2 Dodaj opinię
counter
2 368 965 5 1

Opinie o Gedeon Richter Polska

Na dzień dobry:)

Cieszymy się, że wykorzystujecie nową platformę komunikacji. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy treści pojawiające się na naszym profilu i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.
Fundamentem naszej organizacji jest system wartości, oparty m.in. na: uczciwości, szacunku oraz konstruktywnym dialogu. Dlatego też w naszej firmie nie ma przyzwolenia na dialog z pominięciem tak ważnych dla nas wartości.
Prosimy, pamiętajcie, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa.
Prawo polskie gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.
Serdecznie zachęcamy Was do dzielenia się opiniami o pracy w Gedeon Richter Polska. Wierzymy, że otwarta, rzetelna komunikacja skutkować będzie poprawą warunków zatrudnienia oraz rozwojem firmy. A na tym szczególnie nam zależy.
Zachęcamy Was do śledzenia naszego profilu, przeglądania aktualnych ofert pracy i bycia tutaj z nami! Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie śmiało. Chętnie na wszystkie odpowiemy:) Gdyby pojawiły się tematy, których nie chcecie poruszać na forum, ale są dla Was ważne, to prosimy, opiszcie trudności czy niejasne sytuacje i wyślijcie pod adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org  (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli je dokładnie zbadać i wyciągnąć ewentualne konsekwencje.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy https://www.gedeonrichter.pl/oferty-pracy/

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Gedeon Richter Polska
Tak17Nie10
Anonimowy Przedstawiciel Nowy wpis

Witajcie, żyjemy w okresie zastraszania wirusem. Jak zapewne każdy z właścicieli, prezesów firma farmaceutycznych wie , że jest to okres przejściowy i prędzej czy później wrócimy do pracy – extra zmotywowani : ) . Reprezentujemy Dział Sprzedaży – to dzięki niemu każda firma farmaceutyczna funkcjonuje. Ja się akcja wirus zakończy to jedni przedstawiciele wrócą do pracy dodatkowo zmotywowani : ponieważ ich firma zachowa się Fair-Play (Wypłaci premię, nie zmniejszy wynagrodzeń, nie dokona redukcji etatów) …. Niestety będą też firmy , których przedstawiciele wrócą do pracy z nastawieniem: podczas wirusa firma zaoszczędziła pokazując co myśli o ich pracy przed wirusem – o tym jak zbudowali rynek – z takich firm ludzie będą odchodzić). Pragnę zaznaczyć poziom oszczędności na paliwie. Pamiętajmy też, że konkurencja też nie pracuje – więc nie zabiera udziałów w rynku. Mam nadzieję, że moja wiadomości trafi do wszystkich Prezesów i Dyrektorów firm farmaceutycznych. Pozdrawiam Anonimowy Przedstawiciel.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Czy w obrębie jednego działu w Gedeon Richter Polska są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Nowy wpis

Aktualność
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, który ma przeciwdziałać rozszerzaniu się epidemii koronawirusa w Polsce. Gedeon Richter Polska podjął następujące działania:
• wstrzymaliśmy realizację wizyt przedstawicieli medycznych
• w obszarach - w których pozwala na to zakres i specyfika pracy - wdrożyliśmy rotacyjną pracę zespołów
• wśród naszych pracowników podejmujemy szereg działań o charakterze informacyjnym i edukacyjnym Wdrożyliśmy dodatkowe środki higieniczne
• pozostajemy otwarci dla usług transportowych i zaopatrzeniowych przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa
Jednocześnie dziękujemy wszystkim naszym pracownikom, dzięki którym zachowujemy ciągłość produkcji. Dzięki waszemu zaangażowaniu możemy zapewnić pacjentom nieprzerwany dostęp do niezbędnych leków.
Nazwa działu: Produkcja

Koronawirus, wszystkie firmy mają mierzoną temperaturę oprócz firmy farmaceutycznej Gedeon, Pracownicy z biura pracują zdalnie, pracownicy produkcji nawet nie mają zapewnionych środków dezynfekcji na stanowiskach, pracuje tu wiele lat i nawet w takim zagrożeniu firma jest nastawiona na zysk-(usunięte przez administratora)

Nowy wpis

@Pracownik

Należy pamiętać że już samej racji charakteru produkcji (leki) praca w obszarach wytwarzania odbywa się przy zaostrzonym rygorze higienicznym. W śluzach osobowych do stref białych na stałe są dozowniki z płynami do dezynfekcji. Pracownicy wchodząc do strefy mają obowiązek z nich korzystać (po uprzednim umyciu rąk). Można z nich korzystać również dodatkowo (poza obowiązkową dezynfekcją wg procedury) jak tylko pracownik uzna, że zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 wdrożony został szereg działań prewencyjnych, zarówno centralnych w obszarze całej firmy, jak i działań dedykowanych dla obszaru WLG. Wszystkie te działania mają zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się zarażenia i zapewnić możliwie bezpieczne oraz komfortowe środowisko pracy. O wszystkich działaniach i podjętych środkach pracownicy informowani są na bieżąco. Oczywiście zachęcamy pracowników do monitorowania swojego stanu zdrowia. Jeśli uważasz że zdrowie Twoje lub innych pracowników jest zagrożone prosimy, zgłoś niezwłocznie swoje uwagi pod adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli je dokładnie zbadać i wyciągnąć ewentualne konsekwencje.

Rozczarowana
Nazwa działu: Handlowy

Witam, firma bardzo mocno przykłada się do prowadzonej rekrutacji( w moim przypadku na stanowisko przedstawiciela medycznego) i o ile w moich oczach jest to na plus, ponieważ dobrze świadczy o firmie, to sposób w jaki traktowani są kandydaci po zakończonym procesie rekrutacji jest bardzo nieodpowiedni. Ja, jak i ludzie, z którymi staraliśmy się o te stanowisko musieliśmy przejść kilka etapów(5czy6), a co za tym idzie poświecić czas i energię na chociażby merytoryczne przygotowanie się z zagadnienia, które zostało nam zlecone. Ja osobiście bardzo mocno się do tego zadania przyłożyłam, a co za tym idzie poświęciłam bardzo dużo czasu, wiec uważam, że skoro tak wiele było wymagane od nas kandydatów to zwykły feedback nie będzie czymś ponad siły firmy. Jest to po prostu nieuczciwe. Nieuczciwe jest również pytanie kobiet o to czy mają dzieci, nie ważne w jakim kontekście. Mimo tego, że nie dostałam tej pracy zdanie o firmie miałam dobre do czasu aż mimo obietnic o informacji zwrotnej takowej nie otrzymałam.

fiesta
@Rozczarowana

Gdybyś była znajomą, miała rodzinę w firmie to byś była przyjęta bez ceregieli i kompetencji. A tak nawet informacji zwrotnej nie ma. Nie martw się, nie ta firma to inna. tak miało być. Rozczarowanie bardzo zrozumiałe i adekwatne do sytuacji.

Michał

Ogólnie brak komunikacji to norma.

@Rozczarowana

Dzien dobry, Nie jesteśmy pewni czy chodzi tu o rekrutację w naszej firmie, ponieważ nasz proces rekrutacyjny składa się z 2 etapów - nie 5 lub 6. Informowanie kandydatów odbywa się na zasadzie lejka. W pierwszym etapie uczestniczy dość duża grupa, więc umawiamy się na informację z zaproszeniem do określonego terminu z zaznaczeniem, że jej nieotrzymanie oznacza brak zaproszenia. W drugim etapie uczestniczy zazwyczaj ok 4 osób i deklarujemy poinformowanie każdej osobiście telefonicznie, a jeśli nie ma odbioru to innymi drogami (mail, sms). Istotne jest, że standardowo nie oferujemy i tez nie obiecujemy rozszerzonego feedbacku, analiz zachowań w czasie spotkań rekrutacyjnych itp. Nie mamy do tego celu wystarczających możliwości. Pozdrawiamy!

ela
@Rozczarowana

Na jaki teren rekrutowalas?

ciekawa
Nazwa działu: Marketing

ile się zarabia w firmie ?

Ela
@ciekawa

Ale na jakim stanowisku?

Michał
@ciekawa

Musisz czytać wczes iejsze posty, nikt nic nowego nie napisze niestety

M
Nazwa działu: Produkcja

Brak informacji zwrotnej od siedziby w Grodzisku po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej. Mimo zapewnienia ze strony rekruterów, że takową sie otrzyma oraz takiej samej informacji zamieszczonej na stronie firmy.

@M

Dzień dobry, staramy się przesyłać wszystkim kandydatom informacje zwrotne, być może to kwestia jakiejś pomyłki. Bardzo prosimy o kontakt mailowy na adres opinie@gedeonrichter.com.pl (Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli sprawdzić co mogło się stać.

NICK

Norma

ABC
@M

Też tak miałam. Najpierw odezwali się po ok miesiącu od wygaśnięcia ogłoszenia (półtory miesiąca po mojej aplikacji), a potem po rozmowie cisza do dziś. Widać nie zależy im na pracowniku ani na wizerunku.

Zainteresowana
@ABC

Jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna??

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 141 dni.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Gedeon Richter Polska?

Na dzień dobry:)

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Gedeon Richter Polska
Tak17Nie10

Dzień dobry, moja firmo, dobrze, że sìę w końcu tu pojawiłaś. Może teraz jeden z drugim się najpierw zastanowią zanim zaczną o kimś pisać. Powodzenia.

Tak7Nie1
Ss

Aby zaszły zmiany może warto przewietrzyć kadrę kierowniczą, zrobić przegląd i wpuścić ludzi z wiedzą doświadczeniem(usunięte przez administratora)Co trawi tą firmę to mega biurokracja(usunięte przez administratora)brak komunikacji, brak motywacji dla pracowników....

Tak6Nie5
Ciekawy

Aktualizujecie te oferty? Nie można znaleźć mechanika od zeszłego roku czy ogłoszenie sobie dalej wisi?

@Ciekawy

Dziękujemy za zgłoszenie! Już aktualizujemy :)

@Ss

Witaj, Pracujemy nad zmianami w firmie, usprawniamy komunikację i pozostałe procesy. Nie zawsze idzie to tak szybko jakbyśmy chcieli, ale firma jest duża i wszyscy mamy tu swoje przyzwyczajenia – na każdym szczeblu – nie tylko kierowniczym. To, co jest ważne dla nas na tym etapie, to sprawa szacunku dla współpracowników. Nie musimy się wszyscy lubić, ale szacunek jest minimalnym wymaganiem, żeby nam wszystkim pracowało się lepiej. Pisząc na publicznym forum tego typu posty warto zwyczajnie zastanowić się czy nie krzywdzi się drugiego człowieka. Jeśli masz jakieś konkretne pomysły na zmianę napisz proszę na adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku).

Tak6Nie1

Brawo... !!!!!!!!!

Buddy
@Ss

Brak komunikacji? Jak możesz, tyle szkoleń z tego jest, co chwila każą latać na to, jeździć do innych miast. Nie mówię że są złe, tylko po co w innym mieście. Nie dość że to ogromny koszt dla firmy to i problem dla ludzi żeby dojechać, a tyle sal konferencyjnych w firmie mamy, pięknych. Nie wpuszcza dobrych, nowych z wiedzą i doświadczeniem bo trzeba im zapłacić a to się nie mieści w budzecie. Zamiast tego moglibysmy wkoncu opracować coś nowego.co pociągnie firmę do gory. Grolrinosin nie utrzyma całej firmy. Kwartał się skończył i co? Sprzedaż dramatyczna. Marketing premie wziął i teraz spi..

Tak2Nie1
Szkolenia !
@Buddy

I bardzo dobrze że są szkolenia wyjazdowe Nowe osoby, mają inne spojrzenie A co mi powie mój kierownik na szkoleniu np?Siedzi i zanudza przez godzine albo dwie. Ostatnio mialo byc szkolenie z odchylen, strata czasu. Jak sie zatrudni odpowiednia ilosc osob, dobrze zaplaci ludzie beda mieli dobrze zorganizowna prace to i odchylen nie bedzie. Do czego się człowiek nie dotknie to hasło, jak to wszystko zapamiętać? A potem głupia gadanie na szkoleniach że odchylenia produkujemy . No chyba że szkolenia będą u nas w firmie ale prowadzone przez osoby z zewnątrz. Bo słuchania naszych mądrych to już mamy po dziurki w nosie.Na wszystko tacy mądrzy tylko sukcesów brak jak byliśmy na szarym końcu tak jesteśmy ze zła opinia . A jak już słuchać dwie godziny to chociaż ludzi mądrych , ja jestem za tym aby szkolili mnie ludzie z zewnątrz.Bo mądrego to i przyjemnie posłuchać:) A paplanine to mam dzień dnia w autobusie jak jadę do pracy.

Szwagier
@Pracownik

Procedur się naucz.

Kamil

Czy oprócz „kiepskiej atmosfery” w pracy ktoś może udzielić rzetelnej informacji na temat zarobków PM ( podstawa netto) premie realne nierealne,jakie auta, benefity pozapłacowe, tereny ?

Nick
@Kamil

1.8-2.1 x minimalna krajowa

Odchylenie
Nazwa działu: Jakość

A co takiego się zmienia? Może zapraszam HR do KJ ,jeden dzień by tym paniom wystarczył i same by się zwolnily. Poprzednia kierownik jaka była to była ale wiedziała w którym kosciele dzwoni. Wiedza i doświadczenie ,jakoś się pracowało . Bylo zaufanie do pracownika .Dostal czlowiek robote ,zrobil . A teraz człowiek czuje się jak w więzieniu o zaostrzonym rygorze. I udawadnianie że po 20 latach pracy raptem się nie umie pracować. Ja się dziwię że takie wybitne osoby przyszły do pracy do GR.Tylko brakuje czytników przy drzwiach od toalet. Niedługo może każdy będzie miał kamerę przymocowana do czapki i będzie filmowal co robi przez osiem godzin . Bo na pewno kłamie, kreci i (usunięte przez administratora) Tak to wygląda. Tak się traktuje ludzi ... Jeszcze trochę to będziemy dzień, dnia przynosić zaświadczenie że się było w pracy.Podpisza kadry, ksiądz i sąsiad tak dla pewności. Tak jest super . I tylko roboty się dowala nie stwarzając żadnych warunków do pracy. Cała szuflada haseł, do czego się człowiek nie dotknie to albo blokada albo hasło. Do pracy też się nie przyjmuje bo etatów nie ma A ludzie co są na zastępstwa uciekają i nie ma się co dziwić. Jedna osoba robi 5 rzeczy na raz A potem pretensja że odchyleń masa. Jak są takie wybitne to niech pokażą jak to wszystko zrobić w osiem godzin? Bo tak rządzić jak teraz w KJ rządzą to dziecko potrafi. I ciągle mało i mało ... I może wreszcie zwróci ktoś uwagę na to że w KJ nie chodzi się w obcasach bo takie słuchanie tego stukania jest raz że wkurzajace A dwa bardzo rozprasza . Druga sprawa to organizowanie zebrań w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy analitycznej i ten problem też w KJ był poruszany ale jak grochem o ścianę. Przecież jest sala na dole .. A potem się od nas wymaga i pretensja bo nie zrobione. A po trzecie jak by w firmie było tak super to by ludzie nie chodzili na l4 na depresję . To chyba nie świadczy za dobrze o pracodawcy Na dzień dzisiejszy jest dramat . Jak człowiek przychodzi do roboty To nie wiadomo czy się śmiać czy płakać . Najlepszy cyrk na świecie nie ma takiego repertuaru jak ma ta komórka. Jedyna pracownia na którą warto przyjść do pracy To mikrobiologia . Szefowa dobra i dba o pracownika. Reszta nie warta uwagi no chyba że ktoś ma cztery lata do emerytury w tym dwa spędzi na l4.

@Odchylenie

Twój głos jest dla nas bardzo ważny i chcielibyśmy poznać szczegóły, aby móc zareagować. Prosimy Cię o kontakt na opinie@grodzisk.rgnet.org lub z działem HR.

@Gedeon Richter Polska

To zapraszamy do KJ na tydzień I wszystko będzie wiadome ,jasne i klarowne :) Bo pisanie i gadanie nic nie zmieniło od lat

Xxxxx
Nazwa działu: Handlowy

Rekrutacja na przedstawiciela medycznego: - 3 osoby umówione o tej samej godzinie - brak informacji na temat długości rekrutacji - zadanie w grupach mające na celu nie wiadomo co... (jesteś na bezludnej wyspie, które narzędzia wybierzesz z listy jako priorytetowe, aby przeżyć) - rozmowy indywidualne przeprowadzone w fajnej atmosferze. Mało pytań werfikujacych kompetencje

Piotr
@Xxxxx

Udało Ci się przejść pozytywnie etap rekrutacji na stanowisko przedstawiciela medycznego? Nie napisałeś, jak wszystko dalej się potoczyło.

@Xxxxx

Bardzo dziękujemy za opinię. Zawsze rozpoczynając spotkanie zakreślamy jego ramy czasowe, choć dynamika samego procesu może sprawić, że będzie on nieco dłuższy lub krótszy od zakładanego. Głęboko wierzymy, że taka informacja została podana również w przypadku omawianego spotkania, ale oczywiście upewnimy się czy tak było. Samo spotkanie rozpoczyna się w grupie, potem następują rozmowy indywidualne. Zarys przebiegu spotkania również przedstawiany jest na jego początku i znów jesteśmy przekonani, że tak było również w omawianym przypadku. Trzy osoby umówione na tą samą godzinę nie są oczywiście jakąś pomyłką organizacyjną – proces grupowy pozwala uzyskać informacje istotne dla ostatecznej decyzji rekrutacyjnej. Oczywiście nie kwestionujemy opinii, że dla piszącego aktywności były nie do końca zrozumiałe - każdy ma prawo do własnych odczuć - jednak obserwując pracę uczestników na tego typu spotkaniach nigdy nie odnosiliśmy wrażenia, że coś jest niejasne. Wszystkie zadania mają bezpośrednie lub pośrednie odniesienie do pracy przedstawiciela dlatego możliwe, że dla osoby bez doświadczenia (a takie również uwzględniamy w naszych rekrutacjach) może to być odległe od znanych sobie sytuacji. Niemniej zapewniamy, że jesteśmy w stanie na ich podstawie wyciągać wnioski co do kluczowych kompetencji. Cieszymy się, że wrażenia z rozmów indywidualnych były pozytywne co, mamy nadzieję, nieco kompensowało wcześniejszy dyskomfort. Oczywiście bez względu na treść tej odpowiedzi zawsze staramy się analizować komentarze i uwzględniać uwagi, jeśli mogą udoskonalić nasz proces rekrutacji. Pozdrawiamy!

Dajcie pracowac

Dzień dobry, W jakim celu szkolenia są organizowane poza siedziba firmy? Zamiast wykazać się gospodarnoscia i oszczędnościa i wykorzystać sale konferencyjne w firmie, szasta się pieniędzmi na wynajem hoteli i cateringu. Nie mówiąc już ze nie wszyscy mają jak dojechać na szkolenie do innego miasta...

@Dajcie pracowac

Witaj, Szkolenia zewnętrzne są zwykle bardziej efektywne od szkoleń wewnątrz firmy. Pracownikom łatwiej oderwać się wtedy od codziennych obowiązków i skupić się tylko i wyłącznie na zdobywaniu wiedzy. Pozdrawiamy!

Buddy
@Dajcie pracowac

Serio? Nie pasują ci szkolenia poza firmą? Ale masz problemy:) rozwijać się trzeba!:)

Dajcie pracowac
@Buddy

Szkenia mi pasują, tylko nie widzę sensu aby były poza firma

123ppp

Dlaczego owoce nie są dostępne we wszystkich budynkach? Nie każdy ma czas chodzić po firmie w poszukiwaniu bananów.

@123ppp

Witaj, Według naszej wiedzy banany umieszczane są we wszystkich budynkach. Jeśli jest jednak jakieś miejsce, które będzie dla Ciebie szczególnie wygodne - daj znać na adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku). Pozdrawiamy :)

Tak4Nie2

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Gedeon Richter Polska?

@Pytanie

Forum chyba umarło odkąd jest aktywny Pracodawca. Wszyscy teraz obawiają się napisać i wyrazić swojej opinii....

@Pytanie

Witaj, Jeśli jesteś pracownikiem naszej firmy zasady przyznawania premii uznaniowych znajdziesz w naszym intranecie. Jeśli jesteś kandydatem, zapytaj o szczegóły podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrawiamy!

Nik
@123

Wszyscy jak wszyscy...

Aktualność
Wyjątkowy koncert, wyjątkowi muzycy!
Jubileuszowy koncert Orkiestry Gedeon Richter Polska za nami.

W poniedziałkowy wieczór, w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, rozbrzmiała muzyka w wykonaniu naszych orkiestrantów. Wszystko za sprawą wyjątkowego Jubileuszu 45-lecia Orkiestry Gedeon Richter Polska.
Muzycy, na czele z Dyrygentem Jerzym Wysockim, przygotowali różnorodny repertuar, który skradł serca wszystkich gości. Mogliśmy usłyszeć m.in. muzykę z filmu 07 Zgłoś się, Memory z musicalu Cats, czy też składankę muzyki rock’owej.
Orkiestra Gedeon Richter Polska to doskonały przykład, że nasza firma wspiera pracowników w  realizacji swoich pasji, zainteresowań. To miejsce, w którym nie tylko wykonuje się powierzone zadania, obowiązki. To miejsce, w którym każdy ma możliwość pokazania tego co lubi i kim jest także poza murami budynku. Orkiestra Gedeon Richter to w dużej mierze nasi byli pracownicy, którzy rozwijali swoją pasję i robią to dziś. Dzięki czemu mogą nadal czuć się częścią naszej społeczności.
Orkiestra ma za sobą 45 lat pięknej muzycznej historii, którą my jako firma z tradycją pielęgnowaliśmy i nadal będziemy pielęgnować.
Tak6Nie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Gedeon Richter Polska?

@Pytanie

Nasz proces rekrutacyjny opisany jest tutaj: https://pracodawcy.pracuj.pl/gedeon-richter-polska-sp-z-o-o,15503/rekrutacja Pytania dotyczą doświadczenia zawodowego, a także umiejętności i kompetencji. Pozdrawiamy i zapraszamy!

vz

Zwracam się z uprzejmą prośbą do pracodawcy ,aby zwrócił uwagę na to , aby niektórzy kierownicy działów przyjęli wreszcie do wiadomości ,że każdy pracuje inaczej. Tę samą czynność jeden zrobi szybciej , drugi zrobi trochę wolniej. Prowadzi to do bardzo nieprzyjemnych sytuacji, szczególnie dla takiego pracownika który nie jest w stanie fizycznie dorównać tym najlepszym. Wiadomo taki pracownik ma niższą ocenę, ale też pracuje całe osiem godzin. I to właśnie tacy kierownicy, wprowadzają negatywną atmosferę w pracy.

@vz

Witaj, dziękujemy za Twoja sugestię. Oczywiście każdy ma swoją prędkość pracy i należy to uszanować. Aby przyjrzeć się temu tematowi musimy poznać więcej szczegółów. Opisz, proszę, swoje trudności i wyślij pod adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli je dokładnie zbadać i wyciągnąć ewentualne konsekwencje. Dziękujemy.

Tak2Nie1
Ktoś

A mi zależy na tym żeby wreszcie godnie zarabiać w tej firmie . Bo jak dobrze pójdzie to pensję 4000 brutto będę zawdzięczać partii PiS :). Nie pracuję w firmie rok tylko ponad 20 lat. Czy w tym roku będzie premia świąteczna ?

Tak3Nie8
Jar
@Ktoś

Naprawdę myślisz że ci tu odpowiedzą? Rozumiem że pracujesz 20 lat, ale nawet 20 lat temu o podwyżkę pytało się osobiście szefa - czemu tego nie zrobisz? Jeśli naprawdę chcesz ją dostać, powiedz czym na nią zasłużyłeś, dlaczego jesteś ważny dla firmy, bo długi staż to akurat słaby argument w dzisiejszych czasach...

Tak15Nie

@Ktoś

Witaj, Podwyżki to bardzo indywidualna sprawa. Rozmawiając z Tobą anonimowo nie wiemy, jakie masz kwalifikacje, jakie stanowisko, jaka jest jakość Twojej pracy. Jeśli uważasz, że powinieneś/powinnaś dostać podwyżkę, zapraszamy do rozmowy z szefem Twojego działu. Naprawdę nic Cię to nie kosztuje, a na pewno przyniesie lepszy efekt niż ogólne zapytania na forum. Jeśli masz z tym problem opisz swoje trudności czy niejasne sytuacje i wyślij pod adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli je dokładnie zbadać i pomóc w Twojej sprawie. Regulamin płac i informacje o premiach są dostępne dla każdego pracownika w naszym firmowym intranecie.

Tak8Nie
@Ktoś

Brak tej premii świątecznej to naprawdę dziwna sprawa ..

Gieno
@pracownik

Premia świąteczna to dziwna sprawa. Za co się ją dostaje?

@Jar

Bo jak tak dalej pójdzie to osiągnę najniższą krajową w GR. Trochę wstyd, dla firmy oczywiście bo na pewno nie dla mnie. Tak dla zasady chociaż by. Ja bez tej firmy przeżyje. Żadnego ważnego miejsca nie zajmuje w moim życiu. Jest bo jest. Sentyment mam tylko do dawnej Polfy. I jak ktoś pyta gdzie pracuje? to zawsze mówię że w dawnej Polfie.

@Gieno

Za nic . Dobre firmy dają pracownikom premie swiateczne. Bo jest miło, fajnie, ludzie się czują docenieni. My do takich nie należymy. Dla mnie nie jest to dobra firma. Po 23 latach pracy mogę tak powiedzieć.

Melon
@@

Chyba jednak ta firma zajmuje dużą rolę w twoim życiu bo spędzasz sobotę na pisaniu o niej kilku postów pod różnymi nikami. Każdy głupi to zauważy... Ty nie zmienisz roboty - ty będziesz tam siedział i obsmarowywał dalej. Co kto lubi :). Ja zaryzykuję i zaaplikuję, nie spodoba mi się to zmienię.

Gieno
@@

Pracowałem w kilku naprawdę dobrych i bogatych firmach, ale o premiach świątecznych nie słyszałem. Bony świąteczne - tak. Bony dostajecie?

H
@Gieno

Nie dostajemy.

Laura
@Melon

Nie jesteś pracownikiem tej firmy więc daruj sobie te swoje komentarze. Każdy pisze kiedy chce. Jeden w sobotę , drugi w niedzielę. Jeden jest zadowolony, drugi nie.Wszystko zależy od działu i od kierownika. Szanujmy opinie każdego. Jeżeli chodzi o pracę to aplikuj ,na produkcję ostatnio potrzebowali. I daj nam chłopie spokój bo to jest nasze forum.

Melon
@Laura

No właśnie szkoda że nie zauważasz że to nie jest twoje prywatne forum. To też forum dla ludzi, którzy szukają pracy. I nie szukam roboty na produkcji żeby było jasne.

Gustaw
@@

dla ciebie najwyraźniej czas się zatrzymal, świat dawno poszedł do przodu, tak jak twoja firma i twoi koledzy w pracy. Sorry, ale nawet nie mam ochoty słuchać tego biadolenia, jak ci nie pasuje to idź tam, gdzie będziesz szczęśliwy i skończ z tym zatruwaniem środowiska innym, my chcemy pracować w miłej atmosferze i dokładamy wszelkich starań, zeby tak było. Jak w budowaniu tego przyjaznego klimatu nie pomagasz, to chociaż nie przeszkadzaj.

Poker
@Melon

Magazynier poszukiwany albo na pakowanie. Zapraszamy do nas do roboty .

Gall

Polecam firmę, w trakcie zmian na lepsze. Zadaniowo można się wykazac. Atmosfera super. Inwestują w rozwoj pracownikow, kierownictwo otwarte na zmiany. Jest potencjal.

Tak6Nie5
Adam
@Gall

Pracuje u nas dużo kobiet i to dzięki nim mamy taką atmosferę:) dzięki dziewczyny!

Tak6Nie3

@Gall

Dziękujemy za słowa wsparcia! :)

Tak6Nie1

Aktualność
W ostatni weekend odbyła się 15. edycja Biegu po Nowe Życie, inicjatywa, której celem jest nagłośnienie tematu transplantologii. W tym roku padła rekordowa liczba uczestników - ponad 100 sztafet. Nasza firma już trzynasty raz wzięła udział w tej niesamowitej inicjatywie. Reprezentowały nas Danuta Kowalik i Edyta Mila. Dziewczyny z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przemierzyły trasę Biegu za co bardzo im dziękujemy i gratulujemy!
Tak8Nie
Becia

Jest ok.

Zainteresowany

Witam, jestem zainteresowany praca w dziale zapewnienia jakości. Czy są jakieś wakaty? Polecacie ten dział? Będę wdzięczny za opinie. Dodam, ze mam kilka lat doświadczenia w firmie farmaceutycznej

zarobki.
@Zainteresowany

Dobrze się zastanów nad pracą w tej firmie . Z całego serca ci to radzę .

TakNie6
@Zainteresowany

Poczytaj opinie i się dobrze zastanów :)

TakNie5
Zadowolony
@Zainteresowany

NIE zwracaj uwagi na tych frustratów. Tu się kilku gości zebrało i debatują miedzy sobą i nakręcają się wzajemnie. Ogloszenia publikowane są na naszej www. Je jestem zadowolony. Może na tym forum tego nie widać, ale pracują tu dobrzy ludzie, którzy dbają o atmosferę. I atmosfera jest super, dobra integracja, dużo szkoleń. Widać, że HR odwalił kawał dobrej roboty. Niestety wszystkim się nie dogodzi, szczególnie malkontentom.

Tak8Nie5
@Zainteresowany

Ja polecam. Kilka osób próbuje rozwiązać swoje problemy na tym forum, ale nie reprezentują firmy. Firma w trakcie zmian, są wady i zalety. Większość to bardzo fajni ludzie i generalnie duża troska o załogę.

Tak8Nie3
praca
@Zainteresowany

Firma jak firma - bardzo przeciętna bym napisała. Na prowincji miasta zakład produkcyjny jakich wiele w okolicy. Zawsze można szukać dalej , jak się okaże że to nie to czego się oczekiwało. Z pracą się ślubu nie bierze. Decyzja należy do Ciebie.

troska
@Zatrudniony

A w czym przejawia się ta troska o załogę ? możesz mi napisać? bo może coś mnie ominęło?

!!!!!!!!
@Zatrudniony

Oni się troszczą o to żeby mi coś dać? czy troszczą się o to żeby zabrać ( zostały do zabrania już tylko jubileusze) ? Więc wytłumacz mi , pracownikowi z bardzo długim stażem na czym polega ta troska firmy o pracownika ? Bo póki co ,tak się o mnie troszczą że w soboty się pracowało( po 10 sobót jedna po drugiej ) i w niedziele żeby pensja była lepsza. To jest ta troska ?

@troska

Mój szef bardzo dba o zespół. Prezes to dobry człowiek i widać, ze atmosfera jest dla niego ważna, daje fundusze na rozwój. Widać, ze mu zależy. Każdy z nas ma tez duża pewność pracy.

bbb
@Zatrudniony

Ok , super masz fajnego szefa dba o Ciebie jako pracownika . A co z tymi którzy nie mają tyle szczęścia?

HR
@Zadowolony

Co zrobił HR dla wszystkich pracowników, nie dla wybranych? Podkreślam dla wszystkich pracowników, od najniższego szczebla zaczynając.Owoce to można sobie na targu kupić, pakiet medyczny mają teraz prawie wszyscy . Wypunktuj te zasługi. Opisz ten kawał dobrej roboty . Podaj konkretne przykłady .

@HR

Proszę bardzo: wprowadził dodatek zmianowy, zmiany w stanowiskach (szereg osob jest teraz starszymi operatorami), dedykowana dla Was kategorie w pracowniku roku, bezpłatne produkty spożywcze (kawa, herbata, owoce), warsztaty integracyjne dla jednego z pionów, szkolenia dla nadzoru, żeby Wam się lepiej pracowało, standardy zasad żeby było przejrzyście dla wszystkich... to nie jest miejsce na szczegóły i ich w tym miejscu nie będę udzielać. Macie pytania, wiecie gdzie siedzi Hr. Tylko pamiętajcie, ze zmiany wymagają czasu i środków, a potrzeby ma cała firma.

laki
@Odpowiedz

Nic z tego co napisałeś nie robi wrażenia . Przez 15 lat miała swoją kawę, herbatę i przeżyłam. A czemu warsztaty tylko dla jednego z pionów ( mnie one ominęły)?. szkolenia tylko dla nadzoru , bo bez nadzoru nie umiemy pracować? Jakoś nie pracuje mi się lepiej a coraz gorzej .Szału nie ma , jak zwykle zresztą . GR jesteśmy prawie osiem lat i jeszcze nie było czasu żeby te zmiany nastąpiły na lepsze oczywiście . To ile ta firma potrzebuje 100 lat ? i też się nie ograną ? Leży zarządzanie i kwiczy.

@laki

Szklankę zawsze można widzieć do połowy pełna lub pusta. kolejne rzeczy są już w planach, może w tym roku już Cię nie ominą. Szkolenia były dla nadzoru, bo kierownicy wpływają w sposób znaczący na zadowolenie pracy pracowników. Sama piszesz ze coś kwiczy ;) Jeżeli masz uwagi merytoryczne wiesz gdzie siedzi Hr.

dramat
@Zatrudniony

Według mnie troska polega na tym że; jak by ci człowieku dali z 500 złoty podwyżki netto to ze szczęścia byś z tydzień do roboty nie przyszedł . Niech takich ludzi zadowolonych będzie więcej i co wtedy ? kto by trząchnął tym biznesem? A tak w trosce o to żebyśmy po wypłacie byli w robocie i nie żyli marzeniami ,na konto jest przelew 2700 netto. Trampki w centrum chińskim to i po robocie sobie zdążysz kupić za te 30 złoty. Biedronka czynna do 21-też się zdąży. Nie ma co szaleć , bo nie ma z czym ? To jest troska firmy o pracownika , żeby nam się w głowach nie poprzewracało.

Żal
@Odpowiedz

Tak mój kierownik wpływa znacząco na moje zadowolenie ,że aż mnie mdli. Niedługo będę miała wrzody od tej troski i dobroci kierownika o mnie.

haha
@Odpowiedz

Mój kierownik znacząco wpływa na moje zadowolenie. On pracuje w soboty i często w niedziele a ja odpoczywam . Oby tak dalej pracował a moje zadowolenie z kierownika będzie jeszcze większe. W końcu za to ma płacone.

Tak1Nie3

@Zainteresowany

Witaj, Oferty pracy w Gedeon Richter znajdziesz tutaj: https://pracodawcy.pracuj.pl/gedeon-richter-polska-sp-z-o-o,15503/oferty-pracy Zapraszamy!

Elil
@bbb

Gdybym ja nie miała tyle szczęścia zmieniłabym pracę na lepszą. Mamy rynek pracownika, naprawdę nietrudno coś znaleźć. Nie myślałeś/myślałaś o tym?

Hanna

Idealnie to nie będzie nigdzie więc albo pracujemy i zarabiamy albo czas zmienić firmę i przestać marudzić.

vg
@Hanna

W tej firmie idealnie nie będzie na pewno. Nie w tym stuleciu. Są firmy , może jest ich mało gdzie i zarobki i atmosfera dobrze ze sobą współgrają . Ale od takich firm my się nie uczymy , niestety. Więc jest sobie taka fabryka i żyje własnym życiem.

Tak2Nie3
Ewelina
@vg

W sposób bardzo jednostronny oceniłeś aktualną kondycję firmy Gedeon Richter Marketing. Ale i tak miałabym do Ciebie pytanie. Zastanawiałam się ostatnio, czy firma ta byłaby dobrym wyborem dla osób, które dopiero poszukują swojej pierwszej pracy. Co Ty o tym myślisz?

as
@Hanna

Ale po co marudzić . Wystarczy mieć wszystko wywalone i od razu się lepiej pracuje. Osiem godzin beret na głowę i do chaty. A tym co zależy niech tyrają w pocie czoła . Ludziom roboty nie ma co żałować.

@vg

Prosimy, skontaktuj się z nami i napisz co dokładnie moglibyśmy Twoim zdaniem zmienić. Warto razem zacząć zmiany. Adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) .

Mik

Jak w innych dużych firmach - każdy typ człowieka można tu odnaleźć. Ale generalne dobrze się pracuje.

Pracująca w GR

Pracuję w tej firmie kilka lat i jestem przerażona tym co jest tu wpisywane. Firma faktycznie w ostatnim czasie przechodzi duże zmiany i dużo się dzieje ale są to zmiany na pewno na plus. Nareszcie coś się ruszyło! Nie wszystkim te zmiany muszą się podobać ale obrażanie anonimowo pracowników, inne działy, prezesa, czy dyrektorów jest po prostu brakiem szacunku i zwykłej kultury. a niektóre wpisy są poniżej krytyki. Przecież to nie HR, Pr, czy inne działy tworzą atmosferę tylko każdy na nią wpływa. W firmie pracuje bardzo dużo fajnych i kompetentnych osób i na pewno stawia się tu na rozwój pracowników. Sama uczestniczyłam ostatnio w dwóch fajnych warsztatach dla pracowników. A kawa, herbata, owoce i loty balonem są jak dla mnie dodatkowym i miłym elementem świadczącym o pozytywnych zmianach w tej firmie.

Tak14Nie23
Długoletni pracownik

:'D :'D :'D

TakNie10
Dg
@Pracująca w GR

Co się zmienia? Pudrowanie starych budynków, jeden banan co poniedziałek i rządy kilku pań które na siłę chcą zmienić firmę wg. swojego widzi mi się że nawet niektórzy dyrektorzy nie wiedzą co się dzieje? Wszyscy mają się uśmiechać i chwalić że jest cacy czytając bzdurą gazetkę Richtera gdzie Trybuna Ludu siała mniejszą propagandę. Ludzie się śmieją to nie moje słowa kazali mi tak mówić itd. itd.

Tak8Nie5
Żal
@Dg

Nie czytam tej pożal się B..e gazetki bo szkoda czasu na coś takiego, lepiej posiedzieć przy piwku. A te Panie usiłują coś zmienić ale na gorsze . Niech moc będzie z nimi . Budynki , stoją i starszą komuną. Banan to na zachętę, żeby w poniedziałek do roboty przyjść. Oj można się uśmiać z tego interesu, można i to jeszcze jak :)

Tak1Nie3
Zrazona

Nie bez powodu przeciez wszystkie uciekaja albo na l4, albo do innych firm. Oczywiscie oprocz jednej.

as
@Zrazona

L4 to ja mam w celach,ale swoich prywatnych. Firma ma swoje cele na każde półrocze a ja mam swoje. Trzeba być chyba ze stali i to odpornej na korozję, żeby przepracować od urlopu do urlopu.

@Pracująca w GR

Dziękujemy za miłe słowa to dla nas bardzo ważna opinia!

@Dg

Prosimy, skontaktuj się z nami pisząc dokładnie co moglibyśmy zmienić, na adres opinie@gedeonrichter.com.pl (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska Oddział w Warszawie) lub opinie@grodzisk.rgnet.org (tematy dotyczące Gedeon Richter Polska w Grodzisku) byśmy mogli je dokładnie zbadać i podjąć odpowiednie kroki naprawcze.

Zniesmaczona ryzykantka

Przerażająca jest w tych postach pogarda, frustracja i oczekiwania typu: mi się należy bo tyle lat tu pracuje. Czy Ty człowieku jeden z drugim czujesz się komfortowo w tej oczekująco - zjadliwej- zazdroszcząco- pesymistycznej wizji każdego swojego dnia? Smutne to. Czytam: zazdroszczę, ale nie dam z siebie więcej tylko pójdę na L4 - bo wygodniej. Dalej: Zazdroszczę wyżych pensji nowo zatrudnionym - ale nigdy nawet nie próbowałem się przekonać, jak to jest zmienić pracę (wyjść poza swoją strefę komfortu) poza to co znam, sprawdzić się gdzie indziej - bo za bardzo się bałem / bałam, a może byłam zbyt wygodna / wygodny? Może nie wierzyłem /am w siebie. A może po prostu gdzie indziej wymagali by więcej - a tu wiem czego się spodziewać. Mogę spokojnie spać w nocy - nie muszę się przejmować. Nie muszę podejmować nowych wyzwań. A wiadomo jak będzie gdzie indziej? Może bedę żałować. Może miałem/ am bliżej do pracy. Chciałam / łem wychować dzieci. Odbierać je o rozsądnej porze z przedszkola / szkoły. Kiedyś zaryzykowaliście i zostaliście tu - w Grodzisku, gdzie w danym momencie było Wam wygodnie: bo sie opłacało/ bo tak było "wtedy" lepiej. Teraz za tę łatwiznę - płacicie słono - niższymi pensjami ( ale chyba braliście to ryzyko po uwagę, czyż nie?) Nie? To znaczy, że nie nadajecie się na stanowiska za biurkiem - bo tam ryzyko związane z podejmowaniem decyzji ponosi sie każdego dnia. To dlatego za biurkiem zarabia się więcej. Bo jest odpowiedzialność / odwaga/ wizja/ myślenie na kilka lat do przodu. Ludzie, którzy zmieniają pracę ponoszą ryzyko - albo się uda, albo nie, albo będzie się zadowolonym, albo nie, albo będzie się żałowało swojej decyzji. I wiecie co? Za poniesienie tego ryzyka - nowy pracodawca nagradza tę osobę wyższa pensją! Proste! Kto nie ryzykuje nie pije szampana! Jaki sens miałaby zmiana pracy, jeśli wszędzie byłoby tak samo - po równo?.Pracodawca to docenia bo wie, że taka osoba będzie w stanie odnaleźć się w każdej sytuacji. Pracodawca inwestuje (czyli płaci więcej) - bo wie, że skoro ta osoba zarządza swoim ryzykiem (ryzykiem życiowym) i stawia na swoją lepszą przyszłość - to znaczy, że zaryzykuje i zaakceptuje nowe rozwiązania, z którymi kiedyś przyjdzie zmierzyć się firmie. Wie, że taka osoba zrozumie, pewne decyzje. Czasem trafne, czasem niestety nie, ale nikt nie zatrudnia wróżek i jasnowidzów. Za to zatrudnia ludzi z jajami, którzy wierzą, że każda zmiana jest obarczona ryzykiem. I zrozumie to tylko ten, który kiedyś spróbował czegoś innego. Ludzie - spójrzcie sami na siebie i niech pierwszy rzuci kamieniem... ten co bez skazy i ten, co jest bez winy - za swój los.

Tak11Nie21
Zatrudniony

ja pracuje w Gedeon z wyboru, a nie dlatego ze muszę. Mam za sobą doświadczenia w znanych markach, jestem tez zapraszany na rozmowy przez bardzo znane firmy. Tylko, ze ja chce pracować w Gedeon :)

Tak8Nie1
kcin
@Zniesmaczona ryzykantka

Przyznam, że nie bardzo rozumiem, co miał na celu Twój przydługi wpis. Wszyscy zatrudnieni mniej więcej wiedzą, jaka jest obecnie sytuacja w GR, ale każdy widzi to inaczej - i to postrzeganie zmienia się w zależności od wysokości pensji. Mimo wszystko na jedną kwestię warto zwrócić uwagę: jeśli jest źle, trzeba szukać innej (lepszej) pracy. Zgadzam się z tym w 100%, sam tak zrobiłem jakiś czas temu i jedyne czego żałuję to to, że nie odszedłem z GR wcześniej. Tylko do czego prowadzi takie myślenie? Mniej więcej do tego, co aktualnie widać na tym forum - kto może, to ucieka do innych firm, a Ci, którzy zostali, są coraz bardziej sfrustrowani. Do tego nikt w HR nie stara się zatrzymać doświadczonych pracowników, bo przecież ktoś i tak na to miejsce przyjdzie. Faktycznie, kogoś zawsze się znajdzie, ale za kwoty oferowane przez GR nie ma opcji, żeby zatrudnić kogoś kompetentnego (mowa o specjalistach, rozwój). Młodzi bez doświadczenia może i są zaangażowani (z naciskiem na może), ale na ile im tego zaangażowania wystarczy, gdy zderzą się z niektórymi "nieomylnymi" kierownikami lub gdy po prostu usłyszą od swoich znajomych ile zarabia się na analogicznym stanowisku w mieście położonym 30 km na wschód od Grodziska? Ja obstawiam scenariusz taki: pracuję, mam co wpisać w CV (pierwsza praca) i rozglądam się za czymś lepiej płatnym, bliżej domu (wawa) i z normalnym klimatem. Czyli rok i do widzenia. W ogóle zastanawia mnie, jaka jest przyczyna tak usilnego oszczędzania na pensjach pracowników? Czy management ma jakąś ekstra kasę od tego, ile nie da podwyżek? Czy może góra chce się wykazać przed centralą w Budapeszcie, jak to w GRPL jest wszystko po kosztach? Może to z lekka brzmi jak teoria spiskowa, ale jak inaczej wytłumaczyć tę mizerię? Niestety w branży farmaceutycznej za wiedzę trzeba słono płacić, a kto tego nie robi, ten skazuje się na stopniowy upadek... Jeszcze kilka słów o tych, którzy zostali. Piszesz, że nie ryzykują, nie chcą się sprawdzić itp. To wszystko jest częściowo prawdą, ale dodaj do tego taką opcję, że niektórzy przepracowali w tej firmie więcej lat, niż Ty się bujasz na tym świecie i po prostu dla nich to coś więcej niż praca. Sam tego do końca nie rozumiem, ale wiem, że w normalnych organizacjach takich pracowników się ceni, choćby za tę lojalność, ale także za doświadczenie kilkunastu/dziesięciu lat pracy. Natomiast w GR się nimi pomiata - coś na zasadzie "bo on/ona i tak nie odjedzie" więc jest ostatni do podwyżek, awansów i innych benefitów. I Wy się dziwicie, że ludzie są sfrustrowani? Właśnie takim podejściem doprowadzono do tego, co można tu wyczytać. Czyli przychodzę do roboty, odwalam swoje, bo za te pieniądze i takie traktowanie nie dam z siebie nic więcej. Możecie tam w HR wmawiać sobie, że to piszą tylko pionki z produkcji czy jakości, więc nie ma się czym przejmować. Radzę jednak zejść na ziemię, bo suma tych "pionków" i ich podejścia może znaczyć dla firmy niż niejeden "niezastąpiony" dyrektor z wizją. W tym miejscu warto sobie zadać pytanie, czy aktualna zawstydzająca pozycja GR w rankingu polskich firm farmaceutycznych wynika właśnie z tych hejterskich wpisów pracowników na goworku, czy może jednak z wizji prezesa i podległych mu dyrektorów? Na koniec uprzedzając zaczepne wpisy PRu odnośnie mojej motywacji, by pisać o byłym pracodawcy - przepracowałem w GR kilka fajnych lat i było mi trochę smutno rozstawać się z tą firmą. Jednocześnie jednak zrozumiałem, że jest to nieuniknione, ponieważ nie widziałem tu dla siebie żadnych perspektyw w sytuacji, gdy sensowna podwyżka nie wchodziła w grę, w kierownictwie zaszły zmiany na gorsze, na poziomie dyrektorskim było stabilnie źle bez perspektyw na lepsze. Wciąż mam jednak jakiś sentyment i ta firma nie jest mi do końca obojętna, pomimo tego, co tu czytam i słyszę od moich kolegów, którzy jeszcze tu pracują (choć jest ich na szczęście coraz mniej). Moja rada dla wszystkich sfrustrowanych: nie zawrócicie kijem Wisły czy nawet lokalnej Mrowny, więc nie traćcie czasu na wpisy w goworku, tylko szukajcie innej pracy, której notabene nawet w Grodzisku jest sporo. Skoro ta firma Was nie szanuje, pozbądźcie się sentymentów i pomyślcie o sobie. Może kiedyś ktoś zrobi porządne przemeblowanie i będzie do czego wracać...

Tak14Nie2
dramat
@Zniesmaczona ryzykantka

Przestań pisać te bzdury o tej wielkiej odpowiedzialności i o tym ryzyku. Wydałeś 1000 tysięcy na kupony w lotto nic nie wygrałeś?to jest ryzyko.Każda praca wiąże się z odpowiedzialnością i ryzykiem. Człowiek siedzący za kasą w sklepie też ma odpowiedzialność, kierowca autobusu ma jeszcze większą niż Ty bo przewozi setki ludzi dziennie. I takich przykładów jest miliony.A tu raptem w GR to jest dopiero odpowiedzialność . Sam prezydent chyba nie ma takiej. Klękajcie narody bo ja to dopiero mam stanowisko, umiem się odnaleźć zawsze i wszędzie, jestem niezastąpiony. Jeszcze w kosmosie tylko o mnie nie słyszeli. Ale pewnie już nie długo i tam się dowiedzą.Na pewno wtedy złożą panu prezesowi propozycję , odkupienia takiego pracownika.I na pewno wtedy zrozumiesz decyzję , skoro jesteś tak wyrozumiały że możesz odjeść kiedy tylko chcesz. Nikt cię łańcuchem nie wiąże. A z wróżkami i jasnowidzami w tej firmie często mam do czynienia wiec już wierze w ich istnienie mimo ze mam 50 lat. Na szampana mogę Cie zaprosić , jaki lubisz? który rocznik? stać mnie mimo że zarabiam tylko 2800 netto. Tylko patrzeć jak będą wam znaczki przyklejać - dzielny pracownik GR.

Tak4Nie3
Zatrudniony

Nie jesteśmy wyznawcami firmy, ani nie każe nam pisać tego HR czy PR. Może dla niektórych to niezrozumiałe, ale można lubić swoją prace i nie traktować jej jak wiezienie. Widzę, ze po jednodniowym wyciszeniu wracacie do hejtu, tylko trudno się zdecydować kogo obwiniać za własne niezadowolenie i za własne życiowe wybory. Firma jak firma, zakład produkcyjny. Zmian sporo, bo dużo się remontuje. Wasze wpisy to generalne biadolenie - wszystko zle (ja bym polemizował, dla mnie osobiście więcej plusów niż minusów), kierownictwo zle (tez się nie zgadzam - prezes porządny człowiek, są tez dobrzy kierownicy), zmian nie ma (akurat są i to duże i widoczne - przed nimi tez się buntujecie). Tak zle, bo zle, ale chyba nie wiecie czemu. I Ci byli pracownicy uparcie dokonujący wpisów - dla mnie trzeba być zapartym, żeby po odejściu nadal się angażować w takie rzeczy... pewnie uraza? Może firma się po prostu z Wami rozstała i nie możecie tego przeżyć... no i narzekania biznesowe - a czy Wy wiecie jakie są nasze cele biznesowe? Bo z tych wpisów to wnioskuje, ze zostały przez Was ustalone przy papierosku... takim biadoleniem psujecie wizerunek firmy? Uderzacie negatywnie w kolegów, ale tez w siebie... bo każdy z nas jest częścią tej firmy... skoro jest tak zle to czemu jesteście jej częścią?! Masa nic nie wnoszących komentarzy, pisanych żeby pisać, żeby komuś anonimowo dopiec... a może warto mieć odwagę cywilna i iść do prezesa, dyrektora, kierownika, Hr, Pr i tych innych, którym ubliżacie i powiedzieć im to w twarz? Tak jest uczciwie

Tak5Nie2
hgr
@Zatrudniony

Kolejny człowiek napisał prawdę . Co Ty z tym obrażaniem? ja nic takiego nie zauważyłam .A co mnie obchodzą cele biznesowe ja widzę przelew na konto. Krew was zalewa jak widzicie ponad 800 negatywów i co wy znajomym powiecie. Że to taka super firma z tyloma wpisami na NIE! A ludzie czytają. Sama jak szukam pracy to czytam opinie o firmie . Ja nie palę i częścią tej firmy nie jestem Moja część to dawna Polfa. Tak uczciwe to nie są przeciwnicy do rozmów. Bo nie raz jak Ci wiadomo były spotkania z panem prezesem zarówno w małych jak i dużych grupkach i za każdym razem był poruszany temat płac, podwyżek , warunków pracy. I zawsze powiedziane zostało w czym mamy problem . Padały odpowiedzi wymijające. I nadal się nic nie zmieniło. Na gorsze to fakt. I co mądralo? A jak wyglądało ostatnie spotkanie? żenada. Przez przypadek się dowiedzieliśmy że są premie zadaniowe od samego pana prezesa. Fajnie co? Podejście w tej firmie jest takie: masz pięcioro dzieci a karmisz i dbasz tylko o dwoje . Pozostała trójka -jakoś jest, na łasce ojca. Tak to wygląda od co najmniej siedmiu lat. Z tej mąki chleba już nie będzie , bułki nawet nie sklecą. Dobrze mają tylko nieliczni. Raz zrobili anonimową ankietę . Tak się naczytali że już im się odechciało? Teraz niech taką przeprowadzą to dopiero im uszy zwiędną.

Tak2Nie4
@hgr

Premia zadaniowa jest opisana w regulaminie podanym do wiadomości wszystkich i zawieszonym na sieci. Każdy się z nim zapoznawał, nowi podpisują nawet przy zatrudnianiu. Prezes się nie musiał „wygadywać”, bo tam nie ma tajemnicy. Wszystko opisane i zawieszone na sieci. Nie widzi Pani partnera do dyskusji wewnątrz, ale wypisuje pani niesprawdzone informacje tutaj... jaki w tym sens? Jak czytam to forum to niestety stwierdzam, za Państwo nie przyjmują żadnych argumentów. Jak mantra powtarzane, ze zle, do bani, wszyscy niekompetentni. A jak się szuka konkretów to okazuje się, ze powtarzacie po sobie ogólniki... może warto zapytać u źródła. I przyjąć, ze odpowiedz może nie być po naszej myśli... bo mam wrażenie, ze oczekujecie od kierownictwa walizki z gotówka ... a takie rzeczy to tylko w filmach :)

Tak7Nie
Korpo

Skoro mamy w firmie tylu wybitnych fachowców to dlaczego nie jesteśmy najlepsi ? Dlaczego nie ma saszetek na rynku ? Dlaczego nie wchodzimy z nowościami na rynek jak konkurencja ? Wystarczy przejść po aptekach .Mają wszystko , na receptę, ,be recepty czego dusza zapragnie. O co tu chodzi ? To nad czym myślą ci za biurkami? To jest dramat .Ale bardzo cieszy mnie to że mamy w Polsce firmy które są w czołówce,osiągnęły sukces .Że wiedzą o co chodzi w tym biznesie . Może najwyższy czas zaczac się od nich uczyć. .

Tak2Nie4

Narzekacie na określenie "rynsztok", a nie wzięło się ono z powietrza. Wzięło się z masy innych znacznie bardziej obraźliwych, wulgarnych komentarzy, skierowanych nie raz względem konkretnych osób, bo zamieszczane były opisy lub wręcz inicjały (w przeciwieństwie do "rynsztoku", który nie precyzował nikogo, więc teksty o jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej wrzućmy między bajki). Notorycznie były tutaj podważane kompetencje, godność, inteligencja rozmówców. Raz pojawił się nawet skrajnie obrzydliwy komentarz insynuujący molestowanie przez księdza w dzieciństwie. A to wszystko w kierunku osób, które jedyne czym zawiniły, to śmiały mieć inne zdanie niż wy, trochę mniej skrajne, mniej negatywne, mniej przepełnione goryczą i zawiścią, miały wręcz czelność być zadowolone. Odpowiedzcie sobie moi drodzy, jeżeli nie jest to poziom rynsztokowy, to jaki? Pomijając już zabawność faktu, że na hasło "rynsztok" nie zaadresowane w kierunku nikogo konkretnego, część osób od razu założyła, że chodzi o nich. Zapamiętajcie sobie jedno, świat nie jest równy. Specjaliści i kierownicy będą zarabiać więcej, dużo więcej i właśnie tak ma być. Na tym polegają szczebelki, w firmie, na tym polega struktura, na tym polega różny stopień odpowiedzialności. Są ludzie, którzy w młodym wieku idą do pracy, a są też tacy, którzy latami się uczą, zdobywają kwalifikację, rozwijają się właśnie po to, żeby potem zarabiać lepiej, wykonując lżejszą, ale może obarczoną większą odpowiedzialnością pracę. Każdemu należy się szacunek oraz godne wynagrodzenie, ale absolutnie nie można zrównywać w temacie wynagrodzenia i benefitów ludzi o różnych kwalifikacjach, wykształceniu i predyspozycjach. Mówiąc o wynagrodzeniu, obecnie mediana wynagrodzeń w naszym kraju wynosi 3500 BRUTTO. Nie podawajcie jako wskaźnika średniej arytmetycznej, bo każda wykształcona i siedząca w temacie osoba wie, że średnia arytmetyczna jest wskaźnikiem bardzo wrażliwym na wartości skrajne i w przypadku wynagrodzeń nie obrazuje absolutnie niczego. Tak więc zarabiając >3500 brutto, znajdujecie się w lepiej zarabiającej połowie polaków, zarabiając 3500 brutto, jesteście dokładnie po środku przedziału wynagrodzeń. Czy jest to wynagrodzenie godne? To jest kwestia do głębszej dyskusji, ale pamiętajcie, że ceny w sklepach, ceny wynajmu, ogólnie rosnące koszty życia, to nie jest zła wola zarządu firmy, tylko bolączka całego kraju. Nie oczekujcie, że będąc pracownikami fizycznymi będziecie mieć wynagrodzenie na poziomie górnego poziomu 3 czy 4 kwartylu przedziału wynagrodzeń, bo nie tak działa świat. Jeżeli zarabiacie 3500 brutto, pomyślcie, że połowa Polaków zarabia mniej od was, a też muszą tu żyć i jakoś sobie radzić. Nie zwalajcie problemów i bolączek toczących cały kraj na firmę, bo to problemy znacznie bardziej ogólne. Po zwolnieniu się i wyjściu na rynek pracy, przekonalibyście się, że trawa w innych firmach nie jest tak dużo bardziej zielona niż tutaj, a rzeczywistość nie jest w tęczowych szczęśliwych barwach.

ja:)
@2137

Poniekąd można się z Tobą zgodzić, emocje wzięły górę i to nie raz . A nie myślisz czyja to wina , kto do tego doprowadził ? Dopóki to nie było GR nikt złego słowa nie powiedział na firmę. Wiem bo pracuję 20 lat i mam możliwość obserwowania tych zmian i uwierz mi nie idą ku lepszemu . I uważasz że osoba zarabiająca 3500 brutto jest zmotywowana do pracy ? Nie sądzę . Pracuje bo pracuje i tyle. Robi swoje, osiem godzin i do domu - lotto. Jutro to samo i pojutrze też. I uważasz że to jest takie dobre , zobacz do czego to doprowadziło ? emeryci uciekają, nikt nie chce zostać ani minuty dłużej , uważasz że to wynika z dobrobytu panującego w firmie . I wiesz co każdy dzień przepracowany w GR uważam za stracony w moim życiu . Zawsze i wszędzie mówię że pracuje w dawnej Polfie. Oby nigdy na świadectwie pracy nie wpisali mi że pracowałam w GR . Ja na szczęście mam ten komfort że traktuję tę pracę jak rozrywkę , jest bo jest , mam blisko, wiec mi to lotto czy ta firma jeszcze stoi czy już nie., czy mam na ocenie 80 czy 100 procent.Ale współczuję każdemu kto nie ma takiego komfortu.

zarobki.
@2137

Człowieku co mnie interesuje większość Polaków i ich zarobki . Ja jestem pracownikiem tej firmy i mnie interesują zarobki w GR . Daruj sobie te durne wywody z gazet. Chcesz te 3500 brutto? zamień się z tymi co tyle zarabiają to zobaczymy co napiszesz? Wkurza mnie takie głupie pisanie. Może niech zrobią zamiany miedzy działami tak na dwa, trzy miesiące i wtedy zobaczymy jaki będzie płacz i lament .

zamiana
@2137

Ja proponuję żeby temu Panu co naczytał się za dużo gazet dać te 3500 brutto :) zamiana też jest dobrym pomysłem. Dla mnie to zawsze była, jest i będzie do emerytury dawna Grodziska Polfa . Do GR się nie przyznaje( najgorsze lata pracy ).

kobieta
@2137

Tak ma być? piszecie że trzeba rozmawiać z kierownikiem . Gucio prawda mają to gdzieś. Pracuję długo w firmie ponad 15 lat i kilka razy próbowałam rozmawiać z kierownikiem o podwyżce . Ocena pracownika bardzo dobra, jak trzeba było to przed każdym audytem w sobotę i niedzielę w pracy, mało zwolnień lekarskich i jak zapytałam szefa jak to jest , że ludzie z zewnątrz dostają od razu specjalistę i dużo wyższe pensje to wiecie co usłyszałam : że nikt za mniejsze pieniądze nie chce przyjść niestety do pracy . To przepraszam komuś z ulicy można dać załóżmy 500 złoty więcej a długoletniemu pracownikowi nie? to jest wina pracownika?karany jest za to że się stara , że długo pracuje w firmie, że nigdzie nie odejdzie? Za to co się dzieje jest odpowiedzialna firma i sposób zarządzania . Takie różnice ? To ile taki człowiek może czekać i się starać ?To jest odpowiedź szefa? I co mądrale ? chcecie się zamienić ? myślę że takich ludzi jak ja jest sporo . A teraz to ja poczekam aż firma rozwiąże ze mną umowę o pracę bo lepiej to wygląda w CV. Uczynią mnie najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi . Wyślę im kwiaty w podzięce z bilecikiem .

Tak4Nie2
ja też
@kobieta

Ja też jestem w podobnej sytuacji . Na każdej ocenie była rozmowa o podwyżce . Bez echa . Raz padło słowo -zobaczymy co da się zrobić. Nic się nie dało , nawet szef nie zadał sobie trudu żeby wystąpić o tę podwyżkę. To teraz ja nie zadaje sobie żadnego trudu i nie zależy mi już kompletnie . Chodzę na rozmowy i mam to wywalone. A tu niech się duszą we własnym sosie.

Tak3Nie2
@2137

To ja proponuje żeby na dwa tygodnie przed najbliższym audytem zostawić w firmie samych kierowników i dyrektorów. Reszta pracowników powinna mieć wolne. Niech przyjdą ludzie do pracy po audycie i posłuchają jak wypadli Bossowie tej firmy. Jeżeli ktoś liczy swoją edukację od żłobka to faktycznie , uczy się długo . 5 lat studiów można robić w 10 lat. To jest utrwalanie sobie wiedzy. Nie bądźmy śmieszni. A co jest wolą zarządu ? człowieku nawet najmniejsze firmy dają pracownikom chociaż symboliczne premie świąteczne , bo miło , bo fajnie, bo przyjemnie. A tu jak by mogli to by pewnie pensje człowiekowi zabrali . Zapracowali sobie uczciwie na te 800 negatywnych opinii. Ludziom języków się nie zwiąże , bardzo źle się mówi o tej firmie.

@2137

Trafione 10/10. Ja „rynsztoku” nawet przez moment nie odniosłem do siebie i tez mam problem z wpisami jakie tu są. Nie podoba mi się obrażanie pracowników - ze nic nie wiedza, bo za młodzi, ze nic nie robią, bo pracują zza biurka, ze niektórzy powinni nosić pieluchy, ze ktoś jest za niski, inny ma nie taki kolor policzków, ktoś brzydki, inny nosi tanie ciuchy itd. Wszystko w kierunku osób, które maja swoje zdanie i się z nim nie kryją lub „maja czelność” lubić swoją prace i starać się ja jak najlepiej wykonywać. Większość komentarzy z jasnym podtekstem do konkretnych osób. Post o molestowaniu przez księdza, czy rada, żeby rzucić się pod pociąg po prostu niewyobrażalnie niestosowna, zwłaszcza w ostatnich miesiącach. To jest czysta mowa nienawiści. Natomiast podnosi się wielkie oburzenie, bo ktoś w końcu napisał, ze ma tego dość, ze to godzi w dobre imię każdego z nas i mu się to nie podoba. Ja nie dziele ludzi na młodszych i starszych stażem. Pracuje z wieloma bardzo fajnymi osobami, którzy są w firmie od lat i lubią swoją prace. Bo rozczaruje Was - dużo ludzi lubi u nas pracować, łącznie zresztą ze mną ....

Tak9Nie1
euforia

Czytam opinie tych wszystkich ucieszonych specjalistów i śmiech mnie ogarnia. Ludzie , teraz jesteście potrzebni firmie, teraz się cieszy jeden z drugim że ma dobrą pensję , ale to jest przez rok dwa i czar szybko pryśnie. Szykuje się do pracy zawodowej pokolenie Y .Młodzi ludzie z rocznika 90-tego. Mówi się o tym bardzo głośno od jakiegoś czasu. I to oni będą na topie , to oni będą zasilać rynek pracy. To jest młodzież wykształcona , znająca bardzo dobrze języki ale też i roszczeniowa . I to oni będą dostawać to co według was , wam się powinno należeć. Pracodawcy nie będą mieli za dużego wyboru albo przyjmą ich do pracy albo zamkną firmy na klucz. To wy wtedy usłyszycie ( jak tu pewna pani) , że nikt za waszą pensję nie chce przyjść do pracy. Trzeba dać więcej, dużo więcej. I co raz w roku 1 lub 2 procent podwyżki z komputera? . Jak będziecie 5 lat przed emeryturą to najlepiej jak byście się roztopili . Odeszli , zniknęli. Będą nogami przebierać i pytać 100 razy na tydzień ,kiedy człowieku odejdziesz na emeryturę bo etat potrzebny? A jak się rozchorujesz to bardzo szybko usłyszysz , że oddadzą Cię do dyspozycji kadr. I jakie opinie wtedy napiszesz o firmie? dobre? nie myślę . Szybko dołączysz do tych ,, nie zadowolonych''. Firmie po prostu człowieku nie będziesz już potrzebny. Cieszcie się chwilą bo ona nie trwa wiecznie.

@euforia

Ludzie z roczników 9x już pracują w tej firmie, pewnie wiele jest zadowolonych i jak się już z czegoś śmieją to z widocznego tu wylewu frustracji i narzekania na wszystko, charakterystycznego dla starszego pokolenia.

a
@€

Jeżeli ktoś skończył , to co skończył i chce żyć przez 20 lat na pożyczce z socjalnego i hipotece to pracuje w GR. Znam młodych ludzi z rocznika 9x ze znajomością biegle dwóch języków w mowie i piśmie , po bardzo dobrych studiach i oni wystartowali z pensją 5000 brutto :) to zależy od ambicji młodego człowieka a o pracy w GR nawet słyszeć nie chcieli bo szkoda CV. Mają marzenia, ambicje i dobry start.

TakNie2
Starsze pokolenie
@€

To wiedz że ja należę do tego starszego pokolenia i uwierz mi że to ja się śmieję z tych młodych ludzi którzy przychodzą do GR. I cieszą się jak dzieci z lizaka, jak by Pana Boga za nogi złapali. Co zaczynają od pensji 6000 netto? Są dyrektorami ? Wiedz jedno ja już mam mieszkanie, drogi samochód i odłożone na emeryturę bo pracuję zawodowo 25 lat. I nie zawdzięczam tego tej firmie. Oni muszą to dopiero zdobyć , często , gęsto sami . Wiec popatrzę któregoś dnia czym to zadowolone, młode, śmiejące się ze mnie pokolenie przyjeżdża do pracy- bo z tego co widzę to pociągiem bo taniej . I słyszę jak trzęsą się ze strachu , czy firma umowę im przedłuży bo muszą kredyt dostać( hipoteka) . I co kto się z kogo śmieje,albo będzie się śmiał ? oni ze mnie jak pracy zabraknie , czy ja z nich ? Więc daruj sobie te głodne kawałki .

Zostaw opinię o Gedeon Richter Polska - Grodzisk Mazowiecki

Chcę opublikować: