Opinie o Pro-cars w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pro-cars. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pro-cars o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro-cars w Tychy

Mały

A jak tam donosiciel z narzędziowni? Ma jeszcze kolegów na produkcji?

Mikolowianin

Chodzi każdego wypytuje rozgląda sie na wszystkie strony szuka kolegów i pod....dala (usunięte przez administratora) z narzędziowni

Ustawiacz

Za to kapowanie ja mu już ręki nie podam

EMIL

Szef miał dać odpowiedź do końca tygodnia kiedy i o ile będą podwyżki. I co,? Nawet nie rozmawiał z prezesem bo się go boi zapytać. A jest to jego (usunięte przez administratora) obowiązkiem bo ma ten temat poruszyć nie jako szef ale jako przedstawiciel pracowników. Teraz mówi że w przyszłym tygodniu. Skoro został wybrany na przedstawiciela pracowników to ta funkcja do czegoś go obliguje . Przedstawiliśmy mu nasze postulaty i ma je przedstawić prezesowi. Jak się go boi to niech nas umówi. My bardzo chętnie sobie z prezesem porozmawiamy.

@EMIL

A jaki jest tryb wyboru przedstawicieli pracowników w Procarsie ?

Związkowiec

Tryb wyboru przedstawicieli pracowników powinien być określony w zakładzie pracy i udostępniony załodze dlatego pytam na jakich zasadach są wybierani przedstawiciele pracowników w firmie Procars

Na żadnych

@Daj spokój

Samowola? Kolejna sprawa dla PIP. Trochę tych nieprawidlowosxi związanych z Kodeksem Pracy jest Pozbierajmy to do kupy i zainteresujmy PIP

@Waldek

A co ma do tego pip?Nic.Pozatym firma jeśli chodzi o te sprawy jest czysta (pilnują się i dobrze )więc pomysł nietrafiony. Jedynie coś na wzór ala strajku (co też wiemy że jest to nie realne )lub coś w tym stylu. Ogólnie nic się inaczej nie zmieni (mówimy o zarobkach )

@Daj spokój

PiP jest od pilnowania czy zakład pracy przestrzega Kodeksu Pracy . W Kodeksie Pracy jest jasno napisane że jeżeli w zakładzie nie ma związków zawodowych to są wybierani przedstawiciele pracowników . Nie mają oni takich uprawnień jak związki zawodowe jednak w pewnych kwestiach zarząd firmy powinien się konsultować z przedstawicielami pracowników . Kodeks Pracy daje tu dużą swobodę pracodawcy w wyborze tychże przedstawicieli jednak musi być ustalony tryb ich wyboru i musi być on dostępny pracownikom zakładu. Dlatego pytam jaki jest tryb wyboru przedstawicieli pracowników w Procarsie ? W większości zakładów tryb wybierania jest zbliżony do wyborów parlamentarnych. Są kandydaci, jest komisja która liczy głosy i każdy pracownik wrzuca kartkę zaznaczając kandydaturę którą popiera. A jak wybieracie przedstawicieli w Procarsie?

Pracuje tu 10 lat i nie uczestniczyłem tu w czymś takim

@Związkowiec

Nie ma takiej władzy a jak była sciema z komisem to odrabiałam 300 h to wtedy miał władze ten zakład to (usunięte przez administratora)i tylko (usunięte przez administratora)tam pracuje bez perspektyw na życie na dk 44 okolice Bierunia buduje się nowy zakład na start 5 na rączkę i normalni ludzie a nie ściek ps niech się prezes zapyta kogoś z firmy lear jak wyszli na Ukraińcach zrobili ich tam nawet liderami robią za 2300 najniższa ale maja(usunięte przez administratora) Tak jak tu za 3500(usunięte przez administratora)

A.B.

Z takich spraw organizacyjnych to poruszę temat wózkowych na tłoczni na zmianie C. Są tam sami Ukraińcy. Żaden nie robi tu długo. Co chwilę się wymieniają. Teraz znowu odeszło dwóch. Na tej zmianie panuje totalny chaos. Co chwila nowi wózkowi. Na zmianach A i B jest kilku Polaków na wózkach. Mam pytanie do osób decyzyjnych. Czy nie można przenieść chociażby jednego wózkowego Polaka na zmianę C ? Byłaby chociaż jedna osoba ogarnieta a tak ludzie stoją bo nie ma kto im przywieść detalu i firma ponosi straty. Czasem na wózku jeździ jeden z ustawiaczy ale to ściemniacz który nie pomoga. Często nituję i widzę jak on co chwilę siedzi na stołówce i pije kawe zamiast rozwozić detale czy opróżniać złom. Przeniesienie wózkowego na zmianę C z pewnością częściowo rozwiązało by chaos panujący na tej zmianie.

Sidżej
@A.B.

No właśnie. Przenieść Polaka z innej zmiany. Co za problem. Na innych zmianach i tak zostaną Polacy i jeden nowy Ukrainiec nie wprowadzi chaosu a jeden stały wózkowy na zmianie C usprawni produkcję. Dawać tu Polaka że zm. A albo B. Natychmiast !!!

@A.B.

Hehe.. widzę że smutne buźki daje wózkowy ze zmiany A albo B bo nie chce być przeniesieny na zmianę C. Panowie takie przeniesienie jest konieczne dla dobra firmy.

Daniel

To Andrzej pisał

To drugi Andrzej pisał

Andrzej drugi

To Waldek pisal

To Grzegorz pisał

Grubson
@A.B.

Tak, i może ten jeden będzie zapi....alał za tą całą resztę.

@A.B.

Panie Adamie pomogę Panu rozwikłać zagadkę bo znam na nią odpowiedź. Ale etapami;) Na początek powiem Panu że musi Pan zmienić tok myślenia. Jeżeli myśli Pan że to ktoś z tłoczni to jest Pan w błędzie. Proszę pomyśleć o montażu, postępach i narzędziowni . Niech sobie Pan przypomni z kim Pan jakiś czas temu rozmawiał o wòzkowym-ustawiaczu. To jeszcze nie odpowiedź ale mała wskazówka. Podpowiem jeszcze Panu że osoba piszącą która Pana tak irytuje ma minimum 175-180 cm wzrostu. Tak więc ma Pan o czym myśleć. To tyle na początek. Kolejne wskazówki już niebawem..

Świadomy

Panie Guliwer po co Panu ta (usunięte przez administratora)do drukowania tych etykiet kolejna osoba dostaje za darmo pieniądze ale macie pomysły przecież ona jest nie spalna rozomu tak jak Pan panie Guliwer chyba bierzecie te same tabletki wszyscy się z Pana śmieją szkoda że prezes nie wie co sie tutaj dzieje podobno szukacie oszczędności gaście światło ludziom na stanowiskach a rozdajecie pieniądze za darmo na lewo i prawo kto podejmuje takie decyzję w tej firmie brak słów oby tak dalej powodzenia

Mikołowianin

Czyli będziemy mieli kolejny chaos na zmianie. Powodzenia. Ja tam robię swoje a resztę mam gdzieś .to nie mój problem.

W końcu
@Mikołowianin

Dokładnie rób swoje i tyle ,no nareszcie ....

White
@Świadomy

Jeśli to forum czyta ktokolwiek kto czuje się właściciel , bądź jest właścicielem tej firmy to niech w końcu przerwie tą tragifarsę. Nie wiecie dlaczego nie chcą przychodzić tu normalni ludzie do pracy? Dlaczego macie opinię najgorszej firmy w Tychach? Dlaczego systematycznie odchodzą dobrzy pracownicy? Wystawcie głowy z tego swojego klosza. To Wasza forma jest pośmiewiskiem. To na co pracowaliście wiele lat już nic nie znaczy. Z tej firmy robi się karykatura. Przerwijcie to i ustawcie do pionu ludzi za to odpowiedzialnych. Pozdrawiam.

@A.B.

Panie Adamie już jutro kolejne wskazówki do doprowadzenia Pana do rozwikłania tej irytującej zagadki kryminalnej. Proszę być dobrej myśli. Wymaga to jednak od pana nieco cierpliwości.

@A.B.

Panie Adamie dziś kolejna wskazówka która powinna Panu wiele pomóc. Tropem do rozwiązania będzie jedna z osób z którymi jada pan śniadanie. Otóż osoba ta wie kto się pod Pana podszył ale jest z nią w zmowie i nie może jej wydać . Panie Adamie niech Pan przeanalizuje z kim często rozmawia jedna z osób konsumujących z Panem śniadanie . Jak już wcześniej Pana informowałem jest to ktoś z wymienionych wcześniej działów. Tak więc panie Adamie zagadka niebawem będzie rozwiązana. Najpierw musi Pan dojść do tego która z osób z Pana otoczenia kryje ślusarza, montera lub postępowca. Kolejnym krokiem będzie analiza ich spotkań i wspólnych pogawędek. Gdy już Pan do tego dojdzie ma Pan odpowiedź na tacy. Powodzenia.

A B
@Detektyw

Te Detektyw coś tak ucichł.

Związkowiec

Odnośnie zmuszania pracowników do nadgodzin artykuł Kodeksu Pracy brzmi: ,, Pracodawca może pracownika zmusić do nadgodzin tylko w sytuacji, gdy: - zachodzi konieczność prowadzenia akcji ratowniczej - w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, - ochrony mienia - ,zachodzi konieczność usunięcia awarii - jest to spowodowane szczególnymi potrzebami pracodawcy. Praca w godzinach nadliczbowych nie może być normą w zakładzie pracy, wynikającą z zaplanowanych uprzednio harmonogramów pracy. Może być spowodowana tylko powyższymi przesłankami. Pracownik ma prawo do minimalnej, nieprzerwanej przerwy na odpoczynek określonej Kodeksem pracy. Odpoczynek ten powinien trwać 11 godzin na dobę i 35 godzin raz w tygodniu. Tygodniowy czas pracy łącznie z nadgodzinami nie może przekraczać przeciętnie 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym. Pracodawca nie może dowolnie zmusić do nadgodzin, tylko powyższe sytuacje powodują wyższą konieczność pracy pracownika w godzinach nadliczbowych."

Pachoł zawsze będzie pachołem
@Związkowiec

Nie chcesz nie przychodzisz proste ten zakład jest toksyczny ja tam pracowałem 13 lat i chodziłem jak chciałem między czasie wybudowałem dom i zarobiłem gruba bańkę chodząc na rewirek oczywiście nie za rewirek tylko tajemnica dużo osób myślało ze tam se nie notuje po prostu robiłem co mi pasowało pracowałem z głupkami wiec nic trudnego wmówić im to co chciałem pozdrawiam doktora normana

@Związkowiec

Jak się ma prawo do minimalnej przerwy na odpoczynek z pracą w sobotę. Skoro mamy prawo do 35 godzin odpoczynku raz tygodniu to w soboty powinniśmy pracować na 2 zmianie do godz 19 a no nocce do 3-ciej. Bo pracując w sobotę do godz 22 i przychodząc potem w poniedziałek na 6:00 mamy 32 godziny odpoczynku. To samo dotyczy sobotniej nocki. Jest to łamanie Kodeksu Pracy czy nie ? Może trzeba by zapytać PIP .

Wolno a porzadnie
@Związkowiec

W tej firmie pracownik jest ...sami sobie dopowiedzcie

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pro-cars, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Obiektywny

Szef powiedział że Ukraińcy zarabiają 800zl mniej od Polaków. Popytałem Ukraińców i faktycznie większość z nich zarobiła teraz 2900-3500 zł. Załóżmy że średnia ich wyplat wyniosła 3200zl. Dlaczego tylko tyle? Odpowiedź jest prosta . Bo nie wyrabiają norm. Polacy zarobili 4000-4300 więc szef miał rację mówiąc że różnica w zarobkach wynosi 800zl. Czyli miesięcznie są 4 dniówki w plecy. W firmie pracuje około 100 Ukrainek i Ukraińców więc nie wyrabiając norm mają średnio 4 dniówki ( 32 godziny ) pleców miesięcznie , to w ciągu miesiąca 100 Ukraińców ma 400 dniówek pleców!!! A 400 dniówek to praca 20 wydajnych pracowników robiących normy. Widzicie różnice ? 100 osób robi robotę którą powinno wykonać 80 osób. To tak jakby procars płacił co miesiąc 20 pracownikom za nicnierobienie . Jakie to straty dla firmy? Koszt zatrudnienia tych 20 osób to dla firmy wydatek około 100 tysięcy zł !!! Mało ? Tu należy szukać oszczędności. Ale skoro toleruje się u nich 10-minutowe przerwy na papierosa na które chodzą 7 razy na dzień czy ich notorycznie siedzenie na telefonach i szwędanie się po hali czy ich wieczne pogaduchy ( których to dziwnym trafem szef nie widzi na kamerach) to takie są efekty ich wydajności. A potem głupie tłumaczenia szefa że nie ma pieniędzy na podwyżki. Pieniądze są i to na wyciągnięcie ręki. Wystarczy traktować Ukraińców tak jak Polaków. Mam tu na myśli dyscyplinę pracy. Nie wyrabiasz normy nie odchodzisz od maszyny. Proste.

Du.. Pa
@Obiektywny

Bp jest tępak iem i żaden Polak nie chce robić. Ino rusy!!!

Postepowy

Dla osób które były w biurze u szefa przypominam że dzisiaj o 14tej idziemy do niego po odpowiedź w sprawie podwyżek. Żeby te osoby nie poszły do domu.

Jo
@Postepowy

Byłech, widziołech, slyszołech. I tela w temacie.

EMIL

Dziś zmiana C pokazała że ma jaja . Do szefa poszła praktycznie cała produkcja. Postępy, montaż zgrzewarki i tłocznia. Wyłamało się zaledwie kilka osób; ale ciotki wszędzie sie znajdą. Niestety szef wykazał się tchórzostwem i nie miał odwagi porozmawiać z całą załogą. Łaskawie zaprosił do siebie tylko kilka osób. Szef chyba całkowicie zatracił poczucie rzeczywistości bo zaproponował podwyżkę w wysokości około 200zl . Ludzie zdenerwowani brakiem podwyżek a on sobie żarty robi. Tak czy inaczej bez względu na wysokość tej pseudopodwyżki pokazaliśmy siłę. Pokazaliśmy że w razie czego potrafimy się zjednoczyć . Jeżeli dadzą nam ochłapy działając wspólnie możemy coś zdziałać . Niech zmiana A i B też się zorganizuje. Panowie w jedności siła. Nie dajmy sobą pomiatać

Kondon
@EMIL

Na (usunięte przez administratora) że zmiany A i B do dzieła idźcie do szefa pokażcie ze macie jaja trzeba walczyć o swoje

@EMIL

Dobre sobie :) Usłyszał piąte przez dziesiąte :) Szef nic nie zaproponował ,oznajmił jedynie że podwyżki jeśli będą to nie takie na jakie liczymy ! Być może w lutym marcu coś dostaniemy . Na pewno co będziesz miał do tego czasu to podwyżkę za media, paliwa, artykuły spożywcze !!! Na Procars i podwyżki bym nie liczył .Co do maruderów ,nie rozumiem po co sie tak śpieszyli ,i co pipki zrobiliście normy ,przeprosiliście lidera ,że nie zaczeliście pracy o równej 14 !!!

Postępowy
@EMIL

Co to za złamas z tłoczni który zaczął pracować o 14-tej? Tchórz jak przedszkolaczek .

@Postępowy

Z tysiąca 3 pobiegli ????????????robić normy bo się pali ????????????W sobotę i niedzielę też pewnie przyjdą ????????????????

@EMIL

Poważnie się trafił taki cykor? Nie było mu wstyd?

Tak

@EMIL

Jak do tej pory wydawało mi się że szef jest człowiekiem z którym można normalnie porozmawiać tak po wtorkowej akcji uderzam się w klatę i przyznaje publicznie że myliłem się. Szef okazał się hipokrytą, bo jak inaczej nazwać osobę która najpierw mówi że Ukraińcy nie chodzą co godzinę na papierosa i robią normy a potem mówi że Ukraińcy zarabiają o 800 zł mniej od Polaków . Więc jeśli Ukraińcy robili by normy to zarabialiby tyle samo co Polacy którzy robią normy ponieważ w firmie jest akord . Jeżeli natomiast Ukraińcy według szefa zarabiają 800 zł mniej to znaczy że nie robią norm i przy takiej różnicy wypłat mają około 30 godzin pleców miesięcznie czyli 4 dniówki. Więc jak to jest panie Wojtku? Ukraińcy robią normy i zarabiają tyle co Polacy czy też nie robią normy i zarabiają 800 zł mnie od Polaków? Niech pan się zastanowi .

Otwieramy oczy
@Obiektywny

Jeśli Polak nie robi norm to jest wzywany na dywanik więc o czym tu wogole dyskusja kto tu jest dyskryminowany w tym kraju

Vorarbeiter
@Otwieramy oczy

A spróbuj będąc Polakiem iść na fajkę to zaraz będziesz się tłumaczył przed mistrzem nie ważne że obok stoi 10ciu braci ze wschodu

Obiektywny????
@Obiektywny

Cały czas Ci się to tłumaczy tu,ale nie zrozumiałeś!!Wkoncu otworzyłeś oczy !!!Zachowanie tego onego, jest żałosne,chamskie, burackie itd!!!Ludzie czekają A on się śmieje w żywe oczy !!!I ma to gdzieś!!do tego tchórz!!! TCHORZ ,CHAM I (usunięte przez administratora)

Hihihi

Zamknij(usunięte przez administratora) roboty robić normy (usunięte przez administratora)

Endrju

W razie braku przyzwoitych podwyżek mamy plan B. Na razie wiedzą o nim tylko wtajemniczeni. Niebawem dowie się o nim większość załogi oprócz ciotek

Taaaa

Tak....bedziemy robic 150 %normy na chwałę pana hahah

Patriota

Brawo Polacy, pracownicy PROCARSU którzy przyszli do pracy w nasze najważniejsze święto. Ja się pytam z jakiej wy jesteście partii. +

Zza biurka

Normy które miały być podwyższone wcześniej będą obowiązywać od 1 listopada. Aby powstrzymać wasze niezadowolenie informuję że podwyżki wynagrodzeń są przewidziane na początek roku. A w jakiej wysokości to kwestia dogadania się z wami. Proponuję abyście wybrali grupę kilku osób, umówili się z szefem i przedstawili swoją propozycję. Oczywiście wasza propozycja powinna być realna i przyziemna bo firma nie jest w stanie dać Wam podwyżki w wysokości 1000zł . Ostatnio chcieliście 500zl i dostaliście 450zł więc sami widzicie że szef nie gryzie i można się z nim dogadać . Zdajemy sobie sprawę że inflacja jest wysoka więc planujemy podwyżki wyższe niż ostatnio. Wszystko w waszych rękach . Możecie mieć wpływ na Wasze wynagrodzenia.

Bzdety
@Zza biurka

Nie nam oceniać czy to ten gryzie czy nie trzeba by się pytać strefy i małej hali

@Zza biurka

Jak się nie zmobilizujemy to dadzą nam marne 500 na pocieszenie . A jak pójdziemy do szefa to te 700-800 jesteśmy w stanie wynegocjować. Tak więc panowie działajmy. Zbierzmy się w kilku chłopa i do szefa.

@Zza biurka

Z szefem można się dogadać? Jaja sobie robisz. Właśnie we wtorek pochwalił się swoim ujemnym ilorazem inteligencji. Nawet dwóch zdań nie potrafił powiedzieć załodze. A przy kilku osobach w swoim marnym biurze zgrywał wielkiego bohatera. Totalny burak, który kompletnie zatracił poczucie rzeczywistości. Zatrzymał się w czasie i żyje tak jak 10 lat temu. Jemu dalej wydaje się że w Polsce jest 15procentowe bezrobocie i ludzie cisną do procarsu bo to taka fajna firma . Trzeba być naprawdę tępy aby nie dostrzegać tego że w Tychach jest bezrobocie na poziomie 2,5% a procars płaci coraz gorzej. Dla nowego pracownika 3000 - 3500 na rękę na początek to jest nieźle ale dla osoby która tu pracuje kilka ładnych lat 4000 to wcale nie jest jakaś powalająca kwota. Żeby w tej firmie było lepiej to trzeba by wymienić osoby które zajmują wysokie stanowiska a na niczym się nie znają. Zacząłbym od szefa. Chłop po zawodówce nie ma żadnej wiedzy o organizacji pracy na produkcji a zarabia 30 000. A taki ma zrozumieć pracownika który ciężko zaiwania za marne 4000 ?

11listopad
@Mały

Dobra postawa zmiany c

Waryński

Proletatiusze wszystkich zmian - łączcie się !

Antyrus

Czekamy co zrobi teraz najbardziej męska zmiana. Same samce alfa z największymi (usunięte przez administratora). Tyle tu było wpisów o waszej męskości. Udowodnijcie dziewczyny.

Strajk

Panowie i Panie,tu się nic na lepsze nie zmieni taka jest prawda ,będzie tylko gorzej ,to jest równia pochyla ,a będzie jescze gorzej(Co się wydaje niemożliwe do tego co jest, ale jak się wydaje że już gorzej nie będzie...pyk szefostwo wymyśli...) I co by nie gadać to jest po części nasza wina (pracowników w domyśle pacholow)potrafimy tylko pisać ...moze trzeba tak jak szefostwo coś wymyślić?Co wy na to?Nasówa się jedna myśl...

Fucha
@Strajk

A mamy elektryka co przeskoczy przez płot?

Tomcio chyba grubasek

Cymbalku ,przecież nikt nie kwestionuje że na tłoczno jest ciężko, ale polecam poprosić najwyzsza ekscelencje o zmianę i iść na postępy lub zgrzewarki ,będzie Ci lepiej skoro tak twierdzisz ,ale nie pójdziesz bo sam lazisz z rękoma w kieszeni ,lub mistrzowi pod biurko wejść to będziesz etykiety drukowal haha

Giszowianin

Zapomniałeś jeszcze o ustawiaczach. To dopiero ściemniacze. Wiecznie na stołówce....

Nie

Nie zrobi,ponieważ każdy wyżej od (usunięte przez administratora)to jest wyższa liga

Hey
@Strajk

Po co strajk jak ci się nie podoba to się zwolni pracy wszędzie od groma proste ale ty tylko potrafisz pisać jak wszyscy ha ha ha pachole

Ha ha ha
@Strajk

Pachoły zwalniać się dzięki bigosowi tak jest nadgodziny ino za 60 pln w sobotę 80 w niedziele baranki opinia firmy na Tychach to ruska firma wiec robią tam sami Ukraińcy i pachoły

@Strajk

Firma dla (usunięte przez administratora)nawet pisacz czytać i mówić po polsku nie trzeba proste

@Strajk

Marcin ty już dawałeś wypowiedzenie a teraz strajki ha ha strajk to to samo co twoje wypowiedzenie zreszta ta cała zmiana od Maćka z klanu to pachoły są co zostały życiowe nie uda czniki

Locus

Będzie ten strajk czy nie ? Czy jakakolwiek akcją czy rozmowa ? Ktoś ? Coś ?

Lechu
@Locus

Musi być!!!Bo inaczej będą nas dalej wiadomo co .Trzeba się zgadać nawet jak nie wszyscy (wiadomo),ale większość nas będzie i nie do tego którego nazywamy szefem (tylko z nazwy )tylko pod belweder !!!!Zrobimy niebieski miasteczko !!!

Endrju

Wy lepiej wyrabiajcie normy, a nie płaczcie na tym forum. Jak będą normy, to może będą podwyżki.

@Endrju

A kiedy będą zaledłe podwyżki które miały być w kwietniu ???

@Endrju

Podwyżek ni ma, więc ludzie zaczynają się zwalniać. A chętnych Polaków do pracy w procarsie brak. Ale co tam, zawsze są bracia zza wschodu. Panowie zarządzający tą firmą zacznijcie w końcu szanować pracowników z przynajmniej 5-letnim stażem, bo za niedługo może zostać ich garstka. Dajcie tym pracownikom 500zł podwyżki to może nie odejdą. A przynajmniej tym co robią normy i nie chodzą na L4. Leserzy mogą dostać mniej. Kryzys już się kończy. Niebawem pracodawcy znów będą konkurować w pozyskiwaniu dobrych pracowników.

benek
@Obiektywny

chłopaku zejdź na ziemie 500zł? nigdy w tej firmie nie zobaczysz żeby ci podwyższyli każdy wie ile dają najpierw podwyżka normy a potem ci coś rzucą jakie ochłapy co do leserów są tacy i mają się dobrze a ci co normy robią to robili i będą robić chyba ze się pozwalniają

@benek

Chłopaku, 500zł brutto to nie są wcale wielkie pieniądze. Na rękę wychodzi ok. 350zł. Zaległe kwietniowe podwyżki 250 brutto plus nowa podwyżka w podobnej wysokości już daje owe 500. Zobacz jak ceny podskoczyły przez ostatni rok. A my podwyżki nie mieliśmy os ponad roku. Ostatnia była w lipcu zaeszłego roku w kwocie 220 brutto czyli ok. 140zł na rękę.

Stefan...

Chyba norm.

Endriu

Kiedy zamykamy zakład

@Endrju

Pisałeś to blisko półtora roku temu a podwyżek jak nie było tak nie ma.

Despota
@Endrju

Szefie to ja Roman zostańmy kumplami

Paps

Janek Wiśniewski padł

Strajk wisi na włosku

@Janek Wiśniewski padł

Nareszcie w końcu. Do dzieła panowie nie dajmy się rąbać w (usunięte przez administratora)

Normalny

Tylko jak ,jak (usunięte przez administratora) przychodzą w sobotę i niedzielę do pracy

Joł
@Normalny

Jak ?Normalnie !!!Nie przejmuj się nimi !!!Jest ich garstka ,nas jest więcej!!!STRAJK!!!!!!!!!

@Joł

Ludzie ogarnijcie się. Przestańcie z tym strajkiem. To będzie normalna rozmowa z szefem o podwyżkach a nie żaden strajk czy nawet akcja protestacyjna. Musimy przedstawić nasze argumenty i niech góra zdecyduje czy dadzą nam konkretne podwyżki czy mamy szukać innej pracy.

@Obiektywny

Normalna rozmowa już to widzę to będzie teatr jednego aktora obiecanki cacacanki a skonczy się ochłapami na otarcie łez a wy pachoły wracać do roboty i nie myśleć za duzo

Pachoł

Nic nam nie da będzie stroił te swoje głupie miny on ma odpowiednią kasę więc ma nas gdzieś powie ze po nowym roku i na tym się zakończy

@Pachoł

Na szefa to trzeba mieć wygląd i zachowywać się jak szef

Zmiana
@Janek Wiśniewski padł

Wisi to Tobie Gil pod nosem. Tu jest bez zmian od co najmniej 15 jak nie 20 lat wiem bo tyle już tu robię. Wyzysk wyzsji i jeszcze raz wyzysk. I jak to szefu i jego majstrowie mówią.. Jak się nie podoba to dowodzenia. Dla mnie nie przychodzisz. I tak się interes kręci w tej firmie i zapomnij jeden z drugim że się coś zmieni. Młody prezesik patrzy tylko kasy a nie na ludzi jak pracują czy są zadowoleni itp. Niesyty dobrą firmę dzisiaj to ciężko znaleźć więc się zasuwa w tym (usunięte przez administratora) narzekając i trzeba się z tym pogodzić. Tu nie ma i nie będzie większości ludzi którzy się postawią a o strajku to możesz śnić. Naprzyjmowali Ukraińskiego szlamu i to oni są ważniejsi nie Ty i tamten Polak. Bo nas już mają głęboko gdzieś. Z nich są zadowoleni nie buntują się nie marudzą.

Gazownik

Drogi szefie tzw produkcij, czy naprawdę tak ciężko kazać komuś wymienić butlę z gazem na sniadalni którą jest pod twoim nosem?Czy aż naprawdę jesteś taki złośliwy???Znaczy wiemy że jesteś, ale może to aż takie lenistwo ?To też wiemy !!!Załatw to wkoncu i tyle ,nie bądź aż takim ..........jak to zwykły szeregowy poseł powiedział że przychodzi mu na myśl jedno słowo na literę ....

Antygazownik
@Gazownik

Skończ już z tym gazem bo nudny jesteś. Zlikwidować te butle i będzie święty spokój.

Wata cukrowa
@Gazownik

Za dużo ma na głowie taki harem ogarnąć to sztuka jeszcze jakieś dwie asystentki i będzie pico bello

Oj

Ona to już historia

Obiektywny

Według mnie to w Procarsie panuje jedna wielka samowola. Każdy chodzi na papierosa kiedy chce i ile chce. Co chwilę ktoś odchodzi od prasy w celu to pogadania z kimś, to po kawe, to po batonika itp . Szwędają się po hali przez co spada wydajność i nie ma norm. Poważne firmy by sobie na to nie pozwoliły. Jak najprędzej należy wprowadzić dyscyplinę pracy w Procarsie. Pracę należy rozpoczynać od razu po rozdaniu robót. Co do kwestii palenia to wprowadzić całkowity zakaz palenia w czasie pracy poza wyznaczonymi godzinami i wyznaczyć dwie 5-minutowe przerwy na papierosa. Na 1 zmianie przerwa o 8:00 i o 12:00. Na 2 zmianie o 16:00 i o 20:.00 na 3 zmianie o 24:00 i o 4:00. I tylko w tuch godzinach wolno palić. Dwie godzinki bez papierosa każdy spokojnie wytrzyma. Zakaz palenia papierosów po przerwie śniadaniowej. Jak ktoś chce zapalić po śniadaniu to niech je szybciej a nie jak dotychczas że kończy się przerwa a oni na papierosa i przedłużają sobie przerwę do 30 minut . Wprowadzić całkowity zakaz korzystania z automatów z napojamii i batonikami w godzinach pracy. Korzystać z nich można jedynie w czasie przerwy śniadaniowej i przerw na papierosa . W czasie pracy pracownikowi nie wolno opuszczać stanowiska pracy . Od prasy można odejść jedynie w celu skorzystania z ubikacji, napicia się wody lub problemów z produkcją. Wprowadzić calkowity zakaz korzystania z telefonów. I tej dyscypliny należy bezwględnie przestrzegać, a efekty w postaci większej wydajności przyjdą same .

Proktolog
@Obiektywny

Kolejny nawiedzony !Pilnuj swojej roboty , a firma będzie Ci wdzięczna i to wystarczy

@Proktolog

Kolejny leser... Akurat to bardzo dobra propozycją która podniesienie wydajność pracy . I zabierać premie uznaniowe i kwartalne za nieprzestrzeganie dyscypliny pracy . Wydajnych nagradzać a leserów karać finansowo

Mikołowianin

Od dźwigania norm wydajność nie wzrosnie, nie tędy droga natomiast wprowadzając dyscyplinę w pracy wydajność wzrośnie. Za duża anarchia panuje w procarsie, każdy robi co chce chodzi gdzie chce a robić ni ma komu. Trzeba wziąść się za leserów i notorycznych palaczy.

Giszowianin
@Obiektywny

Te dwie przerwy 5minutowe na fajke to świetne rozwiązanie. Jestem na tak. Niech dyrekcja to przemyśli. Też jestem zdania że zwiększy się wydajność. Palacze nie będą lazić 6 razy na dzień na faje co godzina na 10 minut przez co mają dodatkowa godzinę przerwy ino pójdą dwa razy. To chyba oczywiste.

Ginekolog
@Giszowianin

To może jeszcze dwie przerwy na ru...ie

Proktolog

Po Twoich wpisach i po twoim nicku widać że jesteś zakompleksionym chłopakiem który swoje fantazje erotyczne załatwia w ubikacji. Dla twojego dobrąla zgłoś się do seksuologa . To taki psycholog który pomaga ludziom z zaburzeniami seksualnymi.

Daro
@Obiektywny

Pracowałem w firmie gdzie były dokładnie takie godziny przerw na faje jak piszesz i były dzwonki na halach na rozpoczęcie przerwy i po 5 min dzwon koniec przerwy.

Brawissimo

Brawo dla szefa i mistrza za wybór i wymianę!!!Podrzucam pomysł żeby iść krok dalej !!!Mianowicie-wymienił bym też paru liderów i chociaż jednego mistrza na dziewczyny z Ukrainy.Szefa też bym wymienił ale to już pobożne życzenie

Zostaw merytoryczną opinię o Pro-cars - Tychy

• Jak się pracuje w Pro-cars?

Zobacz opinie na temat firmy Pro-cars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro-cars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 378, z czego 14 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 237 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pro-cars
1.6/5 Na podstawie 589 ocen.
  • Podleska 16
    43-100 Tychy