Morele.net
counter
3 205 483 5 1
hubi-R
Nazwa działu: Handlowy

Nie polecam zakupów na Morele net.Nie dotrzymanie terminu dostawy.W dniu dostawy pani dzwoni i mówi,że paczkę oni będą mieli u siebie dopiero za 3dni.Oszusci,inaczej tego nie można nazwać.

Tak3Nie4
janusz
@hubi-R

Poproś kogoś mądrzejszego od siebie, żeby wytłumaczył ci czym jest szacowany czas dostawy. Może sprawdź definicję 'około' oraz 'szacowany' jeśli nie rozumiesz znaczenia tych słów. I idź sobie z żalami na opineo.

Prawie jak Hubi-R
@hubi-R

Kolego widać pojęcia o zakupach internetowych masz jak ja o inseminacji trzody chlewnej ! By Cię uświadomić, każdy sklep internetowy szacuje czas dostawy, z prostej przyczyny, towar jest we władaniu firm trzecich ! Na początku jest hurtownia, później dostarcza towaru do sklepu oraz dostawca towaru do klienta ! Jak przewidzieć, czy któryś z nich nie będzie mieć opóźnienia ? Każdy z "pseudo klientów" chciałby gwarancje dostawy ... w końcu płaci, żąda ! Towar ma buć najtańszy, dostawa najszybsza, a jakość obsługi idealna, a na koniec spodziewa się bonu na 30% wartości towaru, bo inaczej wystawi negatywa ! Tacy są najgorsi, powinni wam zakazać robienia zakupów lub wbijać pieczątki do dowodu na czerwono (usunięte przez administratora) ! Jak czytam takie bzdury, to mi się zmieniki w piwnicy przewracają !

Prawie jak Hubi-R

Kolego sam załóż sobie sklep internetowy i zobacz jaki to zajefajny biznes ! Zrozumiesz wówczas, iż ludzie ciężko pracują, a nie tak jak Ty mają zawód "syn" , gdzie mama wypierze, da kasę i pogłaszcze po głowie gdy będzie taka potrzeba ! Zamiast wpatrywać się ekran monitora lub szukać pokemony na mieście, ogarnij się i zrób coś konstruktywnego !

Janek
@Prawie jak Hubi-R

Pięknie odpowiadacie klientowi, który opisał swój problem. Brak szacunku do klienta dzięki któremu mamy pracę, wstyd mi za was.

magazynier Nowy wpis
@Janek

A mi jest wstyd jak wysyłamy klientom używane towary. Albo zwroty wracajo na półkę z nówkami. Ale co można z tym zrobić? Potem na wykopie czarujom ze od tego jest outlet, co jest nieprawda.

Prawie jak Hubi-R Nowy wpis
@Janek

Kogoś, kto wyzywa sklep od (usunięte przez administratora) bo nie dotrzymał czasu dostawy, chyba ciężko nazwać klientem ?? Bardziej pasuje to słowo (usunięte przez administratora) Moim zdaniem to pomówienie, za które taki "pseudo klient" powinien dostać wyrok skazujący, to by go nauczyło wyrozumiałości !

Yeti Nowy wpis
@Prawie jak Hubi-R

Trafne określenie ciężko pracują ,tylko za zebraczą stawkę bez bonów i dodatków tragiczny magazyn hahahaa

Racuchy Nowy wpis
@Janek

Pracę dzięki klientowi dobre ,koń by się usmiał ,to przecież niedoswiadczeni rządzą tym magazynem ,i kierują ludźmi widać nieudolnie ,przecież wy zatrudnianie obibokow,Ukrainę i ludzi z wyrokami ,bo nie mają szans na inna pracę, a każdego przyjmujmecie z otwartymi ramionami ,a potem porażka, i jeszcze im kary wymyślanie jesteście chorzy ,gorzej niż psychicznie

Guma do żucia

Najlepsze było to ,jak jeden z korydanatow zgłosił swoją dziewczynę do pracy ,ledwo przyszła już robiła wszystko,nawet za biurkiem siedziała rozkraczona ,za chlopami latała po całym magazynie i Adik jej na no pozwalał ,durny kierownik

Franek Dolas

Biedny ten dyrercio ,wyhaczył laskę na imprezie i jest z innym .... Ewa samotna nie chce byle kogo ,każda go zostawia ,ciekawe czemu.Play boy magazynu ,tam same nieudaczników, jeden nawet domu nie umie zbudować, kazali rozebrać, a co dopiero ludźmi buhahahahahs

Haczyk

Ciekawe czy jeden z koordynatorów ,przeniósł swoje leczo na nowy magazyn ,które stało tam od paru miesięcy .

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Lizak

Najpierw jak się zatrudniasz dają Ci Office pomocnik magazyniera czyli najniższa stawkę, potem pokazują swój gest ,i jedziesz na Maxa młodszego magazyniera ,potem na starszego za każdym razem podwyżka o 100zl brutto ,wszystko w odstepach trzech miesięcy, i potem Ci wmawiają że mało nie zarabiasz i doceniają twoja pracę śmiech na sali

ONON
@Lizak

Panowie praca na magazynie, to praca bez ambicji ! Jak chcecie więcej zarabiać to idźcie do serwisu lub na obsługę klienta ! Jakoś tam nikt nie narzeka na brak kasy !

Tak2Nie2
Rarytas

Pamiętam jak się zwalniał taki nie rób, który pracował tylko po 6 godzin ,na więcej nie miał siły czyli pracować po 8 .Doktor Oteker zaraz się zjawił i tłukl mu do głowy swoje monologi,żeby został ,tak samo z pijakiem z gabarytów morał z tego taki być kiepski to Cię docenią i latają za tobà ,zatrudniajcie się nieudaczniczniki będziecie mieć jak w niebie nic tam sama patologia

Domator

Czy na koniec kwietnia były jakieś zwalenia w morele ?

Ania
@Domator

całe 99 osob ;( było by 100 tylko 1 sie rozchorowała w ostatniej chwili

@Ania

Serio 99 osób, czy to żart ? To ile tam zostało ?

aezakmi
@Ania

Chodzi o Sosnowiec? Setka osób zgubiła się podczas przenoszenia do drugiego magazynu?

Ania
@Domator

No było ponad 500, najgorsze, że pracujemy z domu i nikt się nie zorientuje, że kolegów już nie ma...

@Ania

Jeśli to prawda, to to jest dramat ... zresztą opisywany wcześniej przez inne osoby. Tak prężnie działająca firma wywala 20% pracowników ? To oznacza, iż dobrze w Polsce nie jest. Komputronik w sanacji, to czy oby zaraz morele nie zrobią podobnej restrukturyzacji ?

Lutek
@aezakmi

Większy magazyn,więcej chodzenia z wozeczkiem dla nich ludzie to tanie woły robocze za BRUTTO 2850 UHAHAUAHAAS

marik
@Lutek

A powiedz no Lutek, ile chciałbyś zarabiać w niezbyt wymagającej pracy fizycznej, do której przeszkolenie to jeden dzień roboczy? Może tyle co lekarz czy adwokat? Nie przesadzaj, to uczciwa płaca.

Tak4Nie2
Leon
@marik

2100 zł netto na rękę (2850 brutto) to żenada !!!! @marik chciałbyś za tyle pracować 8 godzin ? 12,5 zł za godzinę pracy ! w około jest mnóstwo miejsc pracy, za 12,5 to ja bym nie chciał pracować nigdy ! i jeszcze odpowiedzialność na magazynie ... to jakiś totalna pomyłka, jeśli na serio tyle ludzie tam zarabiają !!!

Gacek
@Leon

Straszny z Ciebie (usunięte przez administratora) zamiast zmienić robotę to się żali, żenada. Ja już dawno to zrobiłem i zawsze parę gorszy więcej w kieszeni chociaż ryzyko było spore.

Yeti
@marik

Tak żeby mi starczyło na utrzymanie rodziny ,a nie za psi grosz zostawać nadgodziny

Nowy

Słyszałem, że w nowym magazynie, to jest masakra, więcej zapierdzielania ? Współczuje tym co za psie pieniądze tam zasuwają ... Co się stało z netpunktami, serio wszystkie zamknięte ? Zawsze uważałem ten w Warszawie za sukces firmy, masa ludzi po odbiory, duży ruch ...

Pracuś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Mam pytanie do tych co ich zwolnili z ostatnich 1-2 miesiącach. Czy poznaliście powód zwolnienia lub się go domyślacie ?

Kotlet mielony

Ale aby zostać tam koordynatorem musisz mieć bumelki, pić, bić i cpac takie osoby podobają się kierownikowi działu ,broni ich i lata za nimi (usunięte przez administratora)

Roger

Zamawiają roboty i maszyny za kupę kasy ,na ludziach oszczędzają, a potem to rozkładają i gdzie idzie na śmietnik?lub na regały hahahaha

Nick2
@Roger

towary "pułkowniki" to pewnie problem wielu firm. klient zamawia, oddaje i nikt już tego nie chce kupić ! ciekawe ile na magazynie zalega nie sprzedawanego towaru ?

juras kanciasto porty
@Nick2

Nie, to nie chdozi o towary. Chodzi o jakieś cuda technologiczne ,ktorem miały przynięść nie wiadomo jakie korzyści, a wyszło jak zwykle. Podniecali sie tym na linked inach, że roboty... a pakuje paczki kto pakuje.

Ex morela
@juras kanciasto porty

No pamiętam jak się podniecali. Myślałem że to gdzieś działa, ale za to możesz być spokojny ze ktoś wziął za to sowitą premijke :) a żaden najwidoczniej nie mial pojęcia ja działają sortery, tasmy a taaacy doswiadczeni w logistyce ;) . A jak tam u was teraz, bo tylko tu smutny obraz widać, żadnego światełka w tunelu ? Czy nadal tylko tytuły przed nazwiskiem a wiedzy 0 na stołkach a szeregowcy pomiatani jak dawniej?

jest dobrze
@Ex morela

Coraz mniej malkontentów i coraz lepsza atmosfera. Patrzę pozytywnie w przyszłość.

Briks
@jest dobrze

Malkontenci naszczescie juz za burta w wiekszosci. Teraz duzo lepiej sie pracuje. Wszystkim dobrze zycze ale lepiej jak ci co maja inne pomysly sa poza firma.

Lucyfer
@Ex morela

Tacy doświadczeni ale chyba w karach,jak nie zostaniesz nadgodzin po premi,zakładając że ktoś nie ma rodziny, obowiązków i praca na tym magazynie to całe życie, za takie stawki to się pocałujcie w (usunięte przez administratora)

Hamak

Na tych morelach to sami naiwniacy pracują, wierząc w lepsze jutro

Ciekawy
Nazwa działu: Handlowy

To prawda, praca w obsłudze klienta to jest zawsze dramat. Klienci traktują pracowników jak świnie, (usunięte przez administratora) złodziei (usunięte przez administratora) Nie każdy, ale wielu jest takich co to nie mają pojęcia jak działa sklep internetowy. Z dawnej pensji 2500 teraz pewnie jest 2800-3000 ... czyli nie ma tragedii na stanowiskach w DOK. Nie sądzę by w wywalono kogoś ponad netpunkty, w końcu handel online ma teraz swoje 15 minut. Duże wzrosty sprzedaży, nie mogą przyczynić się do zwolnień ! Chyba, że jest coś innego, problemy innej natury, na przykład problem z płynnością, niska rentowność, strata księgowa. Duże firmy mogły jeszcze mocno popłynąć na walucie, Euro poszybowało mocno w górę. Spłata odroczonych płatności mogła sporo kosztować więcej po przeliczeniu ich w dniu rozliczenia. Wie ktoś coś więcej o tych zwolnieniach ewentualnie o tym co mogło być ich powodem ?

belbel
@Ciekawy

Niestety handlówka teraz również zamienia się powoli w DOK, albo i gorzej. Wszystko zaczęło się po zmianie dyrektora. Jeszcze chwile to się trzymało kupy, ale potrzebne było miejsce dla kolegi, to jeden z lepszych kierowników został zwolniony, a na jego miejsce wszedł były dyrektor bez żadnego doświadczenia w handlu i z pełnym portfolio popsutych działów. Pracownicy sami sobie mają wymyślić jak sprzedawać. Narzędzi czy pomysłów na to jak robić targety nie ma, co tydzień jakieś nowe genialne pomysły i zmiany o 180 stopni. Ludzi zwalniają niby za nie robienie wskaźników, a tak naprawę tylko po to żeby zrobić miejsce ludziom z netpunktów. Prezes wysyła maile jak to w tym trudnym okresie nie będą zwalniani ludzie i będziemy walczyć o każdego pracownika, a 3 osoby z handlówki już poleciały. Jeszcze dodajmy do tego szantaż w postaci krótszego okresu wypowiedzenia albo dyscyplinarka, bo chyba firmy już nie stać żeby pracownika zwolnić na ludzkich warunkach. I tak to jest, że Michał ręczy za coś, a dyrektorzy maja to gdzieś. A jak ktoś zapyta to przecież byli pracownicy źli i niedobrzy. Chociaż z drugiej strony jaki to problem zapytać pracowników co się dzieje w firmie, a nie ślepo wierzyć w to co dyrektorzy mówią. Zazdroszczę wszystkim tym którzy zwolnili się (lub ich zwolnili) i znaleźli już nowe, lepsze prace. Pozostało tylko czekać, aż ta pandemia się uspokoi i iść ich przykładem. P.S Jak ktoś mówi, ze kolesiostwa nie ma w tej firmie to albo nie wie nic co się dzieje, albo sam jest na swoim stanowisku jedynie po znajomości.

Tak18Nie1
Handlowy
@belbel

Z tymi pomysłami i zmianami o 180 stopni to przesadzasz. To, że ktoś ma pomysł na nowe dotarcie do klientów, nie oznacza, że to coś złego. Firma mimo to prężnie idzie do przodu, coraz większe obroty, coraz więcej branż (poza zyskami, bo tych jakoś nie widać) Cięcia kosztów i etatów to normalna sprawa. Słabsi muszą odejść, zwłaszcza w tych ciężkich czasach. Kolesiostwo to coś możliwie najgorszego, zatrudnianie znajomych, rodziny ... tego chyba nikt nie toleruje i nie lubi. Teraz ciężkie czasy, raczej nikt nie odejdzie z własnej woli. Po kryzysie może bezie lepiej.

Tak1Nie8
belbel
@Handlowy

Przesadzam? Jak zmieniały się główne KPi przez ostatnie 6 miesięcy? Najpierw jedno, potem drugie, a potem jednak pierwsze bo było lepsze. Albo jak wędrował od działu do działu LC? To nie są zmiany o 180? W takim razie co jest? Dla mnie to jest metoda prób i błędów a nie zarządzanie. Nowe dotarcie do klientów? A jaki to jest nowy sposób? Nic na tej płaszczyźnie się nie zmieniło, więc proszę napisz mi co zostało dodane? Jakie nowe narzędzia? Czekam na odpowiedź. Proszę skończ z tą korpogadką pod publikę. Zwłaszcza o tym jak to firma nie idzie do przodu, bo gdyby nie ta pandemia to mogło by być źle. Dodatkowo co to w ogóle wnosi do tematu? Bez odbioru.

Tak8Nie
Zmartwiony
@belbel

Nie można się nie zgodzić że wiele opinii odnośnie działów, które prowadził, prowadzi KZ, są opiniami prawdziwymi. Człowiek bez doświadczenia, przepychany to do kolejnych działów po odniesionych porażkach, byle tylko pracę miał - bo przecież doświadczony, zaufany wojownik... może kiedyś osoba odpowiedzialna za to przepychanie zauważy że jest to błąd, bo jedna, dwie, trzy osoby mogą kłamać, czy kogoś nie lubić, ale gdy 90% załogi tak uważa, to chyba coś jest nie tak i powinno się podjąć właściwe działania.

Tak8Nie1
Anonim
@Zmartwiony

ta "dobra zmiana" to policzek dla wszystkich w handlowce. Brak podstawowej wiedzy, umiejętności, widać że sterowany, robi co mu powiedzą. Tylko pozostaje nam czekać jak rozwali ten dział jak każdy którym "zarządzał"... Smutek i żal, kolesiostwo górą, tylko przydu...sy mogą teraz tu awansować, pracowników z własnym zdaniem out.

Tak5Nie2
Nowy
@belbel

"Belbel" myślisz że (usunięte przez administratora)uratował koronawirus ? Fakt sporo zalegających notebooków poszło z magazynu, oraz sporo kompów ludzie kupili, itp. Za chwile niestety korekta sprzedaży i będzie szybowanie w dół ... zresztą to czeka wiele firm. Moim zdaniem (usunięte przez administratora) jest mocną firmą, spadki im nie straszne, przetrwają.

handl
@Nowy

tylko za ten pik sprzedaży trzeba będzie jeszcze zapłacić dostawcom, i tutaj może się skończyć kasa w czasach gdy nie będzie sprzedaży. dlatego koronawirus raczej tylko przedłużył agonię

Obserwator
@handl

Masz całkowitą rację, za zwiększony popyt przyjdzie zwiększona płatność. Pytanie czy oby na pewno, zbliżająca się agonia, była przed wzrostem, bo taka firma mająca duże wzrosty co roku, powinna mieć dużą nadpłynność finansową, w milionach zł. MO** robi duże obroty ( słyszałem że około 800-900 mln. przy zatrudnieniu około 200 osób). Dla porównania X-** zatrudnia ponad 1200 ( a chyba nawet 1400) osób, i robi około 1,2-1,4 mld obrotu, niewiele więcej ! I tu nasuwa się pytanie, kto przetrwa, bo koszt ludzi jest spory w firmie na X. Jeśli MO*** ogłosi sanację jak Kompu***k, to będzie niezłe zawirowanie na rynku. @Nowy, obyś nie miał racji, bo efekt domina będzie straszny, a zwolnień sporo. Pomyślcie co się dzieje w tych jeszcze większych jak MED**EX...T, czy RTV EUR* .... jak im salony pozamykali. Grupa Medi*Mar*t ma straty w milionach w EUR ( ponoć do marca około minus 130 mln Euro).

Misiek
@Ciekawy

Nie było zwolnień poza netpunktami, bo podjęto decyzję o ich zamknięciu. Przy netpunktach pracowało ok 25 osób, z czego połowę z nich poupychano w firmie na jakiś naprędce utworzonych stanowiskach. Wszystkich się nie dało, zwłaszcza, że netpunkty były w różnych miastach, a siedziba firmy jest w Krakowie.

MORELOWYCZ
@Misiek

Otóż były - chociażby w dziale WK, a ludzi z NP spoza krk też upchnięto na niektóre stanowiska(z tym że utworzone specjalnie dla nich się zgodze). A co do (usunięte przez administratora) - kolos na glinianych nogach, pracuje tam ok.500 a nie 200 osób. Niech pojawi się tylko wynik finansowy to się okaże czy rzeczywiście jest to "beczka miodu" w co szczerzę wątpię.

Edek
Nazwa działu: Finanse
@MORELOWYCZ

Przy tak dużej sprzedaży ponad 5000 paczek dziennie, raczej nie ma szans by nie przetrwali. Choć w 2018 firma miała stratę, ciekawe jak będzie za 2019 ? Może być jak mówisz "... kolos na glinianych nogach". Epidemia nie napędzi na długo sprzedaży w internecie.

Ziomek
@Nowy

Tak uważam, że korona uratowała firmę, przykryła fatalne wyniki finansowe, zwolnienia i zamknięcia co można było teraz tłumaczyć sytuacja, pomogła zmniejszyć stoki magazynowe, klienci zapomnieli o złych opiniach na logistykę i serwis, o wycieku danych. Także zdecydowanie uratowała firmę i paru nieudaczników na wyższych stanowiskach. Czas pokaże i zweryfikuje, ja na pewno odchodzę, dla mnie firma nie zaoferuję mi możliwości rozwoju, awansu pomimo mojego zaangażowania i wyników, tylko znajomości co chyba każdy tu ogarnięty widzi.

Tak7Nie1
Edek
@Ziomek

Wirus może poprawił sytuację obecną, ale wyniki za 2019 rok nie mają nic wspólnego z epidemią. Dziwne, że przy takiej ilości zamówień nie ma rentowności.

Enek
@Ziomek

A to nie jest tak ze znajomości i zaufanie budują firmę i biznes, ja już nie pracuje w morele ale pracę dostałem tam po znajomości gdzie i tak musiałem przejść rekrutacje. Teraz siedzę u vendora gdzie też dostałem pracę po znajomości już bez rekrutacji. Cały świat składa się z układów i układzików, to przecież norma. Jak można zaufać zielonce bez znajomości, zaufania i chęci zrobienia czegoś więcej niż Ci każą. Twoja znajomość sytuacji firmy jest niesamowita tylko pozazdrościć takiej wiedzy, pewnie nie łatwo jest takie informacje wyciągnąć od kierownictwa. Zwalnia się ludzi z różnych powodów ale na pewno dla żadnej ze stron nie jest to miła sprawa, nikt nie robi tego bez powodu. Życzę Ci żebyś znalazł pracodawcę idealnego i miejsca gdzie będziesz spełniał się zawodowo, jak najszybciej.

Ahmed
@Ziomek

Lepiej bym tego nie ujął. Jeszcze przed pandemia firma była w słabej kondycji. Zobaczycie że ci nieudacznicy na wyższych stanowiskach za chwilę sobie przypiszą zasługi za wzrosty, będą piać peany pod adresem swoim i swojej kliki miernot poklepujących się wzajemnie po plecach. Pracownikom którzy są zaangażowani okazuję się brak zaufania, są obarczani niemocą i niewiedzą przełożonych i coraz większą ilością obowiązków a morale spadają. ale i tym cierpliwość do układzików i nieudolnego zarządzania czy pazerności firmy kiedyś się skończy.

Tak5Nie1
Alibaba
@Ahmed

Ten wzrost o którym mówicie będzie chwilowy, zaraz wszystko przysiądzie. Pytanie co się wówczas stanie ? Masowe zwolnienia ? Restrukturyzacja ?

Jack
@Alibaba

Wystarczy masowo nie przedłużyć ludziom UZ to nie będzie zwolnień a Ci co się ostaną dostaną motywacyjną papkę że firma będzie silniejsza niż kiedykolwiek

Jumy

Widzę że Kraków na topie z pretensjami. .

TakNie4
Truman Show

Dodaj jeszcze do tego że potem siedzą za biurami obgaduja każdego pracownika,i jaką karę mu tu wymyślić (usunięte przez administratora)

Felek Rowerek

I tak ciagniesz ten wòzeczek z towarem od alejki do alejki, płyty, monitory ,obudowy ekspresy do kawy,jak wielbłąd A potem usłyszysz że i tak wydajność za mała, i ci upier....la premie nie polecam nikomu pracy na magazyn Sosnowiec T.R.A.G.E. D. I.A

Rarytas

Dali podwyżkę na 2850 to cud że tyle można tam zarobić jesteście mistrzami w manipulowaniu ludźmi, widać nabieracie samych deb....ili

@Rarytas

Napisz coś więcej, 2850 brutto ? na jakim jesteś dziale i jak długo pracujesz ?

Maniek

nie wierzę w tak niskie pensje, 2850 brutto, daje 2097 netto na rękę ... za tyle nie da się pracować i żyć z tego ! myślałem, że dostałeś podwyżkę do 2850 netto ! morele to porządna firma, nie dajecie się zwieść tymi opowieściami o pensjach 2100 czy 2200 ! jak ktoś pracuje rzetelnie i uczciwie zarabia dużo, dużo więcej, nawet kilka razy !

Tak1Nie2
Leszek
@Maniek

Uczciwie to możesz tam pracować do usranej śmierci.I tak Cię nie docenią ,chyba że masz układy i układziki, dziecko obudź się ,bo może być za późno

Sèp
@Maniek

Rób im nadgodziny i wzbogacają firmę, i Ty myślisz że Ci zapłacą 100% może z 5 zł za nadgodzine,zapytaj się ich o bony i dodatki(usunięte przez administratora)

Zenek
@Maniek

Maniek A ile Ty zarabiasz na tych morelach ?bo jest podział studenci Kraków główna firma,Sosnowiec ochłapy i Ukraina

Józeg
@Maniek

Widać mało wiesz bo właśnie tyle teraz zarabiają Ci co ostali się z Netpunktów. Śmieszne 2200

@Józeg

2200 to zarabia może ktoś na starcie, po przeprasowaniu 3-6 miesięcy nie ma opcji, każdy dostaje znaczącą podwyżkę ! 2200 to jakaś żenada, za tyle to nawet sprzątaczka nie chce pracować !

Gilotyna
@Maniek

Kraków zarabia na pewno więcej, tylko weź pod uwagę magazyn Sosnowiec tam ludzie naprawdę tyle zarabiają

TakNie5
Bombastyczne

Heheszki a gdzie masz taki artykuł ze nie wolno osoby przestawiać w danym opisie Jak sytuacja powyżej, można określić to jako pochwale bądź opis , b.dobrze przynajmniej będą wiedzieć z kim maja nie współpracować ;). Same krytyki na tej stronie nic pozytywnego.

TakNie2
Narka

To idz i zapytaj go czy skargę masz złożyć. A rob co chcesz, każdy pisze to co mu się podoba.

Rekin

Jak coś zapraszamy na darmową pizzę, jeśli dyrektor postawi,Ukraina aż pchala po kieszeniach, maski macie czy w waszym zakresie

Tak5Nie
A może tak, a może nie

Dokładnie, robić, siedzieć cicho i spadać jak tylko będzie okazja. Tu liczą się tylko znajomości, układziki Niech tam sobie kiery dyre i prezesy ochaja i achaja jak jest superaśno, nie warto sie tym przejmować. Teraz jak jest taka a nie inna sytuacja to schować dume, honor co tam się ma i na spokojnie przeczekać bez napinki. Powodzonka i zdrówka :)

Nazwa działu: Handlowy

jak tak Ci to nie pasuje, to czemu się nie zwolnisz ?

ccc

Morele to solidna firma, jeden z liderów sprzedaży online ! Z firmy odeszli słabi ludzie, taka jest prawda. Ci co zostali to solidny fundament, ocalą firmę przed nadchodzącym kryzysem !

Tak2Nie4
ccc

Po czym wnioskujesz ? Masz jakieś dowody na to, iż firma chyli się ku upadkowi ? Ja mam dobre zdanie o nich. To firma z tradycjami, z kapitałem i pomysłem !

TakNie4
Bomba
@ccc

Ccc a ty co jesteś jednym z nich co jest koordynatorem bądź prezesem nie rozśmieszaj się .. ta Firma nie ma przeszłości , była ekipa najlepsza, zwolniła się ta co miała jaja reszta siedzi w Gnieźnie i czeka na lepsze... pozdro dla dawnej ekipy która to czyta ????

B
@Bomba

Ludzie jedni przychodzą inni odchodzą. Ten hejt piszą tylko zwolnieni, a CI co pracują tu nie zaglądają ! Firma daje pracę tym co chcą pracować ! Stawka 2200 jest może dla tych co zaczynają, za tyle się nie pracuje w tak dużej firmie !

HI

Panowie i Panie, żaden polak z doświadczeniem, nie będzie pracować za taką stawkę ! 2200 zł to stawka dla ludzi z Ukrainy ! w około jest wiele etatów za godne pieniądza 3000-4000 zł + prowizje + bony + karty multisport itd

HI

dziwią mnie tacy ludzie jak Ty ... potrafisz tylko narzekać, jak praca Ci nie pasuje, zmień pracę !

Aga
Nazwa działu: Magazyn

Przykro czytać te komentarze.Po nich widzę, że niestety nic się w Sosnowcu nie zmieniło. Nadal te same osoby na kierowniczych stanowiskach. Nadal te same sposoby działania. Nadal faworyzowanie rodziny, kolegów itp. Nadal brak poszanowania pracownika. To wszystko sprawia, że pracownicy którzy nie chcą wchodzić w chore układy albo zostają zwolnieni albo sami odchodzą zmęczeni sytuacją. Obawiam się, że teraz kiedy bezrobocie wzrośnie będzie jeszcze gorzej.

Tak5Nie
B
@Aga

Sprzedaż w online ma wzrosty, nie powinno się nic zmienić na gorsze. Raczej będą zatrudniać, a nie zwalniać.

no ciekawe
@B

Sprzedaż online ma wzrosty, ale morele nie wierzy we własny magazyn. Przerzucają się na marketplace... Prosta matematyka, brak ryzyka, zarabiasz na prowizji, nie przejmujesz się czy ktoś ci coś ukradnie w magazynie czy nie wydasz towaru na czas. Może zrezygnują z magazynu jak z netpunktów.

c

dobre słowo wystarczy !

Polecam
Nazwa działu: Handlowy

Fajna atmosfera i fajni ludzie. Firma rzeczywiscie stawia na efektywnosc co sie wiazalo ze zwalnianiem niepotrzebnych ludzi. Niektorzy pracownicy tego nieakceptoja teskniac "za starym". Ale jak ktos lubi dynamizm i zmiane to bedzie zadowolony.

Tak7Nie39
dynamiczny-alternator-kosmosu

Wszyscy inni: stabilność zatrudnienia Morele: dynamizm i zmiana XD

Tak41Nie
Zorro

Potwierdzam

Ciekawski
@Polecam

Napisz jaką to zmiana i dynamizm na tych morelach?

Rambo
@dynamiczny-alternator-kosmosu

Przynajmniej w innej firmie masz ta stabilność,bo co morela wpadnie do głowy to tego nie zna nikt,nieudane projekty to ich specjalność.Najlepsze jest ich żarcie przy biurku gadanie z kolegami z innych działów ,śmieszna i żałosna firma

Tak8Nie3
Sofona
@Polecam

Zmiana nie jest prosta sprawa :)

Paweł
@Polecam

Widzę, że atmosfera na plus, a o jakich zmianach mowa? Jakie zmiany zaszły w ostatnim czasie w firmie i jaki ma to wpływ na pracę w Morele?

zdalny-wentylator
Nazwa działu: Marketing
@Paweł

Atmosfera na plus odkad praca zdalna. No oprocz maila od prezesa, ktory wyslal wszystkim czasy pracy pracownikow z raportu programu konrtolujacego czas pracy, zeby sobie nie mysleli ze ich nie sprawdza.

MikeTyson
@Paweł

Dla mnie na plus od kad jest nowy dyrektor handlowy. :)

Biuro
Nazwa działu: Marketing
@Polecam

Potwierdzam calym sercem. Firma byla caly czas fair wobec mnie a pracoje 6 lat. I tak jak sobie obserwoje to jest obecnie mocny nacisk na kooperacje.

Tak1Nie3
X
@Biuro

TO jak tyle lat tam pracujesz powiedz ile się zarabia w morelach !

Poznaniak
Nazwa działu: Handlowy

Morele, gratulacje upadku, jedyny punkt odbioru w Poznaniu otwarty do Kwietnia, odbierając zestaw za 5k doliczacie z czapy 6ziko mimo ze wszystko leci na jednej palecie (z tego co obsługa mówi) Siatki mają ale nie mogą wydać, kolejny absurd i medal dla tego który tego zakazał, mieszkając obok przy reklamacji/zwrocie mam zamawiać kuriera bo od Stycznia nie można oddawać towaru? Serio? Ktoś usiadł i policzył koszty? Odp brzmi nie bo zapewne yntelygenty wciągnęli rodzine na stanowiska o których nie mają pojęcia... Gratuluje upadku z przytupem... Ps ktoś napisał ze są Żabki orleny inposty a wytłumaczy mi ktoś jak mam odebrać z żabki i innych miejsc np oleda który w punkcie moreli mógł stać 5 dni?

Tak12Nie7
Krakowiak
@Poznaniak

Poznaniak wypowiadający się na temat wewnętrznej struktury firmy i kosztów utrzymania netpunktów.. :) GoWork to nie opineo

Tak9Nie5
LOL
@Poznaniak

Koleś pomyliłeś portale. Z żalami, o sposobie reklamacji czy o tym "ile cie policzyli" uciekaj na opineo.

Pytacz
Nazwa działu: Handlowy

Jak wygląda sprawa zwolnień w morele ? Ma ktoś z Was informacje ile osób zwolniono w marcu 2020 ? Czy to w ogóle prawda o tych zwolnieniach ?

MoreleKłamczuchy
@Pytacz

Z Netpunktów to z 20 osób, reszta dostała degradacje o 3-4 stopnie i pieniążki 2-3 razy mniejsze na śmiesznych stanowiskach na najniższym szczeblu . Później kłamczą w mailach, że nikogo nie zwolnili i nie obcięli wypłat bo nie potrafią się przyznać, że w takiej sytuacji powiedzieli pracownikom papa. Co z tego że to pracownicy którzy pracowali po 4,5,10 lat. Lepiej się ich pozbyć bo generują koszty.

Tak5Nie1
Dociekliwy
@MoreleKłamczuchy

Pytanie dlaczego zwalniają w ogóle ludzi ? Czy to problem koronawirusa ? Czy może to problem który jest od dawna, jeśli tak to jaki to problem ? Gdzieś czytałem o stracie - 4,60 mln za 2018 rok ...

Adolf
@Dociekliwy

Kasa, bardzo pazerna firma.

Adolf
@Dociekliwy

Cytat z wpisu poniżej " BYŁY PRACOWNIK PISZĘ: FIRMA SKĄPA oprócz marnej wypłaty nie dostaniesz nic: brak gruszy, brak jakichkolwiek bonów na święta, nic nie ma "

Józeg
@Dociekliwy

Kolego zwalnianie zwalnianiem, rozumiem problemy moreli. To nie jest żadna tajemnica. Tylko nie rozumiesz o fakt zwalniania pracowników w tym okresie, gdzie taki pracownik (tak, w tym też niestety ja) nie znajdzie pracy bo 70/80% firm wycofało oferty a zaraz krach, bezrobocie musi sobie radzić.

@MoreleKłamczuchy

Skad masz te informacje? Oficjalny mail z dzialu kadr przedstawia inne dane.

Adianno
@Adolf

Co wy ludzie narzekacie. Były syte paczki na święta i kolacja wigilijna dla pracowników, zorganizowana przez dyrektora i jego siostrę z cateringu... czego chcecie więcej

Morelowicz
@MoreleKłamczuchy

Dokładnie, pożegnanie bez słowa wyjaśnienia(tzn jesteś za drogi), ale to nie wina koronawirusa przecież. Maile prezesa z zapewnieniem że wszystko jest pod kontrolą, nikogo nie zwolnimy to puste słowa. Nie polecam

Pajac
@MoreleKłamczuchy

Musieli strasznie dużo zarabiać, skoro można było im obciąć wynagrodzenie 2 - 3 razy ...

Tak5Nie2
Pajalock
@Pajac

Zapytaj się kierownika swojego działu ile na prawdę zarabia i jakie ma dodatkowe premie o których nie wiesz...

Antonio Fernandes
@Adianno

Ludzie chcą normalnie zarabiać a wy dajecie śmieszne (usunięte przez administratora), dlatego Polacy nie chcą u was pracować i musicie ratować się ludźmi z Ukrainy. Od was ludzie z Ukrainy nawet uciekają bo jesteście żałosną firmą, Narobiliście stanowisk typu: kierowników, a specjalistów to jest kilkunastu, czym zajmuje się specjalista? od patrzenia w kamerę lub specjalista który drukuję i segreguję noty(kartki z robotą), był też taki który nic nie robił tylko grał na telefonie hahahahahahahahahahahahahaha a robić nie ma komu bo sami specjaliści.

Romeo
@Antonio Fernandes

Wiem, że część na magazynie cześć pewnie pracuje za 2200 zł, ale CI którzy potrafią negocjować zarabiają dużo więcej. Jak ktoś nie potrafi się cenić, to pracuje za grosze. Po 3 miesiącach pracy, każdy kto się nie opierdziela, zapewne ma szanse (usunięte przez administratora). Ludzie, to bogata firma, wystarczy zobaczyć ile sprzedają, czym się chwalą ! Sam sobie jesteście winni niskich zarobków ! Jak chcesz zarabiać więcej, rozmawiaj z kadrami, a dostaniesz podwyżkę ! Ci co się nie odzywają pracują za grosze !

@Romeo

Miejcie jeszcze jedno na uwadze, po redukcji nie ma już kogo zwalniać ! Teraz CI co zostali mają szanse na podwyżki, bo nowych nie przyjmą (koronawirus, problem z badaniami) ! Poza tym nie ma jak szkolić nowych, wiec ten co ma wiedzę ma szanse na podwyżkę !

ABC
@Romeo

Kolega to chyba jeszcze do gimnazjum chodzi i myśli że życie to bajka. Pracowałem tam!!! negocjacje nic nie dają, gość negocjował(kilka lat doświadczenia) to mu powiedzieli: jak ci nie pasuję to się zwolnij.

@ABC

Może po prostu nie miałeś karty przetargowej, lub nie miałeś argumentów by dostać podwyżkę ! By coś dostać trzeba się postarać ! Spójrz sobie w lustro i zadaj pytanie, czy oby na pewno zasłużyłeś na podwyżkę ? Premie dostaje ten kto się stara, nieroby nie dostają nic. Może ktoś zauważył, że zamiast pracować, godzinę dziennie przesiadujesz na papierosie, lub 12 razy robisz sobie herbatę ! Moim zdaniem każdy kto ma ambicje, pracuje rzetelnie dostanie w morelach podwyżkę i to solidną ! Praca za 2200 to żenada, współczuje tym co pracują za takie grosze ! Bo taka kasa to ledwo ponad minimum, które dostaje nieuk po gimnazjum, bez żadnej wiedzy i doświadczenia !!! Na szczęście niewielu tyle dostaje ...

Morele
@RR

Idze idze idze, dziecko kiedyś pójdziesz do pierwszej pracy to się wykażesz. Wtedy będziesz negocjował nawet za 5 koła.

Pasztet
@RR

Jaka karta przetargowa, co Ty za (usunięte przez administratora) wymyślasz, jak się pytalo kierownika działu o zarobki i podwyżki to mówił ludzià że mają dobre stawki i po się burzyć

Llll
@Antonio Fernandes

Dokładnie siedzi pierdzi w stołek, dostaje czekolady od kierowców, żre za biurkiem te słodycze, potem się chwali jaką jestem doskonola, a jak zostawala ta specjalistka nadgodziny wybierała sobie noty A innym wciskala ciężkie

Korona

Kierownictwo nie ma pojęcia o prowadzeniu firmy, zarabiają tyle ile im dadzą, premie śmieszne jak Cię lubią to masz, każdy fraje...r tam zostanie bo niby poukładane ma hahah i nie którzy nic nie robią a dostają więcej kasy niż ten kto naprawdę robotę robi dobra Śmiech na sali nie którzy maja 2800 bo poszli na drinka a reszta ma tyle bo nie jesteś w sekcie. ;)

@Korona

2800 powiadasz :) ... ja słyszałem ze PM'owie to potrafią 5000-8000 wyciągnąć w miesiąc. Kierownicy jeszcze więcej ... Zamiast płakać trzeba się wziąć do roboty,ma na pewno podwyżki Was nie ominą !

Korona
@RR

Haha, no chyba nie na morelach ;d - a Ci co maja więcej to innym upier...alaja ;)

Niemorale.net

Najgorsze w tych zwolnieniach z powodu koronawirusa jest to że zostawili kilkudziesięciu studentów bez pracy . W tym okresie mega ciężko coś znaleźć co jest lekko mówiąc niehumanitarne a sami się chwalą jak to dbają o pracowników.

Poszlykonie
Nazwa działu: Handlowy

Jest jakas rekrutacja teraz ? Moge pracowac zdalnie :)!

PanTadeusz
@Poszlykonie

Z tego co wiem, tylko wewnętrzne. Zewnętrzne rekrutacje są zawieszone ze względu na pandemię.

Morelowicz
@Poszlykonie

Poza magazynem to nic nie ma, firma zwalnia ludzi aktualnie

TakNie

Spoko ludzie, fajna atmosfera, z kierownictwem da się dogadać. Ale zarobki 2200-2500zł, brak szans na awans i rozwój w tym na większą kasę(wszystkie stanowiska obstawione przez swoich, wystarczy zobaczyć zdjęcia na fb kto z kim imprezuję ), firma stawia na ludzi z Ukrainy(żeby nie było, nic do nich nie mam), szkoleń brak, FIRMA SKĄPA oprócz marnej wypłaty nie dostaniesz nic: brak gruszy, brak jakichkolwiek bonów na święta, nic nie ma.

Tak1Nie

Nie interesuję mnie czy ktoś to pisał, wyrażam swoją prywatną opinię.

Gimbus
@Były pracownik

Jaki rozwój? Na tej firmie buhahahaaas dostajesz wózek idziesz na wydania i tak możesz ciągnąć....do końca zycia

Ślimak

Najlepsi uciekli, moja lepszą pracę zostali sami nieudaczniczny, co nigdzie nic nie osiągną, tylko morele dają im szansę na ich rozwój przez niedoksztalcenie podstawowe

Bomba

Najlepsza ekipa była na Sc już jej nie ma. Zostało samo scier....wo

Tak2Nie2

Zostaw opinię o Morele.net - Kraków

Chcę opublikować:

Morele.net