Opinie o morele.pl - Morele.net Sp. z o.o. w Kraków

2.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Morele.net

Niezadowolny pracownik!
Pracownik

Niestety nie jestem w stanie polecić pracy w tej organizacji. Jednym z kluczowych problemów jest brak przejrzystości w kwestii wypłacanych premii. Zauważyłem, że warunki premiowania mogą ulec zmianie z dnia na dzień, co skutkuje brakiem pewności co do osiągnięcia planu. Ponadto, obiecywane aktualizacje planów premiowych zdają się pozostawać jedynie pustymi obietnicami. Brak stabilności w warunkach premiowania sprawia, że pracownicy są narażeni na ryzyko utraty zasłużonych premii, zwłaszcza gdy plany działu nie pokrywają się z rzeczywistością. To rodzi poważne pytania dotyczące zasadności obcinania premii w sytuacjach, w których firma stawia sobie za cel osiągnięcie zysku. Dodatkowo, nie mogę pominąć kwestii dotyczących rozliczania kwartalnych i rocznych premii, które zdają się być pomijane....

anonim
Inne

A jakie to plany firma stawia przed pracownikami, jako cel? I czy jeśli zdarzy się nie otrzymać premii, to z jaką pensją zasadniczą pozostaje się w danym miesiącu?

Roma
Inne

No, ale jak sytuacja prywatna na magazynie przekłada się na codzienną pracę, ma to w ogóle jakiś wpływ? Szefostwo nie wie, ze pracownicy spożywają alkohol w miejscu pracy czy przymyka po prostu oko? Tak odbiegając od tematu to na magazyn trzeba mieć uprawnienia na wózki?

Dodaj też
Pracownik
@Niezadowolny pracownik!

Że brak stabilności w umowach ,robisz na kilku stanowiskach i brak umowy do tego .Ktoś poruszał temat premi ,cóż jest indywidualnie do każdego pracownika ,takie kogo lubię ,komu daruję wyskoki i tym podobne.

Tam
Pracownik
@Niezadowolny pracownik!

Zawsze było brak stabilności w premiach ,jeśli się zapytałeś kierownika czemu tak mało ,zawsze miał pokrętną odpowiedź

Szef
Pracownik
@Roma

Sam ma wyskoki z nowymi młodymi atrakcyjnymi ,które potem bierze pod swoje skrzydła czyli lżejsza praca i awansik

Ulegają zmianie
Pracownik
@Niezadowolny pracownik!

Jeśli kierownik ma podejście do jednych inne a do drugich jeszcze inne to dobrze nie będzie ,dużo ludzi zwiało do innych pracodawców i za granicę .Nie ma to jak (usunięte przez administratora) i nic z tego nie mieć jeszcze obgadac i nastawić innych przeciw tobie

Oblubieniec Nowy wpis
Pracownik
@Dodaj też

(usunięte przez administratora) To był gość ,na wszystko mu pozwalał ,też do niego indywidualne podchodził

anonim
Kandydat

Ja z kolei w sprawie oferty na junior account managera piszę. Chciałem się dowiedzieć, po jakim czasie jest szansa na to, żeby wskoczyc na wyższe stanowisko. Bo z jednej strony mam za mało doświadczenia na mida, ale z drugiej już o tym myślę, nie chcę być całe życie na najniższym.

:)
Pracownik
@anonim

Po roku będziesz miał/a szansę na awansowanie na wyższe stanowisko, ale w tym przypadku jak będziesz robił/a wyniki ????

obecnyAM
Pracownik
@anonim

Poproś o warunki awansu. Są zapisane w karcie stanowiska. Jak je spełnisz to dostajesz awans.

anonim
Inne
@obecnyAM

A czy jednym z warunków nie jest przypadkiem wakat na stanowisku (czyli odejście z firmy któregoś z seniorów)? Czy na razie firma się rozwija i także grupa seniorów wciąż może rosnąć? Dużo było przypadków takiego awansu choćby w ostatnich 12 miesiącach?

1234 Nowy wpis
Były pracownik
@anonim

Słusznie zauważyłeś, nie wiem, jak teraz, ale kiedyś w równoległym dziale był taki wymóg, żeby za dużo osób uop i podwyżki przypadkiem nie dostało - podejrzewam, że z tym, jak niechętnie firma podchodzi do jakichkolwiek zmian na lepsze, nic się nie zmieniło.

Gigi Nowy wpis
Inne
@1234

To z umową o pracę jest taki problem? Interesuje mnie stanowisko specjalista ds. sprzedaży marketplace i tam jest wybór miedzy zleceniem a umową o pracę i teraz obawiam się czy tą drugą w ogóle dadzą jak niechętnie do tego podchodzą. Nowych mogą wziąć na zlecenie i tylko obiecywać lepszy kontrakt?

anonim
Inne
 Pytanie

Na swojej stronie firma szuka specjalisty do spraw obsług klienta platform sprzedażowych. Czy status studenta jest konieczny, czy może opcjonalny? To znaczy, czy warto aplikować po skończeniu studiów? Czy raczej ten dział nastawiony jest głównie na studentów?

1234 Nowy wpis
Były pracownik
@anonim

Konieczny. Skończysz studia i cię zwalniają.

anonim
Inne

Próbowaliście jako pracownicy zapoznać się z systemem przyznawania takich premii, skoro jest to dla was niejasne? Może wystarczy iść do kadr i wyjaśniać problem. Jako pracownik Młodszy Specjalista ds. Serwisowania jakiej podstawy wynagrodzenia można się spodziewać? Najniższa krajowa czy więcej? Do tego właśnie czytałem, że są premie.

Wielokrotnie
Pracownik
@anonim

Problem nie tkwi w kadrach tylko w kierowniku .Jeśli mu mówisz jasno co ci nie pasuje i dlaczego taka premia ... zawsze jest głupie wytłumaczenie i że inni by wilkiem patrzyli że ty masz więcej a inni mniej ,chociaż niektórzy robią więcej nie przychodzą (usunięte przez administratora)

Gosia
Inne
@Wielokrotnie

Hmmm a czy można takie różne problemy czy nieprawidłowości zgłaszać do HR? Jest jakaś droga anonimowego zgłaszania np. tradycyjna skrzynka na zgłoszenia? Też chciałam aplikować na pozycję młodszego specjalisty ds serwisowania. I ciekawi nie taka wewnętrzna organizacja firmy.

Grafik
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa w miarę sensowna. Brak kontaktu po rozmowie i wykonaniu zadania rekrutacyjnego mimo obiecanego maila z wynikami.

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy
anonim
Pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Cóż można powiedzieć
Pracownik

Jak byłeś chory to krzywo patrzyli ,ale jak jesteś nietrzeźwy lub pod wpływem środków (usunięte przez administratora)to dla nich ok taka ochronka dla ich kapiszonów ...pupili ...wzorowych pracowników bez których by ten magazyn nie istniał pomimo ich wyskoków i kłamstw ,odlecieli w kosmos z tymi swoimi oblubieńca mi

anonim
Inne

I firma nie wyciąga konsekwencji za takie zachowania? Mimo takich wydarzeń pracownicy nie zostają zwolnieni? Czy może wszystko robione jest tak, że szefostwo o tym nie ma pojęcia?

Maryla
Inne

Na etacie specjalisty ds. montażu komputerów główne zadanie to właśnie ten montaż, ale to jest jakoś w stałych godzinach (usunięte przez administratora) czy tylko jak jest konkretny komputer do ogarnięcia? Oferują podstawę plus premię, więc niech ktoś napisze ile tak maksymalnie miesięcznie można wyjść.

anonim
Inne

Premie kwartalne i roczne też są przyznawane pracownikom na umowie zlecenie? Widziałam ofertę dla Specjalisty ds. contentu i tylko ta forma tam została wymieniona. Przy dłuższej i owocnej współpracy można dostać umowę o pracę?

Borygo
Pracownik
@anonim

Nie ma premii rocznych, miesieczne i kwartalne przyznawane są również na zleceniu, UoP możliwe przy dłuzszej współpracy

Mietek
Były pracownik

Nie polecam pracy na magazynie w tym januszeksie. W zimie jest tam zimno, a pracodawca nie dba o ogrzewanie ani o ciepłe ubrania dla pracowników. Tłumaczy to tym, że na magazynie temperatura według kodeksu pracy może spaść nawet do 14 stopni. Pracodawca stosuje (usunięte przez administratora) wymusza nadgodziny w soboty, powołując się na szczególne potrzeby pracodawcy. Obiecuje premie, które potem są obcinane pod byle pretekstem. Traktuje pracowników tak, by sami się zwolnili, by nie musieć płacić odpraw. Jeśli ktoś musi wyjść z pracy z powodu nagłej potrzeby, każe mu to odpracować dnia następnego, niezależnie od ilości godzin. Na wejściu jest bramka, która zlicza każdą minutę na przerwie i spóźnienia, ale wcześniejszych przyjść i późniejszych wyjść nie wiedzieć czemu już nie. Jest to nagminnie wykorzystywane w sezonie, by zdobyć darmową siłę roboczą. Średnio nieświadomi pracownicy mają zebrane po darmowych 8 godzin. To skandal i wyzysk za śmieszne pieniądze . Nie dajcie się nabrać na tę pracę. Lepiej szukać czegoś innego.

Pracodawca

@Mietek

Z przykrością przyjmujemy Twoje doświadczenia w pracy na naszym magazynie i chcielibyśmy rzetelnie odpowiedzieć na przedstawione zarzuty. Podniesienie ogrzewania w miarę spadających temperatur na zewnątrz jest dla nas priorytetem, a zarówno kierownicy, jak i pracownicy pracują w identycznych warunkach. Jednakże, ze względu na wielkość magazynu i różnice w ogrzaniu miejsc przy dokach i w częściach centralnych, wymaga to akceptacji różnic temperaturowych. Co do zarzutów dotyczących (usunięte przez administratora) chcielibyśmy podkreślić, że wszelkie przypadki (usunięte przez administratora) są surowo karane, co potwierdzają dokumenty i wypowiedzenia pracowników. Nasza firma podejmuje kroki zaradcze, aby zagwarantować bezpieczne i sprawiedliwe środowisko pracy. Praca w nadgodzina w dni wolne jest niekiedy koniecznością, przy czym przez ostatnie miesiące wykonywały ją osoby które głosiły się na ochotnika, pracownicy za pracę w dodatkowym dniu są odpowiednio wynagradzani zgodnie z przepisami prawa pracy. Również obiecane premie są zawsze w pełni wypłacane, a wszelkie decyzje dotyczące wynagrodzenia są rzetelnie uzasadniane. Zarzut dotyczący traktowania pracowników w taki sposób, aby sami się zwolnili, nie ma pokrycia w rzeczywistości. Posiadamy wielu pracowników, którzy pracują u nas przez długie lata, a wszelkie ewentualne rozstania są uregulowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. W kwestii wyjść z pracy z powodu nagłej potrzeby, pragniemy podkreślić, że pracownikom przysługuje urlop, który można wykorzystać w takich sytuacjach. Oferujemy również elastyczność w odpracowywaniu czasu, aby uniknąć konieczności zużywania urlopu. Co do monitorowania czasu pracy, chcemy zapewnić, że stosujemy się do obowiązujących przepisów, przy czym wydłużając przerwę do 30 minut. Każdy pracownik poinformowany jest o zaplanowanym grafiku zmian a system rejestracji czasu pracy notuje każdorazowo wejścia i wyjścia. Pozwala to na bardzo precyzyjne rozliczenie pracy, w tym niestety widoczne są także spóźnienia. Ewentualne błędy odczytu są zawsze możliwe do wyjaśnienia w oparciu np. o monitoring, nigdy pracownicy nie mieli problemu z weryfikacją swoich zastrzeżeń.

anonim
Inne
@Mietek

No to ja mam pytanie o te sprawy, które powodują obcięcie premii. Jakiś przykład takiego powodu? Jakie preteksty są stosowane? Bo tu widzę odpowiedź, ale ciekawa jestem, jaki może być powód obcięcia tej kasy? Tez mnie zastanawiają te wymuszone nadgodziny, wymuszone, znaczy, jak ktoś nie chce ich robić, to ma jakąś karę, groźbę zwolnienia, czy coś?

Mniej niż Zero
Były pracownik
@anonim

Nie wiem, jak to wyglądało na magazynie, ale obstawiam, że wszędzie działa to tak samo, na montażu każdy błąd był karany, a po kilku zdarzeniach pracownik tracił całą premię, nawet jeśli pracował ciężko przez cały miesiąc. Budżet działu musiał się zgadzać, więc gdy brakowało pieniędzy, każdy zaczynał popełniać więcej błędów wink-wink. Co do nadgodzin, to według kodeksu pracy pracodawca może je wymagać w szczególnych przypadkach, odmowa raczej nie wchodziła w grę chyba że miałes naprawdę coś ważnego.

Aleksander
Inne

A tej premii, to jak dużo potrafi być w miesiącu, w którym uda się ją wyrobić? I gdyby zdarzyło się tak, że premii nie dostanę, bo błędy, czy coś, to z jaką pozostaję pensją?

Pytanie
 Pytanie

Czy w Morele.net możliwa jest praca na podstawie B2B?

anonim
Inne

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko marketplace manager. Firma oferuje elastyczny czas pracy, aby móc dostosować go do swojego stylu życia. Czy to oznacza, że w 100% można decydować, w jakich godzinach ma się czas i będzie się pracowało? Jakim trybem się tutaj pracuje? Stacjonarnie, hybrydowo czy zdalnie? Bo każdy z tych trybów został użyty w tym ogłoszeniu i się już pogubiłam :D

pawel
Pracownik

wyplacili wyrownania, daje +

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

anonim
Inne

Czyli zatrudniają praktycznie każdego, wymagają chociaż cv? A jak szefostwo na takie wykroczenia jak praca pod wpływem, godzi się na to? Czy te osoby mają umowy, bo gdyby doszło do jakiegoś wypadku to lepiej ją mieć.

JA
Inne
@anonim

Umowa o prace i zlecenie Delikwentów nie brakuje A wypadek nie trudno a wtedy już będzie za późno

anonim
Inne
@JA

Czyli to się faktycznie zdarza? Jakie firma wyciąga ewentualne konsekwencje w takich sytuacjach? Nie ze chce to sprawdzić na swoim przykładzie ale ciekawi mnie system kar. Za co jeszcze dostaje się tu wypowiedzenie?

Kandydat
Kandydat

Firma obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko junior SEO specjalist. Może ktoś więcej powiedzieć coś o zarobkach, obowiązkach i czy warto. Dzięki za pomoc

trapez
Pracownik
@Kandydat

polecam. jedyny czynnik niewiadomy to nowy szef marketingu ale wygląda na spoko zawodnika

Spartacus
Pracownik

Firma znowu nie ma pieniędzy. Zamaist zapewnić pracownikom komfort psychiczny w postaci adekwatnych zarobków to wykorzystują nas i odwlekają w czasie podwyżki, premie itp. tłumacząc się tym że koszty są wyższe niż obroty. Tyle że to nie wina pracowników niższego i średniego szczebla, a ludzi którymi otacza się prezes.

Oki
Kandydat
@Spartacus

Ile czasu już trwa to odwlekanie premii i podwyżek? Od kiedy obiecują? A benefity pozapłacowe macie tu jakieś? I jaka jest na ten moment podstawa pensji? Polecasz aplikowac czy lepiej poczekać aż więcej kasy na pracowników będzie?

IT
Pracownik
@Oki

Odwlekają od ponad pół roku. W styczniu nie było podwyżek, obiecali że dostaniemy w połowie roku, bo jakiś tam plan i trzeba pokazać więcej kasy na wykresach. Co lepsze, mówiło się o wyrównaniu za te miesiące. Okazuje się, że podwyżek nie będzie. Tak naprawdę ta firma to wieczne obiecanki bez pokrycia, np. to samo było z esopami, kolejnymi falami zwolnień, których już miało nie być, rzekomym sukcesem projektu marketplacm. Gdybym tylko wiedział o tym przed zatrudnieniem w morele... Nastroje faktycznie napięte, brak motywacji, ciągła niepewność, mówiąc wprost wiele osób szuka już nowego pracodawcy.

Kacha
Kandydat
@IT

O ile miały być te podwyżki? Te obiecane podwyżki były słowne czy mieliście coś na piśmie?

W11
Pracownik
@Spartacus

@szok rozpacz niedowierzanie Nic nie zostanie docenienie ,robisz na kilku stanowiskach a i tak cię Adik oleje i nie da więcej ,ale żeby przyjść wcześniej to są pierwsi a premie dadzą ci ubogą ,grunt że oni się wywiążą z zamówieniami ,czemu na umowie magazynier nie dajecie dodatkowych aneksów że robi się na kilku stanowiskach... (usunięte przez administratora) !!!kto jak kto ale sobal potrafi wzbogacić się na ludziach

Stratos
Inne
 Pytanie

Szukam informacji na temat pracy jako spec od montażu komputerów w Sosnowcu. Jestem z innego miasta, które niby duże ale nie ma takiego stanowiska. Niby mam umiejętności, których potrzebują a oni miejsce, którego jak szukam ale ale dziwi mnie dlaczego ta pozycja w Sosnowcu tak długo wisi na stronie i nawet jak zniknie to niedługo wraca.

Ww
Były pracownik
@Stratos

@Stratos częsta rekrutacja wynika z tego że w zależności od sezonu jest inne zapotrzebowanie na pracowników montażu. Idzie zima, będzie więcej zamówień, więc potrzebnych jest więcej rąk do pracy. Jak sprzedaż zacznie spadać w przyszłym roku to będzie ktoś zwolniony, żeby potem w październiku znowu ruszyć z rekrutacją i tak w kółko.

brat
Pracownik
@Ww

Ilosc montazy bardzo wzrosla ostatnio. Wyglada mi to na staly trend. A na Q4 to juz bedzie wogole duzo.

Anka
Kandydat
@Ww

A można właśnie pracować tutaj tylko sezonowo np. na okres 3 miesięcy? I potem odejść i jak będzie kolejny sezon, to znów podjąć takie zatrudnienie? I czy jak pracuje się tylko przez kilka miesięcy, to jaka jest umowa? Zlecenie?

HydroLider
Pracownik
 Pytanie

Jakies nowe zwolnienia lub tym podobne ?

619
Pracownik
@HydroLider

Obecnie jedynie z woli pracowników

tomito
Pracownik
@HydroLider

stabilizacja

Pytanie
 Pytanie

Ile jest zmian w Morele.net?

szok rozpacz niedowierzanie
Pracownik

Szczerze, jestem zaniepokojona fatalną atmosferą panującą w firmie po fali zwolnień grupowych(tak która było jeszcze w zeszłym roku). Zwolniono było dużo osób,natomiast niektórzy managerowie zostali awansowani.... Wielu z nas rozważa odejście, z powodu braku poczucia bezpieczeństwa i niewłaściwego traktowania i co najwazniejsze, dodatkowo, brak możliwości śledzenia wyników firmy i sprawdzenia, czy faktycznie nie został osiągnięty plan, sprawia, że nie mamy żadnej pewności co do otrzymania awansów i podwyżek. Takie braki w dostępie do informacji i transparentności tylko pogłębiają nasze obawy dotyczące naszej przyszłości zawodowej. Wierzę, że każdy pracownik zasługuje na jasność i klarowność, jeśli chodzi o ocenę jego pracy i możliwości rozwoju. Bez odpowiednich narzędzi do monitorowania wyników i efektywności firmy, trudno nam być pewnymi, czy nasze wysiłki zostaną należycie docenione. Pracownicy powinni być doceniani za swoje wysiłki i zaangażowanie, a adekwatne wynagrodzenie jest jednym z najważniejszych aspektów, które przyczyniają się do zwiększenia motywacji i satysfakcji w miejscu pracy. Brak odpowiednich środków finansowych nie powinien być usprawiedliwieniem dla opóźnień czy zaniedbań.... W związku z tym, apeluję do zarządu i prezesa @Pracodawca, aby zrozumieli, jak istotne jest zapewnienie pracownikom komfortu psychicznego poprzez odpowiednie wynagrodzenie.

Maciuś
Były pracownik
@szok rozpacz niedowierzanie

Przyszłości zawodowej nie wiąże się z firmą, w której się pracuje. Przyszłość zawodową zapewniają Twoje kompetencje i przydatność na rynku pracy. Nie licz na to, że pracodawca będzie trzymał cię w firmie na siłę. Zwolni Cię przy najbliższej okazji, np. kiedy konieczne będą cięcia lub zautomatyzuje Twoją pracę.

Zuza
Kandydat
@szok rozpacz niedowierzanie

A na miejsce osób zwolnionych były przyjęte nowe? Często jest tak, że osiągacie plan czy raczej to rzadkość? Jeśli ktoś by wprost zapytał o wyniki za dany miesiąc to też nie otrzyma odpowiedzi?

Irmina
Inne

Ja pisze, bo jestem zainteresowana aktualną rekrutację i chodzi o posadę Specjalista Finansowy - Analityk Finansowy. Ktoś wie, jak przebiega rekrutacja zdalna? Bo jak jest prowadzona online, to czy umowa potem tez jest podpisywana online? Ile jest rozmów i ile czasu one zajmują?

zorro
Pracownik
@Irmina

Ja mialem rozmowe online ale umowa byla podpisana na miejscu w Krakowie. Z tego co wiem osoby z Krakowa i okolic sa teraz przez firme mocno preferowane gdyz jest obligatoryjny tryb pracy hybrydowej 2/3 i nie ma juz mozliwosci 100% pracy zdalnej.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Morele.net w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

...
Pracownik
@Pytanie

Nie

Teresa
Inne
@...

Skoro nie w całości to może chociaż w jakieś części? Czy w ogóle nie ma szkoleń dla ludzi? Bo tak ciężko czegokolwiek się domyślić po Twojej prostej odpowiedzi :D

Zostaw merytoryczną opinię o Morele.net - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Morele.net?

  Zobacz opinie na temat firmy Morele.net tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Morele.net?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Morele.net?

  Kandydaci do pracy w Morele.net napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Morele.net
Przejdź do nowych opinii