Merida Sp.z.o.o

Wrocław

Opinie o Merida Sp.z.o.o

Maja

@Karol a możesz dokładniej opisać, jak firma nalicza premie uznaniową? Jak sama nazwa wskazuje - pewnie nie jest ona zależna bezpośrednio od wyników pracownika? To bardzo ważny aspekt zatrudnienia - dla wielu pracowników jest dodatkową motywacją.

Karol

Firma która nie dba o.pracownika . Prezes twierdzi jak nie Ty to milion innych .......Zmarnowane 2-lata życia . Zero socjalu, premia uznaniowa naliczana w sposób delikatnie mówiąc śmieszny . Jedyne co na plus to wszystko na legalu na konto .

Andrew

Maja dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz . Ale... Skoro sami zwalniają się kompetentni i pracowici ludzie z doświadczeniem to o czymś musi świadczyć

Maja

@Adiczyli jeśli dobrze rozumiem, nie ma tu zbyt dużej szansy na rozwój, ale można liczyć na stabilność zatrudnienia? Wspominasz o tym, że jest coraz gorzej. Co takiego w firmie uległo zmianie?

Adi

Ogólnie nie było źle, ale zamiast lepiej jest coraz gorzej. Bez rozwoju, praca raczej na przetrwanie. Nie ma czegoś takiego jak ścieżka kariery, a poprostu trzeba dobrze żyć z odpowiednimi osobami i nie wychylać się to może popchną cię wyżej. Jeśli jesteś ambitny to nie polecam. Plusem jest jak pisano wcześniej pensja zawsze na czas.

Maja

A czy wiecie coś o planowanych zatrudnieniach w firmie? Czy osoby zainteresowane mogą przesyłać swoje CV?

ttz

witam mam pytanko ile zarobi kierowca w odziale w Krakowie ? bo pojawiło się ogłoszenie i zastanawiam się nad aplikacją. Z góry dzięki i pozdrawiam.

sao

a jeśli chodzi o premie to o jakich stawkach tutaj mówimy?

Piotrek, były pracownik
@berts 30.06.2017 18:44
Właśnie się zastanawiam nad przyjęciem posady w tej firmie (oddział Jelenia Góra), czy rzeczywiście jest tam aż tak źle?...

I jeszcze jedno. Oddział J.G. Jest oddziałem franchisingowym Meridy, tzn. że nie będziesz zatrudniony bezpośrednio w Meridzie, ale przez szefa, który prowadzi ten oddział na własnej działalności. Uwierz mi, ma to olbrzymie znaczenie, mimo, źe będziesz zapewniany, że nie ma to żadnego znaczenia. Pozdrawiam.

rafał
@Piotrek, były pracownik 16.07.2017 16:58
Powiem krótko, daj sobie spokój. Szef, pierwsze wrażenie robi pozytywne, ale to zwykły "Janusz", który najchętniej ch...

100 % racja brak możliwości rozwoju ne ma socjalu, szefostwo w wiekszosci oddziałów słoma z butów wystaje bez ambicji ludzie przychodza do pracy i 8 godzin siedza na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie obsługuja zadnego strategicznego klienta tlko spawdzaja zapis GPS. wszystko zrzuca sie na PH ktory dostaje smieszny procent oczywiscie od kwot brutto. kierowcy przerzucaja tony towaru za najnzsza krajowa, magazyniarzy zreszta tez.

ww

Firma jest przereklamowana ,słyszałem że odchodzą starzy pracownicy a to nie dobry znak

Duduś

W wielu firmach pracowałem ale ta jest jedyna w której po : 1.Brak socjalu- nie ma czegoś takiego jak bony na święta czy wczasy pod grusza. 2 .Za braki wystawia się szeregowym pracownikom paragon zbiorczy do zapłaty -ciekawe co na to dyrekcja- czy to zgodne z prawem?? 3. Nie ma nadgodzin-masz jeździć aż rozwieziesz wszystko 4. Najlepiej żebyś nie chorował bo stracisz premie choćby za 3 dni chorobowego. 5. najlepiej maja się Ci którzy są znajomymi bądź rodzina- pławią się wtedy w luksusach. Więcej już mi się pisać nie chce.Robię bo muszę robić i po prostu zagryza się czasem zęby w swej bezsilności.

iiiiii

Bogu dzięki że mamy tak wspaniałą firmę w Polsce :)

Aduś

Tak czytam te opinie i z niektórych śmiać mi się chce. Pracuje w tej firmie od ciut ponad roku, w dziale sprzedaży w oddziale który nie jest franczyzą. Czytam Wasze wpisy o zarobkach "1500zł" i tak sobie myślę jak bardzo jest mi was żal. 1500zł, co prawda prawie 1500zł netto to podstawa pensji, czemu nikt tu nie wspomina o premiach? A może pracować Wam się nie chce i takowych nie macie? Co prawda jestem tylko sprzedawcą ale wiem ile zarabiają u nas handlowcy i jaką pracę muszą wykonać i marze o tym by w końcu przyszedł na mnie czas na to stanowisko. Kierowcy i handlowcy mają nowiutkie auta co 3 lata, fakt faktem z gps-em ale nasz dyrektor oddziału praktycznie ich nie sprawdza. Co do atmosfery w pracy- jaką stworzycie taka jest i tyle. U nas w oddziale zdarzają się jakieś kłótnie, nieporozumienia ale to wszystko w granicach normalnego współżycia w pracy. Teraz typowo o kierowcach i magazynierach- jak wyglądają trasy, jaki jest porządek na magazynie i jak wygląda załadunek busów zależy tylko od nich samych, od ich wkładu, chęci i zapału. Praca jest w godzinach 8-16. Pensja zawsze na czas. Też nie zawsze się zgadzam z pewnymi rzeczami, które "ktoś u góry" wymyśla ale z drugiej strony w przyszłym roku będzie 25 lat odkąd firma powstała i cały czas się rozwija więc chyba to o czymś świadczy?! Ja polecam prace w tej firmie. Może to akurat ja trafiłem do ""fajnego" oddziału, ale Bogu dziękuje, że mam taką pracę.

marian

6 lat pracy. pozostałem w branży. jest mi lepiej u innego pracodawcy. Merida to kolos. Zależy gdzie trafisz.Byle nie na buraka Szefa oddziału.

Autor

Potwierdzam zdanie, że klimat w firmie zależy od oddziału czyli od tego jak jest zarządzany. Ale jeżeli zamiast porządnego dyrektora masz dziada to czy firma nazywać się będzie Merida, Tork czy XYZ nie ma znaczenia. Zmiany jakie wprowadzane są w Meridzie uzależnione są w dużym stopniu od trendów na rynku. Ludzie chcą mieć taniej to trzeba ściągać część produktów z CHRL. @hehehe zastanawia mnie dlaczego firmy z kapitałem zagranicznym ,które nie mają tak szerokiej oferty jak Merida uważasz za liderów branży? Nie polskie to na pewno lepsze? Dla twojej wiadomości Tork swoje urządzenia produkuje w Chinach.A jak już jesteś takim specem to Kimberly Clark pisz poprawnie. Wszystkie ww firmy nie mają rozwiniętej swojej sieci sprzedaży, a działają tylko przez pośredników, którzy handlują wszystkim a znają się na niczym lub na poszczególnych produktach. Merida za to ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć swoich oddziałów, jest w stanie dotrzeć do klienta w każdym miejscu w Polsce i na pewno nie zostawia klienta z nie rozwiązanym problemem. Jednak trzeba pamiętać, że wszystko zależy od ludzi i ich podejścia do pracodawcy. @bas - jeżeli za minus firmy uważasz zamontowanie GPS bo wcześniej dorabiałeś sobie świadcząc usługi nie swoim autem to jeste [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] I z takim podejściem nigdy z pracy w żadnej firmie nie będziecie zadowoleni. Ja uważam, a pracuję już ponad dekadę, że praca w Meridzie nie jest taka ciężka, owszem zdarza się, że pracy jest czasami dużo, ale gdzie indziej to nie jest? Godziny pracy 8-16 poniedziałek - piątek, weekendy wolne, składki odprowadzane, paczki na święta dla dzieci, pensja na czas, szkolenia produktowe, branżowe, imprezy integracyjne, cały czas coś się dzieje. Oczywiście zawsze pensje mogłoby być większe, ale polakom zawsze będzie za mało. Za dużo osób wyznaje zasadę że najpierw płaca potem praca a to chyba tak nie działa. Ja mogę śmiało polecić pracę w tej firmie.

hehehe

Liderem w swojej branży? Człowieku, popatrz na Torka, Cimberly Clark, Ecolab, Wurth. To są liderzy w tej branży. Merida jest oczywiście liczącym się graczem na polskim rynku, ale nic ponad to. Do tego, jeśli w takim samym tempie jaj dotychczas, będzie wprowadzana do oferty chińszczyzna, to za chwilę okaże się, że Merida nie różni się niczym od wielu firm działających na rynku. Z atmosferą rozbawiłeś mnie do łez. Skąd u Ciebie takie przeświadczenie? Z corocznych wyjazdów integracyjnych? Gdzie prawie wszyscy włażą w tyłek wiceprezesowi i dyrektorom handlowym?

stary

Dla tych, którzy chcieliby pracować w Meridzie. Takiej atmosfery i tak uczciwego pracodawcy ze świecą szukać. Zarobki w dziale handlowym nie są najgorsze, a pensja wpływa na czas i wszystko co zarabiasz jest legalne. Wiekszość pracowników pracuje tu ponad 10 lat a nierzadko i 20 lat. Jeśli chodzi o relacje z kadrą zarządzającą, to wszystko zalezy od oddziału. Większość kierowników jest w porządku. Oczywiscie zdarzają sie czarne owce, zwłaszcza w kilku oddziałach franczyzowych. Widać też ochłodzenie relacji z zarzadem, ale to chyba wynika z tego, że firma staje sie coraz wieksza i inaczej zarządzać się nie da. Niektóre decyzje prezesów mogą wydawać się błędne, ale do tej pory firma sie rozwijała i jest liderem w swojej branży. Zawsze krok przed konkurencja, inni nas naśladuja. Reasumując. Jeżeli trafisz na dobrego kierownika i nie bedziesz kombinował to polecam, bo zyskasz stabilną posadę na lata.

nikt

Znalazłem pracę duuużo lepiej płatną, to raz. Po drugie chęć wykonywania całkiem innej profesji. Po trzecie, kierunek w którym ta firma zmierza. Moim skromnym zdaniem, niezbyt korzystny. Po czwarte, relacje na linii kadra zarządzająca - pracownicy. Pewnie też, po piąte, wypalenie zawodowe. Dobra rada, jeśli masz kogoś znajomego, który w tej firmie pracuje, zapytaj go szczerze, jak to wygląda w jego oczach. Oczywiście zależy to od piastowanego stanowiska. Powiem Ci tylko tyle, jeśli chodzi o dział handlowy, zdecydowana większość ludzi ma serdecznie dość, sporo osób rozgląda się za innym zajęciem. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. Powodzenia!!!

nikt

No i rzuciłem pracę w tej firmie. Drogi Zarządzie, szanujcie pracowników, bo za chwilę okaże się, że Ci wartościowi będą jedynie wspomnieniem. I nie piszę bynajmniej o sobie.

iiiiiiiii

pracownik fizyczny w tej firmie to tylko numerek do wypłaty, niestety w tych czasach to standard

nikt

To co obecnie wyczynia się w tej firmie to tragedia. Kolejne idiotyczne pomysły zarządu. Po 11 latach czas najwyższy rozglądać się za innym zajęciem. Do tego wszystkiego marne zarobki.

Mariusz

Pracowałem jako magazynier, operator wózka na magazynie w Tarnowskich Górach. Sama praca ok, kierownik w porządku, tylko po sezonie (marzec-maj) nie ma nic do roboty. Często przychodziliśmy na 4h i do domu, z tego powodu praca tam nie jest zbyt przyszłościowa. Polecam tymczasowo żeby coś zarobić. Moja stawka 10,50zł netto. ale ostatecznie 1500 to max co zarobiłem. Pracownicy bez uprawnień mają 8,50 chyba

mkm

Praca bez przyszłości, straciłem ponad 7 lat. Byłem w szoku jak zacząłem pracę w innej firmie, jak pracownik może być szanowany.

bas

bylo ok dopoki nie pomontowali gps w autkach, mozna bylo cos tam dorobic, ogolnie praca zla nie jest,no autko trzeba zaladowac, kasa na czas, calkiem dobra porownujac innych, tylko logistyka jest do DUPY, kolego Pluszak nie narzekaj, idz za kuriera to bedziesz blagal zeby wrocic

Brak-Logistyki
@Wojtek 27.03.2015 11:35
Zarząd firmy pewnie zastanawiał się, czy warto wydawać kasę na montaż GPS. Po Twoim szczerym wpisie, jeśli go przeczyta, nie bę...

ale zatrudniony jestem jako kierowca więc zajmuje się dostarczaniem a od logistyki są ludzie odpowiedzialni za to w końcu każdy ma robić co do niego należy a nie zrzucać obowiązki na następną osobę a że na stanowisku logistyki pracują osoby nie mającego zielonego pojęcia o tym ile mieści się towaru na busa to inna inszość

Trzeba by tam pozmieniać troche
@Wojtek 27.03.2015 11:35

Firma rodzinna każdy jest po kimś każdy jest plecakiem i tyle nikt nikomu nie powie nic złego bo rodzina. Na podstawowych strategicznych stanowiskach siedzą ludzie po rodzinie lub osoby bez żadnych kompetencji. Oddział Wrocław. Niby siedziba....ale i tak stawiana jest na niższym miejscu niż Warszawa...bo stolica. Biuro nie wnikam...Sprzedaż-kobietki bez odpowiednich uprawnień Problem z klientami zagranicznymi brak komunikacji-brak pojęcia logistyki-każda zajmuje się wszystkim zero podziału obowiązków. Zamieszanie.Magazyn... inny świat [usunięte przez admina słowo niecenzuralne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Trzeba by tam posprzątać i poukładać żeby wszystko miało ręce i nogi ale widać jakoś się kreci. Przedstawiciele.... nie mam z nimi kontaktu ale klienci są zadowoleni coś załatwiają kręci się. Dyrektorzy oddziału hehe tu plecak tam plecak. Kierowcy-każdy nie do pary można by ich wyposażyć w jakieś jednolite stroje ale może firmy nie stać...ogólnie pomocni chłopcy jak się jest normalnym i w porządku wobec nich. Zawsze pomogą z towarem. Firma zawsze psuje się od góry ale góra zawsze zrzuca swoje obowiązki niżej wiadomo jak tu robić żeby się nie narobić a zarobić.... Teraz plusy Tak jak każdy pisze da się zarobić ... chociaż bywało lepiej jak było pod stołem :D teraz wszędzie podatki :D ...... Na czas wszystko ..... Podstawa zawsze około ostatniego premia do około 10 premia kwartalna coś tam jest Żadnych benefitów nic od siebie

anka

Ziomki mają auta, leniwe panie nudzą się i obrabiają tyłki innym, pracuje garstka. Motywacja brak, brak jakichkolwiek benefitów, wszechobecna niekompetencja. Ale 8-16 i etat jest. Pensje zawsze na czas.

zzzzzzzzzzzz
@Pluszak 23.01.2015 08:28
Dla mnie było wszystko ok, mają dużo oddziałów w Polsce to i różni współpracownicy się trafiają. Stałe godziny pracy, pensja za...

W brew pozorom bardzo ciężka praca szczególnie na stanowisku kierowcy w tej firmie.Papier też jest bardzo ciężki ,szczególnie jak wciągasz wózki wyładowane co najmniej 80 kg po schodach na 4 piętro.Praca,praca,praca i jeszcze raz praca ,wolał bym jeżdzić zabytkiem niż furą z GPS.Bałagan na magazynie delikatnie powiedziawszy.Kierowca sam zbiera i pakuje towar do auta,czasami dziennie nawet 4 razy ,nie wspomnę nawet o tak zwanej logistyce .Głodowa pensja za tak ciężką pracę

nnnnn
@zzzzzzzzzzzz 22.02.2015 06:02

Kolega chyba pracował w Meridzie bo 100% racji w tym poście zwłaszcza z wysokościa pensji w stosunku do pracy do TON przerzuconego codziennie towaru ... oczywiście brak perspektyw podwyżki ewentualnie premie comiesięczne ale również "bez szału" a 8h pracy jedynie dla pracujących w firmie... Jeśli chodzi o kierowców to trzeba przygotować załadować rozwieźć czasem zamontować..... Na dłuższy okres nie polecam chyba że ktoś chce robić tak dużo za tak nie dużo i jeszcze wysłuchiwać narzekań klientów chcących mieć towar jako pierwsi ze wszystkich...

ok

ok

Praca od poniedziałku do piątku po 8 godzin, niezależnie od stanowiska - coś wspaniałego... :D ale... :) ...w jednym z oddziałów Meridy można trafić na bezpruderyjne, niewykształcone kierownictwo - taki bogaty plebs... Jeśli masz takiego pecha to szukaj natychmiast innego zajęcia :)

Zostaw opinię o Merida Sp.z.o.o - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Merida Sp.z.o.o