Opinie o Argip Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Argip Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Argip Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Argip Sp. z o.o. w Poznań

Qq

Zdecydowanie nie polecam. Firma radzi sobie bardzo dobrze, ale oszczędzają jakby ledwo działali. Kwota, o której mówi szefowa na rozmowie kwalifikacyjnej tyczy się miesiąca z 22dniami pracującymi, ponieważ obowiązuje stawka godzinowa a 30% z tego to premia uznaniowa, której można nie dostać z byle powodu. Przeraźliwie zimno, ciepła woda lub kawa do 14-ej, a pracuje się do 16-ej. Między 8 a 9 również. Zakaz korzystania z czajnika elektrycznego. Brak mikrofali i lodówki ale spokojnie w tym zimnie jedzenie się nie zepsuje. Ogólny brak kultury, krzyk, przy którym trudno się skupić nawet jeśli nie dotyczy ciebie. Gdy dobrze pracujesz zamiast podwyżki dostajesz więcej obowiązków. W kwestii plusów o dziwo dużo fajnych osób w firmie, którym życzę szybkiej zmiany pracy. Ta firma na was nie zasługuje ☺️. Czasy dawno się zmieniły natomiast szefostwo zatrzymało się w latach 90-tych. Szkoda. Metoda bata już się nie sprawdza.

Mr_NoBoDy
@Qq

Czytając tą opinię z wieloma aspektami nie mogę się zgodzić :) Zacznijmy od pieniędzy czyli od najważniejszej dla wielu kwestii, jeżeli chodzi o wynagrodzenie na 100% kwota która jest przedstawiona na rozmowie kwalifikacyjnej dotyczy miesiąca w którym jest 21 dni roboczych i jest to fakt niepodważalny. Co do premii to faktycznie jest to 30% ale już kwestia zabierania jej z byle powodu to już wielka ściema (mogę to potwierdzić jeżeli chodzi o magazyn) Premia jest zabierana tylko w ostateczności. I bardzo rzadko się zdarza, żeby była zabierana w całości. Co do waruków socjalnych można mieć jedynie zastrzeżenia co do braku lodówki, faktycznie może by się przydała ale poza tym napewno niczego pracownikowi nie zabraknie. Stołówki są czyste schludne i można komfortowo zjeść śniadanie. Według kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje 15 min na przerwę śniadaniową, można sobie wyobrazić co by się działo gdyby pracownicy przez cały dzień organizowali sobie wycieczki na stołówkę :) Dezorganizuje to całkowicie pracę. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę bo co go to obchodzi przecież dzisiaj ludziom wydaję się, że są pępkami świata. Ludzie w dzisiejszych czasach od razu chcieli by podwyżki, śmieszy mnie to najpierw warto dać coś od siebie a później wymagać od pracodawcy. Niestety z doświadczenia wiem, że jest całkowicie odwrotnie. 2 z 10 nowych pracowników na magazynie rokuje na resztę to tak naprawdę szkoda czasu i nerwów osób szkolących. Podsumowująć jeżeli jesteś sprawny fizycznie i nie masz problemu z ogranięciem komputera na poziomie podstawowym jest to praca dla Ciebie. W przeciwnym przypadku lepiej Sobie odpuść. Może warto wtedy rozwarzyć otwarcie swojej firmy. Wtedy będziecie mogli pić sobie kawki i jeść potrawy z mikrofali do woli ;) Ciekawę czy osiągniecie choćby 1% tego co Argip.

Koniu
@Mr_NoBoDy

To jest najlepsza recenzja tej firmy tutaj cytuje wypowiedź kolegi: "2 z 10 nowych pracowników na magazynie rokuje na resztę to tak naprawdę szkoda czasu i nerwów osób szkolących." Zadajmy sobie teraz pytanie skąd ta rotacja ? :) Skoro wystarczy być sprawnym fizycznie i ogarniać komputer na podstawowym poziomie :) Każdy czytający Twoją wypowiedź, który ma IQ większe niż numer buta wywnioskuje skąd bierze się ta rotacja pracowników. Jeżeli szkoda czyjegoś czasu to tych co szukają pracy...

Ktos
@Qq

Woda na herbatę w terminie elektrycznym nie byla do 14 tylko 13. Przedłużenie przerwy o 1 lub 2 min.bo w czasie przerwy kierownik lub prokurent tyłek zawraca to jest komentowane. Szkolenia w sobotę za darmo ale z plackiem drożdżowym i paluszkami. Szkolenie obowiązkowe. Krzywe patrzenie i komentowanie l4 i opieki bo ktoś musi Twoja robotę zrobić A do dziecka można zatrudnić nianię. Pensja to podstawa plus 30% premia i to jest to co się umawiasz ale w zależności od dni roboczych. Totalny zakaz palenia co dla mnie jest ok ale nie dotyczy 1 pracownicy - kumpela szefowej. Urlopy zaplanowane często są odwolowywane nawet jest tak że w przypadku pary jedna osoba ma odwołany A druga nie ma możliwości przeniesienia. Większość donosi np.o odebraniu telefonu.

Novy

Witam. Słyszałem wśród konkurencji że Argip zajął się nową działalnością jaką jest cynkowanie płatkowe elementów złacznych. Ktoś coś wie na ten temat? Gdzie oni to robią i jakie stosują do tego produkty?

@Novy

Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie oficjalnymi kanałami kontaktu z firmą. Dział handlowy z chęcią odpowie na wszelkie pytania.

Ktos
@Novy

Tak a wg.pewnego Pana ten proces to malowanie ale czego się nie robi dla decyzji środowis

GOsc

Nie polecam nikomu tego pracodawcy. Nikomu!

Beata
@GOsc

Dlaczego nie polecasz pracy w Argip Sp. z o.o.? Osoby chcące się tam zatrudnić na pewno chciałyby poznać jakieś dodatkowe informacje. Jeśli możesz, napisz coś więcej, np. o atmosferze, wymaganiach, rozmowie rekrutacyjnej, szkoleniach.

TakiGOSC
@Beata

Pani Beato zdaje się że to Pani zajmuje się procesem rekrutacji. Brawo ! Jestem pod wrażeniem Pani profesjonalizmu i zaangażowania. Uważam że nie powinna kontynuować Pani współpracy z wiadomym podmiotem ;) Mimo Pani szczerych chęci i starań nie jest Pani w stanie zrobić nic aby nie tracić wizerunkowo na tej kooperacji. Każdy posiadający choć odrobinę oleju w głowie wie jak droga jest ciągła rotacja pracowników... nawet tych szeregowych. Widać to nawet tutaj po wypowiedziach jak mniemam przedstawicieli firmy "2 na 10 jest coś wartych... na resztę szkoda czasu". Firma mentalnie jest gdzieś w roku 2000 myśląc że ludzie będą nadstawiać swoje zdrowie w zamian za minimum. Chyba sama Pani rozumie że to musi być problem wewnętrzny bo to nie jest możliwe żeby 90% nie nadawało się do pracy z powodu lenistwa, braku predyspozycji czy czegokolwiek innego.

Wolny

Nigdy nie pisałem żadnych opinii na jakikolwiek temat w internecie, gdyż uważałem to za stratę swojego czasu, ta jest pierwsza i wewnętrznie czuję taką potrzebę. Jedno słowo ciśnie mi się ma usta - kołchoz. Mentalnie osoby zarządzające zatrzymały się w tatach 90-tych jeśli chodzi o stosunek do pracownika. Z ciekawszych przykładów: zakaz używania czajnika, brak lodówki / mikrofali, ciepła woda na kawę / herbatę do 14 i też z przerwami, niesamowicie zimno w budynku, zakaz używania tel. prywatnych, badanie lekarskie dla skrajnej oczszędności trwa 5 min i polega na pytaniu "Czy coś Ci dolega?". Nie byłem świadomy, że takie miejsca mają rację bytu w XXI wieku. ALE jestem niesamowicie wdzięczny Argipowi :) Tak, wdzięczny - dzięki Wam, dzięki tej frustracji i złości, która we mnie narosła zostałem niejako "zmuszony" do wystartowania z własnym biznesem. Bez Was pewnie bym to odkładał w czasie lub w ogóle tego nie zrobił. Dziękuję Wam i pozdrawiam! :*

NN

Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK OGÓLNOBUDOWLANY
Kryspinów
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Promerol S.A.
Iza

Co nowego w Argip Sp. z o.o.? Dawno nie wypowiadaliście się w temacie - czy wszyscy są zadowoleni z pracy? Co ostatnio przyjemnego wydarzyło się w firmie?

@Iza

Przyjemnego nic

Krzysztof

Byłem na rozmowie . bardzo miły kierownik magazynu jak i pani prezes. Z przyczyn osobistych nie mogłem podjąć pracy czego żałuje. Na 1 rzut oka widać ze firma solidna i godny polecenia pracodawca. Zarobki oferowane tez na poziomie. Bardzo miłe i profesjonalne podejście do kandydata.Jak w kazdej pracy na magazynie swoje trzeba zrobić . Myśle ze jest to godny polecenia pracodawca i komuś się przyda moja opinia. Pozdrawiam

@Krzysztof

Nie żałuj. Rozmowa kwalifikacyjna ma się nijak do dalszej pracy.

Raczej odradzam pracę na magazynie, ze względu na konieczność ręcznego przerzucania bardzo ciężkich paczek ważących 30 kg. Naprawdę, szkoda zdrowia.

....

Pytanie mam jakie zarobki netto oferowane są dla nowego pracownika.

@....

Jest to kwestia indywidualna zależna od stanowiska oraz posiadanych kwalifikacji w momencie zatrudnienia.

Szkoda, że nikt nic nie pisze, miałem nadzieję na jakieś wskazówki.

@Andrzej

Andrzeju, jakich wskazówek potrzebujesz ?

Miro

Czy jest powód tej ciszy. Dobrze się pracuje?

Pracowałem tam przez prawie cztery lata i gdyby nie przeprowadzka nadal bym tam pracował. Nie mogę zrozumieć takich głupich wpisów. Praca jak praca należy ją solidnie wykonać. Nie przychodzę do pracy na pogaduszki ale do pracy za którą otrzymuję pieniądze. Wszyscy tu piszą o wykorzystywaniu pracownika ale na czym to wykorzystywanie polega ? Wile razy widziałem nowe osoby którym nawet miotły na dałbym do ręki i po prostu nie dziwię się ,że po jakimś czasie już ich nie było gdyż nie nadawali się do tej pracy i nikt nie chciał z nimi pracować. Tu piszą niedorajdy życiowe i obiboki którzy w każdej firmie maja te same problemy. Jeżeli chcecie być oceniani jak minister to należało się uczyć o czym zapomnieliście. Ogólnie trudno jest ludziom dogodzić gdyż każdy ma różne oczekiwania. Ja spotykam wielu wartościowych pracowników którzy nigdy by takich wypocin nie napisali. Pamiętajcie nikt was siłą nie zatrzyma i szukajcie swojego RAJU. Powodzenia KETON

Argipowicz
@anonymous

Nic dodać, nic ując idealne podsumowanie realiów :) Nie oferować nic swoją osobą ale żądać absurdalnych warunków. Argip stabilny i dobry pracodawca których mało na rynku obecnie, oczywiście nie idealny ale takich nie ma.

Ignacy

Ja jestem zadowolony z pracy ale lubię pracować i lubię to co robię. Jak komuś nie po drodze z pracą to marudzi!!!

Qq

Co miesięczne bezpłatne szkolenia, które są bardzo nudne. Przeprowadzane przez wytypowanych do tego pracowników. Efektem jest bardzo nieprofesjonalne przekazywanie wiedzy. Myślę że można to uznać za największy minus tej pracy. Są też inne dlatego zmieniłem pracę.

Iza

@Zyxjak długo pracowałeś w Argip Sp. z o.o.? Dlaczego odszedłeś z firmy? Co Ci się nie podobało pracując tam? @bg czy pracujesz obecnie w firmie? Co możesz powiedzieć o warunkach pracy? Jakie stanowisko obejmujesz? Jak wygląda sprawa z podwyżkami?

Zyx

Lata mijają a wszyscy którzy opuścili Argip mają podobne odczucia. Słyszałem o kolejnej fali odejść długoletnich handlowców. Szkoda, bo może jeszcze wcześniejsze odejścia ludzi mogły wpłynąć na zmianę stosunku do pracowników. Nie żyjemy w roku 1992 tylko 25 lat później. Ludzie są inni i nie każdy przychodzi do pracy kraść i oszukiwać. Ale każdy ma swoje zdanie na temat prowadzenia biznesu. Jeżeli ten model jest skuteczny dla właścicieli to tylko jego wybór. Wielka szkoda, bo wielu wartościowych, mądrych i życzliwych ludzi tam pracuje.

starypracownik

Jeśli chodzi o prace na wózku na magazynie wiele sie nie zmieniło 8-16 ,nowi dostają ok 2400-2600 na ręke (zależy od miesiąca)raz na miesiąc przez tydzień szykuje się paczki ,wieczna obserwacja statystyk!! w okresie urlopowym można zapomnieć o wzięciu dnia wolnego, biorąc urlop na żądanie kierownik wypytuje jak na przesłuchaniu,(usunięte przez administratora)kierownik to chyba tylko robotą żyje !! (usunięte przez administratora)Przerwa jedna 15 minut . Ludzie całkiem w porządku choć trzeba uważać na kilka osób z którymi się pracuje (na myśl że mogą cie zagonić aż sie trzęsą szczególnie taki jeden w okularkach!!) atmosfera a raczej jej brak jest rażąca szefostwo myśli że my tu w nagrodę pracujemy a firma to całe nasze życie. Wieczna obserwacja,dwóch zdań nie zamienisz bo ciągle ktoś z góry łazi i tylko szuka pretekstu do ochrzanu . (usunięte przez administratora)

Iza

Kto pracuje obecnie w Argip Sp. z o.o.? Każdy może pozostawić swoją opinię na temat pracodawcy. Na dzień dzisiejszy nie ma nowych ofert pracy, ale warto sprawdzać oferty co jakiś czas.

P.F.

Jakie to prawdziwe

Coooki

Firma ma dwie twarze. Jedną z nich są pracownicy którzy potrafią zrobić super atmosferę miedzy sobą i są zawsze pomocni. Drugą szefostwo przez które w firmie panuje nieznośna atmosfera, nierealne wymagania tona obowiązków do tego opieprz co chwile . Co do płacy nie można narzekać szczególnie dla osób które dopiero zaczynają prace. W firmie może sie zmieni dopiero w momencie gdy szefostwo pójdzie na emeryturę i ktoś "bardziej nowoczesny" poprowadzi firme.

dxti

@ Doris - ok, dzikei za info, ale co konkretnie mo,żesz zarzucic tej firmie? interesują mnie konkrety, zwłaszcza, że teraz poszukują Doradcy Handlowo – Technicznego i Specjalisty ds. zakupów .......

Zostaw merytoryczną opinię o Argip Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Argip Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Argip Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Argip Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Argip Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Argip Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Argip Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 140 ocen.

Argip Sp. z o.o.