Opinie o Pro-cars w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pro-cars. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pro-cars o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro-cars w Tychy

Ustawiacz

Podobno zmiana A się mobilizuje i mają iść w przyszłym tygodniu przed robotą do szefa w sprawie podwyżek. Zobaczymy ilu z nich ma jaja, bo podobno większość nie chce iść bo się boją. Niebawem przekonamy się ilu na tej zmianie jest prawdziwych facetów a ile ciotek.

Ustawiacz

(usunięte przez administratora) Już nie pamiętasz kto się zmobilizował rok temu ? To ci przypomnę panienko. To zmiana C się zmobilizowała. Zebrało się nas 60 osób i poszliśmy do szefa. Nawet Ukraińcy z nami poszli.. I co, coś się stało ? Szef nas nie przepędził tylko z nami pogadał . Nic nie obiecał, ale powiedział że przekażę nasze postulaty prezesowi . Może nie było kokosów bo nie dostaliśmy nawet wyrównania inflacji ale dostaliśmy 550 zł podwyżki. Dwa lata temu 15 chłopaków że zmiany B poszło do szefa i jakieś podwyżki były. A wy co? Mocni w gębie i na forum. Ale jak przychodzi co do czego to wymiękacie. I to zmiana gdzie robi najwięcej Polaków. Bądźmy solidarni. Teraz kolej na was. Zobaczymy ile jesteście warci. Nie twierdzę że cała wasza zmiana to ciotki, bo są tam osoby które chcą iść tylko jest ich mało. Wesprzyjcie ich i idźcie z nimi, to nie boli. Zobaczymy ile jesteście warci. Zmiana A i C pokazała że ma (usunięte przez administratora)

@Ustawiacz

A jest się czego bać? Jakieś konsekwencje można ponieść za to, że poszło się ubiegać o podwyżkę? Tutaj to tylko podwyżki grupowe? Indywidualnie nikt nie dostaje podwyżek?

Obiektywny

GUS podał, że średnioroczna inflacja w 2023 roku wyniosła 11.5%. Więc żeby nam wyrównać inflację powinniśmy dostać 28 zł podwyżki na stawce akordowej ( do 268 zł ), 60 zł więcej premii uznaniowej ( do 610 zł ) i 35 zł frekwencyjnej ( do 335 zł ), w sumie około 680 zl brutto. To tylko wyrównanie inflacyjne. Każda mniejszą podwyżka jest równoznaczna z tym że nasze płace realnie spadną . Wszystkie firmy w Polsce już podnoszą wynagrodzenia swoim pracownikom i to powyżej inflacji. Przecież od kilku ładnych lat płace w naszym kraju realnie rosną. A u nas ? Czas ucieka. Kiedy oni w końcu dadzą nam podwyżkę? Czy w rej firmie mają wogóle jakikolwiek szacunek do pracownika ?

KTOS
@Obiektywny

Przy obecnej władzy prędzej dostaniesz obniżkę niż zobaczysz podwyżkę , czas biedy i drożyzny nastał - niestety.

Zenek

Podobno w firmie wzrosło zużycie rękawic. Miało być po jednej parze a wiele osób bierze po dwie Liderzy wogóle tego nie pilnują. Prosta propozycja. Zamiast wydawać rękawice codziennie wydawajcie jedynie w poniedziałki, środy i piątki. I przede wszystkim pilnować aby każdy brał WYŁĄCZNIE JEDNĄ PARĘ !!! 30% oszczędności gwarantowane. Pozdrawiam.

Słoń

Oni chyba myślą że my nie musimy jeść; nie musimy opłacać rachunków a wysoka inflacja w zeszłym roku to fikcja. Minimalna pensja idzie w tym roku 700zł do góry.. Firma Procars osiągnęła w zeszłym roku gigantyczne zyski. Tak ciężko dać pracownikom przynajmniej taką podwyżkę jak w zeszłym roku ? My już nie chcemy nie wiadomo jakich podwyżek . Ale żeby dostać chociaż tyle ile wyniosła inflacja . Tak wiele wymagamy ? Brak takiej podwyżki to de facto obniżenie nam płac. Wszystkie firmy w Tychach dają po nowym roku podwyżki tylko nie procars.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pro-cars, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Zróbcie coś!!!

Kochana władza, na wstępie życzę wszytkiego dobrego w nowym roku. Ale przejdźmy do konkretów. Nie tak dawno było szkolenie, na którym była poruszona tem na halach. Jest tak zimno, że aż ręce marzną. Czy władza tego nie widzi??? Ciężko się pracuje w takich warunkach (tak, tak wiem i tak nic nie robimy, wszytko się samo robi). Wiemy jak jesteśmy traktowani, ale może chociaż dla braci z Ukrainy coś zróbcie?! A i jeszcze jedna sprawa. Mianowicie, jak już drodzy panowie nie macie gdzie omawiać spraw związanych z firmą, praca i musicie to robić na jadalni, to bardzo proszę, naprawdę bardzo - nie palcie tam!!! Wietrzy się to po was ok 2,3 godz jak się tam wejdzie (jadalnia) powoduje to odruch wymiotny. Wierząc w wasza empatię, inteligencję, bardzo proszę o zrozumienie i wyrozumiałość. Dziękuję Z poważaniem.... pracownik

Zgrzewacz

Zbliża się Nowy Rok Kiedy podwyżki?

Kiol
@Zgrzewacz

A kiedy wigilia pracownicza dla wszystkich???

Zuzia

Nie macie wspólnych wigilii właśnie z takich powodów? Bo część po prostu wyraża taką niechęć jak Ty w tym przypadku? mojego lubego i tak już to ominęło, ale na operatora ma iść, chce żeby miał dobra atmosferę. ma na to w ogóle jakikolwiek wpływ?

Chętny

Cześć, powiecie mi jak wyglądają tutaj zarobki? Jaka jest podstawą i ile się wychodzi na miesiąc? Jestem zainteresowany pracą tu, ale co do zarobków nie mam pewności jak to tu wygląda

Zapraszam
@Chętny

Oczywiście że powiemy. Zarobki tutaj wyglądają. Na podstawę można liczyć. I wychodzi się na miesiąc Możesz mieć pewność co do zarobków że to tu wygląda. Mam nadzieję że pomogłem.

Do Zarządu

Czy przy ustalaniu kalendarza na przyszły rok można zastosować rozwiązanie takie samo jak w postaci dnia wolnego za 11 listopada ? Chodzi mi o 6 stycznia. Każda zmiana miałaby w styczniu wolną nockę w piątek, a procars nie miałby dodatkowego dnia postoju w firmie.

Mikołowianin

W tym roku średnioroczna inflacja będzie wyższa niż w 2022 roku więc może dostaniemy w końcu jakąś znaczącą podwyżkę. Minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku wzrośnie o 700 zł. Ciekawe ile my dostaniemy . Na podwyżkę od 1 stycznia raczej nie ma co liczyć pewnie znów nam dadzą na wiosnę. Panowie zbliża się koniec roku więc najwyższy czas aby pogadać z szefem o podwyżkach. W zeszłym roku w listopadzie zmiana C się zorganizowała i mieli spotkanie z szefem na temat podwyżek. Może teraz kolejna zmiana pokaże że ma jaja i spotka się z szefem. Nie pękajcie, szef to taki sam człowiek jak my i spokojnie z wami pogada. Jako przedstawiciel załogi ma taki obowiązek. Od ostatniej podwyżki wszystko znacząco podrożało więc najwyższy czas zacząć się upominać. Prawie 90% firm w Polsce planuje od przyszłego roku podnieść pensje swoim pracownikom więc czekamy.

@Mikołowianin

Dziś GUS podał informację odnośnie wzrostu wynagrodzeń. W październiku przeciętnie wynagrodzenie w Polsce wyniosło 7544 zł i było o 12,8 % wyższe niż rok wcześniej . Dla przykładu dzienna akordowa stawka w Procarsie powinna wzrosnąć o 31 zł do 261 zł nie licząc wzrostu dodatkowych składników wynagrodzeń

Endrju
@Mikołowianin

Co słyszę od znajomych to praktycznie w każdej firmie w Tychach mają być od stycznia podwyżki i to wcale niemałe. A my kiedy?

Mucha plujka

Jak to było powiedziane na szkoleniu wasza firma na was oszczędza więc na nic nie licz

Ginekolog
@Mucha plujka

Co roku podwyżki były więc po nowym roku też będą . Tylko pytanie ile dadzą? Jak będziemy siedzieć cicho to dadzą ochłapy

@Ginekolog

Co masz na myśli poprzez pisanie „będziemy siedzieć cicho”? czy macie tu jakieś ankiety pracownicze lub audyty? Lub gdzie i kiedy możecie jakieś wspólne sugestie zanosić? Macie przedstawiciela lub cos w ten deseń?

Coolfon

Dlaczego była mniejsza wypłata względem poprzedniego roku, portal pracowniczy nie funkcjonuje jak na dziś

Mikołowianin

A dlaczego nagroda jubileuszowa za 10 lecie pracy w firmie jest taka niska. Kiedyś wynosiła tyle co wyplata. Może najwyższy czas ją dźwignąć.

@Mikołowianin

a ile wynosi teraz, bo nie każdy wie? i piszesz przy tym, że kiedyś miała inna wysokość, to kiedy to tak w ogóle było? i jakieś jeszcze zmiany po drodze wam tu wprowadzali ostatnio?

Poczytaj sobie w Regulaminie Zakładowym i wszystko będziesz wiedział

Jak często macie te audyty prowadzone? Ktoś pisał o jakimś montowaniu klamek i zastanawiam się jak ten temat się rozwinął / zakończył? Do tego kto przeprowadza taki audyt, firma zewnętrzna? Każą wam się jakoś konkretnie do niego przygotować?

Czy w Pro-cars zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Propozycja

Teraz piątek będzie dniem wolnym od pracy za 11 XI. Może by tak szanowny zarząd dał zmianie C dzień wolny tydzień później czyli 17 XI. Teraz w piątek szła by jedna zmiana A za tydzień dwie zmiany. Firma nie miała by całkowitego postoju w piątek.

Propozycja

Jednak Dyrekcja pozytywnie przychyliła się do propozycji i zmiana C będzie miała piątek 17 XI wolny. A ty jak chcesz mieć wolne teraz w piątek to weź sobie urlop

@Propozycja

Dopiero co tu wchodzę a tu już padają informacje o jakichś wolnych dla różnych zmian? :D czy z tego wątku mam rozumieć ze trudno takie cos wywalczyć czy jednak zazwyczaj góra idzie w uzasadnionych przypadkach na rękę? Piszesz tez o braniu urlopu, na luzie można wziąć? Z jakim wyprzedzeniem?

Ustawiacz

Panowie z Dyrekcji może byście zrobili tak żeby w przyszłą sobotę zmiana C odpracowała 31.10. Ludzie wrócą tego dnia do domu przed 23-cią a rano trzeba na groby. Wiele osób wyjeżdża. Zmiana A odpracowała sobie ten dzień więc gwoli sprawiedliwości zmianie C też się należy czas przygotowanie do odwiedzenia grobów najbliższych.

Aras
@Ustawiacz

Popieram i raczej większość ludzi ze zmiany C wolałaby przyjść w sobotę odrobić tę wigilię wszystkich świętych. Ale kto tu się liczy z głosem załogi. Robię tu kilkanaście lat i wiem coś o tym

@Aras

A może warto zagadać bezpośrednio z dyrekcją i wtedy wezmą waszą prośbę pod uwagę? Bo wydaje mi się, że skoro inna zmiana odpracowała ten dzień to jakoś musieli to załatwić. Kilkanascie lat to sporo. I przez ten czas nigdy według ciebie nie liczono się z prośbami pracowników?

Why

No właśnie nawet wpis usunięty, bo padło pytanie, dlaczego wyjście ewakuacyjne zostało zamknięte? Jaki był powód takiej decyzji?

@Why

Nie jestem w temacie ale była wzmianka o wyjściu ewakuacyjnym. Chodzi może o jakieś szkolenie BHP? Jak często macie je powtarzane i jak jest ono prowadzone?

Despota

Wyjście ewakuacyjne zostało zamknięte, teraz jest pokój bez klamek

Mari
@Despota

Od kiedy ma to miejsce? Widzę, że ze dwa tygodnie już minęły, zgłaszaliście to pewnie? Jest już jakiś efekt? Jak firma w zasadzie reaguje na zgłoszenia, w jakim tempie?

Lotnik
@Mari

Komu zgłaszać? Przeszkadzało to jednej osobie. Szkoda prezesa że ktoś tak traktuje jego firmę.

Hihi
@Despota

Jak będzie audyt, to każe zamontować... A potem zaś, wymontować, komuś to musi przeszkadzać, tylko komu? I dlaczego?o to jest pytanie? Why Leo why???????

Obiektywny

Jakiś czas temu na portalu pracowniczym pojawiła się informacja dotyczącą zmian dla pracowników. W kilku punktach zmiany dotyczą regulaminu zakładu i są opatrzone odpowiednim artykułem. Szanowni pracownicy działu kadr oraz informatycy ! Czy możecie zrobić zakładkę na stronie portalu w której będzie ogólnodostępny regulamin zakładu Procars, bo większość pracowników tego regulaminu na oczy nie widziała. Chyba że regulamin zakładu to jakaś tajemnica dostępna jedynie dla niewielkiej garstki pracowników zajmujących kierownicze stanowiska.

Rolnik z K.

Tera niektórzy to robią wszystkie soboty przyłażą w niedzielę robią po 12 godzin. Miesiąc ma 23 dniówki jest długi, dochodzi kwartalna, pemia na święta, podwyżka. Niektórzy to z nadgodzinami wezmą po 7-8 tysięcy . Jak prezes zobaczy te wypłaty to się zdziwi. Od razu podniesie normy I poobcina premie.

Mały
@Rolnik z K.

Pytanie. Czy 7000-8000 za przerobione 250-280 godzin w miesiącu plus premia kwartalna to dużo? Nie wydaje mi się. Niektórzy zarabiają więcej pracując po 8 godzin od poniedziałku do piątku na jedną zmianę. Odnośnie premii świątecznej to słyszałem że mają dać marne 250 PLN.

Hanys
@Mały

A jo słyszoł że premia świontyczna mo być dla nos zaskoczeniem. Zoboczymy.

@Hanys

Ta premia świąteczna dotyczy bożego narodzenia i teraz zbliżającej się Wielkiejnocy? ją też tu obchodzicie? jakie jeszcze wydarzenia w roku są tu uwzględniane?

@Aneta

Tak. W firmie obchodzimy święta zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy . Polacy to naród chrześcijański w przeciwieństwie do ,;postępowej" UE. Powiem więcej. Święta mamy wolne.

@Mikołowianin

Dziękuję. A tak z ciekawości jak tu jest z respektowaniem innych kultur? Wiadomo mam na myśli chociażby pracowników z Ukr. Czy jeśli występują jakieś ich święta to mają z tego tytułu jakieś przywileje? Np., wolne?

@Aneta

Tak dostają premie i od prezesa blachę ciasta i po kawie. Może Polakom zabierzmy wszystko a dajmy innym żenada

Aneta

dlaczego cokolwiek komukolwiek mieliby zabierać? jeśli tak już piszesz to co w ostatnim czasie mogło zniknąć i z jakich przyczyn? i jak pracownicy mają swoje pomysły co do ulepszeń chociażby procesów w firmie to z kim i kiedy może o tym rozmawiać?

Zero_waste
@Aneta

Nie no, są cudowni, wykształceni, chętni do pracy, zaangażowani, dokładni i sumienni...buahaha A Co zniknęło? Raczej kto zniknął -polscy pracownicy, bo mają dość

@Zero_waste

Ale chyba nie wszyscy? Nie wiem jak tam z proporcjami było i konkretną liczbą zatrudnionych, zwłaszcza w rozkładzie na poszczególne działy, ale przy tym znikaniu do którego się teraz odnosisz? Ile osób ewentualnie ubyło i kto nowy przyszedł? Jak wdrażają teraz takie osoby?

EMIL
@Aneta

Polaków ubywa, a Ukrów przybywa. Ukraińcy stanowią już 70% pracowników produkcyjnych. Od Polaków wymagają, od nich nie. Polak na papierosa wyjdzie tylko raz góra dwa na szybkie 5 minut a ci ze wschodu robią sobie przerwy na fajkę regularnie co godzinę po10-15 minut i nie robią norm. Im wolno, Polakom nie . A w firmie jest akord i Polak pracujący w tej firmie 20 lat ma tę samą stawkę co Ukrainiec który pracuje 3 miesiące. Dlatego Polaków ubywa i będzie ubywa . Jest tylko kwestią czasu kiedy ci zza Buga będą standardem w tej firmie a Polak będzie ewenementem. I wtedy nie będą realizazowane zamówienia w terminie, masowe reklamacje od klientòw i ogólna anarchia. Wtedy rządzący tym przedsiębiorstwem obudzą sie z ręką w nocniku ale będzie już za późno żeby zatrzymać doświadczonych pracowników z Polski

@EMIL

Brawo taka prawda dlaczego macie zamkniete oczy tak wam wygodnie czy sami się oszukujecie zapraszamy na rozdanie pracy na początku zmiany to zobaczycie jak jest fajnie jaki jest chaos

Robol

I te panie 70+ napewno wam pociągną produkcję zobaczymy w przerwę wakacyjną co się tutaj będzie działo będzie ciekawie, co wszystkim zabronicie urlopu

EMIL

Zauważyliście że po rozdaniu Polacy udają się prosto do pras oraz od razu wypisują papiery i biorą się do roboty. A Ukry? Po rozdaniu udają się prosto na papieroska. Pracę rozpoczynają kwadrans po Polakach. Porobią pół godziny i .... 10-minutowa przerwa na papieroska.....

Zero-waste
@Aneta

70 -80% pracowników to Ukraińcy. Polacy naprawdę stanowią już mniejszość. Od Ukrow się nie wymaga, a od Polaków wymaga się podwójnie, bo ktoś musi łatać dziury i luki, czyli efekty pracy Ukrów. Ile jeszcze to potrwa ? Przecież nasze siły są na wyczerpaniu. A jak mamy uwagi, nazywa się nas nacjonalistami. Słabe.

Dziki dzik
@Zero-waste

Różnica między pracownikami z Ukrainy a Polski jest taka, że Ukraińcy są zjednoczeni i jak jednemu "podskoczą" to reszta spakuje szpindy i pójdą sobie wszyscy.

Dam prace

Firma Procars przyjmie do pracy pracowników z Ukrainy. Wymagania: - brak chęci do pracy - nieznajomość języka polskiego - słaba wydajność - brak doświadczenia zawodowego Mile widziane osoby palące. Oferujemy: - praca w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku - 20-minutowa przerwa śniadaniowa - siedem 10minutowych przerw na papierosa. Przykładowo na 1 zmianie przerwy na papierosa są w godzinach 6:00-6:10, 7:00-7:10, 8:00-8:10, 9:00-9:10, 10:00-10:10, 11:00-11:10, 12:00-12:10 oraz 13:00-13:10 - nieograniczona możliwość korzystania z telefonów

Sasza
@Dam prace

Czy oferta pracy dalej aktualna,

Andrew

Szybko w tym miesiącu wpłynęła wypłata na konto . Nie spodziewałem się że aż tyle będzie wczasów pod pod gruszą. Prawie 100% tego co rok temu.

Zostaw merytoryczną opinię o Pro-cars - Tychy

• Jak się pracuje w Pro-cars?

Zobacz opinie na temat firmy Pro-cars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro-cars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 378, z czego 14 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 237 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pro-cars
1.6/5 Na podstawie 589 ocen.
  • Podleska 16
    43-100 Tychy