Opinie o MIKOMAX w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MIKOMAX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MIKOMAX na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIKOMAX w Łódź

Mikomiszcze

Firma zmusza cala produkcję do urlopu w jednym czasie niezgodnie z prawem, nie zmienia kwot za pranie odzieży od 10 lat.

skręt
@Majlo

źródełm jest kodeks pracy Pracodawca nie może narzucać swoich terminów urlopu. Jeżeli to jest przerwa technologiczna czy inna to należy się postojowe

To też dołożę swoje trzy grosze, żeby ułatwić podejmowanie decyzji osobom zastanawiającym się nad rozpoczęciem pracy na produkcji w Mikomaxie. Ja pracuję tutaj około trzy lata i z pracy jestem umiarkowanie zadowolony, choć jest to trochę błędne koło w którym można bardzo łatwo wpaść w stagnację. Mam na myśli to, że jest bardzo możliwe że okopiesz się na w miarę wygodnym stanowisku, otoczony nawet sympatycznymi ludźmi, ale nie ma z niego żadnego ruchu. Wspomnę tylko, że jestem pracownikiem produkcji i o produkcji się wypowiadam, jak tam jest w biurach to nie mam pojęcia. Wracając - na produkcji jest tak, że nigdzie się nie ruszysz i firma kompletnie zje wszystkie Twoje ambicje. Jest brak szkoleń, kursów, zmian stanowiska, awansów. W okresie trzech lat pracowników którzy awansowali gdziekolwiek indziej ze stanowisk produkcyjnych było tyle, że można byłoby ich policzyć na trzech palcach jednej ręki, a pozostałymi dwoma sobie zagrać w warcaby. Tzw. wychodzenie z inicjatywą, że jesteś młody gniewny, ambitny i chcesz się rozwijać nic Ci nie da, bo zostaniesz zbyty jakimiś pięknymi frazesami. (sprawdzone) Więc podjęcie decyzji o pracy w Mikomaxie na resztę życia, to w podsumowaniu z dużym prawdopodobieństwem wiąże się z tym, że przez 20 lat będziesz czyścił szmatką elementy, albo wrzucał je w tę samą maszynę. (są takie osoby) Jeśli chodzi o kasę, to w przypadku pracowników produkcji nieuchronnym krokiem zmierzamy w kierunku spłaszczenia wszystkich wynagrodzeń do najniższej krajowej, do której dochodzi jeszcze przeważnie jeśli nic nie wywiniesz 12-16 procent premii wydajnościowo-jakościowej i kilka socbenefitów - Medicover i karty Sodexo z których można przytulić 50-160 zł/msc w zależności od dochodu. Jeżeli chodzi o relacje z innymi pracownikami, to każdy pewnie będzie to odbierał inaczej w zależności od działu, ale jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony. Lubię pracować w swojej ekipie i z ludźmi wokół niej. Większość jest pomocna i życzliwa, pomogła mi się skutecznie i bezboleśnie wdrożyć w robotę. Dalej też jest dobrze - raczej nikt nie stara się nikomu robić pod górę, jak o coś spytasz to podpowie, pomoże. Szefostwo z którym ja mam bezpośredni kontakt tj. liderzy i kierownik też są...względnie okej. Każdy z nich potrafi mieć tzw. odpały ale tego się nie przerobi i drobne niezgodności towarzyszą każdej robocie, natomiast przeważnie starają się pomóc Ci w sprawie z którą się do nich zgłaszasz, rozwiązują problemy. Komunikacja jest sprawna i w dobrej atmosferze. Kilka słów podsumowania - pracę oceniam średnio. Jeśli ktoś oczekuje od życia tego, że praca będzie przewidywalna, nie jakaś bardzo ciężka, stała i niezmienna to raczej coś bardziej dla niego. Firmę i atmosferę tworzą ludzie, a tutaj poznałem naprawdę dobrych i pomocnych, co jest niewątpliwie największym pozytywem tej roboty. Wynagrodzenia są niskie i mimo tego, że na przestrzeni tych kilku lat poszły oczywiście inflacyjnie o kilka złotych/h do góry, to rzeczywiste zarobki dla tych którzy chcą pracować są niższe. Odebrane soboty wiążą się z niższymi przelewami 10-tego. Dwa lata temu zarabiałem więcej niż teraz. Brak stawiania na pracowników produkcji - możesz się okopać na swoim stanowisku na lata i nie zobaczyć żadnego szkolenia poza wdrożeniowym. Na koniec słów kilka o wczorajszej wigilii. Nie jestem aż tak zawiedziony, jak koledzy niżej, bo staram się docenić każdy gest, więc nawet tę czapeczkę czy drobną premię na sodexo miło jest oczywiście dostać, natomiast...słuchanie przez godzinę o tym ile to firma zarobiła w tym roku, gdzie to nie były targi i wysłuchiwanie o światłych wizjach przyszłości, podczas gdy wynagrodzenia pracowników produkcji stoją w miejscu, a bez tych sobót to rzeczywiście nawet zjeżdżają w dół....Hm, no jakby to określić. We mnie to wywołuje pewien dysonans poznawczy i pewne niezręczne poczucie, gdy się gada o setkach milionów obrotu, kiedy moje wypłaty stoją. To tylko taka mała dygresja, że żeby takich nastrojów nie powielać to może sobie te przemowy następnym razem zostawcie na zamknięte posiedzenie zarządu. :) PS Jedzonko dobre Pozdrawiam, Pracownik

Cześć, aplikował ktoś na dział reklamacji? ogólnie to jest taki specjalne utworzony czy z innymi to łączone będzie? po prostu widziałam ofertę teraz dla specjalisty i myślę czy by nie aplikować. Tutaj chyba nie ma opinii z ostatniego czasu w tym zakresie. opiszecie wiec atmosferę? zarobki jakie są tak w ogóle, jakieś rynkowe ze nie podają widełek?

Bogdan

Nie polecam,dział rotacji a nie reklamacji powinien się nazywać, a kierowniczka niekompetentna i tak jak gdzieś jus tam ktoś napisał żarty na na nią są trafne

Student

Polecam. W firmie jest prawdziwie rodzinna atmosfera. W wigilię poczułem się jak jej CZŁONEK. Teraz znam swoją pozycję i rolę w tym organizmie. Doceńcie to. Nie każda firma umie tak jasno się wyrazic i jeszcze gratisowego śledzia dorzucić.

Zbyszek Nowy wpis

Ta Betoniara Krystek z jamnika strasznie dziwnie się zschowuje ma tiki i wygląda mi na człowieka który ma spore problemy ze sobą i skrzywiona psychikę jakby przez większość życia po prostu miał weekend. To tylko hipoteza każdy może ja mieć

Mariola z rodzina Nowy wpis

Gorące pozdrowienia z Przasniczki przesyła Mariola z rodzina. Jest super. Woda w tym Artorowku taka ciepła i czyściutka. Dzieci jeszcze raz dziękują za te wspaniałe wakacje jakie mogli dać swoim pociecha rodzice bez premii kwartalnej. Hotel robotniczy przeuroczy. *****

Super Nowy wpis
@Mariola z rodzina

Premia kwartalna z miesiąca na miesiąc się nie żyje, więc korzystaj z uroku Arturówka a nie siedzisz na telefonie i dzieci olewasz na poczet wpisu. Zajmi się dziećmi bo to one powinny być dla ciebie najważniejsze. ;) Ps. Pamiętaj że jest coś takiego wypłata korzystaj z niej

Entliczek

Czy e-mail od Pana Macieja to innymi słowami prognoza braku premii kwartalnej ?

Trafiony
@Entliczek

No zgadza się - premie kwartalna oficjalnie wczoraj zabrano.

Wujo przyjechał też podobno obciąć etaty. Ja bym zaczęła od Pani dyrektor HR i jej sztabu ludzi, który nic nie wnosi bo i tak ludzie przychodzą jak po odwyku. Dwóch dyrektorów do spraw produkcji? Jedyny globalny przypadek. Dział Kontroli, który chodzi już trójkami jeden czyta, drugi pisze, trzeci mówi. Pokój od snajpera jak nie w kuchni to na fajeczce siedzi. A dwie Paniusie A&A już tyle czasu mają, że spacerki na dymka w koło firmy uprawiają. No i Hush gdzie ich zawsze mało. Ale tak jest, było i będzie, że tam jeden pracuje, a trzech dlubie w zębie.

No niektórym tak przycięto kupon, że wspaniały urlop terminowo ustalony przez firmę spędzamy w domu. Dziękujemy Firmie, na której chleb pracujemy, że dzieci w te wakacje na spacer po Zdrowiu zabierzemy.

Prus Nowy wpis
@Marcin

Firma nie może dysponować twoim urlopem. Mnie przydzielili do innych zadań w innym dziale

Konkurs

Uwaga ogłaszamy konkurs na tegoroczną szopkę wigilijną. Temat: krul H. Szczodry. Ma być 100x śmieszniej niż ostatnio. Za I miejsce wysoka premia.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MIKOMAX? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Presales Specialist
logo firmy Specjalista/tka ds. telesprzedaży
Epil Care Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer-sprzedawca
D. Wiśniewski i Wspólnicy sp.j.
logo firmy Koordynator grupy inwentaryzacyjnej
Ostrów Mazowiecka
inwentury.pl
Jamnikowi

O godzinie 12 podobno na jamniku będzie bunt

@Jamnikowi

Strajk glodowy, czy pijemy żeby wydmuchać rekord firmy ustalony w piątek?

Ta
@Marcin

No serio jest się czym podniecać

Heheheszki

Premia kwartalna? A co to takiego? Nigdy się nie natknąłem :O

Heheheszki

Aaa, czyli to cos w stylu „to jest praca dwuzmianowa, 3 zmianę wprowadzamy czasem jak jest taka potrzeba”, a potem okazuje sie ze potrzeby nie ma tylko czasami

Tłumacz

Takim, którzy narzekają na warunki pracy, kierownictwo i kolegów, postanowiłem napisać ten post. Ogólnie, w porównaniu z innymi firmami, tutaj jest całkiem dobrze. Oczywiście, każdy chciałby zarabiać jak najwięcej, ale jest, jak jest. Warunki są przyzwoite, a ludzie całkiem ludzcy. Mają swoje wady i zalety. A dlaczego napisałem to po słowacku? Bo to język, który zawsze poprawia mi nastrój.

Daro

Pracownicy szczebla zarządzającego nie liczą się z pracownikami produkcji. Szkoda, gdyż jak w każdej firmie są, motorem napędowym. Personel od rekrutacji stosuje słabe socjotechniki przy naborze wykazując tym samym kompletny brak profesjonalizmu. Spóźnianie się na umówione i wcześniej jeszcze potwierdzone spotkanie, gdzie pani (usunięte przez administratora)w towarzystwie jeszcze innej koleżanki zakładam że pani (usunięte przez administratora)odprowadzają mnie do kierownika. Nie wiem po co to wszystko, gdyż w całym procesie są tam tylko zbędną dekoracją. Kluczowe zdanie ma tam i tak kierownik. Wymienia wszystkie zalet firmy: karta nazwy nie pamiętam, gdzie dostajesz drobne na cukierki, warzywne czwartki i tanie obiady i do tego najniższa krajowa na deser. Wszystko by było fajnie gdyby nie dużo większe oczekiwania z mojej strony, które zaznaczyłem w momencie aplikowania do tej firmy. Jednym słowem masakra, kompletnie nie polecam. Zmarnowali tylko mój czas.

Pip

Według specjalistów BHP temperatura w miejscu pracy nie powinna jednak przekraczać: 30°C – w pomieszczeniach biurowych, 28°C – podczas ciężkiej pracy fizycznej, 26°C – podczas pracy w warunkach szczególnych. A u nas 33 !!!!!!

praca
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Jak wygląda praca na kontroli jakości w firmie? zastanawiam się nad zatrudnieniem ale brak konkretnych szczegółów odnośnie obowiązków :)

Basen Mikomaxowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Ojojojojo co to za basen się stworzył samoistnie na firmie ? Panie Monetki - co za brak kompetencji . A ile to razy zgłaszane było a tu (usunięte przez administratora) :) powodzenia w tłumaczeniu się - chyba że to pod dywanik pójdzie u naszych wybitnych guru

W jakości cały czas znowu ludzi szukają.. kierowniczka widać jak słaba jest że miała ludzi doświadczonych i nie potrafiła ich utrzymać .

Seba

Chyba to prawda że firma przenosić będzie produkcję do Chin?

Wladek
@Seba

Mówi się o tym za dużo żeby to był fikcyjny fakt. A najlepiej jakby firma wypowiedziała się oficjalnie

helen
@Seba

ale chyba caly czas nie ma 100% pewnosci?

Blaszka

Bajerancki skryty człowiek lecz nie powie nic o sobie, konfliktowy bajer plecie a co robi dobry świecie bo Wy wiecie (usunięte przez administratora) to jest, co rozmowę miał kiedyś człowiek, kto wie to wie ale sobie nie zarzuci nic cokolwiek, słowo zamień weź z kim kolwiek bo przyszarzasz tylko sen z powiek . Tfu !

Mikomiszcze

@Mikomiszcze

Mikomiszczu, ale firma nikogo nie zmusza do urlopu. Jest możliwość oddelegowania do innej pracy ;).

Zadpwolony
@Mikomiszcze

Mikomiszcz jesteś frustratem. Ja się cieszę że mogę poświęcić swoj urlop i czas mojej rodziny by właściciel nie musiał płacić mi przestojowego tylko mógł sobie kupić jakiś następny kolekcjonerski roadster i spędzić milo czas z rodziną. Szczęśliwy wlasciciel to szczesliwi pracownicy. Ogargnij sie malkontencie.

~ola
@:)

Od nazzych przełożonych mamy inną informację - mamy wziąć urlopy w określonym czasie w sierpniu, czy nam to pasuje, czy nie.

Dred
@Mikomiszcze

Proszę o podanie punktu Kodeksu pracy, w którym jest mowa o tym, że firma nie może wysłać pracowników na urlop w jednym terminie.

Chlew
@Dred

Zapytania były do pipu i dlatego kontrola, w necie pełno artykułów na temat. Tylko HRuszex nic nie wiedział

Majlo
@Mikomiszcze

A ja wiem z dobrego źródła że nie wszyscy idą na urlop w wybranym terminie przez zarząd, zakład wcale nie będzie zamknięty, dla wszystkich, tak jak w tamtym roku! Były pewne jednostki które pracowały a urlop wzięli sobie w swoim czasie planowanym.

skręt
@Majlo

Madzi

Szok. To się dziś dowiedziałam to jakiś absurd. Naszego lidera zwalniają? Człowieka ułożonego, życzliwego i zawsze pomocnego w każdej kwestii. A może jest niewygodny dla księcia hali, co potrafi w łyżce wody utopić. A dla przykładu trzyma się lidera haiwort? Wiecznie chory jak i przykład od wczoraj. Kibic co nie wie kiedy jest poniedziałek po wekendzie. A we wtorek jak przyjdzie to aż tryska zdrowiem. Gdzie tu sprawiedliwość i gdzie odpowiednią reakcja naszego kierownika i dyrekci. Nie do pomyślenia. Może jeszcze ktoś pójdzie po rozum do głowy i podejmie odpowiednie decyzje?!

SzySzy
@Madzi

A ja tam słyszałam że powody zwolnienia lidera od księcia hali są. Raczej bez powodu nikt nikogo nie zwalnia . Co do kibica nie wypowiem się bo na jego temat nic nie krąży między sferami . A może coś krąży - nie interesuje mnie to . Obiektywnie to jeden i drugi mi nie wadzą .

Gabrysia

Chciałabym zrozumieć skąd w ludziach bierze się tyle jadu i nienawiści. Wszechobecna zawiść, zazdrość i niechęć do drugiego człowieka. Na każdym kroku ocenianie i wytykanie palcami. Jakby nie można było po prostu żyć i dać żyć innym. Przecież nie jesteśmy swoim lustrzanym odbiciem. Każdy z nas jest odmienny. Mamy inne marzenia, przeżycia i wspomnienia. Wszyscy musieliśmy borykać się z różnymi sytuacjami w życiu. Nawet jeśli ktoś jest inny od Ciebie to nie jest to powód, żeby go oczerniać i obrażać. Po prostu jest inny. Tyle. Po co więc ta cała nienawiść? Mam wrażenie, że ta cała złość wychodzi od ludzi, którzy sami nie radzą sobie z gniewem i zazdrością. Plotki tworzą tchórze, którzy systematycznie próbują truć życie innym. Zaś karmią się nimi ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Cieszą się z każdej sensacji, bo sami mają paskudnie nudne życie. Słowa potrafią wyrządzić wiele krzywdy. Szczególnie te, które niosą złość i nienawiść. Nikt z nas nie jest wszechwiedzący. Nie możemy mieć pewności, że to nasze zdanie i opinia są tymi prawdziwymi. Sama staram się być dobrym człowiekiem. Dobrzy ludzie przede wszystkim nie ranią innych osób. Jest jedna ważna zasada: żyj i daj żyć innym. Dlatego musisz wiedzieć, że kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze!!!

Barbie
@SzySzy

Znów poniedziałek i znów nasz kibic po weekendzie do pracy nie potrafi trafić. Ale ludzi na odpowiednim stanowisku się zwalnia, bo jest inteligentniejszy od swojego stanowiskowego rywala. Rywala który oprócz siania plot przez 8 godzin nie robi nic. I dziś jeszcze jedna z papużek nierozłączek też po weekendzie zachorowała. Miejmy nadzieję że to nic strasznego bo jutro pewnie się pojawi wszystkich obgadać, czyli dzień jak co dzień.

Chinczyk

Drogi pamiętniczku, ostatnie moje wpisy tutaj znikły. Bardzo dziękuję HR-om za czujność i strach przed prawdą. HR-parking fajny taki nie za prosty, i błotnisty, w krzakach lepiej P1.Trzymam kciuki może tym razem będzie okej z pensjami P2.Może odrobina odwagi i postawienie kropki nad i gdy należy podejmowac decyzje? P4.Tusz w drukarce się skończył zparaszam na wymianę. P5.Sala nadal nie do użytku bo stary snajper klucze trzyma P6.A propo snajpera to prawda, że ustrzelił okularnika z jakości? P7.W jakich godzinach nie jesteście na papierosku? MISTRZ-piękny czarny humor i dwuznaczne słowa tak dalej trzymam kciuki ZAKUP-zapraszam połączyć siły z mistrzówką, oni gadają a co niektóre to robią. klapsik MAG-dziewczyny może poproście o dorobienie pilota bo takie wjeżdzanie na jadnym na pewno już męczy. JAKO-o co chodzi z tą kierwoniczką? bo juz się zgubiłęm, mientus bez zmian, pendzel ostatnio na meblówce sie kręci, okularnik od snajpera dostał, MH-kiedy poznacie produkty? RD-kiedy poznacie produkty, weźmiecie się za robotę i przestaniecie zganiać na wszystkich tylko nie na to że z konstruowaniem macie tyle wspólnego co Żbik z dietą.

Daro
@Chinczyk

Bystry obserwatorze dnia codziennego innych , widać że masz mnóstwo czasu na pamiętniki, może jakbyś pracował jak inni A nie „polaczkował” to zycie by ci się jakoś zapełniło .

Gabrysia

W wyniku zaistniałej dziś sytuacji, odnośnie kradzieży po raz kolejny przydziału osobowego Batornów i Soczkow, przez jak się nazywają naszymi kolegami, chciałabym wyjść z propozycją. Aby takie sytuacje na przyszłość nie miały miejsca, a w zasadzie im zapobiec. Proponuję, aby równowartość kwoty, która ponosi pracodawca na jedną osobe, jako osobny wpływ pod tematem Owoce z początkiem każdego miesiąca pracownik otrzymywał na konto Pluxee. Wydaje mi się, że jest to najbardziej uczciwy sposób, aby zapobiec (usunięte przez administratora) możliwości pozbawienia innej osobie jego własności. Jestem za wprowadzeniem tego pomysłu z miesiącem lipcem. Wiadomo kto będzie przeciwny temu pomysłowi. (usunięte przez administratora)

@Gabrysia

Fajny pomysł, dostaniesz jakieś 23 złote na Pluxee i wreszcie zmienisz swoje życie , będziesz mogła przeznaczyć na wyjazd do Sulejowa .Wezcie się do jakiejkolwiek roboty bo brak zamówień i pustki na hali zaczynaja Wam lasować umysły .

kuprolax
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

To powoli uczę się chińskiego trzeba się przygotować do zmian w firmie Dziwny kierunek nieco egzotyczny ale skoro tyle komentarzy to chyba coś w tym jest, wie ktoś o co chodzi dokładnie? Po tym urlopie mają być ci pracownicy z Chin i chiński lider?

Biurowy

Ciekawe kiedy przeniosą gdzieś kierowniczkę jakości bo z tego co ludzie mówią nie da się z nią dogadać ani wytrzymać

Zostaw merytoryczną opinię o MIKOMAX - Łódź

• Jak się pracuje w MIKOMAX?

Zobacz opinie na temat firmy MIKOMAX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 122.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIKOMAX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 103, z czego 11 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MIKOMAX
1.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Dostawcza 4
  • NIP: 7282725538 KRS: 0000332071