Opinie o Schulstad w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Schulstad. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Schulstad o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schulstad w Poznań

Młody pracuś Nowy wpis

I to już jest koniec, niema już nic będziecie wolni. Powodzenia na nowej drodze życia. To tak musiało się skończyć zakład był fatalnie zarządzany i tyle w temacie. Załoga miała potencjał tylko trzeba było lepiej pokierować i docenić. Ale nie martwcie się tego kwiatu jest pół światu. Wszystkiego dobrego. Młody pracuś

Jaka jest kultura pracy w Schulstad? Obowiązuje typowy dress code?

Jerzy S Nowy wpis

Mobbing i bardzo nie rynkowa kasa

Firma w Poznaniu podobno pomału kończy działalność i przenosi się do Nowej Soli.

Ed Nowy wpis
@Kasia

Przenosi ? Likwidacja Poznania i tyle , nikt niczego nie przenosi

Bom Nowy wpis
@Kasia

Podobno koniec ale w całej Polsce.

Pracown

Niestety produkcja będzie produkować maksymalnie do 31 maja 2020 i to koniec Poznania

Jan
@Pracown

Możesz napisać, co wtedy stanie się z pracownikami? Dostaną odprawy, czy będą przeniesieni do innego oddziału firmy. Dodaj proszę więcej szczegółów.

Pracownik Schulstad
@Jan

Pracownicy dostaną zwykłą odprawę i tyle. Nieważne, że tyrałeś dla nich 20 lat. (usunięte przez administratora)

Brałeś udział w rekrutacji do Schulstad. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
poprzednik

Kaizeny, audyty, zmienianie rękawiczek co pół h, bo "przychodzi laborantka i sprawdza", a chleb z podłogi się podnosi... Najlepiej pracować, sprzątać, wywozić, dźwigać przez 8h i jeszcze podkręcić maszynę, bo przecież za wolno jedzie.... aha! no i jeszcze na nadgodzinach zostać, bo na następnej zmianie ludzi brakuje... Braki z przodu wypuścić i iśc do domu, nikomu nie mówiąc... niech pakowalnia ma co robić, w końcu zawsze tam odpoczywają. Pakować, nie pakować? Nie wiadomo, najlepiej przeglądac każdą bułkę albo przepakowywac później wszystkie palety. W końcu nie można się nudzić, mozna przecież przeglądać rozmrożone już bułki i te dobre znów zamrozić, w końcu nikt chyba nigdy nie umarł od podwójnego(!) zamrażania. Pozorna dbałość o jakość chleba, przy czym o jakości pracy się zapomina. Sprzątanie samemu maszyny od fitnesu to jest pikuś przy szorowaniu przez całe dni brudnych częsci, gdy zbliża się audyt, bo chyba tylko wtedy się wszystkim przypomina, że trzeba np.umyć ściany. Na magazynie nie zapominajmy składać kartonów na stojąco, bo jak sam dyrektor ujął "nie widziałem, żeby ktokolwiek dobrze pracował na siedząco".... nie wspomnę, ze dyrektor też cały dzień siedzi. Zimą zimno, zwłaszcza w ciuchach, które odstają, bo nie ma dopasowanych rozmiarów, latem z kolei--> człowiek poci się w nieoddychających materiałach zanim jeszcze zacznie pakować tosty... Bałagan, brak konkretnych decyzji, o obgadywaniu i rzucaniu przekleństwami na pakowalni w stosunku do innych nie wspominając... az się nie chce pracować i to właśnie przez ludzi. To krótki opis o tej firmie, zawierając w tym niesolidną agencję; kierowników zmian (oprócz Pana M. i Ł. z jednej zmiany), którzy nie mają pojęcia o wykonywanej pracy i dyrektora na czele, który wchodząc na jadalnię nie mówi ani "dzień dobry" ani "smacznego".

Melodramat
@poprzednik

Haha podobny cyrk w Nowej Soli

Krystian

Czy ktoś wie jak wyglada proces rekrutacji w tej firmie?

Młody pracuś

Firma zatrudnia na umowę o pracę lub korzysta z agencji pośrednictwa pracy. Młody

@Młody pracuś

Chciałabym jeszcze doprecyzować kwestię zatrudnienia. Czy jest możliwość, aby przejść z agencji na zatrudnienie bezpośrednio przez Schulstad? Wiele osób docenia stabilność, jaką daje umowa o pracę i zanim wyślą gdzieś CV, pragną zdobyć rozeznanie, jakie będą miały szanse na to, by pozostać tam na czas nieokreślony.

Młody pracuś

Praca w tej formie jest wyczerpująca ze względu na warunki czyli hałas, wysoka temperatura, presja czasu i część pracowników która jest leniwa i toksyczna. Dyrektorzy są głusi na argumenty dotyczące tematów awansu i podwyżki wynagrodzenia . Pracodawca woli płacić pracownikom hr i Ukraińcom a własnym pracownikom groszki mówiąc że taki mają budżet . Pracownicy uciekają w trybie expresowym i to oni zamkną ta firmę a nie właściciel. Szkoda firmy bo ma potencjał ale jest źle zarządzana, duża część pracowników jest oddana pracy, ale oni za chwilę znikną. Dziękuję za uwagę Młody ps. Pan Mariusz. J jest super gość

@Młody pracuś

Dziękuję za podzielenie się z nami opinią o pracy w Schulstad. Niemniej jednak, proszę Cię byś w swoich kolejnych wpisach, nie podawał imion osób zatrudnionych w firmie. Jest to zakazane przez regulamin ze względu na ochronę tożsamości. Mam jeszcze pytanie, firma podpisuje z pracownikami umowę o pracę, czy jest proponowana jakaś inna forma?

Przepraszam za literówki. Młody

Iza

@Aaa @ABC @M.Jankowiak @anonymous @Gwiazdka w związku z ochroną danych osobowych, na forum panuje zakaz podawania imion, nazwisk, inicjałów i jakichkolwiek danych wskazujących na konkretnego pracownika firmy. Wpisy niezgodne z regulaminem mogą być usunięte przez administratora. Wszelkie szczegóły znajdziecie w regulaminie: https://www.gowork.pl/regulamin Dodatkowo @M.Jankowiak proszę Cię o nieużywanie wulgaryzmów.

M.Jankowiak

Nie piszę o pani (usunięte przez administratora) bo to nie moja zmiana. Napisałem o pani (usunięte przez administratora). Jeżeli masz odwagę to podaj swoje imię i nazwisko. Porozmawiamy wtedy inaczej, przedstawimy swoje argumenty za i przeciw.Teraz jesteście anonimowi i bardzo łatwo z tej sytuacji jest kogoś obrażać. Wychodzi na to,że chyba nie dostaaś się do tej (usunięte przez administratora)". Niech każdy patrzy na siebie to będzie dobrze.Pozdrawiam (usunięte przez administratora)

Aaa

(usunięte przez administratora)Jest oddana bo tyle lat w jednej fabryce to nic innego robić nie potrafi, nawet na kase do biedronki sie nie nadaje.

aaa

Widzę i słyszę ze kończy się pewna era Schulstadu podobno w 2020 roku zamykacie ten bajzel.

@aaa

W Poznaniu z pewnością bo Fawor ma się kiepsko zaś mają jeszcze 2 fabryki w Polsce. Poza tym to fakt bajzel jest bo rządzą tam często ludzie bez wykształcenia którzy są poniewierani przez Skandynawów i nie potrafią się postawić.

@Piotr

Koniec jest nie unikniony teraz tylko wybrani parzą aby się jak najbardziej dorobić kosztem innych, ludzie już zaczęli odchodzić bo nie ma już tutaj żadnej przyszłości i to pracownicy którzy sumiennie pracowali ale nie byli za to wynagradzani. Tutaj tylko liczy się określona kasta a reszta to woły do pracy.

Iza

@Agnes to może trzeba było poinformować kierownictwo co się dzieje na produkcji nocnej. Na pewno firmie zależy też na jakości wytwarzanych produktów i liczą się z tym, żeby na każdej zmianie powstawały w tych samych warunkach i standardach. Wtedy na pewno by też Wam to ułatwiło pracę.

Iza

@Karolina tak samo jak Ty nie jestem związana z firmą Schulstad. Jestem moderatorem forum, dlatego udzielam się na wątku. To jest moje zadanie, a Ty, skoro nie jesteś związana z firmą to, co robisz na tym wątku? Jakie jest Twoje zadanie? Szukasz pracy i dlatego czytasz opinie o tej firmie?

Iza

@Iza to dziwne, że wszyscy pracownicy firmy Schulstad podporządkowują się tak naprawdę osobie na najniższym stanowisku w firmie. Czy ta sprzątaczka zgłasza swoje intrygi szefowi firmy? Ma ona możliwość rozmowy z nim? Bo zazwyczaj tak niskie stanowiska nie mają bezpośredniego kontaktu z szefem wszystkich. Możesz powiedzieć jak to wygląda w tej firmie?

@Iza

jestem osobą nie związaną z tą firmą ale czytając opinie dochodzę do wniosku że najbardziej aktywna jest osoba o niku "Iza", która próbuje podważyć negatywne opinie. Czy Iza to pracownik firmy mający za zadanie wybielenie sytuacji?

Iza

wszystkie opinie dotyczą produkcji ale poza halą produkcyjną nie wygląda nic lepiej. Tu prym wiedzie pani sprzątająca, która ze swojego stałego miejsca tzn. palarni (tam można ją zawsze znaleźć) knuje intrygi przeciwko innym pracownikom za zgodą i aprobatą niektórych pracowników biurowych. To ona wybiera komu można pozwolić spokojnie pracować a kogo należy gnębić. Pierwszy raz spotkałam się z firmą gdzie pracownicy administracyjni szybciutko robią kawę pani sprzątającej chyba w obawie o to aby jej intrygi nie zostały skierowane przeciwko nim.

Iza

@Jadwiga a zgłaszałaś gdzieś takie sytuacje? Atmosfera w pracy jest ważna, więc wypadałoby o nią zadbać. Może jak porozmawiacie o tym z kimś zarządzającym firmą Schulstad będą jakieś zmiany?

Jadwiga

zgadzam się, nie wiem skąd te babska się tam biorą. W zakładzie niby funkcjonuje "Solidarność" ale tam dba się tylko o interesy koleżanek pozostałych pracowników się najnormalniej niszczy

Iza

Widzę, że firma (usunięte przez administratora) przygotowuje nową stronę internetową. Dajcie znać jak już będzie. Czy to oznacza również jakieś zmiany w firmie?

Iza

@poprzednik zgłaszałeś gdzieś to, że w firmie Schulstad są takie standardy? Może warto to zgłosić gdzieś? Ktoś miał podobne doświadczenia? Przydadzą się te informacje szukającym pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Schulstad - Poznań

Schulstad