Opinie o PROSEAT Sp. z o.o w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie PROSEAT Sp. z o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PROSEAT Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PROSEAT Sp. z o.o w Bielsko-Biała

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie PROSEAT Sp. z o.o w przypadku pracy jako Inżynier Produktu?

A dużo zwolniono w ostatnim czasie? Wtedy szukają kogoś nowego czy robią redukcje? Czym grozi nie trzymanie się poręczy, to są jakieś hardcorowe schody?

DB

Są to schody jak każde inne a czym grozi przekonał się na własnej skórze ten, który ponoć pilnuje bezpieczeństwa. O zwolnieniach nie wiem zbyt dużo jak to działa tam aczkolwiek nie pojmuję dlaczego tacy ludzie nadal są pracownikami skoro nie mają dobrej opinii wśród innych. Brak kultury osobistej itp powinno być negowane,bo zgłaszane już było.

Jasiek

Może kiedyś nie było dobrze ale najważniejsze, że teraz firma jest dobrze oceniana również jako pracodawca dlatego polecam pracę.

Szymon
@Jasiek

Bardzo proszę o nie wprowadzanie ludzi w błąd :) ta Firma nie jest godna polecenia. Wystarczy tylko zapytać, jak potraktowali ludzi ... jak zwalniali nawet Tych, którzy mieli umowę na czas nieokreślony i byli tuż przed emerytura (brakowało niewiele do okresu ochronnego ) Jednym słowem - nie polecam :)

Józef
@Jasiek

Jasiek,piszesz ze moze kiedys bylo nie dobrze w firmie, oczywiscie róznie to bywalo ale niebylo tak zle jak się czyta opinie. Skoro w zakladzie są zwiazki zawodowe to jaki problem. Oczywiście w obecnych czasach byc moze jest trudniej ale gdyby był szacuek między pracownikami duzo mniej byłoby klopotów.Przepraszam ile lat przepracowałes w tej firmie.

Werka
@Józef

Ooo....a czy związkom zawodowym udaje się coś wskórać dla pracowników, na przykład jakieś podwyżki? Wiecie, pytam bo ze związkami to różnie jest, czasami istnieją tylko teoretycznie, a w praktyce to niewiele robią...a z tą kwestią szacunku, to o co chodzi, pracownicy sobie podkładają kłody pod nogi w pracy?

Czy w Proseacie można liczyć na podwyżki związane ze stażem???

Od czego uzależniona jest premia w firmie PROSEAT Sp. z o.o? Jakie są progi premiowe? Dodali 8 listopada na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Inżynier Procesu.

Bula

Jak tam te 2 pajace daniel i janusz

@Bula

Chodzą na zmiany, zlikwidowano Kierowników Zmian a utworzono wiecej Koordynatorów, teraz jest ich 7, chodza na zmiany :)

@AliG

Tutaj zmieniło się głównie nazewnictwo czy miało to wpływ także na wynagrodzenie?

@Barbara

Zmieniło się nazewnictwo i oczywiście pensja, ale i tak 5 nowym koordynatorom nie fali tyle co mają 2 dotychczasowi.

@AliG

Czyli dobrze zrozumiałam, że mniejsze stawki mają? Można się dowiedzieć z ciekawości o ile? Ale jeśli chodzi o zakres obowiązków to mają te same co wcześniej czy inaczej jest?

@Barbara

% nowych ma wieksze stawki 2 starych co było ma te same. Obowiązki: 5 nowych - to co mieli jako SL Natomiast 2 starych - już nie leżą i zakupów całydzień w pracy na necie nie robią. Koordynator to teraz to samo co był SL.

Jaga
@Barbara

12k do 15k brutto to chyba nie tak źle mają, nie???

@Jaga

a nie wiem, w sensie zależy konkretnie za jaki nakład pracy... ktoś opowie w razie czego?

kmwtw
@Jaga

12-15k? Chyba wszyscy razem...

AliG

Zarząd (z nazwy tylko) spalony jest w firmach w okolicy,pracy nie znajdą. Opinie mają straszne,do tego ludzie co się pozwalniali i poszli do nowych firm pomogli znacząco w tym :) Ale z ich pensjami... klika lat życia mają z oszczędności...czego nie mają ludzie na produkcji.

MArek
@AliG

Jaki znowu zarząd? Kto to?

Klaudiusz

Wypłata z opóźnieniem, raczej zawsze była na czas. Ale w obecnej sytuacji to będzie standard. Bardzo dużo pracowników tz. kluczowych złożyło wypowiedzenia, innych skutecznie do tego nakloniono , proponując pracę z obniżonym wynagrodzeniem o 20% a nawet więcej. W obecnej sytuacji finansowej jaka panuje w kraju trzeba być desperatem aby się na to zgodzić. A z drugiej strony to dranstwo składać ludziom takie propozycję. Czy management też obniżył sobie wynagrodzenia??? Za chwilę sami będziecie pracować na produkcji albo się zwolnicie jak terozsadniejsze osoby zrobiły. Tylko gdzie wy znajdziecie taką pracę jak macie teraz. Kawa, laptop,spotkanie , kawa, telefon, obiad, pieprzenie o niczym z kolegami, (usunięte przez administratora) pomysł żeby nikt nie powiedział że nic nie zrobione i do domu. W żadnej szanującej się firmie wasze (usunięte przez administratora) nie zagrzaly by krzesła do pierwszej wypłaty. Ale to nie szanująca się firma , a wy macie swój klub wzajemnej adoracji. Ale do czasu

Olo
@Klaudiusz

Tylko zapytaj od czego odejmują te 20% , możesz się zdziwić ile jeszcze zostaje. Na produkcji pomażyć nawet o tej obniżonej pensji

@Klaudiusz

Nie ma czegoś takiego jak redukcja 20% wynagrodzeń, Wszystko jest jak było do tej pory.Ściema z tym 20% Nie zapłacili w terminie bo za dużo nadgodzin było do wypłacenia-pomrozili pieniądz na koncie chwilę dłużej . Tragedia się nie stała

Kamila
@Klaudiusz

Wypłata z opóźnieniem to znaczy jakie są poślizgi?

@Kamila

Wypłata jest zawsze przed 10 .. ale w październiku się zdarzyło ze była na równego 10 i już tragedia :D

Hanna

Czyli ogólnie nie ma takich sytuacji? Tak w ogóle to szukam informacji o jakichś realnych stawkach tutaj. Możesz mi podać jakieś widełki płacowe jeśli możesz?

Cześć,czy w waszej firmie pracuje majster Marcin Dzie*h??pytam gdyż kiedyś pracował w Lakmie i mam nie miłe z nim wspomnienia??

Piąty dzien roboczy a wypłat brak na koncie... początek końca?

Olo

Brakło po ostatnich roszadach w teamie

@Olo

Czyli plus taki, że każdemu jednocześnie przelew puszczają? Swoją drogą często się to zdarza? Bo jednak jak ktoś ma kredyt to przydałoby się ugadać na jakąś alternatywę, może transze? Jest tu z kim o tym porozmawiać?

jozef

Pracę w tym zakładzie zakończyłem w 2008 roku, przechodząc na emeryturę , i dalej jestem ciekaw co się dzieje w zakładzie.

Firma zamknie się sama.

@AliG

Na bazie czego ta prognoza? Na pewno trafna?

Trzy literki: SAP

Zbigniew

A wyjaśnisz to jakoś osobom które nie są w temacie?

Iggi
@AliG

Bo tam żądza barany i małpy...a niektórym liderka ,to się w (usunięte przez administratora) poprzewracała...jedna myśli,że bez niej ,to zakład by zginą !????????????????????????

AliG

Dramatyczne wdrożenie SAP jeszcze nie słyszałem żeby w taki fatalny sposób wdrożyć gdziekolwiek w dodatku cokolwiek tu mowa o strategicznym narzędziu bez którego zakład nie może funkcjonować w dzisiejszych czasach, fatalny sposób zarządzania-efekt-masowe wypowiedzenia, Logistyka i Finanse, szczury widać że wyczuły tonący okręt w obu działach 80% ludzi pozwalniało się, do tego inżynierów sporo promowanie "grupy znajomych" co tydzień ustalanie planu pracy - czytaj planu zwolnień lub zatrudnienia, Dramat

Wiewiór

Widząc co obecnie dzieje się w Proseat, myślę że to początek końca tej firmy. Większość produkcji nie ma co robić, zwalniani są pracownicy z dużym stażem w tym zakładzie. Część osób z doświadczeniem sama składa wypowiedzenia, są to osoby z produkcji ale również z biur. Po połączeniu 2 zakładów w jeden , jest dużo gorzej niż było. Likwidowane są niektóre linie autobusowe przewożące pracowników, choć zakład znajduje się w takim miejscu gdzie nie ma możliwości innego transportu chyba że swój samochód. Przy obecnych cenach paliwa nie będzie wszystkich na to stać więc sami odejdą. Jeśli chodzi o podwyżki i nadgodziny to nie ma na co liczyć. Pieniędzy na nic nie ma, chyba że dla kierownictwa. Oszczędności kosztem naj mniej zarabiających.

Hanna
@Wiewiór

A czemu likwidują te linie autobusowe skoro widać że jest zapotrzebowanie na dojazdy?

Wiewiór
@Hanna

Oszczędności. Firma nie chce dopłacać do fizycznych. Pieniądze są na auta służbowe.

Jak tam się miewa ten cwaniak kordynator Janusz dalej uważa się za Pana i władce proseatu

Czemu w proseacie czeba chodzić w maseczkach skoro jest zniesiony obowiązek noszenia przez rząd

Izabela
@Paweł

a to na wszystkich stanowiskach pracownicy musza nosić czy tylko na takich gdzie są narażeni na jakieś pyły czy coś w tym stylu?

Marian
@Paweł

Ponieważ rząd nie rządzi w Proseat.

Zbigniew
@Marian

I jak firma argumentuje to że dalej trzeba je nosić? Kiedy zamiarzają to zmienić? Nie ma buntu w załodze przez to? Bo wiemy jakie jest podejście do masek w Polsce, ludzie lubią ponarzekać :)

@Zbigniew

Musicie w maseczkach chodzić ? Serio ? XD ta firma nic się ni zmieniła , dno dnem pogania xD

@Marcin

A wiadomo czy dalej muszą? Może teraz to już tylko ten kto chce zakłada?

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do firmy PROSEAT Sp. z o.o. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę?

Jak zatrudnienie jest przez zakład to git

Ewelina
@Paweł

a zatrudniaja tez przez jakas firmie posrednictwa pracy ?

Pozdrawiam kordynatora Janusza jest Pan wpożo????

Bula

Jak tam te 2 pajace daniel i janusz

Teraz proseatem rządzi ekipa z boiska więc z systemem nie wygrasz

Szalony

Oj tak, oj tak kolesiostwo aż miło.

Efekty widać na boisku eeeee to znaczy na hali.

Zostaw merytoryczną opinię o PROSEAT Sp. z o.o - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w PROSEAT Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy PROSEAT Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROSEAT Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PROSEAT Sp. z o.o?

Kandydaci do pracy w PROSEAT Sp. z o.o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PROSEAT Sp. z o.o