Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Eliza

Ludzie nie dajcie się zwieść kierownicy sklepów proszą teraz o podanie email bo firma będzie składać w waszym imieniu wnioski o zasiłek postojowy . Bzdura na kiju robią to aby złożyć i czekać na odmowę a tym samym zwodzić was ze czekają na odpowiedz żeby finalnie powiedzieć ze nic nie dali . Grają na czas bo tyłki zaczynaja im się palić . Do kadrowych firmy Joart wiem ze to czytacie wszyscy jak nie rozumiecie przepisów to wam wyjaśnię nie należy się nic umowa zlecenie ponieważ przez Was umowy przepisywane są z miesiąca na miesiąc a ustawa tarczy wyraźnie mówi ze tego typu umowy nie mogą strać się o nic . Wiec po co ludzi kłamiecie . Poza tym Państwo nie zapłaci za was (usunięte przez administratora) za okres w którym ludzie pracowali dla was czyli od 1 do 15. Marca . Co chcecie składać chyba czas na składanie wyjaśnień do PIP i ewentualnej telewizji . Przestańcie kłamać ludzi proponuje zacząć od wypłaty zaległych wynagrodzeń !!!!!!!!!!!!!!

E lizaj

Zapomniałas zgłosić do trudnych spraw i podać maila, rola główna dla Ciebie

@E lizaj

Rozumiem ze jesteś pracownikiem tej firmy i jej fanem ciekawe do kiedy odpowiem ci -do wtedy aż cię nie okradną wiec radzę ci zamknij się już teraz

Eliza

Bardzo chętnie myślałam o tym

Zadowolona

Witam . Dostałam dziś paczkę zamówioną 10 kwietnia . Szybko i sprawnie ???? Mam nadzieję że tak zostanie ,mimo problemów firmy. Pozdrawiam ????

brak słów

Ale jesteście naiwni! Firma jest w restrukturyzacji a wiec zadna tarcza sie nie należy,konto zapewne puste bo nie ma sprzedaży a wiec jak dostaniecie takie same wypłaty jak za marzec to bedzie CUD!!!

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

Magda

Słuchajcie jaka bedzie wyplata za kwiecien? 100% - 50% od Joart i 50% od Państwa? Czy znowu połowa i jakieś śmieszne pieniądze? Jak oni wtedy mowili na tej calej wideokonferencji?

Xy
@Magda

50%- 25% - państwo 25% szachownica

@Magda

50% z założeniem że nie może to być kwota niższa niż najniższa krajowa- 2600 brutto.

Jeść nie ma

Mówicie jak można się nie zabezpieczyć, jak można tak zrobić? A przepraszam, Wy co zrobiliście żeby mieć co jeść teraz? Tak samo żyjecie z dnia na dzień jak widać, ile macie tyle (usunięte przez administratora) Więc o czym mowa? Nie bronię dla jasności firmy tak samo, bo dobry gospodarz umiejętnie zadba o siebie i o "poddany lud "w każdej sytuacji... Sytuacja jest jaka jest, nikt raczej tego nie chciał, udostępniajcie posty sklepu internetowego i to już wiele będzie żeby mieć gdzie wracać i mieć pieniądze, kliknięcie lubię to nikogo nie zbawi czy udostępnij, a trafia do szerokiego grona odbiorców i daje zyski potrzebne teraz jak nigdy, jak sami widzicie... Dla jasności jak firma ogłosi upadłość to żadnych pieniędzy nie odzyskacie więc się zmobilizujcie by tak się nie stało, zamiast na to czekać...

Hahaha
@Jeść nie ma

Za co ludzie maja kupować ICH CIUCHY skoro nie maja należytych PIENIĘDZY? to chyba jest lekko chore i żenujące :))))) teraz niech nie szukają zrozumienia w pracownikach, skoro nie mieli go dla nas wcześniej

JD
@Jeść nie ma

Promowanie firmy, która w ten sposób traktuje pracowników nie jest rozwiązaniem. Po drugie, chyba tylko bardzo zdesperowani ludzie (są różne sytuacje w życiu, ale jeśli wymagamy szacunku od pracodawcy, to i do siebie trzeba go mieć) chcieliby wrócić do pracy w sklepach tej firmy. Jeśli dalej tak pójdzie, to i tak nie wiadomo czy ludzie zobaczą pozostałą część wypłat. A w razie upadku jest jeszcze FGŚP :)

@Jeść nie ma

Kobieto! Nie żartuj z tym co piszesz, chyba ze Tobie za to bardzo dobrze płacą !!? To Szacun Czyli według twojej teorii jak będziemy zaznaczyć „ lubię” szachownice i promocje, jeszcze udostępniać na swoich prywatnych kontach fb to mam miejsce pracy , tak? I że firma właśnie w ten sposób odda nam resztę wypłaty za marzec? Ach Ci kierownicy i RKSi , taka to lojalność wobec firmy, po prostu brawo! Dziwi mnie to, ze w dobie sprzedaży internetowej, która na dobre rozpoczęła się 10 lat temu, firma Joart mówi o tym, ze będzie bardziej rozwijać się ze sklepem internetowym. Dopiero Raczkujecie , śmiechu warte.

@Vm

Nie, akurat też jestem na zleceniu więc nie... Po prostu mam odłożone pieniądze jak normalny człowiek, i na ten moment robię co mogę zwyczajnie

@Jeść nie ma

Widzę że omnibus się znalazł???? biorąc pod uwagę zarobki w tej firmie to majątek można odłożyć .Co ty za (usunięte przez administratora) piszesz !!! Ludzie zarabiają po 1600 zł i co mają z tego odłożyć ?? Wiem bo pracowałam w tej firmie.

@Jeść nie ma

To dziwi mnie to jeszcze bardziej, że osoba ze zlecenia pisze takie bzdury !? No i pozdrawiamy Normalnego Człowieka, bo wychodzi na to, że wszyscy którzy nie odłożyli kasy są Nienormalni. A może Ty nie masz wydatków ?! Bo z tego co wiem, normalny człowiek opłaca mieszkanie ( dom) prąd, tv, ratę kredytu itd. A może to robią tylko kierownicy i RKS?!

*confused
@Jeść nie ma

No cóż może i ja mam oszczędności i zaplecze finansowe co nie znaczy że skoro uczciwie zapracowałam na swoją wypłatę i najzwyczajniej jej wypłata mi się należy.

@Jeść nie ma

(usunięte przez administratora) Co ty piszesz za bzdury. Firma jest na upadłości i się już nie podniesie z tego jak oszukala tylu ludzi i zalega takie pieniądze . Możliwe.ze już nikt nie odzyska pieniędzy ale chociaż o to będzie walczył w sądzie a sad zdecyduje jak prezesik zapłaci za to...... A ty chcesz promować ich sklep internetowy......widać że jesteś jakimś (usunięte przez administratora) więc się zastanow co tu piszesz

@Jeść nie ma

Z IT czy Kadr jestes, ze tak piszesz czy wyzej jest fatyga?

Jeść nie ma

Na upadłości to jest Twój rozum, w sumie to już upadł dawno z tego co czytam. I słabo widzisz również, do IT i kadr mi daleko, pracuje na zleceniu i dobrze mi z tym

@Jeść nie ma

Skoro na zleceniu jesteś to pewnie się cieszysz ze firma okantowała cię?

@Jeść nie ma

Chyba jakiś zart albo (usunięte przez administratora) jesteś ta firma jest spółka i ma majątek w pierwszej kolejności są zabezpieczane pensje pracownicze zusy podarki weź weź weź

Eliza

Ja w imieniu swojej corki z oddziału Gdansk złożyłam do PIP zawiadomienie w sprawie błędnej umowy Słuchajcie ci którzy maja podpisane umowy zlecenia trwające po kilka miesięcy powinny mieć umowa o prace o tym mówi w całości Art 22 kodeksu pracy .wasze umowy nie różnią się niczym tylko data macie to samo miejsce wykonywania pracy macie przełożonego macie grafik macie to samo stanowisko składajcie pisma do PIP najlepiej Legnica lub Wrocław bo to jest rejon Boleslawca niech im się do (usunięte przez administratora) dobiorą złodzieja jednym do uwagi napisze jutro im więcej nas będzie tym lepiej Nauczmy dziadów rozumu

Vcs

A może tak jak oni nam tak to mi im pokażemy gdzie ich miejsce internet jak szachownica wie ma ogromny zasięg , telewizja tez !!! Może zmobilizujmy siły zgadamy się na jakiejś grupie złoży pozew zbiorowy !!! Ludzie już piszą na stronie szachownicy o tym ze Pan prezes nie wypłacił wypłat !! Może potrzeba takich wpisów więcej Kto jest za !! Złoży wypowiedzenia Pan prezes stanie sam za kasa gdy minie epidemia Karma wraca !!!

@Vcs

Może jakiś # sprawa dla uwagi? Myślicie że zainteresowałby ich nasz los? Jesteśmy odważnym pracownikami? Jesteśmy w stanie im się przeciwstawić? Dawajcie znak, kto chętny!

xd

a czy ktos tu juz zglosil sprawe? bo bylo kilka gróźb a jestem ciekawa. wydaje mi sie ze ludzie są już zmęczeni tą firmą i jeśli w następnym tygodniu otworzą sklepy to większość z pracowników nie przyjdzie, a na pewno nie osoby ktore byly na zleceniu

Pracująca
@xd

No mnie właśnie zastanawia to jak otworzą sklepy to kto będzie stał i sprzedawał. Pewnie i tak większość osób jest wscieklych A i tak pójdą i będą pracować po 9 godzin pewnie za 50% wypłaty.

xd
@Pracująca

masakra, po takim numerze z nie wypłacaniem pełnej wypłaty nie powinni oczekiwać że ludzie przyjdą.

Eliza

Myske ze napewno dołącza się ekipa gdansk

Www

Panie prezesie będzie okazja aby Pan mógł wystąpić w programie UWAGA i wszystko.wyjasnic tym ludziom których Pan tak (usunięte przez administratora) za ciężka prace nie wyplacajac im pełnych wypłat Państwo pewnie po reportażu też się panem zainteresuje za takie oszustwa A może dojdą nowe kto wie

@Www

Z FB już usuwają komentarze ...z tego bazarku chyba nie powinni wychodzić jak widać:(

Ciekawa
@Www

Podajcie datę i godzinę, to większa ilość osób pewnie z czystej ciekawości i chęci obejrzy.

Zdezorientowana

To jak Pracownicy, wracamy w poniedziałek za kasy szachownicy? ;>

Come back
@Zdezorientowana

Oczywiście że tak, wiadomo

@Come back

Skoro chcecie pracować za darmo. Ja dałam wypowiedzenie

Come back
@Xd

No to fajnie

Ciekawa

Czy ktoś wie czy poszło już jakieś pismo czy co kolwiek jest robione czy może każdy pracownik ma walczyć o swoję samodzielnie

Nnnn

Jedno tylko można napisać.... Dzialajcie jak najszybciej czyli w tematach sądowych aby prezesik jeszcze wam odda jakieś pieniądze Słyszałem że księgowa też jest nie źle ziolko więc każdemu powie wszystko co chce usłyszeć.....a wiadomo prezes i księgowa zawsze do końca siedzą w upadających firmach aby jak najwięcej się nachapac

Zamówione

Dzień dobry . Czytając nie które wypowiedzi Państwa , mam się przygotować na to że ubrania które zamówiłam na około 200 zł w piątek 10.04.2020 nie dotrą do mnie? Firma poległa ?

Alicja

Pewnie będą szły 3 tygodnie???? nie warto zamawiać

@Zamówione

Odradzam zamawianie. Niedługo to będzie firma krzak na zamówienie trzeba będzie czekać 60 dni

Zamowienie
@Zamówione

Witam. Sklep internetowy bardzo szybko realizuje zamówienia z uwagi na okres świąteczny wysyłka zamówionego towaru może się przedłużyć ale napewno do Pani dojdzie.

@Zamowienie

A kiedy zostaną zrealizowane wypłaty dla pracowników???!!!!!! Poprosimy również o szybka odpowiedz

Xxxxxx

Ta firma to jeden wielki żart. Wczorajsza sytuacja z brakiem wypłat i BRAKIEM JAKIEJKOLWIEK INFORMACJI że tej wypłaty nie dostaniemy to kpina. Umowy zlecenia, które przepracowały okres od 2.03 do 13.03 zostały w niektórych przypadkach okradzione na spore sumy. W tym przypadku niestety jest to kradzież(usunięte przez administratora) Przestrzegam klientów przed zakupami. Nie sponsorujcie dalej tej śmiesznej sieciówki która od zawsze pracownika ma za nic nie wartego śmiecia i nawet na sam koniec nie potrafi zachować twarzy i powiedzieć kiedy i czy w ogóle dostaniemy nasze zarobione pieniądze. Nie pozdrawiam

KUPUJĄCA

Witam. Mam pytanie. Jeśli chodzi o kupno rzeczy przez internet czy firma jest porządną jeśli chodzi o wysyłki zamówionych artykułów?

Nn
@KUPUJĄCA

Nie kupuj nic, nie zdążą wysłać bo splajtują ;)

@KUPUJĄCA

Halloooo?! Jest tam kto? My tutaj rozmawiamy o poważnych sprawach tj. Pracownicy nie dostali pieniędzy za marzec?! Halloooooo

Tak
@KUPUJĄCA

Tak wszystkie paczki są wysyłane szybko, zapraszamy serdecznie

Haha
@Tak

Szkoda ze pieniędzy za marzec tak szybko nie wysyłacie jak te szmaty

Jeść nie ma(usunięte przez administratora)w ten głupi łeb Co ty piszesz za bzdury. Firma jest na upadłości i się już nie podniesie z tego jak oszukala tylu ludzi i zalega takie pieniądze . Możliwe.ze już nikt nie odzyska pieniędzy ale chociaż o to będzie walczył w sądzie a sad zdecyduje jak prezesik zapłaci za to...... A ty chcesz promować ich sklep internetowy......widać że jesteś jakimś dupo lizem więc się zastanow co tu piszesz

Norbi

PATOLOGIA to jedyne co można powiedzieć. Tutaj nie ma sensu więcej dodawać

Naprawdę osoby na UZ nie dostaly ani grosza za marzec, matko współczuję wam, jak żyć

.......

Większość ludzi, którzy pracują w Szachownicy prawdopodobnie tkwią tam tylko i wyłącznie dlatego, że mają fajne zespoły. Straszne jest to jak zostały potraktowane UZ. Jest mi bardzo przykro, bo są to osoby które angażowały się tak samo mocno jak każdy inny pracownik. Wszyscy na umowę o pracę również dostali konkretnego kopa w (usunięte przez administratora) od zwolnień, po zmniejszone etaty, kończąc na tych pożal się Boże zaliczkach. Większość z tych ludzi prawdopodobnie ma na utrzymaniu rodziny, kredyty, rachunki. Gratuluję, pokazujecie jak ważni są dla Was pracownicy. Współczuje wszystkim kierownikom, bo prawdopodobnie po tym co tu się dzieje większość zostanie bez zespołów, o ile sami się nie pozwalniają. Każdy szanujący się kierownik przypuszczam, że nie zostanie tam dłużej. Trzymajcie się. My wszyscy damy sobie radę bez Szachownicy, świat się nie kończy - Szachownica jednak nie da sobie rady bez nas. Przykre, ale prawdziwe. Karma wróci. A jeżeli góra się śmieję, to przypuszczam że niedługo ten śmiech zamieni się w płacz. Tak po prostu się nie robi. Trzymajcie się! Jeszcze będzie DOBRZE:)

A1029

Ta firma to jakaś porażka. Nigdy nie traktowano tu pracownika z godnością, a w szczególności per zleceniówki, które ściągało się do pracy o każdej porze dnia, kiedy był nawał instrukcji, które wszystkie najlepiej zrobić w godzinę. Co z tego, że klienci proszą o pomoc, kolejka na kasie, pełno @@ czy już wszystkie instrukcje zrobione. Ciągłe pretensje o słabe wyniki w sprzedaży i groźby, że przez to kierownik i osoby na etacie nie dostaną premii...świetna motywacja pracowników! Zleceniówki mają być tylko uczące się ? Proszę bardzo, to skąd pretensje o to, że nie możemy być w pracy czy jechać na support ( to którego zresztą zmuszano), przecież mamy egzaminy, matury, sesje! W lipcu i sierpniu praca w 30°, bo przecież za naprawę klimatyzacji trzeba zapłacić, klienci nie potrafili wytrzymać w sklepie dłużej niż 10 min, my harowałyśmy codziennie po 12 godzin, nie raz nie dwa bez żadnej przerwy, na którą nie było czasu, jeśli chciało się wyjść po 21 z pracy. Zlecenie chce tydzień wolnego na wakacje ? Przecież my nie mamy czegoś takiego jak urlop, wolne możesz brać tylko jak masz szkołę. Można wymieniać bez końca. Po całym roku pracy i znoszenia dosłownie każdych kaprysów, bo nawet najtrudniejszy klient był niczym, w porównaniu do samych pretensji, niemożliwych wymagań i wiecznego niezadowolenia z nas RKS i DS. Każda z nas wkładała całe serce do tej pracy, mimo wszystko, wspierałyśmy siebie nawzajem. Klienci wracali tam dla nas, nie dla tych śmieci z CSa, sypiących się ścian i mebli, połamanych wieszaków, informatyków, RKS czy DS, to dzięki nam wszyscy zarabiali. Teraz dostaje informacje, że już nie mam do czego wracać, nie dostanę żadnego postojowego, a na wypłatę nie mam co teraz liczyć. Firma nie ma pieniędzy? Przykro mi, ja muszę dzisiaj zapłacić za wynajem, rachunki, zrobić zakupy (uwaga szok! zleceniówki też utrzymują się same!) i kogo niby obchodzi, że nie mam wypłaty? Umowa to umowa. Sprawa nie będzie zamieciona pod dywan, ja będę walczyć o MOJE PIENIĄDZE, które uczciwie zarobiłam i które dzisiaj powinnam dostać. Jeśli firma nie potrafi się wywiązać z umowy i nasze prośby nikogo nie obchodzą to sąd ją do tego zmusi.

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.