Opinie o HRtec Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie HRtec Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HRtec Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HRtec Sp. z o.o. w Warszawa

Lara Nowy wpis

Generalnie to wdziałam, że kiedyś był potrzebny Junior Project Manager. Chciałam zerknąć na stonkę za czymś aktualnym ale wyszło, że kompletnie nie ma dodanych na nią żadnych ofert. czy to jakiś chwilowy przestój? Komentarzy od dwóch lat nie było z tego co widzę, działalność jest jeszcze prowadzona?

S Nowy wpis
@Lara

Firma została sprzedana większej korpo, teraz jest już kompletnie inaczej niż było. Jest duż lepiej, stawki są wyższe i benefity to już nie tylko legendy.

Natala Nowy wpis
@S

Kiedyś miałam podobnie z tymi ofertami ale nie pomyślałam by tu się o nie dopytać. To jeśli faktycznie doszło do sprzedaży, to w jakim konkretnie okresie? jeśli warunki faktycznie się poprawiły to co się stało ze wszystkimi pracownikami? ich też przeniesiono?

Uciekajcie

Niedawno udało mi się wyleczyć z ataków lękowych (pojawiły się u mnie pierwszy raz podczas pracy w hrtec). czytam opinie tutaj i w mediach społecznościowych i chyba nic się nie zmieniło tyle lat od mojego odejścia. przed podjęciem pracy w hrtec zastanów się czy stać cie na terapeutę i pracę wedlug "polskiej szkoły zarządzania". Kiedy przypomnę sobie te sprzeczne polecenia, chaos i traktowanie ludzi jak towar, lęki czasami jeszcze wracają. Tylko wymaganie wszystkiego "na już" było jedyną pewną rzeczą. Teraz mam dużo lepszą pracę i nie żałuję swojej decyzji

@Uciekajcie

A przez jaki okres czasu byłeś zatrudniony w firmie? Zastanawiam się, czy pomimo atmosfery, HRtec oferował jakieś dobre stawki, może system premiowy, benefity?

@Paulina

Ponad rok w hrtec, nie wiem jak jest teraz, podczas mojej pracy tam benefity to była ściema. Legenda , ktoś tam coś słyszał nikt nie widział

@Uciekajcie

Cieszymy się, że masz dobrą pracę i jesteś z niej zadowolony ???? W naszym zespole też pracują zadowoleni ludzie, dla których praca w HRtec jest jak najbardziej pozytywnym i rozwojowym doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę, że tempo pracy u nas jest szybkie, bo jesteśmy firmą IT, prowadzimy duże, złożone projekty i mamy określone terminy na dowiezienie funkcjonalności. Jednak to tempo jest zawsze dostosowywane do kompetencji pracownika i poziomu jego doświadczenia. Ludzie są dla nas ważni i traktujemy wszystkich z szacunkiem. Przykro nam, jeśli poczułeś się potraktowany przedmiotowo ☹

@Uciekajcie

Dziękujemy za Twoją uwagę odnośnie benefitów. Niestety czas pandemii nie pozwolił nam na prowadzenie wszystkich działań, które były stałą częścią naszego programu pracowniczego. Na szczęście życie wraca do normy, a my do naszych wyjazdów integracyjnych, comiesięcznych biurowych niespodzianek i zupełnie nowych form benefitowych, które właśnie planujemy wprowadzać. Zatem zapraszamy do naszego Teamu, będzie się działo :-)

Agata
@HRtec

A mogłabym poznać jakieś szczegóły dotyczące tych nowych form benefitowych w HRtecu? :) Co zostanie wprowadzone? Na co będzie mógł liczyć nowy pracownik, który dołączyłby do pracy w firmie w najbliższym czasie?

@Agata

Najpierw chcemy je przedyskutować z naszymi pracownikami, żeby zadbać o ich potrzeby. Dopiero za jakiś czas będziemy się mogli chwalić na zewnątrz ;-) ale dzięki za zainteresowanie naszą firmą, właśnie prowadzimy nabór na frontend developerów, może Ty lub ktoś z Twoich znajomych byłby zainteresowany? (usunięte przez administratora) Zapraszamy :-)

Nie ośmieszajcie się juz
@HRtec

Weźcie napiszcie wprost, że żadnych nie będzie jeszcze długo, bo wszyscy którzy są z Wami jakkolwiek powiązani wiedzą, że tak będzie. Nie ma, nie było i nie zapowiada się jeszcze przez długi czas żeby było.

@Nie ośmieszajcie się juz

Masz 100% racji, najpierw zachęcanie benefitami - "Niestety czas pandemii nie pozwolił nam na prowadzenie wszystkich działań, które były stałą częścią naszego programu pracowniczego". A później w odpowiedzi na pytanie o konkrety jakieś nieudolne "wykręcanie" się że to jeszcze dopiero w planach bo konsultacje są w firmie przeprowadzane haha. To co, pandemia przeskodziala w wprowadzeniu czegoś co nie było jeszcze w ogóle sprecyzowane? No błagam...

@HRtec

Ale ja pracowałem w hrtec na długo przed pandemią, wirusa jeszcze nie było - tak samo jak obiecywanych benefitów. Uwaga, że to przez pandemię jest chybiona.

Pan Benefit
@HRtec

I jak tam te Wasze benefity? Uwaga przewiduję odpowiedź HRTecu: "Wszyscy u nas są wysłuchiwani, dziękujemy za Twoją opinię, oczywiście wdrażanie benefitów to proces powolny i musi być bardzo dopasowany do potrzeb pracowników ponieważ nie mamy przykładu innych firm więc robimy to jako coś totalnie nowego rynku więc prosimy o zrozumienie." Żałosne.

benefity
@Pan Benefit

Benefity będą, nie musisz przypominać co pół roku

Developer
@Pan Benefit

Może zmiany zacznij od siebie :) Nie podoba się... to odejdź ¯\_(ツ)_/¯ Nie ma co tracić czasu na zmienianie firmy w której się pracuje. To tak samo jak z wynagrodzeniem - dużo więcej ugrasz jak zmienisz firmę. Po pandemii ssanie na IT jest ogromne. Zresztą... przy dobrych zarobkach czy na pewno potrzbeujesz tego jabłka za złotówkę, czy karnetu na siłownię za stówkę? ;)

Pan Benefit
@benefity

No tak, będą. Że będą to mówili już 3 lata temu, ale kiedy będą czy za miesiąc, 6, czy za 5 lat to już nikt nie powie. Mydlenie oczu wszystkim. Skłamali? No nie, kiedyś będą i będzie wieczna wymówka - będą. Będą? Będą.

czara goryczy
@Pan Benefit

Minimalny, symboliczny chociaż szacunek do pracownika i jego wykonanej pracy to chyba też jest benefit (w końcu jest równie nieosiągalny, jak pozostałe "benefity-widmo" w HRtec). Jestem na etapie,gdzie moim jedynym oczekiwaniem od tej pracy jest brak traktowania mnie jak tępego śmiecia, który 50 raz łyknie że "to wszystko jest chwilowe i zaraz będzie super". Pomimo tak podstawowej potrzeby nie jest ona spełniona. Ja już nawet na te benefity nie liczę - o podwyżkach czy awansie to nawet w mokrych snach nie marzę. Szacunek do ludzi i ich pracy jest bezpłatny, mimo to niektórzy PMowie i "góra" nie mogą sobie pozwolić na taki szalony wydatek. Pewnie przez pandemię :) . Stawiam dostęp do kursu na udemy, że "góra" znowu zorganizuje dochodzenie kto to napisał, szukając głowy do ścięcia zamiast szukania źródła i drogi do rozwiązania problemu (o refleksji czy "rachunku sumienia" to nawet nie piszę bo brzmi to tak ekstremalnie nierealnie, jak fragment jakiegoś sci-fi lub baśni o pracy w polskim IT) a potem powiedzą, że nikt nie zgłaszał problemów. Przerabialiśmy to dziesiątki razy, rotacja jest taka, że dla wielu każdy taki przypadek jest czymś nowym. Sprzątaczki w Saniporze są bardziej szanowane przez swoich przełożonych niż doświadczeni pracownicy w HRtec. Nie wiem po co ja to w ogóle pisze, mam całkowitą świadomość że to nic nie zmieni.

lol
@Developer

krótko i na temat. Nie potrzebuje jablka i karnetu na silownie -kazdy ma swoje priorytety- praca musi byc ciekawa a przelożeni muszą byc inteligentni i nastawien ina pracownika

Joanna
@lol

nie wiem jakie wszystkie benefity teraz tu występują, bo wątek dość dawny ale czy jest może opcja poproszenia o ekwiwalent pieniężny? ile oni tak w sumie na nie teraz wydają?

hmm Nowy wpis
@Joanna

Pracowałem tam mniej więcej pół roku temu, ale jak pojawiły się benefity to nikt się mnie nie zapytał czy chcę je, ale za to również bez pytania obniżyli mi wypłatę netto o podatek od tego benefitu

Kamil

Hej, niedawno widziałem ogłoszenie jak szukali mid frontend developera ze stawką 4800-6000 netto b2b. Jestem ciekaw czy jakiś mid podjął u nich pracę za taką stawkę? Hehehe

@Kamil

Ja też jestem ciekawy czy stanowisko jest jeszcze aktualne bo pensja dość dobra. Znasz firmę i wiesz czy trudno się tam dostać? Podczas rekrutacji bardzo maglują?

Realnie
@Marek

To jest dobra pensja dla mida???!!! Skąd ty się urwałeś, odejmij ZUS i pomyśl ile z tego zostanie.

Jolanta
@Realnie

Nie jest dobra, to jasne. Ale teraz powiedz mi, to kto tam pracuje, skoro takie są stawki, a mid może przebierać na rynku pracy? Gdyby nie było chętnych, nie pisalibyśmy, bo nie byłoby firmy.

Dobra pensja dla mida
@Marek

Jeśli są jeszcze ludzie co myślą, że 4-6 dla mida to dobra pensja to dobra beka. 6 to junior zanim zostanie miodem i to w słabej firmie....

Justyna
@Dobra pensja dla mida

Pracowałes może w firmie? Możliwe, że pensja jest akurat adekwatna do zakresu obowiązków :)

Aleksander
@Justyna

ja tam pracowalem, i pensja nie jest adekwatna to poziomu stresu i braku szacunku dla pracownika

Lol
@Jolanta

Ale tam nie ma przecież żadnych midów za takie pieniądze. To, że są ogłoszenia na mida, to nie znaczy, że tacy są rekrutowani. HRTec jest w znacznej mierze skupiskiem juniorów (jeśli chodzi o front), którzy pracują za najniższe pieniądze, a po roku doświadczenia w górę otwierają się im drzwi do innych firm, gdzie pensje są znacznie wyższe.

Honorata
@Lol

No to po co robią takie ogłoszenia, jak nie rekrutują midów? Żeby mieli co robić, czy co? :P

Jacek
@Aleksander

Całkowicie się z tym zgadzam...

Nie jest tak, że to jest najgorsza firma do jakiej możesz trafić, ale pisanie o pozytywnych rzeczach w tej firmie to jak pisanie że samochód z kierownicą potrafi skręcać - jest to domyślna cecha samochodu a nie pozytyw, który należy podkreślać. Zaletami HRTec są następujące rzeczy: jest gdzie pracować i zdobyć staż w zawodzie, płacą terminowo, możesz trochę popracować zdalnie, są tam ludzie którzy chętnie Ci pomogą jeśli znajdą czas, poznasz nowych znajomych, biuro jest czyste, są przerwy w pracy, jest ekspres do kawy, możesz złożyć wypowiedzenie i pójść w lepsze miejsce. Czyli uwaga - wszystko to, co ma 90% firm IT, jednym słowem neutralne miejsce dopóki nie wspomni się o wadach. Wad i powodów by jednak poszukać lepszego miejsca (lub uciekać jak już się w to HRTec wdepło) jest od groma. Oto jedna z wielu historii: Szef firmy najpierw dogadał z klientem termin oddania jakiegoś modułu aplikacji, po czym dopiero wtedy zapytał zespół o to na kiedy się wyrobi. Wyszło, że za miesiąc należy wydać funkcjonalność, której zaplanowanie i przygotowanie wymaga 4 miesięcy pracy całego teamu. Spoko, tydzień później okazało się, że najlepiej jak to będzie 'za tydzień' :D :D Jak już z teamem zaplanowaliśmy plan i rozpisaliśmy sprint w poniedziałek to w środę część programistów została 'pilnie' oddelegowana do innego 'ważnego' tematu, który miał być gotowy MIESIĄC WCZEŚNIEJ, o którym nic nie było wiadomo, żadnych danych poza kilkoma mockupami i tak dalej. Mockupy oczywiście w wersji koncepcyjnej, bo dział UX wydajnościowo nie był w stanie nadążać za zmianami szefa. Ostatecznie nic nie działało w terminie i tematy ciągnęły się kolejne miesiące. PMowie w większości nie ogarniają jak działa komputer i jak korzystać z worda, a mają pod sobą wieloosobowe zespoły programistów. Dreszczyku emocji dodaje oprogramowanie używane w firmie, które zamiast usprawniać pracę i komunikację ją utrudnia. Najważniejsze, że jest tanie a najlepiej za darmo, szefostwo nie jest w stanie skompilować sobie w głowach że taka drobna inwestycja w np dobry komunikator to będzie zysk dla firmy bo usprawni procesy i przyspieszy pracę. Przez kiepską komunikację, nierealne terminy i czasami nawet wycieńczenie pracowników kod który się tworzy jest średniej jakości. I w ten oto sposób od wielu lat powstaje główna oferowana przez HRTec aplikacja do zarządzania procesami HR, gdzie w jednym module potrafią spotkać się współczesne technologie z tymi sprzed 10 lat, każdy fragment pisany jako tako na szybkości bo nie ma czasu, to generuje dzikie błędy i dzięki takiemu podejściu zyskujemy możliwość (przymus) uczestniczenia we wspaniałej zabawie - strażakowaniu. Strażakowanie to czas w którym naprawia się błędy zgłaszane non stop przez klientów. Oficjalnie mówi się, że to kilka godzin w tygodniu, rzeczywistość pokazuje że te kilka godzin to robi się sprint, a resztę czasu fixuje nowe/stare bugi. Procedury które mają ułatwić zarządzanie toną bugów są tak zagmatwane że generują kolejne problemy. Jak już wygrzebiesz się z bugów to... nie, nie wygrzebiesz się. Może Twój PM się spróbuje postawić i wywalczyć by zająć się sprintem, ale uda mu sie to na jeden, góra dwa dni, potem znowu pojawi się inny pilny temat. Są też śmieszne momenty w tej pracy, jak np klienci którzy pytają się dlaczego jak naprawiliśmy jeden błąd wywołaliśmy 3 inne :D :D Uwierzcie, każdy programista chce tu pisać dobrze i 99% z tych ludzi potrafi to robić, ale brakuje na to czasu. Niestety mamy tutaj system zarządzania rodem z jakiegoś Januszexu przez co wiele fajnych osób się marnuje i potem odchodzi. Jeżeli chodzi o pieniądze - małe. Ile wywalczycie na starcie tyle łaskawie firma da, ale później to albo rzut papierami i liczycie na szczęście, albo dwie stówy podwyżki :P Jeżeli chodzi o benefity - przez 2 lata trąbi się o tym czego pracownicy chcą, nie ma z tego nic. To co opisują w ogłoszeniach to w większości nieprawda. Firma dostarcza system dla sieci placówek prywatnej opieki zdrowotnej, ale nawet z tego nie skorzystała i prywatnej opieki nie było. A pracownicy zgłaszają potrzebę tego co pare mies. Więc jak zobaczycie pod tą opinią odp hrtecu że dziękują za opinię i że się starają to wiecie gdzie możecie to wsadzić. Zresztą, przeczytajcie inne opinie. Mimo tego wszystkiego miło wspominam wiele momentów, tyle ile mogłem się naśmiać z innymi pracownikami z sytuacji w firmie to nie zliczę :D Z braku laku można (ale nie warto) trochę popracować w HRTec.

Potwierdzam

Co do PMów i głównych dowodzących, potwierdzam w 100%. Nie ogarniają tak bardzo, że kompletnie bym się nie zdziwił gdyby przyszło im do głowy wpisać "micromanagement" w CV jako kompetencję. Kult bylejakości, januszeria i paździerz. I tylko pracowników szkoda, klientów nie. W końcu główny dowodzący powie im to co chcą usłyszeć (byle tylko za wszelką cenę sprzedać jak najwięcej), a to że nie dowieziemy to już nie ma znaczenia - klientom walnie się jakąś ściemę, obwini się programistów i będzie z głowy :).

W punkt

Naprawdę napisane w punkt. Jedno trzeba tez przyznać. Pośmiać się z obecnych pracowników wraz z pozostałymi którym udało się wyrwać mozna :D a i podczas pracy juz za moich czasów każdy się śmiał z firmy i prezesa. To, że klienci tam są to jest cud. Takie ściemy im walą przeciez hahaha. A ten system to w ogóle zart :D

HRtec

Dziękujemy za Twoją opinię i przekazanie nam wielu cennych informacji z punktu widzenia pracownika. Przyglądamy się cały czas procesom planowania i organizacji czasu pracy, chcemy, żeby były jak najbardziej optymalne i realne dla pracowników, jednocześnie spełniając oczekiwania naszych Klientów. A czasami to dość skomplikowana kombinatoryka. Pozdrawiamy

@HRtec

To trzeba nie okłamywać klientów mówiąc że coś jest już gotowe, to jest powodem problemów więc proszę bez bezsensownych wyjaśnień i niby dobrych chęci.

worker
@HRtec

Miło czytać, że firma dziękuje za celną i cenną opinię. Ubolewam nad faktem, że z takim zapałem jedynie 'przyglądacie' się i 'chcecie'. Od ponad roku tylko na 'przyglądaniu' i 'chceniu' się kończy. Pracownicy informują o opisywanych wyżej i niżej problemach w miarę regularnie, a Wy również w miarę regularnie unikacie wprowadzenia zmian by koniec końców żyło się lepiej Wam i nam. Chciałbym, by w tej firmie pracowało się fajnie i przyjemnie bo potencjał jest, niestety ważne uwagi i krytyka spływa po Was jak woda po kaczce. Jak Wam nie wstyd pisać później takich odpowiedzi... Nie płaczcie potem, że nie ma programistów do pracy u Was.

Szczery

Powyższa wypowiedź jasno pokazuje że czasem "trzeba okłamywać", zrobiliście to kolejny raz :))

Elżbieta
@Szczery

I co, nic się nie zmieniło po tych obietnicach pewnie? Jest jak było? Ech, przykre to

@Elżbieta

Skłamałbym mówiąc że zmian nie było - były takie które miały wycisnąć z ludzi jeszcze więcej.

@Szczery

To znaczy? Podnieśli normy wydajnościowe bo chyba nie wypłaty co?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie HRtec Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Pracowałem w HRTec jakiś czas temu bo w 2020 roku. Czytając tutaj opinie mogę powiedzieć, że jest w nich dużo prawdy, ale również dużo przesady. Płaca: oczywiście kokosów się tutaj nie zarabia, ale nie jest to też jakieś skrajne wyrobnictwo za najniższą krajową. Atmosfera: osobiście bardzo dobrze wspominam współpracowników, ale również prezesa, przynajmniej z charakteru. Ilość pracy: tutaj jest problem taki - jedni pracownicy przypisani do zespołu na wyłączność do jednego większego klienta mają mnóstwo, wręcz nadmiar pracy, a inni, którzy tworzą funkcjonalność dla mniej ważnych klientów mają czas odetchnąć. W firmie nie ma zbyt dużych perspektyw na rozwój. Problemem jest głównie skupienie na polskich klientach (śmiem powiedzieć że nawet januszexach). Ale osobiście jeśli chodzi o sam HRTec to nie jest to typowy polski januszex, choć daleko mu do zachodniego standardu. Jeśli chodzi o jakość produktu, to chyba już można wywnioskować z poprzednich komentarzy, jest bardzo niska. Duża rotacja programistów i skupienie na wydawaniu nowych funkcji, a nie napisaniu rzeczy porządnie przyczynia się do późniejszego długu technologicznego. Zarząd powinien zdecydować się na poprawienie tego co jest, a nie ślepe podążanie za "wzrostem". Jednakże z doświadczenia wiem, że jest to problem w bardzo, ale to bardzo wielu firmach. Moje zdanie jest takie: nie jest to miejsce do zatrzymania się na dłużej, ale jak na polskie i januszexowe standardy to będzie w top 25% firm.

Krytyczny
@Anonim

To chyba opinia sponsorowana. Jakie top 25%? Znam bardzo wiele osób które odeszły z tej firmy i każdy trafił lepiej więc chyba nie top lecz bottom.

Elżbieta
@Krytyczny

No ale taki dowód anegdotyczny a statystyki to chyba wiadomo komu wierzyć ;-) I czemu niby te osoby odchodziły?

Krytyczny
@Elżbieta

Statystyki? Jakie statystyki, przecież to liczba wyciągnięta z rękawa, co ty w ogóle gadasz...

Ex

Polecam tę firmę albo na chwilę albo wcale... Na chwilę dla juniora, jeżeli nie może znaleźć pracy gdzie indziej, aby zdobył doświadczenie i uciekał do lepszych firm. Chcą, ale nie do końca wiedzą jak. Projekt realizowany metodą prób i błędów. Programiści mają robić wiele różnych zadań najlepiej w tym samym momencie i na wczoraj. PMowie pełnią wszystkie możliwe funkcje od architekta po testera włącznie, nie robiąc przez to tak naprawdę żadnej rzeczy porządnie. Estymacja i retrospekcja to hit... żonglowanie przez PMa godzinami i zadaniami, jak clown piłkami w cyrku. Dzisiaj zajmujesz się jednym tematem, a jutro zupełnie innym, bo inny klient też czeka, nie robiąc tak naprawdę żadnego z tych tematów porządnie. PMowie przez brak wiedzy technicznej nie ma pojęcia ile czasu trzeba poświecić na zaprogramowanie danej funkcjonalności, licytując się z programistami jak komornik na aukcji o każdą jedną godzinę. Duży plus dla zespołu. Jedni bardzo koleżeńscy i chcący dzielić się wiedzą, inni również koleżeńscy, ale nie na tych stanowiskach co powinni.

@Ex

Dzięki wielkie za Twoją opinię. Każdy feedback, nawet ten trudny, jest najlepszą drogą do dalszego rozwoju. A my intensywnie pracujemy nad tym, żeby pracowało nam się w zespole coraz lepiej i efektywniej, a praca była dobrze planowana. No i masz absolutną rację, mamy wspaniałych pracowników, team, który wzajemnie sobie pomaga i się wspiera. Pozdrowienie dla byłego pracownika

User

Pracowałem w tej firmie 2 lata i co mogę powiedzieć, programista ma robić wszystko na wczoraj, nie ma sprecyzowanego planu działania. Osoby wyżej uważają się za kogoś lepszego, nie wspomnę już o PMmach. Dostawałem zadnie którego nikt nie potrafił logicznie wyjaśnić, po Czym dostawiłem informacje ze za długo robię zadanie. NIE POLECAM !!

@User

Czy po tych dwóch przepracowanych latach, powiedziałbyś, że HRtec oferuje realną możliwość rozwoju zawodowego? Rozumiem, że Twoim zdaniem zakres obowiązków był nieadekwatny do wynagrodzenia i stanowiska, ale może firma ma inne atuty?

@User

Przykro nam, że tak się czułeś i Twoje doświadczenia nie zawsze były pozytywne. Stawiamy na poziomą strukturę organizacyjną, dobre relacje w zespołach i traktowanie absolutnie każdego pracownika z szacunkiem. Szkoda, że nie dałeś nam znać wcześniej, kiedy jeszcze u nas pracowałeś, że coś jest nie tak, mielibyśmy szansę na zareagowanie. Sporo czasu poświęcamy planowaniu pracy, żeby ilość zadań była realna i jasna dla pracowników. A gdy zadanie Cię przerasta, zawsze możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów, wystarczy zwrócić się o pomoc. Niemniej jednak bardzo dziękujemy za Twoje uwagi, dzięki nim będziemy się mocniej przyglądać obszarom, o których wspominałeś. I życzymy Ci powodzenia w nowej pracy ????

@HRtec

Akurat o problemach opisnaych powyżej to prawie wszyscy tam regularnie dawali znać i jakoś nie udało się zaregowac więc proszę nie pisać że ktokolwiek się tym przejmuje.

@Byly

Pytanie komu dawali znać i czy faktycznie docierało to do właściwych osób. Czasami osoby decyzyjne nie wiedzą o wszystkim, co może być dla was problemem. Chcemy budować otwartą komunikację i reagować na trudne sytuacje w firmie. Zależy nam na naszych pracownikach, ich zadowoleniu z pracy i jest nam bardzo przykro, że ktoś czuje się źle potraktowany.

@HRtec

I znowu odwracanie sytuacji - trafiało to na samą górę.

Tez byly
@HRtec

Naprawdę, że Wam nie wstyd tak kłamać w żywe oczy. Ile razy było tak, że rozmawiało się w większym gronie razem z najbardziej decyzyjna osoba w firmie, ile razy zgłaszało się, mówiło się o problemach tylko po to, żeby nic nie zmieniało się z miesiąca na miesiąc, ile obietnic zostało danych i nie dotrzymanych. Zróbcie chociaz raz, raz porządny rachunek sumienia. Fala negatywnych komentarzy nie jest tutaj z nienawiści do Was, tylko z faktu, że w firmie nikt nie słucha, więc trzeba uciekać się do takich środków. Ale spokojnie i tak na następnym spotkaniu z szefem będzie powiedziane, że jest super ;) Przynajmniej do momentu gdy ktoś poprosi o podwyzke, wtedy to już cieniutko jest :( Problemem nie jest to, że to dociera to odpowiedniej osoby (nie oszukujmy się, jest jedną decyzyjna osoba, widać nawet w krsie), tylko ona ma zamydlone oczy i udaje, że jest ok. Podobno jak coś wystarczająco dużo razy powtórzy się na głos to staje się prawda. Cóż, jesteście najlepszym przykładem, że nie.

@Tez byly

Szanujemy każdą opinię, bo każda z nich daje nam do myślenia i pozwala jeszcze lepiej przyjrzeć się procesom w firmie. Dziękujemy również za Twoją. Nie wszystkich pewnie zadowolimy, ale staramy się tworzyć fajną kulturę organizacyjną, w której ludziom dobrze się pracuje, czują się doceniani, szanowani i słuchani. Pozdrawiamy.

@HRtec

Ta wypowiedź HRtec powyżej to straszne lanie wody, okrągłe słowa i 0 konkretnej treści. Powyżej wszyscy piszą że nikt nie słuchał ich opinii a oni znowu o tym jak to zdanie każdego jest ważne i jak to wszyscy są wysłuchiwani, wysłuchiwani może i są ale nic z tego nie wynika.

Artur

Niestety idealnych firm nie ma więc nikogo nie powinno dziwić, że coś może jest nie tak. Firma z całą pewnością warta dobrych opinii

@Artur

Grubo musi się dziać w firmie, skoro zwykła pozytywna odpowiedź zbiera tyle złych buziek. Aż tak to pracowników/byłych pracowników denerwuje, że komuś się podoba? :D

Obserwator
@Kandydat

Niestety jak ktoś się uprze, to nie ma rady... będzie trolował ???? szkoda...

Obserwator 1
@Obserwator

Trollował? Drogi Panie/Pani, z mojego punktu widzenia wygląda to tak: dużo negatywnych opinii podających szczegółowe argumenty przeciwko pracy w tej firmie, natomiast szczątkowe "pozytywne" opinie nie dają żadnych argumentów oprócz: "firma z potencjałem", "fajni ludzie", "nie ma idealnych firm - mogłoby być gorzej". Chętnie przeczytałbym pozytywne merytoryczne opinie z kontrargumentami, niestety jednak z jakiegoś powodu takowych nie ma. (Cóż to może być za powód...) Więc jak dla mnie sytuacja jest jasna, a "pozytywne" opinie tylko potwierdzają zarzuty

@Kolejny kandydat
@Artur

@kandydat, stary, dam ci radę, olej te opinie i kandyduj. Właśnie rozglądam się za pracą i jak większość szukam opinii o firmie, ale jak wchodzisz na go work to wiadomo co się znajdzie. Same pomyje, hejty. I ty się spodziewasz jakis sensownych argumentów od ludzi, którzy poświęcają swój czas na nawalanie na swojego pracodawcę. Nawet nie wiesz kim oni są i w ogóle dlaczego to robią... Ja już zatrudniłem się w firmie, o której na tym portalu było tyle hejtu, że aż poszedłem tam z ciekawości. I wiesz co... prawie wszystko było kłamstwem...

:D
@@Kolejny kandydat

chyba są problemy z pozyskaniem pracowników i uruchomił się marketing :)

Kolejny kandydat
@:D

Chłopie, ja Ci daje rade, a Ty mi takie pierdoly piszesz...ale przynajmniej widać, że masz jakiegoś zjeba na punkcie tej firmy. Wywalili Cie, czy co??? Ale jestes pochrzaniony...

@Kandydat

Każdy ma inne oczekiwania względem pracodawcy, także ile osób, tyle opinii. Napisz proszę co dokładnie podoba Ci się w pracy dla HRtec? Im więcej podasz szczegółów, tym wpis będzie bardziej pomocny zarówno dla mnie jak innych.

NIC

Paulina

Widzę, że w Gdyni poszukują Specjalisty ds. Projektów wdrożeniowych. Ja jednak jestem zainteresowana pracą w HRtec w oddziale w Warszawie. Czy szykują się tam jakieś rekrutacje? Ktoś ma "przecieki"?

Nie mam pomysłu na nick
@Paulina

Tak, w Warszawie pracują tylko PMowie, nie ma nikogo z działu IT więc bardzo marne, wręcz 0 szanse, że na takie stanowisko w Warszawie się dostaniesz. Plus na wszelki wypadek, żebyś miała dobry pogląd na ofertę, ten specjalista to tak naprawdę tester manualny, który dodatkowo musi pamiętać, które zadania są w którym releasie. To tyle z tej specjalizacji

Firma nie jest zła, nie jest tez dobra. Można powiedzieć, że jest średnia. Pracuje/pracowało tu sporo osób, które lubią swoją branże i dają z siebie wszystko. Pozytywnie wspominam większość programistów oraz szefa działu IT. Problemem firmy jest niedocenianie pracowników - o podwyzke trzeba szarpać się i gryźć a prezes Piotr i tak powie, ze odchodzą klienci i jest krucho. Tydzień później na comiesięcznym spotkaniu dowiesz się, ze zatrudniono nowych programistów i firma pozyskała nowych klientów. Lekiem na to jest rzucenie papierami, bo większość wiedzy technicznej krąży w głowach programistów i może odejść razem z nimi. Na plus cykliczne spotkania działu it w celu dzielenia się wiedza i szukaniu sposobow na polepszenie pracy w firmie. Na minus: nieprawdziwe informacje w ogłoszeniu o prace : drużyna sportowa nie istnieje, budżet szkoleniowy i konferencyjny podobno jakis jest, ale za mojej kadencji odmówiono wyjazdu na konferencje.w zamian dostaliśmy konto na platformie z kursami video. Niektóre osoby z kadry kierowniczej nie odnajdują się w swoich zadaniach. Conajmniej dwie z nich traktują innych pracownikow oschle i z wyzszoscia zakrawajaca czasem o (usunięte przez administratora) Nierealne deadliny, niejasne priorytety w wykonywaniu zadań. W obecnej sytuacji na rynku juniorow może to być dobra trampolina do poważniejszych firm ze względu na innych młodych programistów, którzy chetnie dzielą się wiedzą.

@Anonim

To wartościowe informacje, dzięki. Ostatnio natykałem się na oferty z tej firmy ale skoro mówisz, że są tam nieprawdziwe informacje to odpuszczę, pewnie skoro w takich błahostkach są kłamstwa to i widełki 11 - 15 czy inne fajne rzeczy mogą mijać się prawdą. Ciekawe czy w ofertach dla klientów też mijają się z prawdą. A szkoda, miałem ochotę popracować z tą sztuczną inteligencją w ich systemie, który znalazłem na stronie.

To dobre żarty
@Kandydat

Chłopie 11 - 15 to tam programiści co w tej firmie 15 lat robili nie mieli, a jedyna sztuczna inteligencja jaka tam jest to niektórych PMów.

Nie podam
@To dobre żarty

Warto żądać wysokiej stawki na początku, gdyż firma podwyżek nie daje wcale. Są jednak okoliczności, w których da się coś wyrwać * rzucasz papierami (jak napisał ktoś wcześniej) o ile trafisz na okres, gdzie firma nabrała więcej zleceń niż ma możliwości * jest dla Ciebie okej 100-200zł po kilkunastu miesiącach + nowe odpowiedzialności (a własciwe nowe rzeczy, z których będziesz musiał się tłumaczyć) * pasuje Tobie nienormowany harmonogram pracy (zdażają się wiadomości na slacku czy maile po 22) Rozmowa o podwyżce jest trudna, a PMowie świetnie wyszkoleni jak odmawiać aby było miło. Te 11-15 z ogłoszenia wydaje się realne, nowe osoby dostają więcej niż już pracujący (patrz wyżej - "firma nie daje podwyżek"), ale dotyczy to tylko programistów.

Programista

Piszą Państwo w ogłoszeniu o pracę o budżecie konferencyjnym i o szkoleniach, tu czytam, że to nieprawda. To jak to w końcu jest? Czy developerom sponsoruje się wyjazdy na sa szkolenia/konferencje programistyczne? Jaki procent developerów takie odbył w ciągu ostatniego roku?

Asd
@Programista

Były 2 kursy na udemy. Czego chcieć więcej?

@Programista

Jestem autorem jednej z poniższych opinii. W ciągu mojej kadencji żadna osoba nie jechała na szkolenie/ konferencje

Xxx

Na ile udało mi się jakiś czas temu poznać firmę, to jedynym jej plusem są pracownicy – pomocni i dający z siebie wszystko. Niestety cały czas odchodzą... Głównym minusem jest brak jasnego zakresu obowiązków, procedur i dorzucane co chwilę kolejne obowiązki, co nie idzie w parze z podwyżką. O podwyżce zaczyna być mowa dopiero gdy powiesz, że odchodzisz. Praca w stresie i pod wielką presją czasu, przez co zadania są po czasie zwracane, bo występują błędy. Ewidentnie brakuje docenienia za wkładany wysiłek i pracę - brak jakichkolwiek benefitów(które są wspominane w ofertach pracy), podwyżek, narzędzi do pracy. na comiesięsznych spotkaniach zapewnia się o nowych klientach i jak to jest cudownie, szkoda, że tylko w teorii. Podsumowując - brak dbałości o pracowników, nerwowa atmosfera, dokładanie obowiązków, brak procedur i przekonanie szefostwa, że jest idealnie.

Dawid

@szczery a możesz ty napisać coś o firmie? Jak oceniasz ?

Czarek

Różne są opinie tak jak różni są pracownicy. Dla dobrego pracownika to świetna firma i pracodawca.

@Czarek

Szkoda tylko że żaden Czarek tam nie pracuje????

Firma z potencjałem, rozwijająca się, a co za tym idzie zbierająca różne doświadczenia i posiadająca swoje wyzwania. Pochwała za atmosferę i ludzi. Są tacy, którym zależy i z nimi dobrze się pracuje.

Szczery

Opinia ewidentnie napisana na zlecenie/przez właściciela firmy, w odpowiedzi na szczerą i prawdziwą opinię umieszczona poniżej. Żeby uciekać się do takich sposobów....

Szczery

Wystarczy spojrzeć na dziwny "zbieg okoliczności" - liczba smutnych buziek przy negatywnej i prawdziwej opinii jakoś tajemniczo zbiegła się z liczba uśmiechniętych przy tej pochwale.

Prawdziwy pracownik
@Szczery

@Szczery (a pewnie też Darwin i Programista) nie wiem kim jesteś i jakie masz intencje, ale jak widać masz dużo determinacji w tym co robisz. Jeżeli jesteś z konkurencji to muszę przyznać, że ciekawy sposób na walkę na rynku, jeżeli jesteś pracownikiem tak jak piszesz to zadam pytanie - jak Ci jest tak źle to po co tam jeszcze pracujesz?, jeżeli natomiast jesteś byłym pracownikiem to życzę Twojemu obecnemu pracodawcy powodzenia z takim człowiekiem jak ty. I po raz kolejny potwierdza się, że net jest do hejtu - tu zawsze wszystko można napisać, bo prawie zawsze "tym szczerym" brakuje odwagi aby coś zrobić lub powiedzieć osobiście w oczy... I jeszcze jedna rzecz - ja faktycznie pracuje w HRTec i to jest moja kolejna firma, w której pracuje. Nie jest idealna i faktycznie część informacji jest prawdziwa, ale bez przesady. Mi się podoba i uważam, że firma jest w porządku. Powodzenia w dalszym hejcie i w życiu.

@Prawdziwy pracownik

A skąd wiesz czy nikt nie mówił tego prosto w oczy? A może zrobili to wszyscy autorzy prawdziwych opinii.

@Szczery

Niestety ale nie trafiłeś @Szczery :) Zmień firmę jeśli w tej jest ci źle, jeśli w ogóle jesteś jej pracownikiem ?? W co wątpię.

Szczery

Powodzenia w dalszym ustalaniu kto jest autorem opinii haha widzę że firmowe śledztwo się zaczęło i próbujesz podobnie jak we wpisie który napisałeś z nickiem "prawdziwy pracownik" wybadać kto w końcu obnażył prawdę. ????

Programista

Pracuję w firmie HRTec już jakiś czas (ponad pół roku) i niestety muszę powiedzieć, że nie polecam pracy tutaj nikomu.(usunięte przez administratora) Obiecanych jest wiele rzeczy niestety gdy przychodzi co do czego to trzeba walczyć jak lew o dotrzymanie tych obietnic. (usunięte przez administratora) To prawda, ale to czego Wam nie powiedzą to, że będziecie musieli upominać się o nią przez następne 3 miesiące. Biznes absolutnie nie dba o IT, żadnych benefitów (w planach także), ciągły pośpiech i wszystko na teraz. Jeśli chcecie napisać coś ładnie w kodzie to niestety nie dostaniecie na to czasu. Zanim wycenicie zadanie klient dostanie już termin, który gdy Wy usłyszycie to parskniecie śmiechem. Przez olbrzymi niedobór ludzi gdy chwilę popracujecie będziecie mieli na sobie średnio powyżej 50 zadań (ponad połowa z nich opisana w ten sposób, że nie zrozumiecie co macie zrobić). Jeśli dotrwacie do momentu wykonywania zadania to nie róbcie go zbyt szybko bo w między czasie wpadnie (usunięte przez administratora)i połowę założeń zadania zmieni, nie patrząc na to, że jest to już zrobione. Jako programista standardowo spoczywają na Was obowiązki kontaktu z klientem i to nie koniecznie z Jego działem IT. Standardem są nic nie wnoszące spotkania, rozciągające się na całe dni. Ale to wszystko czeka Was dopiero po tym jak przebrnięcie przez najzabawniejszy etap - czyli stawianie środowiska. Dokumentacja, która nie wnosi absolutnie nic i samemu trzeba do wszystkiego dochodzić. Zero automatyzacji jakichkolwiek procesów. Nie dajcie się zwieść także pracy w nowych technologiach. Do tego musisz być wybrańcem. A nawet jeśli nim zostaniesz to okaże się, że nikt nie wie co tam się dzieje i jak to działa. Do tego błąd za błędem w systemie (system do HRu chce imitować facebooka a nawet wewnątrz firmy się z niego nie korzysta). Ogólnie olbrzymi przemiał pracowników (zdecydowanie ponad normę), organizacja leży, biznes tragiczny, perspektywy rozwoju marne, zarobki jeśli jakimś cudem wyprosisz 9 podwyżek też nie powalają. (usunięte przez administratora) It. Nie dajcie się zwieść żadnym obietnicom, 1 na 20 może jest dotrzymana.

Grzesiek

@stres a czym ty się w firmie tam zajmujesz ?

stres

Praca w chaosie i stresie z ciągłym malowaniem trawy na zielono. Zdecydowanie odradzam, niektórzy wytrzymują kilka dni, tygodni a potem uciekają.

Iza

Od długiego czasu nikt się nie wypowiedział na temat pracy w firmie HRtec. Może wiecie coś na temat trwającej w firmie rekrutacji? Niestety na stronie internetowej firmy HRtec nic na ten temat nie można znaleźć.

miniek

@KS wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, czy firma jest polska czy zagraniczna. Skoro sklepy działają na terenie naszego kraju, właściciele/kierownictwo powinni przestrzegać polskiego prawa pracy, bez dwóch zdań :)

Zostaw merytoryczną opinię o HRtec Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w HRtec Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HRtec Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HRtec Sp. z o.o.?

HRtec Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 24 ocen.

HRtec Sp. z o.o.