Opinie o MIKOMAX w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MIKOMAX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MIKOMAX na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIKOMAX w Łódź

Mikomiszcze
Inne

Firma zmusza cala produkcję do urlopu w jednym czasie niezgodnie z prawem, nie zmienia kwot za pranie odzieży od 10 lat.

skręt
@Majlo

źródełm jest kodeks pracy Pracodawca nie może narzucać swoich terminów urlopu. Jeżeli to jest przerwa technologiczna czy inna to należy się postojowe

To też dołożę swoje trzy grosze, żeby ułatwić podejmowanie decyzji osobom zastanawiającym się nad rozpoczęciem pracy na produkcji w Mikomaxie. Ja pracuję tutaj około trzy lata i z pracy jestem umiarkowanie zadowolony, choć jest to trochę błędne koło w którym można bardzo łatwo wpaść w stagnację. Mam na myśli to, że jest bardzo możliwe że okopiesz się na w miarę wygodnym stanowisku, otoczony nawet sympatycznymi ludźmi, ale nie ma z niego żadnego ruchu. Wspomnę tylko, że jestem pracownikiem produkcji i o produkcji się wypowiadam, jak tam jest w biurach to nie mam pojęcia. Wracając - na produkcji jest tak, że nigdzie się nie ruszysz i firma kompletnie zje wszystkie Twoje ambicje. Jest brak szkoleń, kursów, zmian stanowiska, awansów. W okresie trzech lat pracowników którzy awansowali gdziekolwiek indziej ze stanowisk produkcyjnych było tyle, że można byłoby ich policzyć na trzech palcach jednej ręki, a pozostałymi dwoma sobie zagrać w warcaby. Tzw. wychodzenie z inicjatywą, że jesteś młody gniewny, ambitny i chcesz się rozwijać nic Ci nie da, bo zostaniesz zbyty jakimiś pięknymi frazesami. (sprawdzone) Więc podjęcie decyzji o pracy w Mikomaxie na resztę życia, to w podsumowaniu z dużym prawdopodobieństwem wiąże się z tym, że przez 20 lat będziesz czyścił szmatką elementy, albo wrzucał je w tę samą maszynę. (są takie osoby) Jeśli chodzi o kasę, to w przypadku pracowników produkcji nieuchronnym krokiem zmierzamy w kierunku spłaszczenia wszystkich wynagrodzeń do najniższej krajowej, do której dochodzi jeszcze przeważnie jeśli nic nie wywiniesz 12-16 procent premii wydajnościowo-jakościowej i kilka socbenefitów - Medicover i karty Sodexo z których można przytulić 50-160 zł/msc w zależności od dochodu. Jeżeli chodzi o relacje z innymi pracownikami, to każdy pewnie będzie to odbierał inaczej w zależności od działu, ale jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony. Lubię pracować w swojej ekipie i z ludźmi wokół niej. Większość jest pomocna i życzliwa, pomogła mi się skutecznie i bezboleśnie wdrożyć w robotę. Dalej też jest dobrze - raczej nikt nie stara się nikomu robić pod górę, jak o coś spytasz to podpowie, pomoże. Szefostwo z którym ja mam bezpośredni kontakt tj. liderzy i kierownik też są...względnie okej. Każdy z nich potrafi mieć tzw. odpały ale tego się nie przerobi i drobne niezgodności towarzyszą każdej robocie, natomiast przeważnie starają się pomóc Ci w sprawie z którą się do nich zgłaszasz, rozwiązują problemy. Komunikacja jest sprawna i w dobrej atmosferze. Kilka słów podsumowania - pracę oceniam średnio. Jeśli ktoś oczekuje od życia tego, że praca będzie przewidywalna, nie jakaś bardzo ciężka, stała i niezmienna to raczej coś bardziej dla niego. Firmę i atmosferę tworzą ludzie, a tutaj poznałem naprawdę dobrych i pomocnych, co jest niewątpliwie największym pozytywem tej roboty. Wynagrodzenia są niskie i mimo tego, że na przestrzeni tych kilku lat poszły oczywiście inflacyjnie o kilka złotych/h do góry, to rzeczywiste zarobki dla tych którzy chcą pracować są niższe. Odebrane soboty wiążą się z niższymi przelewami 10-tego. Dwa lata temu zarabiałem więcej niż teraz. Brak stawiania na pracowników produkcji - możesz się okopać na swoim stanowisku na lata i nie zobaczyć żadnego szkolenia poza wdrożeniowym. Na koniec słów kilka o wczorajszej wigilii. Nie jestem aż tak zawiedziony, jak koledzy niżej, bo staram się docenić każdy gest, więc nawet tę czapeczkę czy drobną premię na sodexo miło jest oczywiście dostać, natomiast...słuchanie przez godzinę o tym ile to firma zarobiła w tym roku, gdzie to nie były targi i wysłuchiwanie o światłych wizjach przyszłości, podczas gdy wynagrodzenia pracowników produkcji stoją w miejscu, a bez tych sobót to rzeczywiście nawet zjeżdżają w dół....Hm, no jakby to określić. We mnie to wywołuje pewien dysonans poznawczy i pewne niezręczne poczucie, gdy się gada o setkach milionów obrotu, kiedy moje wypłaty stoją. To tylko taka mała dygresja, że żeby takich nastrojów nie powielać to może sobie te przemowy następnym razem zostawcie na zamknięte posiedzenie zarządu. :) PS Jedzonko dobre Pozdrawiam, Pracownik

Inne

Cześć, aplikował ktoś na dział reklamacji? ogólnie to jest taki specjalne utworzony czy z innymi to łączone będzie? po prostu widziałam ofertę teraz dla specjalisty i myślę czy by nie aplikować. Tutaj chyba nie ma opinii z ostatniego czasu w tym zakresie. opiszecie wiec atmosferę? zarobki jakie są tak w ogóle, jakieś rynkowe ze nie podają widełek?

Bogdan
@anonim

Nie polecam,dział rotacji a nie reklamacji powinien się nazywać, a kierowniczka niekompetentna i tak jak gdzieś jus tam ktoś napisał żarty na na nią są trafne

Student

Polecam. W firmie jest prawdziwie rodzinna atmosfera. W wigilię poczułem się jak jej CZŁONEK. Teraz znam swoją pozycję i rolę w tym organizmie. Doceńcie to. Nie każda firma umie tak jasno się wyrazic i jeszcze gratisowego śledzia dorzucić.

Seba

Chyba to prawda że firma przenosić będzie produkcję do Chin?

Wladek
@Seba

Mówi się o tym za dużo żeby to był fikcyjny fakt. A najlepiej jakby firma wypowiedziała się oficjalnie

helen Nowy wpis
@Seba

ale chyba caly czas nie ma 100% pewnosci?

Ksiądz Robak Nowy wpis

@Gruba wpadka Wielki człowieku od zadań nie specjalnych. To że jesteś zwykłą "60" wie od dawna każdy na zakładzie. Zwłaszcza ludzie z twojego działu. Ale to że nawet z liczeniem masz problem to nawet kadry się nie spodziewały. Chodzą słuchy że przez twoje "suplementy" masz problem z otwieraniem rano szafki w szatni. O innych problemach już nie wspominając. ( Kto ma wiedzieć ten wie ????) Trzeba być skończonym zerem bez mózgu, żeby się tak zachować jak ty. Widocznie twojemu kierownikowi pasuje taka góra bezmozgiego mięsa która wykona każde polecenie bez chwili namysłu. ( Bo z myśleniem u ciebie jest wielki problem) Oczywiście nie pozdrawiam.

Donosiciel Nowy wpis
@Ksiądz Robak

Purpurowe dwa metry z gniazdem na głowie. Wszyscy wiedzą że sprzedajesz.

Gruba wpadka

Nasz najmądrzejszy i wszystko wiedzący kolega z bht źle zwiercil 88 blatów!!!!!!! SMIETNIK I ZLOM!!!!! Ciekawe jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte za tą jego nieomylność. Pewnie sprawa zostanie zamieciona pod dywan.

Hhhhhh
@Gruba wpadka

Dzięki za info . A teraz możesz jechać do Czech (się usunąć).... Nie pozdrawiam "60"

Pan Nikt
@Gruba wpadka

No widzisz kolego, wpadki chodzą po ludziach, zdarzają się każdemu. Na przykład twój ojciec mógł cię wytrzeć w chusteczkę, bądź twoja matka mogła cię połknąć ale niestety się urodziłeś i też musimy z tym żyć. Ciężkie jest życie buraka, co?

MX Nowy wpis
@Pan Nikt

Faktycznie za przystojny to nie jesteś więc coś jest na rzeczy

Blaszka

Bajerancki skryty człowiek lecz nie powie nic o sobie, konfliktowy bajer plecie a co robi dobry świecie bo Wy wiecie (usunięte przez administratora) to jest, co rozmowę miał kiedyś człowiek, kto wie to wie ale sobie nie zarzuci nic cokolwiek, słowo zamień weź z kim kolwiek bo przyszarzasz tylko sen z powiek . Tfu !

hushBuddy
@Blaszka

Ale cringe, nie zesraj się.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MIKOMAX? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
(42 opinii)
logo firmy Kasjer-sprzedawca
D. Wiśniewski i Wspólnicy sp.j.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
(49 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Referent

Czy może ktoś mi napisać na jakiej zasadzie były wydawane piloty wjazdowe na teren Firmy? Pracownicy biurowi firmy piloty mają wszyscy. A pracownicy biurowi produkcji dostali tylko nieliczni. Liderzy też ma tylko nieliczna część. (usunięte przez administratora) Czy może ktoś odpowiedzialny odpowiedzieć mi czy nie powinno być to organizacyjnie rozwiązane równoprawności. Referent to refrent!!! A Lider to Lider. Każdy równy każdemu. A nie raczka rękę myje po znajomości (usunięte przez administratora)

Maria
@Referent

A bordo kia EL 145 NL jakąś szycha tym musi jeździć że ma pilota wjazdowego. Jak i synuś kitka z BMW.

Mikomiszcze

@Mikomiszcze

Mikomiszczu, ale firma nikogo nie zmusza do urlopu. Jest możliwość oddelegowania do innej pracy ;).

Zadpwolony
@Mikomiszcze

Mikomiszcz jesteś frustratem. Ja się cieszę że mogę poświęcić swoj urlop i czas mojej rodziny by właściciel nie musiał płacić mi przestojowego tylko mógł sobie kupić jakiś następny kolekcjonerski roadster i spędzić milo czas z rodziną. Szczęśliwy wlasciciel to szczesliwi pracownicy. Ogargnij sie malkontencie.

~ola
@:)

Od nazzych przełożonych mamy inną informację - mamy wziąć urlopy w określonym czasie w sierpniu, czy nam to pasuje, czy nie.

Dred
@Mikomiszcze

Proszę o podanie punktu Kodeksu pracy, w którym jest mowa o tym, że firma nie może wysłać pracowników na urlop w jednym terminie.

Chlew
@Dred

Zapytania były do pipu i dlatego kontrola, w necie pełno artykułów na temat. Tylko HRuszex nic nie wiedział

Majlo
@Mikomiszcze

A ja wiem z dobrego źródła że nie wszyscy idą na urlop w wybranym terminie przez zarząd, zakład wcale nie będzie zamknięty, dla wszystkich, tak jak w tamtym roku! Były pewne jednostki które pracowały a urlop wzięli sobie w swoim czasie planowanym.

skręt
@Majlo

Madzi

Szok. To się dziś dowiedziałam to jakiś absurd. Naszego lidera zwalniają? Człowieka ułożonego, życzliwego i zawsze pomocnego w każdej kwestii. A może jest niewygodny dla księcia hali, co potrafi w łyżce wody utopić. A dla przykładu trzyma się lidera haiwort? Wiecznie chory jak i przykład od wczoraj. Kibic co nie wie kiedy jest poniedziałek po wekendzie. A we wtorek jak przyjdzie to aż tryska zdrowiem. Gdzie tu sprawiedliwość i gdzie odpowiednią reakcja naszego kierownika i dyrekci. Nie do pomyślenia. Może jeszcze ktoś pójdzie po rozum do głowy i podejmie odpowiednie decyzje?!

SzySzy
@Madzi

A ja tam słyszałam że powody zwolnienia lidera od księcia hali są. Raczej bez powodu nikt nikogo nie zwalnia . Co do kibica nie wypowiem się bo na jego temat nic nie krąży między sferami . A może coś krąży - nie interesuje mnie to . Obiektywnie to jeden i drugi mi nie wadzą .

Gabrysia

Chciałabym zrozumieć skąd w ludziach bierze się tyle jadu i nienawiści. Wszechobecna zawiść, zazdrość i niechęć do drugiego człowieka. Na każdym kroku ocenianie i wytykanie palcami. Jakby nie można było po prostu żyć i dać żyć innym. Przecież nie jesteśmy swoim lustrzanym odbiciem. Każdy z nas jest odmienny. Mamy inne marzenia, przeżycia i wspomnienia. Wszyscy musieliśmy borykać się z różnymi sytuacjami w życiu. Nawet jeśli ktoś jest inny od Ciebie to nie jest to powód, żeby go oczerniać i obrażać. Po prostu jest inny. Tyle. Po co więc ta cała nienawiść? Mam wrażenie, że ta cała złość wychodzi od ludzi, którzy sami nie radzą sobie z gniewem i zazdrością. Plotki tworzą tchórze, którzy systematycznie próbują truć życie innym. Zaś karmią się nimi ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Cieszą się z każdej sensacji, bo sami mają paskudnie nudne życie. Słowa potrafią wyrządzić wiele krzywdy. Szczególnie te, które niosą złość i nienawiść. Nikt z nas nie jest wszechwiedzący. Nie możemy mieć pewności, że to nasze zdanie i opinia są tymi prawdziwymi. Sama staram się być dobrym człowiekiem. Dobrzy ludzie przede wszystkim nie ranią innych osób. Jest jedna ważna zasada: żyj i daj żyć innym. Dlatego musisz wiedzieć, że kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze!!!

Barbie
@SzySzy

Znów poniedziałek i znów nasz kibic po weekendzie do pracy nie potrafi trafić. Ale ludzi na odpowiednim stanowisku się zwalnia, bo jest inteligentniejszy od swojego stanowiskowego rywala. Rywala który oprócz siania plot przez 8 godzin nie robi nic. I dziś jeszcze jedna z papużek nierozłączek też po weekendzie zachorowała. Miejmy nadzieję że to nic strasznego bo jutro pewnie się pojawi wszystkich obgadać, czyli dzień jak co dzień.

Chinczyk

Drogi pamiętniczku, ostatnie moje wpisy tutaj znikły. Bardzo dziękuję HR-om za czujność i strach przed prawdą. HR-parking fajny taki nie za prosty, i błotnisty, w krzakach lepiej P1.Trzymam kciuki może tym razem będzie okej z pensjami P2.Może odrobina odwagi i postawienie kropki nad i gdy należy podejmowac decyzje? P4.Tusz w drukarce się skończył zparaszam na wymianę. P5.Sala nadal nie do użytku bo stary snajper klucze trzyma P6.A propo snajpera to prawda, że ustrzelił okularnika z jakości? P7.W jakich godzinach nie jesteście na papierosku? MISTRZ-piękny czarny humor i dwuznaczne słowa tak dalej trzymam kciuki ZAKUP-zapraszam połączyć siły z mistrzówką, oni gadają a co niektóre to robią. klapsik MAG-dziewczyny może poproście o dorobienie pilota bo takie wjeżdzanie na jadnym na pewno już męczy. JAKO-o co chodzi z tą kierwoniczką? bo juz się zgubiłęm, mientus bez zmian, pendzel ostatnio na meblówce sie kręci, okularnik od snajpera dostał, MH-kiedy poznacie produkty? RD-kiedy poznacie produkty, weźmiecie się za robotę i przestaniecie zganiać na wszystkich tylko nie na to że z konstruowaniem macie tyle wspólnego co Żbik z dietą.

Daro
@Chinczyk

Bystry obserwatorze dnia codziennego innych , widać że masz mnóstwo czasu na pamiętniki, może jakbyś pracował jak inni A nie „polaczkował” to zycie by ci się jakoś zapełniło .

Gabrysia

W wyniku zaistniałej dziś sytuacji, odnośnie kradzieży po raz kolejny przydziału osobowego Batornów i Soczkow, przez jak się nazywają naszymi kolegami, chciałabym wyjść z propozycją. Aby takie sytuacje na przyszłość nie miały miejsca, a w zasadzie im zapobiec. Proponuję, aby równowartość kwoty, która ponosi pracodawca na jedną osobe, jako osobny wpływ pod tematem Owoce z początkiem każdego miesiąca pracownik otrzymywał na konto Pluxee. Wydaje mi się, że jest to najbardziej uczciwy sposób, aby zapobiec (usunięte przez administratora) możliwości pozbawienia innej osobie jego własności. Jestem za wprowadzeniem tego pomysłu z miesiącem lipcem. Wiadomo kto będzie przeciwny temu pomysłowi. (usunięte przez administratora)

Marek
@Gabrysia

Fajny pomysł, dostaniesz jakieś 23 złote na Pluxee i wreszcie zmienisz swoje życie , będziesz mogła przeznaczyć na wyjazd do Sulejowa .Wezcie się do jakiejkolwiek roboty bo brak zamówień i pustki na hali zaczynaja Wam lasować umysły .

Mark

Biedny dział DUR. Myśleli że są ja Robin Hud. A kradli tylko żeby napasc swoje brzuchy. Wstyd panowie wstyd........

suner
@Mark

robin hood zabierał bogatym

kuprolax
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

To powoli uczę się chińskiego trzeba się przygotować do zmian w firmie Dziwny kierunek nieco egzotyczny ale skoro tyle komentarzy to chyba coś w tym jest, wie ktoś o co chodzi dokładnie? Po tym urlopie mają być ci pracownicy z Chin i chiński lider?

Chińczyk

Z tego co wiadomo firma ma zatrudniać chińczyków i językiem na firmie ma być również chiński. Liderzy mają szkolić się z chińskiego po cichu powoli bo od nowego roku będą spore zmiany a na firmie Polaków będzie tylko 30% Ci którzy zostaną maja umieć Chiński

@Chińczyk

Najgorzej, że wszyscy po urlopie się zdziwią bo na początku sierpnia, mają przyjechać pierwsze autokary z wsi z okolic Hong-Kongu, wypełnione naszymi żółtymi przyjaciółmi na rozeznanie się w terenie. I podobno odzież BHP ma się zmienić na złote szlafroki z jedwabiu. Masakra

Biurowy

Ciekawe kiedy przeniosą gdzieś kierowniczkę jakości bo z tego co ludzie mówią nie da się z nią dogadać ani wytrzymać

Analityczka

Słuchy się pojawiają o przeniesinach do Chin bo słychać w kuluarach o zamknięciu Mikomax całkowicie. Pamiętać trzeba, że z końcem grudnia kończy się trzyletni okres ochronny. Po tym okresie Wujo z Ameryki może postąpić podobnie jak z fabryka w Niemczech. Czyli zamknąć Mikomax całkowicie. Przecietne zarobki obywatela Chin to około 500 Eura , a w Polsce około 2000 Euro że wszystkimi podatkami. Więc sami zobaczcie, gdzie Wujo z Ameryki więcej zaoszczędzi. Tańsza siła robocza to również tańsze półfabrykaty. Sami zobaczcie zależność.

Pytanie na śniadanie

Czy wie ktoś może czy te ankiety co tak cisną to są naprawde anonimowe ?????

Kupro

Piszesz tak wyłącznie dlatego że masz ludzi za (usunięte przez administratora) znam politykę tej strony wystarczy poczytać, nie ma sposobu na dostęp do danych - ludzie za to piszą prawdę o tym miejscu, widać osoby z biur próbują załagodzić sytuacje i myślą że będą straszyć ludzi przed pisaniem negatywnych komentarzy. team mintus się nie popisuje inteligencja myśląc że ktoś weźmie to na serio

Aneta

Od Olgi odeszli normalne chlopaki z kontroli i zatrudniła jakiegoś nowego który zataczał się w pracy i został zwolniony. Tak wychodzą jej te zmiany na lepsze. Śmiech na sali

Judyta
Inne

dzień dobry. wiem, że jest teraz dostępna oferta dla specjalisty ds. BHP. wynagrodzenie zostało tylko krótko opisane jako adekwatne do zaangażowania i osiąganych wnyków. A co się na nie składa na tym stanowisku? jest to sama podstawa czy może również przyznawane są premie?

Ciekawy Szymcio
Inne

Chciałem aplikować na stanowisko biurowe, jestem już po rozmowie ale kurczę zapomniałem się zapytać czy telefon przechodzi na własność po roku czy jak, w sumie oprócz tego to firma robi wrażenie, produkują takie stojące kabinki np. Na portiernię czy do ochrony czy wartownie takie podobne , robią wrażenie piękne są bardzo. Jakby ten telefonik dawali to chciałbym u Was być pracownikiem .

Grejs
@Ciekawy Szymcio

Zależy od tego kierownika co chyba też jest od ifs.

Ja

Firma (usunięte przez administratora) ludzi na pieniądze muj stosunek pracy ustal z mojej winy ale do dzisiaj nie ma pieniędzy ani chęci ich wypłaty,po siedmiu latach pracy trochę to słabe ale czego się można było spodziewac

Waleria

To faktycznie "kierowniczka " której nikt nie lubi z jej najbliższego otoczenia a żarty o niej które są na porządku dziennym w firmie są nawet trafne, dużo błędów popełnia z decyzjami a potem ma pretensje. Może lepiej faktycznie niech zajmie się czym innym. Jako kobieta nie chce jej kopać bo jest już dawno leżącą osobą w każdej rozmowie o niej ,może da sobie spokój w końcu z" kierownikowania"

Frika

To nie jedyna osoba w firmie na stanowisku co ma potrzebę upokarzania. Jestem ciekawa gdzie to powinno się zgłaszać bo rozmowy tu nic nie dają. To są przypadki niereformowalne

Ani awansu na kierownika, ani na lidera, raczej bym się nie spodziewał i nie mówię tu o sobie tylko o ogóle. Obsadzone stanowiska, są nie do ruszenia, ponieważ każdy, kto piastuje już jakieś stanowisko, będzie się go trzymał, a narazie żaden z wyjadaczy nie zbliża się do wieku emerytalnego, a w tej firmie, to chyba tylko ten aspekt, spowodowałby zwolnienie się stanowiska

XYZ

Ale jakie zachowania?

Zostaw merytoryczną opinię o MIKOMAX - Łódź

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w MIKOMAX?

Zobacz opinie na temat firmy MIKOMAX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 114.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIKOMAX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 9 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MIKOMAX
1.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Dostawcza 4