Opinie o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bowa Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Bowa Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

młoda

ostatnia ankieta- żenada. zbyt mało miejsca na wyrażenie własnej opini. i te dane na koncu- pozbawialy anonimowosci wielu pracownikow. stad malo kto napisal co mu tak naprawde nie odpowiada i jak tu pozniej ma byc lepiej...

salamandra

Zgadzam sie ze pracujac tam i nic nie robiac wyrazamy zgode na to co sie dzieje.Postawa pracownikow jest pasywna wynika to glownie ze strachu przed utrata pracy a moze wreszcie jest czas zeby pewne sprawy zmienic jesli my sami tego nie zrobimy to samo sie nie naprawi.Pracownicy produkcyjni ciagna ta cala firme a sa traktowani jak stado bydla !!!! w tym calym pedzie ktory towarzyszy naszym przelozonym za kasa umknela jedna wazna rzecz- czlowiek na stanowisku pracy!!!!!!!!!

niedoopowiedzenia

Pracuję w tej firmie trochę czasu.Niekiedy jest naprawdę ciężko,bo kierownicy lubią wcielać się w role zaganiaczy.(usunięte przez administratora).Często przekraczają granice przyzwoitości traktując pracowników wręcz nieludzko(usunięte przez administratora)Poza tym bolączką pracowników produkcyjnych jest niskie wynagrodzenie,które jeszcze często jest umniejszane przez zabranie premii,często bezpodstawnie.Niestety pracując tam poniekąd godzę się na to wszystko.Nie wiem jednak jak długo można tolerować taką sytuację.Szukam innej pracy,ale w ''naszym'' kraju nie jest łatwo o pracę za godziwe wynagrodzenie,gdzie człowiek będzie traktowany z należytym szacunkiem.

pracowita

ja za to bylam w wielu gorszych firmach. ludzie po co sobie utrudniacie zycie i wiecznie narzekacie. weźcie sie w garść i pomyslcie o tym ze inni maja gorzej. a atmosfere w bowie buduja pracownicy a nie biuro...

zośka
@pracowita

z jakiej planety ty się urwałaś

Automatyk

Śmieszna firma. Rozmowa miała charakter przesłuchania przez złego i dobrego glinę. Trwała może z 15min. Po mojej odpowiedzi o oczekiwane zarobki pytanie czy to brutto i dość szybkie urwanie tematu. Podałem kwotę identyczną jak w formularzu aplikacyjnym (medianę rynkowa). Szczęścia życzę w szukaniu pracowników w taki sposób. A i chciałbym przeprosić panią z HR, że miałem wogóle czelność zadać jakieś pytanie podczas tej rozmowy. Dwóch pozostałych już nie zdążyłem. Firma dała sobie miesiąc na odp. pozytywną. Nie zamierzam czekać na ten "akt łaski".

Co się dotychczas robiło, coś o sobie. Kilka pytań z robotyki. Co w sytuacji gdy...

Leszno
omw

Podejrzewam ,że zamiotą jak zwykle pod dywan i będzie po sprawie.. No chyba że w końcu ktoś się odważy i weźmie się za to...Czego Wam życzę i oby się polepszyło...

zośka
@omw

w tej firmie to tylko liczy się płeć męska dyrekcja niech przejrzy na oczy co się tam dzieje i na brygadzistów nastawiaczy itp.

spawacz

cześć, atmosferka ostatnio się zagęszcza, niektórzy nie wytrzymują już tej presji, jak można było zauważyć - znikają bez wieści. Ciekawe, czy komuś to da do myślenia, czy też jak zwykle udawać będą że nic się nie stało. Co sądzicie o tym?

omw

No właśnie mnie już tam nie ma i mam porównanie.A spędziło się w tym gównie ładnych parę lat.Niejedno się widziało i słyszało.Do czego były zdolne niektóre panie żeby mieć chody u brygadzisty.Jak pracują tam jeszcze takie panie jak NK itp.to wiedzą o co chodzi spytajcie może Wam powiedzą.

summienny pracownik

Się zastanawiam...ludzie jeśli w BOWIE jest naprawdę tak żle to dlaczego się nie pozwalniacie !! Szukajcie innej lepszej pracy !

omw

Pracujesz tam bo nie masz innego wyjścia... Gdybyś miała inne możliwości nie siedziałabyś tam.Takie czasy!!!!! To była zupełnie inna firma gdy mieściła się jeszcze na ul.Nektarowej a później zrobił się kołchoz i nadal jest i lepiej już nie będzie...No chyba że wylecą co niektóre osoby w co nie wierze...

do małego

Co to są za panowie ? czym oni są w Bowie?

pracowita

BOWA zła, BOWA straszna. Skoro tak tu źle i ciężko to dlaczego pracujecie w tej firmie? Nie, nie.... ja nie jestem z tych, co siedzą u kierownika pod biurkiem, nie jestem z tych, co dostają wyzszą premię za wazeliniarstwo. Zwyczajnie tu pracuje. Zatrudniając sie wiedziałam jakie są warunki i się na nie zgodziłam, dlatego się teraz nie buntuję, nie marudzę. Wykonuję swoją pracę i nie zwracam na nic uwagi. Choć nie raz słyszałam głupie plotki na swój temat, nie przejmuje się tym. Optymizm? nie... realizm:)

mały

Ja chciałbym tylko podzielić się opinią na temat Bowa Medizin... Może wszystko byłoby ok ale 2 panowie tzn. (usunięte przez administratora) Uważajcie na nich (i właściciele i współpracownicy)!!! Pierwszy wyjątkowo chamski i arogancki, drugi wyjątkowo wredny.... Uważajcie ludzie na nich

Planda
@mały

Prośba do moderatora, opinia o osobach wymienionych z nazwiska powinna być usunięta bo delikatnie mówiąc jest nieprawdziwa i kwalifikuje się do postepowania sądowego

zielony
@mały

Cześć rozumiem , że Twoja opinia na temat tych osób wynika, że pracujesz z nimi ? lub, że pracowałeś ? chyba jakoś nie trafiłeś z tą opinią, bo jeden nadal pracuje a drugi jest na emeryturze, i właściciele jakoś nie chcą się pozbyć tego pierwszego, skoro to napisałeś o nich i podałeś nazwiska, z tego wynika, że nie jesteś nic wart bo się ukrywasz :-)

nikt
@mały

Oj Piotruś faktycznie jesteś mały jako człowiek, ale szuja wielka

ktośka

@ cudak - A co do badań okresowych: art. 229. Jest tam jeden zwrot, który pominąłeś/ęłaś: "...W MIARĘ MOŻLIWOŚCI w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia...". Wiadomo, że w naszym interesie byłoby i jest przeprowadzenie badań w czasie pracy. Ale znajdź pracodawcę, który dziś się na to godzi.. Kolejny paragraf wyklucza "w zasadzie" wykonanie badań w czasie pracy, bo bez tych badań (nie tylko okresowych ale i wstępnych) (i POZYTYWNEGO orzeczenia) pracodawca do pracy dopuścić nie może. Ale jak napisałam: jeszcze nie spotkałam pracodawcy, który by takie badania zlecał w czasie pracy. Były próby u nas, żeby badania były na miejscu, ale podobno nie było odp. warunków..

ktośka

@ cudak - Kodeks Pracy, art. 151 - traktuje właśnie o pracy w godz. nadliczbowych. Polecam jednak Tobie jego lekturę (w skrócie: wg. kodeksu +50% w normalne dni, +100% w nocy, niedzielę i święta, w dniu wolnym za niedzielę lub święto. Do tego wg. kodeksu +20% za porę nocną (21-7). Jak jest w bowa?)

cudak

Szanowna "ktośko", skoro twierdzisz że nadgodziny płacą wyższe niż kodeksowe to znaczy że właśnie NIE ZNASZ Kodeksu Pracy. W takim razie polecam Ci jego lekturę bo jest wielce pouczająca. Dowiesz się z niego również że np. badania okresowe pracownik powinien robić w czasie pracy i ma za ten czas ZAPŁACONE. A jak jest w tej firmie?

jaka s tam

czy w 2013 roku w firmie Bowa również będą drzwi otwarte? Podrawiam

ktośka

dziadek - 2012-10-28 21:54:02 wszędzie dobrze gdzie nas nie ma-dlaczego wypowiadają się osoby już tu niepracujące mają żal do firmy że zostały zwolnione albo odeszły bo znalazły inną prace[a takich jest bardzo mało] bo tu się pracuje a nie jest to przedszkole widział ktoś zakład gdzie będą kazali leżeć największy problem to pensje i nadgodziny socjalka też leży ale znajdź pracę w tym naszym zasranym krajuHmm..Pensje problemem? Wypłacane na czas. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby było po 10-tym na koncie. Że chciałabym więcej? Nie powiem, że nie... Nadgodziny problemem? Z tego co za każdym razem słychać, gdy J. pyta, to są chętni i niechętni. Ale chyba nikt nie zauważył, że płacą nam je wyższe niż kodeksowe. No chyba, że synek doktorka to w ramach zmian "na lepsze" od 01.01.2013 zmieni, żeby pokazać tacie efekty swoich (za)rządów.

dziadek

dziadek

oj mało wiecie i mało widzicie ==

blondas

edekbezkredek - 2012-05-21 23:01:04 A wspomnieć należałoby również o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych. NIEZŁA FARSA!!! \"Wczasy pod Gruszą\" wypłacane po 50,-(!), brak dofinansowań na wycieczki dla dzieci, bony na Święta dla wybranych czyli tych którzy potrafią nieźle mataczyć i nie wykazują prawdziwych dochodów, pomoc bezzwrotna (dla najbardziej potrzebujących lub mających chore dzieci) w małych kwotach. Bo czy na taką dużą Firmę 1.000 zł to dużo? Parę lat temu za prezesa (usunięte przez administratora) Firma była sponsorem zakupu wózka inwalidzkiego za kilkanaście tysięcy zł. I to nie dla pracownika lecz dla członka jego rodziny. Jeszcze mało? A regulamin ktoś widział ? A komisja w skład której nie wchodzi nikt z pracowników produkcyjnych tylko dwie Panie z administracji ?! FARSA A MOŻE JUŻ GROTESKA ?! Ale cóż, z większości wypowiedzi wynika że mało kogo to obchodzi, bo najważniejsze jest przecież wyjście do \"kibelka\" z czerwoną kartą lub bez albo kto się komu podlizuje i u kogo \"siedzi pod biurkiem \".W poszukiwaniu regulaminu należy udać się do kadr - taką odp. usłyszałem - i tam, na miejscu go sobie przeczytać. A że nikogo z produkcji nie ma w komisji? Byli, ale zrezygnowali, bo ciągle były do nich zarzuty, że nie na to, że nie tyle itd.itp. A nikogo nowego chętnego na tą "fuchę" nie ma/nie było. No chyba, że Ty się zgłosisz w naszym imieniu?

Zostaw merytoryczną opinię o Bowa Polska Sp. z o.o. - Złotkowo

• Jak się pracuje w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bowa Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bowa Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Bowa Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bowa Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 274 ocen.

Bowa Polska Sp. z o.o.