Opinie o Pro-cars w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pro-cars. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pro-cars o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro-cars w Tychy

Urlop

No i jak.guli przemyslales sprawe no wez no!idz spac i niech ci sie przysni cudowny sen mianowicie taki ze dajesz wszystkim urlopy!!!Kto chece to ma,takze kolorowych snow guli

poszukujący pracy

witam firma przyjmuje z grupą inwalidzką?

Stary
@poszukujący pracy

Tak na stanowisko mistrz produkcij.Serdecznie polecam i zapraszamy!!!

Zapomniales dodac ze na stanowisko mistrz produkcij!!!

Ozonator
@poszukujący pracy

Pełno tu takich co się zachowują jakby pobierali rente na glowe

GAL

Guli rylko wez nie wyciagaj konsekwencij co?Nie badz taki!No badz czlowiekiem i nie wyciagaj konsekwencij,no wez zesz nie !!!

Przykra sprawa

Ti moze zdrobnie hamek i prostaczek

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pro-cars, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Jak wypłaty, zadowoleni ?Bo podobno jakieś wałki były z nadgodzinami

No tak
@Tomek

Przepraszam bardzo a kiedy nie bylo zawsze sa byly i bede i trzeba sie z tym pogodzic albo zwolnic i tyle

Walek
@Tomek

No sa walki a ludzie dalej cigna na nadgodziny i nawet 11.11 tak ibchodza swieto w procars haha,a oni sie smieja z was ze znajduja takich ..... Biurowiec przychodzi na nadgodzinybza 40 zl.na godzine a wy brak.slow jak dymaja jakie waly nie dosc ze 40 zl na godz to jescze nic nie robia tak naprawde przeciez to jest chore!!!!!a wy dalej nadgodIny nigdy lepjej nie bedzie i to przez was!!!A myszy na sniadalni lataja to o czyms to swiadczy ciekawe czy w biurowcu w kuchni lataja dramat goni.dramat i pogania dramatem!!!!!

@Walek

Najlepsze jest to' że za święto 11.11 ludzie będą mieli zapłacone mniej niż za sobotę. Pomijając fakt, że (usunięte przez administratora) nas za soboty bo płacą 100 % wyłącznie wynagrodzenia zasadniczego, więc tylko goła stawka. Pozostałe składniki wynagrodzenia nie są wogóle liczone do nadgodzin. Na pocieczenie dali dodatek za sobotę 60zł który i tak tego nie rekompensuje, więc sobota wychodzi na rękę około 240zł, a powinno być ponad 300. Wracając do święta to dodatek 60zl za sobotę nie przysługuje więc za pracę w święto 11.11 dostaniecie około 200zł na rękę. Warto? Ja uważam że nie. A kiedy będą podwyżki płac ja się pytam? Chodzą słuchy że od 1 stycznia. To już półtora roku bez podwyżek!!! Czy dyrekcja czeka aż ludzie zaczną się zwalniać? Po nowym roku może nastąpić kojejny odpływ polskich pracowników i pewnego dnia obudzą się z ręką w nocniku.

Rus

Dokladnie jeszcze przyjezdnym to bym sie nie dziwil.ale juz naszym to poprostu rece opadaja,zolnierzyki licza na stanowisko leadera albo ze im stworza jakies jak co niektorym typu pomocnik leadera lub pomagier pomocnika lub jescze jakies inne haha

chlop
@Tomek

szału nie było za taką robotę łapy opadają

Coś pięknego

Oto plusy pracy w Procars: -umowa na papierze dzieki czemu FCA uczciwie płaci do ZUS na składki emerytalne -praca w dobrych warunkach. Dba się bardzo o bezpieczeństwo pracownika. Mamy dach nad głową i nie pada na nas deszcz podczas pracy. Nie jest mokro jest sucho ciepło i nie śmierdzi jak w chlewiku czy w oborze -wielkim plusem firmy jest to że daje do pracy za darmo robocza odzież za w pracy np buty rękawiczki czy -wypłaty zawsze na czas -normowany czas pracy, stały grafik od firmy dzieki czemu wiemy ile pracujemy w miesiącu -możliwość brania nadgodzin które są lepiej płatne niż zwykłe grafikowe dni. I to jest właśnie wspaniałe że Procars płaci 100% więcej za nadgodziny w soboty a wcale tego nie musi -swionteczne bony. Mało która polska firma daje bony na święta -przelorzeni którzy zawsze są mili rozumieją potrzeby pracownika i zawsze stają w jego obronie Dla mnie ta firma jest lepsza niż wygranie w lotto. Minusów żadnych nie mam. Trzeba tylko pracować i podporządkować się wykonywać polecenia bez gadania czego wielu Polaków nie jest nauczonych. A pracę trzeba szanować. Nigdy nie pracowałem w firmie tak przyjaznej ludziom. To dla mnie drugi dom.

Gazownik

Sie pytam kto i kiedy wymieni butel z gazem!!!???Czy zas mamy czekac do lata!!!!

Henryk

Myślę, że warto zastanowić się jaka jest teraz sytuacja z epidemią i pracować żeby firmy przetrwały

@Henryk

A w procarsie coraz więcej osób zakażonych covidem. A zarząd milczy, żadnych oficjalnych informacji. Już nawet osób które pracowały bezpośrednio z zakażonymi nie wysyła się na kwarantannę. A pojemniki do dezynfekcji rąk puste. Np. ten przed wejściem do nowego budynku magazynowego od strony hali magazynowej ostatnio był uzupełniany chyba z dwa miesiące temu. A na drzwiach kartka o obowiązku dezynfekcji rąk. A niby czym? Parodia.

kaczor

a kto znowu zarażony?

Młody

Co tam ciekawego w firmie? Znowu mamy fałszywy alarm na wirusa? Buahaha znowu maseczki... Dramat... Będą zamykać te budę znowu? Ma ktos jakieś info?

Endrju
@Młody

Mamy kolejny przypadek covida w zakładzie. Nic wielkiego się nie stało. Poprzednio też był i rozeszło sie po kościach. Musimy być przygotowani że w okresie jesienno-zimowym takich przypadków może być więcej. Ludzie, jak pobieracie rękawice, karty pracy to zachowujcie dystans i chodźcie w maskach, a nie tłoczycie się jak stado baranów. A dyrekcja niech ograniczy ilość osób pracujących po 12 godzin, bo wiecej osób stwarza większe zagrożenie zakażeniem się. Przestrzegajcie podstawowych zasad, a będzie dobrze. Dystans i maski. To naprawdę tak dużo?

Bredzisz
@Endrju

Co ty bredzisz!!!!!Dystans to nam przelozeni zapewnjaja!!!!!A sami gadali zeby tak nie robic bo.dystans a teraz jak sie grunt pali to nic najwazniesze to ilosc bo zamowienie wysokie!!!!

@Endrju

Z tym pracowaniem po 12 godzin to nieporozumienie. Z poprzednie zmiany ludzi zostaje tyle że dla obecnej zmiany nie ma roboty i majster musi im wymyślać jakieś sprzątania itp. A firma musi niepotrzebnie im płacić i marnuje pieniądze. A podobno szuka oszczędności.Zróbcie jakiś limit ile osób może zostać, a nie będzie niepotrzebnego zamieszania i marnotrawienia zakładowych pieniędzy.

@Mikołowianin

Widze, że chyba jesteś z zarządu firmy skoro tak Cię martwią pieniądze firmy. To że ludzie zostają to weź pod uwage że chcą odrobić te zasrane soboty. I przestań pierdzielić i tak strasznie martwić się o kase firmy no chyba że masz jakiś udział w tym.

Giszowianin
@Mikołowianin

Potwierdzam że za dużo osób zostaje po godzinach. Bardzo często dla innych nie ma roboty i majster kręci głowa i musi wymyślać jakieś dziwne roboty byle było co wpisać w karte a nie przynosi to korzyści zakladowi. Powtórze za Mikołowianinem ograniczcie liczbę osób ktore mogą zostać po godzinach. Jo rozumia że zamówienia goniom, ale marnotrastwo piniędzy i groźba zarażeniem cowidem też coś chyba znaczom. A tak apropos Mikolowianin babe żeś sie już znolozł:)

karp

będzie w tym roku większe karpiowe?

Karp
@karp

Tak jak sobie kupisz zamiast 4 kg karpia,tak teraz sobie kup 8 kg karpia i juz bedziesz mial wieksze karpiowe !!!!!

Patointeligencja
@karp

No co Ty zwariowałeś? Nie wiesz ile auta służbowe kosztują ;)

Franek

Panowie ja niewiem jaka jest polityka firmy, ale od miesięcy do pracy przyjmują tylko Ukraińców. Już 3/4 załogi to pracownicy z Ukrainy, którzy jak coś się już nauczą to wyjeżdżają a w ich miejsce przychodzą nowi. Większa część tych Ukraińców nie nadaje się tego pracy w Procarsie, wszystko spoczywa na barkach starszych pracowników Polakach, którzy tak naprawdę to wszystko ciągną a w zamian zarabiają mniej niż obcokrajowcy i jeszcze muszą przychodzić w sobotę za darmo. Co o tym wszystkim sądzicie , jestem ciekawy waszych opinii?

stary

dokładnie najlepiej poszukać nowej a nie się męczyć

Obiektywny

Panie i panowie tak odnośnie podwyżek których już dawno u nas nie było i o sytuacji finansowej w firmie. Tak pokrótce o kosztach zatrudnienia. Procars zatrudnia około 400 pracowników. Nie wiem dokładnie jaki jest średni koszt zatrudnienia pracownika w zakładzie, ale strzelam, ze jest to około 8000 zł. Mnożąc to przez ilość pracowników firma Procars wydaje na wynagrodzenia dla pracownikow nieco ponad 3 miliony zł miesięcznie. Dużo? Pewnie dla przeciętnego Polaka jest to zawrotna kwota i wydaje się sporym wydatkiem dla firmy. Może i tak, ale... Firma Procars sprzedaje swoim klientom około miliona rożnych detali (aktualnie zamówienia przekraczają milion). Owe detale kosztują klientów od kilku do kilkudziesięciu euro za sztukę. Załóżmy że średnia cena za detal wynosi 7 euro. Pomnóżmy to teraz przez milion detali. Przeliczając na kurs złotego daje to kwotę około 32 miliony zł !!!!! Tyle Procars ma miesięcznego przychodu ze sprzedaży detali. Dochodzą do tego koszty materiałów, media, amortyzacja, wynagrodzenia itp. Więc czy miesięcznym przychodzie firmy rzędu 32 miliony zł, wydatek rzędu 3 milionow na płace pracowników to naprawdę tak dużo? Przecież to zaledwie 10% przychodów firmy. Więc sami widzicie, że koszty wynagrodzeń wcale nie są duże. Dziwi mnie zatem, że spora bogata firma z przychodami rzędu kilkuset milionów zł rocznie nie potrafi dać raz w roku przyzwoitej podwyżki dla swoich pracowników, którzy swoją ciężką pracą najbardziej przyczyniają sie do tych zysków. Już nie mówię o spektakularnych podwyżkach, ale coroczna podwyżka rzędu 300-350zł powinna być normą i nie bylaby żadnym obciążeniem dla Procarsu. Dziękuję za uwagę.

Fucha
@Obiektywny

Jak już ktoś kiedyś napisał firma rodzinna, brak związków zawodowych, można sobie ponarzekać albo jak to można usłyszeć od przelozonych: jak się nie podoba to się zwolnij sorry taki klimat

Zza biurka
@Obiektywny

Spokojnie.. Podwyżki będą pod koniec roku, najpóźniej od 1 stycznia. Nie mniejsze niż ostatnie.

@Obiektywny

Umowy na ryczałt 3400 kończą się 31.12.2020, więc zapewne od 1 stycznia dadzą jakieś podwyżki. Prawie półtora roku bez podwyżek, wszystki podrożało i jeszcze skode trza spłacać.

Haha
@Zza biurka

Haha sie usmialem ,nie moge zaraz popuszcze ze smiechu co ty bredzisz tu sa takie waly ze podwyzek nigdy nie widac(od paru lat zarabiamy tyle samo)wiec skoncz bredzic!!!!!!!!!!Normy to umiecie podnosic ,mało,mało,mało,mało,mało i wam zawsze malo i czemu tak mało zrobiles no czemu tak malo .MAŁOOOOOOO!!!##Ciekawe kiedy ten wpis usuniecie hahahahaha

chlop

pany na olx jest ogłoszenie dają 3200 plus 450 od lidera haaaa

Giszowianin
@Mikołowianin

Mikołowianin ty se lepiej baby poszukaj:) Co do podwyżek, to byłby chyba szczyt (usunięte przez administratora) i ciemnowzroczności gdyby nam nie dali podwyżek od stycznia.

Rekrut

Na jakie zarobki i na jakie profity mozna liczyć w Procarsie? Czy umowa jest pod firme czy pod agencje? Czy są premie kwartalne wczasy pod gruszą karp itp

Zapraszamy
@Rekrut

Pewnie wszystko jest ale...zabierane hehehe,stoperow trzeba szukac po halach a nie chce mi sie pisac ,wystarczy poczyyac wpisy ponizej polecam

@Rekrut

Zarobisz 3000, ale przygotuj sie na ciężką tyrkę bez przerwy stres, brak pomocy liderów, latanie za wózkowym, zapachy olejów, praca w duecie z ukraincem, wysokie norny, brak narzędzi, wieczne problemy z produkcją itp itd. Do tego dochodzi przymus pracy we wszystkie soboty na trzy zmiany. Marne wczasy pod gruszą i marny karp nie podnoszone od 10 lat!!! Polacy omijają tę firmę szerokim łukiem. Nie poleca.

Stoper

Stoperow nie ma od paru dni,gazu brak czy zas mamy czekac nie wiadomo ile az ktos laskawie cos zrobi???????Ilez mozna czekac na stopery do ciorta ????!!!!!Grunt ze niedziele sa i to nie za darmo!!!!(ciekawe ile teraz sie utrzyma ten wpis!!!!!)Buhahahaahha

brat szumowskiego
@Stoper

I maseczki po taniosci z jedną gumką A po co stopery skoro kryzys wszystko tanie i dobre

Stoper
@Stoper

Da sie????!!!!!!czy trzeba wpisy robic zeby podstawy byly???!!!!Jak tyrac jak podstaw nie ma!!!!!!#

Covid

Witam ekscelecjo.Mam takie pytanie czy juz dystans spoleczny nieobowizazuje??????

Mikolowianin
@Covid

Na trzeciej zmianie nic nie obowiązuje... Oszczędności...

@Covid

A czy kiedykolwiek był? Rozdanie robót, ścisk. Kolejki po rękawice, ścisk. Pobieranie kart pracy, ścisk. Wystarczy? Do tego masa osób chodzi bez masek lub z maskami na brodzie. Teraz jeszcze tłumy na hali, bo niewolnicy pracują po 12 godzin. W tej firmie obostrzenia związane z koronawirusem to fikcja.

Stary pracownik

W takiej firmie Pro-Cars która jest liderem w produkcji osłon termicznych do układów wydechowych nie było podwyżki wprawie dwa lata. Firma polega na pracownikach z Ukrainy i garstce Polaków. Firma dostała milionowe dotacje z powodu pandemii.. Teraz za 27(dwadzieścia siedem) dni roboczych otrzymałem 3500 na rękę (usunięte przez administratora) To tak jakby pożyczyć 800 zł a za 3 miesiące oddać 1000 zł.(chodzi o te odrabianie) Czytając artykuł o zarobkach na WP w branży motoryzacyjnej w Polsce to firma odstaje. (usunięte przez administratora) Ręce opadają.

Valden3

Witam. Jaka jest podstawa płacy na dzisiaj. Pytam ponieważ mam ofertę pracy i czy warto...

@Valden3

Jak chcesz sie zaorać to zapraszamy.

Bumerang

Sam widzisz po wpisach na tym firum

Jakuszyn

Dokladnie co odwalili z jednym pracownikiem imienia i nazwiska nie wymienie bo wszyscy wiedza o kogo chodzi to szkoda slow i zaangazowania ze strony pracownikow

Stiopa
@Jakuszyn

A co odwali bo nie w temacie ?

@Jakuszyn

Możesz streścić w dwóch zdaniach o co chodzi?

a kogo to obchodzi
@Mikołowianin

Jak to co :) tygrysek był 3 miechy na L4 , dzień w dzień nawalony :D zapomniał donieść L4 i miał 3 dni chyba po terminie :) Oczywiście Wojtuś po rozmowie z tygryskiem normalnie przyjął typa na to samo stanowisko , na starych warunkach :) jak by sie nic nie stało :) typek i tak jest leser :) ale musi być :D żenada :) Brawo :)

Nie polecam
@Jakuszyn

Nie polecam tu pracy 80 procent Ukraina 70 procent brak komunikacji 100 odpowiedzialność Ty premi 20 procent oni 80 procent mas staż i zarabiasz mniej nie masz zarabiasz więcej zaczeło się tez kto nie robi norm czytanie z kadr listy brakło ci piec minut A on cię czyta po pierwsze rodo po drugie zaś się mobing zaczyna po trzecie mam ryczałt o co tu chodzi nie polecam ps wiem o co tu chodzi każdy chyba wie śle grzecznie was proszę odczepcie się ha ha

tloczrz
@Nie polecam

wiadomo jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę chodzi tyle w temacie

Mucha plujka
@Nie polecam

Trzeba dodać ze obywatele Ukrainy są lepiej traktowani przez właścicieli firmy niż polaczki

Obiektywny

Ci co pracowali w sierpniu w sobotę jako nadgodziny mieli zapłaconą normalną dniówkę plus dodatek 60zl. Pracownicy zostali (usunięte przez administratora) bowiem zostali poinformowani przez przełożonych, że soboty będą płacone 100% więcej plus dodatek za sobotę, tak jak to miało miejsce przed pandemią. Jest to bardzo nieuczciwe zachowanie ze strony przełożonych. Pracownicy sporo stracili. Dla przypomnienia przy akordzie sobota była płacona w następujący sposób: Dniówka 195zł, dodatek za nadgodziny 117 zł, dodatek za sobotę 60zł. W sumie za sobotę firma płaciła 372zł brutto (około 240zł na rękę). Obecnie jest płacone: Dniówka 140-150zł , dodatek za sobotę 60 zł. W sumie za sobotę firma płaci aktualnie około 200zł brutto (około 130zł na rękę). Widzicie różnicę? Tracimy ponad 100zł na rękę na jednej sobocie !!! Za takie pieniądze to raczej nikt już w sobotę do pracy nie przyjdzie. Chyba, że ktoś nie ma za grosz poczucia własnej godności to będzie pracował za taką jałmużnę. Ja rozumiem, że został wydłużony okres rozliczeniowy i Procars ma związane ręce bowiem w obecnej sytuacji nie może płacić nadgodzin. Ale wtedy ludzie przestaną przychodzić do pracy w soboty. Wydaje mi się, że jest jednak pewne rozwiązanie takiej sytuacji, aby pracownicy mieli przyzwoicie zapłacone jak i pracodawca nie musiał łamać kodeksu pracy. Wystarczy do końca roku zwiększyć dodatek za soboty do kwoty 220zł tak aby dniówka plus dodatek dały w sumie 372zł brutto tak jak to było do tej pory. Wyjście z tej sytuacji jest proste. Teraz piłeczka leży po stronie osób zarządzających firmą.

monter
@Obiektywny

przełożeni mają was daleko w tyle najlepiej ci powiedzą ciesz się ze masz robotę i tyle zawsze nas oszukiwali i nic się nie zmieniło chyba że ludzie przestaną chodzić w soboty i tyle

Popovich

Panowie jak wypłaty? Jak płacą soboty płacą soboty po odrobieniu? Jest ktoś w takiej sytuacji?

Zostaw merytoryczną opinię o Pro-cars - Tychy

• Jak się pracuje w Pro-cars?

Zobacz opinie na temat firmy Pro-cars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 400.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro-cars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 382, z czego 14 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 240 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pro-cars
1.6/5 Na podstawie 589 ocen.
  • Podleska 16
    43-100 Tychy