2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 133 153 5 1

Opinie o Eurovia Polska S.A

Nikt Nowy wpis

Super ze usuwacie negatywne opinie! Tyle jesteście warci w Polszy.

Ktoś Nowy wpis
@Nikt

Nie sądzisz, że Twój komentarz jest najlepszym dowodem na to, że nie usuwają?

Nowy wpis

Technolodzy z Eurovia Polska prelegentami specjalistycznych szkoleń PSWNA

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, jako Partner wydarzenia, zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń specjalistycznych „Drogi samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość”, które zostaną zrealizowane w formule online, w terminie od 25 lutego-29 kwietnia 2021.

Cykl składa się z czterech 2-godzinnych szkoleń, z których każde poświęcone jest innej tematyce związanej z budową, utrzymaniem, recyklingiem oraz jakością budowania dróg. Celem zaproponowanych zagadnień jest zachęcenie przedstawicieli branży do zgłębiania wiedzy na temat technologii asfaltowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, którego Eurovia Polska jest wieloletnim, aktywnym członkiem. Webinaria nagrywane są we współpracy z wydawcą Magazynu Autostrady, a w wydarzeniu swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem dzielą się nasi eksperci Oliwia Merska i dr Wojciech Sorociak.

Terminarz spotkań, szczegóły programu i zapisy dostępne są na stronie organizatora pod adresem: drogi-samorzadowe.pl

Nowy wpis

Aktualność
Eurovia Polska wspiera rozwój technologii przyszłości

Śląski Oddział Eurovia Polska we współpracy z Działem Technologii i Rozwoju udzieliły wsparcia studentom Politechniki Śląskiejprzy realizacji prac naukowo-badawczych prowadzonych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Eurovia Polska zaangażowała się w pomoc studentom ze Studenckiego Koła Naukowego TarMac w realizacji projektu badawczego nad technologią ARAMIS służącą do pomiaru odkształceń w czasie rzeczywistym w ramach cyfrowej korelacji obrazu (DIC). Technologia ta pozwala określić, przy użyciu zaawansowanego aparatu fotograficznego, jak dany przedmiot przemieszcza się w przyjętych odstępach czasu, dzięki czemu możliwa jest m. in. obserwacja ugięć nawierzchni podczas przejazdu samochodu.

Pracownicy Eurovia Polska wykonali warstwę z mieszanki niezwiązanej, na której następnie przeprowadzono pomiary nośności płytą statyczną VSS oraz badanie ugięć belką Benkelmana. Obecnie badania te są powszechnie wykorzystywane w celu weryfikacji poprawności wykonania warstw niezwiązanych oraz do oceny stanu technicznego nawierzchni drogi. Tym razem jednak badania wykonane w tradycyjny sposób zostały porównane z wynikami otrzymanymi podczas pomiarów wykorzystujących kamery, które umożliwiają określenie przemieszczeń w czasie rzeczywistym na podstawie wykonanej serii zdjęć.

Otrzymane wyniki są niezwykle obiecujące i pozwalają mieć nadzieję na wykorzystanie w przyszłości szybkich i wygodnych pomiarów przy pomocy zestawu kamer w zastępstwie tradycyjnych metod, wymagających stosowania ciężkiego sprzętu.

Greg

Pracuje w eurovi w Londynie i myśle żeby zrobić transfer do Mysłowic. Po przeczytaniu opini trochę mam obawy.

Tak10Nie

Greg 2
@Greg

Cześć ja pracuje w eurovia w franci regionie paryskim jusz 20 lat ale narazie niewiedzę przyszłość w Polsce

Tak
@Greg 2

A nie potrzebuja tam pracownika?

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
Kandydat

Witam, Czy ktoś mógłby przybliżyć czym zajmuje się specjalista ds. Sprzętu? Czy jeździ i naprawia, czy tylko kontroluje i dba by wszystko było sprawne. Dziękuję za pomoc

Usuwane wiadomosci
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.

(usunięte przez administratora)Oddział Mysłowice. Czy poprawiło się coś w kwestii firm podwykonawczych czy dalej jest podział na równych i równiejszych?

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.

Witam. Czy w oddziele Mysłowice zmieniło się coś odnośnie sprzętów od podwykonawców czy dalej są podziały na równych i „równiejszych”? Pozdrawiam.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.

Witam. Jak wyglada sprawa z najmem sprzętu - oddział Mysłowice. Zmieniło się coś czy dalej są równi i „równiejsi”? Pozdrawiam.

bolo

Gutek w tej firmie nie dają podwyżek ja się starałem biłem rekordy produkcji podnosiłem kwalifikacje zero podwyżki premii nikt nawet nie powiedział pocałuj(usunięte przez administratora)więc oczym ta gadka

Józik
@bolo

Dobre. W czasie gdy ja tam pracowałem od 2017 podwyżki były obligatoryjne 1 stycznia każdego roku, o około 5 proc. Premie były co miesiąc. Ile? 300 brutto, niby niewiele, ale jednak. Kilka miesięcy przed zamknięciem oddziału niestety skończyło się.

KOLEJNA ODSŁONA AKCJI #RAZEMDLASZPITALI

Na przełomie listopada i grudnia odbyła się czwarta i ostatnia w tym roku odsłona akcji #Razemdlaszpitali, w ramach której spółki Grupy VINCI działające w Polsce zapewniły posiłki dla medyków na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na wszystkie dziedziny naszego życia. Najbardziej jednak dotknęła personel medyczny, który każdego dnia podejmuje walkę o życie pacjentów zarażonych COVID-19, którzy w ciężkim stanie trafili pod ich opiekę.

W tym trudnym czasie życzliwe gesty mają wielką moc. Dlatego chcieliśmy po raz kolejny okazać naszą solidarność z pracownikami służby zdrowia przekazując ciepłe, pełnowartościowe posiłki regeneracyjne lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom ze szpitala zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie. W ten sposób spółki Grupy VINCI w Polsce po raz kolejny dziękują i wyrażają ogromne uznanie dla zaangażowania i heroizmu personelu medycznego.

Wszystkie odsłony akcji charytatywnej

Od marca tego roku, w ramach akcji #Razemdlaszpitali pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej. Nasza pomoc obejmowała przekazanie środków ochrony osobistej (maseczek, rękawic, przyłbic) oraz darowiznę sześciu respiratorów do szpitali w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Kaliszu i Bydgoszczy. W imieniu 12 spółek VINCI działających w Polsce, tj.: Warbud, Eurovia Polska, ATEM-Polska, Menard, ETF Polska, Soletanche Polska, Calanbau-TPI, Freyssinet Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobilier Polska, Axians Networks Poland, Remea – akcję koordynowała Fundacja Warbud – Warto Pomagać.

660 DRZEW NA 660-LECIE MIASTA MYSŁOWICE

Zlokalizowana w Mysłowicach jednostka Eurovia Polska (Sektor Mysłowice) została zaproszona przez Urząd Miasta do udziału w akcji „660 drzew na 660-lecie Miasta Mysłowice”.

Akcja zadrzewiania miasta to część kampanii edukacyjnej dotyczącej ochrony środowiska pn.: Zielone Mysłowice organizowanej w ramach obchodów 660 rocznicy nadania Mysłowicom praw miejskich.

W Inicjatywę mogły się włączyć zarówno osoby prywatne jak i firmy. Postanowiono, że z naszym udziałem zazieleni się teren miejskiego przedszkola nr 19 w Mysłowicach. Swoje miejsce na terenie przedszkola znalazło 5 pięknych platanów, które dzięki możliwości zrzucania kory, są wysoce efektywne w oczyszczaniu powietrza. Gatunek drzew dostosowany został również do specyfiki terenu. Ciekawostką może być fakt, że europejskie korzenie gatunku Platanus acerifolia wywodzą się z Francji.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 112 dni.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Eurovia Polska S.A? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

#RAZEM DLA SZPITALI

We wrześniu, tuż przed drugą falą epidemii COVID-19, spółki Grupy VINCI działające w Polsce kontynuując wspólną akcję #razemdlaszpitali przekazały polskim placówkom 6 ratujących życie respiratorów.

Rozpoczął się okres jesienno-zimowy, a wraz z nim przyszło nam zmierzyć się z drugą falą epidemii COVID-19, której skutkiem jest ponad 5 tysięcy osób przebywających w szpitalach w całym kraju, pośród których kilkaset wymaga intensywnej terapii i wspomagania oddychania za pomocą respiratora.
W tym trudnym czasie spółki VINCI kontynuują wspólną akcję #Razemdlaszpitali i niosą pomoc potrzebującym. Dzięki Fundacji VINCI, spółki Grupy VINCI otrzymały niezbędne środki na zakup sześciu wysokiej klasy respiratorów turbinowych Servo-air, które pomogą polskim medykom w walce o życie pacjentów. Respiratory trafiły do sześciu szpitali – w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Kaliszu, Szczecinie i Bydgoszczy.

Podarowany sprzęt nie wymaga centralnego zasilania sprężonym powietrzem ani podłączenia do prądu. Bateryjne zasilanie turbiny eliminuje konieczność stosowania ciężkich butli z gazem, dzięki czemu respiratory można łatwo przemieszczać z oddziału na oddział. Dostawa urządzeń obejmuje 24-miesięczną gwarancję, a także uruchomienie i szkolenie personelu medycznego. Koordynatorem wszystkich działań, w imieniu Clubu Pivot Poland, była Fundacja Warbud Warto Pomagać. Sprzęt został oznakowany logotypem akcji #Razemdlaszpitali.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu Radosław Kołaciński w słowach podziękowania zaznaczył, jak ważna jest otrzymana pomoc: Przekazany sprzęt stanowi dla nas ogromne wsparcie, posłuży on pacjentom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, u których pojawi się konieczność wspomagania ich niewydolnego układu oddechowego, zakażonych COVID-19. Dzięki wyposażeniu w turbinę możliwe będzie wykorzystanie respiratora w pomieszczeniach, które nie posiadają instalacji sprężonego powietrza, jak również podczas transportu pacjenta.
Od marca do września przy wsparciu Fundacji VINCI w gronie 12 spółek VINCI działających w Polce, tj.: Warbud, Eurovia Polska, ETF Polska, ATEM-Polska, Menard, Soletanche Polska, Calanbau-TPI, Freyssinet Polska, VINCI Facilities Polska, VINCI Immobilier Polska, Axians Networks Poland, Remea pomogliśmy już ponad 30 placówkom w całej Polsce. Wśród nich są szpitale, centra medyczne oraz domy pomocy społecznej.

NASZE PROJEKTY BADAWCZE

Eurovia Polska S.A. w ramach współpracy badawczo-rozwojowej z Wydziałem Budownictwa i Ochrony Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prowadzi zaawansowane badania nad mieszankami mineralno-asfaltowymi typu SMA-MA. Mieszanki te przeznaczone są do wykonywania warstw ochronnych na obiektach mostowych oraz warstw przeciwspękaniowych i przeciwzmęczeniowych w tradycyjnych konstrukcjach nawierzchniowych.

SMA-MA jest to mieszanka drobnoziarnista o wysokiej zawartości lepiszcza asfaltowego modyfikowanego polimerami wykazująca bardzo wysoką wytrzymałość na zmęczenie i rozciąganie. Mieszanki SMA-MA łączą korzystne cechy mastyksu, asfaltu lanego oraz mieszanek mastyksowo-grysowych typu SMA. Dzięki temu otrzymujemy elastyczny, szczelny oraz odporny na deformacje trwałe materiał, o dobrych parametrach reologicznych szczególnie w niskich temperaturach. Zastosowanie w układzie konstrukcji nawierzchni odpowiednio zdefiniowanej warstwy przeciwspękaniowej/przeciwzmęczeniowej pozwala uzyskać efektywne technicznie i ekonomicznie sposoby zwiększenia trwałości nawierzchni.
Doświadczenia uzyskane w ramach prowadzonej współpracy dały do tej pory bardzo dobre efekty i zostały wykorzystane już w kilku zadaniach realizowanych przez Eurovia, między innymi przy remoncie wiaduktu w Policach, budowie wiaduktu drogowego nad drogą ekspresową S3 „węzeł Tczewska” oraz przy budowie trasy autobusowo-tramwajowej łączącej osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia.
Jedną z większych inwestycji, jaką Eurovia zrealizowała w ostatnich latach z wykorzystaniem mieszanki SMA-MA, był remont arterii łączącej lewobrzeżną i prawobrzeżną część Szczecina, zwanej Trasą Zamkową. Zastosowano tam innowacyjną mieszankę SMA-MA 8 PMB 65/105-80 jako zabezpieczenie hydroizolacji o grubości ok. 3.0 cm na długości ok. 1,8 km.

PROGRAM PRAKTYK W EUROVIA

Teoria bez praktyki jest martwa, a praktyka bez teorii głupia – komentarz naszej praktykantki Barbary doskonale odzwierciedla niemałą potrzebę dzisiejszych uczniów i studentów, by w praktyce móc rozwijać kompetencje.

Umożliwienie studentom zdobycia praktycznych doświadczeń, a także promocja perspektyw rozwoju zawodowego w Grupie Eurovia to cele, jakie przyświecały organizacji naszego programu praktyk, którego pilotażowa edycja została zrealizowana w Sektorze Mysłowice.

Pod okiem naszych specjalistów pięcioro studentów poznało specyfikę pracy w wytwórni mas bitumicznych, laboratorium drogowym, dziale ofertowania i BHP, a także pozostałą działalność Eurovia. Aktualnie w naszym zespole jest z nami dwoje praktykantów. Jedna z uczestniczek pilotażowej edycji najbliższe 6 miesięcy spędzi w dziale ofertowania, natomiast piąta uczestniczka rozpoczęła praktyki od września w Szczecinie.

Jak wygląda program praktyk studenckich?

Zorganizowane na 3 poziomach praktyki kierowane są zarówno do osób, które zdecydowały się związać swoją przyszłość z budownictwem drogowym, jak również do studentów początkowych lat, stojących jeszcze przed wyborem specjalizacji.

Udział w praktykach pozwolił na zmierzenie się z zagadnieniami, na które nie każdy inżynier znajduje czas podczas rozwoju swojej kariery, a także na zdobycie cennych doświadczeń, których nie powstydziłby się żaden kierownik budowy. Warto podkreślić, że zgodnie z założeniami, tylko 1 praktykant odbywa praktykę na danym poziomie w danym czasie, co umożliwia zindywidualizowane podejście.
Adrianna

@były pracownik a jak dawno tam pracowałeś, może się teraz zmienił team?

Roman
Użytkownicy czekają na odpowiedź 210 dni.
Klient

Koledzy dajcie znać jak sytuacja jest w Eurovi jeśli chodzi o najem sprzętu.(usunięte przez administratora)

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 213 dni.

Czy w EUROVIA POLSKA S. A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 415 dni.

Jaka umowa obowiązuje w EUROVIA POLSKA S. A. podczas okresu próbnego?

Podwykonawca

Pracuje u jednego z podwykonawców Eurovi i ze swojej opserwacji mogę powiedzieć że pracownicy wyglądają na zadowolonych i nie wydaje mi się żeby musieli pracowaćtak ciężko jak u małych prywatnych pracodawców którzy liczą każdą złotówkę, niestety zdażają im się delegacje i nocki i z tym należy się liczyć. Co do płacenia podwykonawcą to nie ma żadnego problemu bo pieniądze wypłacane sąterminowo... z jednym ale... zdaża się czekać miesiąc na protokoły odbioru które są niezbędne do wystawienia faktury. Dodam jeszcze że jeśli chodzi o kontakt z firmą i organizaje pracy to jak wiadomo najwięcej zależy od kierowników, a tu jak wszędzie jest różnie

Zostaw merytoryczną opinię o Eurovia Polska S.A - Bielany Wrocławskie