Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

butchiJ

Do wszystkich ludzi którzy obawiają się zwolnień w zakładzie.Pisze to aby pracownicy znali swoje prawa na które zasługują i mieli świadomość rekompensaty jaka im przysługuje . Jeśli zakład zdecyduje się was zwolnić a macie przepracowany okres powyżej 8 miesięcy i to nie z waszej winy a winy pracodawcy (Np trudnej sytuacji finansowej) wtedy zawsze ,przysługuje wam odprawa . To jak duża odprawa będzie wam przysługiwać zależy od czasu pracy . Jeśli ktoś ma ciągłość pracy , wtedy wyliczany jest czas pracy brany pod uwagę z poprzedniego i aktualnego zakładu pracy .Tym samym jeśli ktoś przepracuje powiedzmy rok w Nidecu oraz okres dwóch lat poprzednim zakładzie wtedy pracodawca winien zapłacić pracownikowi równowartość dwóch pensji miesięcznego wynagrodzenia . Co więcej jeśli pracodawca nie wyda wam świadectwa pracy w czasie dwóch tygodni wtedy macie prawo do rekompensaty które wam przysługuje . Nie dajcie się nabić w butelkę ,walczcie o swoje prawa

@butchiJ

Ok. Może tak jest ale osoby które zwolnili, są to osoby pracujące, które zatrudniała agencja pracy tymczasowej , osoby które pracowały kilka miesięcy lub nawet niepełny rok, zostały tak naprawdę bez środków do życia, teraz w obecnej sytuacji ciężko jest znaleźć pracę, nawet te osoby nie dostaną zasiłku dla bezrobotnych, uważam że firma bardzo źle postąpiła zostawiając te osoby bez niczego.

@butchiJ

Czy cos wiadomo? Podobno chca 20 procentowej obnizce wyplaty. To dostaniemy tyle jakbym w domu siedziala, a gdzie podwyzka co nam obiecala pani kadrowa? Czy najpierw podwyzka a potem obnizka? Pisać Jak pisiory placą 40 procent eyplaty a zaklad jak jest postoj 40 to tez jest minus 20 procent. Znowu chca nas (usunięte przez administratora) Niech mnie zwolnią pojdę do sklepu, przynajmniej odprawe dostane

Butchij
@ja

Tylko że pracodawca nie może zaproponować aneksu do umowy w którym deklarowałby niższe zarobki dla pracowników . Jeśli już taki aneks wystawia postępuje wbrew prawu .

@Butchij

Niestety może. Radzę zapoznać się z nowymi przepisami, jakie wprowadził rząd.

@ja

To co jest lepsze? Brak pracy czy praca i wynagrodzenie 80% ? Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i pewne rzeczy musimy zaakceptować. Trzeba to wszystko przejść i uzbroić się w cierpliwość. Będzie dobrze.

BBB

Spróbuj pojąc smyku (teraz ładnie?) że 2600 brutto na produkcji to jest najgorsza pensja w Polsce płacona przez najgorsze firmy w Polsce, nie mogą dać mniej bo to ustawowe minimum. Muszą ciąć dni pracy by mniej płacić. To do jakiego upodlenia ludzi doprowadzili decydenci to to że tarcza antykryzysowa dała by 40% średniego wynagrodzenia a to by przewyższało zarobki większość osób tu pracujących!!!! Niestety by się na to załapać trzeba pewnie płacić normalne podatki, a nie siedzieć w niepołomickiej strefie gdzie tych podatków się nie płaci. Właściciel to jeden z najbogatszych ludzi na świecie i co nie było by go stać by na czas kwarantanny rzucić kilkuset filarom jego firmy parę groszy. Było by. Ale ...

Operator

Ważna sprawa: jeśli ktoś miał kontakt z osobą zarażoną lub ma niepokojące objawy, to zgłaszajcie to od razu. Z tym nie ma żartów. Jedna osoba może załatwić cały zakład.

Czlowiek

Ja mam katar juz 4 tydzien????

A

Bardzo śmieszne!Zdrowych świąt...dla wszystkich!!!

Operator

Jeśli katar jest dla Ciebie niepokojącym objawem to zadzwoń do sanepidu i odpuśc sobie śmigusa - dyngusa w tym roku :D

@Operator

Może zróbmy sobie korona party i problem sam się rozwiąże?

@Czlowiek

Ty sie mnie pytasz czy masz katar? XD

grsfgvds
@Czlowiek

I ropę z Kataru ?

Xyz

No ja wszystko zrozumiem, ale jak palarnie zamknęli to teraz mnie już (usunięte przez administratora) niech tylko się uspokoi trochę to zmieniam robotę

@Xyz

Bo palarnia teraz najważniejsza...

poliniataos
@Xyz

Zmienisz ?? na bezrobocie ?? bo pracy nie będzie.. ? Chyba że czekasz na otwarcie granic to na Zachód. Tam praca zawsze się znajdze

Beata

W związku z otwarciem się zakładu prośba do wszystkich. Zachowajcie należyte odstępy w busach, co drugie siedzenie wolne, noscie maseczki zasłaniajace usta i nos, szczególnie prośba do panów nie podawanie sobie dłoni na powitanie wystarczy chyba zwykłe skinienie głową i "siemano", Pamietajcie że jeśli sami nie zabicie o swoje bezpieczeństwo to nikt tego za Was Nie zrobi. Najważniejsze to nie panikować, zachować spokój i nadzieję że normalność powróci. Nie nakrecajcie się tylko spokojnie pracujecie. POZDRAWIAM.

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

A jeśli miałem KORONOWIRUSA ale wyzdrowiałem? To mogę normalnie przyjść?

@Kasia

To pytanie do sanepidu, nie do nas.

Jjjj
@Kasia

Dlaczego Nick masz Kasia A piszesz jako mężczyzna?

Seniorita
@Jjjj

Jakbys był kiedyś w tajlandii to byś zrozumiał

Ktoś

Jak to się dzieje ze teraz jak jest w Niepołomicach 38 stwierdzonych przypadków zachorowań i masa ludzi zgłasza objawy(dla których władze gminy otworzyły infolinie do zgłaszania się) a nasza szanowna dyrekcja wznawia produkcje .Ciekawe co bedzie jak ktoś przywlecze to do nas czy ktoś wezmie na siebie odpowiedzialnosć za to

D
@Ktoś

Jak to jak się dzieje.Oni się nie muszą narażać,a pracownik to pracownik ważne, że sztuki będą!!!

Sara
@D

A w dodatku wszyscy kierownicy i kierowniczki pochowana się do biur A operatorzy bedac ryzykowac.

Hmmm
@D

To w końcu lepiej żeby zakład pracował czy nie?!?!?! Co chwile wpis żeby pracować albo nie pracować zdecydujcie sie

Zirytowany
@Ktoś

Szła produkcja była wielka afera, że zakład otwarty. Zamknęli zakład kolejna afera, że nie ma jak pracować. Otwierają zakład ponownie kolejna afera! Więc zastanówcie się wreszcie czego chcecie! Jeśli boisz się zachorowania nie przychodź, zostań w domu. Nikt Ci nie każe i nie zmusza do przyjścia. A publikując tutaj kolejny bezsensowny wpis, nie zapomnij pomyśleć o tych osobach, które straciły prace czy też nie mogą pracować bo np.ich miejsca pracy zostały zamknięte i myślą jak związać koniec z końcem, żeby przeżyć ten trudny czas z jakim przyszło się zmierzyć. Może wtedy zaczniesz doceniać to, że masz możliwość pracy.

Cc
@Zirytowany

Afera bo jak było w miarę bezpiecznie to zamknęli właśnie po to żeby zwolnić tych ludzi,a teraz jak powinni zamknąć to otwierają!

Anka
@Zirytowany

Tu chodzi o to żeby na czas pandemi zakład był zamknięty i płacili jakieś postojowe a nie trzeba było odrabiać tych dni w nieskończoność.Tu nie produkuje się środki pierwszej potrzeby.Tyle jest zachorowań w okolicy i ciągle wzrasta, niektórzy zamieszkują z osobami starszymi w rodzinie, jak się zarażą w takim skupisku ludzi i przywleką to do domu to taka starsza osoba może tego nie przetrzymać.O ty nikt nie pomyślał.

Basia
@Anka

Dokładnie samo sedno. Zakład cwaniaków jak zwykle. Rząd przedłuża zamknięcie szkół to i zakłady też powinny być pozamykane. Ja również pomieszkuje że starszymi,jak przywileje do (usunięte przez administratora) to podam to zadzwonię do sanepidu.

@Zirytowany

1. Nidec postanowił zwolnić ludzi zanim rząd stworzył tarcze antykryzysową. 2. Produkcja zostaje wznowiona przed szczytem zachorowań w Polsce. 3. Zamiast normalnego przestoju mamy odrabianie sobót. Nidec sprawia wrażenie, że działa przeciwko pracownikom. Nie mówie, że tak jest, ale po tylu latach trudno oprzeć się takiemu wrażeniu...

xxx

Rekrutacja narazie wstrzymana , tak mi się wydaje , dużo osób zwolnili, a Ci co dostali szansę powrotu to od maja wracają do pracy , na pół etatu, piszę tu o osobach z Ransztadu. Trzeba się cieszyć że ma się pracę i można pracować , odpowiednia ochrona, maseczka , płyny do dezynfekcji i rękawiczki, i do pracy.

@xxx

A środki ochrony rozumiem zapewnia zakład. Bo nawet nie ma gdzie kupić? Nigdzie nic nie ma. Takie z materiału to każdy może sobie uszyć...a mnie chodzi o takie które na pewno chronią na całą zm

Sara

Mozna chodzic w apaszkach, szalikach czym kolwiek zeby zaslonic usta nos. A potem wraz z wzrastajaca temperaturą na hali paść i udusić sie

Xyz

Najzabawniejsze jest to ze ramstad zwalal winę na nidec , nidec na ramstad A wszyscy razem udawali do samego końca idiomów.. Po czym na "spotkaniu" sam dyrektor i jego banda powiedzieli jednogłośnie ze to kierownik miał sobie wybrać kto zostanie na pół etatu od maja a kogo zwalnia jak bezpanskiego psa. Tylko żadne z tych mądrych głów wyżej postawionych nie pokusił się żeby zaproponować za co będziemy żyć w tym W tym trudnym czasie gdzie pracy nie znajdzie i nikt od Tak. Żadnemu z nich nawet przez myśl nie przeszło zapytać czy mamy jakieś wyjście możliwości, po co? Ważne że oni są zabezpieczeni, a każde z nich zwalilo winę na siebie nawzajem. Z tad moje pytanie które nasuwa się mimowolnie PO CO BYLO SIE STARAĆ i DAWAC Z SIEBIE WSZYSTKO. Nie trzeba być po studiach jak min ja żeby wpaść na to że dużo lepiej wyszli na tym Ci co mieli (usunięte przez administratora)robotę. Takich się szanuję bo (usunięte przez administratora)

Smutno
@Xyz

A ja myślę że to musiała być bardzo trudna decyzja dla wszystkich i nikt nikogo najchętniej by nie zwalnial. Współczuję tym, ktorzy musieli wybrać. Teraz caly hejt na nich, a oni sobie tego kryzysu przecież nie wymyślili.

@Smutno

Wybrać ale sprawiedliwie, nie parzyć że to np znajomy, czy kolega. Wyrzuty sumienia.

Smutno
@pracownik...

Może właśnie tak było? Tylko dla jednego sprawiedliwie oznacza co innego niż dla drugiego. W takich sytuacjach każdy wybór jest zły i uderza w kogoś.

Bob
@Xyz

Zawsze tak było jest i będzie

???
@Smutno

@smutno Sprawiedliwy znaczy sprawiedliwy,a tu każdy wie o co chodzi.Przecież zna się tych co zostali. Każdy wie że chodzi o plecy!!!

Virus

Jak.dadza.na.kazda zmiane.po min.2.....3 maseczki i 5 par rekawiczek to to przemysle......

I co teraz , rząd ogłosił zaostrzenia rozporządzeń, i jak będziemy pracować , zgromadzenie do dwóch osób , jak to zakład rozwiąże?

Obostrzenie nie dotyczy zakładów pracy.

operator xxx
@pracownik

Dotyczy to także zakładów pracy, komunikacja zbiorowa, busy, które dowozą pracowników do pracy, ich też obowiązują te zaostrzenia .

@operator xxx

W komunikacji może być tylko połowa osób. Np jest 30 miejsc to tylko 15 os9b może byc. O zakładach pracy nic nie mówili.

Krolowa

No więc jak tu dojechać np. Na rano do pracy.. zakład jest niedorzeczny już 2 tyg temu powinni to zamknąć. Naszym zakładem zarządzają same matoły.

Plytka
@pracownik

A jak mamy pracować ? Skoro zmiana liczy np.30 osób?......I savlunie gdzie np 7 siedzi obok siebie?

operator xxx

Oczywiście że było mówione na temat zakładów pracy, proszę znaleźć nagranie w internecie. Nie raz autobus jest pełny ludzi , co z tego że są zaostrzenia co do stołówek, czy szatni a w busie wszystkie zarazki się wymieszają.

@Krolowa

Podobno decyzję o zamknięciu zakładu podejmuje góra czyli Japonia, oni nie są w Polsce , nie znają polskich warunków, ale zakład pracy jest w Polsce i powinien dostosować się do zarządzeń jakie dał rząd. Moim zdaniem takie zakłady jak Nidec powinny być zamknięte, to duża korporacja, ich stać na dwa tygodnie przestoju.

Bcd
@operator xxx

Dokładnie. Jak sprawa będzie wyglądać z transportem? Mamy dojeżdżać własnym samochodem? Jeżdżę z Borzecina i naprawdę nie uśmiecha mi się gonić swój samochód tyle kilometrów. Kierowcy w naszym busie dbają tylko o siebie. Udzielają płynu do dezynfekcji zeby im więcej zostalo. Już pomijam fakt jak drą swoje kopary zwlaszcza ten młodszy, romanse z młodymi dziewczynami na całego busa żeby wszyscy słyszeli jaki on maczo, palenie papierosów podczas jazdy i wiele innych rzeczy wyczynia pan M. Uważa się za lepszego bo on jest Pan kierowca A my gorszy sort.

Gaduła
@Bcd

Co do transportu zgadzam się w 100%. Jeżdżę z tym panem ze Szczurowej i też to zaobserwowałem. Pan M. rozmawia przez telefon bardzo dużo, zdarzyło mu się wozić dziecko że sobą A chyba nie powinno tak być. Były zgłaszane skargi na niego do szefowej firmy transportowej ale jest nie do ruszenia. Raz byłem świadkiem jak wydarł się w busie na kolesia którego chcial odjechać bo się spóźnił minutę. Wychodzi wieś.

Kpiny
@Gaduła

Wies wychodzi ale z was kolezanki emerytki ...nie umiecie umyc rak po pracy tylko za darmoszke sie dezynfekowac .. to ze kierowca rozmawia z ludzmi to przeciez nic zlego...no chyba ze macie za zle ze nie rozmawia z wami.

Gaduła
@Kpiny

Rozmowa A romansowanie i głupie podteksty to różnica

Jjjj
@pracownik

Obostrzenie dotyczy wszędzie i wszystkich

@Bcd

Zazdrość że rozmawia z młodymi dziewczynami? I raczej nie sądzę aby kierowca uważał się za lepszego, poza tym niech każdy zajmie się sobą i tyle, po co go obmawiać. Masz coś do niego to po prostu mu to powiedz, takie opinie na forum są zbędne i raczej dziecinne, nie masz się do czego przyczepić to najlepiej do kierowcy. I trochę kultury bo ten tekst " drą kopary raczej nie na miejscu" Co za ludzie, tragedia.

Jenifer

Ja myślę że osoby chytre na szmal właśnie pracują, pozdrowienia i zdrowia . Oby wasza lekkomyślność nie obrócił się przeciwko wam. I Obyście nie narazili innych. W głowie mi się nie mieści jak można być tak chciwym pazernym na kasę. Skoro zakład zamknięty macie płacone postojowe 100% Ale wam mało.

@Jenifer

To nie żadne postojowe tylko dni wolne które będą zamienione na robocze soboty. Każdy dzień trzeba bęzie odrobić. Nidec na tym nic nic traci, a wręcz zyskuje bo normalnie za soboty musiał by płacić podwójnie. A w ten sposób to są darmowe soboty na dwa miesiące i postojowego nie trzeba było dawać.

@Jenifer

Daj palec a wezmą całą rękę!Byle pod siebie.

Jjj

Ciekawe czy maseczki będą zwłaszcza na eps

Q

Pewnie może rekrutować.Ludzie muszą procować żeby żyć,a może przeżyć! Nie każdy może pozwolić sobie żeby nie pracować nawet kosztem zdrowia.To przykre ale rzeczywistość jest jaka jest.

xxx

Decyzją Dyrekcji Zakładu z dniem 14 kwietnia zostaje przywrócona praca w zakładzie. Dla Pracowników pracujących w systemie 8 godzinnym dni od poniedziałku do piątku zostają wskazane jako dni pracy a soboty i niedziele pozostają dniami wolnymi. Pracownicy pracujący w systemie równoważnym wracają do pracy zgodnie z otrzymanym od kierowników harmonogramem. W razie wątpliwości prosimy kontaktować się z przełożonymi.

Artur

Podpowiedzcie czy firma w obecnej trudnej sytuacji może jednak rekrutować?

Jjj

13 sty to poniedziałek wielkanocny , ŚWIĘTO. Nie pracujemy . Wolne.

Virus

Wiadomo co z tym nidec kiedy chca to otworzyć? Bo juz czwartek jest i nic niewiadomo co po 13stym ....

Aaa

Podziwiam ludzi dla których kasa jest najważniejsza w życiu!!!

Ooo

Hahaha powodzenia Sanepid i policja już poinformowani.. Miłej pracy????

Operatorzy
@Ooo

A dziękujemy. Była bardzo miła ;)

xxx

Wszystkie te osoby będą pracować do czasu jak ktoś z nich nie zachoruje. W gminie Niepołomice jest ponad 30 osób zakażonych, jest wiele takich osób , które są chore a nie mają objawów. To jest ich dobrowolna decyzja, narażają siebie, swoje rodziny i wszystkie inne osoby z którymi się będą stykać poza pracą. Pieniądz to jest straszna mamona.

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors