Opinie o MIKOMAX w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MIKOMAX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MIKOMAX na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIKOMAX w Łódź

Postojowe

"Jeśli przeszkoda w pracy nastąpiła z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (przejściowe przerwy techniczne lub organizacyjne, pracownik powinien być gotowy do wykonywania pracy. Jest to przestój nie zawniony przez pracownika. Osoby na stawce miesięcznej lub godzinowej otrzymują 100 % wynagrodzenia." Pilnie potrzebne szkolenie z Kp dla Hr !

LESEROM MOWIMY STOP

Panie z magazynu narodowości PL co szykują okucia. Tzw. Dwie Leserki. Pani O. I K. idą z duchem czasu. Najpierw wpychaly się bezczelnie w kolejkę. Teraz to już przebrane stoją za kolowrotkiem i dają komuś odbić kartę. Po co ten kołowrotek jak i tak zawsze jakiś bezczelny cwaniak się znajdzie.

Audytor

AUDYT WEWNĘTRZNY 1) Dział HR, notoryczne przekraczanie kompetencji, omamienie właściciela. 2) Właściciel,utrata kontroli nad firmą, osobowość podatna na wpływy osób trzecich (pomimo ogromnego zaangażowania w pracę oraz miłości do własnej firmy,brak instynktu w relacjach międzyludzkich -obecnie dział HR). 3) Pogłębiająca się utrata tożsamości firmy. 4) Dublowanie stanowisk, do granic możliwości. 5) Zatrudnienie, przewyższające potrzeby firmy, tworzenie gruntu pod pracę dla lawirantów i cwaniaków. 6) Dział zakupów, ogromne zamrażanie środków finansowych, w nieadekwatnej ilości zakupowej,ewentualnie zbędnej. 7) Dział jakości, najsłabsze ogniowo, działanie na zasadzie -reakcja post factum,praca tylko i wyłącznie w parach -jeden umie czytać drugi pisać. 8 ) Dział produkcji Dyr.Sz totalny brak decyzyjności, opiekun działu powyżej ,mogący pochwalić się również barakiem jakichkolwiek kompetencji,pobierane wynagrodzenie,można uznać za "stratę"pieniędzy dla firmy. 9) Aspiracje korporacyjne za wszelką cenę!niemożliwe do osiągnięcia, uniemożliwia to system pracy z ubiegłej epoki. 10)Emerytura plus miłość do golfa, okazała się początkiem końca harmonii i normalności.

@Audytor

W firmie dzieje się dużo dobrego - tylko frustraci wypisują takie rzeczy. Spółka się rozwija i będzie się rozwijać - pewnie będzie szła w kierunku korporacji... ale to również nic złego.

Audytor
@Audytor

Największy przerost ludzki widać na magazynie wydań metalu. Przy tym stoliku już się nie mieszczą a roboty może na dwie osoby. Magazyn wysyłkowy towaru 4 osoby a roboty na trzy przez dwie zmiany wraz z liderem. I na przyjęciach to surokatki się chowają żeby nie było widać że nie mają nic do roboty.

On

Tak ale tylko dla ludzi na stałych pensjach bujających się od spotkania do spotkania, dla produkcji zmieniło się dużo na gorsze spadek zarobków i decyzję kierownictwa wyssane z palca ni jak mające się do realności

Zniesmaczona
@On

Myślę że jeszcze trochę biuro będzie robić na produkcji bo mądrzejszy Ukraina już ucieka o rodzajach już nie wspomnę.

Zniesmaczona

Myślę że w tej sytuacji trzeba pomyśleć nad Wakacjami pod gruszą Sodexo w kwocie 3000. Taka różnica kosztów wycieczki jest między terminami narzucony przez firmę na początku sierpnia a wyjazdem w pierwszej połowie września dla czteroosobowej rodziny. Czy ktoś o tym pomyślał? Słyszę coraz częściej że biura i kierownictwa produkcji termin się nie liczy. Wrzesień na ich urlop jest idealnym miesiącem. Ci co zarabiają więcej w tej firmie mają mniej pod górkę niż Nowak czy Kowalski z produkcji.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MIKOMAX? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Opozycjonista

Zgadzam się z przedmówcami ogólnie firma bardzo się pogarsza między tym co było a co jest teraz ogólny bałagan wymogi coraz większe robi się prawdziwe korpo brak współpracy tylko każdy grabi swój ogródek. Co do słabych ogniw jest ich wiele od kierownictwa po samych pracowników bez wyjątku na każdym dziale takie ogniwa się znajdą ale też są mocne strony każdego z działów np wspomniany dział jakosci ma na pewno mocna stronę w postaci kontrolera na meblach chłop ma ogromną wiedzę techniczną wie co to jakość tylko niestety mając takich kolegów co siedzą w biurze oraz przełożona to na pewno długo nie wytrzyma i odejdzie a według mnie szkoda. Już od dłuższego czasu w firmie same zgrzyty kto się tylko sprzeciwia to od razu jest mu dawane do wiadomości że jest tu taki nie potrzebny. Mam nadzieję tylko że ktoś się opamięta i spowoduje że znów się będzie pracowało w miłej atmosferze.

Sdx

Gdzie sodexo zasilenie? Stać was tylko na milczenie. Nawet tych złotówek parę nie jest sprawą błachą wcale. Po co były te ankiety, mejle, zwiady, pierdolety. Więcej już nie januszujcie tylko słowa dotrzymujcie.

Zawiedziony

Z sodexo też już wałki idą. Najpierw było do 15 teraz jeszcze niema, a następnie już po 1 i cyk miesiąc przywłaszczony bo (usunięte przez administratora) się nie orientują

ktoś

Najlepsze cyrki to są z owocami. De facto każdy dział ma swój przydział, ale co z tego skoro biorą ile dadzą unieść już nie mówiąc że niektóre działy zostają z jedną skrzynką na kilkadziesiąt osób. Może coś z tym zrobi szanowne szefostwo, no chyba że są równi i równiejsi .

Muzyk

Czy zakas noszenia słuchawek w uszach tyczy się rowniez wszystkich pracowników biurowych? Bo w dziale HR widać zakaz jest łamany. Nowa Pani "Grażyna" (że słuchawkami w uszach za ladą się nie rozstaje) i jej dwie koleżanki z pokoju że słuchawkami się nie rozstaje.

Praciwnik

Ha ha ha, jak by banie z biura wiedziały coś o produkcji.Specyfikacja produkcji nie ma tu nic do znaczenia od wielu wielu lat nic się nie wydażyło, poprostu pracownik musi być myślący, ale jak zatrudniamy każdego to różnie to bywa, kolejna forma dociskania pracowników, bramki, słuchawki, awantury o każdą minutę, co dalej? Wartownie?

Aldi

Ja tak tylko formalnie. Pragnę przypomnieć że pracujemy w firmie gdzie duży procent osób to osoby niesłyszące. Z tego co wiem sygnały dźwiękowe raczej nie pomogą im ustrzec się od wypadku. Oczywiście jestem za przestrzeganiem przepisów bhp ale tutaj to raczej tylko wymówka żeby pracownicy nie słuchali muzyki w trakcie pracy.

Max
@Aldi

Jak tak zazdrościsz niesłyszącym to się zamien. Niesłyszący najczęściej słyszy niektóre dźwięki i to pomaga w codziennym życiu ustrzec się od wypadku. Wierz że oddali by dużo żeby słyszeć wszystko nawet jeśli byłby zakaz słuchawek na produkcji.

Aldi
@Max

Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to że w takiej firmie są inne zasady bhp, dostosowane do osób niesłyszących. Więc noszeni słuchawek nie musi być zakazane. Oj Maxsiu piszesz aby pisać.

Witam mam pytanko jak wygląda praca na stanowisku lidera mianowicie za co jest odpowiedzialny i jak z ilością obowiązków. Słyszałem że liderzy maja przerąbane, nie ma czasu nawet z WC skorzystać. Przez całą zmiane trzeba latać coś załatwiać wyjaśniać a na koniec i tak się opierdziel zbira. Powie ktoś jak to wygląda realnie?

Mati

Zrób 20000 kroków to zobaczysz gdzie masz nogi. Stanowisko nie za te pieniądze na ilość pracy. Nie polecam.

@Mati

liczbą kroków wskazujesz na to, że faktycznie się trochę lata? a za czym tak konkretniej? o jakie sprawy chodzi, które należy rozwiązać? które ewentualnie zdają się być najcięższe i dlaczego? z czego wynikają?

Paker
@Emilia

Jak to mówią ryba zawsze psuje się od głowy. Następnie to grzbiet. A lider to taki ogon co musi naprawić błędy po wszystkich wyżej. Oraz po innych liderach z poddziału jak skrzynki tapicerka czy elektryka lub magazyn. A Ty na końcowym etapie produkcji masz Wietnam.

Takość

A więc... Praca jaka jest taka jest, ale... Produkcja stoi, ludzi zatrudniają, po 3 tygodniach zwalniają. ???? Śmiech na sali gdy przychodzi ktoś na rozmowę a kierownik mówi, że w sumie to on ludzi nie potrzebuje. Idź do biura poproś o pomoc to jak walka ze smokami niczym w reklamie kabanosów. Pomoc na meblach jasne... zaraz po tym jak cię zlinczują wzrokiem. Idź na dostawę to usłyszysz, że jesteś gorszy niż starszy Panicz który potrafi tylko Panie mieszać z błotem i uważa się za Boga zakładu. Idąc do Jakości to nie wiesz czy masz błagać o litość czy śmiać się z tych męskich parszywych mordek. Ahhhh 6 i 7 to cyfry gdzie jak wchodzisz to zastanawiasz się czy kogoś spotkasz ... a nie chwila spotkasz przy palarni. ???? Inflacja rośnie a pensje stoją. A weź tu coś wspomnij o podwyżce to cię zjedzą. Czemu spółka fabryki zarabia połowę mniej niż handlowy. To my odwalamy brudną robotę. Ostatnie pensje i 60 % pracowników się zwolniła. Ha nie dziwne jak dostaje się 2 tyś. pracownik biurowy 3 tyś. Nie dziwcie się że ludzie nie chcą robić 10 tyś kroków dziennie za 3 tysiące zł.

Rozważam pracę w tej firmie ale komentarze z produkcji są niezbyt zachęcające. Myślę o pracy biurowej, poproszę o informacje nt. kadry zarzadzajacej.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie MIKOMAX?

lolek

ile jajek znosi kura a ile kogut

Emilia

a jak po czasie ktoś ma mimo wszystko większe ambicje to jak dalej toczy się taka rozmowa? ogólnie to negocjacje stawki są możliwe?

Hunter
@Emilia

Sam zachodzę w głowę. Może niech wypowiedza się zatrudnieni i hr, prezes ? Od czego tutaj zależą podwyżki ???

Ćwik
@Hunter

Janusze schowały głowy w piasek i mysla ze inflacji nie ma a ty se sam odpowiedz skąd te fury coraz wymyslniejsze i droższe pod biurami zarządu.

Więzień X

Od dzis w firmie nastała era (usunięte przez administratora). Wchodząc do pracy poczułam się jako niebezpieczna (usunięte przez administratora) wchodzą przez ta pracę na Pawilon C. Proponuje jeszcze bydke że atraznikami postawić.

wkurzona

Jaki jest sposob w tej firmie zeby dostać podwyżkę gdy się podnosi wiedzę i kwalifikacje ???

Niestety
@wkurzona

Kwalifikacje nie mają tu większego wpływu na pieniadze

@Niestety

A na cokolwiek innego ma? jeśli nie na kasę to chociaż na jakąś wydajność lub wygodę podczas wykonywania założonych obowiązków? Tak właściwie to o jakiej wiedzy i kwalifikacji jest tu w tym wątku mowa?

hikor

Nie wylewajcie pomyj na HR, oni pracują na programie ktory ponoć nie umie dodać 2+2 podobno musza uzywac kalkulatora do wyplaty. Kazdy by sie pomylil

Krasula
@hikor

taki sam program jest w całej firmie. Każdy sie z nim męczy.

pilz
@hikor

jaka firma to wgrywa ? Pytam bo mam zaznajomioną firme co zajmuje sie takimi programami

@pilz

I co z tego, że ją masz? Tzn., chodzi o to, że chcesz tu zasugerować jakąś zmianę, żeby coś lepszego wykupili? Ogólnie to są otwarci tutaj na sugestie od pracowników?

@hikor

Pani Grażyna latami była sama i też miała kalkulator i wszystko było ok, niekompetęci nie zatuszuje się programem

Dla 100 os. Pewnie kalkulator był ok. Dla 600 może być mało …

Pracownicy

Pani Grazynko prosimy o szybki powrót do pracy. Kolejny miesiąc i bardzo duże rozbieżności w kwestii slusznych wynagrodzeń. Im więcej niekompetentnych osób w dziale kadr i HR tym większy bałagan. Pani Grazynko prosimy wrócić..

Aneta
@Pracownicy

Nawet pasków dziś nie dali jak za czasów Pani Grażyny. Czy to rusztowanie swojej niekompetencji w kwestii naliczania wynagrodzeń?!

Zalewscy

Jako założyciele tego cyrku stwierdzamy że nasze dwa lwy produkcji w najbliższym czasie będą prawdopodobnie kończyć na arenie swoje wystempy. Również grono trenerów naszych pozostałych zwierząt źle wygląda na tle pozostałych cyrkow. Większość zestarzala sie na swoich stanowiskach i zwierzęta nie odnoszą już takich sukcesów ponieważ nie mają areny do popisu. Widać już pierwsze ucieczki z klatki z powodu braku smakołyków za swoja ciężką pracę zwierząt pozyskanych że wschodnich rejonów Europy. A będzie ich jeszcze więcej uciekać z rodowitych terenów bo o chlebie i wodzie ciężko dobrze pracować i trzeba szukać lepszego króla Lwa i trenerów.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w MIKOMAX?

duzo w firmie jest oósb niepełnosprawnych ( głuchych) ?

Rocky
@Karolina

Ja myślę że problem głuchych jest banalny. Ludzie co chcą pracować to będą pracować niezależnie od poziomu słuchu. Bardziej mnie irytuje zatrudnianie ludzi którzy już na rozmowie wydaja się że mają dwie lewe ręce i nie wiedza jak się nazywają. Ale sztuka to stuka i HR rosnie w słupkach. Ale optymalizacja kosztów siły ludzkiej nie przekłada się na to. Co tu się wyprawia to .........

Emilia

Zabawne.. ;p Ale już tak całkiem poważnie to czym oni jeszcze tutaj się zajmują pomijając rekrutację? Serio ciekawa jestem

absolwent
@Emilia

tak jak widzisz - pisaniem opinii w jedynym słusznym duchu :) \ Podobno w ostatnim czasie wzmonicnili szeregi w tym celu

Kreol
@absolwent

Ok

@Kreol

hej, na bieżąco jesteś? orientuję się bo padło tu stwierdzenie o wznawianiu szeregów. jak do dziś względem tego sprawy się mogą mieć? ilu ich pracuje i organizacyjnie jak to wygląda?

ukraińska firma

To jest ukraińska firma. Nie biorą Polaków, na rozmowę przychodzi jakaś ukrainka kompletnie nieprzygotowana, ma przed sobą wydrukowane cv, nic wie i nie sprawdziła. Wsadźcie sobie tych ukraińców i tą flagę wywieszoną w części fabrycznejj. Najlepsze było to, że firma zjamuje się meblami i ona negowała to. To dopiero jaja!

Emilia

a skąd wiadomo jak czyja rozmowa tu w firmie przebiega tak właściwie? jeśli już tak piszesz to na dzień dzisiejszy jak tu się rozkładają proporcje jeśli chodzi o zatrudnienie obcokrajowców? na których działach jest najwięcej?

hit
@ukraińska firma

potwierdzam - to januszex patrząc po autach kierowniczych to firma nie wygląda żeby przymierała głodem ale: brak miejsc do parkowania, auta toną w błocie w krzakach w biurach miejsce kórczy się dramatycznie - przezucaja z miejsca na miejsce, pracujemy na kolanie i to jest firma ktora przechwala sie aranzacjami przestrzeni biurowych - smiech na sali januszex januszex januszex

Bronisław
@hit

A z zarobkami, jak tu jest? Ktoś tam pisał o dodatkach z funduszu (?), upominkach na Święta i prywatnej opiece medycznej.

@hit

Z tego co wiem, to aktualnie trwa rearanżacja … zawsze jest jakiś okres przejściowy. Moim zdaniem zbyt surowa ocena …

tolek
@:)

tak, tak rearanżacja. dobre. Od wczoraj mają tu nowy benefit prcowniczy - mandaty dla nas od straży miejskiej za parkownie w krzakach. Do tego permamentny brak kibli dla pracownikow biurowych. moze chodzi o to zeby potrzeby załatsawiać w krzakach - prynajmniej zdąży się przeparkować jak mundurowi przyjadą. zgadzam się z przedmowcami - JANUSZEKS !!!! - omijać

@tolek

Z benefitów dodam wycofanie się Mikomaxu z możliwości odkupowania starych komputerów, wycofanie się firmy z możliwości odkupowania starych telefonów (lepiej złomować wiadomo), wycofanie się firmy z możliwości kupowania mebli przez pracowników, brak zgody na prace zdalne bo tak, praca podczas remontu przy burzonych ścianach w pomieszczeniach obok. Jest moc. A zapewne to nie koniec :)

?
@ukraińska firma

A to była rozmowa w firmie, czy przez agencję pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o MIKOMAX - Łódź

• Jak się pracuje w MIKOMAX?

Zobacz opinie na temat firmy MIKOMAX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIKOMAX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 9 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MIKOMAX
1.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Dostawcza 4
  • NIP: 7282725538 KRS: 0000332071