Opinie o Qumak-Sekom w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Qumak-Sekom. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Qumak-Sekom o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Qumak-Sekom w Warszawa

kowboj czacza

jeżeli wspomnieliście o 4000 wypłaty to tym bardziej się zainteresowałem pracą w Qumak-Sekom. jestem świeżakiem, informatyk który dopiero skończył studia ale szybko się uczy, a więc co na dzień dzisiejszy może mi zaproponować Qumak? możecie też opisać na czym ewentualnie polega praca testera o której ktoś wspomniał

ahaha
@kowboj czacza

kowboj czacza skończyłeś studia i nie wiesz na czym polega testowanie? Jakbym miał zatrudnić absolwenta, który nie jest w stanie wyjaśnić mi podstawowych zagadnień dotyczących testowania oprogramowania to bym go wyśmiał, nawet jeśli chodziło by o posadę sieciowca czy helpdesku.

Vecnir

Nadal jestem zatrudniony w Qumaku. Na stanowisku testera z krótkim stażem dostałem 4500 brutto na umowie o dzieło z przeniesieniem praw autorskich (4095 na rękę). Rekrutacja normalna. Pytania na temat, co robiłem, dlaczego chcę tu pracować, dlaczego odszedłem z poprzedniej firmy. Dodatkowo krótki test kompetencji - jednozdaniowe odpowiedzi na podstawowe pytania z zakresu testów. Praca - Dużo pracy, bez nadgodzin. Sporo nerwów z powodu podwykonawcy. Kasa płatna w terminie (na dziele. Na b2b jest opóźniane do 14 dni). Przełożeni są kompetentni, można się sporo od nich nauczyć. Ja mam pozytywne wrażenia. Jak ktoś chce przyjść i nic nie robić, to nie jest robota dla tej osoby. Jak chcesz PRACOWAĆ a nie siedzieć na dupie 8h dziennie to łap się do firmy. Nie mówię że nie ma nadgodzin, ale wszystko jest do dogadania. Osoby z firmy robią nadgodziny jak są deadline'y. Tak ogólnie to w skali 1-10 dałbym firmie 8. Te 2 brakujące punkty to szum informacyjny, który potrafi dorobić niepotrzebnej roboty lub po prostu wkurzyć. I to jest moja opinia z 15 października 2014 roku.

konrad
@Vecnir

A jak tam wyścig szczurów?

Dawid

1. To zależy od ilości przepracowanych godzin, stawka jest oczywiście godzinowa, nie są to grosze. 2. Każdy weekend jest wolny dla zwykłego konsultanta SD. 3. Rozrzut godzinowy zaczyna się raczej od 7 do 18/19, choć raz zdarzyło mi się pracować do 20. Oczywiście grafik jest układany co miesiąc i śmiało można go ustawiać pod własne preferencje dogadując się z kierownikiem. Od siebie dodam, nigdy nie było problemu z przesłaniem wynagrodzenia na konto, zawsze 1 dnia miesiąca, czasami nawet 31/30 dnia miesiąca poprzedzającego, oczywiście w każdym miesiącu podpisujesz druk o wynagrodzeniu, czy się zgadzają pieniądze czy przepracowana ilość godzin. Atmosfera bardzo fajna, a kierownicy wyrozumiali. Nigdy nie miałem problemu zwolnić się na godzinkę czy na cały dzień nawet. Jedyna wada to chyba to, ze czasem wody do picia brakowało.

marcin

Service Desk - ile można zarobić jeżeli się startuje w tym temacie? Czy weekendy też są pracujące? Rozrzut godzinowy jest stały czy całodobowo? Można coś ustalać w kwestii tego kiedy chcę pracować, czy to nierealne? W sensie bez weekendów i np. do 17:00 max ?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Qumak-Sekom się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
gonzo

Firma ok.przeszedłem dużo działów i było spoko.Zarobki spoko.Problem jak teściową masz na karku dla której zawsze będziesz mało zarabiać!Wyzywali ci co chcieli dużo zarabiać i mało robić,także polska norma.

MGR
@gonzo

Naucz się stawiać spacje po znakach interpunkcyjnych. Chociaż pewnie i tak dla ciebie za późno. Wierzę, że ta firma opiera się na takim ambitnych i inteligentnych ludziach ja ty.

konkurencja

4000 to dobre pieniądze dla świeżaka z rocznym doświadczeniem lub po studiach. Żadna rewelacja dla rzemieślnika z hipoteką na głowie i nie takich stawek się spodziewam na rozmowie. (na którą mnie nie zaprosili, bo zaznaczyłem >6 k pln brutto aby było z czego schodzić :-0)

poszukiwacz

Możecie mi cos powiedziec odnosnie pracy jako Service desk prowadzonej przez Qumaka? Dostałem zaproszenie i nie wiem czy warto? Ktoś coś?

majeranek

Ok. 4k bruttno

label

ODRADZAM. NIE POLECAM. TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA od firmy Qumak. Zostałem oszukany i was także może to spotkać. Całkowicie zgadzam sie z większościa negatywnych wpisów na tym portalu. WIELKI NEGATYW !!!

new

no właśnie tez mi się tak wydaje , że cos tam sie zmienia , bylem na rozmowie rekrutacyjnej i mam wrazenie ze wola ludzi z mniejszym doswiadczeniem niz trzeba=mniejsze stawki.

Kac

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Na spotkaniu obiecują gruszki na wierzbie, a w rzeczywistości nie stać ich na pełnowartościowych pracowników. Zapomnijcie o godnych zarobkach. Jestem zniesmaczony, mnie podziękowali za pracę po miesiącu od objęcia kontraktu bo za dużo zarabiałem.

@Kac

a o to znaczy za dużo? jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna i czy dają po niej feedback ?

Kac
@new

Zostałem przejęty na mocy art.23` z innej firmy bo Qumak wygrał przetarg na kontrakt DMS dla Orange oferując zdecydowanie za niską wartość realizacji. Zarabiałem ok. 4700 brutto. Dodam jeszcze, że takim jak ja, ta niby super firma podziękowała za pracę jeszcze w kilkunastu (na razie) przypadkach. Miejcie się na baczności. Nie było rozmowy kwalifikacyjnej tylko ogólne spotkanie z pracownikami przejmowanymi na 23` (z zachowaniem ciągłości pracy, zarobków i warunków pracy) na której to obiecywali wszystko, a na niebezpieczne pytania odpowiadali, że to plotki.

@Kac

4700 brutto może być róznie postrzegane - zależy co się robi, a czym się zajmowałeś?

mlodzieniec

UWAGA, OPINIA TYLKO I WYŁĄCZNIE O STAŻU: Jeżeli studiujesz dziennie i chcesz rozwijać się w dziedzinie projektowania instalacji elektrycznych (np. SŁABYCH), polecam. Dział projektowy daje dużą swobodę działania, kierownictwo oraz osoby "pod którymi" będziesz są elastyczni. Jeżeli nie zniechęci Cię pierwsze kilka (naście) miesięcy składania dokumentacji (pozdro A.), można uczestniczyć w naprawdę ciekawych, dużych tematach. Stawkę dostaniesz taką na jaką zasługujesz (inaczej, dostaniesz większą jak ją dobrze uargumentujesz). Firma przede wszystkim nauczy Cię samodzielności, odpowiedzialności za swoje lub zespołu działania (np. za "listki" w opisie technicznym), pracy pod presją czasu (bez względu na jakość wykonywanych prac, to in minus). Trochę blado wypada stosowanie i ulepszanie standardów (czyt. każdy sobie rzepkę skrobie), ale dzięki temu unaocznia się potrzeba ich stosowania. To tyle tytułem stażu. Na temat współpracy na kanwie pracodawca - pracownik, nie będę się wypowiadał, nie mam takich kompetencji. Jedynie w tym miejscu mogę powiedzieć, że im ktoś będzie bardziej ambitny tym ciężej będzie zostać (i czekać).

AAA

CZeść, podaj PRV mail to pogadamy - odnośnie pracy jako asystentka

praca

Hej, dostałam propozycje pracy jako asystentka w Warszawie, może mi ktoś coś napisać na ten temat? Jakie warunki? Jaka atmosfera? Z góry dzięki

Meh

Ja spotkałem się z opinią,że pracy w qumaku nie należy wpisywać do CV bo to nie pomoże a może nawet zaszkodzić. Po przepracowaniu tam roku muszę się z tym niestety zgodzić.

mister

Ja w tej firmie zarabiałem ~3000 na rękę, z bardzo krótkim stażem i chwilę po studiach więc nie narzekajcie na wynagordzenie. Chyba, że teraz jest inaczej albo po prostu praca zależna od wkładu własnego ;) Jak coś to piszcie: wodmex-fhu@wp.pl

zuu

niestety zgodzę się z przedmówcami, płace bardzo marne, w sekcji support wręcz na granicy ubóstwa, nie wiem czy to standard ale w konkurencji asystentki lepiej zarabiają; atmosfera ok jednak dzięki niej nie uda się opłacić rachunków. warunki odejścia bardzo kiepskie.... niestety nie polecam

zarabiacz

6000 - 8000 brutto

?

no niestety musze się zgodzić z przedmówca, nie ważne są kompetencje, nie ważne jest doświadczenie... najważniejsze są układy... a szkoda...

[usunięte przez administratora] prawda dawałem tej firmie z siebie więcej niż ktokolwiek, ta firma to (usunięte przez administratora) w której człowiek nie jest pewny jutra.

Zostaw merytoryczną opinię o Qumak-Sekom - Warszawa

• Jak się pracuje w Qumak-Sekom?

Zobacz opinie na temat firmy Qumak-Sekom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Qumak-Sekom
2.6/5 Na podstawie 136 ocen.
  • Al. Jerozolimskie 134
    02-305 Warszawa