Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

xxx

Wszystkie te osoby będą pracować do czasu jak ktoś z nich nie zachoruje. W gminie Niepołomice jest ponad 30 osób zakażonych, jest wiele takich osób , które są chore a nie mają objawów. To jest ich dobrowolna decyzja, narażają siebie, swoje rodziny i wszystkie inne osoby z którymi się będą stykać poza pracą. Pieniądz to jest straszna mamona.

Nagroda

Będzie nagroda dla tych ludzi którzy pracują w okresie paneli? Może tak jak w Biedrze 2000zł dostają premię;))

Czesio
@Nagroda

Nagrody....dobry żart wasze zdrowie jak dożyjecie będzie wasza nagrodą

zdegustowany

"W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Dyrekcja zakładu NMAP podjęła decyzję o przedłużeniu okresu tymczasowego zatrzymania produkcji i zamknięciu zakładu do dnia 13 kwietnia 2020 na zasadach obowiązujących od 1 kwietnia 2020." Jesli jest taki komunikat to znaczy ze zakład stoi . Osoby które mimo to idą do pracy ( płytka ) robią to na własna rękę i jeśli niedajboże pojawi sie korona-wirus to nie mogą obwinić o stan rzeczy Nideca o swoja chorobę . Najlepsze w tym wszystkim jest to ze to inicjatywa oddolna samych operatorów i kierowników zmian a nie pomysł dyrekcji wiec Nidec jest bez winy, Patrząc na to co się dzieje w RP widać ze niektórym operatora marzy się powrót komuny i idea STACHANOWCA ciągle żywa . Mamona ważniejsza niż zdrowie

Sara
@zdegustowany

Pity pity...skoro kierownictwo zlecił pracę to znaczy że ma zamówienie które trzeba zrealizować, sami kierownicy sobie tego nie wymyślili. Pienisz, się bo sam chcesz pracować A nie jest ci dane. Oskarżanie że nidec umyje ręce to tylko twoje widzi misie bez podstaw i uzasadnienia.

Ooo

Nie dadzą . Jak zwykle umyja ręce od wszystkiego A poszkodowany będzie tylko pracownik

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

Wystraszony

To teraz straszenie policją? Za pójście legalnie do pracy? To już nie wiem czy mam iść czy mi wiem ja karę np. 5000 za nielegalne zgromadzenie skoro zakład zamknięty! Jeszcze może do tego dojść że jak przyjdzie co do czego to się wyprą i sami te kary będziemy płacić, ciekawe (usunięte przez administratora) z czego

@Wystraszony

To twoja decyzja czy pójdziesz czy nie ale moje zdanie jest takie że jeżeli będą przestrzegać wytycznych i dadzą każdemu pracownikowi dostęp do środka dezynfekującego, maseczkę ochronna i rękawiczki i oczywiście odpowiednia odległość między stanowiskami pracy , to można pracować.

Ooo

No więc czas zadzwonić tam gdzie trzeba. Jak to mówią jak Ty komu Tak on Tobie. Będą mieli gości

Operator

Jak to jest że zakład niby zamknięty do 13kwietnia a niektórzy od poniedziałku idą do pracy... A więc o co chodzi???

Bobo

Ta linia która najwięcej miała nadrobione i pudla przez długość całej hali stały z gotowymi płytkami. Brawo.. Ciekawe co na to sanepid.

Operator
@Operator

Jak to, kto idzie do pracy?

Op
@Operator

Płytka..

...

Dlaczego niektóre osoby będą mogły przyjść do pracy od poniedziałku.. I będą miały mniej odrabiania?? A niby zakład oficjalnie zamknięty... Porażka

Halo
@...

Jak oni chcą przestrzegać regulaminu ochrony skoro ludzie w szatni się gromadzą, na stołówce,na schodach schodząc że zmiany i następnie jadąc busem?

Ehhh

I znów pupile są wybierani.... To sie nazywa sprawiedliwość... :(

Motorek
@Ehhh

Pupile czy nie raczej ta linia która jest niezbędna. Jeśli to płytka to rzeczywiście już widzę jak tam będą przestrzegane obostrzenia jak tam człowiek przy człowieku. MOZE TRZEBA ZADZWONIC NA POLICJE?

Dyrekcja nidec do (usunięte przez administratora) Weszła tarcza antykryzysowa, a nidec nie chce z tego skorzystać. Wypłacenie 40% postojowego z własnej keszeni to dla nich zbyt dużo, kolejne 40% dołożył by budżet państwa. Ale Dorotę, Kubę i Leszka by poskręcało by gdyby wypłacili chociaż złotówkę postojowego. W ten właśnie sposób będzie kolejne 5 dni do odrobienia w soboty. Jeszcze raz powiem, dyrekcja nidec to .... (sami sobie dopowiedzcie).

Virus

Orientuje się ktos moze dlaczego w randstad nie odbierają telefonów juz 2 albo 3 tydzien?

@Virus

Tak. Bo dręczą,ich wyrzuty sumienia

nikt

Czy oddaje ktoś ubrania z ranstadu ? jak tak to kiedy i gdzie zanosicie?

LLL

Mam pytanie czy osoby będące na L4 z ranstadu mające zwolnienie do któregoś kwietnia nie miały telefonu w sprawie zwolnienia czy mogą mieć nadzieje ze nie zostaną zwolnione? Czy mogą mieć informacje jak się skończy zwolnienie .

@LLL

Ochrona pracownika podczas L4 Art. 41 kodeksu pracy zakazuje rozwiązywania umowy o pracę za wypowiedzeniem, jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu chorobowym, a także wtedy, gdy nie jest obecny w pracy, a jego nieobecność jest usprawiedliwiona.

Vbn
@pracownik...

Ale to chyba nie jest wypowiedzenie, tylko umowa się kończy i nie ma następnej. To coś innego.

Xxx

Po co apelowac skoro wśród takich ludzi zawsze panuje znieczulica i brak jakiej jakiejkolwiek empatii

Abc

Inaczej by to wyglądało jakby tym zwolnionym osobom dali cień nadziei, że jak sytuacja się uspokoi i firma zacznie normalnie działać to możecie wrócić do pracy, to nie jest zwykła sytuacja, sytuacja nadzywyczajna i tak to osoby zarzadzajace, dyrektor, powinni to w taki sposób potraktować, niektóre osoby z tych osob mają ciężka sytuację , rodziny na utrzymaniu , firmy są na przestoju, znalezienie pracy teraz graniczy z cudem. Bądźmy ludźmi w tej trudnej sytuacji, budowa nowej hali produkcyjnej, to nie jest to teraz takie ważne, może się to przesunąć w czasie. Postawcie się w sytuacji tych zwolnionych osób. Apeluje o przemyślenie tego wszystkiego przez osoby zarzadzajace.

silnik

To jest zwolnienie grupowe, należy się odprawa, która powinna być wypłacona przez pracodawcę, nie dajcie się ludzie oszukiwać ! To się wam należy!

s.o.s.
@silnik

dlaczego ludzie z ransztadu są potraktowani jak " psy " pracują lepiej niż nie jeden z nidecu , aby wyrobić normę są popędzani do pracy, a jak zwolnienia to pierwsi w kolejce. to jest nie w porządku.

Lamoiz
@silnik

Tej ustawy nie stosuje się wobec pracowników tymczasowych tj. zatrudnionych przez agencję pracy oraz pracowników zatrudnionych na zasadzie mianowania... musisz jeszcze raz zapoznać się kodeksem...(też zostaje bez pracy). Pozdrawiam

sss

Czy ludzie którzy nie dostali propozycji na te pół etetu to mają ubezpieczenie jeszcze na kwiecień ? ba ja już nie wiem ...

@sss

Utrata pracy nie jest jednoznaczna z ustaniem ubezpieczenia zdrowotnego. Wedle artykułu 67. ust. 4. Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych prawo do świadczeń opieki zdrowotnej ustaje po upływie 30 dni od dnia wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego pracownik i członkowie jego rodziny (jeśli wcześniej byli razem z nim objęci prawem do ubezpieczenia) mogą jeszcze przez 30 dni korzystać ze świadczeń zdrowotnych po ustaniu zatrudnienia.

Sss
@pracownik...

Czyli w maju dopiero zapisać się na bezrobocie?

@Sss

Nie wiem ile pracowałeś , ale jeśli dłuższy okres to należy się zasiłek dla bezrobotnych. Teraz jest taki okres że urzędy pracy nie działają normalnie, są zamknięte, można zadzwonić lub mailowo się skontaktować.Najlepiej zadzwoń i opisz całą sytuację i oni Ci doradzą co zrobić .

Xyz

Do wiadomości kierownictwa i wyżej postawionych, proszę postawić się w sytuacji tych osób które są same i same się utrzymywaly albo utrzymywały z tej pracy rodzinę. Może warto było w obecnych czasach jakie nastały tym bardziej pokierować się ta przesłanka wybierając osoby które zostawia A nie lizodupstwem

Xyz

Udawane łzy samego dyrektora na "spotkaniu" nie dadzą na chleb zwolnionym

Xyz

Kryzys kryzysem tylko po co do ostatniego dnia udawać (usunięte przez administratora) ze nikt nic nie wie

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 179.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 129, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors