Pro-cars

Tychy

Opinie o Pro-cars

Niy mom juz siły zaro padna ale jak są nadgodziny 2016-07-28 01:48
nie polecam nikomu nawet największemu wrogowi. Trzeba mieć jaja aby wytrzymać w tym zakładzie. Ludzie pozwalniali się z innych zakładów aby przyjść do pro-carsu i mówią że to był największy błąd jaki popełnili. Tylko coś znajdą i uciekają. 40-50% detali są normy nie do wyrobienia a jeszcze idą w górę. Starzy pracownicy siedzą tylko z powodu pieniędzy. Panie pierdoło (grzegorz k.) człowieku pozorancie który udaje że myśli a tylko pozoruje pracę pokaż pan jak pan pracuje i według czego pan ustala normy??? Przypuszczam że tak
1 zabieg 3000szt
2 zabiegi 2500 szt
3 zabiegi 1800 szt
4 zabiegi 1500 szt
Nie interesuje go pomiar technologia, trudność detalu przerwa śniadaniowa etykiety, sprzątanie stanowiska, oleje itp. Czasem jest tak że pracownik wykonuje 4 inne detale na zmianę i sytuacja się powtarza. Nie interesuje nikogo że jedna prasa pracuje szybciej inna wolniej

I to jest pana praca ?? Nie ma pan zielonego pojęcie o pracy i o tym jak powinno się wykonywać pracę. Nawet pan nie wie co gdzie i jak a udaje pan mądrego. Każdy pracownik ma pana za .... na tym zakładzie, dodatkowo jest pan osobą która nie ponosi żadnej odpowiedzialności . Piszę to tutaj bo jakbym to powiedział na terenie zakładu to układy w firmie by od razu się mnie pozbyły. Zakład gdzie 30 % góry to układy i rodzinka. Myślę że daje zakładowi 3 lata i pewne osoby go doprowadzą do samozniszczenia własnie takie jak pan. 70 % załogi pracuje jak roboty nie patrząc na nic ,a jak ktoś zwróci uwagę że babole puszcza to pracownik odpowiada nie mam czasu na patrzenie bo "norma wysoka" . Liderzy mają "sudoku" jak rozdzielić ludzi aby pracownicy co poniektórzy nie narobili strat i braków, starają się im przydzielić tych bardziej kumatych a już nie mówmy o detalach do klienta. Rekrutacja masakra ludzie po zawodówkach piekarze albo malarze nie nauczeni pracy bez przerw co 30 minut nie gadajmy już o tym aby wysilić umysł aby przeczytać technologie co jak i gdzie i popatrzeć na detal. Jestem zdziwiony że tak mało reklamacji aż przychodzi. Firma próbuje ludziom zawiązać pętle wokół szyi aby ludzie pracowali ponad siły. Gwarantuje że ta pętla prędzej czy później i wróci do firmy tym postępowaniem. "Sposób w jaki traktujemy ludzi kiedyś do nas wraca"
miś 2016-07-28 13:16
W końcu zostały zlikwidowane nocki w soboty. Jest to ruch w dobrym kierunku ze strony firmy. Mam nadzieję, że niewolnictwo już się skończyło i sobotnie nocki nigdy nie wrócą.
janek 2016-07-29 02:43
a ja mam nadzieję że soboty nocki wrócą......oby jak najszybciej
Janek 2016-07-29 09:38
Absolutnie nie można sie zgodzić z ani jednym slowem które napisałeś!!!wcale nie jest tak zle jak wynika z twoich wypocin.....nie chcesz pracowac to sie zwolnij-nikt za tobą płakać nie będzie!!!
Robtnik 2016-07-29 20:59
Ty tak sam od siebie??? Czy masz za to extra płacone ? Bo bronisz tego syfu jak oka...musisz jednak wiedzieć że sa jeszcze normalni ludzie a nie konie którzy mają dom rodzinę przyjaciół i nade wszystko "zycie" poza praca a nie świat zamnkniety w ścianach pro carsu jak to jest u ciebie. Pro cars jest twoja religią to się sam do niej módl i nie opowiadaj bzdur jak tu jest pięknie. A zmiana nicku pracowniku nic nie da. Wbrew pozorom mu jesteśmy inteligentni czego nie można powiedzieć o tobie KONIU !!!!!!!!!!!!!!!!
janek 2016-07-29 23:15
no ty raczej inteligencją nie grzeszysz sądząc po poziomie twoich wypocin.......dlaczego do hu.a pana ci co tak narzekają nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie?a brzmi ono tak-czemu sie do tej pory nie zwolniliście???????jeśli twoja "inteligencja" ci na to pozwala to racz odpowiedzieć na to pytanie.......
Janek 2016-07-30 00:05
A syf to może masz w domu jak tak jęczysz....nikt cie gosciu do tego jak ty to mówisz"syfu"na siłę nie ciągnie!!!ulżyj sobie i innym i zwolnij sie natychmiast.....gwarantuje ze za takimi jak ty nilt płakał nie będzie
Boniek 2016-07-30 21:26
wszystkim normalnym życzę udanego urlopu i nabrania sił.powrót będzie bolesny.
Janek 2016-07-31 15:06
Powrót będzie bolesny ale tylko dla nieudaczników.....milego urlopu życzę wszystkim uczciwie pracującym
Nie znam się na robocie 2016-08-01 02:51
co drugi komentarz prawdopodobnie pisze jakiś pierdoła. Panie pierdoła pokaż pan jak pan wykonuje nowe normy a i ja je będę wykonywać jak i pan da radę. Co do zwolnień najlepiej jakby pan się zwolnił ale kto by pana zatrudnił . Wielki pozorant znający się na swojej pracy buehehe
jasiu 2016-08-03 13:10
na pewno nie pisze tego pierdoła...i napewno nie jeden gościu to pisze.....zapewniam......i pisze samą prawde a twoje i twoich kolegów wypociny są h..a warte i zupełnie wyssane z palca.....tak więc skończcie jęczeć i wezcie się do roboty!!!a jak wam nie pasuje to wy...lać stąd!!!drzwi otwarte macie
buhaha 2016-08-04 12:01
A kto bedzie robic?Ty sam wszystko opinkolisz?Watpie wiec zamknij dziubek.
Miś 2016-08-23 09:13
Pro cars zaczyna zatrudniać Ukraińców, bo Polacy już się przekonali że w tej firmie trzeba ciężko tyrać kosztem życia prywatnego i nie ma chętnych do pracy w tej firmie. Czy z tych Ukraińców będzie pożytek? Wątpię. Firmy które zatrudniają Ukraińców schodzą na psy. Czy tak będzie w tym przypadku? Czas pokaże.
die Tech 2016-09-23 01:45
No i co że teraz trochę więcej zarobisz zobaczymy za dziesięć lat jak będziesz wyglądać, no i może już nie dasz rady w pro cars robić norm które teraz pewnie frajerze windujesz do góry, to wiesz co się stanie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] cie i w takim stanie co najwyżej będziesz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na bramie
buhaha 2016-09-28 01:08
BRAWO TY!!!!!!
łozo 2016-09-28 21:48
Ty Jasiu nie uważasz że tylko frajer przychodzi się narobić do roboty, ja jestem zdania że trzeba tak robić żeby się nie narobić a zarobić. Ale niestety przez takich nadgorliwców jak ty FRAJERZE normy są większe a pamiętaj nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Więc jak się mało narobisz w robocie to znajdź sobie zajecie po za nią a nie(usunięte przez administratora) norm bo potem wszyscy przez taką mamej muszą (usunięte przez administratora)
wiesiu 2016-10-06 12:40
Panie Strzepan wez sie pan ogarnij. Jak to moze czlowiek na kierowniczym stanowisku przez czala zmiane jezdzic elektrycznym autkiem, zachowujac sie jak 6-letnie dziecko. ponadto teksty typu jak nie zrobisz normy to cie zwolnie polegaja pod mobing. Mam nadzieje ze kiedys takie sprawy znajda swoj final w sadzie bo tego juz za wiele. Nudzi sie w firmie moze by tak przy prasie stanol? Majster w firmie powinien pomagac wspierac pracownikow pochwalic a w rzeczywistosci jest calkowicie odwrotnie, caly czas zastraszanie obserwowanie ludzi za okien pojemnikow itp. Moze prezes zrobi kiedys porządki z tymi nierobami w czystych pedalskich ubrankach. Bo tym co jest potrzebne do produkcji problemami zwiazanymi z produkcja to sie nikt nie zajmie ani nie spyta pracownika
ws 2016-10-16 12:16
ws ty masz nasrane w tym łbie jeśli myślisz że panują dobre warunki między pracownikami
łozo 2016-10-17 00:45
Strzepan ty mamejo ciekawe jak ci sie te elektryczne autko zdupi co zrobisz, bo moim zdaniem co najwyżej każdemu ze świniarni po kakaowym lodzie hahaha
haidi 2016-10-18 15:48
kakaowy lod bardzo dobre brawo
łozo 2016-10-20 00:58
Ty beza a co żeś naklupoł tyla bajtli że ci z 500+ stwierdzili że za dużo by ich wyszło i zbankrutował by samorząd. Że tak ci zależy na socjalu ? Zadzwoń do Strzepana weźmie cię na przejażdżkę swoim elektrycznym autkiem jak się postarasz to może powitamy cię na świniarni
kakaowy lód 2016-10-20 11:57
Nie mogę się doczekać ciebie Strzepanie :p
Strzepan 2016-10-25 14:59
Za te wpisy, wszyscy ze świniarni macie delikatnie mówiąc przechlapane, a co do mojego elektrycznego autka to wydupiać!!!
zainteresowany 2016-11-16 18:38
witam a jak logistyka w procars?
Pouepk 2016-12-08 00:05
Tu w tym zakladzie (ZK) jest moc cudów... Cuda Boże.. i różne cudeńka.. nie będę opisywał co i jak bo kadży wie o co chodzi:P Pa ram pam pam...
sikor 2016-12-09 11:16
Mam pytanie do "mechaników samochodowych" czy wy umiecie naprawiać samochody nie wymieniając wszystkich po kolei części które "mogą" być zepsute aż traficie najgorzej jak komputer wam palcem nie pokaże co jest zepsute [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jedna wielka żenada śmiech na sali
Gałzmiana 2016-12-31 09:50
Tą piątkową nocką kończącą się w Sylwestra pokazaliście jaki macie szacunek do pracowniköw. Nie zdziwcie się gdy teraz pracownicy będą okazywać wam podobny ,szacunek"
nocnik 2017-01-22 20:26
Majster Strzepanek to czysty nieudacznik,na niczym się nie zna, ma chyba ze 11 IQU jeżeli tak sadzicie łapa w gore :)
mimo 2017-01-23 19:26
głosujmy na najbardziej spoko leadera i najbardziej spoko majstra...są tacy w ogóle?? hehe
szczepan 2017-01-25 15:32
panowie wezcie się lepiej do roboty,a nie wypisujcie bzdur pod moim adresem....i tak juz wiem,kto to wszystko pisze,więc lepiej dajcie sobie spokój.a tak poza tym,to jestem super majstrem
Wektor 2017-02-01 14:36
A ty pewnie jestes wzorowym i super pracownikiem?! A moim zdaniem jestes lewusem i niedorajda ktora nie umie poradzic sobie z robota i normy to przepasc dla ciebie nie doprzeskoczenia. Zatrudnij sie do maka albo gazetki na skrzyzowaniu rozdawaj
Grypsiu 2017-02-08 21:01
A czy do kibla w tej firmie to wgl mozna oujsc
pablo_stoku 2017-02-08 21:53
ja mysle ze może jakiś jeden lider spoko by się znalazł ale majster to już gorzej, co wy na to? chociaż...?
Masters 2017-02-09 07:42
Czy sa przyjecia teraz do firmy? Posrednij czy bezpośrednio? Jak robota? Czy procz zapierdolu jest czas zjesc kromeczke isc siusiu zapalic itd? Czy tylko ogien?
Prawda 2017-02-11 11:16
Jak tak narzekacie to trzeba było pracować w PRoCars w okresie tak zwanego wielkiego bezrobocia czyli w latach 2001- połowa 2004 roku, kiedy był tam jeszcze ten psychol i cham W.S . -nadzorca ślusarzy narzędziowych, a młody B. i inne kierownictwo też nie byli lepsi.
nocnik 2017-02-19 21:25
hmmm a Ty pewnie jesteś przydupasem i łykasz :P Co mnie normy ? hahaha robię je w 6 h gadałem z ludźmi i tak musi być połykasz co dadzą :D A tak na koniec ssiiiiiijjjj
Zainteresowany 2017-02-20 14:30
Panowie to ze narzekacie itd itd to jedno ale czy ktos moglby napisac serio jakos madrze jak tam wyglada robota zarobki, czy np mozna se zrobic orzerwe co 2 godz naprzyklad czy nie. Cos konkretnego procz zygania jeden na drugiego.
Stary 2017-02-20 15:24
Normy są tak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e nie masz czasu detalu sprawdzić co dopiero przerwę sobie zrobić zarobki są ok ale tylko wtedy jak są soboty inaczej przestaje to być opłacalne i nie warte tego zapierdalania do tego atmosfera pracy to dno dążą do tego by jeden [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] drugiego
Zainteresowany 2017-02-21 06:51
No i podziekowal za madra odpowiedz. A to jak tamz sobotami wyglada? Caly czas sa czy jak? No i jak zarobki na poczatek bez sobot, jakies premie czy cos?
Robotnik 2017-02-22 23:30
Zarobki bez sobót bez szału o trójce z przodu zapomnij najgorsze jest w tym wszystkim to że zimą jak jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wa pogoda to sobót nie ma za to latem trzeba się nieźle uprosic o wolną A weź nie przyjdź w sobotę bez usprawiedliwienia premia upierdzielona od strzału
Luzak 2017-02-22 23:50
Szczerze nie polecam pro cars to jedyna firma jaką znam w której obcokrajowcy mają się lepiej niż Polacy. Nie dość że dostają najlepsze fuchy do roboty to jeszcze nie muszą wyrabiać norm .Jak mają jakąś cięższa robotę to jawnie lecą w pręta i nawet się nie starają zbliżyć do normy . Od kąd tam robie to jest tylko gorzej w sumie to lepiej już było trzeba szukać czegoś innego . Szczerze polecam każdemu Ukraincowi nawet u was w kraju tak o was nie zadbają jak zadba pro cars
Xxxxx 2017-02-23 00:15
Nic tylko normy podnoszą na niektórych detalach do granic możliwości myślą że ludzie to roboty ale nawet robot się czasem psuje z tymi marcowymi to już przeszli samych siebie normy zostały zwiększone nawet o 20 30 % bez żadnych podstaw nikt nie sprawdził czy to jest wogole do wyrobienia . Kiedyś to był fajny zakład pracy powoli staje się obozem pracy
Janeczek 2017-02-23 13:02
Ogólnie rzecz biorąc nowe normy detali na tłoczni nie są do zrobienia kontrolując detal a niektóre nawet fizycznie do wykonania choćby się człowiek ze.... Osoba wprowadzająca nowe normy nie ma pojęcia co pisze. Najbardziej zadziwiające jest to że szanowny prezes który jest w porządku gościem podpisuje to nie mając pojęcia czy ma to jakikolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. Reklamację są, a dzięki podwyżkom norm będą jeszcze większe, taka kolej rzeczy. Jeżeli ktoś ma duże jaja i twardą psychikę to niech składa papiery. Bo i tak połowa załogi czeka na jakaś ciekawą okazję do zmiany pracy jak się coś na rynku pokaże za w miarę pieniądze bo nikt tam nie przychodzi do pracy z przyjemnością tylko z przymusu aby zarobić na chleb. Kogo zapyta człowiek każdego kasa tam trzyma a psychika po przyjściu do domu siada. Przy takim akordzie po 15 latach pracy w tej firmie człowiek pójdzie albo na rentę albo do piachu. Co do Ukrainy to prawda mają pracę gdzieś głęboko a roboty i tak dostają najlepsze i nigdy nie dostają ochrzanu. Nic tylko zmienić obywatelstwo.
Wojtek 2017-02-23 19:10
Brawo Ty Janeczek. Ale nowe normy na montażu też są chyba tylko w sferze marzeń kierownictwa i faktycznie prezes chyba jest nieświadomy . Na montażu izolacji nie dość że warunki pracy są urangające godności człowieka (maska prseciwpyłowa wszechobecne włókno szklane ) człowieka swędzi całe ciało po pół godziny a od marca to trzeba by 10 godzin zapierd.... jak potluczony żeby te normy wyrobić. Na montażu izolacji jest taka sama gehenna jak na tłoczni i faktycznie trzeba z tąd spierda. ... puki człowiek młody i zdrowy bo w takich warunkach pylica i rak pewne.
Marcin 2017-02-23 19:16
A propo Ukraińców to faktycznie lepiej zmienić obywatelstwo na ukraińskie wtedy będą nas lepiej traktować przynajmniej nie będą męczyć chorymi audytami . Ja juz miałem ze sześć ciekaw jestem czy Ukrainiec wie co to autocertyfikacja i tak dalej i czy wymagają od nich tej wiedzy. Szczerze wątpię chodzą po firmie jak boże krówki robić to im się nie chce wcale szlak człowieka trafia
tloczarz 2017-02-24 01:35
Od marca przejabane normy w gore a nic o podwyzkach!!!!! Pirdola chodzi baki zbial nagrywal telefonem i niewaiadomo co jeszcze ze takie normy wyjebal!!!! Ostatnio zrobili ankiete sam siebie ocenic!!!! I ten caly syf i burdel!!!! Gamonie z biura nie maja co robic!!!!! Ukraincy jest paru nie wiadomo za co im placa 2 nie doruwnuje pracy jednemu pracownikowi!!!! Chodza i w preta wala nic ich nie obchodzi pacholy jak zobaczy technologie to jak pleyboy i odbieraja nam prace proponuje szukac nowej pracy !!!!! Moze w koncu pierdola i reszta ekipy chodziarzy wezmie sie roboty!!!
pracownik 2017-02-24 11:07
to co się dzieje w tej firmie to jest żenada na całej linii....normy na wiekszości detali są delikatnie rzecz biorąc nie do zrobienia...firma sie stara o certyfikat WCM,a wszystko co robi temu zaprzecza....gdyby tylko auditorzy z WCM wiedzieli co tu sie dzieje....podstawową sprawą jest to,że jakośc sie nie liczy wogule,bo tylko ilość,ilość,ilość.....ciekawe na podstawie czego,są wyliczane te normy,bo napewno nie jest to liczone obiektywnie.Grzegorz K. nie ma zielonego pojęcia o pracy na tłoczni,wiec na jakiej podstawie on wylicza te normy???a kierownictwo sie pózniej zastanawia dlaczego są reklamacje,zwroty....i najlepiej szukać winnych wśród nas,a prawda jest taka że powinni brać za dupę również Grzegorza....jednym słowem jest coraz gorzej,a kierownictwo nie zdaje sobie zupełnie z tego sprawy
Luzak 2017-02-24 18:35
To co teraz zafundowało nam kierownictwo to jest jakaś kpina normy fizycznie nie do zrobienia nawet jakby na nic nie patrzeć nie jeść nie pić i robić całe osiem godzin bez przerwy nie ma szans wyrobić tych norm. Reklamacje są i będzie ich coraz więcej to jest nieuniknione a ludzie będą się zwalniać bo nikt nie jest w stanie wytrzymać takich warunków . Jak się zatrudniałem słyszałem coś o polityce jakości ale chyba chodziło o politykę ilości bo przy takim tępe pracy o jakości nie może być mowy
Wojtek 2017-02-25 01:00
Padaka się robi trza spierdala_!!!!!!!!!!!
co tu napisać 2017-02-25 01:42
Panowie a może zbierzmy się w siłę i kupę wszystkie 3 zmiany i uświadommy prezesa co się dzieje na tym zakładzie. Może on nie jest świadom tego coś się dzieje na produkcji a człowiek o takim podejściu do biznesu i traktowania pracowników może coś zmieni albo wstrząśnie kierownictwem bo pewnie panowie wyższym szczeblem cisną mu kity że pracownicy w .... grają. Jestem za tym aby zrobić test i postawić pana pierdoły skoro ustala normy i monitoruje pracownika na detalu który jest nie do zrobienia i niech pokaże że się da i wtedy temat zamkniemy. I oczywiście sprawdzić po 8 godzinach jego produkcje na na ewentualne braki bo dam se rękę uciąć że albo ilość albo jakość. (oczywiście wybierzmy mu detal problematyczny przynajmniej zobaczy jakie głupoty w technologiach pisze i jaki z niego specjalista) .Jeśli pracownik ma ciężko zrobić 500 szt detalu a on ustala normę 800 to już jest przesada nie do zaakceptowania. A my się na to godzimy. Jest dużo detali nowych na których nie da się podgonić chociażby ze względu na te świńskie wkłady.Są może pracownicy co grają w cudzysłowowy w hu.. albo mają wszystko gdzieś ale to jest 5-10% załogi . Mistrzowie i liderzy też przesadzają bo zmiana przed tobą zrobiła 500 to ty zrób też zrób 500 i więcej nie zważając na tym że są pewne czynniki które uniemożliwiają tą pracę ( zatarte narzędzie, zmiana formatki- pęknięcia, przewężenia, problemy z prasą itp.) Wszystkimi reklamacjami są obarczani pracownicy bo musisz zrobić 1000 szt do 4 godzin i wysłać na już bo auto czeka i za 30 minut wyrusza i potem wychodzi tak a nie inaczej że popękane sztuki albo brak czegoś. Brawo!!!. Nie pisze że jesteśmy w stanie zminimalizować reklamacje do zera bo to nie możliwe każdy zakład się z tym ubolewa ale każdy ma prawo się pomylić ( gorszy dzień, złe samopoczucie, problemy zdrowotne, kłopoty w rodzinie, już nie piszę o zmęczeniu). Człowiek się boi odejść od prasy aby ochrzan nie dostać lub po premii a czasem człowiek chce odejść aby chociaż oczy odpoczęły bądź iść do ubikacji albo wodę. Ankieta samooceny bije już wszytko na pysk pracownicy piszą głupoty wszystko na 5, a w pracy nie potrafią czasem prasy uruchomić ,namieszać mleka, już nie piszę o wyprodukowaniu detalu samodzielnie który idzie do klienta- mają pełne gacie. Myślą że premie dostaną większe pisząc 5 we wszystkich rubrykach. Do dziś czasem się zastanawiam co ja tu robię, ale jak to mówią wszędzie dobrze gdzie cię nie ma. Ale już prawie weekend więc panowie zdrówko pięknego pro- carsu może kiedyś jeszcze wrócą te dobre czasy. Może zróbmy ankietę na forum ilu z was myśli bądź planuje zmienić pracę na inną niż pro Cars w ciągu najbliższego półrocza albo roku jeśli się coś natrafi ciekawego aby uciec od tego bałaganu, pisząc dodatkowo staż pracy ? Może to określi skale problemu, bądź będzie przestrogą do pracowników którzy chcą do nas zawitać w najbliższym czasie.
Zostaw swoją opinię o Pro-cars - Tychy
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pro-cars