Opinie o Qumak-Sekom w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Qumak-Sekom. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Qumak-Sekom o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Qumak-Sekom w Warszawa

Czemu pracownicy firmy Qumak-Sekom nie chcą wypowiadać się na forum? Pamiętajcie, że Wasze odpowiedzi mogą komuś pomóc.

gucio

Nikt ostatnio nie pyta...

Dev
@gucio

Tak to chyba już nikt nie został, wszyscy odeszli....

Czy ktoś może opisać, jak w tym momencie prezentuje się firma na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Warszawa.

Iwonka G

W Warszawie na Service Desk proponują 13 zł brutto! Smiech na sali i moooże przejscie na umowę o prace po 3 miesiącach. Kpina!!

Marlenka

Pracowałam zatrudniona przez Qumak jako pracownik telecentrum dla PGE Dystrybucja w Lubartowie (woj. Lubelskie) jak by ktoś nie wiedział :) Sprawa wyglądała tak, że szoleniowcy szczerze mówiąc do niczego część powiedzą a resztę każą czytać skrypt nie jest dobrze wytłumaczone. Kierownictwo uważa się jak by byli najmądrzejszymi ludźmi na całym świecie i noszą wyżej d...jak głowy maja. Obiecywali ze po okresie 3 miesięcy (umowa zlecenie) dostaniemy umowy o pracę okazało się jednak inaczej część dostała natomiast część została wyrzucona pod pretekstem że źle przyjęte były zgłoszenia i że to nie Qumak zwalnia tylko PGE co się okazało nie prawdą bo PGE o tym nic nie wiedzieli tylko Qumak wszystko zrzuca na PGE. podobnie było z moim kolegą z pracy był na L4 kiedy L4 mu się skończyło przyszedł do pracy do konca umowy zostało mu 3 dni przepracował 3 dni i dalej umowa nie została z nim przedłużona pod pretekstem że przyszła na niego reklamacja (skarga) od PGE że rzekomo źle pokierował klienta tylko jak można komuś zrobić taka świnie jak kolega mogł przyjąć zgłoszenie od klienta w momencie kiedy był w domu na L4. Qumak sam sobie wystawia opinie i zwalnia ludzi tak jak im pasuje. Poza tym kiedyś kolega chciał zobaczyć tą całą skargę jaka na niego wpłynęła niestety usłyszał ze to tajemnica firmy i tego nie mogą mu pokazać. Jeden wielki cyrk na kółkach.Nie polecam tej firmy.

n00b

Co powiecie o Helpdesku w PGE ? Ktoś się orientuje na jakim poziomie są zarobki ? Jest to państwówka więc nie powinno być źle. A praktycznie ile to wychodzi ?

@n00b

1600 na start do ręki; ze 3 m-c na umowie zleceniu, potem szansa na uop, wówczas szansa na ok. 2000 zł do ręki

Mateusz
@n00b

Na poczatek praca spoko, bo nie potrzebujesz doświadzcenia ale po 3 miesiącach jak Cie nie przyjmą do jakiejś grupy wsparcia to niczego nowego sie nie uczysz. Jeśli masz jakis problem zawsze możesz dopytać się kogoś starszego stażem, chociaż już jest coraz mniej takich ludzi bo sie większość zwalnia. Z umową o prace jest tak że albo masz wyżej plecy i dają ci ją zaraz po 1,5 miesiąca albo tyrasz i ganiasz za koordynatorami aby Ci ją dali, oni z kolei powierzają Ci nowe zadania dzięki którym masz dowieść że jestes godzien UoP. Po czym kiedy pytasz czy ją dostaniesz oznajmiają że jednak nie sa w stanie Ci ją dać. Praca jest zmianowa ponieważ SD pracuje 24/7, minus jest taki że na zmianie nocnej jesteś sam całe 12 godzin, także jak będzie jakas poważna awaria któregoś z systemów na twoich barkach spoczywa cała odpowiedzialność o straty finansowe. Nie ma żadnych integracji jak to jest opisane w ofercie pracy, a o szkoleniach też nie ma co myśleć. Jeden z koordynatorów jest nie kompetentny jak na to stanowisko i nie potrafi logicznie myśleć, chociażby w sytuacji kiedy wszędzie padła poczta korporacyjna i ma pretensje że nie została o tym poinformowana mailowo czy też nie działał program do obsługi zgłoszeń ITSM z oburzeniem zapytała dlaczego nie zostało jeszcze wygenerowane zgłoszenie z tego programu i przesłane do administratorów aplikacji. Jeśli jakiś konsultant popełni błąd przy wykonywaniu zgłoszenia odpowiedzialność zbiera cała grupa dostając opieprz że popełnianie są podstawowe błędy przez pracowników. Jesteś na bieżąco obserwowany przez przełożonych, wszystko co robisz na kompie, co przeglądasz jak wykonujesz zgłoszenia jak rozmawiasz z użytkownikami jest sprawdzane, kamery na stanowiska też patrzą. Także dla osoby początkującej praca będzie stresująca z czasem podchodzi się do niej olewczo tak samo jak i przełozeni do Ciebie a wtedy pracuje się lepiej.

Anonimka

Człowieku jakie 2k na reke? Pracuje tu i walczymy zeby wiecej niz 1600 miec i nic z tego. Podwyżka jedynie jak zostaniesz kierownikiem ale nie jako konsultant. 2200 brutto i koniec kropka.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Qumak-Sekom się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.
Tomasz

Dobra firma to i dobrze się ludziom pracuje.

Iwona

@Spokojny na jakim stanowisku pracujesz w firmie Qumak-Sekom? Jak długo pracujesz w firmie? Czy udało Ci się uzyskać jakąś podwyżkę? Takie informacje będą potrzebne tym osobom co chcą aplikować.

Spokojny

Wg mnie wszystko zależy od doświadczenia, stażu pracy i zajmowanego stanowiska. Zarabiam zdecydowanie więcej niż 1600 na rękę, mam umowę o pracę i planuję rozwój. Jeśli qumak mi tego nie zapewni (choć widzę i tutaj pewien potencjał) to poszukam gdzie indziej. Atmosfera się poprawiła, odeszli znajomi króliczka, dokapitalizowanie było więc nie martwię się o wypłatę pensji. Czekam na kolejne zmiany i wtedy będę decydować co dalej. Pracę można zmienić zawsze, tylko ważne aby zmienić na lepiej - spokojnie podchodzę do tematu, choć zawsze mam plan awaryjny :)

n00b

Sekundo

Czy coś się zmieniło w firmie? Jakiś podział w firmie mieliście? Pracowałem tu i miło wspominam,!

Staszek

Z doświadczenia życiowego wiem, że brak wzajemnego szacunku między dyrekcją a pracownikami przekłada się na efekty pracy. Może faktycznie lepiej zmienić pracę?

Gucio

Także pracowałem tam przez dłuższą chwile, kiedyś świetna firma, teraz niestety już nie. Praktycznie wszyscy pouciekali lub zostali zwolnieni - jak ktoś przyjdzie na rozmowę to proszę zwrócić uwagę, na to jakie pustki w budynku (a kiedyś brakowało miejsca dla ludzi). Jak zobaczyłem co się dzieje, to odszedłem, W tym momencie nie polecam, mam nadzieje, że firma się jeszcze podniesie,

ziom

@Iwona Na szczęście już tam nie pracuje bo widząc co się dzieje w firmie postanowiłem tak jak reszta fachowców zakończyć mój udział w tej farsie. Zapewniam Cię, że nie musisz nas uświadamiać jak trudna i wymagająca jest praca inżyniera IT - możesz za to spróbować udać się do zarządu i nakreślić im tą sprawę, chociaż to zbyteczny wysiłek - nic nie zrozumieją. Widać po stylu wypowiedzi, że jesteś powiązana z Q, zatem w promocji mogę Ci poradzić, że z firmy NA POCZĄTEK należy usunąć zarządzaczy nie mających kompetencji twardych oraz doświadczenia w tym czym zarządzają, zatrudnić na ich miejsce prawdziwych specjalistów, pozwolić im rekrutować profesjonalne zespoły, sprawnie nimi kierować oraz dać przestrzeń do rozwoju. Ale do tego nigdy nie dojdzie bo króluje tam przekonanie, że kolejka dobrych inżynierów ustawia się pod drzwiami firmy i wystarczy tylko ich wpuścić. Kierownictwo jest tam tak zabetonowane wg. pewnego prostego klucza, że nie ma szans aby tak niekompetentni ludzie cokolwiek sensownego stworzyli. Polscy zarządzacze uważają, że są w stanie kierować każdym przedsięwzięciem - od piekarni po software house :) Takie są tego efekty jak widać na przykładzie tej nieszczęśliwej firmy. Poza tym firma idzie w outsourcing zatem nikt szanujący się nawet nie wyśle tam CV. Kto chce być pomiatanym pracownikiem kontraktowym w jakimś korpo ? Tylko Ci, którzy nie mają dostatecznych kompetencji do znalezienia samodzielnie sensownego miejsca pracy.

Iwona

@ziom a Ty na jakim stanowisku pracujesz? Myślę, że stanowisko o którym mowa nie jest łatwe i trzeba mieć na nie odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Co byś zmienił jeśli chodzi o firmę Qumak-Sekom?

zorro

Podejście w oddziale w Płocku jest takie: rzucić nieprzeszkolonego pracownika na głęboką wodę i sam się zweryfikuje. Zarobki 10/h netto. Jeśli nie masz doświadczenia to musisz prosić osoby wokół ciebie o pomoc. Nie zawsze każdy może lub chce ci pomóc, bo wiadomo też jest w pracy i musi wyrobić swoją normę. Dom wariatów, w którym liczą się tylko wskaźniki odbieralności i czasu trwania rozmowy. Samo załatwienie problemu jest mało istotne. Klienci dzwonią po kilka razy ponieważ są zbywani tłumaczeniem że np. 'nie mogę odnaleźć pana w systemie'. Ogólnie nie polecam.

Bartek

Ponieważ aplikuję do firmy to robiłem mały wywiad i dowiedziałem się, że Qumak-Sekom ma opinię dobrego pracodawcy. Może nie wszystko jest idealne ale przy wspólnym wysiłku z całą pewnością można naprawić to co źle działa.

ziom
@Bartek

Miała opinie dobrego pracodawcy, ale powodzenia. W sumie to jakaś okazja, np. można zostać inżynierem systemów IT nie mając pojęcia o informatyce....co prawda za 2k wypłaty, ale zawsze ładna wizytówka jest.

SzypkiLopes

Do wszystkich zainteresowanych aplikowaniem i sytuacją w firmie. Ta firma to integrator, więc jak sama nazwa wskazuje integruje istniejące rozwiązania sprzętowe i softwarowe. Ta firma nie miała, nie ma i nie będzie miała własnego produktu. Pewne próby były podejmowane, ale prace wstrzymano (o czym później). Nie potrzebuje zespołu programistów, analityków, pmów do rozwoju, bo nie ma co rozwijać. Nawet gdyby jej się coś udało stworzyć, to nie będzie miał kto tego sprzedawać, bo w dniu dzisiejszym odeszła większość dyrektorów, managerów i key accountów sprzedaży. Strategia firmy (oficjalne info) zakłada rozwój w kierunku body leasingu, co jest realizowane poprzez zmiany organizacyjne. Chcą też rozwijać obszaru smart city - spółka wygrała przetarg. Rozwija się też zespół contact center w Płocku. Na rynku jes dużo firm bodyleasingowych, Nowy inwestor branżowy jest też z branży bodyleasingu. Qumak nie ma specjalistów, więc osobiście nie wiem kogo i dla kogo będą bodyleasingować tak, by nie robic konkurencji swojemu inwestorowi. Osoby zainteresowane aplikowaniem na 95% trafią do bodylizingu. Chcecie utrzymywać darmozjadów, którzy są z zawodu dyrektorami? Aplikujcie!

buru

Na dzień dzisiejszy spółka nie wydała oficjalnego komunikatu w tej sprawie, poza informacją na GPW o drobnych zakupach akcji z tej puli przez członków zarządu, zatem nie ma podstaw aby wierzyć w informację, że cała pula akcji tej serii została wyprzedana i do kasy wpłynie 30 milionów PLN. Tak więc trzymajmy się faktów na teraz. Ta spółka potrafiła utracić większe pieniądze w ciągu roku - patrz raporty giełdowe. Ludzie piszą prawdę, nie ma się co obrażać. Zobaczymy jak będzie, na razie jest jak jest. Dobrzy fachowcy niezbyt często aplikują, a smród po rynku ciągnie się latami.

@buru

Czyli w tym poście sam Pan potwierdza iż w poprzednim poście napisał Pan nieprawdę pisał Pan iż tutaj cytat Przegłosowano jedynie uchwałę o emisji akcji po 1 PLN. Czy ktoś będzie zainteresowany kupnem ?a teraz nagle Pan sam stwierdza iż był komunikat w którym osoby zobowiązane przepisami ustawy o ofercie poinformowały o objęciu akcji zaprawdę powiadam będą nowe komunikaty innych osób czy podmiotów oraz będzie komunikat w którym spółka poinformuje iż cała pula 30 mil akcji się rozeszła -dlatego jeśli ktoś chce aplikować i pracować lub nawet jeśli tymczasowo praca miałaby polegać na piciu kawy jak niektórzy piszą to finansowanie jest zapewnione -do Państwa należy wybór jesteście w tej uprzywilejowanej sytuacji iż wiele firm szuka pracowników , jeśli z pracy w Qumak nie będziecie zadowoleni ,zwalniacie się i szukacie innego pracodawcy

JEEMaster
@taktowidzę

Pisze to ktoś z firmy... typowe dla ludzi z tej organizacji odkręcanie kota ogonem ... Tak dziękujemy za zgodę na zatrudnienie się i zwolnienie się jak się nie spodoba... Naprawdę przez takie podejście jest tam jak jest... Z moich info wynika że część osób zatrudnionych niedawno w firmie własne zakończyła w niej pracę stwierdzili że nie ma sensu tam siedzieć ...

henryk
@JEEMaster

Zupełnie jak bym słyszał jednego dyrektorka od IT, któremu dzięki takiemu podejściu rozjechał się cały dział....a następnie awansowali go do zarządu ;-) I jak tam się coś może zmienić ?

Sonia

Zupełnie nie wiem co sądzić o tych wpisach. Sa tak skrajnie różne i nie wiem co mysleć. Słyszałam, żę to dobra firma a tu czytam sporo negatywnych zdań. Może to jest gorszy czas w firmie co nie znaczy, że firma jest zła? Nie ma ideałów i nie wszystkim musi się podobać.

ZlotaRaczka
@Sonia

Szczerze to ja tu nie widzę żadnych skrajnych komentarzy... Wszystkie jasno mówią jaka jest sytuacja to samo mówią ludzie wewnątrz firmy... Sonia nie wiem jaki masz biznes z zachwalaniu firmy ale twardych faktów nie przebijesz i tyle... Aktualnie nie ma tam czego szukać firma bankrut bez zdolności przerobowych koniec kropka.

@ZlotaRaczka

spółka dostała 30 mil od akcjonariuszy -wśród nich są też nowi inwestorzy więc zaczyna nowe życie finansowanie jest zapewnione jeśli ktoś chce aplikować na wolne stanowiska ,warto spróbować a jeśli nie spełnią się Państwa oczekiwania to szukać dalej innego pracodawcy

ZlotaRaczka
@taktowidzę

Aktualnie totalnie nie opłaca się aplikować może za jakiś czas... Tam się nic nie dzieje aktualnie siedzi mała ekipa i pije herbatę zero projektów... jak komuś odpowiada zeby poczekać na nowy start jakieś 0,5-1rok to spoko jak ktoś chce robić coś ciekawego to aktualnie słabo...

buru
@taktowidzę

Ale spółka jeszcze nie dostała kasy od akcjonariuszy i nie jest pewne, czy dostanie. Przegłosowano jedynie uchwałę o emisji akcji po 1 PLN. Czy ktoś będzie zainteresowany kupnem ? Nawet jeśli nie zostanie przejedzona na długi i nowy zarząd będzie potrafił z niej zrobić użytek - minie parę lat zanim będzie to dobre miejsce dla wykwalifikowanych specjalistów.

@buru

Ma Pan nieaktualne informacje akcje już zostały objęte i przydzielone tylko za gotówkę na dniach gotówka 30 mil fizycznie pojawi się w spółce Qumak -a Państwo zawsze możecie aplikować do innych firm

UchoPrezesa

Po co te emocjonalne wpisy? To nie PRL, że firma musi istnieć za wszelką cenę. W branży IT konkurencja jest duża, w dodatku jest rynek pracownika, więc najmniejszy błąd kierownictwa i firma zostaje w tyle. Może właścicielom już się zabawki znudziły? A co do zwolnień: ci bardziej kumaci dawno wiedzieli o co chodzi i zawijali się stopniowo od roku, z tego co wiem na fajne posadki w nieprzypadkowych firmach :P. Pozostali też coś sobie poznajdowali. Tylko kiloro pracowników zostało zaskoczonych wręczeniem wypowiedzenia, ale mają odprawy i długie okresy wypowiedzenia, więc też z głodu nie umrą.

Antek

Mam zamiar aplikować do Qumak-Sekom gdyż dowiedziałem się, że firma ma dobrą opinię jako pracodawca. Może mi ktoś podpowiedzieć jak się aktualnie pracuje? Na jaką umowę mogę liczyć na starcie?Czy poza podstawą są jakieś dodatki typu socjalnego? Proszę o pomoc

Senior
@Antek

Aktualnie się tam nie pracuje bo nie ma projektów, ostatnio z 4 osoby dołączyły do zespołu w Wawie. Dwie już szukają nowej pracy bo nie maja co robić ????

Zostaw merytoryczną opinię o Qumak-Sekom - Warszawa

• Jak się pracuje w Qumak-Sekom?

Zobacz opinie na temat firmy Qumak-Sekom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Qumak-Sekom
2.6/5 Na podstawie 136 ocen.
  • Al. Jerozolimskie 134
    02-305 Warszawa