcji to upychają znajomych i tych co dłuzej pracują, a osoby kompetetne są zwalniane, mimo że mają dobre wyniki. Nie polecam, w każdej chwili możesz zostać zwolniony, bo "wiesz, Janek skończył swój kontrakt, jest z nami 10lat, mieszka w Warszawie, lepiej się nada na Twoje miejsce." Klika przez duże "K" Pobierają też od 200 do 600zł za auta sluzbowe miesiecznie i kazdy ma jakis swoj limit paliwa na dany miesiac, pozniej lejesz za swoje. Są plusy - wyjazdy integracyjne, nauka języka, multisport i często kompetetni ludzie (nie mylić z figurantami którzy tylko w angażu mają wpisane "kierownik")

Ada
@nicki

To ja mam lepszą historię na temat tej firmy byłam u nich na rozmowie kazali mi się zwolnić z mojej obecnej pracy bo chcą mnie zatrudnić oczywiście to zrobiłam bo każdy chce sobie polepszyć co się okazało dzień przed zatrudnieniem otrzymałam informacje że jednak mnie nie zatrudnią zostałam bez pracy z dwójką dzieci i kredytem do spłaty na tą chwilę nie wiem jak mam dalej żyć szukam pracy ale nie jest tak łatwo jestem załamana pracują tam ludzie bez serca los innych w ogóle ich nie obchodzi

Nickii
@nicki

Potwierdzam, najlepiej rozesłać wszystkich po Polsce jak nie ma kolejnej budowy w regionie, a zostawić samych kierowników.

TK
@nicki

Pracuję półtora roku jako inżynier i uważam, że dobrze trafiłem. Oczekiwania na rozmowie o prace padły z obu stron i są jednocześnie z obu stron spełniane.

Nicki
@TK

Do czasu:) jeszcze zależy jaki region.

Witold

Nie każdy musi być takim optymistą jak ty. Pracujesz tutaj i też jesteś zadowolony z warunków? Jak tak to podaj widełki finansowe. Bo chce aplikować i muszę wiedzieć czy warto.

Maria

Jak pracuje się jako asystentka kierownika budowy w Warbudzie? :) Głównie interesuje mnie atmosfera pracy. Z iloma osobami się współpracuje będąc taką asystentką? Czy relacje z kierownikiem są w porządku? Można liczyć na bezstresową pracę?

fiołekmatołek
@Maria

Cześć, być może to późna odpowiedź, ale myślę, że może się komuś kiedyś przyda. Tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jako asystentka pracuje się i dobrze, i źle. Najwięcej zależy od Twojego przełożonego i samego zespołu - bo umówmy się, asystentka kierownika to tylko nazwa umowna, tak naprawdę asystujesz całemu zespołowi (czasem 10 osób, a kiedy indziej 90). W wielu przypadkach zespoły są liczne - przygotuj się na rozmaitość charakterów, plotki, obgadywanie a czasem i podkładanie świń. W mniejszych zespołach łatwiej się integrować. Przełożeni czasem spoko, czasem szkoda gadać. Ja obecnie siedzę na budowie, która mam nadzieję, jak najszybciej dobiegnie końca. Kierownictwo to tragedia, kadra nieco lepsza, przełożony bez komentarza. Najlepiej jest przyjść i samemu się przekonać, nikt na siłę tu nikogo nie trzyma. Jeśli trafisz na fajny kontrakt to wygrałaś życie. Minusem jest to, że tu kontrakty i przełożeni często się zmieniają. Raz ma się jak w raju, a raz jak w piekle. I to loteria, gdzie trafisz. Powodzenia! Ale moja mała rada - jeśli masz wyższe wykształcenie lub większe ambicje niż przekładanie papierków albo zamawianie obiadów głodnym budowlańcom, to nie polecam dłuższej pracy w tej firmie. W przeciwieństwie do kadry budowlanej, asystentki raczej nie awansują i przede wszystkim firma nie inwestuje w ich rozwój, co jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe.

Ze strony kierowniczej zdarza się mobbing. Na porządku dziennym jest krzyczenie na pracowników, przeklinanie. Zaatakowany nie może dojść do słowa i nagana często jest udzielana publicznie. Duża presja idzie od góry i przekłada się na niższe szczeble, normalne. Do obiadu trzeba wysłuchać "przemowy motywacyjnej". Zdarza się że kierownik zastrasza że nie dostaniesz urlopu. Praca po 10 godzin i wiecej, nadgodziny nieplatne. Rozmowa o prace to pełen profesjonalizm, ale przy przedłużaniu umowy na odczepnego rzucą informację o kwocie i nie ma opcji negocjacji Są plusy: multisport, opieka medyczna, ubranie, obiady. Budowa jest bezpieczna, tylko ciekawe jak się ma zmuszanie do pracy na urlopie czy na zwolnieniu lekarskim do bhp, o które tak wszyscy dbają...

MerloFckr
@Gość

Dokładnie tak jak piszesz. Darcie mordy i szybka ucieczka zanim zdążysz odpowiedzieć na jakiekolwiek zarzuty.

Picki
@MerloFckr

Kapitalnie podsumowanie. W sedno.

Gość W
@Gość

Co za bzdura, pracuję tam 15 lat i nigdy nie słyszałem żeby ktoś był na budowie w czasie zwolnienia czy urlopu. Krzyku ze strony kadry też nigdy nie słyszałem.

Czas zmian

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ?? :) Operacja Skanska niedługo wejdzie w życie. Zmiana Zarządu i Prezesa po tylu latach nigdy nie wychodzi dobrze.

Inżynier Budowy

Pierwszy etap - rozmowa z działem HR z Warszawy - konkretna, rzeczowa rozmowa. Drugi etap - rozmowa z wicedyrektorem z Krakowa - niekompetencja, brak kultury. Ciekawe czy w ogóle Warszawa wie co wyprawia się w Krakowie.

Doświadczenie, oczekiwania.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Zagłoba

Warbud to jedno wielkie (usunięte przez administratora) jak można przymykać oko na zatrudnianie na CZARNO!!!!!! FIRMY PODWYKONAWCZE OPERATORÓW SPRZĘTU ZATRUDNIAJĄ NA CZARNO!!!!!! Gdzie jest inspekcja pracy do (usunięte przez administratora)

@Zagłoba

A skąd masz takie informacje, pracowałeś lub pracujesz w Warbud? Jeśli tak, to ile można realnie zarobić na rękę? Są też jakieś dodatki itp? I czy nadgodziny się zdarzają dość często? Daj znać!

Pavlo
@Paweł

Zarobki niżej pisali że niskie niestety

@Pavlo

Niskie czyli jakie? Bo dla każdego to może być inna kwota :D Podasz jakieś widełki wynagrodzenia w Warbudzie? I za co można tu zebrać premie?

Kowalski

Miałem nieprzyjemność odbyć rozmowę rekrutacyjną drogą telefoniczną. O nic nie pytali tylko przekazali informację że jestem osobą niepożądaną na terenie RP. Czy ktoś może tak miał też?

Michal

Szkoda gadać , dzisiaj przechodząc z moim kolegą ulicami miasta Piaseczno ,podszedł do mnie chłopak miał coś około 20 lat.Od razu przestraszony powiedział żebyśmy go nie bili(swoją drogą nie wiem kto normalny bije człowieka spotkanego na drodze.Spytał się nas czy moglibyśmy kupić mu coś do jedzenia odpowiedzieliśmy że nie ma żadnego problemu.Wdrażając się z nim w dyskusje po tym co nam opowiedział , ze przyjechał z Ukrainy w poszukiwaniu pracy , znalazł ją u Was w firmie. Powiedział ze pracował tam 2 miesiące a teraz został bez pieniędzy ponieważ któryś z kierowników mu nie zapłacił i powiedział ze nie zapłaci, został on okradziony ze wszystkich rzeczy łącznie z telefonem i wywalony z zakwaterowanego mieszkania w którym mieszkali pracownicy. Kupiliśmy mu jedzenie ale chłopak jest bez dachu nad głową był cały roztrzęsiony bo nie miał nic. Fakt faktem ,chłopak pracował na czarno ale pytam się kto mu to (usunięte przez administratora) zagwarantował? Poruszyła mnie historia tego chłopaka bo widać było ze mówi szczerze, z tej całej sytuacji zostaną wyciągnięte konsekwencje i ja wam mówię ze wam tego nie odpuszczę. Nie polecam firmy za nie ludzkie być może rasistowskie zachowania

Andriej
@Michal

Szok jeśli naprawdę tak było!

@Michal

Jeśli tak się przejąłeś, to warto postarać się, o wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych tej sytuacji, zamiast powielać niezweryfikowane historie z drugiej ręki na publicznym forum. Znam realia panujące w firmie i jest to niemożliwe, żeby osoba pracowała za wiedzą kierownictwa na czarno. Może był to pracownik podwykonawcy, może cała historia opowiedziana Ci przez niego to bajka, może tylko część jest prawdziwa. Nie wiadomo.

Pasjonat
@Andriej

Prawda,Endriu to smutne. Dla Mnie osobiście to żadne zaskoczenie,spotkałem się już z różnymi praktykami w tej spółce.Dla Ciebie to też nie powinno być zaskoczenie.

Pasjonat
@Paweł

Pablo co do Ciebie idealnie pasuje przysłowie "Zapomniał Wół jak Cielęciem był". Baczność.

Pracują u was osoby na emeryturze ?

Darek
@Marek

Mentalnie tak, wiekowo nie:)

Franklin

Witam, chciałbym złożyć CV do firmy na stanowisko inżyniera. Czy ktoś rzetelnie, obiektywnie będzie w stanie mi zrelacjonowac, czy warto? Jak w firmie traktuje się pracowników, jaka jest atmosfera, jak się pracuje i jaki jest stosunek płacy do pracy (czy ewentualne nadgodziny są płatne)? Nie proszę o najazd oburzonych na firmę, jak krytyka się pojawić ma, to tylko konstruktywna. Proszę o wady i zalety firmy

Frank
@Franklin

Uwaga na chudego rumcajsa jak ktoś przyjmuje się w Krakowie. Udaję trefnisia ale to zakłamany człowiek. Nie wierzcie w jego obiecanki na rozmowie.

ananas

W firmie Warbud okazało się, że "moje cechy takie jak: bycie ambitnym, dążenie do celu... nie są dobrze widziane w branży budowlanej". Taka informacja została mi przekazana przez Dyrektora Jednostki Organizacyjnej - bezpośrednio odpowiedzialnego za moje zatrudnienie. Współpraca została zakończona - nie polecam pracy w tej firmie, jeżeli ktoś ma cechy wymienione powyżej. Może się okazać, że "nie pasujesz".

to_ja
@ananas

typowe dla tej organizacji

Mandarynka
@to_ja

Niższe pensje oferują na start niż znane dyskonty. Żenujące to jest!

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Warbud S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Kailan

Wigilia wolna

Wentylatorek

Kurde mol, nie spodziewałem się takich zmian personalnych z końcem 2020 roku w Warbudzie.... Gratulacje.

lol

Odział w Katowicach katastrofa, ale to zależy gdzie - tu przykład: W biurze dyrekcji: - spokój, cisza, wsparcie, kultura - wprost pełen savoir-vivre. Na budowie: Praca po 10 a nawet 12 godzin, soboty home-office czasami i niedziele, nadgodziny ? zapomnij ! niepłatne !. Podejście kierownika budowy do pracownika na poziomie lat 90, częste wyładowywanie frustracji z uwagi na jego niepowodzenia zawodowe jak i prywatne, telefony przełożonych i ich złe decyzje. Potwierdzam krzyczenie na pracowników na budowach, przeklinanie i wyzywanie pracownika tak aby usłyszał kilka epitetów na własny temat to też normalka, pracownik traktowany jest jak tu zacytuje "obszczymurek" - czyli podobnie jak każdy podwykonawca. Potwierdzam w ramach feedback-u do obiadu trzeba wysłuchać "przemowy motywacyjnej", jak odmawiasz pracy w soboty a czasami w niedzielę to o urlopie zapomnij.

inż
@lol

Czyli nie tylko w Krakowie takie traktowanie. Tutaj nawet rozmowa na luźny temat i głośny śmiech jest niemile widziane.

elmo

Jestem inżynierem w Warbudzie i z tego co wiem nie zatrudniamy na umowy śmieciowe

@elmo

Niestety mylisz się to jest od bardzo dawna stosowane, niestety za aprobatą zarządu. Lecz najbardziej żałosne jest to, że się oczekuje od tych ludzi… . Szkoda, że tak jest.

A czy istnieje jakakolwiek szansa, by podjąć zatrudnienie w firmie Warbud w oparciu o stabilną umowę o pracę na dłuższy okres czasu? Wspominasz, że umowy zlecenia są od bardzo dawna aprobowane przez zarząd i powszechnie stosowane, dlatego ciekawi mnie, czym to właściwie jest spowodowane? Mogę liczyć na odpowiedź?

@Marta

Jasne, że możesz liczyć na odpowiedź. Czym jest to spowodowane pytasz się "Marto", może kierowaniem się jedną z wartości "przede wszystkim człowiek".

Rrro
@elmo

Ale śmieciowo ludzi traktujecie. Dla was nie liczy się człowiek, ważny tylko beton i metry,zero szacunku. Za kilka lat będziecie sami pracować.

Edek

Co za bzdura. Nie ma umów śmieciowych, pracuję tu 10 lat i wszyscy pracują na umowę o pracę lub kontrakt menedżerski

Dereck
@Edek

Pensje są śmieciowe. Nie zaklinaj rzeczywistości.

Misiek
@Edek

Kit i wielka ściema jadą na podwykonawcach za nedzną kasę a wymagania mają jak by płacili kokosy Wszystkie mniejsze firemki jedno osobowe Czy może delikatnie mówiąc jednego zlecenia, pokładają się za takie stawki że sprzątaczka ma więcej w biurze. (usunięte przez administratora) Pytanie skąd tyle po Polsce jeździ aut okolejnych Logo Warbud. Źenada

Rysiek
@Misiek

Dobrze ich wypunktowałeś.

ej, a jak leci na muzeum sztuki nowoczesnej? jakieś wieści nieciekawe z rynku płyną...

Zakład Bud Żar

Witam. Byłem podwykonawcą budowy szpitala Bierzanów Prokocin w Krakowie i nie powiem nic złego na tą Firmę. Zlecone prace wykonałem i zawsze na czas miałem przelew. Z Kierownictwem zawsze się dogadywałem na wysokim poziomie. Chętnie wziołbym następne zlecnie. Dla mnie to była najlepsza współpraca wśród wszystkich GW, którzy tylko potrzyli jak oszukać i nie wypłacić, z czym się spotkałem i to nie raz.

Jaki jest wkład kierownictwa Warbud S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kris

Fatalny. Zwłaszcza w Krakowie. Kierownicy dbają tylko o swoje biurko i najchętniej zrzucają odpowiedzialność na pracowników niższego szczebla.

Sławek

@nicki czyli pewnie jak nie z rodziny jesteś to słabo masz?

dr Hakenbush

To ci geniusze budowali najdroższą i najgorszą na świecie pralnię pieniędzy Czajka?

Wanda
@dr Hakenbush

Co sugerujesz? Pracujesz lub pracowałeś w Warbud? Polecałbyś zatrudnienie się u nich?

to_ja
@dr Hakenbush

tak

Gośc

Firma ok. Pieniądze na czas.

@Gośc

Możesz nieco rozwinąć swoją wypowiedź? Widzę że jesteś zadowolony z pracy, co konkretnie sprawiło że Twoja opinia jest pozytywna? Chodzi o atmosferę, zarobki, benefity pozapłacowe a może jeszcze coś innego?

Zostaw merytoryczną opinię o Warbud S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Warbud S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Warbud S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Warbud S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Warbud S.A.?

Kandydaci do pracy w Warbud S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Warbud S.A.

Warbud S.A.