Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o

Pytanie Nowy wpis

Czy firma Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Nowy wpis

Pracodawca

@Pytanie

Tak, firma finansuje w całości szkolenia dla pracowników. Firma pokrywa również podnoszenie kwalifikacji dotyczące obsługi wózków widłowych i egzaminów UDT.

Facet45

Byłem niedawno na rozmowie o pracę. Rozmowa bardzo miła i merytoryczna. Właściwie na wstępie sprawdzono moje umiejętności prowadzenia wózka widłowego, co uważam za bardzo właściwe. Magazyn czysty, dobrze oświetlony i co ważne ogrzewany, urządzenia w dobrym stanie technicznym. Kierownik magazynu (zmiany) oraz Pan od utrzymania ruchu bardzo sympatyczni. I na tym koniec bajki a szkoda. Jak usłyszałem stawkę za godzinę, to najpierw pomyślałem, że to w Euro ale przecież jesteśmy w Polsce!!! Szkoda bo to bardzo fajne miejsce do pracy. Apel do niemieckiego pracodawcy- w Polsce jedzenie kosztuje tyle samo co w Niemczech. Za chwilę nie będzie tam ludzi do pracy bo Ci, którzy jeszcze pracują przejdą na emerytury. Podnieście stawki a będzie dobrze.

Pracownik Nowy wpis
@Facet45

Ogrzewanie? Wnioskujesz to po halasujacych dmuchawach? Zatrudnij sie, przepracuj zime, wtedy sie wypowiedz na temat ogrzewania jak sople z nosa beda Ci zwisac do kolan.

Nowy wpis

Pracodawca

@Pracownik

Szanowny Pracowniku prosimy o kontakt pod e-mail schrader@schrader.pl lub bezpośrednio z kierownikiem magazynu w celu uszczegółowienia problemu. Będziemy starali się zaradzić temu zdarzeniu.

Czy jest możliwość pracy w Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o na część etatu?

WD40

Ludzie się zwalniają i bardzo dobrze. Chyba nie myśleliście, że podwyżki, które nawet nie pokrywają inflacji, zadowolą kogokolwiek?

Operator czarnej gajgi
 Problem
@WD40

Mam propozycję aby firma SILVAN wykupiła magazn Schredera wraz z obsługa aby ludzie mogli godnie żyć. A całemu zarządowi proponuje szkolenie w Silvanie jak zarządzać magazynem i ludźmi aby nie być stale pod kreską, a nasze podwyżki nie będą zależeć od podwyżki prądu. My przy swieczkach nie siedzimy nas takie podwyżki też dotyczą.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o szukała nowego pracownika na stanowisko SPRZĄTACZKA . Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
On85
Kandydat

Byłem dzisiaj na rozmowie 18 brutto magazynier operator wózka widłowego wysokiego składu. Ludzie oderwani od rzeczywistości a baba która prowadziła ze mną, rozmowę wielce zdziwiona że nie chce tej pracy. Dla mnie jest to proste zwykli (usunięte przez administratora)

Głupota Piechotą chodzi
Klient

Halo, A pracownicy Schradera jaką mają opinię na temat zwolnienia najlepszego z kierowników zmianowych? Dla kolegi pytam.

Hans Schrader
@Głupota Piechotą chodzi

To nie był najlepszy kierownik zmianowy

Payoff

Przydała by się podwyżka inflacyjna na aktualny rok. Zarabiając tyle co w poprzednim roku nie zarabiamy tyle samo tylko mniej ponieważ jesteśmy wstanie zakupić mniejszą ilość dóbr niż w ówczesnym roku. Inflacja na żywności jest największa od kilku lat, płaca minimalna podskoczyła o 2 zł brutto na godzinę, każda osoba odrobinie świadoma ekonomicznie zdaje sobie sprawę, że wzrost minimalnej krajowej napędza inflacje. Liczę na merytoryczną odpowiedz, Pozdrawiam

Vyjc
@Payoff

Dej se spokoj. Ta nigdy nie zarobisz. Niemiec tylko szuka ludzi do taniej sily roboczej. Robilem tam 8 lat. Nawet podobno ucial ta marna kwartalke z powodu covida. Tragedia

ryba

firma nie do polecenia wszyscy chronią swoją (usunięte przez administratora) zwłaszcza biurowi , nic nie jest robione dla pracownika (usunięte przez administratora)

Inny
Klient
@ryba

Tak było i będzie pracownik jest nikim

Jami

Jak coś to robota za najniższa krajowa prawie. Nic dziwnego operator wózka to nie jest jakiś wykwalifikowany zawód- nie polecam. No chyba ze 2600 netto cię zadowala

Wiecie czy Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

złota widła
@Pytanie

Firma udostępnia bezpłatnie skaner z pistoletem zawierającym dwa lasery oraz długopis koloru niebieskiego. Zdalnie pracujemy na tradycyjnym papierze ksero 80g/ m2.

@Pytanie

Laptop telefon??? Haha proszę cię żart dekady .(usunięte przez administratora)

Czekajacy na podwyzke

Pismo o podwyzke zlozone w grudniu. W odpowiedzi "do tematu podwyzek wrocimy w kwietniu" Mamy prawie pazdziernik i zgadnijcie co. Temat podwyzek ucichl :)

Operator
@Czekajacy na podwyzke

Bądź wiarygodny, wszyscy wiedzą, że ostatnia podwyżka była w marcu, przynajmniej ja dostałem. Jeżeli ty nie dostałeś to znaczy, że nie zasłużyłeś.

Niedziela
@Operator

Barani lbie jakbys byl doinformowany to bys wiedzial, ze tamta "zetka" to nie byla odpowiedz na nasze pismo tylko stawka zostala podniesiona bo byla potrzeba zatrudnic nowych pracownikow. A nowych pracownikow widac nie bylo

Beata
@Niedziela

Wiesz, wyzywanie innych na forum publicznym jest bardzo słabe. Dobrze by było, gdybyś więcej tego nie robił. Szukam tu właśnie informacji o pracy w Schrader Internationale Logistic i nie ukrywam, że liczę na Twoją pomoc. Powiedz mi, czy firma zatrudnia na okres próbny, czy może od razu można liczyć na stabilność pracy?

Zaniepokojony

Ciekawi mnie aktualny poziom rekrutacji a dokładnie jego brak, masz problemy z alkoholem, jesteś chory psychicznie lub ledwo co mówisz po Polsku zapraszamy?

jaajuu
@Zaniepokojony

Zaniepokojony jak chcesz zabłysnąć to obsyp się brokatem, w Schraderze pracują sami najlepsi, pozdrawiam załogę.

adams

czesc mam pyt.ile netto zarabia magazynier-operator wózka? praca ilu zmianowa?

Cud

Wszyscy narzekają a do pracy grzecznie przychodzą

Janusz Kołdyka -dyrektor

Kiedyś postanowiłem, że nie będę brał udziału w tych rynsztokowych dyskusjach i nie będę reagował na pomówienia, które zostawiam sobie na drogę sądową z pożytkiem dla potrzebujących. Teraz jednak, raz jeden jedyny, zrobię wyjątek i ponieważ ten wpis nie zaliczam do tych rynsztokowych zajmę stanowisko. Zajmę stanowisko bo nie zgadzam się z autorem a także choćby dla tych którzy są z „zewnątrz” a są potencjalnymi naszymi pracownikami. Na początku muszę także napisać, podobnie jak „anonymous”, że „praca na jedną zmianę jest więcej niż „ok” (…) a praca na dwie zmiany to też nic nienaturalnego”. Sam też uważam, że noc jest od spania i od innych przyjemniejszych zajęć, powiedziałem to całkiem wyraźnie. Jesteśmy jednak firmą usługową w stosunku do naszych klientów, musimy zapewnić obsługę w ruchu ciągłym. Podobne stanowisko, dzięki Bogu, mają lekarze, pielęgniarki, salowe, kierowcy autobusów, policjanci, strażacy, hutnicy i cała masa innych. Nie uważają się za zniewolonych a ich egzystencja nie traci sensu. Każdy wie doskonale, że zaległości można likwidować tylko zwiększonym wysiłkiem. Zaproponowałem grafik pracy w nadgodzinach aby pracownicy nie byli zaskakiwani na ostatnią chwilę koniecznością pracy dodatkowej. Mówiłem wyraźnie, że ten okres ograniczamy do 1 tygodnia dla rozładowania zaległości. Logicznym jest, że jeżeli znaczna część załogi jest na zwolnieniu lekarskim to praca przewidziana dla nich musi zostać wykonana przez innych. Także w czasie dodatkowym. Nie możemy spowodować wstrzymania produkcji u klienta z powodu naszych opóźnień. To chyba jest jasne dla każdego kto trochę myśli logicznie. Nikt nie zaprzeczy, że były propozycje wprowadzenia innych systemów pracy po to aby nie trzeba było pracować cyt. „po barbarzyńsku”. Efekt rozmów był taki: „to niech już zostanie tak jak jest”. Nie będę polemizował ze stwierdzeniem „ZMUSZANIE DO NIEWOLNICZEJ PRACY i OGROMNA GŁUPOTA” oraz z „objawami DYKTATURY”. Odsyłam do definicji tych pojęć i do historii. Dla rozjaśnienia horyzontów myślowych polecam zapoznanie się z pojęciem „dzień wolności podatkowej”. Podam w skrócie, że w roku 2017 przypadał on na dzień 9 czerwca 2017. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że każda złotówka zarobiona od 1 stycznia do 8 czerwca była oddawana do państwa w formie różnych danin i podatków. Dopiero od tego dnia zarabiamy dla siebie i naszych rodzin. To dopiero jest „BARBARZYŃSTWO”. Daje to niewątpliwie do myślenia. Może warto pretensje skierować w inną stronę? Obecna sytuacja w kraju rozbudza nieuzasadnione aspiracje w „braniu” i „rozdawaniu”. Tak może robić tylko ktoś, kto nie odpowiada za kasę firmy ( Państwo to też jest wielka firma). Jak kiedyś zabraknie pieniędzy w kasie lub nastąpi dekoniunktura to zawsze można podnieść podatki. Pozwólcie w tym miejscu na cytat z Margaret Thatcher. Ta mądra kobieta powiedziała kiedyś: „Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne. Socialist governments traditionally do make a financial mess. They always run out of other people’s money. It’s quite a characteristic of them.” Ktoś kto jest odpowiedzialny może dzielić tylko to co wypracuje. Tak też jest w naszych budżetach domowych ale także i w każdej firmie, również naszej firmie. Nie jest sztuką wydawać więcej niż się zarabia i doprowadzić do plajty. Nie zatrudniamy nikogo z wyrokiem i nakazem sądowym. Każdy ma prawo sam decydować, wbrew temu co twierdzi anonymous nie ma niewolnictwa. Może w sposób wolny zmienić pracę. Kodeks pracy daje każdemu taką możliwość. Są stosowne okresy wypowiedzeń zawartych umów. Trzeba tylko pamiętać i mieć na uwadze, że „wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma”. To stare porzekadło ma sens. Docierają do nas głosy, że ci co odeszli teraz trochę żałują a nawet wycofują wypowiedzenia. W innych centrach logistycznych pracuje się również w nadgodzinach, w soboty i niedziele, ale często zamiast wypłacać pieniądze za poświęcony czas udziela się dnia wolnego w tygodniu. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje jednak zamknięcie firmy na weekend i praca na 2 zmiany nie wchodzi w rachubę. I na koniec: miejcie odwagę nie pisać bzdur anonimowo a podpisać się z imienia i nazwiska, to zmusza do rzeczowości i uwalnia od rynsztokowego języka. Sztuką jest rzetelna, rzeczowa dyskusja niekoniecznie w internecie. Każdy może przyjść osobiście lub w osobie koleżeństwa z Rady Pracowniczej, omówić i ZAPROPONOWAĆ konkretne ciekawe rozwiązania możliwe do przyjęcia i wprowadzenia w życie. Będzie to idealne rozwiązanie choć już teraz wiem, że nie wszystkich się zadowoli. Pozdrawiam wszystkich

Dsyy
@Janusz Kołdyka -dyrektor

Jeśli można zapytać ponieważ chciałem aplikować do firmy jaki jest system pracy dokładnie, po ile godzin i ile dni w tygodniu, czy nadgodziny są obowiązkowe czy też nie, czy jeżeli ktoś np w tygodniu chciałby zostać kilka godzin dłużej aby sobie dorobić czy jest taka możliwość. Proszę o odpowiedź kogoś, byłbym wdzięczny.

@Dsyy

caly czas sie (usunięte przez administratora) a pieniadze marne bo dyrektor ma gdzies pracownikow taka prawda jest!!! kazdy pracownik powinien zarabiac 2.500 na reke i do tego nadgodzinki i by bylo git i kazdy zadowolony by byl

@Dsyy

nie sa nadgodziny obowiazkowe ale wtedy marna placa jest smiech na sali

Dsyy
@ryba

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

wesoły romek
@Dsyy

nie polecam tej firmy (usunięte przez administratora) a do tego pensyjka taka że na waciki nie starczy śmiech na sali i te podwyżki 1zł brutto niech dyrektor sam sobie przyjdzie robić za tą pensje i jego powiedzenie jak się nie podoba to się zwolni 100 osób za bramą jakoś nie widać bo nikt nie chce przyjść , wyzysk praconików i brak kultury ze strony dyrekcji i pokoju nr 3 pozdro

mały gnój
@Cud

tu się nie śpi (usunięte przez administratora)he he pozdro dla ziomali

Łukasz
@mały gnój

Pracujesz może obecnie w firmie Schrader Internationale Logistic? Jakiś czas temu w wątku pojawiały się informacje o tym, że wynagrodzenia za pracę nie są zbyt wysokie. Chciałbym zweryfikować, czy pod tym kątem uległo coś zmianie?

Benek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jaka atmosfera w pracy?

X
@Benek

Poczytaj opinie to się dowiesz.

Sumienie
@Benek

Dobra rada omijaj szerokim łukiem chyba, że masz ambicję garba się dorobić. Pozdrawiam

maly
@Benek

(usunięte przez administratora) kazdy patrzy ci na rece pozdro

depesz

Jeszcze co mnie wkurzyło i nie podaruje ...pożegnanie na eme Pana Romana Boraka..któremu pozegnanie należało sie jak nikomu bo gość tyle kasy zaoszczędził dla firmy 25 lat a gość placki musiał samemu(śmiech) do firmy przywieź a wiadomo że Roman auta nie miał nigdy,żal jak na to sie patrzyło z boku .Dziś Michał szedł na eme a był z nami 10 lat pożegnał go M. Piesik ...u nas w firmie to jak w plusie nowy może wiecej niż stary !!!

Terminator

Popieram

Amigos
@depesz

Slychać ze dyrekcja tej firmy nie zna podstawowych zasad KULTURY WYCHOWANIA I SZACUNKU w obec pracownikow o sory robotow ktore maja zarabiac na ich pensje i przynosic zyski firmie. Czyli nic sie niezmienilo od kiedy sie zwolnilem. ZAL. Trzymajcie sie i walczcie o godne zycie i zarobki.

CórkaBob'aMarley'a
@depesz

To już żałosne, że po tylu latach tak Romka pożegnali! !Ale można się było spodziewać. Żałosne, ale świadczy o dyrekcji. Uciekający z tamtad bo tylko życie wam ucieka, a za 30 lat potraktuja was jak Romka.Zeby mieć w szredim w miarę dobrze to trzeba donosic na współpracowników, albo mieć powiązania rodzinne. BRAWO dla tych , którzy budują swoją karierę na krzywdzie innych.Ale spoko karma wraca ten się śmieje kto się śmieje ostatni ????pozdrawiam przyjaciół, a wrogom w twarz się śmieję.

@Amigos

dyrektor nie zna szacunku ten wogule i że pracownicy też mają rodziny i też chcą godnie zarabiać , a dyrektor siedzi sobie na czterech literach i wielce zapracowany i nie ma pojęcia o pracy w magazynie

Michał
@ryba

Nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia i relacji z przełożonym? Myślałeś co mógłbyś zrobić, żeby te stosunki poprawić? Czy negocjacje warunków wynagrodzenia w celu podwyższenia pensji mogłyby przynieść skutek? Na stronie pracodawcy http://www.schrader.pl/ nie znalazłem żadnych ofert rekrutacyjnych. Czy firma na bieżąco szuka pracowników, czy raczej ma stałą kadrę?

Nikoś
@Michał

Michał jeśli jesteś osobą bezdomną, niepijącą alkoholu, nie chodzącą do kościoła, nie chodzącą do kina, teatru, nie mającą rodziny, jeśli nie masz żadnego zainteresowania (hobby) a posiadasz uprawnienia na wózki widłowe i lubisz poświęcić się bezgranicznie firmie... To ta praca jest idealna dla Ciebie. Śmiało składaj papiery.

maly
@Michał

nie polecam (usunięte przez administratora) a pensja slaba pozdro

Jakub

Mam nadzieję, że poprawiło się w firmie bo ostatnio firma ma dobre opinie!!

employee
@Jakub

Jak ma dobre opinie to już sam sobie odpowiedziałeś. Nie sprecyzowałeś komu, gdzie a może raczej na jakim stanowisku pracy się poprawiło? Czy chodzi Tobie o płacę? bonusy? system pracy? ilość przepracowanych godzin? warunki pracy? sprzęt? atmosferę...? Odpowiem Ci tak: Do ideału długa wyboista niekończąca się zawiła droga, ale... w ostatnim czasie firma zrobiła ogromne postępy aby poprawić swój wizerunek i robi wszystko aby ludziom żyło się lepiej. Pracownicy są doceniani za zaangażowanie, trud, wysiłek i poświęcenie odpowiednio finansowo jak i również w postaci bonusów. Magazyn w ostatnim czasie przeszedł transformację pod względem estetycznym jak i nowatorskim co daje poczucie dobrego komfortu. Krótko mówiąc dla tych, którzy znają realia i możliwości otaczającego nas świata jest całkiem ok. Dla tych, którzy myślą..., że im się należy będzie zawsze mało.

ryba

firma schreder nie polecam (usunięte przez administratora) i nic dodać !!! a dyrektor to....... i nic więcej złotówa tak oceniają go pracownicy , omijaj tą firmę z daleka

ryba

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ3yJKtfhiXj5i_Ffsi-fZ-TUf_ASsAK17UnG-fJjzj9bSCc2yj tacy ludzie składały cv. pozdro

Urszula

@Werto, jak rozumiem podjąłeś już ostateczną decyzję co do aplikowania do Schrader Internationale Logistic? @XxX, dziękuje za odpowiedź. Czy mógłbyś powiedzieć nam coś na temat możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje? @Broda, dziękuje za opinię na temat systemu zmianowego w firmie. Na pewno będzie ona bardzo przydatna dla użytkowników forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o - Poznań

Schrader Internationale Logistic Sp. z o.o