Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Adam Kowalski

Osoby na UZ, odsyłacie im dokumenty, czy co robicie? Mam mieszane uczucia.Dajcie znać, jaką wy podjeliście decyzję. Z góry dziękuję, za odpowiedź ????

@Adam Kowalski

Ja konsultowałam się z różnymi osobami i powiedzieli, żeby nic nie podpisywać. Ta firma kierują okropni ludzi, to co chcą żebyśmy zrobili nie jest zgodne z prawem więc po co mają mieć jakieś haki na nas.

@Adam Kowalski

Nie jesteś pewien czy podpisać? Skonsultuj z PIP...wiem,że UZ nie podlega pod KP,ale pomogą.Fakt jest taki,że wszystko z datą wsteczną jest niezgodne z prawem. Lekarz zwolnienia też wstecz nie wystawi.

@Adam Kowalski

Nic nie podpisujcie daty wstecz podrabiane umowy nie zgodne z prawem klauzule . PIP jak najbardziej bo poprzednie umowy noszą znamiona umów o prace a to co teraz wyprawiaja to już masakra. Ja wszystko do PIP wysłałam emailem

@Adam Kowalski

Jeśli komuś nie zależy, alby dostać kasę z tarczy to niech nie odsyła - proste. Stękacie że dofinansowanie się nie należy, teraz możecie je dostać i tez wam źle, bo data wsteczna ? A z jaką niby datą miała by być ta umowa ? Miałeś 3 umowy teraz masz jedna na ten sam okres - ogarnijcie się ludzie i czytajcie co dostajecie. Miłego dnia

@Ania

Nic nie dostaniesz z tarczy ponieważ są to podrabiane dokumenty uważasz ze organ nir dysponuje już oryginałami zapewniam cię ze twk na takie działania jest poprostu za późno

ABC

@Adam Kowalski co postanowiłeś? Sam nie jestem pewien czy odesłać

@Eliza

@Eliza nie wiem czy jest za późno czy nie. Tak na prawdę nikt z nas nie wie, dla mnie to czy mam 3 umowy czy jedną to żadna różnica. Nikt nic nie podrabia w tym momencie. Po prostu zamiast 3 umów mam jedną na ten sam okres. A złożyć dokumenty zawsze można.

??
@Ania

Jeśli to takie bez różnicy, to po co te zapisy o zachowaniu poufności?

@??

@?? Raczej wszystkie dokumenty są w firmach tak podpisywane. Jak wypełniałeś dokumenty przy zatrudnieniu, to tez tam były takie zapisy i wtedy Ci to nie przeszkadzało ??? Ludzie ogarnijcie się trochę. Firma ma kłopoty a co za tym idzie my wszyscy. A kasa dla zleceń się należy i tyle w temacie. Nie odsyłacie papierów, czekajcie do maja na te śmieszne parę groszy za marzec i wtedy znowu zaczniecie wylewać żale na forum pod śmiesznymi Nicami, bo wszyscy szczekają, ale jakoś nikt się nie podpisze. Trzymam kciuki za resztę zleceń która potrafi czytać ze zrozumieniem

XD

Czy już część z was może dostała wypłaty?

Eliza

Jest już grupa założona szacho umowa zlecenie proszę szukać i wbijać się na grupę

Aa

Nie można znaleźć niestety

Grupa na fb

Do osób z UZ, załóżmy jakąś grupę na FB bo niestety tutaj ciężko jest się czegokolwiek dowiedzieć. Ja niestety nie znam nikogo innego pracującego na UZ w tej firmie i ciężko jest mi samej postanowić co z tymi umowami zrobić

@Grupa na fb

Załóż proszę taka grupę może pod nazwa szacho umowa zlecenie i niech każdy zainteresowany szuka

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Wyzysk

OMG ilu tu nagle obrońców sie odezwalo...tak sobie czytam te komentarze i nie wierzę, ze ktos jeszcze broni takiego pracodawce.To, ze firma jest w takiej a nie innej sytuacji to jego wina,nie pracowników, nie koronawirusa, tylko jego i ludzi, którzy nie potrafią zarządzać. Współczuję, tym, którzy muszą wrócić do pracy jak ruszy handel. Dopiero sie zacznie wyzysk, dzieki porozumieniu, ktore jest śmieszne ale niestety legalne.Ludziom obniżono pensje do najniższej krajowej i obcieto etaty,wprowadzono 12 godz rozliczenie roczne.Zdajecie sobie sprawę z czym to sie wiąże???Bedzie wszystkich wykorzystywał na Maxa za śmieszne pieniądze (w dodatku niewiadomo, czy wyplaci 100% pensji)Powodzenia !!!

#Obserwator

Witam chciałbym podzielić się swoją sugestią bo widzę że dużo złego wylewacie na firmę w której pracujecie lub pracowaliście sytuacja , która zaistniała z przyczyn niezależnych od pracodawców kładzie wszystkie branże na łopatki największe firmy mają kłopoty z płynnością finansową .Pomyślcie troszeczkę zanim kolejny kubeł złego wylejecie na firmę, która stara się utrzymać miejsca pracy i pracowników ,wiem o czym piszę bo sam jestem pracodawcą a i klientem Waszej firmy i robię wszystko aby utrzymać ludzi przy pracy ale z pustego to i Salomon nie naleje , zrozumcie że wyjątkowe sytuacje czasami wymagają decyzji , które nie zawsze podobają się wszystkim , skutki korono wirusa dopiero nadejdą. I dlatego zanim wszystkie branże odbiją sobie to co straciły minie trochę czasu , wszyscy chcecie aby Was zrozumiano , ale jakoś z Waszej strony zrozumienia nie ma nie jesteście jedyni w tej firmie są też ludzie którzy nadal chcą pracować bo mają rodziny , dzieci , zobowiązania , ale Was to nie obchodzi najlepiej na widły zniszczyć , rozwalić tą firmę do piachu z nimi taka jest Wasza natura ? może lepiej inaczej spojrzeć może jednak pomóc wesprzeć sam liczę na moich pracowników bo też im nie byłem w stanie zapłacić całości wynagrodzenia ale widzę w nich zrozumienie wiem że jak to wszystko ruszy ponownie to wszystko wróci do normalności , ale teraz jest ten czas kiedy należy sobie pomagać czas na rozliczenia czy było coś słuszne czy nie jeszcze będzie . Pozdrawiam

@#Obserwator

Myślę, że tu nie chodzi o to, że nie dostaliśmy kasy. Ja naprawdę jestem w stanie wiele zrozumieć i dostosować się do tej sytuacji, ale to co ta forma zrobiła, przed świętami nie raxzyla poinformować glupim SMS em, że wypłat nie będzie co było chamstwem. Do tego przez wiele miesięcy pracy traktowali pracowników jak (usunięte przez administratora) oni nie mieli za grosz zrozumienia więc czemu my mamy je mieć?

@#Obserwator

I pracownicy znając już swojego pracodawce wiedzą, że to nie chodzi o pracowników wcale a jedynie o ratowanie własnej (usunięte przez administratora)

@#Obserwator

Właśnie są tu ludzie którzy chcą żyć i nie mów mi człowieku ze firmy nie stać zapłacili 1/2 wynagrodzenia umów o płace 0 zł umowy zlecenia które i tak poza należnym wynagrodzeniem nie dają żadnych kosztów . Ja mam się litować nad śmieciem który zostawił moje dziecko bez żadnej kasy pracowała na to ciezko dopóki sklep był otwarty nie chce nic za darmo . (usunięte przez administratora)bo szlag mnie zaraz trafi ze jeszcze ktoś tego dziada broni moja córka akurat mieszka ze mną ale jest około 200 a może i nawet więcej rodzin gdzie przed świetami nie dostali nawet grosza . I żeby było jasne ze to nie były miliony do wypłacenia tylko kwoty od 500 do 1 tys . I chcesz mi powiedzieć ze go nie stać to niech samochód sprzeda bo on ma ból (usunięte przez administratora) a ludzie nie maja co jeść wiec proszę cię zastanów się co tu piszesz !!!!!!! Bo najprawdopodobniej czyjeś dziecko było głodne przez ta firmę zamknąć ich sprzedać majątek wypłacić ludziom co im się należy za przekręty prokurator !!!!!!! I niech nigdy w życiu nie bierze się za interesy skoro nie potrafi

@#Obserwator

Z postu, który usunięto wynikało ,że już w lutym firma była w restrukturyzacji i wprowadzono postępowanie układowe.A takie rzeczy nie robią się z dnia na dzień.Korona tylko przyspieszyła sprawę.A brak wypłaty dla UZ za wypracowane godziny to już brak słów...

#Obserwator
@Eliza

Szanowna Pani jedynie kogo bronię to ludzi aby mieli miejsce pracy nie znam Pani Szefa ani innych okoliczności jakie wcześniej były patrze ogólnie na sytuację firm i czasy w jakich się znajdujemy nie oceniam bo nie od tego jestem patrzę na sytuację gospodarczą gdzie ludzie tracą pracę a firmy się zamykają dlatego piszę że firmie należy pomóc a nie ją dociskać .

@#Obserwator

A jaką pomoc ma pracownik,który nie otrzymał pensji lub jej część?Z opłat za mieszkanie czy z płatności rachunków nie zwolnią,ale wypłaty mogę nie dostać,bo pracodawcy trzeba pomóc? Jeżeli byłoby do czego wracać,nie zwolnili by ludzi to może byłby sens, ale jeżeli firma nie rozmawia z pracownikami,zostawia ich bez informacji,bez pensji to jak do tego podejść?

Zxc
@#Obserwator

Pracował Pan chodz dzień w tej firmie ???? to nie chodzi o korono wirusa bo on faktycznie odbije się na nas WSZYSTKICH Chodzi o uczciwość i szczerość , a nie kombinowania i przekręty . Wzajemny szacunek. Może drogi Panie powie mi Pan jak utrzymać się za 500 zł w 4 osoby ???????? może mi Pan wytłumaczy jak to jest , że wirus jest w Chinach w okolicach listopada , firma w styczniu wnioskuję o restrukturyzaje ???????????? Szanujmy się wzajemnie , wtedy atak na firmę nie będzie napewno konieczny. Może chodz przez chwile pomyślmy i pochylony swoje głowy nad tym co robimy i gdzie idziemy ???????? bo ta droga która firma wybrała daleko napewno nie. Ludzie nie chcą tam pracować , długoletni pracownicy odchodza ze względu na brak szacunku czy oszustwa ! Firma potrafi pod nos podłożyć umowę z data wsteczny byle się zgadzało. Co koron wirus ma do paska z wypłaty - księgowość wirus @ zainfekowal ?? Co ukrywamy skoro nie chcemy wysłać pracownika tego co im się należy ?? Za nim następnym razem szanowny Panie zacznie Pan wypisywać rzeczy proponuje tydzień w firmie lub miesiąc przezyc o 600 zł jak Pan to uczyni to brawo Ludzie maja dzieci nie raz te dzieci potrzebują opieki czy lekarstw Naprawdę żyjemy w tym samym kraju o tej samej rzeczywistości ?? Zabrał by Pan zasiłek macierzyniski komuś komu się należy , o tym ludzi tu też piszą ! Poczyta Pan prawo są tylko dwie możliwości zabrania zasiłku i obie nie dotyczą korono wirusa

Słownik
@Zxc

Naucz się pisać, przedstawicielko czteroosobowej rodziny, która musi utrzymać się za 500 złotych. Jak czytam te Wasze niektóre wypowiedzi to się cieszę, że dostaliście wypowiedzenia. Może wreszcie mniej tłuków tu będzie pracować.

@#Obserwator

Skoro Pan nie zna niech się Pan nie odzywa to nie jest mój szef i nigdy nie będzie był to szef mojej corki która została potraktowana jak inni czyli jak śmiecie i maja go ludzie zrozumieć ratować . Nie teraz to on będzie śmieciem bo tylko na takie traktowanie zasługuje

Eliza

Informacja !!!!!!! Wszystkie nasze sprawy wpływające z całej Polski do PIP przekazywane są do oddziału w jeleniej gorze tam został wyznaczony ten inspektorat do załatwiania naszych spraw . Jak ktoś chce się coś dowiedzieć co wyprawie to dzwonić Pip jelenia Gora

Pomylka

Wszystko fajnie, tylko mylicie działy!Radzę sie oduczyć.To jest dział KADR a wiec to PANI KADROWA a nie księgowa!!!jak juz kogoś oczerniacie to chociaz robcie dobrze...

@Pomylka

Każdy wie o kogo chodzi co tam pracował tym bardziej że jest tam tylko jedna osoba która najbardziej mieszkała i źle traktowała ludzi. Więc po co te twoje prostowanie słów jak nawet nie wiesz o kogo chodzi jeżeli nie byłaś lub jesteś pracownikiem....

Pomylka

Doskonale wiem o kogo chodzi! Różnica jest ogromna między Ksiegowa a Kadrowa.Ksiegowa jest nawet spoko,a Pani z kadr no coz powinna mieć szkolenie z bycia człowiekiem a nie lizusem Prezesika...dlatego tez jest to ważne, aby wiedzieć na kogo sie psioczy i nie wprowadzac innych w błąd!!!

#nutka

Czy ktoś wie jak to jest jak się w marcu skończył okres wypowiedzenia ?Dostałam 50% wypłaty jako zaliczkę ? Skoro rozwiązałam umowę o pracę i odpracowałam okres wypowiedzenia to wydaje mi się że powinnam dostać całość wypłaty a także pieniądze za niewykorzystany urlop...

Kiedyś.pracownik
@#nutka

Mam taką samą sytuację. Okres wypowiedzenia się skonczyl, a dostałam 800 zł wypłaty z całego etatu. Nie mówiąc już o urlopie zaległym... i nie zapowiada się na to bym w tym miesiącu dostała resztę.. grają na zwłokę... kwitkow oczywiście też nikt nie chce wydać

Najlepiej teraz kłamać obiecywać że strony ksiegowosci aby tylko ludzie ci najbardziej naiwni bo tacy też sa wrócili sprzedali to co jest na sklepie lub popakowali do odsylki oczywiście za darmo bo i nikt im za to nie zapłaci.... więc zanim wrócicie na sklepy to się zastanówcie czy warto..... ta sieciowka jest już skończona nawet pod względem sprzedaży bo ludzie teraz mają dużo czasu i dużo czytają. Sprawy skierowane do ZUS. PIP. Prokuratury. Do telewizji - UWAGA itd Więc właściciel z działem ksiegowosci tak szybko się nie ogarnie.

Beznicka

A co z tymi umowami wyslanymi na email? W sensie tymi wstecz na 3miesiace? Tez wszystkie zlecenia to dostaly? Zastanawia mnie to a niby chca zeby jak najszybciej to odeslac.. bo chyba czas na konsultacje prawna..

@Beznicka

Nie podpisujcie nic chcą wam dać taka umowę ponieważ chcą abyście się zamknęli i jednorazowo z tarczy skorzystali ale wasze umowy zlecenia według prawa powinny i są umowami o prace i tego się boja bo jak wpadnie do nich PIP to każda jedna taka umowę im zakwestionuje to po pierwsze i wtedy już Będzie inna kasa urlop zaległy itd itd . Nie mówię już o karach jakie zapłacą nie dajcie ske po raz kolejny oszukać wysyłajcie swoje stare umowy i te ich chore propozycje do PIP oddział Legnica ze skarga na formę umowy podpierając się Art 22 kp zadanie zmiany formy zatrudnienia i wypłacenie wszystkich zaległych wtedy świadczeń

@Beznicka

Grupa na FB bo tu posty znikają,kilka zrzutów mam,ale kilka ciekawych usunęli chociaż z prawem zgodne były.

ABC

Jestem za taka grupa na FB!

Beznicka

Ja też jestem za ;) ma juz w planach na poniedzialek rozmowe z ZUS jak to wyglada i prawnikiem .

Pozdrawiam

Odrabianie godzin po otwarciu sklepu za czas z postojowego na którym płacicie 50%..to jest juz duże przegięcie. Oszukujecie nas a teraz jeszcze chcecie oszukać Państwo Polskie.. nie zostanie to bez echa! Sprawa będzie nagłośniona, spodziewajcie się sławy! ;)

Panie prezesie oraz Pani z księgowości sytuacja tak bardzo się rozwinęła i państwa przekręty zaszly tak daleko że nie ma wyjścia jak skierować sprawę do prokuratury. Nie czujcie się bezkarni

Eliza

Popieram ja dziś te ich wątpliwe propozycje przesłałam do PIP do mojego wcześniejszego zgłoszenia

Uwaga!!!

!UWAGA! !UWAGA! !UWAGA! !UWAGA! Zaczęto rozsyłać maila z jakiegoś randomowego adresu email z aneksami do umów. Nie przyjmujcie nic od nich, nic nie podpisujcie i nie odsyłajcie. Dokumenty wystawione z datą wstecz, skonstruowane tak aby można było pozwać o nieprzychylne wystawianie opinii, oraz za informacje o tym co się wewnątrz zakładowy dzieje aktualnie. Plus dodatkowe aneksy, na których w opisie stanowiska jest wzmianka o tym że tylko zakładaliśmy klipsy i metkowaliśmy towar, z !POMINIĘCIEM! wszystkich pozostałych obowiązków... Pozew zbiorowy się należy!!! Nie dajmy się... Nie bójcie się, nie dajcie się zastraszyć... Walczcie o swoje !!!

Zawiedziona

@Życie ok trzeba wrócić ale co pracować jakby nigdy nic będziesz zasuwac jak murzyn i za mc okaże się że za darmo lub znów za.marne grosze ....widzę że problemu nie ma ,a jest należą nam.się pieniądze za marzec które bez skrupułów zostały nam zabrane bez wyjątków, umowa zlecenie bez gorsza i dla Ciebie to nic ???

Zawiedziona

Dziś wyszło rozporządzenie i co sklepy uliczne czy parki handlowe wrócą od poniedziałku i co dalej ???? Mają teraz pracować po 12h bo pozwalniali ludzi a przyjdzie co do czego znów dostaną 50% lub nic. Wykorzystują ludzi do samego końca zamydlają oczy i kto teraz chce dla nich pracować po tym wszystkim???

Życie
@Zawiedziona

Napewno sklepy nie będą otwarte po 12 godzin jeśli będą otwarte 8 to będzie i tak sukces. Do przewidzenia było to ze kiedyś do pracy trzeba wrócić przecież nie będziecie w domach siedzieć do końca istnienia covid......

Pracownica

Osoby, które składały skargę do PIP-u do jakiego oddziału ją kierowaliście? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

K.
@Pracownica

Do Legnicy

@Pracownica

Leginica lub e skarga Wrocław

Nana

Hej, wie ktoś może co z tym odszkodowaniem z zusu dla umowy zlecenia dzwonił ktoś do kadr pytać o to ? Czy w ogóle dostaniemy ile i kiedy ?

M
@Nana

Mieli dać znać do końca tego tygodnia.... Jak się nie odezwą do piątku musimy sami się upomnieć do nich co z tymi wnioskami....(usunięte przez administratora)

@Nana

Nie dostaniecie ponieważ nie macie ciągłości umowy tylko odnawiane co miesięczne a takie umowy nie wchodzą w tarcze ponieważ balansują na granicy prawa w w waszym przypadku są poza prawem i powinny być umowami o prace Art 22 KP w całości

Zauważcie że coraz więcej tutaj wiadomości zostaje usuniętych. Powód ? Bo za dużo piszecie prawdy i powstają grupki ludzi którzy idą do przodu z tematem czyli sądu.radcy prawnego itd Oni się boją a zwłaszcza prezes i księgowa którzy najwięcej kręcą i kłamią więc to oni powinni zapłacić za te (usunięte przez administratora) Księgowa będzie się śmiała ale przez łzy jak wyjdą jej przekręty

Eliza

Niestety co mam wam powiedzieć sprawdziłam to firma mogła wykupić i pewnie to zrobiła od firmy go work abonament wchodzi sobie i usuwać może co chce . Szkoda ze kasę ma na twkie rzeczy a nie na pensje dla ludzi

Naiwni

Ale jesteście naiwni... serio myślicie ze oni wam zapłacą? Serio myślicie ze z kadr ktoś odbierze ?

Nana
@Naiwni

Muszą nam zapłacić nie maja wyjścia ;) nam się to należy bo to nie ich pieniądze tylko z zusu wiec im nic do tego.

Naiwni
@Nana

Bardzo na to liczę, ale oni znajda sobie jakaś wymówkę byleby nie zapłacić :-) ... trzymam kciuki żebyście wygrali, bo serce mnie ściska ze tacy (usunięte przez administratora) prowadzą firmy.

Opanuj
@Naiwni

Dziewczynko opanuj emocje, nie masz podstawowej wiedzy to się nie odzywaj zbędnie! Nawet nie wiesz, że kadry odbierają bez problemu, a kłamstwa piszesz. Oj żebyście czasem się nie zdziwiły, i dajcie w końcu te wypowiedzenia naprawdę... Nikt nie będzie płakał gwarantuje. Takie prezeski, prezesi wszyscy mądrzy a jakoś żaden osobnik z Was firmy nie potrafił otworzyć i prowadzi, tacy udolni ojoj wszyscy tutaj

Dziewczynka

Po co mi kodeks, skoro podpisuje umowę? :-) w umówię nikt nie napisał, ze nke wypłaci mi moich pieniędzy które zarobiłam :-) pomysl per dziewczynko :*

Aha
@Opanuj

Skoro kadry odbierają Twoje telefony to może uświadomisz nas wszystkich co mówią na temat naszej wypłaty i odszkodowania ? Chętnie się tego dowiemy:)

Moniczka

W Szachownicy pracują specyficzni ludzie, którzy dawali się przez lata wykorzystywać albo wiedzieli jak na tej pracy skorzystać i wyjść na swoje. Kradzieże i machlojki były tutaj na porządku dziennym i jakoś nikt nie mówił o tym głośno ani tego nie zgłaszał . Nagle oni wam zrobili to samo i wszyscy jesteście w czarnej .... Ta firma wie co robi i bądźcie pewni ,że zabezpieczyła się na tyle ,żeby nie wypłacić wam niczego i wyjść jeszcze na swoje.

#nutka

Tak sobie czytam to forum żeby się dowiedzieć kiedy spłacą druga część wypłaty w nadziei że ktoś coś wie a tutaj takie kwiatki. Żeby sprawdzić IP tej dziewczyny jak twierdzisz że sprawdzilas lub sprawdziłeś nie wiem musiałabyś albo być administratorem tej strony albo się na nią włamać więc wypowiedź jest zastanawiająca.

@Moniczka

Jak nie oni to FGŚP wypłaci -prędzej czy później...pracowałam za krótko,żeby się zorientować w tym co się dzieje.Trafiłam na fajnych ludzi,praca jak praca,ale teraz już wiem,że zanim znajdę nową pracę sprawdzę przyszłego pracodawcę w KRS itp..

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.