Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Nowa hala

Wzrosły zamowienia na jednej lini. Wiec w tym momencie powinna byc przywrócona normalna płaca, 100%. Bo było mówione że jeśli wzrosną zamówienia, to przywódcą normalne pensje, i wynagrodzenie. Jeśli jednak nie chcą tego robić to uważam jaka płacą taka praca. Pracujecie na obniżonych obrotach. Bo inaczej was wyssśìą, jak cytrynę. Za takie pieniądze?!....

Kalafior
@Nowa hala

Myślę że niestety nie zwiększą nam z powrotem na 100% , ponieważ ludzie pracujący "u gory"...to bezwzględni ludzie i tną koszty gdzie się da i na ile się da. Wecwrzesniu będzie wprowadzony 8h tryb pracy na każdej linii na nowej hali. Wiec niech się ludzie nie łudzą nadzieją że zostaną na 12h.....chodzi tu o płytkę,....najlepiej szukajcie pracy w okolicy gdzie normalnie płacą A nie wykorzystują innych. Tak chodzę na płytkę, ale widzę że jest garstka żeby nie powiedzieć kilka osób którym jeszcze zależy i mimo kryzysu pracują z zaangażowaniem. A reszta ma na to wszystko wyje..........ne. Wiec nie ma co mówić żeby pracować na 80%, bo co ma być to będzie....nie podoba Ci się to wypij...

Rabdi
@Kalafior

Ciekawe skąd masz takie informacje? Pewnie znowu jakieś usłyszane piąte przez dziesiąte

dd
@Rabdi

Jakbyś użył mózgu i trochę pomyślał to byś doszedł do wniosku że to ma sens z punktu widzenia szefostwa. Dlaczego, bo busów nie muszą puszczać przed i po 18 i w soboty i niedziele, czyli mniejsza kasa idzie dla firmy przewożącej pracowników. Dużo osób odeszło i mają ludzi porozrzucanych po 4 zmianach i każda z tych zmian jest w niepełnym składzie co, oznacza że nie będą pracować w tym tempie co trzeba i robić tyle sztuk co trzeba, wiec co najlepiej zrobić - wprowadzić 3 zmiany i jedną porozrzucać na 3 inne. Pracują od wtorku do piątku, czyli są oszczędności na prąd i inne rzeczy. Dla nich (szefostwa) same plusy, i tak już dodatku nie mają, bo sami operatorzy się zgodzili że z niego rezygnują.

Sara
@Rabdi

Kierowniczka z epsa mówiła swoim ludziom że od września przechodzi płytka na 3y zm

@Nowa hala

Zamówienia na jednej linii wzrosły i od razu ma być 100%? A ile w Nidecu jest linii? Dwie? Chyba ogólnie musi się zwiększyć produkcja aby place wróciły do normy.

Jjj

Jeżeli pracujemy 80procent płacą nam 80procent to urlop niech mam pobieraja 80procent!!!osoba która ma 21 dni urlopu praktycznie nie ma dni na swoje prywatne potrzebny zakład rozłożył cały urlop na swoje potrzeby

Blanka
@Jjj

Tak mi się wydaje że wszystkim wszystko jedno kto jak pracuje. Nikt na nikogo nie naskakuje, ile zrobisz tyle zrobisz, ostatnimi czasy tak się dzieje że kierownicy chyba też mają już dość tego ciągłego wyścigu szczurów, No Bo Po Co?.... ludzie mają już dość takiego traktowania. Cieszy mnie fakt iż ludzie się zwalniają. Chciałabym aby nagle któregoś dnia odeszło z 20 osób.....ciekawe czy się odważną....Bo skoro tyle pisze ludzi o złych warunkach pracy to raczej nikt nie jest masochistą i myślą już od dłuższego czasu o odejściu......NA CO CZEKACIE?

Misia

Witam nie polecam pracy w tym zakładzie, ogólnie ten zaklad to ostateczność. Wynagrodzenie najniższa krajowa, a trzy zmiany! ????Dodatek też bez szału, po prostu smiech na sali. Zwłaszcza nie polecam pracy na solu na zmianie A, przy Pani K. K. Jeżeli ktoś jej nie pasuje to potrafi nakręcić kierownictwo. Osoby które jej wchodzą do du... a nic nie potrafią trzyma pod kloszem????a ktoś coś za dużo wie to usuwa

Osoby zwolnione, państwo chce wprowadzić dodatek solidarnościowy, myślę że wam się należy , zawsze to jakaś pomoc. W Volkswagen Poznań duże manifestacje , chcą zwolnić dużo ludzi.

Bob
@pracownik

Osoby zwolnione pracowały na umowę tymczasową więc nic im się nie należy.

@Bob

Proszę nie pisać nie prawdziwych informacji , Te osoby zatrudniane miały odprowadzane wszystkie składki, jest to normalna umowa na czas określony. Nidec nie potrafił wyciągnąć pomocnej dłoni do tych osób, to tą pomocną dłoń wyciąga rząd. Składajcie wnioski jak ustawa wejdzie w życie.

@operator

Należy się tym którzy mają przepracowany rok a co z resztą?

operator

To chodzi o zasiłek dla bezrobotnych, ale jest też dodatek solidarnosciowy nie ma tam tych wytycznych, ale jest warunek że trzeba mieć odprowadzane składki na ubezpieczenie w 2020 roku przez 60 dni czyli dwa miesiące , trzeba też być zwolnionym z pracy po 15 marca więc myślę że wszyscy zwolnieni z Ransztadu mają szansę na ten dodatek, Ransztad podpisywał umowę o pracę na czas określony, to nie jest umowa śmieciowa czy też zlecenie. Jeśli przejdzie w Senacie ta ustawa to składać szybko wniosek, żeby nie przepadly pieniądze.

@operator

Czyli jest szansa na 1200 zł przez 3 miesiące? Dzięki za info!!!

operator

Nowe świadczenie ma wynosić 1400 zł miesięcznie i będzie przysługiwać osobom, z którymi po 15 marca 2020 r. rozwiązano umowę o pracę za wypowiedzeniem, a także osobom, których umowa po tej dacie uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta. Oprócz pieniędzy jest też ubezpieczenie przez 3 miesiące. Nie ma za co, trzeba sobie pomagać nawzajem, zwłaszcza teraz :) głowa do góry!

@operator

Co do tej pomocy to wiesz jak jest! Nie każdy chce pomagać tak jakby to coś bolało.Ale fajnie, że znajdzie się jeszcze ktoś co coś podpowie bezinteresownie!!!

operator

Ten kto żyje w dostatku, ma pracę, nie zrozumie tego kto nie ma pieniędzy i pracy, taki egoizm ludzi. Oni nie wiedzą co znaczy martwienie się o jutro, za co zrobić zakupy, za co kupić coś do jedzenia, takie osoby są na wyższych szczeblach w Nidecu, bezwzględni egoiści.

@operator

Święta prawda bo jest przecież spora grupa ludzi którzy nie mają ani pracy ani zasiłku a oszczędności się kończą ale kogo to obchodzi.

operator

Ciężko jest teraz znaleźć, duża część firm ma problemy i przyjęcia do pracy są wstrzymane, a jak już przyjmują to proponują umowę zlecenie, albo pracę na pół etatu, podejrzewam że duża część z tych osób zwolnionych nie ma pracy i żyją z oszczędności. Nie jestem jakimś zwolennikiem rządu ale jeśli faktycznie wejdzie ta ustawa to jedynie rząd wyciągnie rękę do tych osób , pozwoli to jakoś przetrwać ten czas.

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

nie wazne

Robota moze i fajna... ale 3 zmiany i 2600 brutto ? smiszne pieniadze jak na taka korporacje , poprostu Wielka porazka , Nikt nie wspomnie o stresie jakie czasem wywoluja te Maszyny psujace sie na potege na starej Hali ;) i pozniej pretensje o brak ;) sztuk jakie powinno sie zrobic;D Zdecydownanie odradzam Chujo***two nie robota... Jeszcze ta sytuacja z Ludzmi z Randstad az szkoda gadac...

Ambroży

Ludzie co wy gadacie o tej Japonii. Jakie maile? Jak się to czyta to widać że nie macie pojęcia o tym co się dzieje. Nowe auta pod firmą, oby jak najwięcej o to w każdej firmie. Jeśli nikt nie będzie kupował aut to produkcja nie ruszy. Bo co czego produkować jak nikt nie kupuje? Narzekanie na brak klimatyzacji, na rozbudowę, na nowe linie. Sytuacja jest ciężka dla wszystkich. Wiadomo że firmy zwalniają z firm zewnętrznych. VW 450 os...

@Ambroży

Kolejny jakiś biurowiec , co ma ciepła posadkę w biurze i klimę..... Każdy jest wolnym człowiekiem , każdy może zmienić pracę jeśli chce, Mabuchi napewno będzie się starało żeby jak najlepiej przyciągnąć pracowników, z tego co słyszałam pracownicy Nidec mają pierwszeństwo jeśli chodzi o zatrudnienie w tej firmie...firma się rozwija cały czas, mają przyjechać nowe linie, mają klimatyzację, płacą więcej niż w Nidec i narazie jest jedna zmiana a będzie praca zmianowa, gdy przyjadą linie.

@Ambroży

Owszem może Volkswagen zwalnia ale to jest 450 pracowników jest to aż tyle lub tylko tyle na 12 tysięcy pracowników zatrudnionych w czterech fabrykach.... Nikt z nich nie jest zwalniany z dnia na dzień , dostaje wczesniej informacje. Nie jest to tak jak postąpił Nidec gdzie daje propozycję powrotu do pracy od maja, a tu nagle parę dni przed rozpoczęciem pracy osoby dowiadują się że jednak nie wrócą do pracy, po tym wszystkim widać kto zarządza tą firmą , zachowują się nie odpowiedzialnie jak dzieci w piaskownicy. Oliwa sprawiedliwa zawsze na wierz wypływa, wierzę że oni kiedyś odpowiedzą za swoje czyny.....

@operator

Zwolnienie ludzi z dnia na dzień to największe (usunięte przez administratora) jakie można zrobić drugiemu człowiekowi. To nawet nie podlega dyskusji. Ja nie mam tutaj zamiaru nikogo bronić bo nie mam w tym interesu.

@Ambroży

Co najciekawsze te osoby dostały już umowę w kwietniu na początku do podpisania na miesiąc maj, te osoby czekały miesiąc na pracę, ja się zastanawiam czy na takie coś nie ma jakiegoś paragrafu, czy inspekcja pracy nie mogła by się tym zainteresować, nie wierzę w to że w firmie nie znalazła by się praca dla tych kilkunastu osób.

@xxx

To że ktoś ma inne zdanie to od razu biurowiec. Ciepła posadka, nie masz pojęcia jak wygląda praca w innych działach dlatego więc po co się wypowiadasz za inne działy. Jak przychodziłeś do pracy to myślałeś że co klimę dorobią na hali? Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.

@operator

(usunięte przez administratora) A ci co wcześniej stracili pracę z dnia na dzień to mają się cieszyć . Niektórzy tutaj myślą tylko o sobie!!!

operator

Te osoby które zostały zwolnione bez możliwości powrotu do pracy były w lepszej sytuacji, mogły iść do urzędu pracy, szukać nowej pracy, a osoby które dostały propozycje pracy od maja czekały miesiąc na pracę, nikt za ten miesiąc nie zapłacił (usunięte przez administratora)

kokone

Ciekawe jak wygląda praca magazyniera w Mabutchi ?

prawda

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Pracowałem w Nidecku jakiś czas temu. Atmosfera: Ogólnie atmosfera jest dobra, ludzie są ok, wiadomo że zawsze można trafić na tych fałszywych, ale tak wszędzie jest. Płaca: Płaca jest słaba niestety od 2600 - 2800 brutto na operatora, pewnie około 3000 brutto Magazynier, technik Utrzymania Ruchu powyżej 3500 brutto. Premia jest śmieszna 200 zł brutto i bardzo często ucinana, chociaż ostatnio było 200 tyle że z premią jest tak że jak potrzebują kasy, to obetną i powiedzą że reklamacja, albo coś innego, powód zawsze się znajdzie. Kiedyś na magazynie zabrali premie, bo kierowca tira z dostawą się spóźnił, po prostu dramat. Znam parę osób, które uwaga!! po 6 latach pracy mają na produkcji najniższą krajową czyli 2600 brutto to jest jakiś dramat i kpina z pracownika, co jeszcze lepsze z tego co słyszałem ostatnio (ostatni kwartał 2019) zatrudnili osobę na produkcji za 2800 brutto czyli 200 zł więcej jak ma 6 letni pracownik. Szczerze nie wiem co gorszę tu i tu jest dramat. Schemat jest prosty najniższa krajowa lub lekko więcej i możliwości robienia tzw. setek czyli nadgodzin w sobotę i niedziele lub w tygodniu (12h zmian) żeby zarobić przynajmniej 2500 do ręki. Są 3 standardowe zmiany (8 godzin), jak i czterobrygadowa po 12 godzin z dodatkiem. Na plus też to że są awansy wewnętrzne, można pójść wyżej i bardzo często tak się dzieje, firma woli dać wyższe stanowisko komuś kto w niej już pracuje i zna firmę niż nowej osobie. Na początku operator/magazynier są przyjmowani przez pośrednika pracy - Randstad na okres około 6 miesięcy zwykle jest to więcej. Podwyżki: Podwyżki są raz do roku tzw. Oceny za standardową ocenę taką jak dostaje większości jest 150 zł brutto. Nie ma stażowego, jeżeli uważasz że zasługujesz na więcej, bo się starasz robisz, ponad normę to od kadr dowiesz się tyle co wszyscy wiedzą czyli: "Nie ma mowy o podwyżce jak Panu/Pani nie pasuje to proszę zmienić pracę", albo mówią że nie ma kasy, albo że linie kupują, albo budowa. W tym roku mówią że budowa, w następnym że linie kupują, pewnie w kolejnym to samo. Myślę że idealnym zdarzeniem pokazującym jak słabo płacą jest fakt, że jak Państwo podniosło płacę minimalną, to Nidec musiał podnieś pensie o 50 zł brutto chyba około 30 nowym pracownikom i to nie jest najgorsze. Gorsze jest to że podnieśli tylko tym którym musieli, a resztę olali przez to niestety ale zmniejsza się różniąca miedzy pracownikiem nowym, a kilku letnim. Państwo niedługo ma w planach podnieś pensje do 3000 brutto pomyślcie sobie teraz co będzie czuł pracownik, który pracuje tu powiedzmy 4 lata i będzie zarabiał tyle samo ile nowy, albo i mniej - masakra. Niestety, ale w Nidecku pracownik jest nikim jest słupkiem w Excelu, który najlepiej, żeby robił ile się da, ile maszyna da radę, a sam dostawał najniżej jak się da. Są oczywiście setki i turbo setki w sobotę i niedzielę. Pamiętam jak parę miesięcy temu w sobotę rano szło tyle linii ile w zwykły dzień, a teraz dosłownie parę, i w celę nie mówię o ostatnich miesiącach - korona wirus tylko o 4 kwartale 2019. Więc wybrani od jakiegoś czasu chodzą na setki, teraz oczywiście, ich nie ma, bo korona wirus i wszystkie nadgodziny odbiera się w postaci dnia wolnego. Chcesz podwyżki prędzej Państwo Ci ją da podwyższając płacę minimalną niż Ndec. Kierownictwo: kierownicy są różni, to zależy na jakiego trafisz, jedni są zdania robicie swoje i jest ok, drudzy uczestniczą w wyścigu szczurów, byle więcej sztuk, niektórzy liderzy też tacy są. Są tacy, którzy liczą się z twoim zdaniem jako operatora, a są tacy co nie obchodzi twoje zdanie, liczy się tylko zdanie kierownika, bo on/ona wie najlepiej. W większości ludzie są ok, ale są tacy co się uważają kim to oni nie są, co to oni potrafią, na każdym szczeblu tak jest od operatora po kierownika. Obuwie/klimatyzacja Oczywiście pracuje się w obuwiu roboczym, które dostarcza Nidec, klimatyzacja działa tzn. zimą działa, bo bardzo dobrze grzeje, ale latem jest masakra Klima nie wyrabia człowiek się poci, są tzw. Upałówki czyli przerwy spowodowane nadmierną temperaturą, ale powiedzmy sobie szczerze gdyby firmie zależało na pracownikach już dawno zamontowaliby, porządną klimatyzacje i nie mówcie mi że kasy nie ma, bo na zmianę andronów, czytników kart kasa jest i na wiele pierdół też. Socjal Na plus na pewno pakiet medyczny z luxmedu bdb są jeszcze płatne pakiety, ale też w bdb cenach, jest i karta multi-sportu i na tym się kończy. Imprezy właściwie nie istnieją, ostatnia taka impreza, dla wszystkich chyba za darmo była w 2017 od tamtej pory cisza zdążają się imprezy organizowane przez kierowników, ale płatne zazwyczaj około 100 zł i idą na nie same biura. Co by nie mówić słabo jak na tak bogatą firmę. Z dodatków jeszcze można dodać że na święta bożego narodzenia dostaje się pieniądze dodatkowe i chyba tyle.

prawda
@prawda

Dla kogo Nidec Ogólnie polecam Nideca dla ludzi, którzy jeszcze nie pracowali w ogóle i mają problemy z znalezieniem pracy, żeby popracowali tu trochę i szukali czegoś lepiej płatnego. Na strefie jest mnóstwo firm, które płacą lepiej niż Nidec, też polecam młodym w wakacje miedzy szkołą, a studiami Nidec zatrudnia takie osoby, oczywiście na górę siana nie liczcie. Też polecam osobom, które nie mogą znaleźć pracy, a maja doświadczenie, od pośrednika pracy dostaje się umowę co miesiąc, więc jak przykładowo po 2 miesiącach pracy w Nidecu znajdziesz sobie lepszą pracę to nie podpisujesz kolejnej umowy w randstadzie. Tak jak pokazała ostatnia sytuacja praca tymczasowa jest nie pewna, w każdej chwili mogą powiedzieć Ci, jeszcze w chamski sposób, ostatniego dnia miesiąca, że jutro tutaj nie pracujesz. Jeżeli masz do wyboru innych pracodawców, to daruj sobie Nidecka, tylko stracisz tutaj czas pracując za najniższą krajową. Rada pracownicza: Chciałbym tutaj stanąć w ich obronie, było jest pewnie będzie duże hejtu w kierunku członków rady pracowniczej. Prawda jest taka że rada pracownicza nie miała, nie ma i nie będzie miała nic do powiedzenia póki zarząd jest taki jaki jest, jeśli ktoś myśli inaczej to sam siebie (usunięte przez administratora) Ok stołówkę na nowej hali udało się im wywalczyć, ale uwierzcie mi członkowie rady pracowniczej próbują coś zdziałać, ale walą głową o mur, nic nie są wstanie zdziałać, to co powie kierownictwo tylko się liczy, nie interesuje, ich zdanie rady. Dopóki dopóty nie powstaną związki zawodowe, które mogą coś zdziałać, to nic niewskóranie. Dlatego proszę was nie opluwajcie błotem członków rady pracowniczej, oni nie są niczemu winni. Polecam oglądnąć sobie film "American Factory" dużo daje do myślenia. Na koniec: Apeluje do ludzi, którzy robią w tej firmie parę lat i się zasiedzieli oraz boją się zmiany. Uwierzcie mi że życie, praca poza Nidec istnieje i spokojnie bez problemu możecie znaleźć dużo lepiej płatną pracę i łatwiej awansować, bo są firmy które płacą dużo lepsze pieniądze i warunki pracy są lepsze, czyli jest stażowe, premie są dużo wyższe, są 13 itd. Wystarczy chcieć i poszukać. Naprawdę chcecie na 10-lecie pracy dostać podziękowania, dyplomy i jakieś śmieszne 200 zł w bonie od kierowniczki HR? Tak dobrze przeczytaliście tyle się dostaje w Nidecu za 10 lat pracy. Nie pójdziesz odebrać gratulacje tylko upokorzenie od kierowniczki HR, jeszcze powie że te 200 zł to na skromny prezent. Za 10 lat pracy to jest jakaś kpina z pracownika. Usiądź sobie masz teraz czas w poniedziałki i nie tylko i przemyśl czy warto tutaj dalej pracować, nie bądź naiwny jak powiedzą że będą podwyżki, bo dla nich podwyżka to jest 200 zł brutto max. Ja wiem ta firma ma swój klimat, atmosferę, wspaniałych ludzi, ale w innych firmach też to znajdziesz. Jeśli jesteś tutaj zżyty/zżyta z innymi ludźmi, to nie ma problemu żebyś ich odwiedzał/a po pracy, przyjaźń nie kończy się tylko na pracy.

@prawda

Wow, szacun, że chciało Ci się tyle pisać :D Z grubsza zgadzam się ze wszystkim, dobra recenzja nideca.

voltero
@prawda

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć znajomości. Większość ma swoje życie ze swoimi znajomymi i nie zawracają sobie głowy ludźmi z pracy.. Praca to praca i na tym koniec etapu.

bb

Kierownictwo Produkcji rozpowiada wam brednie i kłamstwa związane z postojem w Mabuchi. To jest kłamstwo w Mabuchi nie ma żadnego przestoju i nie będzie, pracujemy normalnie. Pensje są w pełni wypłacane nie tak jak, u was 80%. Oni to robią, bo się boją Mabuchi i zwolnień w firmie. Uciekajcie z tego Nideca jak najszybciej.

Hektor
@bb

Dokładnie jest wzrost zamówień na liniach każą wam pracować jeszcze wiecej wzrosną wam normy, kwestia czasu. Jak kto moze niech sie zwalnia, bo was wykorzystuja , i w dodatku operatorom obniżają pensję natomiast kierownicy majavpołacone normalnie 100 %

Mabuchi
@bb

W Mabuchi przyjmują ludzi ....a nie przestoje....

....
@Mabuchi

to prawda;)

@Mabuchi

Przyjmują ale nie na produkcje , są ogłoszenia widziałem, na pracuj.pl jakby kogoś interesowało, dobra konkurencja, myślę że dużo osób zastanawia się nad zmianą pracy, szczególnie po tym jak cały zarząd potraktował osoby z agencji pracy. Tą firmą zarządzają bezwzględni ludzie, są zdolni do różnych czynów jak widać.

Renata
@operator

Też tak myślę, że ludzie tutaj zarządzający to bezwzględni myślący tylko o własnej(usunięte przez administratora) jeszcze tylko ten miesiąc i się zwalniać, żałuję tylko że wcześniej tego nie zrobiłam. Tyle lat zmarnować bo Za każdym razem myślałam że będzie lepiej ale niestety. Kierowniczki tylko przesiadka w biurach i nic nie widzą, liczą tylko na liderów którzy im o wszystkim donoszą. Nic nie robią. Czy ktoś się zastanawiał po co tylu o oni właściwie robią?

Skoro nie ma pracy na liniach to po co firma każe ludziom przyjeżdżać?...żeby się nudziło i udawali że cis robią? Nie lepiej zamknąć zakład i płacić postojowe choćby 80% . Tak czy siak nic nie robimy to co za różnica.

Operator
@4

Jak mogą zapłacić Ci o 80% za siedzenie w domu jak teraz za chodzenie do pracy dostajesz 80%, gdzie tu logika hahahah

@Operator

Normalnie . Po co mam przyjeżdżać skoro i tak nic nie robię. Czy nie mogę nic nie robić w domu...:) , ponoć w innych zakładach tak jest 80% postojowe i siedzą sobie w domku.

xvz

JAK MOŻNA TAK BYŁO LUDZI OSZUKAC ,BYLAM PRZEKONANA ZE AGENCJA RANDSTAD JEST UCZCIWA A TU NIESTETY NIEMA PRACY OBIECALI POL ETATU ,NIEMA NIC ,I CO TERAZ? WSZYSCY ZWOLNIENI GDZIE ZNALEZC PRACE ,TAKA SWIETNA JAKA TA BYLA ,Z TRANSPORTEM MOZE KTOS Z WAS COS WIE O PRACY NA PRODUKCJI Z TRANSPORTEM NAJLEPIEJ NA 2 ZMIANY POZDRAWIAM

@xvz

To nie wina Ransztadu, to wina Nidecu, oni mieli podpisana umowę i Nidec zdecydował rozwiązać umowę z Nidec, ale obiecali możliwość powrotu do firmy tylko kiedy, za miesiąc , dwa, za pół roku?

Gabi
@xvz

Dokładnie, podpinam się pod pytanie

Mimi
@Gabi

To chyba wie tylko pan rynek motoryzacyjny, jego trzeba pytać.

Szczesciarz

Pracowałem kilka miesięcy na Randstadzie zostałem przez nich (usunięte przez administratora) jak i wielu w sposób (praca od maja) po ich telefonie że "niestety przykro nam ale nie przedłużymy z państwem umowy" znalazłem inną pracę lepiej zarobkową po ich telefonie i teraz ja mam w (usunięte przez administratora) Nidec i cały Randstad nie mają takich pieniędzy żebym tam wrócił.

KKK

Odnośnie Japończyków to myślę że trzeba ich poinformować co się tu dzieje. Oni mają tyle kasy że starczy, im i ich rodziną na wiele pokoleń. Po co Mabuchi się otwarło się przypadkiem w Europie wschodniej, przypadkiem w Polsce, przypadkiem obok Nideca, dla nich liczy się, uwaga; wieśniacko pseudo corpo-władcy; PRESTIŻ. A wy z zarządu odzieracie z tego tą Firmę. OUT !!!!!.

mmm
@KKK

I to już wypi erdal ać póki nie, zapier do licie na dobre Nidca.

qb
@mmm

Najlepiej po hejtować pomysł, ale bez argumentów dlatego, twój komentarz jest na niskim poziomie. Serio naprawdę myślisz że Japończycy jak się dowiedzą to zamkną zakład na amen. No na pewno, ale chyba w twoim śnie. W tym roku, albo przyszłym będzie uroczyste otwarcie nowej hali w Nidecu, na które najprawdopodobniej przyjedzie sam Nagomori lub ktoś wysoko postawiony. Macie wtedy szanse się wykazać. Spotkanie będzie wyglądało tak jak poprzednie otwarcie hali. Wtedy zakazali wam się odzywać jak ktoś zapyta czy są jakieś pytania. Jeżeli ktoś z tych tutaj hejtujących ma jaja i zna Angielski to niech się odezwie wtedy na tym spotkaniu i powie prawdę co sądzi o Nidecu i szefostwie. Niech się do tego przygotuje i przekaże na papierze wszystkie swoją opnie Japończykowi. Ja i myślę że nie tylko ja jestem wstanie zapłacić tej osobie jeśli to zrobi.

xxx

A może Pan Nagamori powinien dowiedzieć się o całej sytuacji? W jaki sposób kierownictwo potraktowało te osoby? Może zainteresuje się tą sprawa? Wyrzuci jakiś grosz na zasiłki dla tych osób przez ten czas kiedy nie mogą wrócić do pracy? Wyczytałem że ten Pan prowadzi działalność charytatywną, może wesprze te osoby?

Operator
@xxx

Zapomnijcie, że wrócicie do firmy.. Dowiecie się niebawem dlaczego i jak zostali również potraktowane osoby które pracowały już na nidecu

P
@Operator

Czyżby szykowały się dalsze zwolnienia?

xd
@xxx

Napisz maila do Nagamoriego, Nie musisz z maila Ndecowskiego tylko swojego zwykłego. Zacznijcie wreszcie podpier - dalać szefostwo Nideca Japończykom, niech wreszcie się skończy ich samowolka. Uwierzcie mi Japończycy są wstanie wywalić dnia na dzień DD i LB. Dla nich to nie problem, ale muszą mieć powód, skąd mają wiedzieć co się tutaj dzieje, jak nikt do nich nie pisze prawdziwych rzetelnych informacji.

@Operator

Wrócą , wrócą , jak tylko o całej tej sytuacji dowie się szefostwo w Japonii. Zrobią wtedy porządek w firmie. Jak można tak potraktować pracowników, trzeba rzeczy nazywać po imieniu, oni poprostu zostali (usunięte przez administratora) przez Nidec, nie da się tego inaczej nazwać. Jak można mówić że praca będzie, dawać umowy a trzy dni przed rozpoczęciem pracy decydować że jednak pracy dla nich nie ma! To zwykle (usunięte przez administratora) Wstydź się firmo! Wierzę że sprawiedliwość jest, i wierzę w to że to wszystko dobrze się skończy.

pracownik...

Kto tu pisze o płytce? Już słyszałem że firma ma likwidować tam linie, jakiś czas temu to było, chyba w tamtym roku. I jakoś nie zlikwidowali.To są przejściowe problemy, myślę że jak wszystko się uspokoi to ludzie z Ransztadu wrócą normalnie do pracy.

?
@Operator

Już się dowiedzieliśmy, zatrudniają Cię w systemie równoważny, 12h układasz sobie plan zwalniają się z innej pracy bo tu dojazdy się bardziej opłacają, cieszysz się że zostałeś zatrudniony A tu takie coś?! Przechodzimy na 8h . Wszystko żeby to zaoszczędzić na szaraczkach. A sobie nie odejmą. A moze by pozmieniali cos w biurach? A skad, kierownicy , jakosc, proces tego , nie ruszą .Jaki wniosek ? Osoby najcieżej pracujące zawsze dostają po (usunięte przez administratora)

Omg.
@0

Nie wiem kto tu jest od planowania i rozwoju bo wszystkie projekty ktore firma rozpoczyna to fiasko. Wystarczy spojrzec na eps . Nie tak dawno temu bo 4 lata temu miał byc na hali cline room nowa linia i maszyny juz byly , postaly 2 lata bo klient sie wycofał. A koszt maszyn , tyle pieniędzy, i już by mieli. Kolejne projekty nie wypały znowu pieniądze, ale lepiej zwolnić operatorów , a pieniądze zaoszczędzone znów ładować w kolejne niewypały .

B

Poprostu wielka lipa!

GGG
@B

No, nie mogą skorzystać z programów osłonowych rządu bo nie płacą podatków. Ale z tego by obciąć etaty na 50 % skorzystają. A tam w Polsce biorą kredyty by utrzymać Ludzi.(usunięte przez administratora)

Lidia

Ludzie ogarnijcie się bo nie można tego czytać co za brednie piszecie

@Lidia

Parząc na wypowiedź to Pani pewnie z biura .... Syty głodnego nie zrozumie....

Maja
@Lidia

To nie są brednie tylko szczera prawda co niektórzy pracowali na agencji ponad rok i powinni dawno mieć umowę z nidec .A to jak potraktowali ludzi jak (usunięte przez administratora) to już temat morze .To byli ludzie którzy lepiej pracowali jak nie jeden stary pracownik .Wstyd dla zakładu

@Lidia

Co masz na myśli pisząc o ogarnianiu się? Ludzie stracili pracę i nie wiedzą co im przyniesie kolejny dzień. To chyba nic dziwnego, że są sfrustrowani i wylewają żale na forum. Gdzie jak nie tutaj? Ja rozumiem, że w tym zakładzie ludzie są niewiele warci, ale chyba są jakieś granice. Wystarczył jeden prosty komunikat: "Nie wiemy czy będzie praca, przygotujcie się na to, że nie dostaniecie umowy". Szanowne Szefostwo Nideca, najwyższy czas dorosnąć.

@Lidia

To nie czytaj!Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

xd

Nic nie zdziałacie dyrekcja ma na was wywalone. Jedyne co możecie to się zbuntować tylko co to da w tej sytuacji, gdzie odmowa pracy, nic nie spowoduje, bo i tak jest mało komponentów. Mam pomysł. Część z was ma maila i w outloocku jest książka adresowa, do wszystkich, są tam też Japończycy - ich maile. Piszcie maile do wysoko postawionych Japończyków, bądź Niemców, ale raczej do Japonii jaką macie sytuacje w Polsce w Nidecu, co wam się nie podoba, jak was traktuje dyrekcja, czyli olewa itd. Tylko piszcie kulturalnym jeżykiem i oczywiście po Angielsku. jeśli będą otrzymywać sporo negatywnych maili o Nidecu w Polsce wysłanych, przez ich pracowników to zaczną się interesować i kontaktować z Dyrekcją w Polsce i będą się musieli tłumaczyć. Ja nie widzę innego rozwiązania, tutaj w Polskim Nidecu możecie walić głową o mur prędzej, niż coś wskórać.

Paula

Wszyscy tu piszą anonimowo, a ja tu napiszę jak mam na imię . Zostałam zwolniona , pracowałam na agencji pracy ponad rok, zostałam bez pracy i bez środków do życia, co tu można napisać ledwo mam na chleb... pracę straciłam ja i mój mąż który szuka pracy prawie miesiąc i bez skutku niestety, napewno więcej osób jest w tak ciężkiej sytuacji . Jestem bardzo zawiedziona postawą firmy, zostawiając osoby z Ransztadu bez niczego , proponując im pracę od maja i z dnia na dzień zmienić decyzję .Pozdrawiam płytkę zmiana B, bardzo dobrze mi się z wami pracowało , super kierownik i sympatyczni pracownicy.

Krk

Wiem że nie można oglądać się na rząd, bo różnie z tym bywa ale chcą wprowadzić czasowe zwolnienia z możliwością powrotu do pracy, te osoby brałyby zasiłek przez ten czas, zawsze to coś, błagam was zróbcie coś dla tych zwolnionych osób , oni nie mają za co żyć , mają rodziny, opłaty , naprawdę jest to wam obojętne ? Bardzo źle ich potraktowaliscie zamiast wyciągnąć do nich pomocną dłoń wyrzuciliscie ich z dnia na dzień. Teraz jest bardzo ciężko znaleźć pracę .

dla poszukujących pracy

Można pytać o pracę w Niepolomicach w Pratt&Whitney, FCA, Olimar, w Cedrobie też pewnie ruszy nie długo sezon. Proponuje odwiedzić Addeco w Niepolomicach oni pewnie będą najlepiej zorientowani. W Mabuchi w Bochni też szukają nowych pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 179.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 129, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors