Opinie o Bethink Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Bethink Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bethink Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bethink Sp. z o.o. w Poznań

UX/UI Designer

Mam za sobą trzy miesiące pracy w zespole LMS (rozwijającym technologiczne aspekty platformy e-learningowej). W swojej opinii uwzględniam przede wszystkim te rzeczy, których nie doświadczałam we wcześniejszych miejscach pracy. :) 1. Otwarta, szczera i konstruktywna komunikacja - z nastawieniem na porozumienie i bez jakiejkolwiek formy przemocy: - Dzięki temu nie boję się otrzymywać feedbacku do swojej pracy, a także czuję pełną otwartość na dzielenie się swoimi opiniami i potrzebami. - Efektywna komunikacja jest elementem, o którym stale dba Bethink i efekty tej pracy są naprawdę odczuwalne. - Kto ma za sobą czytanie maili wypełnionych frustracją, a nawet nieprzyjemnymi epitetami, ten zrozumie, jak cenną rzeczą jest dbałość o poziom i efektywność komunikacji w zespole. 2. Nastawienie na optymalizację i automatyzację: - Proces pracy jest przemyślany, dobrze ułożony i stale ewaluowany. Pracujemy w oparciu o 2-tygodniowe sprinty. - Korzystamy z dedykowanych narzędzi i masy automatyzacji, dzięki którym wielu rzeczy nie trzeba robić ręcznie. To naprawdę duże wytchnienie. 3. Obecność wykwalifikowanych osób: - Na pokładzie pracują osoby z ogromną pasją do rozwoju i z dużą wiedzą. Co więcej, te osoby stale dzielą się wskazówkami na temat możliwości optymalizacji pracy. - Czuję, że naprawdę mam się czego uczyć od seniorów, z którymi współpracuję. 4. Firma z misją: - Bethink ma konkretną wizję, a także odpowiedni poziom wiedzy do tego, aby odmieniać kształt poziomu edukacji w Polsce i na świecie. - Miałam wielokrotną okazję stykać się z nieefektywnymi formami nauczania - czy to w szkole czy na szkoleniach. Dobrze pracować w miejscu, które naprawdę jest w stanie to zmienić i pomagać ludziom stawać się lepszymi specjalistami w danej dziedzinie. Czy Bethink jest dla każdego? Zapewne nie. Myślę, że to miejsce pracy dla tych, którym zależy na szczerej komunikacji, ustrukturyzowanej pracy oraz na działaniu w oparciu o konkretną i pożyteczną dla świata misję.

@nick Nowy wpis
@UX/UI Designer

Po 3 miesiącach to każda firma jest fajna

UX/UI Designer Nowy wpis
@@nick

@nick Otóż... nie. :) Nie bez powodu istnieje coś takiego, jak 3-miesięczny okres próbny (dla pracownika/pracodawcy). Przez taki okres można zweryfikować wiele aspektów funkcjonowania firmy. Jeśli ktoś ma dobrze ugruntowane wymagania, wartości i motywacje, to po 3 miesiącach jest się w stanie przekonać, czy odnajduje się w danym miejscu pracy. Plus wcześniejsze doświadczenie w innych firmach pozwala porównywać podobieństwa i braki w funkcjonowaniu różnych firm. I takie rzeczy naprawdę szybko "wychodzą". Twój komentarz odbieram jako chęć "przyczepienia się", bez uzupełnienia tego o naprawdę konstruktywny i wnoszący coś do dyskusji komentarz. Pozostaje mi życzyć Tobie rozwoju swoich umiejętności, jeśli chodzi o skuteczną ocenę danego miejsca pracy.

@@nick Nowy wpis
@UX/UI Designer

3 miesiące to bardzo krótki staż pracy, jasne że można wyłapać w tym czasie sporo rzeczy, ale na pewno nie większość. Doświadczenie z innych firm pozwoli jedynie na wyłapanie tych wad z którymi miało się styczność wcześniej, a pula wszystkich jest ogromna. Dodatkowym czynnikiem zaburzającym ocenę jest nienaturalnie wysoka motywacja nowego pracownika która może się utrzymywać ok 3-6m. A i nierzadko nowi mają taryfę ulgową spowodowaną tym że ciężko jest stwierdzić czy gorsze wyniki są efektem niedostatecznego wdrożenia, czy brakiem umiejętności. Czy wystarczająco rozwinąłem swój skrót myślowy?

Czy w firmie Bethink Sp. z o.o. można pracować zdalnie?

UX/UI Designer Nowy wpis

Tak, istnieje możliwość zarówno pracy zdalnej, hybrydowej, jak w siedzibie firmy. Jest pełna elastyczność odnośnie tej kwestii. :)

Odradzam z następujących powodów: - mikromanagement kodu: permanentne ingerencje w implementacje, głównie w jej najniższe warstwy, brak wpływu na wygląd kodu źródłowego - regularnie odbywające się spotkania trwające nawet 4h - dług technologiczny tak duży że odsetki od niego można wrzucać koszty - atmosfera pracy pod presją np: trzeba było wykłócać się o możliwość wzięcia urlopu

Adam K., współtwórca

Chyba wiem, komu odpowiadam, więc pozwolę sobie uwzględnić w odpowiedzi pewne aspekty naszej współpracy, oczywiście bez personaliów. Po pierwsze - naprawdę dziwi mnie ten kanał anonimowego wyrzucenia frustracji po ponad 2 latach od zakończenia współpracy. Nazywam to frustracją, bo jeśli pomimo naszych starań przekazania Ci konstruktywnej informacji zwrotnej i cierpliwych prób ukierunkowania współpracy na właściwe tory opisujesz publicznie tylko negatywne aspekty, to inaczej nie jestem w stanie tego nazwać. Ale cóż - Twoja decyzja. Odnosząc się do poszczególnych, opisanych przez Ciebie aspektów: → Micromanagement kodu - pewnie każdy ma inaczej zawieszoną poprzeczkę dla tego pojęcia. Nasze podejście jest takie - ustalamy ZESPOŁOWO standardy i wizję rozwoju technologicznego. Jeśli ktoś wykazuje zrozumienie jednego i drugiego, to dostaje coraz większą autonomię. Jeśli ktoś proponuje ROZSĄDNE zmiany w owych standardach, które uwzględniają kontekst biznesowy i inne potrzeby technologiczne - są one wdrażane. Jeśli natomiast ktoś nie wykazuje powyższych cech, to naturalnym jest próba wskazania właściwej (czyt. wybranej przez zespół) ścieżki poprzez głębszą ingerencję. Jeśli ktoś skuma, to wracamy do początku i dążymy do autonomii. Jeśli ktoś natomiast usilnie się opiera, to kończymy współpracę, bo ile można się siłować? W końcu jedną z dysfunkcji zespołu jest przedkładanie celów indywidualnych ponad zespołowe, które zasilane jest wysokim ego i przywiązaniem do własnej wizji. → Długie spotkania - cóż, to w sumie pochodna poprzedniego punktu. Ukucie wspólnej wizji, którą wszyscy rozumieją i są w stanie z tą wiedzą działa autonomicznie w skomplikowanej domenie, jaką jest edukacja, wymaga czasu. W Bethink odkrywamy nieznane - wdrażamy rozwiązania edukacyjne, które nie istnieją w żadnym innym LMS. Zresztą narzekanie na samą długość spotkań bez kontekstu tego, czy a) były potrzebne, b) były efektywnie przeprowadzone, c) dały pożądane rezultaty, uważam co najmniej za profesjonalną niedojrzałość. Stale pracujemy też nad optymalizacją procesu. W ostatnim roku udało się większy ciężar w przygotowaniu nowych inicjatyw przerzucić ze spotkań kick-offowych na dokumenty w Confluence, które stanowią aktualne zestawienie wszystkich założeń. Z regularnych spotkań całym zespołem mamy tylko Review, Retro i Planning raz na 2 tygodnie, a w podgrupach przygotowujemy się na nie w ramach Refinementów. → Dług technologiczny - nie przeczę, istnieje. Oczywiście, że istnieje. Taka jest nasza historia - nie mieliśmy finansowania z VC i hordy koderów od początku. Wszystko wyszarpaliśmy sami i trzeba było przede wszystkim zrobić tak, żeby zweryfikować product-market fit i utrzymać firmę na powierzchni. Wkładamy cały czas sporo wysiłku, żeby godzić nowe potrzeby biznesowe, kluczowe dla dywersyfikacji przychodów, ze stopniowym refactoringiem istniejących modułów. Czy podjęliśmy same dobre decyzje? Oczywiście, że nie. Jestem w stanie wskazać kilka ze swoich, które uważam wręcz za fatalne. Powodem do wstydu nie jest dla mnie jednak popełnianie błędów, tylko nieprzyznawanie tego. Swoją drogą, przez ostatnie 2 lata (ponad), od kiedy się rozstaliśmy, wiele się zmieniło. Także sam fakt, że komentujesz stan aktualny z perspektywy przeszłych doświadczeń odbieram jako nieuczciwość. → Praca pod presją - tutaj wręcz brak mi słów. Zapraszam przede wszystkim do kontaktu z ekipą w tej kwestii. W całej historii firmy zdarzyło się kilka okresów "crunchowania". Taka natura rynku edukacyjnego - albo zdążysz na wrzesień/październik, albo nie ma sensu już czegoś release'ować. Rzeczywiście 2021 rok był dosyć intensywny, ze względu na olbrzymi projekt, wymagający koordynacji wielu inicjatyw w całej firmie. Przy czym ta intensywność sprowadziła się do tego, że na ostatniej prostej pojawiło się trochę nadgodzin i trzeba było pokoordynować wzajemnie urlopy, żeby się wyrobić. Po releasie natomiast wszyscy sobie odebraliśmy ten czas w dodatkowym wolnym (tego już nie doświadczyłeś). Jeśli nazywasz dyskusję na temat zasadności urlopu w kontekście Twojego okresu naprawczego oraz obciążenia całego zespołu "wykłócaniem" - cóż, ponownie - każdy z nas może mieć inaczej zawieszoną poprzeczkę. Rozumiem, że dla Ciebie to mogło być za dużo. Jednocześnie dla wszystkich pozostałych, to było oczywiste. Od tamtego czasu znów wiele się zmieniło. Ostrożniej szacujemy czas potrzebny na projekty, stale poprawiamy umiejętność zarządzania scopem i planowania inkrementów. Dlatego podobna sytuacja nie miała miejsca od dawna. --- Niezależnie od Twojej opinii, którą nadal uważam za krzywdzącą - powodzenia. Mam nadzieję, że poza Bethink znalazłeś to, czego szukałeś. ???? --- Jeśli ktoś z czytających dotarł aż tutaj - gratuluję i podziwiam. ???? Nieustająco, zwłaszcza w razie wątpliwości, zapraszam też do kontaktu na LinkedIn - czy to ze mną, czy bezpośrednio z członkami zespołu, którzy są w stanie zapewnić kontrapunkt dla opinii na GoWork. ????

Szkoda czasu

Pracowałem tu przez chwilę, i to był zmarnowany czas. Podczas rekrutacji przedstawione projekty wydawały się ciekawe, natomiast jeden szef dyktuje jak co ma wyglądać. Nie ma zaufania do umiejętności, trzeba cały czas udowadniać swoją wiedzę (mimo, że przełożony sam jej nie ma). Szkoda czasu dla seniora, bo tutaj więcej się czasu straci na dyskusję, niż na faktyczną pracę. Na przyszłość zapytałbym pracowników firmy, jak się im pracuję przed decyzją o zatrudnieniu.

Adam K., współtwórca Bethink
@Szkoda czasu

Przykro mi to czytać dlatego, że nawet nie zdecydowałeś podpisać swojej opinii i nie wiem nawet, komu odpowiadam. Jeśli oceniasz swój czas z nami, jako zmarnowany, to trudno mi z tym polemizować - Twoje prawo tak uważać, Ty znasz swoje cele zawodowe i personalne. Odnosząc się natomiast do tego, że trzeba cały czas udowadniać swoją wiedzę... Jeśli uważasz to za wadę, to rzeczywiście nie było nam po drodze. :) Zarówno mój wspólnik, jak i ja chcemy, żeby w Bethink tak samo istotne jak posiadanie informacji i umiejętności, była zdolność ich użycia w argumentacji. Z mojego osobistego doświadczenia, jeśli ktoś ma rzeczywiście ustrukturyzowaną wiedzę, to nie ma problemu z uzasadnieniem swoich decyzji. Nie wszystkim to pasuje, niektórzy chcą, by ich opinia była uważana za wiążącą na podstawie doświadczenia lub stanowiska. Inni jednak wykorzystują to jako okazję do rozwoju i z czasem zauważają, że znacznie lepiej potrafią argumentować swoje decyzje. Co ciekawe, nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Co do decyzyjności - przyjęliśmy świadomie model autokratyczny (fancy nazwa to "wizjonerski"). Żadnego innego nie uważamy za efektywny. Natomiast w żadnym wypadku nie oznacza to braku delegowania. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy zespół liderski urósł dwukrotnie i coraz więcej osób uzyskało maksymalny poziom autonomii, czyli możliwość kształtowania zarówno celów, jak i metod działania. Wszyscy jednak "wypracowali" sobie tę autonomię. Wykazywali odpowiedzialność i postawy liderskie zanim jeszcze nimi byli. Umieli skutecznie przekonywać innych do zasadności swoich propozycji, opierając się na merytoryce, a nie stanowisku. W naturalny sposób wyłaniali się więc jako liderzy i z czasem było to tylko formalizowane. Więc tak, jeśli ktoś liczy, że przyjdzie i będzie decydować od dnia "0", to rzeczywiście lepiej nie marnować swojego i naszego czasu. :) Kończąc, zdecydowanie podpisuję się pod ostatnim zdaniem: "Na przyszłość zapytałbym pracowników firmy, jak się im pracuję przed decyzją o zatrudnieniu"! Serdecznie zachęcam do tego kontaktu. :) Cyklicznie przeprowadzamy wewnętrzne ankiety dot. m. in. zadowolenia z pracy w Bethink, w których zgodnie z fundamentalną zasadą transparentności, często otrzymujemy ważne sygnały, na które reagujemy. I w których 100% ekipy deklaruje chęć polecenia pracy w Bethink. Także śmiało, pytajcie, to super pomysł. :) W razie czego, mnie też możecie łatwo znaleźć na LinkedIn. :) Dobrego dnia!

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Bethink Sp. z o.o. na stanowisko SEO Specialist? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Zostaw merytoryczną opinię o Bethink Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Bethink Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bethink Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bethink Sp. z o.o.?

Bethink Sp. z o.o.
  • Henryka Sienkiewicza 8 lok. 1