Morele.net

Kraków

Opinie o Morele.net

Zenek

Sądzę, że taki spokój na forum to oznaka dobrej pracy.

Weronika

@spoko_ludzie tak - to prawda. Atmosfera w pracy jest ważna, bo gdy jest dobra to umila nam pracę każdego dnia. A czy w Morele.net zespół jest młody wiekowo? Jak to się przedstawia? Możesz też napisać coś o benefitach, o które pytałam wyżej?

brzoskwinia
@Weronika 30.09.2017 12:21

Z benefitów jest dofinansowanie do multisporta, zależy też do którego działu pójdziesz, niektóre działy mają jeszcze szkolenia dodatkowo, kursy. Wysyłają na wycieczkę (np jak sprzeda się 1000 Samsungów to Samsung sponsoruje morelom wycieczkę dla 1 osoby i jest decydowane kogo wysłać). Wiekowo raczej większość młodych ludzi, sporo studentów, duża grupka ludzi w okolicy 30, trochę w okolicy 40, ale starszych to nie kojarzę żeby byli.

tade12

Skąd ta pewność ? I jaki to mobbing stosują ?

spoko_ludzie

Hej! Atmosfera w pracy jest dla mnie bardzo ważna! W morele pracują super ludzie i to się ceni :)

Weronika

Dziękuję za odpowiedź @brzoskwinia, jest to w takim razie dość swobodne i przede wszystkim praktyczne rozwiązanie dla pracownika, w szczególności w tym zawodzie. Skoro już ktoś udzielił mi odpowiedzi, to dopytam jeszcze o inne warunki pracy, np. benefity, Morele.net organizuje coś dodatkowego dla zatrudnionych?

Weronika

Morele.net poszukują właśnie pracownika na stanowisko grafika. W ofercie pracy napisano, że firma oferuje dowolną formę współpracy - czy faktycznie można wybrać charakter zawiązywanej umowy?

brzoskwinia
@Weronika 02.09.2017 15:19

tak, mamy osoby zarówno na umowie o pracę, zleceniu, dziele jak i na własnej działalności

Ewa

Zapraszam do zapoznania się z profilem morelowym na jednej ze stron pracodawców. Jest tam kilka wskazówek ;) https://pracodawcy.pracuj.pl/morele-net-sp-z-o-o,22841/rekrutacja

Weronika

Konkretnych zadań @borys raczej na forum się nie dowiesz, ale przydałby się jakieś ogólniki, mówiące o tym, jak do rozmowy się przygotować - tak jak pisałam wcześniej, to na pewno pomogłoby przyszłym pracownikom. Ktoś zatem może się do tego odnieść?

Borys

Wie ktoś cos na temat zadań z PHP jakie są do rozwiązania w procesie rekrutacyjnym? Leo?

Weronika

A co możecie powiedzieć na temat stanowisk managerskich? Pojawiło się parę aktualnych ofert, w których gwarantują szybki awans. Czy ktoś z aktualnych pracowników może dać znać na temat tej pracy? Takie informacje na pewno będą dla innych szukających pracy bardzo pomocne.

Leo

Jestem w procesie rekrutacyjnym i mam dostać zadanie do rozwiązania (programista PHP). Czego się mogę spodziewać???

Kmx
@Leo 25.07.2017 11:46

Zadania z PHP, a po tym pytaniu to jeszcze trudniejszego zadania

apas

Arni to opinie o pracodawcy nie o sklepie :P Proponuje jak coś smarować na opineo.pl

Arni

Ludziska co się dzieje w tym sklepie? Składam zamówienie produktu w fajnej cenie -20 procent (codzinnie inna cena, ciągłe wahania, w inne dni produkt w cenie +80 procent), przyjmują, biorą kase, zatwierdzają ponownie mailowo potwierdzają do realizacji, nawet pokakazuje się w systemie że część zamówienia gotowa i data wysyłki a potem nagle zmienia się na "oczekujące" że jest problem, piszesz maila odpisują by dzwonić na infolinię, dzwonie na infolinię w przerwie w pracy to wiszę 10 minut i nic nie załatwiłem, mailowo nie ma chętnego. Kiedyś to był dobry sklep a teraz coraz więcej skarg... jakieś problemy kadrowe czy co? Zamówiłem, zapłaciłem i nie wiem czy dostanę, podczas gdy gdzie indziej zamówiłem akcesoria do tego konkretnego przedmiotu wiedząc, że zamówienia czeka już na wysyłkę... Nie odpuszczę. To nie laptop za 10 zł, tylko promocja, która skłoniła mnie do zmiany pierwotnych planów zakupowych i wzięcia innego modelu.

daniel

Pracowałem w morele.net przez 2 lata i byłem bardzo zadowolony. Dwukrotnie zmieniałem stanowisko bo chciałem przejść do innego działu. Gdyby nie fakt, że musiałem się przeprowadzić do innego miasta, pracowałbym dalej. Ja nie mam większych zastrzeżeń, nawet jeżeli nie było relax roomu :D, w końcu przychodziłem tam do pracy...

mówię jak jest

Imprezy integracyjne są ok ale każdy z nas tu pracujących wolalby co roku podwyżkę, pakiet medyczny, dofinansowanie do obiadów czy darmową kartę multisport o relax romie nie wspomnę. Niema żadnych paczek na święta tylko Wigilia na której jemy rzeczy przysyłane od Partnerów. Czy to dziadowanie nie wiem ale przy takim wzroście przychodów R/R firmę stać na więcej! Jest darmowa kawa bez ograniczeń i woda zrodlana. IT to inny świat i tam mają prawie wszystko:) ot takie państwo w państwie!

xxxx

Pracowałem tam dość długi okres czasu i dwoma słowami napiszę: NIE POLECAM. Owszem, atmosfera miła(tak, są tam praktycznie sami studenci oprócz kierownictwa) ale pomiatanie ze strony kierownictwa i fikcyjne zasady umowy o pracę na umowie zlecenie. Gdyby nie ten rażący fakt, wszystko by było ok.

Monia

Moja koleżanka pracowała w Morele normalnie na umowę o pracę więc to chyba zależy od stanowiska.. Mówiła mi że pracuje tam dużo studentów dziennych więc może dlatego mają umowy zlecenia.

Weronika

@Fragles piszesz, że firma Morele.net prawdopodobnie zatrudnia samych studentów. Dlaczego tak uważasz? Czy naprawdę wszyscy pracownicy powyższej firmy mają status studenta? Uargumentuj swoją wypowiedź.

NN

Jakub: zależy na jakie stanowisko aplikujesz, zarobki są dość zróżnicowane, podstawa oscyluje około 2000, oczywiście na zleceniu, jak Fragles napisał: dla oszczędności...

Fragles

Zatrudniają prawdopodobnie samych studentów, żeby oszczędzić na składkach ZUS. Nieładnie.

jakub

Witam, na jakie zarobki w morele.net mozna liczyc na poczatek?

Weronika

Na ich stronie możesz znaleźć listę zatrudnionych osób: https://www.morele.net/info/onas/

Paweł

Czy ktoś wie ile tam pracuje wszystkich osób?

Weronika

Teraz Morele.net bardzo się reklamują, co dobrze o nich świadczy! A wy co myślicie?

taki jeden

świetnie się pracuje, przyjazna atmosfera, grube imprezy w IT

mirabel k

ooo to bardzo interesująca informacja, a możesz konkretnie napisać na jakim stanowisku pracy w tej firmie mogę liczyć na starcie właśnie na takie wynagrodzenie?

ciekawy

Czy to prawda, że na początek dają 4 tysiące brutto oraz 13stkę?

artkl

Jakie pieniadze oscylacyjnie za Analityka biznesowego mozna sie spodziewac?

dejw

Witam, a na jakie zarobki mogą liczyć u nich studenci? Na umowie zlecenie ile mniej więcej godzinówka wychodzi? Z góry dzięki za informację. Nie jestem z Krakowa i nie wiem czy mi się opłaca przyjeżdżać na rozmowę, żeby się później dowiedzieć, że to 6 zł na przykład... (nie starczyłoby na opłatę mieszkania)

MT

Hej, chciałem zapytać ile mniej więcej trwa rozmowa rekrutacyjna? :) I ile czasu trzeba czekać na odpowiedź czy dostało się pracę czy nie? W poniedziałek jestem umówiony i nie ukrywam, że bardzo mi zależy na pracy w morele :)

MT
@Daniel 30.04.2015 11:52

Staram się o pracę jako specjalista ds. sprzedaży. Ale czy się uda to nie wiem, nie poszczęściło mi się w x-komie, ale tam chyba sami nie wiedzą kogo chcą. Może tu pójdzie lepiej.

taka se
@MT 29.04.2015 19:41

a po co im specjaliści w dziale reklamacji jak oni reklamacji nie uwzględniają? by odpisać stałą regułkę "reklamacja rozpatrzona odmownie" nie potrzeba specjalisty, wystarczy jełop któremu zalezy na premii i tyle

dfsfs

Byłem jakiś czas temu na rozmowie na programistę... Niestety jeden z szefów - twórca jest też programistą. Niestety bo poziom jego wiedzy i wiary w kod, byłby odpowiedni 8 lat temu. Testy jednostkowe/integracyjne - brak i nie piszemy, monitoring - dane stat. z panelu sklepu tylko czyli tylko biznesowe, framework, 2 jeden jakiś stary modyfikowany na D(zgodny z php4) oraz autorski (php). To, że sklep odnosi sukces (chyba), a szef "taki programista", nie liczyłbym na rozwój. Chociaż ekscytacje wprawia szefa słowa elasticsearch (o solr nie słyszał), SOA (to jest "najnowsza metodologia"), mongodb... chcą ponoć, ale oczywiście nie korzystają. Pomijając to, po 2h rozmowy rekrutacyjnej (sic!) spędzone głównie na oświecaniu... Pan zaprasza mnie na dzień próbny, zapytał na ile godzin, odpowiedział koło 6, to podałem stawke no i to koniec... :) Praca może w innych działach jest ok, natomiast programiści raczej nie powinni tutaj się pchać.

tomek

@radek jestem stałym klientem od wielu lat i znam kilku pracowników. Motyw wypowiedzi jest taki, że przeglądałem ten wątek i pomyślałem, że napisze coś. Wiele firm nie ma takich wątków, a przecież to pomocne jak ktoś szuka pracy i chciałby się dowiedzieć czegoś o firmie.

tomek

Mało jest na rynku takich firm jak morele.. Zapewniają rozwój młodym ludziom, którzy chcą sie jeszcze uczyc np. zaocznie i zdobywać doświadczenie.. Dużo moich znajomych sobie chwali tą firmę. Słyszałem, że wynagrodzenie jest na czas, dobra atmosfera i pozytywne zmiany - bo firma jest na etapie dużego rozwoju! Myśle, że warto spróbować:) sam gdybym nie miał pracy z której jestem zadowolony, wysłał bym zgłoszenie! polecam!

xxxx

na jakie stanowiska??? piszecie opine bez podania stanowiska, jaki to ma sens? dział handlowy, magazynier czy może call center? bo to jest spora różnica. okreslajcie to !

Crow

Super pracodawca. Atmosfera luźna, nikt się specjalnie nie rzuca. Kasa na koncie zawsze pierwszego (no chyba że wypada w niedzielę, to wcześniej:D). Poziom wynagrodzenia jest przyzwoity, ale pamiętajcie, że warto negocjować wyższe stawki; jak się sprawdzacie w pracy to dają podwyżkę bez problemu. Jak ktoś chce zmienić dział - też nie ma problemu. Obecni pracownicy zawsze mają pierwszeństwo w rekrutacji na otwierane stanowiska. Owszem, chętnie przyjmują studentów, ale nie widzę w tym nic złego, zwłaszcza że po zakończeniu studiów od ręki dają umowę o pracę albo samozatrudnienie.

To takie suszone morele...

Oj brzydko! Pieniążki są- w końcu sklep, a na pracownikach oszczędzać musicie.

yhy

tak są :D że wiecznie zaczynasz od zera. Pomijać fakt, że mogą ci podziękować w każdej sekundzie i nic nie masz do powiedzenia. Nie polecam ale też nie odradzam jak ktoś chce spróbować takiej pracy to nikt mu nie zabroni :)

spoko

Fajni, młodzi ludzie - atmosfera przyjemna, można zdobyć doświadczenie (np. moje pierwsze) - dają szanse rozwoju, jak się starasz to możesz wiele: awansować ale tez zmienić dział.. myślę, że mogę polecić. jest spoko !! ps.umowy zlecenie nie takie straszne- są odpowiednie benefity, co nie spotka sie w biedronce (dot. powyższej wypowiedzi :P) pozdro

Jaro

Firma poszukuje do pracy studentów, bo są tanią siłą roboczą (nie trzeba za nich opłacać składek). Ciągłe emitowanie ogłoszeń również nie pod swoją nazwą o czymś świadczy.

prawda

Nie polecam tego pracodawcy, wymagania z górnej pólki w niektórych działach a pensja jak w biedronce(tam nie trzeba studiować) Liczy się tylko umowa zlecenie i status studenta. Mega (usunięte przez administratora), na początku wszystko wydaję się cacy a później można zauważyć że pracownika mają za nic i liczy się tylko kasa. Traktują cię jak (usunięte przez administratora)dziś masz nową umowę jutro cię żegnają.

swiezak

Spoko pracodawca - można wiele się nauczyć, swobodna atmosfera i młody zespół! Nie miałem dużego doświadczenia i zostałem przyjęty :)polecam firme !

zadowolona

Pracuje w Morele - jest luźna atmosfera, pracuję na umowę o pracę, bo nie jestem już studentką (to nie prawda co napisano powyżej, że nie dostaje się umów o pracę jak się kończy studia), jest sporo rekrutacji wewnętrznych, także można awansować. Najważniejsze jest raczej to, że firma się rozwija i daje mnóstwo możliwości, wiadomo, że nie ma nic od razu, ale jeżeli jest ktoś zaangażowany w swoją pracę - może zdziałać wiele :) Poza tym co pewnie wszyscy lubią - są organizowane fajne imprezy integracyjne :) pozdrawiam :)

poważny anonim

Robią sobie jaja z ludzi podczas rekrutacji, a mianowicie zapraszają na dzień próbny, ustalane są warunki oraz termin rozpoczęcia pracy. Dzień wcześniej telefon, z informacją iż nie posiadają w budżecie środków na nowego pracownika. Po co w ogóle robić rekrutację?!

Gonzo

Spoko firma

hahah na umowe? a co to??

taka se

Doświadczenie w czym? W oszukiwaniu klientów? Czyli jak upaść etycznie... Super nauka. Raczej marne doświadczenie ale już rozumiem czemu ta firma zatrudnia studentów...

?

Pracuję obecnie w morele - już prawie od 2lat. Polecam! To idealna firma na start, pozwala zdobyć cenne doświadczenie. Przyjmują ludzi młodych i dają szanse na rozwój. Częste są awanse wewnątrz firmy. Najlepsza jest atmosfera - młoda ekipa, która bez problemu się dogaduje. Pozdrawiam

justa

Pracuje tam obecnie , problemem jest właściwie tylko to że co innego mówią a co innego wychodzi, trochę słabo doceniają nowych ludzi a to że np. ja jestem przyjezdna z małego miasteczka nie pomaga. Generalnie trzymają tam ludzi ze względu na to że są studentami, ja kończę studia niedługo, co prawda nie związane z handlem i nie wiem jak będzie raczej nie znam ludzi po studiach którzy tam pracują, bo pewnie na stronie by nie szukali ciągle pracowników i warunek żeby tam zacząć prace jest to że trzeba być aktualnie studentem.

Adam

Witam pracował może ktoś w morele.net Kraków jako magazynier lub ma jakieś informacje dotyczące tego stanowiska ? Pozdrawiam.

luklews

Pracodawcy fajni, serdeczni, elastyczni. Dobra atmosfera, calkiem przyzwoite place - zawsze na czas. Mozna sie wiele nauczyc. Bardzo dobre miejsce dla mlodych osob zdobywajacych dopiero doswiadczenie w branzy Problemem jest: Chaos w dzialaniu i podejmowaniu decyzji. Jak cos zaplanujesz to na drugi dzien okazuje sie cos zupelnie innego (zmiana decyzji !@#$%$#, nagle zastepstwa, przezucanie obowiazków to tu to tam wg uznania) Brak dodatkow do pensji, motywacja ma byc premia ale jezeli jest jakakolwiek szansa zeby jej nie wyplacic to napewno szef z niej skorzysta. .

luki

Najwidoczniej firma "wie" po co jest. Pogratulować. Niestety 99% szefów polskich firm i firemek to chamy i prostaki, którzy zamieniają zdrowie psychiczne pracowników na pieniądze.

Zostaw opinię o Morele.net - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Morele.net