Opinie o Fast White Cat S.A. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Fast White Cat S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Fast White Cat S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fast White Cat S.A. w Wrocław

Zxc

Perspektywa pracownika, który spędził w FWC za dużo czasu. Od dawna mam nadzieję, że firma w końcu zrozumie swoje błędy, jednak od znajomych z tej firmy wiem, że dalej trwa w wyparciu, a większość negatywnych opinii to nadal czysta prawda.. Na zewnątrz firma wygląda w porządku i profesjonalnie. Lekki nacisk na pozytywne wypowiadanie się w internecie mające firmę wybielić. W środku to porażka, zarządcze januszerstwo i krycie siebie nawzajem. Od samego początku nowi pracownicy mają przykaz: siadaj, rób, sam się wprowadzaj i czemu jeszcze nie rozumiesz. Żadnych rozmów, feedbacku i traktowania jak człowieka. Zamiast tego słuchanie uprzedzeń, obgadywania za plecami bez poznania zdania i perspektywy pracownika. Twoją wartością staje się nie Twoja praca, a co ktoś o Tobie powiedział. Firma, w której prośba o pomoc jest traktowana przez wiele osób jak nieudolność, niewiedza i bycie gorszym. Zero przyznawania się do błędu, pretensje niespełnienia niewyklarowanych oczekiwań. Nie każdy umie odnaleźć się w tej atmosferze krakania między wronami. Żonglerka projektami to norma, ewentualne rozmowy o podwyżkach w atmosferze wielkiej wyjątkowości, głównie jednak, nie tylko moim zdaniem, udowadniania jak bardzo nie zasługujesz na więcej

Lilka Nowy wpis

Senior IT Project Manager widzę, że jest potrzebny. inne oferty ze strony mi się nie wyświetlają a przyznam, że niestety nie spełniam warunków (2 lata doświadczenia na analogicznym stanowisku). czy juniorzy będą brani pod uwagę w najbliższym czasie?

Zxc Nowy wpis

Do teraz tak macie, że informacji zwrotnej brak? Przynajmniej na to wygląda po ostatniej opinii tu we wpisach z tym, że ona sprzed 6ściu miesięcy jest. jedyna dostępna teraz oferta na stronie to Senior Business Development Specialist. Nie wiecie przy tym czy jakoś od nowego roku nie będzie zapotrzebowania na stanowiska typowo juniorskie? Jestem osobą bez doświadczenia i dopiero przyglądam się firmie.

Bardzo nie polecam wchodzenia w proces rekrutacyjny tej firmy. Rekruterka po kilku tygodniach od aplikacji skotnatkowała się ze mną. Miała ustalić rozmowę z Hiring Managerem ale dopytywała o oczekiwania itp. po mojej odpowiedzi kontakt się urwał. Żadnej informacji zwrontej, ani zaproszenia na spotkanie, ani odrzucenia. Szkoda czasu.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Fast White Cat S.A.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Technolog wyposażenia wnętrz? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
NoNoNo

Ta firma to jedna wielka porażka, niektórzy ludzie fajki ale zarząd robi wszytsko aby stamtąd uciekali.nie szanują nikogo i w ogóle nie potrafią zarządzać. Wzajemne obmawianie i nawet groźby, ciekawe jak długo to jeszcze bedzie trwać...

Czesław
@NoNoNo

Serio zarząd chce żeby pracownicy się zwolnili? To kto wtedy będzie robił? Nie przesadzasz trochę? Jakie groźby masz na myśli?

Dosłownie FWC wysłało wiadomości do pracowników aby zostawiali tu pozytywne oceny - stąd taki napływ pozytywnych opinii od ok. 6 grudnia

Nie moze byc pusty

Potwierdzam to info. Był taki mail.

NoNoNo
@Nie moze byc pusty

Tak też to potwierdzam. Robią wszystko aby się wybielić

Kot

W FWC jest ok, firma spełnia moje oczekiwania na tyle że nie szukam roboty już od ponad 2 lat. Projekty do których trafiam są spoko. Stawki napewno nie są takie jak w projektach zagranicznych ale ja nie narzekam. To co najbardziej cenię w FWC to że zawsze można pogadać jak coś Cię gryzie, będziesz wysłuchany i zostaną podjęte działania żeby coś zmienić o ile się da. Atmosfera jest spoko, fajni ludzie komunikujący się bardzo otwarcie. technologicznie jest naprawdę ok. Jeśli rozważasz rekrutację do FWC to poprostu spróbuj, pogadaj, sam się przekonasz że firma robi świetne wrażenie - długoterminowo też się moim zdaniem spisuje.

Elżbieta
@Kot

Brzmi serio OK. Mnie właśnie interesuje atmosfera i relacje w firmie, bo widziałam ogłoszenie w necie na stanowisko Testera Oprogramowania. Czy firma oferuje jakieś spotkania, wyjazdy integracyjne, aby właśnie te dobre i fajne relacje budować? Brat szuka pracy

Pracownik Incognito

Generalnie rzecz biorąc jak najbardziej polecam, a trochę już tu siedzę (staż pracy miedzy 1-3 lata :)). Wiadomo, że jak w całym IT dużo zależy od projektu / klienta / zespołu i chęci (również naszych) do poprawienia jakości pracy, ale w FWC te chęci są. Firma jest otwarta na dialog i pomysły, elastyczna w podejściu do ich realizowania.

Mam negatywne odczucia. Zlewcze podejście do tematów, jedna wielka dezorganizacja - jak najszybciej uciec bo to tonący statek. Stawki też pozostawiają wiele do życzenia porównując z branżą

Romek

Zdecydowanie dobre miejsce do pracy. Fajna atmosfera, wybór projektów. Duża samodzielność i właściwe wsparcie ze strony firmy.

Dorota
@Romek

Super, a czy rekrutacje ciężko przejść aby otrzymać etat? Duże są wymagania? No i co masz na myśli mówiąc o tym wsparciu, bo to też ciekawa kwestia?

ARW

Ciekawe i ambitne projekty, wysoki poziom technologiczny, przyjazna atmosfera, możliwość pracy zdalnej. Z mojej perspektywy - wielu lat pracy w FWC - same pozytywy.

@ARW

A na pracy zdalnej zapewniają niezbędny sprzęt? Trzeba czasem pojawić się w biurze?

@Monika

Tak zapewniają sprzęt, a do biura nie trzeba przyjeżdżać.

@Monika

Sprzęt jest zapewniony przez firmę albo FWC refinansuje samodzielny zakup komputera według preferencji pracownika. W biurze można się pojawiać, ale nie ma takiej konieczności.

Jednorożec
@ARW

Refinansowanie polega na zwrocie 1/36 kwoty zakupu nowego sprzętu co miesiąc a więc po 3 latach można brać nowy.

MagDev

Nie polecam, mega słabe podejście do ludzi. Zero wprowadzenia do firmy czy projektu, pierwszy dzień w stylu - masz, siadaj i rób (ja rozumiem że na pewnym poziomie sie tego wymaga ale choć początkowe zapoznanie co i jak). Technologicznie niby spoko, na wysokim poziome ale odniosłem wrażenie że w większości jest to przerost formy nad treścią jeśli chodzi o dockera i jego użycie. Ogólnie to (usunięte przez administratora) goni (usunięte przez administratora) ale jak widać projekty idą a kasa leci :)

Dr No

Potwierdzam tą opinię

@MagDev

Czyli na samym początku pracy w tej firmie nie ma totalnie ani jednego dnia szkolenia ? Które by wdrożyło do pracy ?

były
@Zuzanna

Dokładnie tak było w moim przypadku. Przyszedłem na spotkanie, dostałem podstawowe informacje o firmie, dostępy i rzeczy do robienia w pierwszy dzień.

senior
@Zuzanna

@Zuzzanna Magento to Magento, jeśli ma się jakieś doświadczenie z tą platformą to generalnie wie się "co gdzie leży"... no chyba, że jest się komplentym juniorem no to wtedy zrozumiałe. @MagDev Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, że dostałeś coś do zrobienia bo w końcu wiesz... przychodzisz do pracy a nie na plażę ;)

Jednorożec
@MagDev

Nie wiem jak MagDev, ale ja miałem 3 dniowy onboarding na instalację środowiska, zapoznanie się z projektem, wewnętrzną dokumentacją i systemami.

Programista FWC

Polecam. Fajne podejście do ludzi. Normalna atmosfera. Ciekawe projekty i zgrana ekipa a to jest jeden z najważniejszych czynników w pracy bo to przecież ludzie tworzą firmę a nie odwrotnie. Praca oczywiście przy projektach opartych głównie na Magento 2 i z wykorzystaniem Dockera. Dbanie o kod i częste code review pomaga się rozwijać. Więc jeśli chcesz się rozwijać i mieć kontakt z fajnymi ludźmi to nic nie stoi na przeszkodzie aby aplikować do FWC :)

Czy w firmie Fast White Cat S.A. można pracować zdalnie?

dev

Można. Aktualnie jest to preferowana forma pracy ale firma ma jeszcze kilka biur w różnych miastach. Jeżeli masz potrzebę, można pracować również z tych biur.

Agata
@dev

firma zapewnia dobry sprzęt do pracy zdalnej? Pracujecie na Macach czy Windowsie? I w jakich godzinach trzeba być przy komputerze?

Forma współpracy

Cześć, jaka forma współpracy jest oferowana przez firmę?Czy firma oferuje umowę o pracę czy tylko B2B?

@Forma współpracy

a o jakieś konkretne stanowisko pytasz czy ogólnie?

Zidane

Najgorsza firma w jakiej pracowałem. Wprowadzenie do projektu trwało 2 minuty, a atmosfera najgorsza w historii "footballu". Najbardziej sztywni ludzie, którzy przez 2 miesiące uśmiechnęli się 0 razu. Mega presja czasu na taski. NIE POLECAM NIKOMU.

Ronaldinho
@Zidane

No hej Mateusz ;) Rzeczywiście wymagamy od ludzi, żeby pracowali, zasadniczo taka jest idea tego biznesu, cóż zrobić. Wiemy, że nie każdemu to odpowiada. Widząc Twój kod faktycznie nie mieliśmy powodów do uśmiechu, nad czym również ubolewamy.

@Ronaldinho

W takim razie następnym razem, zróbcie lepszą rekrutację, ponieważ straciliście nie tylko swój czas, ale także i mój, który mógłbym przeznaczyć na rozwój. Na rozmowach pytacie o podstawowe rzeczy, a potem macie pretensję, że ktoś nie radzi sobie z zaawansowanymi rzeczami ;] Zasadniczo kończę to dyskusję, chciałem tylko dodać kolejną negatywną opinię jedną z setek, które macie, więc dla Was to bez znaczenia, bo liczą się $$$, w sumie na tym ten biznes polega ;]

@Zidane

o jakie zaawansowane rzeczy chodzi? nie szkolą w takim razie przed rozpoczęciem pracy w tej firmie, że później się o coś czepiają?

@Zuzanna

Żadnego szkolenia nie było, tak jak wpisałem wprowadzenie do projektu trwało 2 min. Jeśli chodzi o poziom zaawansowania, to bardziej chodziło mi o rzeczy, z którymi nie miałem do czynienia, a wymagane było pisanie dobrego kodu już od pierwszego dnia. Dla przykładu: Ja 2 lata pracowałem w Styled Components, tam componenty były pisane w Tailwind. Wcześnie korzystałem z REST API tutaj był GraphQL sporo nowych bibliotek itd. Na rozmowie ani słowa o tych rzeczach, no i nie ma żadnego czasu na naukę tych rzeczy, gdyż masz dużą presję czasu na taski itd. Ogólnie praca jako programista jest dla mnie mega wspaniałym, ale okres w FWC, był moim najgorszym w całej karierze, na szczęście udało się uciec ;]

Gabriela
@Zidane

ciekawi mnie bardzo jak wyszło ostatecznie ze w danym kodzie nie pisałeś i nikt tego nie wykrył na rozmowie z tobą, co ci kazano robic, uczyc sie czy tematem zajął się ktoś inny ?

normalny człowiek

niestety nie polecam. w tej firmie nie liczy się człowiek, tylko pieniążki. to co aktualny zarząd mówi nijak ma się do działań, które podejmują. omijajcie z daleka, odradzam.

Gabriela
@normalny człowiek

jakis przyklad takich złych działań zarządu podasz ?

Programista

Fajna firma, dobra atmosfera i spoko kasa.

dev

najpierw rekruter mówi o widełkach na konkretnym stanowisku + dodatek za jakieś obowiązki, potem team leader mówi ze maksymalnie to przewidują dużo mniejszy budżet, po czym brak kontaktu po rozmowie rekrutacyjnej. według mnie brak profesjonalizmu. tylko stracilem czas na kontakt z tą firmą.

Helena
@dev

Przykro. A miałeś w ogóle szansę podać swoją stawkę, czy tylko słuchałeś o tych możliwościach coraz mniej i mniej?

dev

Oceniam fwc pozytywnie, atmosfera jest fajna, ludzie pomocni, komunikacja płynna- mimo pełnej pracy zdalnej. Technologicznie zaawansowani na bardzo wysokim poziomie, w ciągłym rozwoju. Stawki są rynkowe i zawsze można o nich gadać.

Paulina
@dev

A jak dokładnie wygląda praca zdalna w Fast White Cat? Czy jest jakaś organizacja pracy, której trzeba przestrzegać czy pracownik ma elastyczność jeśli chodzi o godziny? Czy co jakiś czas trzeba jednak zjawić się w firmie czy nie ma takiej potrzeby?

@Paulina

nie ma żadnej organizacji, bo nie ma umów o prace tylko śmieciowe kontrakty

Helena
@pracownik

Skoro śmieciowe to pewnie czas pracy jest elastyczny? Przecież zlecenia nie powinno się wykonywać w godzinach, jak na etacie.

Zostaw merytoryczną opinię o Fast White Cat S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Fast White Cat S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fast White Cat S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fast White Cat S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 12 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fast White Cat S.A.
2.5/5 Na podstawie 88 ocen.

Fast White Cat S.A.