Opinie o Norauto Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Norauto Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Norauto Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Norauto Polska Sp. z o.o. w Warszawa

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.
 Pytanie

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Norauto Polska Sp. z o.o.?

Mm Nowy wpis
Klient
 Pytanie

Jak mogę odzyskać zostawione u nich opony???????

KS
Były pracownik
 Pytanie

Cóż Panowie zarządzający i Panie oczywiście też, pokazali jak w kilka lat położyć dużą firmę w Polsce. Wiara w tabelki a nie realne spojrzenie na Polski rynek nie przyniosła zamierzonego skutku. Teraz Ci co mieli kasę dogadali się kupili niektóre budki i będą tworzyć swoje miejsca. Ciekawe czy zmienią podejście ? Szkoda ludzi którzy stracą pracę.

Poznaniak.
Były pracownik
@KS

Krzysztof, każdy z nas od razu znalazł lepszą pracę za wyższe wynagrodzenie.

OL Nowy wpis
Były pracownik
@KS

Pracowalam, wiem, zgadzam sie w 100%

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Ile jest zmian w Norauto Polska Sp. z o.o.?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Norauto Polska Sp. z o.o. na stanowisko Doradca serwisowy w sklepie motoryzacyjnym - Marki? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Aplikant adwokacki / radcowski (1-2 rok)
Warszawa
Jabłoński Koźmiński Kancelaria Adwokata i Radcy Prawnego Spółka Partnerska
Wyślij CV
logo firmy Kancelaria zatrudni aplikanta na umowę zlecenie
Warszawa
Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Kurcman
(2 opinie)
Wyślij CV
logo firmy ADWOKAT do Kancelarii Adwokackiej
Warszawa
Kancelaria Prawna Pasternak Legal
Wyślij CV
logo firmy Terapeuta Zajęciowy
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(159 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
moczar
Klient

W tym tzw Warszatacie pra uja "fachowcy po zdalnym nauczaniu"-nie polecam omijac szerokim łukiem

Agata

W oczy rzuciły mi się dosyć długie opinie klientów Norauto Polska. Szkoda, że pracownicy nie piszą zbyt wiele o zatrudnieniu i swoich doświadczeniach z pracodawcą. Jeśli ktoś ma ochotę napisać chociaż parę słów, to ja chętnie poczytam. Jakie dają benefity?

były
Były pracownik
@Agata

takie, że firma nie istnieje w Polsce od dwóch miesięcy, nie było tematu

Katarzyna
@były

Aż zajrzałam w KRS! Faktycznie, likwidacja... Jako były chyba możesz bez stresu napisać, czy się z Wami rozstali fair. Jakieś odprawy, czy coś?

Poznaniak.
Były pracownik
@Katarzyna

Dostaliśmy ustawowe odprawy i ani grosza więcej. Na szczęście wykopaliśmy tego francuskiego kleszcza na dobre z polski.

Pytanie
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Norauto Polska Sp. z o.o.?

adam_w
Klient

Miła obsługa, szeroki asortyment. Zawsze miałem pewność, że kupuję markową rzecz w normalnej, rynkowej cenie. Kupując bagażnik na większy rower mogłem wprowadzić go do sklepu i przymierzyć czy pasuje. Kupując lakier na rysy mogłem podejść na parking i porównać z lakierem samochodu. Radio również można było sobie sprawdzić przed zakupem. Teraz, po likwidacji, pozostaje internet lub sklepy specjalistyczne. Przez internet nie można nic sprawdzić, przymierzyć a w małych sklepach często jest drożej, ciężej zwrócić towar.

zadowolony Klient
Pracownik
@adam_w

Ja również ubolewam... Niestety nic nie trwa wiecznie. Serwisowe mechaniczne sieciówki nie przetrwały (Norauto, Carmans), nie udało się ich rozwinąć. Przegrały, bo z jednej strony nie były w stanie świadczyć wszystkich możliwych wyspecializowanych usług mechanicznych, a z drugiej ich oferta towarowa przegrała z tym co można dziś kupić w internecie i w jakich cenach. Jako, że od bardzo dawna NIE serwisuję auta, taka sieciówka jak NORAUTO była odpowiedzią na moje potrzeby. Zawsze można było tam wymienić klocki, olej, filtry, łączniki i inne proste części eksploatacyjne - wszystko oczywiście na własnych częściach, kupionych po najlepszych możliwych cenach, gdzie relacja jakość-cena jest wyżyłowana maksymalnie. Cena usługi umiarkowana - zawsze znana wcześniej i w moim przypadku nigdy się ona nie zmieniała, nikt mnie nie (usunięte przez administratora) nie starał się naciągnąć i robił dokładnie to, co chciałem - nic więcej. Dodatkowo wiedziałem, że mam na tę usługę gwarancję, co jest również bardzo ważne, zakład pracował do późnych godzin, więc można się było umówić po pracy, w sobotę lub kiedyś niedzielę. Teraz pozostają mi raczej usługi mechaników naciągaczy i (usunięte przez administratora) nastawionych na ogromny zysk kosztem Klienta, którzy co do zasady starają się robić Klientów w balona na każdym kroku, żeby jak najwięcej zarobić. Wielka szkoda, kolejny przykład na to, że wszystko co dobre się kiedyś kończy.

Justyna
Pracownik
@zadowolony Klient

Potwierdzam. Będzie bardzo brakować na rynku takiej sieciówki. Gdzie Klient chociaż dostał gwarancję i paragon. Mimo czasami negatywnych komentarzy, mi już brakuję. Podstawowe parametry w samochodzie sprawdzane za free, teraz z bólem (usunięte przez administratora) u mechanika paragonu się nie moge doprosić.

Pytanie
 Pytanie

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Norauto Polska Sp. z o.o.?

Ulka

Uważam, że wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od odpowiedzialności!!!

2
były pracownik
@Ulka

w norauto pracujesz jako magazynier, kasjer, akwizytor, konsultant i jednoczesnie wyzywadlo dla klientów - nazywa sie to wielozadaniowoscią, a placą ci za to 1595 zl na rękę + premia widmo + obiecanki ze bedzie lepiej...a jesli chodzi o odpowiedzialnosc to nie ma jej tam nawet dyrektor... firma oszukuje klientów na kontraście - jest on i tak wprowadzany podczas nabijania klimatyzacji ( tylko duzo osób tego nie wie) PONADTO firma nie dba o BHP - co wtorek lub srody są dostawy które zawsze, ale to zawsze są tak syte że trzeba zastawiac gaśnice na magazynie i nie tylko ! poza tym klimatyzacja w tym miejscu jest hodowlą/wylęgarnią bakterii i nikt nic z tym nie raczy zrobić, mimo iż z góry leciały czasem 'chmurki' z pozlepianego kurzu (podobne wielkością do kiści winogron) tu jeszcze wspomnę o polityce cenowej - cenówki zmieniają sie tam prawie codziennie (zapewne przez kurs walut itp.) ale jak to sie ma do takiej sytuacji : jest sobie olej castrol w bialym opakowaniu i kosztuje 140 zl ... ten olej sobie tam lezy od paru miesiecy i czeka na klienta (dość rzadka - sportowa specydikacja) i nagle z dnia na dzien jego cena rosnie x2 (tak do 280 zl)... czy ten olej to jest jakies wino ? pewnie naliczają opłatę za jego leżakowanie... wogóle jak na tak wysokie marże na produktach ( od 20 % do 100%) to ja sie dziwie ze tak żałośnie płacą podsumowując - masz odpowiadać za wszystko a płacone masz jakby cie ze stażystą pomylili... a kiedy spytasz o podwyżkę to zawsze wyskakują ci z realizacją celów i mówią ze gdzieś czegoś brakuje... jeśli kreci cie praca za 'jałmużnę', lubisz robic kilka rzeczy na raz, sluchać jak ktoś ci ubliża bo mu sie życie nie udało oraz nie wymagasz uznania pracodawcy to jest to idealne miejsce dla ciebie... ogólnie pracownicy w porządku ale kierownictwo i zarząd to tylko równomiernie beczące stado, które zrobi wszystko byle by cie olać w sposób nie wymagający wyjaśnień...

Byłem, widziałem...
@były pracownik

I jeszcze odgrzybianie klimatyzacji... Psikną preparat z półki w dwie kratki wentylacyjne i już...

Honorata
@Byłem, widziałem...

Słyszałam, że w Norauto przekazują odpowiedzialność swoim pracownikom i zachęcają ich do podejmowania inicjatywy oraz do bycia kreatywnymi, aby tym samym zagwarantować przyszłość firmy. Nie powiem - brzmi to już bardzo ciekawie i skłania do aplikowania tam. Możesz mi powiedzieć, czy tak to wygląda w rzeczywistości: pracodawca pozwala na bycie kreatywnym?

Byłem, widziałem...
@Honorata

Nie wiem gdzie to słyszałaś, ale to bajka. Wszystko ma być tak jak regionalny chce. A regionalny ma w (usunięte przez administratora) to co mówią pracownicy. Kilka lat temu zarząd zorganizował zebranie z pracownikami bez kierowników żeby można było powiedzieć co jest źle wg nas i to naprawić. Wytknęlismy wszystkie błędy i zachowania kilku kierowników włącznie z mobbingiem i co? Wszyscy oni dostali awans... Także, pozostawiam to do Twojej oceny. Dość powiedzieć, że pracownicy zwalniają się na potęgę.

Honorata
@Byłem, widziałem...

Opisywane przez Ciebie spotkanie zarządu z pracownikami miało miejsce kilka lat temu - może warto byłoby żeby pracownicy zaproponowali takie spotkanie raz jeszcze? Mówisz, że pracownicy wytknęli firmie Norauto Polska Sp. z o.o. wiele błędów - jakie konkretnie masz na myśli, poza wspomnianymi zachowaniami? Czy firma w jakikolwiek sposób poprawiła waszą sytuację? Czy opisywane przypadki mobbingu zostały zgłoszone odpowiednim instytucjom?

ktoś
Pracownik
 Pytanie
@Honorata

Ola czy Monika z HR z centrali to pisze ?

Do ulka
Klient
@Ulka

Myślenie niebiescy twoją mocną stroną

Agata

Czytałam w internecie, że Norauto Polska zajmuje się między innymi sprzedażą opon, felg, części mechanicznych i innych produktów do pojazdów. Posiadają też własne serwisy samochodowe. Czy ktoś z Was wie może, ile zarobi się u nich na stanowisku Doradcy Serwisowego?

Xyz
Były pracownik
@Agata

Juz sie nie zarobi bo likwidacja

Pytanie
 Pytanie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Norauto Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

warom
Pracownik
@Pytanie

Terg złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Porea i nabycia części mienia Norauto Polska, podał Urząd.

Marek

Oszczednosci to powinno być głównym hasłem tej firmy. Pracownicy , maja być tani dlatego często zatrudnia się ludzi którzy maja średnie pojęciem mechanice. Sprzęt jest słabej jakości, a szkoleń brak. Najsłabszym ogniwem są „dyrektorzy”, są to ludzie pracujący po 15 lat i niestety ich myślenie kończy się na tabelce. Regionalnym to odpowiada bo jak przyjeżdzają , to dyrektorzy maja pełne gacie. Brak decyzyjność, brania odpowiedzialność a przede wszystkim myślenia o ekipie. Główne hasło pojawiające się od dłuższego czasu w firmie to „jakość”. Jakość przez ekipę zarządzająca w punkcie niestety rozumie się przez ilość. Słupek geometrii musi się zgadzać bo od lat tam wierzą ze to jest klucz do sukcesu. Auta często nie są dobrze sprawdzane, robione itd bo kierownik z dyrektorem wpada , ze już kolejne auto jest przyjęte i trzeba już robić. Doradcy są od wszystkiego, na zmianie 2-3 osoby. A trzeba wiele rzeczy ogarnac na raz. Od obsługi klienta, po dostawę, obrabianie zleceń, odbierania telefonu,obsługi warsztatu,do kasowania itd. Na wszystko są tabelki, wiec jak nie odbierasz telefonu bo przyjmujesz 15 palet opon to robi się nie ciekawie. Niespodziewajcie się ze po kilkunastu latach pracy jak bedziesz odchodził ze ktoś zapyta dlaczego, po prostu im nie zależy. Temat premi to jest żart , tak samo jak ogłoszenia z wynagrodzeniem. Także nie spodziewajcie się kokosów. Osobiście uwazam ze Norauto, jest firma która niestety prędzej czy później zostanie sprzedana.

Spoko
Kandydat
@Marek

Niestety, masz rację. Jedną z największych wad serwisów tej sieci są wyśrubowane normy czasowe na wykonanie poszczególnych prac i poganianie mechaników, bo "już czeka nastepny samochód". Z tego powodu mechanik nie ma czasu i możliwości wykonać wielu uslug należycie i skontrolować ich jakości, co powoduje błędy i niezadowolenie klientów. Z tego też powodu sieć Norauto, jako warsztat samochodowy, ma w różnych serwisach opiniowych wyniki w granicach 1,2-1,8 na 6 pkt. Przy czym, to nie wina samych pracowników, a sposobu zarządzania, w ktorym najważniejsze są tabelki i statystyki, a nie ludzie. Inaczej ma się ocena ich sklepu internetowego, gdzie nie ma tego poganiania i wysrubowanych norm czasowych.

A. K
Kandydat
 Problem
@Marek

To niech zainwestują w jeszcze z piec stanowisk do geometrii i dalej naciągnąi wyciągają od klientów kasę. Chcą żeby klienci Nas szanowali treba szanować klientow ciezko zarobic w dzisiejszych czasach jakies pieniadze ale i klienci ciężko na nie pracują..

Pracownik że stażem

W tej firmie brak szans na podwyżki a ci co chcą się zatrudnić widzą ogłoszenie że 4000tys brutto dają, chyba w wyobraźni bo takich pieniędzy to nikt tam nie widzi, ktoś ze stażem dostaje ok3800brutto i to już z premia za 100% obecnością w pracy a w ogłoszeniu wypisują że premie są realne - większej bzdury nie słyszałem, premie są nie realne!!,

A. K
Pracownik
@Pracownik że stażem

Premii brak. Szkoleń brak. Wymagania z kosmosu. Liczą się tylko cyferki. Cele cele i jeszcze raz cele.Po pojawieniu się epidemii Sars 19 obroty i ruch znacznie spadł a wymagania dyrekcji i centrali znacznie większe cele nie osiągalne a jak cele nie osiągalne to brak premii. Zamykaniie centrów redukcja etatów na pożądku dziennym. Na pracowników i dla pracowników pieniędzy brak a na durny modeling jest oszczedzaja tam gdzie nie powinni. Kiedyś Norauto dobrze prosferowalo z powodu opon. Czasy się zmieniły. Brak zimowego sezonu śniegu ludzie zaopatrzyli się w opony wielosezonowe i obroty znacznie spadły. Do tego jeszcze dochodzi epidemia. Jak tak dalej będzie to ta firma upadnie i się już nigdy nie pozbiera. Potrzebny jest ktoś mądry który to wszystko potrafi zauważyć i wprowadzić zmiany i to nie tylko w poszczególnych centrach ale przede wszystkim w centrali. Ludzie nie są robotami są tylko ludźmi a o tym w centrali już dawno zapomnieli a nawet z całą świadomością stwirdze że nigdy o tym nie wiedzieli.

Wojnar
Pracownik

Praca w norauto jest jak kierat dla konia. Idziesz, tyrasz i dostajesz nędzne grosze w porównaniu z realnymi zarobkami twoich kolegów z innych firm. W samej firmie również rozbieżność jest bardzo duża, wszystko zależy jak bardzo jestes kreatywny wobec góry, jak bardzo potrafisz się zbłaźnić. Zasada numer jeden im większym "głombem" jesteś tym wyżej zajedziesz. Generalnie odradzam, zostało niewielu głównie starszych, przez zasiedzenie i przyzwyczajenie. Ogłosili kolejny system premiowy, któy ostatecznie jasno przekreśla szansę na kolejną premie. Dumnie zapowiadane zmiany tj. nowe zasady katalogu promocyjnego spaliły na panewce ... znowu się centrala nie wyrobiła i tak jest zawsze. Niestety zmian nie będzie. Przepraszam ... będzie.. za rok już ich może nie będzie bo nie dadzą rady udźwignąć kosztów. SERDECZNIE ODRADZAM, Poczytajcie opinie klientów na google większość prawdziwa, niestety.

Maciek
Pracownik

Konsultanci w niektórych centrach stoją bokiem do klientów co bardzo skraca dystans do 0,5 m a nawet bliżej gdy klient wkłada głowę w ekran by zobaczyć ceny i to norma brak zachowania dystansu centrala nic z tym nie robi nie ma żadnego zabezpieczenia nie ma pleksy kasa razem z recepcją i ta sama sytuacja i nikt nie pomyśli że jak klient włazi na komputer to możne zarazić covidem obsługę a co tam przewietrzy się sklep wypryska klawiaturę i można dalej pracować brak zainteresowania że strony centrali masakra

Krzyś
Pracownik

W tej firmie to menagerowie mają fantazje w już działających po remodelingu centrach wpadli na pomysł żeby kasy i recepcję połączyć z jednej strony klienta obsługiwać a z drugiej kasować naraz no gorzej się tego nie dało wymyślę brak jakichkolwiek zabezpieczeń brak pleksi brak odstępu no bo jak z jednej strony klient musi podejść i podać towar a z drugiej w teorii musi być odstęp bo covid tak głupiego pomysłu jeszcze nie widziałem gratulacje dla menadżerów w takim układzie firma nie przestrzega 1,5 m odstępu jeszcze raz brawo dobrze ze pracuje na warsztacie a centrala cicho siedzi bo nie reaguje bo to broszka menagerow

Wiktor

@krzyś nie za bardzo rozumiem, pracujecie czy nie ?

Krzyś

Jeśli chodzi o zabezpieczenie pracowników centrala ma to gdzieś woli sama o sobie pomyśleć praca z domu itd a o pracowników niech się martwią dyrektorzy ktorzy też nie wiele robią bo wiadomo koszty a menager regionalny też się boi podejmować jakichkolwiek decyzji z ochroną pracowników bo słupki w exelu poleca w dół więc cicho siedzi tak więc pracowniku radź sobie sam bo dyrektorzy menadżerowie i centrala (usunięte przez administratora)Cała aktualna prawda o firmie

Aneta

Nie polecam- Norauto w Szczecinie. Praca wykonywana po jak najmniejszej linii oporu, brak rzetelności przy pracy oraz przede wszystkim brak poszanowania czyjeś własności. Usługa w moim przypadku wykonywana była 3x tzn raz odpłatnie, następnie na gwarancję/rękojmię i ostatecznie praca wykonana za każdym razem bez należytego/oczekiwanego skutku. Przy tym również ucierpiały inne rzeczy takie jak cewka zapłonowa, czy plastiki znajdujące się w obrębie silnika (mało ważne ale jednak), plus osłona.. Jeśli ktoś chce pracy wykonanej fachowo to jednak polecam wybranie innego warsztatu.. Warsztat specjalizuje się w prostych wymianach takich jak opony, olej czy inne płyny.. Przy trudniejszych (jak praca w obrębie rozrządu) zazwyczaj odpowiadają, że czegoś nie posiadają (2x doświadczyłam tego). Obsługa klienta hmm.. Zależy na kogo się trafi.. Tak czy inaczej, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź w prawie skargi (ponownej już). Jeszcze raz- nie polecam!!!

3
no to
@Aneta

No to jak tyle spieprzyłeś jako pracownik, to nic dziwnego że cię wywalili

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Norauto Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Norauto Polska Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Norauto Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Norauto Polska Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. pracuj.pl 4 309 200
  2. GoWork.pl 4 049 352
  3. olx.pl - praca 3 255 228
  4. jooble.org 2 682 558
Norauto Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii