Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Pracownicy

Najbardziej wkurzające jest to że wiedzieliśmy wszyscy o tym że firma placi nam za 8 dni przestoju 100 procent i musimy to odrobić do końca września a ktoś sobie bierze L4 specjalnie iitetaz narzeka że musi to odrobić to przecież jego wina bo firma wcześniej informowała o tym. Jakiś baran czy baranica zadzwoniła do PIP i przez tą sytuacje pogorszyła atmosfere w calej firmie. Jeżeli chodzi o osoby które miały wcześniej L4 to firma powinna ustalić że te osoby nie muszą odrabiać wszystko jest w papierach. Kto był na L4 i od kiedy np: osoba była na L4 od poczatku lutego czy marca to wuadomo że nie było kombinacji i ona nie powinna odrabiać. Natomiast osoba która wzieła sobie L4 od 30 marca np to ewidętnie leci w kulki i to wina jego nie pracodawcy. Jeżeli chodzi o aneksy to firma powinna zareagować na to i powinna dać aneksy jakąś podwyżke bo ceny iďą w góre itp a płace praktycznie na tym samym są poziomie. Więc prosimy wszyscy o rozważenie naszej prośby o aneksy niech firma pokaże że zależy im na pracownikach. Gdybysmy distali jakieś pożadne aneksy na pewno byłaby inna atmosfera w firmie ludzie byliby zadowoleni co było by efektem więcej sztuk wyprodukowanych silników. Dziekujemy i pozdrawiamy pracownicy mam nadzieje że któś z kadr to przeczyta i udzieli informacji ,

Pewniak
@Pracownicy

Bez wazeliny bez mydła odezwał się "przodownik pracy". Prawda jest taka ze owszem firma moze zmienic okres rozliczeniowy oraz grafik zgodnie z prawem .Obowiązuje po pierwsze jednak dwutygodniowy okres poprzedzający taka zmianę o ktorej musza byc poinformowani wszyscy pracownicy ( z tego co mi wiadomo osoby będące już wcześniej na l4 niż 30 marca nie otrzymali takiej informacji . . Po drugie następuje to na zasadzie zgody zborowej która reprezentuje rada pracownicza . Po trzecie osoby niezorientowane prawnie maja prawo interpretować zaistniała sytuacje i zgłaszać podejrzenie przekroczenie uprawnień przez pracodawce do PIP, Wyzywanie kogoś od baranów z tego powodu pokazuje tylko i wyłącznie intelektualne (usunięte przez administratora) osoby okrywającej się pod pseudonimem Pracownicy

@Pracownicy

W takim razie wytłumacz mi proszę dlaczego osoby, które były na L4 muszą odrabiać i to na takich samych warunkach jak wszyscy, skoro za L4 dostały 80%? Czy ktokolwiek jest w stanie mi to wytłumaczyć? Może jestem debilem, ale nie rozumiem tego. Piszesz, że firma powinna dogadać się z uczciwymi osobami z L4. W tym rzecz, że ta firma nie ma zamiaru z nami rozmawiać na żaden temat. Oni nawet z radą pracowniczą nie rozmawiają, tylko ich informują o swoich decyzjach. "Więc prosimy wszyscy o rozważenie naszej prośby o aneksy niech firma pokaże że zależy im na pracownikach." - Jakie aneksy. Szefostwo pęka ze śmiechu czytając takie komentarze. Oczywiście narzekaniem nic nie zdziałamy, ale prośbą też nie. Więc jeśli nie prośbą, to...

Forma

Regulamin pracy jest źródłem prawa pracy obowiązującego w danym zakładzie pracy. Za pośrednictwem regulaminu pracodawca ustala organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników. Przepis art. 1041 Kodeksu pracy określa minimalny zakres przedmiotowy, jaki powinien być w tym akcie uregulowany. Przepis wskazuje, że regulamin powinien ustalać w szczególności m. in. rozkłady czasu pracy. Z Kodeksu pracy nie wynika wprost, że w trakcie trwania okresu rozliczeniowego, na który ułożony został harmonogram pracy, mogą być dokonywane w nim zmiany. W praktyce wielokrotnie zdarza się jednak, że grafiki poszczególnych pracowników są modyfikowane. Wynika to choćby z takich czynników jak choroba czy konieczność zastąpienia innego, nieobecnego pracownika. W dniu 18 października 2013 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wypowiedziało się w tej sprawie, ogłaszając, że „zmiany w rozkładach czasu pracy pracowników są dopuszczalne z przyczyn obiektywnych” (źródło: Stanowisko MPiPS z 18 października 2013 r. w sprawie modyfikacji rozkładów czasu pracy pracowników). Państwo nie narzuca jednoznacznych rozwiązań w tym zakresie. Zasady dotyczące zmian w grafiku pracy powinny być ujęte w przepisach wewnątrzzakładowych, obowiązujących u danego pracodawcy, np. w regulaminie pracy. Nie ma więc przeciwwskazań, aby grafik był modyfikowany nawet z 1-dniowym wyprzedzeniem, o ile w regulaminie pracy danego zakładu znajdzie się odpowiedni zapis. Zmiana godzin pracy a zgoda pracownika Godziny wykonywania obowiązków służbowych określają każdorazowo regulamin danego zakładu pracy oraz zapisy w umowie. O tym, czy dni i godziny pracy są stałe (np. od poniedziałku do piątku w godzinach między 9 a 17), czy też zróżnicowane, decyduje przyjęty przez pracodawcę system czasu pracy. W przypadku systemu podstawowego każda korekta wymaga wydania specjalnego oświadczenia o zmianie godzin pracy oraz modyfikacji regulaminu pracy najpóźniej na 2 tygodnie przed wejściem w życie nowego harmonogramu. Zobowiązuje też do spisania aneksu do umowy, podpisanego przez pracownika, który wyraża tym samym zgodę na zmianę godzin pracy. Jeśli pracownik uważa, że jest to dla niego niekorzystne, może zwrócić się do pracodawcy z wnioskiem o ustalenie indywidualnego rozkładu czasu pracy. Równoważny system pracy nie nadkłada na pracodawcę obowiązku modyfikacji regulaminu ani umowy w przypadku zmiany godzin pracy, ponieważ system ten z definicji zakłada elastyczność dni i godzin świadczenia pracy.

Forma

Planowanie pracy przez sześć dni w tygodniu jest dopuszczalne, jeśli w tym samym okresie rozliczeniowym pracownik w innych dniach przepracuje odpowiednio mniej. Zgodnie z art. 129 § 1 kodeksu pracy czas pracy nie może przekraczać ośmiu godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym czterech miesięcy. W świetle przepisów k.p. w żadnym z systemów czasu pracy – w tym także w systemie równoważnym – nie jest dopuszczalne planowanie pracownikowi pracy stale przez sześć dni w tygodniu. Przepisy nie pozwalają bowiem stosować takiej organizacji pracy, która przewiduje wykonywanie pracy przez przeciętnie więcej niż pięć dni w tygodniu. Czytaj także: Układanie harmonogramów - życzenia pracowników Użycie w art. 129 § 1 k.p. słowa „przeciętnie" oznacza, że nie w każdym tygodniu pracownik powinien pracować pięć dni. Z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy wynika, że średnio w każdym tygodniu okresu rozliczeniowego pracownik powinien pracować maksymalnie pięć dni. Zasada przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy oznacza, że w każdym tygodniu trzeba pracownikom zapewnić przeciętnie dwa dni wolne (jeden z tytułu niedzieli, drugi z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy). DZIEŃ WOLNY Z reguły owym drugim dniem zaplanowanym jako dzień wolny z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy jest sobota. Jednak pracodawca może jako drugi dzień wolny wyznaczyć jakikolwiek wybrany dzień tygodnia przypadający między poniedziałkiem a sobotą. Niektóre tygodnie pracy mogą być sześciodniowe, a niektóre czterodniowe, tak aby w przyjętym okresie rozliczeniowym pracownik pracował przeciętnie pięć dni w tygodniu. W praktyce może to wyglądać tak, że np. pracownik będzie wykonywał pracę przez sześć dni przez dwa tygodnie, a w trzecim tygodniu korzystał z rekompensujących ją dni wolnych od pracy. Może też świadczyć pracę przez trzy tygodnie z rzędu przez sześć dni w tygodniu, a w kolejnych trzech tygodniach pracować po cztery dni tygodniowo. Warunkiem jest, aby odbyło się to w ramach tego samego okresu rozliczeniowego. Jest to niezwykle istotne, gdyż przekroczenie przeciętnej pięciodniowej normy czasu pracy należy traktować jako pracę w godzinach nadliczbowych.

Forma

Pytanie pochodzi z Kompasu Księgowo-Kadrowego Pracownicy pracują w równoważnym systemie pracy, tworzone są grafiki na miesiąc, które mogą ulec zmianie ze względu na np. awarię maszyny lub nieobecność innych pracowników. W regulaminie znajduje się zapis, że o takiej zmianie należy powiadomić pracownika najpóźniej do końca dnia roboczego dnia poprzedniego. Grafiki tworzone są dla działów produkcyjnych obejmujących około 20 osób. Przykładowo pracownik miał zaplanowaną pracę na 9 godzin, pracodawca jednak zmienia czas pracy na 7 godzin lub też na 0 godzin. O zmianie grafiku pracownicy powiadamiani są smsem.   Czy osobom przebywającym w tym czasie na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym też należy zmienić grafik?   Odpowiedź Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym budzi wątpliwości.   Uzasadnienie Zgodnie z art. 129 § 3 ustawy z 26.06.1974 r. – Kodeks pracy – dalej k.p. rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony – w formie pisemnej lub elektronicznej – na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na tydzień przez rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.   Z przywołanego przepisu art. 129 § 3 k.p. nie wynika wprost, że dopuszczalne jest dokonywanie zmian w rozkładzie czasu pracy pracowników, jednak w praktyce jest to często spotykane. Należy uznać zatem, że zmiany w rozkładach czasu pracy pracowników są co do zasady dopuszczalne. Niemniej jednak dokonywanie zmiany w rozkładzie czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym budzi wątpliwości. Pamiętać bowiem należy, że zgodnie z art. 130 k.p. każda usprawiedliwiona nieobecność pracownika w pracy obniża obowiązujący go wymiar czasu pracy o liczbę godzin przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności. Ponadto urlop udzielany jest na dni pracy pracownika, zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy.   Ewentualna zatem zmiana rozkładu czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym mogłaby polegać na przeorganizowaniu jego dni pracy ale nie godzin. Pracownik nie może zostać bowiem zobowiązany, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego lub urlopu, do odpracowania czasu swojej usprawiedliwionej nieobecności w pracy.   Zdaniem Departamentu Prawa Pracy MRPiPS (stanowisko Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w sprawie modyfikacji rozkładów czasu pracy pracowników z 18.10.013 r.), z art. 129 § 3 k.p. nie wynika, z jakim wyprzedzeniem mogą być dokonywane zmiany w rozkładach czasu pracy pracowników. Regulacja w tym zakresie może natomiast być zawarta w przepisach wewnątrzzakładowych, obowiązujących u pracodawcy, np. w regulaminie pracy. Warto zatem kwestie te uregulować w obowiązujących w zakładzie pracy aktach wewnątrzzakładowych dookreślając termin, w jakim pracodawca zobowiązany będzie poinformować pracowników o zmianie rozkładu czasu pracy. W braku natomiast takich regulacji pracodawca powinien określić taki termin na przekazanie pracownikom informacji o zmianie rozkładu, aby mieć pewność że informacja ta dotarła do wszystkich pracowników i wszyscy pracownicy mogli się z nią zapoznać. W tym celu pracodawca nie musi jednak odbierać od pracowników np. podpisów pod zmienionym rozkładem czasu pracy. Wystarczy jedynie, aby pracodawca wiedział, że informacja o zmienionym rozkładzie czasu pracy dotarła do każdego z pracowników, w tym również do pracowników nieobecnych w pracy, jeżeli oni również objęci są przedmiotową zmianą.   Jak już wyżej wskazano, pracodawca nie powinien dokonywać zmian w rozkładach czasu pracy pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim, jeżeli w skutek takiej zmiany pracownik, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, zobowiązany byłby do przepracowania większej liczby godzin, niż przed chorobą (np. zmiana godzin pracy z 9 na 7). Nie mniej jednak każda sytuacja zmiany obowiązującego pracownika rozkładu czasu pracy powinna być rozstrzygana indywidualnie. W przypadku, gdy zmiana rozkładu czasu pracy dotyczy całego działu, działaniem uprawnionym wydaje się objęcie nią również pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim.   Forma poinformowania pracownika o zmienionym grafiku jest przy tym dowolna i może odbyć się również poprzez sms pod warunkiem, że pracodawca ma pewność, ze pracownik z nowym grafikiem się zapoznał. Czytaj więcej na Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/zmiana-rozkladu-czasu-pracy-pracownika-przebywajacego-na-urlopie,227293.html

Pracownicy

Szybko odrobimy i setki wrócą teraz prosimy wszyscy o aneksy za oceny bo by sie przydały i to bardzo niech firma pokaże że dba o pracowników.

Qwer
@Pracownicy

Najlepiej w tym miesiącu.bo skoro z dnia na dzień firma potrafi zmieniać ludziom system pracy to i aneksy też mogą dać odrazu.

Aha
@Qwer

A moze najlepiej pracujmy 7 dni w tygodniu? Bo 6 widze da Ciebie to za mało.

Qwer
@Aha

Chodziło mi o aneksy A nie o odrabiania najlepiej niech dadzą odrazu aneksy.;) bo skoro grafik zmieniają od tak to podwyżki też.

Eryk
@Qwer

Dokładnie racjacrozumiem że koronawirus zagroził podwyżki ale skoro wracamy na 100% etatu to gdzie moja podwyżka za tamten rok? I niech nie mówią że firma nie zarabiała. Bo na te podwyżki mieli fundusze.......przeciąć zawsze są wypłacane w maju....?

Gosia
@Pracownicy

I rozumiem ze z wyrownaniem za kwiecień, maj i czerwiec tak? Ta podwyzka i aneksy do umowy? A ktos sie orientuje ile za ocene B? Warto zostac jeszcze w tym zakładzie czy nie ma sensu? Bo widze ze sporo ludzi sie zwolniło.

@Pracownicy

Ludzie czy wy nie ogladacie wiadomosci ? Jakie podwyzki ? Juz nie pamietacie jak w maju nie bylo co robic. Naprawde myslicie ze to koniec kryzysu ?

@Pracownicy

Firma nie dba o pracowników. Mają nas tam gdzie słońce nie dochodzi.

Pitu pitu...)!!!

Xyz

Z góry wiedzieliśmy że trzeba będzie te dni odrobić i nie o to chodzi żeby nie odrabiać tylko takie decyzje nie powinny być podejmowane z dnia na dzień. W czerwcu mieliśmy informację że pracujemy bez zmian na 80%więc na lipiec każdy miał prawo zaplanować sobie coś na wolne dni A teraz nagle dowiadujemy się że zamiast 4 dni pracujemy 6

Jjjj
@Xyz

Dokładnie jak nie da się rady przyjść to każą wypisać urlop ciekawe czy dopłaca do urlopu w kwietniu urlop wychodził lepiej prcowalismy jeszcze 100% więc powinni dopłacić

Formalista
@Xyz

Związku z wieloma osobami które chorowały / były na zasiłku wychowawczym / urlopowały się lub w inny usprawiedliwiony sposób byly nieobecne w okresie wprowadzenia zmian w grafiku pracy a ktorym dany okres nakazano " odrobic " sprawa zostala formalnie zgloszona do Państwowego Inspektoratu Pracy w oddziale w krakowie jak i do Rzecznika praw pracowniczych . Dziekuje

@Formalista

I bardzo dobrze, zaczną się teraz kontrole, i ZUS i inspekcja pracy. Ja bym jeszcze zgłosiła sprawę z osobami z Ransztadu , które z dnia na dzień zostały zwolnione, dostały propozycje powrotu do pracy od maja i parę dni wcześniej dostały informacje że jednak nie wrócą, zostały bez niczego bez środków do życia.Po co były podpisywane te umowy skoro sytuacja była niepewna, piękny bałagan mają w tych biurach i widać że zarządzaj ta firma ludzie którzy sobie nie radzą, nie potrafią zarzadzać dobrze. Uważam że to nie było zgodne z prawem.

ale brednie
@pracownik

ludzie z ransztadu nie zostali zwolnieni, tylko ransztad , gdzie pracuja nie zapewnił im pracy. Zaden pracownik Nideca nie został zwolniony

Vvvv
@Formalista

Ale na co liczysz ze co zrobia ?

operator
@ale brednie

Ale bzdury, to Nidec nie wywiązał się z umowy, ludzie dostali umowy już w kwietniu na miesiąc maj, trzy dni przed rozpoczęciem pracy dostali wiadomość że ich zwalniają , czekali miesiąc bez pracy i bez pieniędzy , i to według ciebie jest w porządku? Skoro widzieli że sytuacja jest niepewna to po co cokolwiek proponowali?

Worker4dreams
@Formalista

Zawiadomienie zawiadomieniem, ale tak naprawdę jeśli Rada Pracownicza (nasi przedstawiciele) dogadali się z pracodawcą na taki układ, to tak naprawdę niewiele to pomoże. Kwestią otwarta natomiast pozostaje rozliczanie nadgodzin w okresie miesięcznym (nagonka urządzana od 2 miesięcy na schodzenie do zera z każdej przepracowanej minuty w miesiącu) skoro okres rozliczeniowy został zmieniony z jednomiesięcznego na sześciomiesięczny tzn. że wypracowane nadgodziny, dodatkowy czas pracy, mamy czas aby odebrać do końca września!

Xyz666

Witam czy są przyjęcia na produkcje???

@Xyz666

W tej chwili nie ma ale myślę że za niedługo będą, są przyjęcia ale na magazyn.

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

pracownik...

Ransztad przyjmuje magazynierów do pracy w Nidec, jest ogłoszenie na ich stronie, skoro wzrosły zamowienia to i na produkcje będą potrzebować .

Eryk
@pracownik...

Już była wycieczka .....

Ok

Dokładnie . Kto dzwoni ? RADA PRACOWNICZA powinna, poinformować co się tu wyprawia i jeszcze czy można pracować jak jest taaaaaaak gorąco. Co prawda w kodeksie pracy jest tylko wzmianka o minimalnej temp. A o maksymalnej ni hu hu.

Dlaczego nie możecie zebrać się w firmie i iść do kadr? Każdy tylko gada o tym między sobą, ponarzeka, a i tak pójdzie i odrobi. Skoro nie umiecie się postawić i walczyć o swoje tylko jak Wam zagrają tak tańczycie to na czego teraz oczekujecie? Może najwyższy czas się przeciwstawić a nie godzić na wszystko. Dlaczego zamiast powiedzieć nie przychodzimy i tak zrobić, wszyscy, albo większosc z Was pojdzie i to odrobi? Aż tak sie boicie? Chyba najwyzszy czas na zbudowanie miedzy zmianami i liniami produkcyjnymi współpracy. Tworzycie tak naprawde jeden zespol operatorow, a jak sie tutaj czyta wasze wypowiedzi, to jeden drugiego w łyzce wody by utopil. Takim sposobem nigdy dobrze mieć nie bedziecie.

Jestem za
@123

Tak zróbmy. Poniedziałek wolny....Nie ma odrabiania.(usunięte przez administratora)

@123

Jak osoby ktore sie zwolniły z Nideca beda o drabiać?

xddd
@Halina

Weź użyj mózgu zanim coś napiszesz, tak przyjadą i z chęcią będą robić za 100 brutto no chyba frajerami by byli, poza tym nie wejdą do zakładu, głupszego pytania dawno nie widziałem.

@xddd

Tak użyłam. Raczej nie z checią tylko z przymusu. Jak moga płacic 100zł brutto skoro nie można przekraczać godzin bo jest obniżony etat bo korzystamy z tarczy?! A jesli chodzi o głupie pytanie to zawsze musi byc ten pierwszy raz.

xdd
@Halina

Kobieto jak z przymusu ? Zwalniając się rozwiązujesz umowę i nic Cię nie łączy z była już firmą, nie mają podstaw prawnych zmusić Cię do przyjazdu i odrabiania tych dni.

@xdd

A ja i tak nie będę odrabiać. I co mi zrobią mimo iż ja nadal jestem zatrudniona. Pójdę na l4 :;)))

Rudy z rady

Kieruje to do rady pracowniczej a zwlaszcza do tego rudego kozaczka ktory buja sie jak (usunięte przez administratora) w betoniarce, moze poza graniem kozaka zrobisz cos zeby chociaz sprobowaob zmienic troche sytuacje i warunki na ktore pewnie musieliscie sie zgodzic , chyba ze fajnie wam pracuje sie za 1600 , skoro jestescie w tej radzie, macie cos do powiedzenia i mozecie cos zaproponowac zeby oie strony nie byly poszkodowane, nie prosze o jakies petycje tylko o rozmowe na temat tych zmian na ktore pewnie przytakneliscie ze spuszczona glowa, i znalezieniem rozwiazania w tej sytuacji w ktorej tyramy za smieszne pieniadze:), pracujac na inne linie :),(usunięte przez administratora)

Operatorzy

Dajcie nam wszystkim podwyżke za oceny. Niech firma pokaze że zależy im na pracownikach. Oddajcie setki bo każdy chce zarobić. Nie widzicie co się dzieje jaka atmosfera. Trzeba pogadać z magazynierami jakiś strajk albo bunt bo za 1600 zl to nie starcza na opłaty. Koniec i kropka

Tylko wyzysk

Jak to juz wszyscy wiemy w lipcu mamy odrabiać dni ktore firma nam wyznaczyła jako postojowe , super firma ma nowe zamowienia zwolnila naprawde nie jednego pracownika z randstadu ktory mial pojęcie wieksze niz 1/2 pracownikow ze stażem kilku letnim , pomijam oczywiście czastke operatorow którzy chyba wygrali tu umowę w Leysach :), bo takich nie brakuje. Zabrano nam 20% z wyplat, dodatki i możliwość dorobienia na setkach (bez ktorych zarabiamy grosze) nie wspomnę o ocenach ktorych pewnie nie zobaczymy a pracowalismy na nie caly rok, i nagle trzeba wysylac ludzi na inne hale bo jest duze ciśnienie i braki , a jedyne o czym nas Góra raczyła poinformowac to ze np zmiany 12godzinne w tym tygodniu idą 4 dni do pracy (bez wtorku) a calkiem nie dawno jesli ktos chodzil na setki nawet nie bylo mowy zeby tyle pracować w tygodniu, bo to juz nie bezpieczne dla zdrowia, ale jak widać w 5 miesięcy nagle wszyscy moga tyrac i to za smieszne 1600 zl bo jest kryzys i pandemia, tylko szkoda ze nikt nie mowi o kilku przypadkach w firmie ktore miały miejsce w ostatnim czasie tzn podejrzeniach u kilku pracownikow koronawirusa i wyslaniem ich na kwarantanne , nie myśląc o innych z ktorymi mieli kontakt... Więcej szczęścia niz rozumu mial zarząd ktory tak postąpił .(usunięte przez administratora)

zdegustowany

Nidec jest super firma.. W marcu oglosil " przestojowe" na 7 dni .. teraz każde te dni odrabiać .. Matki które były wtedy na opiekuńczym , ludzie którzy byli na l4 i osoby na urlopach maja teraz te dni odrobić ... i to za darmo bo przecież pensja na przestoju byla w całości wypłacona ..

Weronika
@zdegustowany

Zgadza się to chore. Prośmy o oficjalne dokumenty ukazujące nam co i jak kto ma odrabiać na piśmie A nie na gębę.

Gustaw
@zdegustowany

Nievodrobie i mię zgadzam się na to. I co? Nie mam urlopu nie będę nic podpisywacbo wniosek o urlop bezpłatny. Jeśli się nie zgadzacie i nie ma waszej zgody na odrabiania to nic wam nie zrobią. Dlaczego nie ma nic na stronie motorów i wszystkie wcześniejsze ich deklarację znikły. Dlaczego na tablicy informacyjnej nie ma wzmianki o odrabiania z podpisem dyrektora zakładu. Kto to wymyślił. Mają nas za dzieci i wszyscy dajemy się wykorzystać.(usunięte przez administratora)

Gustaw

Jak fajnie być kierownikiem i mieć polewke z ludzi którzy robią na was .

Pracownicy

Nikt nie jest głupi i wszyscy widzimy sprzedaże taki sam poziom jak przed pandemią. Teraz firma powinna pokazać że jest wobec pracowników feer. I oddać nam podwyżki zaległe za oceny. Niech pokaże ze ich stać na taki gest.

Tak jest!
@Pracownicy

Racja. Nie dajcie się wykorzystywać. Jeśli czegoś od nas wymagają to niech godnie płacą. Ciekawe co jeszcze wymyśla żeby na na nas zaoszczedzic. (usunięte przez administratora)

@Pracownicy

Po czym wznosisz że sprzedaż jest na takim samym poziomie jak przed pandemia? Masz wgląd do jakiś dokumentów? Czy patrzysz ile ludzi jest w fabryce i stąd masz takie mądre wnioski?

@Pracownicy

Jest program i wszystko widać czarno na białym wszyscy wiedzą jak jest. Firma powinna zareagowaći aby setki powróciły a co najważniejsze podwyżki bo o to chodzi niech wyjdzie z inicjatywą i da podwyżki choćby za oceny ubiegłoroczne. Bo jak nic nie zrobią to będzie koniec tej firmy w polsce.

Bąk

Ja trochę odbiegnę od tematu dyskusji się tu toczącej. Chciałem zapytać czy lubicie wąchać swoje pierdy? Bo ja uwielbiam..

Ginger

Nie rozumiem o co tyle krzyku. Jeśli jest coś dla was za szybko to czemu nie powiecie liderowi tylko wypisujecie tu? Jeśli nie z liderem to z kierownikiem? Aż tak się boicie reakcji? A może okazać się że lider też człowiek i skonfrotujecie wasze spostrzeżenia i pojedziecie na kompromis? A nie bawić się w dziecinade i wypisywać takie brednie tutaj.

Operator
@Ginger

W tym wszystkim problem, że liderzy nie potrafią zrozumieć, że ktoś się uczy tylko poganiają i przy tym w niekulturalny sposób się odzywają

ZKS

Dobra to ja też się wypowiem Pracowałam na produkcji, według mnie atmosfera naprawdę dobra ludzie z którymi pracowałam bardzo mili i przyjaźni i co najważniejsze pomocni. Magazynierzy również. Kierownik też w porządku. Ale reszta? Reszta to ochłapy które tyrają ludźmi jak chcą, byleby sztuki się zgadzały, drobne grosze płacą, jeżeli chcą niech przyjadą chociażby na tydzień na taką solidną pracę jaką wymagają od nas. Gdy jest gorąco oni się nie pocą bo mają przecież klimatyzację w biurach a nam nawet 10 minutowej upałówki nie chcą zrobić,bo przecież pół stopnia brakuje do odpowiedniej temp... Wszyscy cali mokrzy z upału ale co tam ważniejsze są sztuki niż ludzkie zdrowie. Przecież to jest żałosne. Pora się wziąć za ten zakład. A to sprzątanie? Na kolanach zdzieranie linii czy mycie? NO PROSZĘ WAS KTO W TYCH CZASACH TAK JESZCZE ROBI??? Ogólnie nie polecam. Dziękuję

matematyk

Załóżmy że się pozbyli 30% magazynu i produkcji , randstad + ci co już odeszli/ ok 20%, czyli 50 % poszło w piz _u, władza mówi że więcej obecnie nie trzeba, to nie trzeba również ok 250 sztuk do biur- 250 x 6000 brutto = 1500000. Bańka pięćset miesięcznie nie potrzebnie na biuro ma być, sorry ale to już jest kryminał.

pytanie
@matematyk

Hm, ciekawe czy do pracy zdalnej nie potrzebowali nowych laptopików z firmowym niemieckim oprogramowaniem-znowu bańka, a efektywność tej pracy ZERO.

robik
@matematyk

Spoko. jest tutaj tyle miernot robiących od lat za najniższą krajową, bez własnego zdania, bez żadnych ambicji, że każdy nowy, świeży umysł zduszą w zarodku, dziwne że tutaj władza jest od początku ta sama, przecież wiadomo że z czasem jest totalnie zasrana, nie ma bata by w takim czasie nie narobili machloi i przekrętów na taką skalę że teraz to już walka o życie- po prostu jak się ktoś tym zainteresuje to pójdą siedzieć.

oo
@robik

To znaczy,że ty też jesteś miernotą pracującym za najniższą krajową,Nie znoszę ludzi wyniosłych.Uważasz się za kogoś lepszego?Pogardzasz ludżmi którzy muszą zmierzyć się z życiem ciężko pracując na utrzymanie siebie i swoich rodzin.Wykszałcenie to nie wszystko.Nie daje ci prawa do wyśmiewania się z innych,któych natura nie obdarzyła takimi zdolnościami jak ciebie,tylko,że ty te zdolności zmarnowałeś,harując w tej firmie za parę groszy!

Osoby zwolnione z Nidec, składać wniosek o dodatek solidarnościowy, wniosek jest już dostępny na stronie ZUS

hejka

No i większość tych zza szyby to zaczynało pracę na liniach więc w czym problem, aha to jednak kilkadziesiąt psiapsiół zarządu-grupa trzymająca władzę obecnie w większości bezrobotna ale kasę biorąca, A ci kierownicy z EPS gdzie miesiącami tam się nic nie działo, ale oni byli kasę kierowniczą brali - HAHAHA to już patologia.

plum

Epidemia, kryzys, ci którzy zarabiają na firmę zostali przetrzebieni do tego stopnia że nie ma kim opychać tych zleceń które są. Ale moment jest kupa ludzi za szybami, przed komputerami którzy obecnie tylko biorą kasę nie wiadomo za co, roboty jest tyle że góra dwóch kierowników na zmianę ogarnęło by robotę, więc w czasach kryzysu, epidemii która potrwa kilka lat - do maszyn!!!

Abc

Myślę że Mabuchi jest bardzo dobrą konkurencją, jeszcze jakby był dojazd, bus , to myślę że chętnych do pracy będzie bardzo dużo , a Nidec niech się obawia bo nie robi nic żeby pracowników zatrzymać w firmie. Nie macie czym przyciągnąć potencjalnego pracownika, obecnie jesteście z opinią (usunięte przez administratora) i firmy która zamiast przyjmować ludzi do pracy to zwalnia pracowników i to bez skrupulów, jeszcze w takiej sytuacji jak teraz, gdzie inne firmy starają się utrzymać miejsca pracy, szukają pomocy, zadłużają się żeby utrzymać miejsca pracy.

komi
@Abc

Bo taki mamy kapitalizm.. musisz się liczyć z tym że dziś możesz być na wierzchu a jutro pod.

Ambroży
@Abc

Popytaj ludzi na temat Mabuchi co pracują tam. Potem się wypowiadaj.

Xyz
@Abc

Moja znajoma przyjęła się do mabuchi i dostają sama podstawę więc nie wiem czy to tak lepsze warunki...

xyz
@Xyz

Bo firma się rozwija, pracują na jedną zmianę , może nie ma premii ale płacą pełne wynagrodzenie , nie 80 %. W tej firmie bedzie coraz lepiej, jak ruszy w pełni produkcja to napewno będzie premia.

Taaak
@xyz

Jak będzie lepiej to daj znać. Na chwilę obecną to są Twoje przypuszczenia. Lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel

Jkk

Tylko ta podstawa jest od 3tys do 3500 zależy od starzu

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors