Opinie o Evk Sp. z o.o. w Biestrzynnik

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Evk Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Evk Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Evk Sp. z o.o. w Biestrzynnik

Pracowałem w tej firmie bardzo krótko jako pomocnik magazyniera i odradzam zatrudniać się tam. Moja praca polegała głównie na wyjazdach służbowych na których odbieraliśmy sprzęt komputerowy. Delegacje rozpoczynały się o 5-6 rano a zdarzały się sytuacje, że kończyliśmy grubo po 22. Stawka za wyjazd to 150zł brutto premii. Wychodzi ok 100zł na ręke. Praca bardzo ciężka. Dźwiganie ciężkich serwerów. Przenoszenie kilkuset komputerów ręcznie po schodach bez dostępu do windy. Delegacje 2-3 razy w tygodniu. Kierowcy za wyjazdy w czasie delegacji nie mają nic dodatkowo płacone. Po za tym praca na magazynie typu pakowanie palet, testowanie.

@Bolo

Można liczyć na samochód służbowy w tym zakresie? To rozumiem, że nie jest to rozliczane za godziny tylko za wykonane zlecenie odbioru? Na jakiej to umowie, jest w ogóle jakaś?

Vadym

Jako były pracownik odradzam pracę w tej pseudo-firmie. Jeżeli ktoś planuje podjąć pracę w miesiącach październik-listopad to niech bierze pod uwagę fakt, że po 3 miesiącach zostanie zwolniony. Okres październik-styczeń to najgorętszy okres w tej firmie. Szukają tzw "sezonowych" pracowników. Brak poszanowania i szacunku do pracownika ze strony szefostwa. Łamanie kodeksu pracy. Nie raz widziałem osoby które wychodziły z płaczem po rozmowie z szefem. Jeżeli szanujesz swoje zdrowie i psychikę to odpuść sobie.

@Vadym

W 100% zgadzam się z tym komentarzem. Pracowałam na umowę-zlecenie którą miałam podpisaną do 29.12 bieżącego roku. Dokładnie w tym dniu z zostałam poinformowana, że nie ma do mnie pracy. Dostałam tylko informację, że będą dzwonić jak będzie praca dla mnie. Nigdy więcej w tej PSEUDO-FIREMCE. Odradzam każdemu.

Zarządzanie jest nieśmiesznym żartem. Szefowa chodzi i co chwile zmienia zdanie co do przebiegu prac w ciągu dnia. Będąc magazynierem stajesz się również testerem sprzętu jak i jesteś wysyłany na delegacje (150 zł brutto za cały dzień xD) oczywiście za minimalną krajową. Zero poszanowania do pracownika, zaczepianie go podczas przerwy gdzie zasługuje na te 20 minut spokoju. Szef opowiada bajki jak firma nie jest ogromna, a tak naprawdę 1/3 pracowników zostaje zwolniona bo nie mają co robić. Januszex jak ich mało i nie dziwie się że co chwile PiP wjeżdża na kontrolę.

Przemysław Nowy wpis

No co ty? Chce się dostać tu do pracy na magazyn ale wolałbym nie być jednocześnie testerem bo się na tym nie znam. Dają chociaż firmowe auto jak wysyłają cię na delegacje? Dużo osób jest na magazynie bo jak tak rozparcelują ludzi po innych robotach to w ogóle ma kto robić jako magazynier, co?

@Przemysław

Auto firmowe jest, ale z ograniczeniem do 120 na godzinę. Przekroczysz to szef dzwoni z pretensjami i zazwyczaj jest potrącane z premii za to. Sam bus jest w średnim stanie i aż strach tym jeździć.

Kiedyś szukali testera sprzętu IT, czy takie stanowisko obecnie funkcjonuje we firmie? Jeśli tak to chciałbym złożyć cv, nawet w ciemno, bardzo mi zależy. Wtedy pisano, że to praca w Opolu, a czy byłaby możliwość (usunięte przez administratora) zdalnej albo chociaż hybrydy? 5 lat temu stawka wynosiła 15 brutto, więc jak ktoś wie to podajcie ile teraz można zarobić.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Na stronie Praca.gov.pl zamieszczono 14 kwietnia kilka aktualnych ofert pracy do firmy Evk Sp. z o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Konserwator. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Przykro mi. A jaki konkretnie był powód zwolnienia? Ja pojawiłem się tutaj, bo przez przypadek natrafiłem na starą ofertę pracy dla testera sprzętu i zainteresowałem się tym stanowiskiem. Nie wiem czy w ogóle jeszcze kogoś zatrudniają ( na testera), bo oferta była dodana jakieś 5 lat temu.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Evk Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.

@Vadym

Wpis na temat łamania kodeksu pracy to spore zarzuty. Wytłumaczysz co masz konkretnie na myśli i co twoim zdaniem jest łamane? Pracownicy zatrudniani w najgorętszym okresie informowani są o tym, ze współpracą może nie zostać przedłużona? Skoro pracy jest najwięcej to pensje też odpowiadają wymaganiom firmy, np jakieś extra premie za te msc?

Vadym

Podam jeden z przykładów: brak dnia wolnego za święto które wypada w sobotę.

PRACOWNIK

Nie wiem czy podlega to pod kodeks pracy, ale w firmie brakuje pomieszczenia socjalnego dla pracowników. Wszystkie posiłki są spożywane na korytarzu, przy wejściu do firmy. Nie ma tej firmie miejsca gdzie pracownik by odpoczął w spokoju podczas przerwy.

Nie wiem

Ile osób pracuje na oddziałach w Opolu? Mozna palic ?

Bolo
@Nie wiem

Panuje absolutny zakaz Palenia w trakcie pracy włączając w to przerwę.

@Bolo

Nawet na przerwie nie można zapalić? Nawet na zewnątrz? Co się stanie, jak pracownik podczas przerwy wyjdzie na zewnątrz i zapali? Jest za to zwolnienie, jakaś kara np. odebranie premii? Jakiś kierownik sprawdza, kto na przerwie pali??

Zwolniona

Jest absolutny zakaz palenia na terenie firmy oraz poza nim, nawet podczas przerwy. Za złamanie tego zakazu odbierana jest premia.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Evk Sp. z o.o.?

W firmie EVK nie ma kierownictwa. Wszystkim co dzieje się na firmie , zarządza szefostwo i to oni wydają polecenia.

Jadzia

I szefostwo zna się na wszystkich problemach na co dzień? Te polecenia zawsze są trafione i adekwatne do stanowisk? Iloma ludźmi zarządza sam szef? Może chociaż jakiś zastępca jest do pomocy?

Inga

Wspominasz o premiach, a co z samymi podstawami? ile na start tu proponują? Trzeba mieć wgl jakieś uprawnienia żeby być tu magazynierem?

Olcia

Ale jak zdarzało wam się kończyć nawet późno wieczorem to jakieś nadgodziny za to wypłacano czy tylko ten dodatek w postaci premii za delegacje? O tak częstych delegacjach informują na rozmowie o pracę czy wychodzi to dopiero jak już się pracuje? Można zrezygnować z delegacji?

@Olcia

Tylko dodatek za delegację. Tak w ogłoszeniu o pracę jest informacja o częstych delegacjach (1-3 w tygodniu)oraz od kandydata wymagany jest sprawny kregosłup.

Mirka

To ile dostaje się tego dodatku, konkretna to kwota? Co ma wspólnego sprawny kręgosłup, dużo fizycznie się pracuje na tych wyjazdach?

A czy na magazyn zatrudniane są kobiety? Czy ze względu na dźwiganie, nie ma szans, aby zostały one przyjęte? Szukam pracy w okolicy i jestem ciekawa, czy mam tutaj szansę...

Bolo
@Mirka

Sprawny kręgosłup do dźwigania sprzętu na magazynie lub odbiorach. Delegacja to czas pracy na miejscu bez dojazdu. Odbiór w Warszawie to 6h podróży (czas wolny pracownika) bezpłatny, 6h płatne oraz do tego 150zl brutto. Kierowcy bez badań wpisani jako pracownicy biurowi a prowadzenie pojazdu to nie płatny czas wolny. Samochód z systemem GPS oraz regulamin prowadzenia pojazdu. Zakaz przekraczania 120km/h pod karą pozbawienia również pasażerów premii wyjazdowej. Regulamin dotyczy również samochodów wypożyczonych które również na czas wypożyczenia mają mieć wpięty GPS firmowy.

@Bolo

Jakie warunki pracy są w Evk Sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Konserwator?

Jakie są warunki. To musisz przekonać się sam. Dojazd do pracy we własnyn zakresie prywatnym samochodem. Zwrot kosztów paliwa za dojazdy.

Asia

Ja akurat wspominam firmę w EVK bardzo pozytywnie. Pracownicy bardzo przyjaźnie nastawieni. Wszystko wytłumaczyli jak czegoś nie wiedziałam. Robota nie była w ogóle ciężka. Moja praca akurat polegała na testowaniu telefonów i laptopów, robieniu zdjęć oraz pomagałam także przy pakowaniu paczek. Nie wiem skąd tyle negatywnych komentarzy. Pozdrawiam

Bożena
@Asia

Długo pracowałaś? Pamiętasz czy ciężko było dostać tą pracę? Dużo było rozmów podczas rekrutacji?

Asia
@Bożena

Pracę zaczęłam po tygodniu od rozmowy. Proszę nie sugerować się opiniemi tylko samemu sprawdzić

@Asia

A ile czekałaś czasu od momentu złożenia cv żeby zaprosili Cię na rozmowę? Czemu aktualnie tu nie pracujesz? Możesz jawnie napisać ile zarabiałaś?

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Evk Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Praca.gov.pl 14 kwietnia

Teresa

Czemu dać sobie spokój z praca tutaj? Co takiego się dzieje? Twoim zdaniem atmosfera jest nie taka, zarobki czy może coś innego? Jesteś w stanie napisac ze swojej perspektywy?

@Teresa

Ludzie którzy tutaj pracują są w porządku, jedynie szefostwo wpływa negatywnie na atomsferę w pracy.

Łucja
@Piotr

Dlaczego tak uważasz? Nie lepiej pogadać i przepracować problemy żeby polepszyć atmosferę? Doceniają tu w ogóle jakoś pracowników? Macie jakiś system premiowy albo benefity?

@Łucja

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, źe organizacja pracy to tragedia. Napewno brakuje tutaj osoby która by pokierowała by wszystkimi. Widać to niestety w wielu kwestiach. Niestety bywają takie sutuacje, że kilka osób pracuje ponad siły, a inna osoba nudzi się i cały dzień przegada w pracy. Stąd wynika też zła atmosfera ponieważ sumienni pracownicy to widzą i myślą sobie dlaczego ja mam charować jak (usunięte przez administratora) i mieć płaconą taką samą pensję, gdy ktoś się obija i zarabia tak samo jak ja. Druga kwestia to odbiory. Niestety bywa tak, że o delegacji dowiadujemy się dzień przed wyjazdem lub godzinę przed zakończeniem pracy i nikt nie zapyta nas " czy możesz, czy w danym dniu Ci pasuje". Jednak taki wyjazd trwa cały dzień i wracamy późnymi wieczorami. A jednak człowiek ma też plany i swoje życie.

Emilia

O, a jak właściwie płacą za te delegacje? Jak za normalny dzień, czy jakoś liczą nadgodziny, skoro powroty są późne? Jak się za ten czas rozliczają?

@Emilia

Stawka za delegację nieadekwatna do ilości pezepracowanych godzin i wykonywanej pracy.

Pracuję w tej firmie rok i mogę powiedzieć tylko jedno. Zero organizacji i jeden wielki bałagan. Są pracownicy w firmie którzy pracują juź w firmie dość długo i po nich widać, że są zorganizowani i wiedzą co mają robić i wykonują swoją robotę. Reszta osób to tylko, byle by zleciało 8 godzin przegadać, pośmiać się i udawać, że coś się robi. Niektórzy mają taki natłok pracy i obowiązków, a inni krzątają się po firmie bez celu. Szefostwo to raczej widzi i nic z tym nie robi. Wynagrodzenia też nie adekwatne do wykonywanej pracy. Czym mniej wiesz i zajmujesz się mniejszą ilością rzeczy tym lepiej dla Ciebie bo nie działasz pod presją czasu i nie będziesz miał potrąconej premii w razie gdy coś zawalusz. Więc najlepiej powoedzieć "nie umiem " , " nie znam się"

Magda

Czy w pracy można palić papierosy czy jest zakaz? Jestem dla mnie ważne ponieważ nałogowo palę i nie dam rady wytrzymać 8 godz.

@Magda

Ale pytasz czy podczas przerwy czy chciałabyś w trakcie sobie sama robić? Bo z tym to raczej może być gorzej

Magda
@Zofia

Wykorzystując swoją przerwę 20 minutową. Niektóre firmy wprowadzają całkowity zakaz lub wydłużają czas pracy osobą które zgłosiły, że palą papierosy.

@Magda

O no popatrz, bo ja nigdy nie paliłam to nawet się tym nie interesowałam tak szczerze. To w sumie faktycznie ciekawe jak tu się na to zapatrują. Z drugiej strony widzę, że temat został przemilczany, więc może tutaj nikt po prostu nie pali i dlatego?

@Magda

O wyjściu na papierosa poza przerwą można zapomnieć, nie wspominając już o tym, że szef miał problemy o to, że pracownik szedł na papierosa na SWOJEJ PRZERWIE, która mu się należy i tą przerwę może wykorzystać jak mu się podoba. Szef nie pali - pracownik też ma nie palić, takie tam chyba założenie jest.

@…

Z tym to faktycznie la obydwu stron trudna sprawa musi być, bo Szefowi chodzi o zapach po prostu pewnie i to dla niego atmosferę psuje? A na rozmowie coś na ten temat było, że np., papierosy są niemile widziane? w innych miejscach pracy to w ogóle zakazy wprowadzają to ciekawa jestem jakie tu jeszcze prócz papierosów mają sugestie. coś jeszcze jest?

barman
@Zofia

Generalnie zakaz jest na wszystko co jest sprzeczne z doktryną szefostwa. Pamiętać trzeba, że pracownik ma tylko obowiązki i zakazy. Na rozmowie wstępnej nic konkretnego się nie dowiesz bo po chwili zaczyna się odpływ i jakieś historie o firmie która istnieje tylko w marzeniach lub snach. Zawsze jest szansa spróbować i posmakować tej pracy wystarczy się umówić na rozmowę o pracę.

@barman

no umówić może i tak ale skoro są takie restrykcje jakie tu przytaczacie. Chociaż w zasadzie nie wiem na co jeszcze prócz sugestii odnośnie tych papierosów. Co do samej rozmowy to w zasadzie trudno jest się tu dostać czy każdego wezmą?

@Zofia

Co roku pod koniec czyli około listopada biorą jak leci. W tym czasie jest ogrom pracy więc zostaniesz wyszkolony lub wyszkolona następnie zrobisz co masz zrobić i wyjazd pod koniec stycznia. Obiecane będą premie, dodatki a czasem nawet konkurs na premię której i tak nikt nie dostanie. Nadgodziny są ale w formie umowy o pracę za stawkę której nikt nie zna. Dodatkowo patrzenie na ręce poganianie setki (usunięte przez administratora) pytań i nawet osiem prac na raz.

Zofia

naprawdę nikt premii nie dostaje czy to po prostu taka rzadkość? ile docelowo powinno jej być? zaciekawiła mnie też ta stawka od nadgodzin a raczej czemu tak to ujmujesz... wpada jak wyjdzie po prostu? ile max liczą?

Ana

Hej, znalazłam ciekawą ofertę na pracownika administracyjnego ds kontaktu z klientami. W ogłoszeniu nie ma nazwy firmy tylko info czym się zajmują... już wiem że to EVK. Czy aplikując na takie stanowisko ( mam na myśli magazyn w Opolu) też mogę się spodziewać wszystkiego? Tzn. niekoniecznie zakresu obowiązków wypisanych w ofercie ale takie o jakich wspominacie w komentarzach? np. Dziś sprzątam, jutro pakuje, pojutrze myje podłogi?

Karl
@Ana

Nie, to zupełnie różne działy. Żaden sprzedawca, czy informatyk nie pakuje i nie myje podłóg.

@praga
@Karl

Co za bzdura. Wystarczy, że odpowiednie osoby stwierdzą priorytet na inną sprawę i będziesz (usunięte przez administratora) z pakowaniem testowaniem czy innymi zleceniami. "To jest mała firma i pracownik musi być uniwersalny" tyle usłyszysz. Słyszałem to co chwilę a w Grudniu jest największy nawał pracy i można liczyć na kary w postaci obniżonej wypłaty.

@praga
@Ana

Sam fakt ukrywania nazwy firmy w ogłoszeniu musi mieć jakieś powody. Na magazynie w Opolu nie ma warunków na biuro to jest zimny nieogrzewany magazyn. Dogrzewalismy się tylko w dwóch pomieszczeniach socjalnych za pomocą nagrzewnicy olejowej (diesel) w pomieszczeniu 10m x 5m. Śmierdziało dusiło i co chwilę trzeba było ją wyłączać po czym wychodziło się na zimny magazyn

elfik
@Ana

Nie można mylić pracy poza zakresem obowiązków, z normalną sytuacją w "mniejszych" firmach, gdzie zdarza się sporadycznie, że trzeba pomóc w innym dziale. Ja nie miałam z tym nigdy problemu, tym bardziej, że zdarzyło się to tylko kilka razy. Jeśli jednak interesuje Cię praca wyłącznie za biurkiem, to myślę że lepiej poszukać ofert w korpo :)

Czy pracownikowi w EVK przysługuje samochód służbowy jeżeli do pracy ma daleko, a komunikacja miejska nie działa w miejscu zamieszkania?

Krl
@Adam

Są dopłaty do paliwa dla tych, którzy wożą innych swoim autem.

@Krl

w sensie, że to składka od kolegów po prostu tak? A firma za to na jakieś inne rzeczy daje może dopłaty?

Zwolniony

Nie.

maria
@Zwolniony

czy w tej firmie jest miejsce do pracy dla kobiety, czy raczej jest to praca dla mezczyzn, pracuje aktualnie w firmie i zajmuje sie IT, ale przeprowadzam sie z rodzina w te tereny (woj. opolskie - okolice Turawy), chcialam sie zapytac czy pracodawca jest Ok. Sa tu negatywne tylko opinie - czy moze ktos cos konkretnego powiedziec. Jak traktuje sie kobiety w ciazy, albo matki z dzieckiem - jak trzeba wczesniej wyjsc z pracy, czy to jest akceptowalne, jak jest z urlopami, czy mozna uzyskac urlop - czy raczej jest moze laska... mam male dzieci a nie chcialabym miec jakies stabilna prace - na stronach www EVK ladnie wyglada, moj znajomy powiedzial mi tej firmie - a widze tu same negatywy - to jak to jest

Zofia

A skąd tutaj się bierze tego typu organizacja pracy? Bo już pomijając zakres obowiązków fajnie byłoby móc wiedzieć, czego się spodziewać. Zdarzają się godziny "przestojów" przy takiej organizacji?

@Zofia

W tej firmie nie było czegoś jak organizacja pracy. W danym momencie testowałem sprzęt, a za chwilę odrywali mnie z pracy bo pilnie trzeba było spakować zamówienie bo klient już długo czekał a nie ma kto tego zrobić. Takich sytuacji miałem mnóstwo. Tak samo kiedy byłem kierowcą na odbiorze to nie miałem płacone za dojazdy i przyjazdy z odbiorów pomimo, że mogłem siedzieć jako pasażer i mieć taką samą stawkę za odbiór.

@DP
@Zofia

Generalnie miejsce można pomylić z Skansenem z Nowej Wsi Opolskiej.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Evk Sp. z o.o.?

Czy można liczyć w Evk Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Zwolniony

O prywatnej opiece medycznej zapomnij.

@Zwolniony

To raczej nie brzmi zbyt pozytywnie. :( A w zamian za ten brak to co innego tu oferują ludziom?

DP

Zgadzam się zbyt dużo czasu tam spędziłem. Obecnie mam duże porównanie pracując porównywalnie powierzchniowo firmie gdzie mamy planistów i kierowników

@DP

Czyli głęboki kontrast jednak widzisz? A wymienisz te najbardziej dotkliwe różnice? Dużo byś tutaj poprawił?

Zofia

Ok nie brzmi to zbyt fajnie. A te przekonania to jakie?

Student

Rozmawiałem z panem J odnośnie pracy w Evk na terenie Opola czy znalazłby sie ktoś aktualnie pracujący tam lub były pracownik który mogłby dać opinie na temat pracy na "serwisie", tak rozumiem to stanowisko z ogłoszenia.

@Student

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak serwis. Dwóch Panów z którymi miałem kontakt zajmowali się naprawą sprzętu. Może to ze względów ekonomicznych podzespoły są wymieniane w całości i nikt nie naprawia płyt głównych. Coś mowa była o jakieś maszynie do wymiany kart graficznych ale wszyscy podchodzili do tego sceptycznie.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Evk Sp. z o.o.?

Zofia

Aha xD Dzięki za szczera odp chociaż. To po ile dają, te umowy? O ile w ogóle ;-)

Zofia

Ok, ok. W takim razie może jakieś benefity fajne? No bo czymś przecież ludzi trzeba motywować do pracy, sama goła wypłata to chyba nieco za mało?

Zofia

Ok, ok wady wypisałeś a teraz czas na te benefity w końcu. ;) Te nadgodziny to serio za dychę, czy stawka plus dycha?

@Zofia

Nie ma czegoś takiego jak benefity. (usunięte przez administratora) Każda nadgodzina czy delegacja była i jest rozliczana tak że pracownik nawet nie ma pojęcia o co chodzi. (usunięte przez administratora) Jest dużo regulaminów premiowych za co ma się odjętą premie a jak zdarzy się, że pracownik otrzyma premię to w kolejnych miesiącach wypłata będzie niższa o kilka dziesiąta do kilku set złotych tak by poprzednia premia na koniec roku wyszła na 0zł.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Evk Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Zostaw merytoryczną opinię o Evk Sp. z o.o. - Biestrzynnik

• Jak się pracuje w Evk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Evk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Evk Sp. z o.o.?

Evk Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 13 ocen.
  • 1 Maja 9
    46-043 Biestrzynnik