Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Operator

Witam , chcialem cos powiedziec . nidec "ALL FOR DREAMS " w obliczu zwolnienia 150/160 osob z ramstad i ,obnizeniu nam pensji o -20 % ,brak setek , a z widokiem kilku NOWYCH AUDI pod firmą dla naszych .... NAJDROŻSZYCH z FIRMY ( zygam ) nabiera nowego znaczenia ... Dała bym im jeszcze oprócz darmowego paliwa full servis na sprzatanie mieszkań i domów noi pojawia się pytanie ... Czy oni też mają pensje o 20 % niższe ??? Czy zdają sobie sprawę z tego ,że nie mamy za co żyć ? No po co ... Przecież jest inwestycja za 170 milionów... Zaparkować nie ma gdzie bo ku r wa najważniesze żeby oni nie pobrudzili sobie lakierek i nie parkowali na tym h u j o w y m parkingu ,gdzie sie chodzi tak po tych kamieniach ,ze cod ,ze jeszcze ktos nie skrecil lub nie zlamal nogi ! Zeby wam tak stanely w gardle te NOWE AUTA !!! Zero jakiej kolwiek pokory !!! JAk to k u r w a wyglada ? ! ? ! ? ! Wielcy panstwo !!! U jeba ć najbiedniejszych ,ale żęby góra miała czym wygodnie swoje zadumane (usunięte przez administratora) ska miałą woźić !!!

@Operator

A tych nowych Audi to jest więcej niż było poprzednich samochodów. Wiadomo że jest ciężko i trzeba zaciskać pasa obcinając wynagrodzenia zwykłych pracowników. Dlatego kolejne osoby dostały auto z kartą paliwową. To tak na otarcie łez dostali.

(usunięte przez administratora)Z czego te osoby mają teraz żyć?! Życzę wam, to słowa do tych zarządzających tą firma ! Życzę wam żebyście poczuli biede,żebyście doświadczyli życia żebyście poczuli to co czują te zwolnione osoby , pozostawione bez niczego .Firma na poziomie która dba o dobre imię nie postępuje w taki sposób! Inspekcja pracy napewno się tym zainteresuje.

Waaawa
@pracownik

A co ma inspekcja pracy do tego, że Ci się umowa skończyła i nie została przedłużona??

@Waaawa

Osoby które dostały propozycje pracy na pół etatu, jak można obiecywać pracę i jeszcze umowy dawać a później okazuje się inaczej , po co wogole dawali jakiś cień nadziei, może te osoby przez ten miesiąc znalazły by pracę chociaż ciężko jest obecnie, firma gdyby była w porządku to zatrudniła by te osoby na pół etatu, nie wiem ile tych osób było ale zapewne niewiele , świadczy to wyłącznie o firmie, zreszą będą mieć teraz ciężko z przyjęciami nowych osób do pracy. Potencjalny nowy pracownik wejdzie na opinie i już wszystko będzie wiedział, jak pracodawca traktuje swoich pracowników.

@Waaawa

No właśnie o to chodzi że te osoby dostały umowy na miesiąc maj, miały iść normalnie od maja do pracy i pod sam koniec kwietnia dostały informacje że nie wracają do pracy. Tak się nie robi...

zz
@pracownik

O czym ty mówisz. Wiesz ile osób dzwoni teraz do firm, zakładów pracy w poszukiwaniu pracy? Odpowiem Ci mnóstwo i pewnie będzie jeszcze więcej, bo u nas jest okres wypowiedzenia, więc za niedługo będzie potok ludzi którzy szukają pracy, a teraz jest ich mnóstwo. Ty piszesz że ludzie będą omijać ten zakład, bo sprawdzą opinię? To jesteś w błędzie, naprawdę sądzisz że, zdesperowany człowiek, który szuka pracy znajdzie ogłoszenie Nidec i stwierdzi że on tam nie będzie pracował, bo Nidec ma złe opinie? Jak nigdzie indziej nie będzie mógł znaleźć pracy to na bank wbrew złym opiniom, podejmie tu pracę. Wiesz problem jest taki że teraz, a właściwe za parę miesięcy (dokładnie nie wiadomo za ile), wszyscy będą szukać byle jakiej pracy by zarabiać nawet za lekko powyżej minimalnej krajowej, a potem jak się sytuacja unormuje, to będą szukać lepszej pracy i mało kto będzie pamiętał o tej sytuacji że wywalili tyle ludzi, bo mało kto będzie wtedy o tym pisał tutaj na forum, i ludzie będą tutaj przychodzić pracować zobaczysz. Co do tej sytuacji zgadzam się z tobą szefostwo zachowało się tragicznie, a ja powiem Ci więcej zachowało się tak jak myślałem że się zachowa, wcale mnie ta sytuacja nie dziwi, dla nich liczy się kasa i sztuki, nie ludzie. Powodzenia wszystkim szukającym pracy, trzymajcie się.

pracownik produkcji

Firma żeby wyjść z twarzą z tej całej sytuacji powinna zatrudnić te osoby co dostaly propozycję pracy na pół etatu, powinna ich zatrudnić chociaż na umowę zlecenie, znam taka osobę która dostała propozycję pracy na pół etatu i pracowała na agencji ponad rok, została bez pracy, napewno jest więcej takich osób, im się poprostu to należy, chciały dalej pracować. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji, wszyscy powinniśmy sobie pomagać nawzajem przetrwać ten czas.

xvz

ludzie zwolnieni trzeba szukac nowej pracy z transportem 3 zmiany ktos cos wie ?

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Abc

A co z ubezpieczeniem jeżeli mieli na miesiąc a ramsztad wczoraj dzwonił i pewnie dziś też będzie do reszty osób z info. Jutro jest 1 maj czy ludzie będą mieć ubezpiecz

Przez miesiąc od ustania zatrudnienia jest ubezpieczenie czyli od 1 maja

@Abc

Jeżeli była jakaś umowa na kwiecień podpisana to na maj przysługuje ubezpieczenie,a jeżeli nie to znaczy że się kończy ubezpieczenie

@W

Umowa jest podpisana na maj i jest tydzień wypowiedzenia, przez cały maj jest ubezpieczenie.

@xxx

Normalnie,skoro jest umowa to ubezpieczenie też jest

@xxx

W kwietniu nie było umowy miała być od maja na 1/2etat dzisiaj ransztad zadzwonił że nie będzie umów czyli miesiąc już minął to teoretycznie ubezpieczenie mi się kończy

@Abc

Umowa jest podpisana od 1 maja, te osoby co miały propozycję pracy na pół etatu Jest okres wypowiedzenia umowy od 1 maja, tydzień , czyli ubezpieczenie jest na miesiąc do końca maja

@Abc

Czyli prosta sprawa kto ma podpisaną umowę ten ma jeszcze miesiąc ubezpieczenia,a kto nie ma umowy ten nie ma już ubezpieczenia

zirytowana

Tak. Bedziesz miec ubezpieczenie a po 8 maja okres ochronny 30dni

Oooo

Czy ktoś się orketuje z agencji wszystkich zwalniają

Xxxxxx
@Oooo

Podobno nie wraca cała agencja

tak

@Oooo

Ja bym to określiła że wstrzymują pracę , do czasu kiedy firma nie zacznie normalnie pracować , może to potrwać miesiąc , dwa miesiace.

WWW

Ci którzy mieli propozycje na 1/2 etatu też nie wracają.Czyli wszyscy nie wracają z ranstadu.

Niby pieniędzy w firmie nie ma, a nowe auta pod firma się pojawiają. Dyrekcja nie będzie przecież jeździć autem co ma więcej niż trzy lata. Pracownikom się pensje obetnie o 20 procent to na leasing zostanie.

Laux

Cały czas ludziom kierownicy wpajają kit że firma nie ma pieniędzy ,a to dla tego by broń Boże nie znali dochodów korporacji . Tak korporacji ,w której żądza Japończycy a Polaków traktują jak tania siłę roboczą z kraju centralnej Europy . Wystarczy wpisać sobie Nidec w wikipedii aby przekonać się jak wielkim gigantem jest ta firma

Zniesmaczony

i wszyscy z randstadu juz popracowali można szukać pracy

Xxxxx
@Zniesmaczony

Czyli Randstad nie wraca?

@Xxxxx

Nie nie wraca ja dostałem tel z info z randstad ze to koniec ze mam oddać ciuchy i badza. Ze do wszystkich dzwonią co są na randstadzie

R

A co tu taka cisza?

NNN

Czy może ktoś miał jakieś informacje z ranstadu czy ma iść do pracy od maja na 1/2 etatu.

@NNN

Myśle że gdyby była zmiana to osoby z Ransztadu już by wiedziały. Moim zdaniem wracają do pracy od maja.

Xxx
@NNN

z tego co się dowiedziałam to normalnie idziemy od maja na 1/2 etatu

AAA

Super firma.

Zniesmaczony

Hshsb tak dobrze wiem o tym ale żeby dostać umowę z nideca sądzę że trzeba przejść przez randstad. Chyba ze się ma układy i znajomości. I tu moje kolejne pytanie czemu niektóre osoby dostały umowę po pół roku lub i nawet po krótszym czasie pracy na randstad ??? Jak się napatrzyłem jak pracują osoby które mają umowę z nideca w porównaniu z osobami które są na randstad to jako kierownik (usunięte przez administratora) bym połowę ludzi z umow z nideca bo to jest (usunięte przez administratora) żałosne żeby się aż tak(usunięte przez administratora) w pracy.

gts
@Zniesmaczony

Dziwisz się za te pieniądze mają tyrać? Sprawa jest prosta, czyli jesteś na Randstadzie pracujesz, strasz się itd. Kierownik i liderzy oraz operatorzy w mniejszym bądź większym stopniu Cię obserwują, czy się nadajesz i jak pracujesz, na 3 miesięcznej wstępnej umowie Nideca jest tak samo. Jak dostaniesz umowę na stałe to luz, bo co Ci kierownik zrobi? Da Cię na inną linie i tyle, wywalić Cię nie wywalą, bo pracujesz to że nie tak szybko jak kiedyś, to już inna kwestia. Znam mnóstwo osób, co na Randstadzie chodziło na setki praktycznie każdą i przeszło na stałe na Nideca i się skończyło. Ludzie po prostu wiedzą ile mają wolności i to wykorzystują.

G

Lepiej niech zrobią dobrowolne odejścia z odprawami niż je bia bez końca .

Ygg
@G

Tak, też nie wiem czemu im sie wydaje że kazdy tu pragnie robić choć by za miskę ryżu.

Operatorek
@Ygg

To co Cie powstrzymuje ..zwolnij sie trzyma Cie ktos na sile ?

Operatorek
@G

Nie slyszalem nigdy zeby pracownik jak sie zwalnia to dostaje odprawe ..ale moze sie nie znam. Jak chxesz sie zwolnic to droga wolna. Teraz tyle pracy jest kazda firma czeka na pracownikow.

Zniesmaczony

(usunięte przez administratora) Tak naprawdę zostajemy bez grosza ponieważ pierwsze wynagrodzenie otrzymamy z dniem 10 czerwca a biorąc pod uwagę to ze to będzie 1/2 etatu to wiadomo jaka kwota wpłynie na nasze konto. Pracownikowi tymczasowemu sie nic nie należy ponieważ umowa jest na czas określony. Na okres kwiecień nie mamy umowy wiec jeśli mamy zacząć pracę od maja to to się wiąże z tym ze kolejne 18 miesięcy mamy być na Randstad???? Bo podobno max tyle można być na agencji pracy. I mamy zaczynać tak jak by od nowa??? A o umowie z nideca możemy sobie pomarzyć ??pozdro. Serio to ja może zacznę kraść lub mordować hmm Zamkną mnie do paki i wtedy będę mieć wszystko w 4 literach państwo wtedy zapeni mi posiłki, ciepły kącik???

xyz
@Zniesmaczony

Jeszcze najlepsze jest to że teraz jest ubezpieczenie ale od maja nie ma jeśli np zakład nie ruszy to zostajemy bez ubezpieczenia, Nie wiem ile osób dostało propozycję pracy na pół etatu, ale pewnie z 10-15 osób , zrujnowali by się jakby dali to postojowe tym osobom.

Hshsb
@Zniesmaczony

Będąc na umowie tymczasowej niestety trzeba było się liczyć z tym, że praca nigdy nie będzie pewna. Nie tylko Ty jeden zostałeś bez pracy. Popatrz na inne zawody, gdzie ludzie mieli normalna umowę o pracę i zostali bez pracy... Następnym razem nie podejmuj pracy na umowę o pracę na okres tymczasowy to nie będziesz miał problemu...

pracownik...

Może nie będzie tak źle , fabryki Toyoty w Polsce i w Europie wznawiają produkcje na początku maja. Firmę było stać na wysłanie ok 3 tysięcy pracowników na postojowe płatne 100 %. A Nidec zwolnił tyle osób i jeszcze chciałby zwolnić tych co zostali z Ransztadu, kpina poprostu, ludzie zarządzający są bez empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Yzyy

Czy wiadomo już czy pracujemy za 80 procent i zakład nie zwalnia ludzi, czy będzie przestój i beda zwolnienia ludzi pracujących na Nidecu ? Czy ktos coś wie ?

Awcek
@Yzyy

Jakby bylo coś wiadomo, to pewnie by na stronie ogłosili

Pracownik1
@Yzyy

Wiadomo ale maja nas gdzies ....nie obchodzi ich to ze ludzie chca wiedziec czy na zycie beda mieli ...powiedza nam na koniec zmiany pewnie...dopiero...

abc

Podobno osoby które miały propozycje pracy na 1/2 etatu od maja z ranstadu nie wracają? Czy to prawda.

Hmm
@abc

Jeśli teraz sie zastanawiają nad zwolnieniem nidekowców to wątpię żeby myśleli nad braniem randstadowcow

Jjj

Czyli tak od nowego roku były podwyżki nidec nie podniósł ani złotówki miały być podwyżki za oceny zostały wstrzymane czyli nie dostlismy nic i jeszcze nam mogą pensję obniżyć ale nas(usunięte przez administratora)

Tylko sztuki
@Jjj

Dyrekcja pewnie sobie nie obnizy pensji, bedą (usunięte przez administratora) ze mają kontrakty, premia pewnie tez wpadnie, zaraz pewnie mowe auta, a nas trzeba wydymać. Co ja glupia piszę.powiedzą,ze tezsobie obnizą, a kto ich sprawdzi. Tylko ludzie majacy honor pomagają ludziom, ktorzy na nich pracują, nam zabiora kasę za ktorą jest zyć i przezyc, a tam rącżki umyte i siedzenie w domu i brak calkowitego pojecia co dzieje sie w Nideku. Co mam powiedziec dziecku, ze tylko chleb z maslem izupa na caly dzien? Kto się za nami wstawi.

k

Nadszedł już chyba czas by (usunięte przez administratora)z zarządu wszystkich zielonkowców, którzy od początku Nideca wszystkim wmawiają że trzeba robić za najniższe wynagrodzenie. Odejdźcie leśne dziadki i babki. Trzeba tam nowych, młodych z racjonalnym podejściem.

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors