Opinie o TMF RDC Europe Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy TMF RDC Europe Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie TMF RDC Europe Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TMF RDC Europe Sp. z o.o. w Katowice

@tragedia

Rzadko się wypowiadam, ale ta firma to jakis żart. Kontrola, brak szacunku to ludzi, manipulowanie. Nie dziwie sie ze, jak slysze co chwile, kolejni TLowie odchodzą.........

A.
@@tragedia

Ja chyba dobrze trafiłam, ponieważ od początku mam ten sam zespół, tego samego managera, który nas szanuje i lubię tę pracę :)

K

Czy to prawda, że w firmie jest ogromna rotacja? Chodzi mi o działy księgowe. Słyszałam, że zarówno ludzie na stanowiskach szeregowych (specjalista/senior) jak i team leaderzy nie wytrzymują długo. Na portalach z ogłoszeniami o prace zawsze można znaleźć kilkanaście/dziesiąt otwartych rekrutacji do tych działów co by potwierdzało tę tezę, ale chciałabym poznać opinie kogoś z wewnątrz.

@nick fury

A jak ktoś rzuci wypowiedzenie to wtedy firma nie próbuj nawet zatrzymać pracownika? A co z takimi ludźmi, którzy tu dosyć długo pracują? Też pensje mają cały czas na tym poziomie? Odnośnie juniorów i ich zarobków to z wejścia ma się 4k czy można czasem liczyć na więcej na początek?

@tragedia

@@tragedia

Nie wiem w sumie, z jakich stanowisk odchodzą według Ciebie ludzie, ale jest obecnie ogłoszenie m.in. na Payroll Team Leada, gdzie podają, że karierę u nich można robić. A Ty widzę, coś masz jednak im do zarzucania. Tylko co konkretnie?

Krzych

Chciałbym się dostać tu na staż. Jestem świeżo po studiach i chce złapać doświadczenie w zawodzie. Tu organizują staże np. 3 lub 6 miesięczne i płacą w miarę normalną stawkę żeby móc za to przeżyć? W razie co chciałbym mieć możliwość zostania na stałe jeśli moja praca spodoba się kierownikowi. Są na to szanse?

@Krzych

Tak, jest szansa, ale naprawdę nie chcesz tu zostać na dłużej.

@Krzych

Nie mam wiedzy o stażach w RDC, ale jeśli już tu będziesz, istnieje szansa, że wypatrzysz dla siebie odpowiednie ogłoszenie rekrutacyjne albo ktoś Cię poleci do pracy, wiedząc, że jesteś zainteresowany pozostaniem po stażu. Możesz również skontaktować się z zespołem od rekrutacji i zapytać o możliwość zatrudnienia na poszczególnych rynkach.

HRy nie pracują Nowy wpis

HRy w tej firmie to jakiś smutny żart. Trzeba się o wszystko upominać, nikt tam nie odpowiada na wiadomości. Traktują pracownikow jak największe zło i są obrażeni, jak ktoś coś od nich chce.

@HRy nie pracują

Moje doświadczenie w kontaktach z HR jest zupełnie odmienne. Dziewczyny są pomocne, kompetentne, nigdy moje pytanie, mail nie pozostały bez odpowiedzi, nawet jeśli musiałam poczekać na kontakt dłużej niż dobę - zawsze się doczekałam. Mają coraz więcej pracy, bo RDC się rozrasta, są też okresy, gdy gonią terminy np z przygotowaniem PITów i wtedy być może trzeba poczekać trochę dłużej, ale to zrozumiałe.

Jak wyglada kwestia przedłużania umowy po okresie próbnym? Raczej się zostaje? Czy przechodząc na kolejna umowę można liczyć na podwyżkę?

Tak. Podwyżka mało realna, aczkolwiek możliwa.

To co by można zrobić żeby była ona realna, może wiesz? No i jak już o niej rozmawiamy to podaj jakie ewentualnie kwoty wchodzą w grę. Załóżmy, że po okresie próbnym nie dostanie się większej pensji to wtedy kiedy można dostać najbliższą podwyżkę?

Czy po rozmowie w TMF RDC Europe Sp. z o.o. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Serwisant rowerowy
K

Ku-ku
@K

Ofert jest sporo, bo sa na dwie spolki - RDC na rynki zagraniczne i TMF PL lokalnie. Nie wiem, jak w TMF PL, ale w RDC rotacja normalna, bez szalenstw. A to, ze ofert nie brakuje, nie musi od razu swiadczyc o tym, ze ludzie znikaja. Nowe oferty wynikaja przede wszystkim z dalszych planow wzrostowych, ktore przewiduja osiagniecie stanu ponad 500 pracownikow RDC.

?
@K

W RDC dla samych zespołów księgowych jest podział na kilka struktur jesli się nie mylę. Markety, Internal, Global. O pierwszych dwóch nie mam pojęcia, ale w strukturze globalnej rotacja jest bardzo zauważalna. Na samych stanowiskach liderskich nie ma team leadera/managera który by zaczął pracę na danym kliencie od jego wdrożenia. I nie jest to tak, że te osoby przeszły wewnętrznie do innego działu, tylko po prostu się zwolniły, albo same zostały zwolnione (kilkukrotnie miało to miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat). Na stanowiskach specjalistycznych rotacja jest trochę mniejsza ponieważ jest więcej osób i ciężej to wyliczyć, ale myślę że jakby to podsumować dobrze to też ponad 50% początkowej kadry na procesach zdążyło już się zwolnić. Czy to normalne tak jak wskazuje użytkownik wyżej to już zostawiam do własnej refleksji.

Łania
@K

Dołączyłam do RDC 1,5 roku temu nie zauważyłam 50% rotacji w moim teamie. Pracy jest dużo dlatego czekam na nową osobę, która przyjdzie do nas,:-)

@Łania

Potwierdzam, rotacja raczej mała. Ciężko dostać lepszą kasę gdzieś indziej.

Krystyna
@Marta

To znaczy ile tam proponują? Jeśli mogłabyś podać chociaż orientacyjnie widełki, to naprawdę byłoby super.

Nina
@Krystyna

Oni tam mają jak w każdym korpo job bandy. Także wszystko zależy z jakim poziomem doświadczenia wchodzisz i na jaki job band Cię przypiszą. Z tego co wiem to caly czas aktywnie rekrutują bo są jeszcze w fazie wzrostu, jeszcze chyba 100 osób mają zatrudnić. Są transparentni w procesie rekrutacyjnym także można zapytać o kasę i od razu powiedzą. Znajoma tam pracuje, zadowolona jest.

@K

Nie prawda. Co miesiąc dyrektor prezentuje statystyki ile ludzi jest w centrum i ile z niego odeszło i to jest kilka%. Powiedziałabym,że porównując z innymi centrami w regionie i dynamiką wzrostu w minionym to jest bardzo mala (nie każdy wytrzymuje gdy firma dynamiczne się rozwija,bo ludzie przechodzą między zespołami). Z czego część 'rotacji' to są osoby,którym nie przedłużono umowy na czas próbny.

Barbara
@Ania

To spoko w takim razie :) Trochę się zmartiwłam tym nieprzedłużaniem umow na czas próbny, wiesz może czy trzeba naprawdę się nie starać i słabo pracować, aby firma ci podziękowała, czy po prostu możesz im się "nie spodobać"?

nick fury
@Marta

akurat wynagrodzenia to najsłabsza strona tmfu

@nick fury

A to ciekawe, bo wiele komentarzy sugeruje coś odwrotnego. To może zależy od działu? Albo na wyższych stanowiskach dopiero da się dobrze zarobić? Dałoby radę podać widełki dla kogoś kto dopiero przychodzi do firmy?

nick fury

może inaczej - wynagrodzenia są jako/tako rynkowe, ponieważ ile ludzi odchodzi tyle ciągle przybywa czyli oferowane wynagrodzenie się im podoba. problemem jest jednak utrzymanie pracownika, pracodawca niewiele robi by zachęcić do pozostania na tej samej płacy, co w obecnych warunkach ekonomicznych nie jest opcją - nie mam porownania z innymi firmami wiec daje komentarz neutralny. rok inflacji i rekordowo niskie bezrobocie sprawiły że podwyżka 3-6% na nikim nie robi wrażenia i 2 z 6 osób z zespołu w ciągu ostatnich miesięcy odeszło na podobne/lepsze stanowiska za 20% podwyżki. ale to już specyfika rynku, żeby byc dobrze wycenianym trzeba raz na 1-3 lata zmieniać pracę. a co do innych doświadczeń w tej firmie no to loteria bo mialem stycznosc z dziesiatkami osob i wszystko zalezy gdzie sie trafi, z kim sie pracuje, w jakim teamie, z jakim menago itd itp. wiec tez neutralnie, ja osobiscie tez mialem rozne doswiadczenia i pozytywne i negatywne wiec chyba jak w kazdej pracy. co do konkretnych zarobkow - juniorzy z taxów od 4k do 7k brutto takze rozstrzal tez jest zaleznie od zespolu dzialu itd. jak jest na wyzszych stanowiskach nie wiem, pewnie tak samo. gorzej z kwestią dostania sie na wyzsze stanowisko, raczej nie w drodze awansu, prędzej poprzez zlozenie cv

@nick fury

Czy TMF RDC Europe Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Paulina

Firma dobrze płaci, ale niestety to jedyny plus. Rozliczanie czasu pracy co do minuty tworzy taką atmosferę, ze ludziom nie chce się pomagać ani współpracować, bo „co wpiszą w tabelce z czasem”. Może ja trafiłam na tak fatalny zespół, ze nikt nie potrafił mi konkretnie wytłumaczyć moich zadań które mam wykonywać, ale jednocześnie 8 godzin pracy miało być uzupełnione konkretną praca. Do tego pytania dlaczego to robiłeś 1 godzinę a tydzień temu 30 minut? Koszmar. Żadne pieniądze nie wynagrodzą codziennego stresu.

Oski
@Paulina

A jak zorganizowane jest wdrożenie, skoro mierzenie czasu jest tu tak ważne? Przydzielono Ci konkretną osobę, która dysponowała czasem na tłumaczenie? Był, jakiś z góry wyznaczony czas, w którym trzeba opanować nowe obowiązki?

@Oski

Dziwne, ja mam wręcz przeciwnie. Cały tydzień uzupełniam w piątek wieczorem i żadnych pytań nawet jak dam ze coś robiłem 6 godzin.

Antośka
@Paulina

No, to ja jestem mega ciekawa tej pensji. Jaka konkretnie jest tu kasa? Dobrze płaci, ale tez na posadach juniorskich? Ile świeży junior może tu zarobić?

Krystyna

Mam pytanie w sprawie pracy Payroll Specialist, na którą dali ofertę. Jak nie mam tego wykształcenia wymaganego, tylko szkołę średnią, to ile muszę mieć doświadczenia wtedy? Piszą, że można zastąpić brak szkoły posiadanym doświadczeniem, ale brak konkretów.

Firma bardzo fajna - warto zaznaczyć, że nie pracujesz na Polskę. Zazwyczaj jesteś przypisywany do danego marketu i tam już idziesz ścieżką. Supervisorzy to raczej osoby zagraniczne. Jeśli chodzi o mój rynek - NL jest bardzo fajnie. Zespół młody i bardzo rozwojowy. Dużo można się nauczyć. Wiadomo, że zawsze znajdzie się osoba, która nie przypadnie nam do gustu. Nadgodziny płatne lub do wybrania. Praca hybrydowa - 2 dni z biura, 3 dni z domu. Jedyny minus to mało miejsc parkingowych.

Aleksandra
@Ania

A wynagrodzenia są adekwatne do odpowiedzialności? Rynkowe czy powyżej? Czy można negocjować ilość dni w pracy hybrydowej? No jeden w biurze a pozostałe home office? Udało się to komuś?

@Aleksandra

Wynagrodzenie zależne od doświadczenia, raczej górne widełki (rynkowe). Praca hybrydowa pewnie dla osób mieszkających w okolicach Katowic, dla reszty full zdalnie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w TMF RDC Europe Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Pati

2/3 etapy i decyzja do tygodnia (w moim przypadku)

@Pati

Jak długo trwają te 2/3 etapy? Co sprawdzaja na nich? Są jakies testy czy tylko rozmowy?

Ania.S

Ja ze swojej strony polecam. Na początku było ciężko - zamknięcie roku, nowi pracownicy (każdy się uczył, sporo błędów), dużo nadgodzin. Teraz w miarę się to unormowało. Mam wrażenie, ze w trakcie tych 10 miesięcy przepracowanych tutaj nauczyłam się więcej niż w trakcie 3 lat w mojej poprzedniej pracy. Kasa tez ok.

wera
@Ania.S

mozesz podac jakis przedzial wynagrodzen?

Qwerty
@wera

Jak wszędzie, zależny od poziomu stanowiska. Inny dla juniora, inny dla specjalisty, inny dla seniora.

Elżbieta
@Qwerty

A po jakim czasie można tutaj liczyć na awans zaczynając od stanowiska juniorskiego? Sa jakieś przydatne szkolenia, które pomagają się rozwijać? No i czy w ciągu roku są jakieś podwyżki?

Qwerty
@Elżbieta

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od stanowiska, indywidualnych uwarunkowań i m.in. tego, jaki wkład wnosisz - tzn. czy pokazujesz, że stać cię na więcej. U mnie po roku awansik, choć kojarzę też osoby, które nawet wcześniej awansowały.

@Elżbieta

Wynagrodzenie zależne bardzo indywidualnie od umiejętności. Mam wrażenie ze można było tez więcej ugrać jak szukali/szukają większej ilości osób do jednego zespołu w ramach przenoszenia procesów do Polski. Dobry senior myśle ze +10k spokojnie do wynegocjowania. Odnośnie awansów to różnie bo każdy rynek to może być zupełnie inna kultura pracy i pracownicy będą mieli zupełnie inne doświadczenia. Na moim rynku awans praktycznie niemożliwy, wysokie stanowiska tylko w ramach marketu (czyli nie dla Polaków) stąd tez moim zdaniem trochę odejść i w tym zakresie firma ma spore pole do poprawy. Sa podwyżki roczne, ostatnio były nawet 2x w roku spore: styczeń i lipiec (dla wybranych).

Aleksandra

Te podwyżki o których piszesz to była jakaś stała kwota czy procentowo podnosili tym wybranym? Jak z rekrutacją? Ciężko ją przejść?Zastanawiam się trochę nad aplikacją bo nie chciałabym sobie pogorszyć warunków w porównaniu z obecnym pracodawca.

@Aleksandra

Podwyżki %%%. Rekrutacja łatwa ale ja jestem doświadczonym specjalistą.

Jako osoba wracającą do pracy po długim urlopie, jestem zadowolona z obsługi zespołu HR i IT w procesie przywracania mnie technicznie na stanowisko:) Dziękuję sympatycznej Sylwii K. z HR za mega zaangażowanie, za szybkie odpowiadanie na moje pytania i sprawne ogarnięcie dokumentów. Zepolowi IT min Michałowi za sprawne i szybkie ogarnięcie sprzętu. Pomagało jeszcze dwóch kolegów ponad programowo ale imienia niestety nie znam... Sympatyczni ludzie i gotowi do pomocy, mega dziękuję i do zobaczenia niebawem na kawie w biurze :)

nie dodałam, a powinnam dodać, że dziewczyny z Administracji i Talent Experience oraz inni ludzie, których poznałam też są mili i życzliwi. Uważam, że jeśli ktoś ma negatywne usposobienie, to zawsze znajdzie w innych coś negatywnego do oceny. Jestem w firmie od dwóch miesięcy i jak dotąd jestem zadowolona.

Onboarding na wysokim poziomie, dziewczyny z HR miłe i życzliwe. Pozdrawiam!

Dlaczego są utworzone na goworku 2 różne profile dla firmy tmf? Pierwszy starszy profil zawiera wiele negatywnych opinii i niską ocenę. W mojej opinii nie powinny być zakładane 2 różne profile.

@.

TMF Polska a TMF RDC to dwie różne firmy. Ta pierwsza zajmuje się obsługą klientów polskich oraz polskich oddziałów globalnych klientów firmy, przede wszystkim księgową i kadrowo-płacową. W tej drugiej zatrudniani są specjaliści, którzy współpracują bezpośrednio z innymi oddziałami TMF w całej Europie, stąd wymóg języków obcych oraz często wyjątkowego doświadczenia w swojej dziedzinie.

Pracow-nik
@.

Dwie różne firmy, ot co. Inne nazwy nawet w samych nazwach profilu wskazane, co powinno ci dać do myślenia.

Roose

Najbardziej przyjazne centrum usług wspólnych w jakim pracowałem. Oczywiście ten model biznesowy ma też ograniczenia, ale na tle wielu szklanych kołchozów praca jest bardzo przyjemna i mało stresująca. Większość ludzi jakich tu spotkałem ma już spore doświadczenie i jest bardzo profesjonalna. Technologiczne różnie - systemy dosyć rozproszone i czasami archaiczne, jak to w tej branży. Sam sprzęt bez zarzutu. Biuro wygodne, brakuje tylko elektrycznie regulowanych biurek.

@Roose

To fajnie, ale wspomniałeś o ograniczeniach - jakie masz na myśli? Czy poza tym można się tu rozwijać, nabywać doświadczenie? Jakies szkolenia są zapewniane?

Nicki
@Dorota

Ze szkoleniami całkiem fajnie - nawet ACCA z kursami przygotowującymi do egzaminu (łączny koszt 30k?) jest w pełni finansowany przez pracodawcę.

Ola
@Nicki

* po spełnieniu wymogu przepracowania min. 1 roku ;)

Marcz

Ze swojej perspektywy mogę dodać, że firma zapewnia bardzo profesjonalny onboarding dla nowych pracowników i zapewnia niezbędny do pracy zdalnej sprzęt ????jestem też zachwycona pięknym biurem w centrum Katowic ????

@Marcz

Mam takie samo zdanie o firmie i miejscu pracy.

Cześć. Chcę zapytać o wasz pogląd odnośnie pracy w TMF RDC Europe Sp. z o.o.. Czy spotkanie rekrutacyjne odbywa się stacjonarnie? Czy firma gwarantuje premie? Szczerze dziękuje za pomoc.

Aloha

Rekrutacja prowadzona jest zdalnie przez MSTeams. Stałe wynagrodzenie + pakiet benefitów. Premie roczne są, po spełnieniu określonych warunków.

@Aloha

A jakie to warunki? Jakaś roczna ocena czy wyniki pracy?

@Dorota

Jedno i drugie. Ocena roczna plus wyniki pracy - konkretne KPI-je, które wrzuciłaś sobie w porozumieniu z managerem do celów rocznych.

@Aloha

A ile średnio taka premia może wynieść?

@Helena

Szczerze mówiąc nie pamiętam, a nie chcę tu bzdur pisać:) Jakiś % wynagrodzenia w każdym razie.

Katarzyna
@Aloha

A czy praca też jest zdalna?

@Katarzyna

100 % zdalna - specyfika pracy jest taka, ze się to raczej nie zmieni bo team jest za granicą.

Helena

A jak tu z integracją między nimi skoro wszystko zdalnie się odbywa?

@Helena

Normalnie - Teamsy do kontaktów, spotkań zespołowych, townhalli etc. Wirtualnie tezda się integrować. Poza tym ludzie lokalnie wychodzą. No i na szczęście coraz częściej managerowie przyjeżdżają i się z ludźmi na miejscu spotykają - lancze, coffee brejki, jakieś wieczorne integracje.

Helena

Ahaa czyli takie bardziej prywatne? Więc firma w takie aspekty to się nie angażuje zbytnio?

@Helena

A i owszem, angażuje się. Przez długi czas nie dało się nic organizować fizycznie, bo covid skutecznie to uniemożliwiał, natomiast od kiedy zniesione zostały formalne ograniczenia, dzieje się coraz więcej.

Helena

Można jeszcze tylko z ciekawości się dopytać co na przykład? ;)

@Helena

A na przykład spotkania zespołowe mniejsze i większe, spotkania świąteczne (w ubiegłym roku covid nie pozwolił zrobić jednej ogolnofirmowej wigilii, więc mieliśmy kilkanaście mniejszych eventow), wydarzenia CSRowe, a teraz coś tam się szykuje na otwarcie biura

Dorota

Co to za biuro otworzyli? jakaś nowa siedziba czy może nowy dział? Szukali w związku z tym nowych pracowników?

@Dorota

Pierwsze biuro RDC, bo wcześniej pandemia i całość pracy zdalnie. No ale wreszcie jest piękne przytulne biuro z kawunią, gorącą czekoladą, spory wyborem herbat i dodatków itd. Biuro jak nie-biuro: ciepłe i przytulne, nie tylko open space z biurkami, ale dużo miejsca do chillouciku - wygodne kanapy, fotele, chuśtawki i nawet szezlong do drzemki ;) I imprezy na otwarcie biura były z dobrym papu :p A pracownikow nowych tak, wciaz ogloszenia nowe sie pojawiają, bo jeszcze chyba ze 100 osób chcą zatrudnić na różne rynki.

Irena

Mogę Cię poprosić o podanie widełek Specjalisty ds. płac z językiem niemieckim? Papu i kawunia to dobra rzecz, ale pieniążki w czasie kryzysu gospodarczego to rzecz kluczowa, przynajmniej dla mnie ;)

@Irena

Powiedzmy, że w porównaniu do wynagrodzeń na rynku są one konkurencyjne. Jeśli jesteś zainteresowana, możesz aplikować na stosowne ogłoszenie np. Payroll Officer z językiem niemieckim.

Pracuje w firmie krótko, ale jestem jak najbardziej zadowolona. Benefity w porządku, każdy jest bardzo pomocny.

Gazela

Potwierdzam jest okey :-)

Zostaw merytoryczną opinię o TMF RDC Europe Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w TMF RDC Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TMF RDC Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TMF RDC Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 10 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TMF RDC Europe Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 6 ocen.

TMF RDC Europe Sp. z o.o.