Opinie o Capgemini w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Capgemini. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Capgemini o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Kraków

Czy nazwa stanowiska, która pojawią się w mailu przed drugim etapem rekrutacji jest faktycznym stanowiskiem na którym będzie się później pracować? Słyszałam, że cap rekrutuje mniej więcej globalnie i przydzielają do projektów według potrzeby ale zastanawia mnie czy warto kierować się nazwą, która się właśnie pojawiła (Problem Resolution PA2 a rekrutowałam się na Finance and Accounting Process Junior Specialist)?

Z opisu wskazuje, że to stanowisko bardziej w pionie wsparcia technicznego niż w business unit. Nie mają globalnej rekrutacji więc lepiej szybko ustal, ponieważ dostaniesz słuchawki, lapka i będziesz telefony odbierać. Jest straszny bajzel w rekrutacji nie od dziś.

Kwiatek

Czy rozpoczęłaś już prace na tym stanowisku. Dostałam podobną ofertę. Czy to jest typowa słuchawka? Dużo rozmawia się z klientem?

Morze

Czy na stanowisku Problem Resolution PA2 jest częsty kontakt z klientem pod postacią wykonywania lub odbierania telefonów, jest to tzw. słuchawka? Nie mogę znaleźć dokładnych informacji o tym stanowisku. Nie chciałbym trafić na typową "słuchawkę".

Invoice

Aplikowałam na Młodszego specjalistę ds. Finansowo księgowych. Rozmowę miałam na rolę Invoice Processing PA2. Czy na tym stanowisku ma się często kontakt z klientem telefoniczny? Pani Managerka na rozmowie mówiła ogolnikami że są różne projekty a część z nich ma linie telefoniczną w postaci 1st line support i że dopiero po zatrudnieniu będzie wiadomo do jakiego projektu trafię... Jak to wygląda w praktyce i czego mogę się spodziewać? Czy te projekty z linią telefoniczną to takie call center? Szczerze mówiąc, praca na Helpdesku na słuchawce to ostatnia rzecz, którą chciałabym robić. Na rozmowie też o tym wspomniałam, ale pewnie nikt tam nie weźmie tego pod uwagę

??
@Invoice

Ktoś pracuje może i wie jak to wygląda? Ciekawe pytanie bo szczerze większość firm które znam do 1st line support/service desk ma rzeczywiście osobne osoby jak wyżej ktoś napisał, bo nie każdy się odnajdzie w takiej roli (nawet jeśli to helpdesk pod AP a nie typowy IT 24/7)

Robol
@Invoice

Jestem pracownikiem z kilku miesięcznym stażem. Przyszedłem tu na zielono, zaraz po studiach. Tak, na tym stanowisku jest częsty kontakt telefoniczny z klientem (przynajmniej w moim proj). Tak, to wygląda jak call center, ale z ubezpieczeniami. Nikt nie weźmie tego pod uwagę, że nie czujesz się komfortowo z tym obowiązkiem (komentarze wyżej są prawdziwe, tu TL i innych kierowników nie interesuje twój punkt widzenia, sam oceń jak się z tym czujesz). W moim przypadku proces wdrożenia trwał 3 tygodnie, po czym zostały mi przydzielone wszystkie obowiązki, w tym rozmowy na linii. Po kilkunastu dniach Nie miałem i nie mam do tego predyspozycji psychicznych, więc prosiłem o zmianę zakresu obowiązków / przeniesienie na inny projekt. Ile się musiałem nasłuchać i wyczekać. Jeśli nie jesteś pewny co do linii, uwierz mi, daruj sobie, bo mi to że się języka na studiach nauczyłem całkiem dobrze nie wyręcza innych cech jakie trzeba posiadać. Pozdrawiam

Some1

Witam mam pytanie Nie mam jakos doseiadczenia w finansach ale chcialbym sprobowac swoich sil w temacie finansow. Moj Angielski takie mocne B2 Pytanie: Czy osoba bez doseiadczdnia w finansach ma szanse sie dostac? Czy łatwo sie utrzymac czy zwalniaja? Nie chcialbym wpasc na 2 miesiace i szukac znowu pracy(teraz mam prace w innej firmie) zalezaloby mi na zdobyciu doseiadczdnia tak z 1 rok

Some1

Co masz na mysli mowiac "znajomosci" ? Przez polecenie kogos z firmy zatrudniaja a bez polecenia gorzej? I jak wyglada sama praca? Jest to cos w miare do nauczenia sie bez stresu czy jakis ogrom trudno przyswajalnej wiedzy?

Lilu
@Some1

Ja zostałam zatrudniona bez polecenia. Język angielski na poziomie B2 spokojnie wystarczy. Wdrożenie pracownika trwa 2-3 miesiące zanim zaczniesz samodzielnie pracować.

Robol
@Lilu

Fajnie, ja tez jestem finance specialist, ale u mnie wdrożenie trwało 3 tygodnie i dostałem już wszystkie obowiązki stanowiska włącznie z telefonami od klientów. Jeśli jeszcze ktoś tu aplikuje świeżo po studiach jak ja to robiłem, niech się przygotuje, że może dostać obuchem.

Tak samo jak niżej, rozmowa telefoniczna wstępna ok, potem spotkanie umówione i nikt się nie pojawił, brak info o tym, nie ma z kim się skontaktować zapytać o co chodzi, marnowanie czasu ludzi. nie polecam jeśli komuś faktycznie zależy normalnie na pracy.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Gazda

Podaje przykład. Jako specjalista, po pierwszym awansie moja pensja w Capie wynosiła 4600 brutto plus jakieś marne premie kwartalne. Poszedłem na identyczne stanowisko do innego korpo i dostałem 7800 brutto samej podstawy od strzała plus premie kwartalne i roczne z czego roczna to nie parę stówek tylko normalna 13 wypłata. Do tego teraz to całe świrowanie z biurem, zmuszanie ludzi do chodzenia min. 2 x w tygodniu, program który kontroluje Twoja aktywność, jak w jakimś przedszkolu. Atmosfera u mnie w teamie poza paroma czarnymi owcami była nawet spoko, trafił mi się fajny team leader, tutaj złego słowa nie powiem. Niestety, z tak niskimi stawkami twierdzę że Capgemini żeruje na osobach które się zasiedziały, boją się zmian lub są po prostu leniwe, wiedząc że i tak nie odejdą, co ciężko mi zrozumieć. Właśnie tacy ludzie tam zostają. Natomiast osoby takie jak ja, które szanują swój czas i nie pracują żeby pracować tylko żeby zarobić, dobrze wiedzą jakie są stawki na rynku i przy pierwszej możliwej okazji uciekają.

Kandydatka
@Gazda

Czy mam rozumieć że byłeś specjalista w dziedzinie finansów czy inna branża? Poradzisz czy warto aplikować na stanowisko finance and accounting process specialist znajomością angielskiego? Mam poziom B1, znam SAP. Jakiej stawki mogę się spodziewać ? Jakie benefity? Są dodatki językowe ? Premie świąteczne?

@Kandydatka

Tak, byłem dokładnie na takim stanowisku. Tak jak wyżej wspomniałem, więcej niż 4700 brutto nie dostaniesz. Są premie kwartalne dla wybranych rzędu 200-400 brutto. Nie pamiętam czy na święta był jakiś dodatek, jeśli był to niewielki. Jeśli masz doświadczenie to próbuj gdzie indziej, nawet na juniorze dostaniesz więcej niż tutaj na specjaliście.

Pilna
@Gazda

Cześć. Podpowiedz na jakie korpo zmienić. Tobie się to udało.

@Pilna

Na jakiekolwiek, wysyłaj CV gdzie się da, w Krakowie jest mnóstwo korpo i żądaj minimum 7500 brutto jeśli aplikujesz na zwykłego specjalistę, takie są teraz stawki. Trzeba mieć klapki na oczach żeby mając juz jakieś doświadczenie i umiejętności siedzieć w Capie.

Rita
@Gazda

Możesz określić czy wystarczy pół roku czy ponad rok doświadczenia czy dłużej? Jakie umiejętności będą przydatne oprócz Excel, znajomości Angielskiego na B2? Stawka o której wspominasz dotyczy mężczyzny, ponieważ kobiety mają inne widełki finansowe z wiadomych przyczyn.

@Rita

Nie ma reguły, ja akurat miałam 2 lata w Capie kiedy zmieniałam korpo. Co do umiejętności to najcenniejsze jest doświadczenie czyli zazwyczaj pytają się co robiłaś i jak. Czasami pytają też z teorii więc warto przypomnieć sobie jakieś definicje. Co do widełek, nie zgodzę się. W dzisiejszych czasach w tej branży ani razu nie spotkałam się żeby kobiety zarabiały mniej niż mężczyźni i żeby to była jakaś regula. To ile ostatecznie dostaniesz zależy głównie od tego ile wynegocjujesz na początku i jaki poziom sobą reprezentujesz a nie od płci. Generalnie na rynku obecnie jest bardzo duży niedobór pracowników i korpo zabijają się o ludzi, więc wszyscy mają daleko gdzies czy kobieta czy mężczyzna, aby ktoś przyszedł do pracy i był w miarę normalny. Tutaj powtórze znowu jak mantrę: trzeba mieć klapki na oczach żeby tego nie widzieć i pozostawać w Capie za tak marne pieniądze. Jeszcze byłam w stanie zrozumieć osoby które gdzieś tam pracowały z domu ze wsi 100% zdalnie ale teraz kiedy ty musisz nagle przyjść 2x w tyg do biura to jest to całkowicie nieopłacalne.

Karol

Aplikowalem na stanowisko Senior Accountant z j. niemieckim. Dopiero po miesiacu zadzwonil do mnie dzial rekrutacji. Rozmowa byla mila i na wysokim poziomie. W dalszym etapie rozmowa z managerem p. Monika.S. Zupełny dramat. Nie odpowiedziala konstruktywnie na zadne z moich książkowych pytan, na temat wdrazania nowych pracownikow, wartosci firmy, itp. Brak podstawowych kompetencji, nieuprzejma, nieprzygotowana. Zniweczyla prace swojej porzedniczki. To daje pojęcie o funkcjonowaniu firmy i projektu z ktorego pracownicy odchodza, bo cisnienie jest nie do zniesienia. Ci ktorzy byli zatrudnieni w czasie pandemii maja przychodzic do biura 2 razy w tygodniu chociaz mieszkaja daleko. Nie ma prawdziwych trenerow. Doswiadczony pracownik szkoli newjoinerow i musi normalnie wykonywac wszystkie inne obowiazki.

Calundi

Cześć, Zastanawiam się nad aplikacja na stanowisko Senior HR Business Partner. Jakie są widełki na to stanowisko? Jak wyglada praca w HR?

swobodny_kalafior_sebastian

na rozmowie o prace ustalone ze praca calkowicie zdalna w 100% pozniej okazuje sie zupelnei cos innego. Firma nagle pracuje w modelu hybrydowym i oczekuje aby z Gdanska jezdzic do Katowic badz Krakowa to jakas kpina!

Tomasz
@swobodny_kalafior_sebastian

Czy firma oplaca dojazdy do firmy oraz zakwaterowanie ?

Yo

No i ruszyły zwolnienia :D

Nicole

Drogie Capgemini, jak to jest, że Unia Europejska wspiera rodziców małych dzieci, nawet Polska wprowadza w kodeksie pracy odpowiednie zmiany pozwalające rodzicom dzieci do lat 4 na pracę zdalna a Capgemini stwierdza ze NIE? Jak to się ma do wellbeingu tak intensywnie przez Was promowanego? A no tak, że teraz stoję w korku zamiast być z synem.

@Nicole

Cześć! Nasz Regulamin Pracy Zdalnej jest w pełni zgodny z obowiązującym przepisami prawa pracy i jest uzupełnieniem Polityki Pracy Elastycznej. Ustawodawca, wprowadzając nowe przepisy, dał możliwość pracy zdalnej, którą my jako firma zapewniamy od wielu lat w modelu hybrydowym.

Lukasz
@Nicole

To powinno być zgłoszone do PIP, to może trochę by się wystraszyli, bo za bardzo się rozhulali obrobią z pracownikami to, co chcą.

@Zespół Komunikacji Capgemini

Od jakich wielu lat? Wiesz, co ty piszesz w ogóle? I na własne uszy słyszałam, ze nie musi się pracodawca zgadzać na prace zdalna dla osób, które spełniają wymagania. To chyba coś tu jest grubo nie tak, prawda??

Krzysiek

Żenujące zarobki na stanowiskach z językami obcymi księgowość i obsługa klienta.

Paula
@Krzysiek

Mógłbyś dać znać, jak niskie są te zarobki?

123abc123

Czy jest możliwość pracować 100% zdalnie na stanowisku Junior Accountant?

@123abc123

Cześć, w Capgemini pracujemy w modelu hybrydowym. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: https://www.capgemini.com/pl-pl/kariera/zycie-w-capgemini/praca-hybrydowa/ lub podczas rozmowy z osobami z zespołu rekrutacji.

praca z biura

Wiem, że Capgemini ma tryb pracy hybrydowy. Ostatnio zmienili biuro w Krakowie i z tego co słyszałem, to jest mniej miejsc niż w poprzednim. Czy jest możliwość pracy w 100% z BIURA? Akurat w domu mam dość kiepskie warunki do pracy i nie ukrywam, że wolałbym pracować tylko z biura, ale nie wiem czy jest taka opcja w ogóle

@praca z biura

Wg aktualnego regulaminu pracy hybrydowej ma być co najmniej 30% pracy z biura, ale myślę, że nie będą robić problemów, żebyś przyjeżdżał częściej XD

Lilu
@praca z biura

Można pracować 100% z biura

hejka

Hej, czy możecie powiedziec, na jakie zarobki można liczyć na stanowisku customer service bez doświadczenia z j. hiszpańskim? Jak wygląda praca, zakres obowiązków itd.? dzięki

Zenobia

3200 netto

hejka
@Zenobia

dzięki! a jak oni podchodzą do negocjacji? da się wyciągnąć parę stówek więcej, czy 3,2k netto albo nic, bo maja "100 kandydatów na twoje miejsce"? jestem nowa w swiecie korpo, także przyjmę każdą poradę

Mauritius
@hejka

Co to za bzdury @Zenobia? Nie wiem to się wypowiem? Zz dwoma językami jest więcej niż 3200, więc hiszpański i angielski, który jest podstawą to na pewno wyższa wypłata..

X
@hejka

W jakimkolwiek innym korpo dostaniesz więcej na start niż w capie. Przecież to stawka głodowa...

pytanie

Czy coś sie zmienilo w Kapciu i daja na start umowe na czas okreslony a nie nieokreslony? BSv i entry-level stanowiska

Umea

Pierwsza umowa na czas nieokreślony.

coo
@Umea

No to bardzo ciekawe, bo dostałam ofertę z umową na czas określony... Finance and Accounting Process Junior Specialist. Nie wiem co przez to rozumieć. Nie wypadłam najlepiej na rozmowie i nie są mnie pewni czy o co tu chodzi

Umea
@coo

Może zależy od projektu , do którego trafiłeś. U mnie otrzymałam od razu umowe na czas nieokreślony. Chyba, ze firma zmieniła zasady. Pozdrawiam :)

@Umea

Przez ostatnie kilka lat umowy, przynajmniej w moim projekcie, były dawane zawsze na czas nieokreślony. Od teraz wychodzą nowe wytyczne i wszystkie mają być na czas określony.

employee
@pytanie

rowniez potwierdzam ze od razu na nieokreslony

Czy biorą pod uwagę oczekiwania kandydata podczas rozmowy rekrutacjyjnej? Powiedziałam że wolę bardziej back office i nie chciałabym odbierać telefonów - pani powiedziała że mają różne projekty ale dopisze moje oczekiwania. No i teraz nie wiem czy uwzględnią to przy przydziale do projektu czy raczej zrobią co im się podoba i tak :( Mam małą fobię wiec jest to dla mnie istotne...

Zespół Komunikacji Capgemini

Cześć, staramy się zawsze brać pod uwagę preferencje kandydata, a także informować o tym, że projekty są zróżnicowane. Podczas kolejnej rozmowy zachęcam, by dopytać o szczegóły roli. Pozdrawiam

Hej :) mam pytanko, jak mniej więcej zmienia się wynagrodzenie przy awansie z gradu A4 na B1? Czy jest to duża różnica?

ABC

Młodszy księgowy R2R. Na ile można liczyć? 5k brutto jest osiągalne? Jak w rzeczywistości wygląda praca?

?

Jeśli na rozmowie managerka powiedziała, że feedback będzie do 5 dni roboczych a już tyle właśnie minęło i cisza to znaczy, że są na nie? Czy jednak istnieje szansa, że jakieś opóźnienie mogło wystąpić i się jeszcze odezwą?

@?

To się pomyliła, na odpowiedź są dwa tygodnie. Chociaż nie wiem, czy hr-y nie mają z tym obsuwy.

?

Jaką może być przyczyna otrzymania umowy na czas określony a nie nieokreślony? Wszyscy, których znam mówią że dostaje się od razu na nieokreślony. Kwestia tego jak ciężki jest projekt czy o co tu chodzi? Kraków, początkowe stanowisko księgowe w Business Services

@?

Przyszły nowe wytyczne dla rekrutacji, teraz wszystko ma być na czas określony.

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Kraków

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 149, z czego 20 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 45 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini