Opinie o Pro-cars w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pro-cars. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pro-cars o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro-cars w Tychy

panowie jak odczucia po wypłacie?

Cov
@pracownik

Nic tylko zacisnac poslady, homonto na kark i tak tyrac do Sylwestra z jedynka albo i dluzej

Postępowy
@pracownik

3200. Z jednej strony osiem stówek mniej niż zawsze, Z drugiej strony za miesiąc siedzenia w domu to nie najgorzej. Obawialem się że nie będzie trójki.

Robol.
@Postępowy

To sporo zarobiłeś, nas wyruchali ostro. 2600. Wstyd. I nie za miesiąc siedzenia, bo będziemy w piątki i soboty (usunięte przez administratora) za ten czas.

świeżak
@Robol.

3200? to jak to jest ja miałem 2400 nie mam stażowego porażka

Srutututu
@Postępowy

Chyba w biurze

emeryt.......

Pozdrawiam wszystkich z montażu, i nie tylko, współczuję sytuacji w jakiej jesteście, i pozdrawiam.

Dobrze że już mnie tam nie ma, kasa może i dobra ale za....... również, że chyba same fuchy się miało

Czy w firmie Pro-cars są regularne szkolenia pracownicze?

Supcio

Tak sa szkolenia raz na rok czy to szkolenia pracownicze nie wiem ,jest to szkenie bhp.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pro-cars, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Obiektywny

Gwiazda A zgadzam sie z Tobą w 100%. Powinniśmy pracować dokładnie tak jak napisałeś. Pęka, przewęża, zakładki itp. zatrzymujemy produkcję. Wózkowy nie dostarczył pojemnika lub materiału zgłaszam liderowi i czekam, a nie latam za wózkowym. Dodalbym jeszcze, że powinniśmy pracować zgodnie z technologią. Żadnych folii, zaginania, stukania młotkiem itp. Mam zakładać folię, stuknąć młotkiem to proszę mi zmienić technologię. Dopóki nie ma tego w technologii to nie robię. To samo smarowanie. Nie ma w technologii używania oleju to go nie używam. Pracujmy dokładnie tak jak nam każą pracować podczas audytów. To takie proste. Nikt nam wtedy nie może nic zarzucić, a terminy będą gonić.. I jeszcze jedna uwaga do tzw. obiektywnego. Dlaczego podszywasz się pod mój nick? Czy to dla Ciebie tak ciężko użyć mózgu i normalnie się podpisać? Zapewniam Cie, że to nie boli.

Obiektyw
@Obiektywny

To racja latanie za wozkowym mokry pojemnik itd dobre to co napisales ze jak jest audit to zgodnie z technologia jak tylkonwyjda naprawy klepanie mloteczki i najlepjej zeby Ktos tego niewidzial paranoja to wszystko...

Mikołowianin

Czy aby procars nie łamie prawa nie płacąc postojowego? Sprawa ewidentnie do zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy. ARTYKUŁ 81 KODEKSU PRACY: § 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje. § 3. Pracodawca może na czas przestoju powierzyć pracownikowi inną odpowiednią pracę, za której wykonanie przysługuje wynagrodzenie przewidziane za tę pracę, nie niższe jednak od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z § 1. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, przysługuje wyłącznie wynagrodzenie przewidziane za wykonaną pracę.

Wiesiek masz rację wszystko co powiedziałeś o Procarsie to prawda. Powinniśmy mieć zapłacone postojowe 80% od dotychczasowych zarobków., a nie redukcja etatu i obniźka zarobków. Prezes dostanie dofinansowanie 50 % z tarczy od Państwa , my musimy odrabiać cały kwiecień a on sam niewiele do tego dokłada. Ludzie trzeba się zbuntować !!!

@Tomek

A jak?Propozycje?

Gwiazda A.
@Brawo

Pracować zgodnie z przepisami. To wystarczy. Coś niegra?Zatrzymywać. Zgłaszać. Pęka? Zatrzymać. Przewęża?Zatrzymać. Niezgodne z bhp? Zatrzymać. Podpis przełożonego na piśmie. Praca 8 godzin. Nie 8 plus minuty przed lub po. Mokre pojemniki? Pisać w karcie że mokre. Brak wózkowego? Pisać. Itd. To na początek. Może wtedy ktoś z nas zauważy.

@Gwiazda A.

Ok tylko pamietaj ze teraz wszyscy maja ryczalt czyli nie ma norm.

@Tomek

W akordzie jest postojowe 60%

@Obiektywny

Ale nie u nas poniewaz nie ma postojowego.

Biały pytong

Oj Wiesiu Wiesiu kaczyński mówisz a orientujesz się czego dotyczy tarcza kryzysowa 3.0 właśnie kaczyński tfu sprząta ale nas pozwoli obniżyć wynagrodzenia i teraz można Cię zwolnić wysyłając maila to jest Twój kaczyński tfu obudźcie się wyznawcy pisu a co do maseczek i przyłbic bo ktoś się czepiał procarsu tu akurat stanę po stronie zakładu bo to nie zakład wymyślił tą pseudo pandemię a jednak stara się zrobić wszystko żebyśmy mogli pracować

Wiesiu

Ludzie Prezes Procarsu traktuję nas jak najgorszych robili, Ci co nie mają staźowego dostaną ok.2400 na rękę. To jest skandal, żeby za Tak ciężką pracę jaką jest w Procarsie dostawać tak marną kasę. Panie Prezesie większość pracowników ma zaciągnięte kredyty , które trz3ba spłacać . To co Pan płaci to starczy na opłaty czynszowe, i może na trochę na jedzenie. PANIE PREZESIE jak żyć !!! Pan ma w kieszeni miliony a my będziemy na skraju ubóstwa. Druga sprawa to odrabiania godzin , jakim prawem mamy to robić. Ludzie trzeba się postawić władzy w tej firmie ( tylko na stołówce potraficie narzekać :, ale jak przyjdzie co do czego tospuszczacie głowy na dół i potulnie wszystko wykonujecie. . Kaczyński by zrobił z tym porządek. W miesiącu marcu pracodawca okradł nas na ok. 1000 zł ( zabrał 75 % premia kwartalnej, nie dostaliśmy premia świątecznej mimo , że wypełnaliśny zarobki i oniźono trochę premię uznaniową.).

bunio
@Wiesiu

masz rację jak dla mnie nam poobcinali po 1000 zeby umysłowi mieli w pro działa wszystko na odwrót ci co najwiecej zarabiają jeszce im dokladaja a robolą wszystko ucinają czemu my za jakieś 80%? a pierdzistołki za normalną kase jak i tak nic nie robią trzeba do jarka napisać niech przyjedzie i zobaczy ten (usunięte przez administratora) Prezes ma w (usunięte przez administratora) roboli i tyle ważna norma i żeby zwiekszyc bo kase wieksza

Drodzy pracownicy , sprawdźcie sobie ile macie dostępnego urlopu, ja sprawdziłem i mam odjęte dni urlopu wypoczynkowego za te dniówki kiedy nie było mnie w pracy. To jest przekręt. Jak nie osobiście tych 3 tygodni za kwiecień to.noe będziecie mieć urlopu.

Zza biurka

Panowie po co ta polemika dotycząca czasu pracy skoro jest oficjalna informacja na portalu pracowniczym. Przedstawiciele pracowników wyrazili zgodę w sprawie zmiany warunków umowy o pracę. Na okres od 1,04 do 31.07 wymiar czasu pracy będzie wynosił 4/5 etatu i o 20% zmniejszy się wynagrodzenie. Wynagrodzenie miesięczne będzie wynosiło 3400 zł brutto. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją pracodawca może obniżyć wynagrodzenie, więc Procars to uczynił i ta pensja została obniżona o kolejne 20% i będzie wynosila 2720zł brutto + premia + dodatek nocny + dodatek stażowy. Wszystkie aktualne dni wolne od pracy będą odpracowywane w piątki i soboty do 31.07. Za te dni pracownicy nie otrzymają żadnego dodatkowego wynagrodzenia. Wszystkie zmiany dotyczą wyłącznie pracowników fizycznych. Pracownicy umysłowi oraz mistrzowie zmianowi zachowują pełne wynagrodzenie na dotychczasowych zasadach. Głowy do góry, będzie dobrze:)

@Zza biurka

Czyli panowie żadnych norm minimum 2 godz tyłów trzeba robić bo co normy??? Skoro i tak nie zostaną zapłacone przez 3 miesiące? Zaraz ruszamy pełna para i co?!? Jak zwykle na kolejnym kryzysie firma zarabia krocie uwalajac pracowników fizycznych bo biurowiec to umysłowi i dla nich chleb jest dużo droższy niż dla fizolow no i dla mistrzów heh to dobre. Żadnych norm!!!!!!!!Bo w imię czego?? Chyba że na chwale Pana i charytatywnie

Jax
@Zza biurka

Słuchaj zza biurka. Nie lubię jak ktoś jest........ Kto i kiedy konkretnie poinformował pracowników o zmianie umów? Skoro jacyś tam przedstawiciele coś podpisali to nich teraz się z tego tłumaczą. Czy wy poważnie myślicie że będziemy j....... Za 2500 przez cały miesiąc? Umysłowo i mistrzowie są lepsi od pracowników produkcji wg ciebie?

Gal anonim
@Jax

Jaka płaca taka praca

rychu
@Zza biurka

panowie trzeba nowej roboty szukać a nie być poniżanym za takie pieniądze podział na lepszych umysłwych nie znających się na pracy i wciskająych kit prezesowi i gorszych wykwalifikowanych pracowników znających się na swojej pracy może jak braknie tych drugich i produkcja nie bedzie szła to prezes zmieni zdanie bo jak narazie trzyma z tymi którzy producji nie zrobią a zwykły pracownik został potraktowany gorzej niż przyjaciele ze wchodu:)

obiektywny
@Zza biurka

Ktoś wie kto nas reprezentuje w tych ,,Przedstawicielach pracowników"? Podobno są tam trzy osoby, dwie osoby z biur i jeden majster. I kto ich w ogóle wybrał?

Przedstawiciel
@obiektywny

To sa osoby wybrane do reprezentowania nas w rzadowym projekcie ppk niby zostali wy rani do tego (chociaz te wybory to jak rzadawe walek jak...)i ci wybrani do ppk zostali zaproszeni do biurowca i tam podpisali.Niestety ci przedstawicie sa wygodni dla firmy bo przeciez nie bylo tak ze zaloga mogla dac swojego przedstawi iela tylko dala swoja liste i tyle.

Operator czegos
@obiektywny

Maistra tam nie ma sa liderzy ala"technolog" i ktos tam jescze.

Xxx
@Zza biurka

A gdzie jest napisane o odrabianiu bo jakos informacji na portalu o tym niema i jaki przepis lub artykul kodeksu o tym mowi bo info ustne na tzw.gebe jest raczej nieistotne i raczej przedstawiciel zalogi chyba z nia nierozmawial

Odp
@Xxx

To zapraszam do kadr tam udziela zainteresowanym wszelkich informacij heh

Szachmat
@Zza biurka

Witam, lepiej było płacić 100% postojowego, wracamy do pracy na pełnych warunkach i po problemie. To że Prezes nie będzie miał na draże to nic takuego:-)

Kartezjusz
@Odp

To jak wszyscy wrócą do pracy to powiedzcie to w twarz. Teraz uprawiacie jakąś marką konspirację. Jedziemy na jednych sankach. Chciałbym się w końcu dowiedzieć ile zrobię. Jeśli to będzie 2.5 tyś. to jest za mało żeby przeżyć. Ale do ..... pana dajcie jakąś pewną i potwierdzoną informację.

Pip

A moze tak pip to sprawdzi?

Mikołowianin

FIAT ma ruszyć 11 maja, więc prawdopodobnie i my wracamy do pracy. Ciekaw jestem jak będzie wyglądała ta praca, bo według aktualnych przepisów ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY PRACOWNIKAMI POWINNA WYNOSIĆ MINIMUM 1,5 METRA czyli na jednej prasie może pracować wyłącznie jeden pracownik. Ciekawe jaki procars znajdzie sposób na ominięcie tych przepisów.

@Mikołowianin

Żadnych przepisów nie trzeba omijać. Są wstawione pleksy oddzielające pracowników. Resztę załatwią przyłbice i maseczki. Podobno wracamy do pracy 4.05.2020

wiesiek
@Obiektywny

a kombinezony też będą? i srodki do dezynfekcji?

to niech się umysłowi przygotują na pracę lepiej znowu na hale wyjdą bo nie bedzie miał kto robic pojechali po bandzie kto mądry to podziekuje za pracę dopieli swojego robić za najniższą i chyba dobrze nie bedzie

Mikołowianin

Kolego Pachol przecież to bardzo łatwo obliczyć. W tej chwili zarobisz 2500zł niezależnie od przepracowanych dni, więc pracując we wszystkie soboty zarobisz przez cztery miesiące 10 000zł. Gdyby za kwiecień zapłacili ci postojowe dostałbyś 2000zł natomiast za następne trzy miesiące pracując we wszystkie soboty miałbyś 4500zł za miesiąc, więc za cztery miesiące zarobiłbyś 15 500zł. Widzisz różnicę?

pachoł
@Mikołowianin

zgadza się kolego to wylicznie na 1 osobę a fizycznych jest duzo więc daje pewnie na plus gdyby się nie opłacało płacili by ci postojowe a tak bedziesz niewolnikiem i soboty przymusowe i może niedziele oczywiście po aktualnych normach widac jak pro dba o ludzi zreszta nigdy za bardzo ich nie obchodzili bo kasa się liczy tylko!!!!!!!!!!!

Zgrzewary
@Mikołowianin

Co wy (usunięte przez administratora) wszyscy dostali informacje ze stoimy wiec jest postojowe nie ma czegoś takiego jak odpracowywanie postojowego 3/4 etatu to jest praca 8 h i 4 dni w tygodniu albo piędź dni po 6 godzin tak jest w kodeksie każda godzina po wyżej tego czasu jest płacona 100 procent nie 50 i tyle w temacie co do ostatniej wypłaty to każdemu polecieli po około 700 pln i panowie jeszcze coś za 2500 to tylko rewirek wchodzi w grę a raczej wskazany wiec jeśli będziesz pracował na 3/4 etatu zarobisz 3100 pln s nie 2500 i to oczywiście bez robienia norm

Tttttt
@Mikołowianin

A i urlopy na 3/4 etatu jak bierzesz to masz nie 8 h ino 6h wiec jeśli wziołes 5 dni czyli 40 h to firana powinna 10 h oddać

Baraka
@Zgrzewary

Dostałaś informację że zarobisz 3100?HAHAHA........

Bredzisz
@Zgrzewary

Bredzisz.Nie ma zadnego postoju przedstawiciele zalogi (swoia droga dramat ci przedstawiciele najlepsi dla firmy heh)podpisali jakies tam cosik wlasnie na temat tego 3/4 odrabiania itd.Wszystko jest zgodne z prawem itd.Czy zgodne z sumieniem i moralnymi zasadami mysle ze nie ale nie nam to juz oceniac.Wychodzi czlowieczenstwo empatia itd

Mikołowianin

Z moich informacji wynika, że wszystkie firmy branży motoryzacyjnej w regionie (przede wszystkim Tychy) za okres przestoju będą mieć płacone postojowe. Procars jest ewenementem pod tym względem i wymyślił odpracywywanie dni wolnych. Nie dość że na tym nie straci to jeszcze na tym zyska otrzymując miliony od Rządu w ramach tarczy antykryzysowej. Naprawdę sprytna zagrywka.

pachoł
@Mikołowianin

to ztego wynika że procars za duzo zarabia i nie należy mu się dopłata albo poprostu policzyli że lepiej sie opłaca nie płacić za soboty i żebyś za friko robił i zrobią z ciebie pachoła i tyle a pieniądze moze dostaną bo ludzi nie pozwalniają wszystko się okaze jak przyjdziemy

Zniesmaczony

Droga Dyrekcjo, Wiemy że czytacie to forum. Dlaczego nie informujecie SWOICH pracowników o podjętych decyzjach!Są one bardzo głębokie ponieważ ingerują w naszą umowę o pracę. Wiadomo że firma musi podjąć jakieś decyzje w takiej sytuacji. Ale ten brak informacji jest niedopuszczalny. Nie traktujcie ludzi jak motłoch. Żyjecie w 21 wieku. Wiemy że nasza firma lubi raczej klimaty z poprzedniego wieku ale, jeśli chodzi o łączność to na świat poszedł do przodu. Nie bójcie się przez telefon czy internet nie można się zarazić. Wszystkim życzę spokojnych świąt Wielkanocnych.

Madre
@Zniesmaczony

Bardzo madry i celny wpis .Nikt nic nie wie kazdy dowiaduje sie po katach od kolegi ktoremu powiedzial kolega itd jakas paranoja jak gluchy telefon (taka gra byla kiedys)no tragedia

@Zniesmaczony

Zgadza się. Jest to zmiana umowy na którą muszą się zgodzić obydwie strony. Idę o zakład, że po powrocie do pracy dadzą nam do podpisania aneksy do umów z datą wsteczną. Tak się przestrzega w procarsie kodeksu pracy.

Wtajemniczony
@Mikołowianin

Nie ma potrzeby podpisywania umów. Takie działanie to element tarczy antykryzysowej. Wszystko zostało zatwierdzone legalnie. Wesołych.

Mikołowianin

Jednak procars nas pięknie wydudkał. Nie będą nam płacić postojowego!!! Za to zmniejszyli nam wymiar pracy do sierpnia na 4/5 etatu co wiąże się z wypłatą o 20% mniejszą. Ponadto obniżyło nam również do sierpnia wynagrodzenia o kolejne 20%. I oczywiście wszystkie dni wolne są DO ODPRACOWANIA. Będziemy później tyrać kilka miesięcy wszystkie soboty na trzy zmiany ZA DARMO bo nikt nam za te soboty nie zapłaci. Jak wam się podoba tyranie przez 26 dni w miesiącu za 2500 zł na rękę? Pięna perspektywa.

@Mikołowianin

Zawsze możesz PRO-CARS wydutkac i się zwolnić w maju. Na plus bo nie będziesz musiał odpracować wolnego w kwietniu.(masz za dni wolne zapłacone) Na minus nie masz pracy. Wybór należy do Ciebie. Wesołych Świąt.

@Obiektywny

Zawsze moge jeszcze isć na L4 i tak właśnie będzie robić sporo osób. Bo po co tyrać 26 dni w miesiącu za 2500 na rekę jak można miesiąc odpoczywać na L4 za 2000 zł. Rachunek jest prosty. I na kwartalnej nie stracę bo ją zabrali. Wszystkie firmy w tym kraju zatrudniające powyżej 200 osób płacą swoim pracownikom postojowe i to w obecnej sytuacji jest najbardziej fair. Jesteśmy jedyną firmą tej wielkości która ma gdzies swoją załogę zresztą nie pierwszy raz. Jeżeli się myle to podajcie mi chociaż jeden zakład w regionie który zatrudnia powyżej 200 osób i odwala taki numer, że wszystkie dni wolne będą odpracowywanie w soboty w późniejszym terminie. Ten zakład to totalne (usunięte przez administratora) Nagłaśniajcie tę sytuacje gdzie tylko możecie. Jaki zakład taka opinia.

Dzizus
@Obiektywny

Matko i córko juz ten teks gdzies slyszalem(jak ci sie niepodaba to sie zwolnij) .To jest odpowiedz czlowieczka ktoremu brak argumentów lub nie ma nic madrego do powiedzenia ,wiec lepjej czasmi zamknac paszcze .

wiesiek

26.04 na fiacie mają postój my pewnie tez narazie z tym odpracowaniem to tak mają w Hiszpanii ale nikt tam im pensji nie obniżał maja płacone tak jak by pracowali a pózniej to muszą odpracowac ale wiadomo u nas nikt takiej ustawy nie zrobi a ta tarcza antykryzysowa to ściema ochłapy nam dają wazniesze wybory i rządy a nikogo to nie obchodzi czy masz kredyt za co opłacisz ile ci zostanie i co garka bedziesz miał włożyc pozdro mordy.......Wesołych ŚWIĄT DO ZOBACZENIA...............

daroo

panowie zanosi się na to że znowu będzie trzeba pośladki zacisnąć bo jak chcą nam dać 3400 za taką pracę i normy to chyba trzeba szukać nowej a co do kwartalnej i premii swiątecznej ci robią długo to wiedzą jak jest nie raz brali premie za byle co a teraz mają powód i starczy ciekawe czy w biurowcu też im zarobki poobcinali znając pro wątpie zawsze tak było i bedzie teraz będziemy traktowani jak ukraińcy i za tye bedziemy robic

Zostaw merytoryczną opinię o Pro-cars - Tychy

• Jak się pracuje w Pro-cars?

Zobacz opinie na temat firmy Pro-cars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 400.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro-cars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 382, z czego 14 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 240 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pro-cars
1.6/5 Na podstawie 589 ocen.
  • Podleska 16
    43-100 Tychy