Opinie o InPost S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy InPost S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie InPost S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InPost S.A. w Kraków

szymon

skoro znasz jezyk to czym sie martwisz? albo cie zaprosza na rozmowe albo nie, wydajemi sie ze to jest swieze ogłoszenie wiec sie w cierpliwosc musisz uzbroic.

Agrest

Aplikowałem na stanowisko obsługi klienta gdzie wymagana była znajomość francuskiego, zdawałem z niego maturę więc się dość pewnie w tym języku czuje tylko teraz czekam na telefon.

tak miało być, gonic leserów!

Poczta Polska wygrała przetarg sądowy !!!!!!!!! Centrum Zakupów dla Sądownictwa oficjalnie wybrało w czwartek ofertę Poczty Polskiej jako zwycięską w przetargu na obsługę korespondencji sądów w całym kraju. Za kontrakt na lata 2016-2018 Poczta dostanie 293,1 mln zł. Konkurencyjna oferta – złożona przez należącą do InPostu spółkę PGP – opiewała na 475,6 mln zł. Jak się dowiedzieliśmy Poczta Polska (PP) uzyskała więcej punktów w czterech kryteriach: ceny, wolumenu doręczenia, terminu zwrotu i kryterium społecznym (zatrudnianie na umowę o pracę). PGP okazało się lepsze jedynie w kryterium posiadania systemu Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru. W sumie PP uzyskała 97,9 punktów, a rywal – 67,79. Przetarg sądowy to największe zamówienie na rynku pocztowym. W poprzednich latach (2014-2015) usługę dla sądów i prokuratur – wycenianą wówczas na 0,5 mld zł – realizował InPost. Zwycięstwo w tegorocznym przetargu komentuje Zbigniew Baranowski, rzecznik PP. – Zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli Poczty jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu. Obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości to ponadstandardowe wyzwanie, którego jakość świadczenia przekłada się na zaufanie obywateli do państwa, czego Poczta Polska – jako narodowy operator – ma świadomość – podkreśla. Według niego potencjalny wybór Poczty Polskiej na firmę obsługującą to zlecenie zakończy dwuletni bałagan. Zapewnia jednocześnie, że PP jest przygotowana, także w aspekcie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru przez listonoszy za pomocą tabletów, do świadczenia obsługi listów nadawanych przez wymiar sprawiedliwości od 2016 roku. – Ten przetarg to ważny element w rozwoju Poczty. Będziemy walczyć o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim – paczek – dodaje Baranowski. Poczta Polska w tym roku wygrała konkurs na operatora wyznaczonego organizowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zdobywając 210 na 220 punktów. Nie gratuluje, bo za pół darmo będą robić w PP, ale lepsze to niż napychać kasę chłoptasiom z Krakowa!

pracownik inpostu
@tak miało być, gonic leserów!

Sam jesteś leser zapraszam popracuj to będziesz inaczej gadał

Seba25

Dobrze, ze poruszamy tutaj watki zwiazane z praca czy tez z jej poszukiwaniem.

@Seba25

Dokładnie :) Też mnie czasem nachodzą takie refleksje, ale za dużo ciekawych tutaj wpisów

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
bronek

w zyciu tak już bywa, ze nie każdemu się dogodzi.

Vito

To nie jest ameryka, ze od razu wszystkim zrobia dobrze i każdy po kolei dostanie własne auto sluzbowe. A nawet jakby doręczyciel miał własne auto to i tak znajdzie się jakis przysłowiowy polak któremu to nie będzie pasowalo.

janek

roztrasza - polski jezyk bywa trudny ;)

Alicja

Śmierdz... dziady nie firma, nie potraficie dostarczyć listu 3 ulice dalej żal normalnie. Pracownicy śmierdzący brudni agresywni widać że z łapanki recydywa i żulerka robiąca na czarno żyjąca na mój koszt i innych uczciwie pracujących oficjalnie wiecznie w pup z papierkiem że bezrobotny bo jak zachoruje to jakoś do lekarz musi iść. W internecie wiecznie ogłoszenia do tej pseudo pracy gorszy pracodawca od żabki a ten sklep to już naprawdę dno dna

grasicki

panie lub panowie od pizzy tez nie maja sluzbowego auta i jakoz zyja i funkcjonują, a całej sytuacji nikt nie roztrasza.

paweł

na jakiś krańcach świata listonosze też śmigają własnym rowerem i jakoś nikt z tego problemu nie robi. użyłbym bardziej dosadnego stwierdzenia, ale chyba mi komcia usuną hehehe

tomasz

nie wiem co cie tak to dziwi skoro wiele firm kurierskich majac doręczyciela pyta się czy ta osoba posiada własne auto.

Klono

Zaleta doręczycieli jest to, ze nic ci nie wciskają (kartek, książek itd.)

kpiotr

In post to jakaś porażka jak dla mnie pierwszy raz korzystałem i chyba ostatni . Pomimo że POK jest pod tym samym nr domu bo w sklepie obok wejścia do bloku . To osoba dostarczająca pozostawiając informację w skrzynce na listy że przesyłka jest do odbioru w POK nie zostawiła jej od razu w punkcie a że jest to piątek to przesyłka do sklepu zostanie dostarczona dopiero w poniedziałek . Następne parę dni poślizgu nawet na poczcie tego nie było .

@kpiotr

Jak ty sobie wyobrażasz awizajce przesyłek?z każda mam biegac osobno do poku ? zresztą zawsze i wszędzie dbiera się dnia następnego-roboczego.

żenada paocztowa
@listonosz

To jest właśnie inpost, roboty masz tyle, że nie zdążasz do 19tej oddać listów. Tylko w inpost odbiera się listy następnego dnia! W pp masz tego samego dnia! Na awizo piszesz bezpieczną godzinę odbioru i tyle. Kończysz rejon o 17, piszesz, że od 18 można odbierać i tyle. Ale rejony są czasami tak duże, że aby dotrzeć do POKu z listami, musiałbyś zasuwać 15 minut, wiec wychodzi, że następne 30 minut za darmo w plecy masz! Tak się właśnie pracuje w tej firmie! W moim mieście, do czasu podpisania umów z Ruchem, był tylko jeden punkt na całe miasto! Z newralgicznego rejonu jechało się autem 30 minut po liścik. Kumacie to? Haha, ta firma już dawno powinna paść...

@żenada paocztowa

Facet idź się leczyć ty to byś chciał za nic nierobienie wypłatę dostać PP teraz będzie potrzebować jeleni do roznoszenia ulotek i listów

@żenada paocztowa

Opiłeś się czegoś że takie bajki opowiadasz? Awizo odbierane tego samego dnia? Nigdzie tak nie jest, zawsze jest od dnia następnego, czasami jak się ma szczęście i trafi się na miła Panią w POK'u to można dostać tego samego dnia. Ale podkreślam, bardzo rzadko i jak się szczęście.

@żenada paocztowa

Co ty za bzdety walisz? jaka 19? Jak do 16 trzeba rozliczyć aktualna lw.jakie listy następnego dnia? u mnie kto chce uklada listy popołudniu po rozliczeniu i sortowania skanuje mu już gotowe do wyjścia w rejon.a list polecony na pp tego samego dnia to widziałeś w snach.

aktualna lw
@listonosz

Dostałem ostatnio polecony i przyniósł mi go gościu z inpostu o 20tej! Także wyjaśnij mi to. Może w Twoim mieście wala Was w bambuko jakoś.... Zależy co dla ciebie znaczy AKTUALNA LW.

@aktualna lw

Czuję, że wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia

aktualna lw
@Mateusz

A ja, Mateuszu czuje, ze jak zwykle konfabulujesz. Skoro jest taki przepis narzucony z góry, to to napisz. Nie pracuje już w tej firmie, ale dostałem tak późno przesyłkę. Skoro nie masz nic sensownego do napisania, to po co robisz śmietnik z tego tematu? Ja czuję, że mam sr***kę, a Ty czujesz aktualnie co innego. I co Ty na to? Zawsze tak masz, ze napiszesz coś, ale nikt nie wie, o co biega tak naprawdę?

@aktualna lw

Masz rację, za to twoje wiadomości zawsze są merytoryczne i nigdy w nich nikomu nie sugerujesz, że przydał by Ci się pewien środek na ból d... Pozdrawia "konfabulator"

@aktualna lw

Różnie bywa.zastępstwo choroba jakaś awaria sprzętu Itp.napewno to nie jest norma

Mateusz

Noo... Ostry progres xD 20, 30 albo i nawet 50 listonoszy na jeden tablet, w zależności od ilości zatrudnianych listonoszy, a PP zatrudnia chyba około 80k ludzi, nie wiem ile z tego to listonosze... Istne szaleństwo :)

EPO w PP

Poczta Polska wprowadza nowy kanał obsługi mobilnej dla swoich klientów. Wyposażenie listonoszy i kurierów w ponad 5 tysięcy tabletów i smartfonów, a także 1500 padów do potwierdzania odbioru przesyłki w placówkach pocztowych, to nowe możliwości na zdalne świadczenie usług pocztowych, ubezpieczeniowych lub finansowych. W listopadzie ruszył w Poczcie Polskiej projekt Mobilny Listonosz w ramach, którego kurierzy i listonosze Poczty Polskiej wykorzystują urządzenia mobilne w obsłudze klienta. Ponad 5 tysięcy tabletów i smartfonów umożliwi w przyszłości nadawanie przesyłek u listonosza lub kuriera. To także przyjmowanie opłat za paczki pobraniowe: dla sklepów internetowych, nadających paczki pobraniowe, nowa funkcjonalność zwiększa szybkość, z jaką pieniądze za tzw. "pobraniówki" trafią na konto e-sklepu. Poczta Polska przygotowała także w ramach nowego systemu kompleksowe rozwiązanie dla przesyłek poleconych zgodne z wymaganiami odnośnie doręczania pism sądowych, dotyczącymi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Jest to system oparty na przeszło 3700 tabletach dla listonoszy i 1500 padach w placówkach pocztowych. Informacja o doręczeniu przesyłki zostanie wysłana elektronicznie do systemu nadawcy od razu po odebraniu przesyłki przez adresata i złożeniu przez niego podpisu bezpośrednio u listonosza na urządzeniu mobilnym (tablecie). Rozwiązanie to pozwoli skutecznie obsłużyć między innymi polski wymiar sprawiedliwości czy Izby komornicze. Poczta Polska od dawna świadczy usługę Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru. Kilka tysięcy listonoszy i doręczycieli z tabletami i smartfonami dzięki wpięciu aplikacji w centralny system IT zarzadzania paczkami i listami od razu przekaże informację o doręczonej paczce. Taka wiadomość będzie on-line widoczna w systemie śledzenia Poczty Polskiej i w systemach nadawców przesyłek. Nowe możliwości dostępne przy zastosowaniu tabletów i smartfonów otwierają przed Pocztą Polską świadczenie zupełnie nowych jakościowo usług i znacząco zwiększają konkurencyjność Poczty na krajowym rynku pocztowo-kurierskim. Poczta Polska na bazie nowego systemu z tabletami i smartfonami chce rozwijać między innymi obsługę usług finansowych, w tym płatności za rachunki, wpłaty na rachunek bankowy, doładowania telefonów komórkowych, sprzedaż usług ubezpieczeniowych czy doręczanie przekazów pocztowych, ekspresów pieniężnych oraz innych usług pieniężno-bankowych.

szombka

warto miec jakies zainteresowanie, a jak ktos lubi sobie wklejac artykuly itd. to co mi do tego niech se czlowiek rozwija swoja pasje.

lipa kompostowa

Dagmara, ktoś tutaj niedawno się zarzekał, iż pracują tylko do 16:00. To oczywiste kłamstwo. Tak, są oddziały, gdzie zasuwa się w soboty też. Taka firma. Kłamią, aby tylko ktoś robił. Zobaczymy, jak będzie po lutym 2016.

Argo

Dobrze, ze na goworku można się tak wiele dowiedzieć o rozmowie kwalifikacyjnej w inposcie.

Dagmara

Witam wszystkich. Czy wy też pracujecie w soboty? Na rozmowie nic takiego nie było a tu się okazuje, że każdy ma 2 soboty w miesiącu po ok 4-7 godzin (g. 11.00-18.00 a czasem i dluzej jak slaba ekipa) w zależności ile przywiezie kurier przesyłek..oczywiście nie wiemy czy pracujemy oficjalnie ale raczej nie mamy za to płacone

@Dagmara

A na jakim oddziale pracuje się w soboty?

rp

Prywatny operator Pocztowy podpisał dwie nowe umowy na obsługę wymiaru sprawiedliwości – w sumie warte niemal 66 mln zł. Choć wciąż nie rozstrzygnięto największego w branży pocztowej przetargu na obsługę sądów w latach 2016-2018, to właśnie InPost przedłużył dotychczasowe zlecenie (miał je realizować od 2014 r. do końca tego roku) o kolejne dwa miesiące. To oznacza, że PGP – spółka-córka InPostu – będzie obsługiwać korespondencję sądową do końca lutego 2016 r., o ile wcześniej nie wejdzie w życie kontrakt ze zwycięzcą wybranym w nowym przetargu. Kontrakt dla prokuratur (wcześniej był częścią kontraktu sądowego) zostanie natomiast przedłużony do końca przyszłego roku. Sąd Apelacyjny w Krakowie i Prokurator Generalny zabezpieczyły w ten sposób ciągłość usług pocztowych. W przypadku umowy na obsługę sądów strony ustaliły, że PGP dostanie w sumie za przedłużenie obowiązującego kontraktu do 50 mln zł. Jeśli jednak przetarg na lata 2016-2018 wygra Poczta Polska (to ona złożyła lepszą cenowo ofertę) i będzie mogła realizować usługi od stycznia, wówczas prywatny operator otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25 mln zł. Z kolei na mocy porozumienia z Prokuratorem Generalnym operator będzie świadczył usługi przez cały 2016 r., za co dostanie około 15,8 mln zł. InPost miał obsługiwać prokuratury na mocy umowy z Centrum usług Wspólnych, ale CUW zaskarżył wygrany przez spółkę przetarg wart 33 mln zł. CUW szukał operatora, który obsłuży korespondencję w sumie około 100 najważniejszych instytucji państwowych, w tym licznych ministerstw i urzędów. Ostatecznie dwuletni kontrakt wciąż nie wszedł w życie. Sądy wszystkich instancji odrzuciły unieważnienie przetargu CUW. Tym samym Centrum Usług Wspólnych ma obowiązek zawarcia umowy z InPostem – o ile prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie złoży skargi kasacyjnej.

Zostaw merytoryczną opinię o InPost S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w InPost S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy InPost S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InPost S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy InPost S.A.?

Kandydaci do pracy w InPost S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

InPost S.A.